Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#13400) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van olyan 192/24-es felvételem 3Gb és okádék és fordítva is 44/16-os amin meg csak pislogok milyen jól szól.
Szóval én a 96/24-el bőven elvagyok. :)

(#13402) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#13401) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:K
A linn oldaláról lelehet tölteni ingyenesen teszt anyagokat,

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13403) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Sziasztok!

Először is köszi mindenkinek, hogy tanácsokkal láttatok el. A lejatszo.hu-n megrendeltem, és már itthon is van a Dune HD TV 301 médialejátszóm. Nagyon jó fejek voltak, mindenkinek ajánlom őket!
Nagyon jó a menürendszere, gyors, és működik arra, amire szerettem volna. HDMI a TV-be, optikai az erősítőbe, lan a routerbe és kész is. Egyenlőre csak egy USB-s wincsim van, de lejátszott eddig mindent róla, sőt tablettel a lakás minden pontjáról tudok a Dune-re kötött wincsiről filmet nézni (HD rip, nem 720p). 720p sajnos akadozik, de az lehet, hogy a tablet hibája. Sőt upnp-n a tabletről is meg tudom nézni az oda letöltött filmeket a Dune-nel, mellette megy a net a tableten, a laptopon.
Gyönyörű a képe, hangja, elégedett vagyok. Köszi :R

Sajnos a laptopomon lévő mappákat, sőt a laptomomat sem látja még... (win 7) :B

[ Szerkesztve ]

(#13404) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#13402) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Dobnál egy linket ha nem nagy kérés? :R

(#13405) kiki22


kiki22
senior tag

Vettem egy ilyen realtekes lejátszót.Measy x5.Hogyan lehet androidos appokat telepíteni rá ?:D

(#13406) gulyasa válasza kiki22 (#13405) üzenetére


gulyasa
őstag

Látatlanban, a típus ismerete nélkül...
Váltani kell az android-os felületre és a rajta lévő fájlmenedzser segítségével APK fájl megnyit, telepít...
Az androidos telefonoknál megszokott Play áruházas kényelmet felejtsd el.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13407) TCr válasza Ed Parker (#13404) üzenetére


TCr
veterán

Azt én is szeretném.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13408) kisgyerek85 válasza pinnacle (#13394) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem hiaba linkeltem az ebayt. Amikor en rendeltem ilyet akkor szetneztem idehaza es csak a regebbi verziot lehetett kapni, de vmi horror aron. Persze ebayhez kepest.

(#13409) pinnacle válasza kisgyerek85 (#13408) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, itthon nem is kapható. Nekem az RCA-s illetve a Jack dugós is jó. Melyiket ajánljátok, illetve neked milyen van?

liquidmoon jelszó be van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#13410) kisgyerek85 válasza pinnacle (#13409) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nekem konkrétan ilyen van. Ugyan úgy néz ki a hátulja az erősítőmnek mint neked, csak nekem orionba van. Viszont ugyanazt tudja kb a cucc mint a genius. Csak azért az valamivel jobban néz ki :)
Havernak olyan geniusa volt mint neked és sok különbséget nem fedeztünk fel hangzásba a kettő között.

(#13411) kiki22 válasza gulyasa (#13406) üzenetére


kiki22
senior tag

Köszi.

(#13412) Dorian válasza Ed Parker (#13399) üzenetére


Dorian
félisten

Nem igazán. A felvétel minősége sokkal többet számít. Mondjuk általában az eleve 24/192 vagy 24/96-ban készülő felvételeknél erre odafigyelnek, a 16/44.1-ben készülőknél ez sokkal ritkább.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13413) Mezga Aladár válasza Dorian (#13412) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"24/192 vagy 24/96-ban készülő felvételeknél erre odafigyelnek"

Kénytelenek, mert ez egy nagy nyitott ablak, és ha elb@sznak valamit az nagyon hallható.
16/44-ben is csináltak nagyon jó felvételeket.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13414) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#13404) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"http://www.linnrecords.com/linn-downloads-testfiles.aspx"

Ha lehet, kérném a tapasztalatokat megosztani. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13415) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#13414) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akit esetleg érdekel a digitális audio és a pc kapcsolata azoknak érdemes ezt az oldalt olvasgatni.

"http://www.thewelltemperedcomputer.com"

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13416) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#13414) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

köszi,de én innen tesztcsikokat tudtam letölteni.szóval ebből nem egxszerű semmit levonni.
29mp egy fájl,többet nem is találtam. :D

(#13417) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#13416) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam szépen kijött a különbség.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13418) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#13417) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a mi között?

(#13419) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#13418) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Engem a sima sztereó érdekelt, a recit16bit recit24bit fájlokat hallgattam, hallgattuk a testvéremmel, vakon. Ment pü

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13420) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok.
Max 20 ezerért szeretnék médialejátszót egyenlőre hagyományos tv n használnám. Usb2 jo volna rajta gondolom ekkor jobb lesz az adatátvitel s nem szakadozik a film?
Hálózatban nem lesz használva torrentezni sem készülök rajta, sőt használt is jó lenne. Na de milyet keressek? a hardveraprón árulnak ryan playon mini 73200 at 17 ért? vagy wd tv hd iis láttam már használtan viszonylag jó árban, itt pedig egyre többször bukkan fel az egreat r6.

Bár nincs 3d s tv m lehet hogy így ez utóbbi felesleges luxus a számomra.

Köszi a segítséget előre is

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#13421) Toobee válasza Taktoj (#13420) üzenetére


Toobee
veterán

Átlagos igényeket bőven kiszolgál: Egreat R6C

https://barbieripnk.hu/

(#13422) pinnacle válasza kisgyerek85 (#13410) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#13423) McAdam6


McAdam6
tag

Dune tv-301-nél hogyan használható az YPbPr-kimenet ? 3.5-es jack aljzat van rajta, de kábelt nem adnak hozzá... a TV Crt, a komponens bemenetre kötném... (TV csere nincs napirenden). HTPC-t meg már nem találok analóg kimenetűt... :F

BTW Próbált valaki egy USB-s DVB-C tunert cstalakoztatni ? (Digikábelhez ideális lenne...)

[ Szerkesztve ]

(#13424) BBéci válasza McAdam6 (#13423) üzenetére


BBéci
titán

Azt a lejátszót vétek CRT tévéhez kötni, nagyfelbontású 1080p filmekhez tervezték. A régi tévékhez DVD-játszó való, abból is valami olcsóbb fajta. Ha még nem vetted meg a Dunét, ne is tedd, felesleges pénzkidobás!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13425) Toobee válasza BBéci (#13424) üzenetére


Toobee
veterán

Szegény ember vízzel főz. Ha még nincs HD tv-je, attól vágyhat média lejátszóra. Az is viszi a DVD-ket. Esetleg olcsóbb lejátszó felé lehetne őt terelni, amin van hagyományos kimenet.

https://barbieripnk.hu/

(#13426) BBéci válasza Toobee (#13425) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan arrafelé akarom terelni. Ki tudja, mikor lesz HDTV-je, addig több generáció piacra kerülhet médialejátszókból. Ráér akkor venni egy komolyabbat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13427) Toobee válasza BBéci (#13426) üzenetére


Toobee
veterán

Ebben igazad van. Viszont Dune fronton, a több év sem gond. Lásd: Duo. Még nem fogott ki rajta semmi, pedig, ha jól tudom, akkor legalább 2 éves modell. Bár olyan széles spektrumon nem mozgok a kiterjesztések között, de BD25/50 .iso, vagy kibontva, és .flac, .ape közül eddig mindent vitt. Jim-x látogatása során volt gondja egy 5.1-es zenei albummal, de mint kiderült, a konvertálás volt rossz, tehát számítógépen se volt lejátszható. Én megtaláltam a tökéletes lejátszót :R Ha lejárt a garancia, akkor vadászok rá valami szakit, aki megtámogatja egy kis táp tuninggal. Remélem még pár évig támogatni fogják, és elviszi majd az új kódolásokat. Hirtelen, meg nem hirtelen se tudnék olyan lejátszót mondani, amire lecserélném. Bár már nagyon érik egy 1.4-es, low budget lejátszó, mert szeretném kipróbálni a BD3D-t is, de arra a pár filmre, ami igazán jó, sajnálom azt a 20ezer ft-ot is, amennyinél ezek kezdődnek.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#13428) Vées


Vées
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki valami biztatót mondani a Philips HMP5000-ről?
Vettem egyet, "invalid hdmi key found"-dal kiakadt, vissza a boltba.
Amúgy tetszik, de félek tőle.
Mit gondoltok?
Köszönöm!

(#13429) BBéci válasza Vées (#13428) üzenetére


BBéci
titán

Semelyik filipsz szórakoztató-elektronikai termékkel kapcsolatban nem tudok más biztatót mondani, csak azt: hajrá!
Futás vissza vele a boltba!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13430) Vées válasza BBéci (#13429) üzenetére


Vées
csendes tag

OKé!
Bár a TV-m philips szintén, arra gondoltam jók lesznek együtt. :(

A képletem:
-van egy 3,5-es HDD-m 1TB, amit beépítenék.
- és max 40E Ft-om
-avi, divx filmek tömkelege,
- sok zene, nem lenne baj ha nem kellene a TV-t mindig használni.

Mi a megoldás? :F

Köszi, hajrá!
:R

[ Szerkesztve ]

(#13431) Ed Parker válasza BBéci (#13429) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Fő a jóindulat :D

(#13432) Patice válasza Vées (#13430) üzenetére


Patice
Topikgazda

A megoldás képletem:

- 3,5-es HDD-nek egy külső tápos ház
- Egreat R6C
- optikai bemenettel is rendelkező külső DAC (opcionálisan, ha fontos a jó minőség, ill. nem MP3 az a sok zene. Ha igen, akkor ez a sort tekintsd érvénytelennek.)

Szerintem kihozható 40-ből. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13433) BBéci válasza Vées (#13430) üzenetére


BBéci
titán

Avihoz, Divxhez (azokkal engem ki lehet kergetni a világból) bármi megfelel, még egy 5000 forintos DVD-játszó is, bár abba nem tudsz merevlemezt tenni.
A normális kijelzővel ellátott médialejátszó ritka, hirtelen egy sem jut eszembe, ami 40e alatti. Talán a többiek tájékozottabbak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13434) Patice válasza McAdam6 (#13423) üzenetére


Patice
Topikgazda

CRT TV-hez szerintem használd a mellékelt kompozit kábelt.

Vagy keress valakit, aki készít neked DIY komponens kánelt egyik végén jack dugóval.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13435) Vées válasza Patice (#13434) üzenetére


Vées
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :C

Amit még nem írtam, van egy nagy Philips LCD-m amin mkv-kat is nézünk, az is fontos.
Köszönöm az ötleteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#13436) BBéci válasza Patice (#13434) üzenetére


BBéci
titán

Fejből nem tudom, ki lehet csalogatni abból a Jack aljzatból komponens jelet?
A kompozit nagyon szar, az még DVD-lejátszó/CRT kombóval is durván látszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13437) gulyasa


gulyasa
őstag

Egreat R6S

Na hazaértünk a nyaralásból és kis szusszanás után letöltöttem a PH-s teszt pakkot (innen).

Jelentem alássan, mindegyik mintát simán lejátszotta az R6S - beleértve a killa sample-t is!

Tehát az a fránya 33.8Mbps-os bitrátájú, High@L5.1-es MKV (az a sok madaras videó) meg se kottyant neki. :C

A tesztkörnyezet: LG 42LW5500, Samsung M2 1TB USB3.0

Ide kapcsolódóan: A sample csomagban úgy láttam a filmek és a játékvideók olyan 2006 körüliek. Esetleg elérhető-e valami frissített, aktuálisabb tesztpakk?

És az általam legutóbb feltett kérdésre (lejátssza-e az 1080@60p-s videókat?)...
Eddig egyet találtam, de valamikor tavaly előtt, amikor full HD kamerát kerestem, ott belinkeltek egy (vagy több...?) oldalt, ahol eredeti kamerás mintavideókat lehetett letölteni, de már nem emlékszem rá. (nem youtube-os átkódolt és nem a vimeo-s korlátozott ideig elérhető forrásvideók)
Valaki be tudná-e linkelni? Vagy egy hasonló videogyűjteményt?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13438) Patice válasza BBéci (#13436) üzenetére


Patice
Topikgazda

Két jack aljzat van hátul, az egyik a kompozit, a másik a komponens:

Csak a komponenshez tényleg nem mellékelnek kábelt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13439) BBéci válasza Patice (#13438) üzenetére


BBéci
titán

Inkább azt adnának a HDMI és USB helyett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13440) pinnacle válasza gulyasa (#13437) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt még kipróbálhatod. 60p felvétel.

(#13441) pinnacle


pinnacle
nagyúr

50p

(#13442) synar válasza gulyasa (#13437) üzenetére


synar
őstag

Kaptál hozzá 1.4-es HDMI kábelt? Azért kérdezem, mert a jövő héten érkezik az én készülékem is és csak 1.3-as kábelem van itthon, de ha kell beszerzek addigra egy 1.4-est. köszi a választ.

(#13443) gulyasa válasza synar (#13442) üzenetére


gulyasa
őstag

Sima R6S-hez (nem WiFi-s) semmilyen kábelt nem adnak. A készülék mellett csak a hálózati adapter, távirányító (elemek nélkül) és egy angol nyelvű user manual van (ez utóbbi még az eredeti gyári fw-hez tartalmaz valós infókat, az újabb fw-kkel már többet tud a készülék).

A WiFi-s verzióhoz sem adnak HDMI kábelt, csak SATA-t (adat és táp együtt verzió).

Szerk.: A készüléket ebay-en link-delight-tól vettem és ha külön kértem volna, akkor plusz költségért adott volna kábelt is, de a lényeg, hogy a doboz alapban nem tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13444) Toobee válasza synar (#13442) üzenetére


Toobee
veterán

Nincs olyan, hogy 1.4-es, meg 1.3-as kábel. Egy kis leírás. High Speed feliratú kell neked, de rövidebb távolságokra megfelelhet az is, amin ezt nem tüntették fel.

https://barbieripnk.hu/

(#13445) Patice válasza synar (#13442) üzenetére


Patice
Topikgazda

1.4-es kábel nincs!

Csak 1.4-es specifikációknak megfelelő csatlakozó a készülékeken!

Ha eddig nem volt gond a kábeleddel, akkor szerintem jó lesz a 3D átvitelhez is, ha "High speed" rá van írva.

Ma mégis akarsz venni, akkor ez tökéletes lesz a 3D-re is.

Toobee: :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13446) RandomPJ válasza gulyasa (#13443) üzenetére


RandomPJ
csendes tag

Úgy néz ki én is onnan fogom kapni, a leírásban nem volt 1értelmű, hogy európai hálózati átalakítóval küldik. Gondolom (írtad volna) nem ameriaki, ugye?

(#13447) gulyasa válasza RandomPJ (#13446) üzenetére


gulyasa
őstag

Na ehhez kis sztori...

Ez először nekem sem volt egyértelmű és nem voltam rest, rákérdeztem.
Erre küldött egy termékoldal linket az ebay-en, amin egy adapterkészlet volt látható (azt írta, ezeket szokta mellékelni, ha szükséges): ezt
Tudni kell, hogy a kínaiaknak legtöbbször az EU szabvány csati az olyan, ami csak a nem földelt dugaljba lehet bedugni (de azt a fajtát már nemigen alkalmazzák Magyarországon, vagy csak régebbi épületekben van, ahol még nem cserélték ki).
Az érdekes az, hogy amikor először a fenti linkre ránéztem, a bal alsó átalakító még a földeletlen dugaljba való változat volt.
Ezért belinkeltem neki a w2comp-ról egy képet, amin egy ide jobban illő adapter látható a csomagban:
R6S_w2comp_pack.jpg
Megírtam neki, hogy valami ilyesmi kellene nekem.
Megértette, küldeni fogja a megfelelő átalakítót...

Megjött a csomag. A posta csomagban benne volt külön a legelső linken látható bal alsó átalakító, de meglepetésemre a dobozban a w2comp-os képen is látható nekem ideális adapter volt (tehát az átalakító így nem is kell, fölöslegesen paráztam, de azért ajánlom, inkább kérdezz rá nála, az nem kerül semmibe).

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13448) RandomPJ válasza gulyasa (#13447) üzenetére


RandomPJ
csendes tag

Köszönm, írni fogok én is!

(#13449) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok. Nemrég vásárolt Egreat R200s médialejátszomhoz szeretnék HDD-t vásárolni, esetleg van valakinek tapasztalata, hogy Sata 2 vagy Sata 3 hard megy-e bele? Nem szeretnék rosszat vásárolni.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#13450) synar válasza gulyasa (#13443) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm mindenkinek a HDMI-s válaszokat. Van itthon több kábel is, de nincs rájuk írva semmi, viszont van egy kisujj vastagságú, azzal tökéletes most is pc-ről az összeköttetés. Kipróbálom először, hátha nem kell venni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.