Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#19651) airwawes válasza Keeperv85 (#19650) üzenetére


airwawes
tag

Másik aksival is szar, próbáltam aksi nélkül töltőn és úgyis rossz. :(
Valami extrakülönleges baja van ennek... :( Töltőről lehet azért kapcsol ki mert annyit nem tud tölteni hogy működjön, viszont másik aksival sem volt jó. Remélem vmi egyszerű érintkezési hiba. :W

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#19652) Keeperv85 válasza airwawes (#19651) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Most hagyjuk ki elsőre a töltőt, használjuk a PC-t. Dugd be akku nélkül. Nem kell nyomni semmit. Ne aggódj, bootloopban fog menni (folyton újraindul)

Ezzel két dolgot kizártunk: töltő és akku. Most egyiket vissza kell tenni. Ne az akku legyen, mert láttuk, hogy úgy nem megy...

Próba: csak töltő, akku nélkül. Ugyan úgy bootloop. (Kéne legyen...)

Következtetés:

3 dolog lehet elsőre gyanús:

1, nem érzékeli az akkut, ezért nem is tölti, ezért vagy a töltőelektronika adta fel vagy..
2, zárlatos az akkud, esetleg ez a kettő egyben...
3, nem érzékeli az akkut, de nem hibás, csak az akku csati fülei vannak elgörbülve.

Ha ezek nem jöttek be... akkor jöhet a FW frissítés. Ennek úgyis mindegy... :Y

(#19653) tlac válasza kelzsoca (#19642) üzenetére


tlac
nagyúr

mondjuk elég nyilvánvaló, hogy nem a módosított rom rontotta el, így nem annyira jogos vissza dobni egy hardveresen hibás készüléket (ha tényleg az)

[ Szerkesztve ]

(#19654) kelzsoca válasza tlac (#19653) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az, hogy hardveres vagy szoftveres módosítás történik a készülékben ami bizonyítható lényegtelen, mert bármelyik esetben a garanciának vége.

Tehát hiába adod le azzal a problémával, hogy recseg a hangszóró, vagy valamelyik hardveres gomb nem működik, amennyiben szoftveres változtatást vélnek felfedezni a garancialapot át is húzzák.

Az e-care pedig sosem volt szeretetszolgálat :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#19655) airwawes válasza Keeperv85 (#19652) üzenetére


airwawes
tag

Ha töltőről próbálom akkor nem egészen bootloopot kapok. Bejön a bootanimáció, és 2 dolog történhet: vagy újrakezdi, vagy bekapcsol és pár sec és kikapcsol.
Aksinál nem görbék azok valamik. Tuti hogy kap valamennyi áramot az aksiból mert elkezd rezegni ha aksiról próbálom bekapcsolni.

Lehetséges hogy a töltőelektronika, mivel aznap mikor meghalt a töltővel sokat cseszekedtem (azt hittem hogy contacthibás a töltő, és mozgattam a töltőt a csatiban, de ezekszerint mégsem az volt a gond)

Ha az utóbbi, akkor ezt hogyan lehetne orvosolni? Esetleg meglehetne házilag vagy egy komolyabb helyre kéne elvinni.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#19656) tlac válasza kelzsoca (#19654) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, ez egy kifogás arra, hogy ne kelljen foglalkozni a telefonnal, jogilag viszont már nem annyira egyértelmű a helyzet
semmi köze a hibának ahhoz, hogy fent van a superuser (marketből letölthető!), és az utóbbi maradéktalanul eltávolítható olyanra, ahogy eredetileg volt

(#19657) airwawes válasza tlac (#19656) üzenetére


airwawes
tag

Ebben 100%ig igazad van. Csak most egy átlag ember (vagy az alatti, szerintem nem véletlen vettem ZTE Bladet a Blade tulajok Galaxy S II helyett anno) mit tudna csinálni ez ellen? Feljelenti?

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#19658) Keeperv85 válasza airwawes (#19655) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tedd bele az akkut és hagyd, had töltse a gép (PC). Nem muszáj bekapcsolni. 10-15 perc múlva nézd meg. Ha megy, akkor megölted a töltőt...

[ Szerkesztve ]

(#19659) Godimodi


Godimodi
tag

Hali!
Max Payne Mobile-lal tett próbát valaki?Galaxy Ace Plus-on igy megy.
Szerintetek érdemes próbálkozni?(Sweet Dreams IV romom van)

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#19660) barnam_ válasza Godimodi (#19659) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Galaxy Ace Plus-ban is Adreno200 van, és mivel Play-ben megvásárolható, menne ARMv6-on is. Szerintem egy próbát megér, max ha akad, visszaigényeled a pénzt.

tboldi: tényleg...
akkor a 700Ft-ot be kell áldozni a közösségért, hogy tudjuk megy-e Blade-n :P

[ Szerkesztve ]

(#19661) tboldi válasza barnam_ (#19660) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lejár a 15 perc mire letölti az 1,3 GB-ot. :D

[ Szerkesztve ]

(#19662) Godimodi válasza barnam_ (#19660) üzenetére


Godimodi
tag

Megpróbálkozom,nagyon kiváncsi vagyok.Egy örök kedvenc a Max Payne,klasszikus mint a Quake.Remélem ez is menni fog. :DD

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#19663) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Bezzeg a GTA III most hogy igen jó áran van egyik telómmal sem kompatibilis.... :W :W :W

(#19664) Godimodi


Godimodi
tag

"A(z) Max Payne alkalmazás com.rockstar.maxpayne folyamata váratlanul leállt.Kérjük,próbálja újra."-Akárhogyan próbálom,nem indul el még az app sem,nemhogy a letöltés.Öröm az ürömben hogy pénzemnél vagyok. :( Majd ha lesz v1.1 akkor megnézem,hátha :) Egyébként ennek lehet valami konkrét oka,vagy egyszerűen csak nem kompatiblis és kész?HTC-re van hazudva a telefonom.

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#19665) Teljes név válasza Godimodi (#19664) üzenetére


Teljes név
csendes tag

Max Payne az armv7 procit támogatja.

(#19660) Aggregátor

Galaxy Ace Plus is armv7.

[ Szerkesztve ]

(#19666) Godimodi válasza Teljes név (#19665) üzenetére


Godimodi
tag

Nos,akkor ezt benéztem.Úgy tudtam hogy ARMv6 is megeszi. :N

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#19667) lorcsi


lorcsi
veterán

Hello!

kellene egy kis help...

Hogyan lehet meggyógyítani a vending.apk-t?
bármit csinálok vele a folyamat váratlanul leáll és annyi :F

eddigi próbálkozásaim:
system/app könyvtárból kitöröltem a vending.apk-t majd restart és a netről letöltöttet feltelepítettem. de ugyanaz a hiba jelenség

próbáltam a 3.1.1 verziót és a 3.5.15 is, de egyikkel sem akar működni

próbáltam a system/app-ban lévőt felülírni, de szintén nem megy

Hogyan lehet újra normális működésre bírni a marketet ?

[ Szerkesztve ]

(#19668) Groovebaby


Groovebaby
tag

Jó reggelt!
Telómon most a cm7 nightly legújabb rom van fent.
A problémám a következő: mobilnet, bekapcsolom, valamiért csak 2g-n megy. Beállítások, kiveszem a pipát hogy csak 2g-s hálózat és átállítom a sima gsm-et gsm/wcdma automatikusra. Akkor megy szépen a 3g-s net, működik minden (böngésző, play áruház, viber stb.) de a facebook nem. Csak kiírja hogy loading majd egy idő után hogy nincs kapcsolat.
Wifiről hibátlanul működik.
Ha lekapcsolom a 3g-t, majd újra vissza akarom akkor vagy nem kapcsol vissza, vagy visszaugrik 2g-re és a csak gsm kapcsolatra.
Ezt másnál is csinálta?
Volt rajta kernelfrissítés stb.
Előtte icearmor rom-mal volt olyan, hogy időnként nem kapcsolt be a 3g, akkor vagy restart vagy újra ki kellett választanom a hálózatot.
ICS is volt fent, ott más gondok voltak.
Kérdésem az, hogy ez lehet hardveres probléma? Mert akkor gyári rom vissza és szervíz, csak kérdés, hogy gyári rommal is csinálja-e? (mert sokáig az volt és ott nem volt ilyen gond).

Amoi N828

(#19669) lorcsi válasza lorcsi (#19667) üzenetére


lorcsi
veterán

úgy tűnik megoldódott ezzel a megoldással :

Market is a system app, you can't uninstall it. Try menu>settings>applications>manage applications>all>market>clear data and cache and reboot your Xoom.

feltelepítettem a 3.5.15 verziót és már nem omlik össze

[ Szerkesztve ]

(#19670) SutiAdi


SutiAdi
tag

Sziasztok.
A következő bluetooth problémám van: tegnap egy bluetooth-képes Pioneer autórádión hallgattunk a telefonomról zenét (CM 7.2.0 stable), és kb fél-egy percenként egy fél másodpercre kihagy az átvitel, vagyis a zene megy tovább, csak a hang szűnik meg rövid időre. Az autórádióval biztos nincs gond, más telefonokkal tökéletesen működik. Vajon szoftveres lehet a gond, vagy a bluetooth adó rendetlenkedik a pengében? Találkozott esetleg már valaki ilyennel?

(#19671) Razor_alpha válasza Groovebaby (#19668) üzenetére


Razor_alpha
tag

A korábbi Ice Armoros tünetedre valószínűleg az a válasz, hogy ahol próbáltad nem tökéletes a sávszélessége / lefedettsége, illetve épp nem látta annak, az esetek többségében jól eltalálja melyik az optimális.
A nightlykban sok a hiba és mostanában nem frissítgettem rájuk, szóval azt feladom mi lehet.

(#19672) SutiAdi válasza SutiAdi (#19670) üzenetére


SutiAdi
tag

update:
Úgy néz ki, hogy a notebook folyamatosan játssza le, úgyhogy valahogy a Pioneer meg a Blade nem voltak annyira jóban...

Pedig nem is annyira csodálkoztam volna, ha valami gond lenne hardveresen, mert múlt hét szombaton azt hittem vége a Blade-nek. Motoros túrán voltunk Ausztriában, és a Blade volt a navi készülék. A gond csak annyi volt, hogy 32 fok, tűző nap, a Blade meg egy zárt GPS tartóban a kormányon...egyszer csak azt vettem észre, hogy kikapcsolt a készülék. Megálltam, hogy kiveszem és megnézem a telefont, azt hittem a kezem odaég a telóhoz. Ment ugye a GPS, szivargyújtó csatiról ment a töltés, meg közben a tűző nap és dögmeleg. Utána zsebre tettem egy órára a telefont, aztán megpróbáltam bekapcsolni, és láss csodát, ment a telefon. Azóta is jó, és az akksinak se lett semmi baja...azért eBay-ről már úton van az utánpótlás 5 dolcsiért.

[ Szerkesztve ]

(#19673) airwawes válasza Keeperv85 (#19658) üzenetére


airwawes
tag

Új aksival is próbáltam már, de meglássuk mit lehet tenni...

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#19674) Groovebaby válasza Razor_alpha (#19671) üzenetére


Groovebaby
tag

A belváros közepén próbáltam, ahol jónak kellene lennie a lefedettségnek. Illetve újraindítás után gond nélkül ment.
Ha a nightly-ban ez hiba lehet, akkor vajon másnál is jelentkezett már?

Amoi N828

(#19675) barnam_ válasza Teljes név (#19665) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, de a gpu ugyanaz mint a Blade-ben.
S mivel Play támogatott, gondoltam menne is. ARMv7-es cuccot nem nagyon lehet megvenni ARMv6-ra.

(#19676) kelzsoca válasza tlac (#19656) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nyilván a Superuser önmagában kevés, de ha a system-en fent figyel a su bináris, akkor már más a helyzet, és a root még mindig garanciavesztést okoz.

https://vertigostore.eu

(#19677) tlac válasza kelzsoca (#19676) üzenetére


tlac
nagyúr

tudom, hogy te szereted egyszerűen látni a dolgokat :)

egyébként egy su alapból fent van

(#19678) kelzsoca válasza tlac (#19677) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt lehet még megjátszani:

Amennyiben nem ért egyet a szerviz véleményével vagy úgy érzi sérültek a jogai, akkor a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz fordulhat.

https://vertigostore.eu

(#19679) Mr.C válasza airwawes (#19673) üzenetére


Mr.C
őstag

ha netán a töltő része mondott csütörtököt, akkor az nembaj, házilag csináltam magamnak külső zte töltőt, amivel sztem másfélszer tovább bírja az akksi mint ha gyárival lenne töltve :D
ha kell akkor konzultálhatunk ez ügyben

sudo rm -rf /*

(#19680) Teljes név válasza barnam_ (#19675) üzenetére


Teljes név
csendes tag

ARMv7-es cuccot nem nagyon lehet megvenni ARMv6-ra.

Sajnos meglehet venni...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remedy.DeathRallyFREE&feature=search_result

Ez az alkalmazás kompatibilis a(z) T-Mobile ZTE ZTE Blade eszközzel.

Death Rally requires an Android device with:
- Multi-touch display
- OpenGL ES 2.0 graphics acceleration with the performance of Adreno205, Mali400, SGX540, Tegra2 or better
- ARM v7 compatible CPU
- Android operating system version 2.2 or later.

[ Szerkesztve ]

(#19681) Teljes név válasza Teljes név (#19680) üzenetére


Teljes név
csendes tag

Lejárt a szerk. :W

Helyesbítek, megvenni nem is de letölteni engedi.

(#19682) Sulthekk válasza Keeperv85 (#19663) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Írd át a build.prop-ot, aztán mindjárt megvehető lesz. :)

(#19683) Keeperv85 válasza Sulthekk (#19682) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A Miniben lenne hozzá eéág erős CPU, de nem bírná a GPU, a Bladeen pedig mindekettő gyengécske... :O

(#19684) energy4ever


energy4ever
addikt

Akadt egy kis problémám!
Elindítom a sixaxis controllert a Blademen, minden tök jó meg minden, de kb 20másodperc után, vagy hogy ha megnyomok egy gombot a mobilon, lefagy az egész telló, aksi ki, aksi vissza,minden újra jó!
Ice Armor II van a ZTE-n.
Valami megoldás van esetleg hogy ne fagyjon le!?

(#19685) szezso15 válasza Keeperv85 (#19683) üzenetére


szezso15
addikt

Má' miért ne bírná a GPU? :) Az én telómban is Adreno 205 van, és hasít rajta, mint a szél. :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#19686) Keeperv85 válasza szezso15 (#19685) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mert nekem az egészet át kéne méreteznie valós időben mdpi-re ;)

(#19687) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Egy ideje telefonhívás közben többen is panaszkodtak, hogy nagyon halkan hallanak, régebben nem volt ilyen probléma.
Lehet valahogy állítani a mikrofon hangerejét?
Hungarian FingerPrint T1_kelzsoca build van rajta, 2.6.32.9-perf-es kernellel.

(#19689) mayurihu válasza birno (#19687) üzenetére


mayurihu
csendes tag

Próbáld valahogy kipucolni, fújkodd vagy kiabálj telefonálás közbe ;]

Senkinek sincs mindig igaza, egyesek viszont mindig tévednek.

(#19690) szezso15 válasza Keeperv85 (#19686) üzenetére


szezso15
addikt

Hát, én olvastam anno amikor kijött a GTA 3, és még mindenre le lehetett tölteni, hogy valakinek Xperia Mini-n szépen futott, meg osztálytársamnak is egész tűrhető sebességgel megy Galaxy Ace +-on (ami ugye MSM7227A + Adreno 200T és HVGA)

*Hajrá Loki!* i15+

(#19691) birno válasza #40993792 (#19688) üzenetére


birno
addikt

S egyebkent valami normalis bluetooth-os headset-et tudtok hozza ajanlani?
Olyan 10e-ig bezarolag.

(#19692) dbius válasza dbius (#19301) üzenetére


dbius
veterán

15-én leadtam a Vodánál a készüléket, tegnap kaptam sms-t, hogy kész van.

Bevallom, hogy aggódtam, mivel láttam, hogy másnak is volt mostanában hasonló problémája és érvénytelenítették a jótállást...

Szerencsémre az én készülékem úgy néz ki, hogy tényleg teljesen megpusztult, mert a Telemax GSM szerviz nem cécózott, egyből fődarabot (alaplapot) cserélt a készülékemben.

Azaz pontosabban amit leadtam, ahelyett gyakorlatilag kaptam egy másikat szolgáltatói készletből. Új az IMEI szám is, de szerintem nem csak alaplapot cseréltek, hanem a digitizerrel, előlappal együtt mindent, mivel gyári fólia van a készüléken, nem az, amivel én leadtam.

Sajnos nem volt csak egy két hónapos backupom, de gyakorlatilag azóta nem nagyon változtak a szoftverek, csak frissítenem kell őket - folyamatban van :C

Ráadásul a fődarabra kaptam +1 év jótállást :C Persze ezt a vodánál próbálták elhallgatni, de a telemax honlapján le lehet kérdezni a hozzájuk küldött, javításra váró készülékek adatait, ott pedig a beküldött cuccoktól kezdve a munkalapig, jótállási jegyig minden le volt fényképezve. A munkalapot, amin fel van tüntetve, hogy a cserélt fődarabra 1 év jótállás vonatkozik ki is nyomtattam, mivel azt vodánál nem kaptam...

Szóval szerencsére esetemben számomra kedvezően alakult a szervizes tapasztalat - utólag ismét köszönet mindazoknak, akik tanácsokkal láttak el :K -

(#19693) #04441088 válasza dbius (#19692) üzenetére


#04441088
törölt tag

Örülök, hogy minden ilyen simán és nagyjából gyorsan ment. Én anno szívtam a gariztatással.

(#19694) airwawes válasza dbius (#19692) üzenetére


airwawes
tag

Én kijelzõhiba miatt kaptam "új" készüléket. 1 hétig én is pont ilyen boldog voltam vele. Egy összegányolt szart adtak nekem. A sajátom jobb volt.
1 èv garit énis megkaptam, de ennyit értem vele sajnos... :( Most parázok hogy olcsón meg tudom e úszni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#19695) xSide


xSide
őstag

Cm-nél ki lehet kapcsolni valahol az alacsony akksi szintet jelző piros led villogtatást?
Valahol már láttam, de most nem lelem 7.2.0-nál...

(#19696) MaxTorque


MaxTorque
tag

Szevasztok! Hű bajtárs Samu Montém megérett a cserére 2 év használat után. Ezzel a telefonnal szemezgetek. Az lenne a kérdésem, h megvan-e benne az amit én keresek, úgymint:
-szép kijelző
-tűrhető sebesség
-mókolhatóság (a Montén is rajta van, ami csak rajta lehet, ideje egy ligával feljebb lépni :DDD )
-megfelelő támogatás (XDA?)
-szép hangzás fülessel, erős középtartománnyal, mert nem a tuc-tuc zene a bejövős.
-idegesítő, de legalább kijavíthatatlan hibák hiánya ;]

Előre is köszi a választ.

(#19697) mayurihu válasza MaxTorque (#19696) üzenetére


mayurihu
csendes tag

Szerintem minden meg van benn ami neked kell, csak hangzásban nem az igazi, de egy jobb minőségú fülessel lehet rajt javítani.

Senkinek sincs mindig igaza, egyesek viszont mindig tévednek.

(#19698) xSide válasza MaxTorque (#19696) üzenetére


xSide
őstag

A kijelző szinessége maga megváltás:)
Hangzás hangszórón rom függően rossz vagy még rosszabb, de jó fülesen nincs nagy különbség és visznylag jól szól dsp vagy volume+ tuninggal!
A legmókolhatóbb teló szvsz, de ha nem sűrgős a váltás és szolgáltatótól vennéd hűséggel, várj szeptemberig ekkor várható a 'felsőkategória' érkezése jó ár/érték aránnyal...
(ZTE-Era, Mimosa-X)

[ Szerkesztve ]

(#19699) MaxTorque válasza xSide (#19698) üzenetére


MaxTorque
tag

És ezek mennyibe fognak fájni? :DDD Ja, és szolgáltató nem játszik. Kárpátaljai vagyok: átugrok Záhonyba-megveszem-hazajövök vonalon lesz beszerezve :)

[ Szerkesztve ]

(#19700) xSide válasza MaxTorque (#19699) üzenetére


xSide
őstag

Reméljük a ZTE megtartja jó szokását, mint korábban a Blade és Skate esetében:)
Használtan most a blade 20-25e pénz és rizikós lehet megvenni, jól meg kell nézni kívűl-belül, pár hónap gyűjtögetés és 40-50 körül már be lehet ruházni a feltörekvő újakba:D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.