Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#16001) Psychonaut válasza omega88 (#15999) üzenetére


Psychonaut
addikt

Van egy "kerulout", amivel nagyon egyszeruen tehetsz fel a telefonra Clockworkmod recovery-t. Nem azt mondom, hogy csinald igy, de ez egyszerubb.

1, letoltod hungariandroidrol kelzsoca TPT atrendezo packjat
2, kivalasztasz egy szamodra szimpatikus particiokiosztast - javaslom, hogy NE a gyarit, mert feleslegesen pazarlo, de a 136-os peldaul tokeletes
3, letoltesz egy friss Clockworkmod recoveryt, mondjuk ezt
4, letoltod az Ice Armor II Rebornt.

Ha megvagy, akkor rakd fel a particionalo image mappat (benne az image.bin fajllal), a most letoltott Clockworkmod recoveryt es a ROM zip-jet a memoriakartyad gyokerebe. Kapcsold ki a telefont, majd kapcsold be a Menu gomb es a Volume+ megnyomasaval. Megjelenik egy "update from T-flash card" (vagy valami hasonlo) felirat, es egy zold folyamatjelzo csik. Ha lefut, akkor ujraindul a telefon, most nyomd a Volume- -t. Bejon a Clockworkmod. Install zip from sdcard menupont segitsegevel telepitsd a frissebb Recoveryt, majd menj vegig a formatokon, es telepitsd a rendszert. Inditsd ujra a telefont, es keszen is vagy.

UI: es ha ezt megcsinalod, meg ugyanugy egy lepessel teljesen gyariva visszaalakithato a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#16002) omega88


omega88
csendes tag

Igen hangerő fel-t ír ,de nem igazán történik semmi hiába tartom nyomva. Illetve az történik, hogy bebootol minden gond nélkül

(#16003) omega88 válasza Psychonaut (#16001) üzenetére


omega88
csendes tag

Ugyan úgy a volume up gomb nyomásával van a baj ugyanis bebootol arra gondoltam, hogy esetleg elromlott a gomb, de nem álítja rendesen a hangot cssak bootolásnál nem igazán csinál semmit :F :F

(#16004) Sulthekk válasza omega88 (#16003) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Ezt nem szokták ajánlani, de így talán egyszerű/én is így szoktam csinálni gép hiányában:

Töltsd le ezt a módosított z4rootot:[link]
Csomagold ki, tedd fel, rootold.
Tedd fel a rom manager-t playről.
Flash clockworkmod recovery gomb legfölül.
Értelemszerűen a ZTE Blade-t kell kiválasztani.
Mostmár bootolhatsz a hang- gomb nyomvatartásával.

(#16005) lsebestyen


lsebestyen
addikt

gyári 2.2-n csak kihangosítva megy a skype! ez meg van oldva főzött romokon? csak mert akkor felrakom a főzöttet...köszi!

(#16006) omega88


omega88
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R :R :R

Valami csoda folytán sokadik próbálkozás után össze-vissza nyomkodva a volume up gombot megtörtént aminek megkellet és utána zökkenő mentesen ment minden.

Köszönök mindent mindenkinek mégegyszer :R :R

(#16007) Psychonaut válasza lsebestyen (#16005) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem, ez nem a ROM hibaja, a Skype-pal van a gond. De mintha mar megoldottak volna (nemhivatalos patch-csel biztosan). Keress ra a problemadra Google-n, nem csak te talalkoztal ezzel. ;)

(#16008) lsebestyen válasza Psychonaut (#16007) üzenetére


lsebestyen
addikt

azt hiszem még anno te linkeltél be ide egy patchet de azt felraktam, de nem működik :((

(#16009) sto1911 válasza lsebestyen (#16008) üzenetére


sto1911
veterán

Ice Armor 2-on ugy lehet valtani kihangositas es normal uzemmod kozott.

(#16010) Psychonaut


Psychonaut
addikt

WiFi-t kikapcsolva 4 ora alatt 20% merules abszolut semmittevessel, kepernyo vegig kikapcsolva, egyedul sync megy. Szerintem ez meg mindig nagyon sok. Ti mit tapasztaltok, mennyit fogyaszt "uresjaratban" az RC1?

(#16011) szezso15 válasza Psychonaut (#16010) üzenetére


szezso15
addikt

Nálam egy éjszaka alatt, úgy, hogy alsó gombokra nem ébredt, 3%-ot evett meg. :) (10 óra alatt)

*Hajrá Loki!* i15+

(#16012) Psychonaut válasza szezso15 (#16011) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na jo, kapott egy ujrainditast, mostmar nem nyulok hozza. Latszolag alszik rendesen, kivancsi vagyok, mit produkal 7 ora korulre. 70%-rol indul.

(#16013) TRob1 válasza Psychonaut (#16010) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem mind1ik RC1 vagy arra épülő kb. 2-2,5 napot bír (a wifi alvás irányelve Amikor a képernyő kikapcsol-ra van állítva)

Most is épp ott járok (2n12ó18p), és 19%-on az akksi (11perc AB Space volt benne, minimális hívás, 10 perc Androidify :D a lányaimnak, ilyesmi...) 23.-ai BurgerZ Rom

¤ R'n'R ¤

(#16014) lsebestyen válasza sto1911 (#16009) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi, ezzel valóban jó!:)

(#16015) dragon1993 válasza omega88 (#16006) üzenetére


dragon1993
őstag

Főzött rommal rendesen megy a hívás sőt a proximity szenzok ki is kapcsolja a képernyőt.

(#16016) gps76


gps76
őstag

Melyik partició kiosztást érdemes használni mostanában?

(#16017) barnam_ válasza gps76 (#16016) üzenetére


barnam_
nagyúr

136 MB-s System-re felmegy a legtöbb rom.
Ha ICS-t akarsz, akkor 200 kell.

(#16018) t181 válasza Sulthekk (#15998) üzenetére


t181
senior tag

Én is olvastam a rossz Phone.apk-ról, de ettől függetlenül nekem tökéletesen működött.
És...beleszerettem. Egyetlen problémája, hogy iszonyat lassú... :S

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#16019) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

pálinkást 'ggelt!

update.zipet szerkesztek ami a /systembe pakol. kérdem én jó ez így?

ui_print("Updating ROM");
mount("yaffs2", "MTD", "system", "/system");
package_extract_dir("system", "/system");
unmount("/system");
ui_print("Done!");

[ Szerkesztve ]

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#16020) Sulthekk válasza ne_nezze (#16019) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Így hirtelenjében jónak néz ki.

(#16021) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Legújabb CM ROM van fenn, minden működik, egy dolgot leszámítva, az MMS-t. Próbáltam már az alábbi dolgot is, de ez sem ment. Van itt olyan valaki, aki tudja, hogy milyen beállítások mellett, pontosan milyen APN-ek beírásával tudom működésre bírni? Még a régi SE K310i is tudott MMS-t fogadni probléma nélkül, de ez...

Illetve másik problémám, ez gyári ROM-nál is jelentkezik: Telefonálásnál, ha elveszem a telefont a fülemtől, nem bírom lerakni, mert nem jön vissza a képernyő, nyomhatok akármit is, feketeség marad... Erre van valahol valami beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#16022) Hosiminh


Hosiminh
tag

hali,
gyári t-mobile-s rom 2.2 van a telómon, és tegnap délutántól párpercenként fel villan a telefon kijelzője, úgy hogy semmi sem fut a hátéreben, és mostanába nem is tettem rá új app-ot, és nem is frissítettem, ugyanis nincs mobilnetem, csak wifizni szoktam, szal tudnám.
Tudtok erre a felvillanásra valami gyógyírt?
köszi előre is
üdv: Hosiminh

(#16023) ne_nezze válasza Sulthekk (#16020) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

köszi akkor teszek egy próbát.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#16024) TRob1 válasza Integrator (#16021) üzenetére


TRob1
veterán

Mobilnet megy mikor mms-t akarsz küldeni/fogadni? Tudtommal anélkül nem müxik az MMS..

Másikra: Kalibráld a Proximity szenzort a Készülék beállításokban.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#16025) ne_nezze válasza ne_nezze (#16023) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

error code 6 :(

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#16026) Integrator válasza TRob1 (#16024) üzenetére


Integrator
aktív tag

Elvileg mobilnet APN is be van állítva, valamint a mobil adatforgalom engedélyezve.

(#16027) Sulthekk válasza ne_nezze (#16025) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Akkor próbáld a yaffs2 paraméter nélkül.

Valahogy így: mount("MTD", "system", "/system");

[ Szerkesztve ]

(#16028) drstupid


drstupid
tag

Sziasztok! régen raktam fel egy 2.2 kelzsoca féle romot, az lenne a kérdésem hogy érdemes lenne 2.3-ra váltanom? nem játszok vele csak kicsit lassúnak találom. Milyen főbb különbség van a 2.2 és a 2.3 között? előre is köszönöm a válaszotokat!

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#16029) Zedz


Zedz
addikt

Hello!

Problémám adódott a telefonommal. Egyszerűen nem akarja felismerni a windows a telefont. Hiába raktam rá már több drivert is, gyári állapotra is visszaraktam a telefont, de még így sem akarja felismerni. Lehet azért, mert elhagytam a gyári töltőt, és most egy másik kábellel csatlakoztatom a géphez? Az akkut tölti rendesen. Mi lehet a baja? A válaszokat előre is köszönöm!

(#16030) Sulthekk


Sulthekk
aktív tag

kelzsoca & apeelme:
Nem tudom tudtok-e róla, de a modacon annyira népszerű a deszkás IA, hogy blédre akarják portolni. :DDD

[link]

(#16031) kelzsoca válasza Sulthekk (#16030) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azt tudtuk hogy népszerű, és sokan szeretik/használják (illetve Skate-re is készült már belőle módosított verzió) de hogy portolni akarják Blade-re, ez új infó volt :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#16032) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

udv,
probalok uj ebresztest bellitani az ora menuben, de a rezges opcio alatti pontok halvanyak es nem tudom beallitani oket(csengohang...) es igy csak rezeg a telefonom, barmire allitom a rezgest. valaki esetleg?:)

(#16033) apeelme válasza Sulthekk (#16030) üzenetére


apeelme
addikt

nofene...egy pár próbálkozásról már tudok... :B

nekem speciel az a furcsa hogy az első ember aki belinkelte a Blade verziót az pont az, aki szerint -nem is olyan rég- a magyar "szakácsok" nem csinálnak igazából semmit, de modaco-sok meg az xda-sok nah azok a "kemény" legények... ;)

[ Szerkesztve ]

(#16034) Psychonaut válasza Psychonaut (#16012) üzenetére


Psychonaut
addikt

Reggel 7-kor 35%-kal szedtem le a toltorol, vegig mobilnetrol ment. 10 ora alatt 35% merules. Nagyon sok.

TRob: de az meg a regi kernellel van, ami jol kezeli a WiFi-t, vagy nem?

(#16035) TRob1 válasza Psychonaut (#16034) üzenetére


TRob1
veterán

Inkább "vagy nem" :D Az alap CM RC1-gyel is kb. ennyit bírt nálam (a régebbi CM-ek meg többet bírtak)

¤ R'n'R ¤

(#16036) Psychonaut válasza TRob1 (#16035) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hat, akkor sajnos fogalmam sincs, de szerintem azert egyertelmu, hogy amit nalam produkal, az tul sok.

(#16037) TRob1 válasza Psychonaut (#16036) üzenetére


TRob1
veterán

Az egyértelmű... de sajna nincs ötletem. :( (Viszont szerencsédre már nem is kell ezen töprengened, ha eladó sorba került. :D)

¤ R'n'R ¤

(#16038) RockHaRD


RockHaRD
addikt

hogyan tudok blade-ről bluetoothon fájlt küldeni? Se az astro file managerbe, se a beépített fájlkezelőbe nincsen ilyen opció :F

(#16039) TRob1 válasza RockHaRD (#16038) üzenetére


TRob1
veterán

Mondjuk még soha nem próbáltam, de most megnéztem a Root Explorer-ben, és ott hosszan nyomva a fájlra, majd Send-nél megjelenik a BT is (sok más mellett).

¤ R'n'R ¤

(#16041) KEX23


KEX23
csendes tag

Hali.

Már elég rég jártam itt utoljára és elkelne egy kis segítség. Láttam, hogy van már CM7.2 RC1 és kipróbálnám, de két verziót találtam. Az egyik a rendes CyanogenMod-tól, a másik valami módosított CM7.2 KANG. Melyiket lenne érdemesebb feltenni, ha mondjuk a teljesítményt és az akku időt nézzük? Kösz. :)

(#16042) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Blade-re milyen codeckel és milyen felbontásra érdemes videókat kódolni? Bitrate mennyi legyen minimum, ahol még nem látszik a minőségromlás az eredeti videóhoz képest? Ilyen 20-40p-es sorozat részeket szeretnék kódolni és jó lenne, ha nem akadoznának. :)
És milyen videó lejátszó progit érdemes használni?

[ Szerkesztve ]

(#16043) lsebestyen válasza cascada (#16042) üzenetére


lsebestyen
addikt

megy az konvert nélkül is! mobo player, hozzá letöltöd a codecet (amit fel fog kínálni a mobo player) és just enjoy :K

(#16044) Eclips21 válasza cascada (#16042) üzenetére


Eclips21
őstag

dvdrip filmek egy az egyben mennek konvertálás nélkül MoboPlayer ha elindítod kér hogy töltsed le kodeket és viszi f@szán

arra figyel hogy a MoboPlayert szed dle ne a Mobo Playert szóval egybe írva kell lennie azt töltsed le

[ Szerkesztve ]

(#16045) cascada válasza lsebestyen (#16043) üzenetére


cascada
senior tag

Értem köszi! Viszont méret gondok miatt mindenképp át kell kódolnom a videókat. Tehát valami optimális codec-et kellene választani. :) MP4-el hogy áll? Milyen Level-eket tud kezelni? És milyen felbontás nem fog akadozni?

(#16046) lsebestyen válasza cascada (#16045) üzenetére


lsebestyen
addikt

húha, ebben sajnos nem tudok segíteni, de szerintem megéri beszerezni egy nagyobb memkarit, annyira már nincs vészes áruk!

(#16047) Psychonaut válasza TRob1 (#16037) üzenetére


Psychonaut
addikt

De amig nem veszik meg, addig is hasznalnom kell. Meg amugy ezzel a CM-mel annyira szepen megy, hogy mar azon gondolkodom, hogy leveszem a hirdetest mihelyst valahogy megoldodik az uzemido-gond vele. :D

(#16048) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Halika !

Srácok, nem tom mi van.
Kb 1-2 hete van fent asszony ZTE Blade-jén az Ice Armor II. - Reborn.

Előtte Ice Armor volt fent, de 1-2 hónap használat után sajnos valamiért
egyre sűrűbben fagyogatott.

Most 1-2 hete Reborn II van. Minden Wipe-olva volt, tiszta telepítés.
Megint elkezdte ez is, hogy időnként lefagy.

És most már meg is találtam mi a baj. Ha megnyitom a Galériát, akkor elcsúszik a kép,
és reboot. Mind a két ROM-on.

Képeket már mentettem, töröltem minden megvolt. Mi a picsától rebootol ez a szerencsétlen a gallériától ?

Mivel asszony nagyon ritkán használja a telefonját nem értem mi a baj.
Van vagy 2-3 fénykép.

Plz. Segítsetek mit tegyek. Semmi nincs a telefonon, ami bekavarna. Csak az alap
Ice Armor II - Reborn.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#16049) Sulthekk válasza eladogeppc (#16048) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Overclock?

Akkor a második ötletem az undervoltos kernel lesz, ami alapból jön a rebornnal. A letöltési oldalon ha lejjebb görgetsz lesz egy eredeti TomG kernel, azzal is meg lehetne próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#16050) eladogeppc válasza Sulthekk (#16049) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hát ez az, hogy semmi.

Alap 604 Mhz.

Nekem gyanús, hogy szinte semmire nem használja a telefonját.
Nem lehet ez baj ? Itt mindenki szét nyomkorássza.

Ő max napi 20 perc telefon, és kb 50 perc gmail chat. Ennyi.

Aztán alszik a telefon szinte egész nap.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.