Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#19251) dvdbackuper válasza tboldi (#19250) üzenetére


dvdbackuper
őstag

semmi nem vilagit ezen

(#19252) Keeperv85 válasza dvdbackuper (#19249) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

O.o... ugye nem több fájlból állt az a "TPT"? :Y

(#19253) dvdbackuper válasza Keeperv85 (#19252) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nem, egy darab image.bin file

(#19254) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Urak,
update-cm-9-20120509-SNAPSHOT-blade-ColdFusionX-tilal6991-signed.zip
feltettem ezt is: gapps_ics_4.0.4-fix.zip
erre hogy aplikálom a gmail-t? nincs marketem/playem sem... hogy tovább?

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#19256) Merlini válasza Segnior_Barthez (#19254) üzenetére


Merlini
tag

Nekem ilyen hiba akkor volt amikor kevés hely maradt a /SYSTEM partíción.

Mekkora a /SYSTEM partíciód? (Mennyi hely maradt rajta?)

Ha kicsi a /SYSTEM (136MB) akkor Mini Gapps for ICS -t javaslom. A teljes Gapps-hoz kellhet 200-220MB is.
(Nem tudom milyen Gapps amit írtál)

[ Szerkesztve ]

(#19257) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Kösz Urak,
Zsolt_72: Telenorom van. Az előző CM7-ekből okulva az APN tipusát töröltem, és csak így engedett netre, de itt az APN type-nál hiába törlöm. Nem engedi a 3G-t... Egyébként a Pannon/ Telenor oldalán szarul van a képes leírás.... [link]
Valóban 160 megás systemem van.
Merlini: 160 a Systemem van. Ehez a 'Mini Gapps for ICS' -nél van Market?
Kösz :)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#19258) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Felnyomtam ezt a 10 megás gappsot, de nincs sem gmail ikon, sem telenooros netem.
...nem tartom kizártnak a saját user erorromat,...ami nektek kézenfekvő..ahoz én még lehetek tudatlan... :)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#19259) Merlini válasza Segnior_Barthez (#19257) üzenetére


Merlini
tag

"update-cm-9-20120509-SNAPSHOT-blade-ColdFusionX-tilal6991-signed.zip"

Nem találok erről infót a neten, ill. ennél vannak frissebb ICS-ek is.

Ha Total Commander-rel belemész ebbe a fenti ROM zip-jébe a gépen (vagy Linux-on egy jó archívum kezelőben), és 140-142.000.000 byte-nél kevesebbet foglal /System akkor az előző hozzászólásomban linkelt Mini Gapps for ICS felmegy rendesen és lesz Play-ed.

Ha ennél nagyobb a /System akkor ki kell szedni belőle dolgokat, vagy TPT-vel növelni méretét.

Daches fórumtársunk gyomlált ki egy friss ICS-t ami 128MB-os Systemre is felmegy. (Ne próbáltam, egy pár nappal régebbi ICS van fent nekem.)

Telenor-os mobilnettért nem kellett semmit állítanom, első indítás után egyből volt.

[ Szerkesztve ]

(#19260) Lenry válasza Segnior_Barthez (#19257) üzenetére


Lenry
félisten

xda-deve-s ICS-hez legalább 190 megás system kell, az alatt örülj, hogy egyáltalán elindul a rendszer, nekem pl bootloop volt minden telepítés végeredménye, amíg át nem TPT-ztem 210 megára

(#19259) Merlini ezt nem tudom hogy nem sikerült megtalálnod...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19261) Keeperv85 válasza szeryo (#19230) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tévedtem, a CM9 is tudja a rezgést hívás előtt és után. Külön-külön állítható melyikre van szükség.

(#19262) szeryo válasza Keeperv85 (#19261) üzenetére


szeryo
tag

közben énis rájöttem a harmadik cm9nél a remixnél.a többiben is állitható?
A legjobbnak talán az ujrakodolt cm9 tünt,furi de + akksihasználat volt észrevehető..A konstakang nekem nemakart magától aludni menni.De a remix a legtöbb beállitást tartalmazz.
A navitel várható valmikor cm9re:

[ Szerkesztve ]

(#19263) t181


t181
senior tag

Üdv!
Még mindig az ICS-főzésnél tartok... :D
Most "repo sync"-kel, és a .repo mappa 29 giga. Ez mekkora lesz?
Ha jól értelmezem akkor most a google-féle ICS forrást tölti le?
A következő lépésben(git pull) pedig direkt a ZTE-hez tartozó forrásokat töltené?

Másik: ezeket a github-os patch-eket, amiket pl KonstaT, sej szokott belepakolgatni a ROM-jaiba, ezeket honnan/hogy bírom belerakni majd a sajátomba?

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#19264) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

üdv

valaki gen2-esített már vissza librásított/gen3-asított blade-t?

ux1 gingerbeer g3-mal lett librásítva anno. valaki le tudná írni pár lépésbe szedve, hogy pontosan milyen lépéseken kell végig menni, hogy ne legyen tégla a vége.

gondolom először vissza kell gen2-esíteni: de TPT-vel lehet csak, vagy a gyári gen2-s exe is jó? ezután egyből mehet fel vmelyik gen2-s rom?

(#19265) dvdbackuper válasza kasza blanka (#19264) üzenetére


dvdbackuper
őstag

én a TPT-vel beszívtam, tégla lett, de az exe-s módszer működött előtte.

(#19266) xSide válasza kasza blanka (#19264) üzenetére


xSide
őstag

Hungariandroid fórum vonatkozó része ahol ezt kell keresni:

TPT partícionáló csomagok!

Itt találjátok: Link

Az ott lévő linkről letölteni a csomagot, kiválasztani melyik partíciós szükséges neked, azt bemásolni az sd kártyádra így image/image.bin (image mappába az image.bin fájlt, szintén sd-re másolni a recovery frissebb változatát, mondjuk innen , a feltelepítendő rom zip-jét...
Ha ez megvan teló kikapcs!
Bekapcsolásnál Hangerő fel és Menü és Power gomb egyszerre nyomvatartani és elindul a TPT, mikor végez recovery indít (hang le és bekapcs egyszerre) és frissíteni a recovery-t (install.zip), majd mehet fel a rom (szintén install .zip)...

Vagy ezt keresd a gyári állapot visszaállításához
(ekkor újra kell root-olni, recoveryt felrakni stb.):

TPT-s visszaállító csomagok:

T-mobile vagy...
MD5: ...
Telenor vagy...
MD5: ...
Vodafone vagy...
MD5: ...

[ Szerkesztve ]

(#19267) dvdbackuper válasza xSide (#19266) üzenetére


dvdbackuper
őstag

így csináltam pontosan én is, akkor mitől lett tégla a telóból??? :W

(#19269) xSide válasza dvdbackuper (#19267) üzenetére


xSide
őstag

Az enyémet már ezerszer telepítgettem így, ezen kívül még 5 blade-t alakítgattunk és egynek sem esett baja ettől.
Ettől függetlenül lehet egyedi eset, az exe-s módszer sem lenne biztonságosabb sőt...

(#19271) Glatius válasza dvdbackuper (#19265) üzenetére


Glatius
őstag

A rootolás tilalma éppen azt a célt szolgálja, hogy a rendszer által használt elemeket tartalmazó hely semmiképpen se legyen módosítható, mert így meg tudják előzni a gyártás utáni írási hibákból adódó garanciaeseményeket. Ez az írási hiba előjöhetett volna a végrehajtható frissítőcsomag futása alatt is, de lehet, hogy csak a körülmények fogtak össze ellened. Például egy lemerült akku, egy SD kártya hiba....
A Gen1-es időkben a TPT protokollra épülő kényelmes modding megoldások éppen az ilyen esetek miatt lettek elfelejtve. Az .exe megoldásoknál viszont van számos külső hibalehetőség: figyelmetlen user, hülye user aki nem hisz a leírásnak, nagyonhülye user aki nem is olvas, kábel lötyögés, véletlen kihúzás, áramszünet, áramingadozás, villámcsapás, elejtés, itd. ami miatt biztonságosabb a TPT.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19272) kasza blanka válasza Glatius (#19271) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

de elvileg az exe-s megoldás is választható alternatíva, igaz? ahogy anno a gyári gen2-esítő exe.

TPT-snél pedig sd formáz, megfelelő tpt csomag felmásol gyökérbe, oszt ezt így rászabadítani a gen3-s telóra, jól értelmezem?

és utána? TPT-s megoldás is tesz fel gyári 2.2-es rom-ot?

(#19273) xSide válasza kasza blanka (#19272) üzenetére


xSide
őstag

Hmmm?? sd formázás nem kell, max a data és Android mappa törlendő.
De nem ismétlem sem magam, sem a hungariandroid fórumon egyértelműen leírtakat...

[ Szerkesztve ]

(#19275) xSide válasza #40993792 (#19274) üzenetére


xSide
őstag

Nahh ezt nem láttam:)
Viszont annyiból jó, ha nincs belakva az sd kari így törlődik az .android_secure mappa is, amit esetleg belakott sd kari esetén egy wipe data & factory resettel meg lehet még oldani sd format nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#19276) Glatius válasza #40993792 (#19274) üzenetére


Glatius
őstag

Annál is inkább, mert az SD olvasási hibának kb ugyanazok a következményei, mint egy NANAD írásinak.... megszakadó folyamat.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19278) bprubin


bprubin
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy nem tudok rá jönni, miért utasítja el a telefonom az
Iphone 4s-ről indított hívásokat.
Amikor hívnak, a hívó félnél egy csengés hallható majd utána foglalt.
A készülék annyit csinál, hogy felébred az alvó módból egy pillanatra és utána annyit ír, hogy "rejected" a hívásra.
Én tudok indítani hívásokat rá.
Valakinek valami ötlete esetleg?
Most jelenleg cm-7-20120610-NIGHTLY rom van fent...
A segítségeket előre is köszönöm.

(#19280) T_M_S


T_M_S
csendes tag

Hello,

mar 2010 december ota van bledem, vegigmentem a csodaziptol kezdve a gen2esitesen, particionalason at mindenen, eleg sok romot is felraktam eddig es mindig innen szippantottam az informaciokat de eddig minden siman ment igy nem irtam. Most sincs igazabol baj csak kicsit elbizonytalanodtam. Adnek egy probat az ICS-nek de a 160as systemem nem eleg, 200 koruli TPT-t viszont nem talaltam, igy az itt talalhato 220-as gyarival megegyezot csinalnam meg:
http://forum.androidhungary.com/threads/892-ZTE-Blade-Gen1-Gen2-%C3%A1talak%C3%ADt%C3%A1s-%C3%89S-PART%C3%8DCION%C3%81L%C3%81S?highlight=blade
hacsak nem letezik egy 200 mega koruli systemes TPT.
Amiben nem annyira vagyok biztos az az hogy ennel nem szamit hogy mar gen2es, meg fogja csinalni, ugye?
Illetve jol sejtem hogy ez lenne a folyamat?
gyari recovery fel, 220as system TPT fel, stabil CW fel (4.0.1.5-om van kenel, az jo? vagy legyen 3.0.1.8?)
ezek utan kell egy 2.3as rom vagy rogton mehet fel az ICS majd gapps?
utolag atgondolva ez hulyeseg, miert ne mehetne ha mar jok a particiok :)

Elore is koszi a segitseget.
Valamint utolag koszonom a sok romot meg infot amit eddig toltak egyesek ide.

[ Szerkesztve ]

(#19282) T_M_S válasza #40993792 (#19281) üzenetére


T_M_S
csendes tag

akkor hogyan tudom atparticionalni hogy nagyobb system-em legyen?

(#19284) T_M_S válasza #40993792 (#19283) üzenetére


T_M_S
csendes tag

igen, ezt neztem csak Kelzsocanak 160as a legnagyobb nekem meg minimum 200 kene.
Kozben en ezt talaltam:
http://www.modaco.com/topic/347601-zte-blade-tpts/page__gopid__1829429#entry1829429
Okos dolog a Blade checker app amit ajanl, eleg tisztan megmondja mit csinaltal es csinalhatsz :)

Koszi a segitsegedet, megprobalkozom vele. Remelem nem azzal fogok visszaterni hogy tegla lett :)

(#19285) Glatius válasza bprubin (#19278) üzenetére


Glatius
őstag

A CM7 -ben szériatartozék, a korábbi változatok fizetős feketelistája. Egy észrevétlen érintés egy épp csak felugró ablakban, és kész a baj... törölni kell az egész listát!.
Asszem az elutasított hívásoknál kérdez rá a feketelistára tételre, és ha igent mondtál...

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19286) Keeperv85 válasza Glatius (#19285) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hosszan "nyomod" a "Lerakás"-t és már dobja is oda. Én is megszívtam már vele párszor...

(#19287) Glatius válasza Keeperv85 (#19286) üzenetére


Glatius
őstag

Akkor már csak drukkolni kell, hogy a kérdező is olvassa...

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19288) bprubin válasza Glatius (#19285) üzenetére


bprubin
tag

Köszönöm, megnézem

(#19289) kasza blanka válasza kasza blanka (#19272) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

na ez egyszerűbb volt, mint gondoltam.

most akkor elvileg ez újra a gyári ha lement a TPT és a 2.2 figyel rám? gondolom a recovery is FTM lett hipsz-hopsz, igaz?

feltettem rom managert, azzal fel tudom tenni a CWM recoverít és az új romot is igaz? vagy kell még előtte vmi 'csúnya' dolgot csinálnom ?

(#19291) bprubin válasza bprubin (#19288) üzenetére


bprubin
tag

Megnéztem de semmi sincsen a fekete listán se.

(#19292) apeelme válasza Glatius (#19285) üzenetére


apeelme
addikt

ia2-reborn romban sajat fejleszteskent ezt a funkciot kikapcsolhatova tettem... ;-)

[ Szerkesztve ]

(#19293) Slyer


Slyer
senior tag

hi!

arra gondoltam hogy feldobom kipróbálni az ics-t, de memkarira szeretném telepíteni. ezt ki lehet vitelezni valahogy, vagy veszett dolog? valami tutorial hozzá esetleg? köszönöm!

(#19295) Slyer válasza #40993792 (#19294) üzenetére


Slyer
senior tag

igen, azt szeretném hogy memkariról bootoljon. szóval akkor ez megoldhatatlan?

(#19297) Slyer válasza #40993792 (#19296) üzenetére


Slyer
senior tag

csudába. azért köszönöm.

(#19298) szezso15 válasza #40993792 (#19294) üzenetére


szezso15
addikt

HD2 ;)

*Hajrá Loki!* i15+

(#19300) Glatius válasza apeelme (#19292) üzenetére


Glatius
őstag

Tudom ez az a ROM amit leghosszabb ije használok, de az ő nightlyjára csak tippem volt...

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.