Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) BBéci válasza aldebaran (#39198) üzenetére


BBéci
titán

Az a bizonyos "TV infó" nem arra vonatkozik, hogy a készülék miként működik, hanem a beérkező jel adatait írja ki, semmi egyebet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39202) Heffi


Heffi
őstag

Popcorn A400-nál hol lehet megtalálni a "Popcorn Hour Database Path" helyét? Win 8.1-es mobilom van, és a remote alkalmazásnál kellene megadni ezt az adatot.

(#39203) devil-k válasza Heffi (#39202) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem ez segíteni fog: [link]

- mozi bolondéria -

(#39204) Heffi válasza devil-k (#39203) üzenetére


Heffi
őstag

Nem lettem okosabb.

Lehet valamit eleve rosszul instalálok:

A Popiban nincs semilyen háttértár. Nem kellene valamit beleraknom, hogy megcsinálja az adatbázist?

Csinált már valamit, mert néhány filmhez van borító és leírás. Viszont ha egy másik hálózati meghajtót szeretnék scsnneltetni vele, azt írja, hogy installáljak háttértárat az alkkalmazásnak.

(#39205) devil-k válasza Heffi (#39204) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jaaah, az NMT-re gondolsz? [link]

Alapértelmezett jelszó: nmt/1234

Madwe

De! :K
Linkeltem is a megoldást neki.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39206) Madwe válasza devil-k (#39205) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem csak simán a hálózati megosztott mappáihoz akar boritót meg leírást rendelni :) ahoz nem kell nmt, nem?

(#39207) Mezga Aladár válasza Heffi (#39204) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

off

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39208) Mezga Aladár válasza Madwe (#39206) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem mert azt a megosztás mappájában csinálja meg.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39209) Heffi válasza Madwe (#39206) üzenetére


Heffi
őstag

Nem a borítókép a fő cél, hanem a tévé bekapcsolása nélküli tallózás és lejátszás a hálózaton tárolt audio fájlaimból.

(#39210) Heffi válasza Mezga Aladár (#39208) üzenetére


Heffi
őstag

Hoppá, meg is találtam azt a mappát.

(#39211) devil-k válasza Mezga Aladár (#39208) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erre gondolt, nem?


[link]

- mozi bolondéria -

(#39212) Heffi válasza devil-k (#39211) üzenetére


Heffi
őstag

A z alkalmazás beállításainál kellene ide ilyesmi adat, hogy működjön.

Ha jól látom elég sok helyen létrehozott a mappáimban ilyen fájlt.

Akkor mégis az a célszerű, ha pendrive-t kap a popi?

(#39213) devil-k válasza Heffi (#39212) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, erre gondoltam én is, ugyanis ebből olvassa ki az információkat, ezt használja az NMJ Toolbox program is. A legrövidebb fájlt (vagyis a media.db-t) nyisd meg!

Nekem ez HDD-ként van, mivel csak filmet tárolok rajta, az NMT hozta létre.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39214) Mezga Aladár válasza Heffi (#39212) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Attól még nem fogja ott tárolni.
Alapértelmezett, hagy a meghajtó gyökérbe teszi az adatbázis mappát.
Tehát ha több meghajtó akkor több adatbázis. Erre volt egy leírásom hogy lehet több lemez és meghajtó adatait egy adatbázisba tenni.
Szerintem megy a-4x0 sorozatnál is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39215) Heffi válasza Mezga Aladár (#39214) üzenetére


Heffi
őstag

Értem.

Linkelnéd a leírásod?

köszi!

(#39216) Mezga Aladár válasza Heffi (#39215) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az elözetes feltételek. Valamilyen meghajtó kell, és a programokat telepíteni kell.
Az ftp szolgáltatásnak futnia kell, mert itt kommunikál a telepítő, a samba pedig a konfig fájl könnyebb elérését segíti.

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39217) Heffi válasza Mezga Aladár (#39216) üzenetére


Heffi
őstag

Köszi!

Lesz majd egy hosszabb nyugis időszakom, akkor kibogozom.

(#39218) Heffi


Heffi
őstag

Elvitték a Dune-met :O

A vásárlónak jobban tetszett a képe, mint az A400-é.

Remélem nem nyúltam mellé a cserével :F

(#39219) devil-k válasza Heffi (#39218) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet, hogy rossz volt a vásárlódnak a szeme? ;)

- mozi bolondéria -

(#39220) dh66e válasza devil-k (#39219) üzenetére


dh66e
veterán

Nem feltétlenül.Lehet csak nem jött be neki a modernebb képvilága. :)

(#39221) devil-k válasza dh66e (#39220) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pedig szerintem nagyon élvezhető képvilága van. :) Én nagyon szeretem!

- mozi bolondéria -

(#39222) DVlad válasza dh66e (#39220) üzenetére


DVlad
őstag

Modernebb? Ezt kifejtenéd?

(#39223) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok, pár napja kérdezgettem TV topicban, hogy miért is akad egy film a tv beépített lejátszójában, hát mert kell médiacuccli :D

nos hosszas töprengés után végre megjött a boríték :D szóval vennék is egyet, de nem kell nekem ám mindenféle cicoma bele, wifi meg internet, meg jóégtudja mi, igazából arra kellene, hogy mkv filmeket le tudjon játszani, általában ja... azt. :D

3d-s filmet is néznék, de meg vagyok én elégedve ezekkel a felezős vertikális meg horizontális filmekkel is, szóval ha tudtok ajánlani valami egyszerűbbet, ami nem 500ezer + áfa, akkor megköszönném.
nagyon kezdő vagyok e témában, szóval pl találtam egy ilyen Asus oplay mini-t egy húszasért, ez kb mennyire jó és jó-e?

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#39224) varázsgömb


varázsgömb
aktív tag

Sziasztok!
Bocsássátok meg nekem, hogy nem olvasok vissza sok-sok ezer hozzászólást, de sürgős válaszra van szükségem.
Az a helyzet, hogy az asszony mindig cseszeget, ha valamilyen kütyüt veszek. Viszont most ő mondja, hogy vegyek egy média lejátszót, mert van pár letöltött film, amit nem tud megnézni, mert a tv lejátszója nem támogatja az adott formátumot. Szóval kellene tipp, valamilyen kompromisszum mentes lejátszóra. Én lehetőleg csúcsközeli kütyüket szoktam venni, hogy sokáig használható legyen. Persze ésszerű anyagi határok között, ár-érték arányban. Nem az a lényeg, hogy a legdrágább legyen, hanem hogy minél többet tudjon.
Amihez kellene, az egy Samsung ue46es8000 -es tv, egy Synology 213j NAS, és egy Asus RT-AC68U router. A tv wi-fi-n csatlakozik a routeren keresztül a NAS-hoz, de szükség esetén be is tudom kábelezni.
Szóval milyen lejátszót vegyek?

Köszönöm a segítséget!!!

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#39225) Multibit válasza varázsgömb (#39224) üzenetére


Multibit
veterán

Szóval kellene tipp, valamilyen kompromisszum mentes lejátszóra. Én lehetőleg csúcsközeli kütyüket szoktam venni
Akkor ITT érdeklődj!

(#39226) windlord


windlord
őstag

Samsung 48"h6400 mellé szeretnék lejátszót választani.
Ami még adva van egy HK AVR255 és hozzá sztereó hangfalpár.

Lejátszani fullHD tartalmakat szeretnék (x264 mkv) valamint .flac zenék.
3D, BD annyira nem...

Kérnélek Bennetek ajánljatok lejátszót!

(#39227) Multibit válasza windlord (#39226) üzenetére


Multibit
veterán

Erre a célra a WD TV megfelelő lesz neked. [link]

(#39228) varázsgömb válasza Multibit (#39225) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Köszi a tippet, nézegettem ezeket is, de ez már egy más kategória. Egy ilyen lejátszó építése olyan ismereteket igényel, ami nekem nincs.
Ezért a kész, -polcról levehető lejátszók érdekelnek, azok közül is a legszélesebb tudásúak közül valamelyik. Így értettem a csúcsközelit. Az a gondom, hogy nem vagyok jártas a témában. Azt viszont tudom (gondolom) hogy a legjobb lejátszók között is vannak olyanok, amelyikből hiányzik egy funkció, de egy másikban benne van.
Olyan kellene, amelyiknek a legkevesebb a hiányossága, tehát a legkompromisszum mentesebb, kész lejátszó.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#39229) devil-k válasza varázsgömb (#39228) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mekkora és milyen megjelenítőhöz?

Multibit

Azért ez ebben a formátumban nem igaz. A HTPC is kompromisszumos. Nincs tökéletes lejátszó.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39230) Multibit válasza varázsgömb (#39228) üzenetére


Multibit
veterán

A HTPC-t nem a "csúcsközeli", hanem a "kompromisszum mentes" kívánságodra írtam. A HTPC a legjobb out-of-box mp-hez képest teljesíti a kompromisszum mentes kitételt. Ha a sokoldalúság a legfőbb kívánalom, akkor kénytelen vagy HTPC-t építeni.
Ha a plug-and-play játékosok bármelyikét nézed, mindig lesz valami jellemző, ami miatt kompromisszumra kényszerülsz. Hogy mást ne mondjak, manapság már nem kapsz újonnan full BD-menü támogatással mediaplayert.
A minőség egy másik terület. Mostanában - ha minden igaz -, egy alternatív firmware-rel tiszteletbeli mediaplayerré avatott Oppo BD-játékos képviseli a minőségi csúcsot.
BD3D igény esetén a Popcorn 400/410 a legjobb a pnp playerek között - a beszámolók szerint. Ha nem feltétel a BD3D támogatás, még ma is a régi vonal a legjobb választás, azaz használtan Dune Smart/Max/Duo illetve Popcorn A210 - szerintem.

(#39229) devil-k:
Hol írtam én, hogy tökéletes? A HTPC a leginkább kompromisszum mentes. Kellő hozzáértéssel - ami persze nem mindenkinél adott - abból lehet a legtöbbet kihozni, az lehet a legjobb ár/érték arányú megoldás. Így már elég szájbargós ;)

[ Szerkesztve ]

(#39231) devil-k válasza Multibit (#39230) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, így már igen. Azért írtam amit, hogy nehogy a kérdező asszonypajtása rámozduljon egy HTPC-re és aztán meg ne tudja kezelni. Abból lenne még csak haddelhadd. :D

- mozi bolondéria -

(#39232) varázsgömb válasza Multibit (#39230) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Gyerekek miatt kell a 3D. Imádják pl. a Gru-t, többször megnézték, mindig élvezik a film elején meg a végén, a képernyőből "kinyúlós" jeleneteket.
Én is a Popcorn 400/410-et néztem ki, csak megerősítést vártam nálam hozzáértőbb emberektől.
Köszönöm a segítséget!

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#39233) varázsgömb válasza Multibit (#39230) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

A Mede8er MED800X3D-WiFi-s változatról mi a véleményed? Ez lett volna a másik opció.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#39234) Multibit válasza varázsgömb (#39233) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs véleményem róla, mivel nem használom. Az itteni beszámolók alapján kiváló készülék.

(#39235) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni média lejátszó beszerzésében. Most állok TV vásárlás előtt, ezért két irányban is gondolkozom. Az egyik opció egy UHD 3D TV lenne, ezért ha tudtok ajánlani UHD képes média lejátszót is, azt megköszönném.

Tehát amire kellene:
- lejátszás közvetlenül Synology NAS-ról FHD, 3D (főleg tömörítetlen) (és opcionálisan UHD) tartalmakat
- 7.1 kimenet
- WI-FI nem szükséges, mert a Router mellett lenne
- gigabites LAN
- DTS HD MA támogatás

Amik mellett használnám:
- Samsung UE48H8000 ívelt FHD 3D TV
Vagy Samsung UE48HU7500 UHD 3D TV
- Synology DS214
- Technicolor TC7200 router (később cserélve lesz)
- gigabites kábeles összeköttetés
- Samsung HT-E6750 7.1 blu-ray házimozi (itt sajnos nem vagyok 100%-ig biztos hogy a házimozi HDMI be menete tudja-e fogadni a 7.1 jelet. Ha esetleg valakinek van hasonló tapasztalata, az is jöhet.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#39236) varázsgömb válasza Multibit (#39234) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Ahogy néztem,.a két készülék hasonló tudású. A technikai résznél van jelentős eltérés. A Popcorn-banl 2x800-as proci van, és 1 GB DDR2 ram, míg a Mede8er MED800X3D-WiFi-ben, egyszer 750 Mhz-es proci van, és 512 MB DDR3 SDRAM van.
Azt nem tudom, hogy a Popcorn ereje felesleges plusz, -azaz marketing fogás-, vagy indokolt.
Ha indokolt, akkor a MED800X3D-nál előfordulhatnak akadások?

Ha pár ezer Ft különbség.lenne a kettő között, akkor nem agyalnék, de az egyik 60, a másik 90 körül van.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#39237) Heffi


Heffi
őstag

Az létezik, hogy a Popcorn C200 felskálázásban és optikán továbbított digitális hangban sokkal jobb, mint a Dune303D?

Tegnapi vásárlómnak volt a célja a C200-t lecserélni, de szerinte dinamikátlan lett a hangképe, illetve a kisfelbontású filmek megjelenítése is sokat romlott.

(#39238) odipapa válasza varázsgömb (#39236) üzenetére


odipapa
senior tag

"Ha indokolt, akkor a MED800X3D-nál előfordulhatnak akadások?"

Ha indokolt? Az mit jelent?
De egyébként nem akad.

(#39239) mano42


mano42
aktív tag

A tévém nem tud kép kettőzést (így hívják? arra gondolok, hogy a folytonosabb mozgás érdekében kiszámol egy köztes képkockát ami pl 24p filmeknél nagyon jól jönne). Létezik olyan asztali lejátszó ami ezt tudja?

(#39240) varázsgömb válasza odipapa (#39238) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Az idézett mondatom az előtte lévővel együtt olvasva válik érthetővé...
A szövegkörnyezetből kiragadott " Ha indokolt" rész önmagában nem értelmes...

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#39241) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Üdv, Mennyivel jobb vagy rosszabb a DUNE 303D lejátszója a MED600x-nél?
Gondolom a Sigma Chip sokat nyom latba, de mégis érdekelne a Pro-Kontra.
BD3D-hez kellene a legmegfelelőbb lejátszó.

(#39242) Heffi válasza lionshamlet (#39241) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem nincs nagy különbség. Inkább gyűjts egy popi A400-ra. Annak az új ára alig több 5000 Ft-al, mint a dune-é.

(#39243) devil-k válasza kokosmith (#39235) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az Open Hour Chameleon 4K lejátszó de idehaza még nem kapható, ezért még a felhasználók tesztelni sem tudták, hogy milyen.

Két dolgot árulj már el nekem.

1. Mit fogsz nézni ezen a TV-n és lejátszón? Ugyanis az 4K filmek várhatóan jövő karácsony, vagyis 2015. decemberében jöhetnek.

2. Ha a képre és a lejátszóra igényes vagy, akkor ez a bögreszett mit keres a rendszerben? :D Mert ezzel még a HD hangokat sem tudod élvezni, nemhogy a 4K-t. Jah és a 7.1-hez összesen 8 hangdoboz kell a szubládával együtt, szóval nem értem, hogy miért olyan fontos akkor ez így.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39244) dh66e válasza DVlad (#39222) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet nem használta ki a készülék nyújtotta többletet.

(#39245) Multibit válasza lionshamlet (#39241) üzenetére


Multibit
veterán

Rosszabb választás. Az ára miatt. A Dune 303D indokolatlanul túl van árazva!

(#39246) lionshamlet válasza Multibit (#39245) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Vmi ilyesmire gondoltam enis, köszi.

(#39247) #75912448 válasza Heffi (#39237) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, simán. Korábban többször írtam, hogy a 303D/Base 3D "csak egy" Dune 101 némi plusz memóriával, agyament áron forgalmazva. Pont az optikai kijárat hangját nem hasonlítottam, de a C200 mégiscsak SMP8643 (864x család), amit sokkalta jobb kedvvel használnék mai napig, mint bármelyik Sigma 867x-et, amit kókány, silány terméknek tartok.

(#39235) wcoo

Nálam nagyobb kedvelője az ívelt képernyőnek, még inkább vászonnak elég ritka, mégis az általad favorizált méretben nem sok értelmét látom, UHD szintén. Első körben az ezekre elkért plusz költséget költsd nagyobb képátlóra, jobban jársz. 60-65" környékén, 2 méteres nézési távolságból más lenne a helyzet, onnan látom létjogosultságát a 4k-nak, ha pedig egyedül mozizol, az ívelt képernyőnek is.

Tehát UHD-t elhagyván, megfelelő minőségű tévé mellé Popcorn A400(410) vásárlásán törném a fejem.

(#39230) Multibit

Mostanában - ha minden igaz -, egy alternatív firmware-rel tiszteletbeli mediaplayerré avatott Oppo BD-játékos képviseli a minőségi csúcsot.

Jó az Oppo, de mondjuk úgy a médialejátszók között ;]

(#39241) lionshamlet

Inkább a Medieter, ár/értékben jobban jársz, hajszálad is több marad :)

(#39248) kokosmith válasza devil-k (#39243) üzenetére


kokosmith
tag

Szia!

Köszi az észrevételeket, a kérdéseid pedig tök jogosak.

1. Igaz, hogy tartalom nem nagyon lesz rá egy darabig, viszont TV-t sem 1-2 évre vesz az ember, legalábbis én nem. Szeretném elkerülni, hogy vásárlás után rövid időn belül fogjam a fejem, hogy micsoda lehetőséget szalasztottam el azzal, hogy nem egy olyan TV-t vettem, ami már ki tudja használni később a lehetőségeket. Jelenleg ebben a méretben a 2 TV közül az UHD van jobb árban is, illetve mivel gyakran előfordul, hogy többen nézzük a TV-t (4-en), így az ívelt már nem feltétlenül jó választás.

Sajnos sokkal tovább már nem tudom halogatni a TV vásárlást sem, ezért a jelenlegi lehetőségekből (akciók, árak) tudok kiindulni.

2. Sajnos a házimoziban is igazad van, viszont van egy olyan nehezítő tényező, amit barátnőnek hívnak. Na most bármilyen dizájnos házimozit mutattam neki, mindegyikre azonnal nemet mondott. Egyedül ezeket a csilli-villi komplett szetteket viseli el, így nem sok választásom maradt, ezzel kell élni. Amennyiben tudsz mutatni korrekt áron design-os (ami netán a páromnak is megfelelhet) házimozit, én nyitott vagyok (de ezt sajnos kétlem).

Nagyon szívesen fogadok bármilyen hozzászólást, kritikát, és nagyon köszönöm is őket, illetve a segítséget, mert ez visz előre a döntésben. Most hétvégén elég jó akciók vannak TV-k terén, ezért jó lenne megfelelően dönteni.

Köszi!

(#39249) Ispy válasza varázsgömb (#39236) üzenetére


Ispy
veterán

A MED tökéletes választás, nem akad, viszi a 3D ISO-kat is, könnyen kezelhető, beépített jukebox.

Én a helyedben ezt venném (ja, én is ezt vettem :DDD )

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39250) kokosmith válasza #75912448 (#39247) üzenetére


kokosmith
tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Sajnos mivel a lakás nem a méretéről híres, ezért alkut kellett kötni, és egy szekrénysor lett készíttetve, hogy megfelelően elférjen minden. Mivel így sem lett túl pici a szekrénysor, ezért határt kellett szabni annak, hogy mekkora TV helyet hagyok. Na már most így a rendelkezésre álló szélesség 120 cm, amibe ügyebár az 50" a maximum, ami befér. Így sajnos 55" és 65"-ban nem gondolkozhatok, még akkor sem, ha mondjuk 6-os szériás Samsung TV-t választanék (mert árban csak ilyesmi férne bele ekkora méretben).

Egyébként ebben a 3 TV-ben gondolkoznék:

Samsung UE46H7000 - jelenleg 350e
Samsung UE48H8000 - jelenleg 382e
Samsung UE48HU7500 - jelenleg 355e

Az árakat elnézve árban nem igazán éri meg a Nem ívelt, nem UHD-s TV (H7000), de nem tudom hogy ilyen méret esetében Ívelt vagy UHD-val járok-e jobban?

Illetve bár az esetek többségében egyedül vagy párommal nézünk filmet, elég gyakran fordul elő, hogy akár 4-en is, tehát az ívelt így már nem biztos hogy jó választás, ahogy Te is írtad.

Egyébként a 46-48" méretnél maradva, így is a Popcorn a javaslatod? Miben több ez, mint az itt már oly sokszor javasolt Mede8er 600X3D vagy éppen 800-as széria?

A fórumot vissza olvasva azt látom, hogy az ajánlás alapja mindig a megjelenítő mérete, de az nem derült ki számomra, hogy nagyobb képnél miért jobb a Popcorn?

Köszönöm előre is a további segítséget.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.