Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#20551) bubi92


bubi92
őstag

az miért van, hogy előző telómon(x10mp) simán futott akadás nélkül az adw, viszont a blade-n kicsit döcögős?

(#20552) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Sziasztok!

Nem Blade tulajdonos vagyok, de egyik ismerősöm megkért hogy varázsoljak a telójára valami módolt rom-ot. Melyik rom-ot tudnátok ajánlani? Gondolok itt 2.3 vagy ICS-re ha van nálatok ilyen. Valami nagyon stabil rom kellene, minden napi használatra tökéletes. És ha valaki tudna dobni egy két hasznos gondolatot, hogy mire kell a blade-nél oda figyelni vagy vigyázni azt meg hálálnám nagyon. :)

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#20553) Keeperv85 válasza bubi92 (#20551) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

320x240 vs 800x480. Szerinted? :B

(#20554) Sulthekk válasza TRob1 (#20550) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Én 40FPS feletti átlaggal nyomom a Quake3-at, szerintem ez már nem szaggatás, az irányítás viszont tényleg problémás...

Namost ehhez képest a fenti gépen a Quake egyszerűen dob egy hátast, a videókártya meg asszondja, hogy 'ioctl bad command -12'... :(

[ Szerkesztve ]

(#20555) kiralytom válasza TRob1 (#20547) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Nagyon másképpen látjuk.

Bővültek a funkciók, sok esetben pont olyanokkal, ami egy pc-re jellemző.
Röviden, olyan programok futnak rajta mint egy pc-n, ezért nem kérdés, hogy számítógépre emlékeztet funkcióiban. Olyan összetevőkből épülnek már fel, hajtják meg őket, mint egy computert ( 600 mhz-es proci*, 512mb ram gyakorlatilag egy pentium 3as gép sok rammal) , persze lehet hogy a tudása, elmarad a manapság gyártottakétól, de attól még computer.
Ez is personal computer, csak már mobile, azon belül is handi.

Netezési élményem össze tudom mérni barátnőm notijánál (Fujitsu-Siemens Amilo Pa 1510 2 x 1,6ghz 512 mb ram) és gyorsabban netezek. Megveri a Blade a Siemenst :(((

A noti is mozgatható, mobil pc,de nem lehet kézi, hisz nem a kezedben hordozva használod.Míg ezeket igen.
Nem minden mobil pc kézi, de minden kézi pc mobil számítógép.

Manapság már sokkal kevesebbet telefonálunk, mint korábban. Más formában kommunikálunk. Chat, levél, számítógépes hívások, közösségi oldalak stb.

[ Szerkesztve ]

(#20556) bubi92 válasza Keeperv85 (#20553) üzenetére


bubi92
őstag

persze ezt vágom, viszont! minden más ami azon szaggatott az itt nem:D pl. játékok.

és így fura volt, hogy egy játék simán megy a launcher meg nem

[ Szerkesztve ]

(#20557) TRob1 válasza kiralytom (#20555) üzenetére


TRob1
veterán

Tényleg nagyon másképp látjuk. :DDD

Viszont sztem te varázsló vagy ha egy telefonon jobb a netezési élmény (és gyorsabb) mint egy nagyobb képernyőn görgős egérrel (esetleg előre+vissza gombbal az oldalán) meg billentyűzettel. :DD
Én utálok bármit is csinálni a telefonon amit pc-n vagy laposon is lehet. :D

(#20554) Sulthekk:
A 40 fps már tényleg nem szaggat.
De azért vívnék egy csatát pc vs telefon ellen. :)) (Már ha lehetne, és még játszanék is... de már nem teszem)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20558) kiralytom válasza TRob1 (#20557) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Nem vagyok én varázsló, egyszerűen gyorsabb a blade, kevés ugyanis az 512 ram a notiban, bővíteni kellene.
Gyere, odaadom a fujitsu notit és a bladet, meglátjuk melyik mellett végzel hamarabb a napi rutinnal :C Én azzal a géppel összemérve a ZTE-n. Szimpatikus vagy sem, kézi pentium 3asokkal rohangálunk!
Én sem azért használom a telefont netezésre mert annyira gyors és mindennél kényelmesebb, hanem mert kéznél van, hasznos, és nem lassú. alapvető funkciók elláthatók vele. Pentium 3 : :))

Közben beléptem a tagok táborába,apám! :C

[ Szerkesztve ]

(#20559) TRob1 válasza kiralytom (#20558) üzenetére


TRob1
veterán

Grat a pentium 3asodhoz meg a tag ranghoz. :DDD
Akkor csak nekem fura ez, mert nem láttam vagy tíz éve olyat. :B

Én csak ilyen egyszerűen gondolkodok, hogy a mai telefonokat a mai pckhez mérem, a 10-15 évekkel ezelőttieket meg az akkoriakhoz. :D És a játékokkal is így vagyok. Amit meguntam 10 éve 14-15colon jó irányíthatósággal, azzal ma nem fogok játszani 3-4 colon xar irányíthatósággal. :N De én már csak ilyen egyszerű ember vagyok.

ui: Ha dobsz egy win98-at a notira, milyen lesz a netezés rajta? :F Vagy egy linuxot?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20560) Sulthekk válasza TRob1 (#20559) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

A mai JS/Flashes-es interaktív szírszar oldalak mellet? Elég ha annyit mondok, hogy w3m-el netezek a notebookon... :O
Ez a linux.

Van egy még régebbi K6-os is, azon W98 van... Hát a böngészők nagyobbik része már nem ismeri, a 10-es opera a legújabb ami felmegy rá, de szerintem az is valami memory leak-kel megy, mert előszőr gyors, de öt percenként megfeleződik a sebessége... :(((

[ Szerkesztve ]

(#20561) szeryo


szeryo
tag

Lehet olyat csinálni valamilyen hivásblokkoloval hogy a bejövö ismeretlen hivást tilcsam?

(#20562) Najlahu válasza szeryo (#20561) üzenetére


Najlahu
csendes tag

Lehet. csak pipáld ki a beállításokban "Block Anonymous numbers" opciót.

Mindenkinek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem, iszom még egyet.

(#20563) szeryo válasza Najlahu (#20562) üzenetére


szeryo
tag

naon köszi

(#20564) GAbre


GAbre
veterán

Erre vki?

Avatar

(#20566) TRob1 válasza #40993792 (#20565) üzenetére


TRob1
veterán

Tudom, főleg kamerás, mozishangos avikat, ahogy oly sokan teszik. :P

Meg ugye 1 millió légy sem tévedhet... ;] :DD

Amúgy meg tényleg furcsa hogy akárkinek is könnyebb és gyorsabb a kisképernyőt tapicskolni, mint egerészni-billentyűzni, és nagyban nézni/olvasni akármit... :F

Meg konzolon "joyolni" a célkeresztet, mint egérrel rögtön odamozdulni? :Y

De hát ez van. Érdekes egy állatfaj az ember, ez ugye köztudott. :D :DDD

ui: Tényleg, akkor már meséljetek bővebben kicsit hogy miben kényelmesebb, jobb? Hogy lehet gyorsabb...stb? Mert lehet én is rászoknék. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20567) barnam_ válasza kiralytom (#20544) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez a kapacitiv technológia miatt van így. Az új érintős BB telefonoknál asztalra téve konkrétan alig érzékeli az ujjadat, ez ahhoz képest még jó :)

(#20568) sto1911


sto1911
veterán

Gyari allapotra vissza akarok allni, hol talalok gyari romot es recot? A Hundroidon volt egy link a zteportalra, de mar nem elnek.
Ha jol vettem ki az elso hszbol, akkor gyari rom felrakas majd fastboottal gyari reco, reboot es kesz?

(#20569) Sulthekk válasza sto1911 (#20568) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

A Hungariandroidon van visszaállító TPT, az mindent egyből megcsinál (partició, rom, recovery).

(#20570) sto1911 válasza Sulthekk (#20569) üzenetére


sto1911
veterán

(#20571) sto1911 válasza sto1911 (#20570) üzenetére


sto1911
veterán

Meg is van, koszontem!

(#20572) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Melyik a gyári T memória kiosztás?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#20573) Sulthekk válasza Sztlaci (#20572) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

210mb /system 162.5mb /data, de azt a kiosztást csak a visszaállító csomag adja ( a magyar készítésűek közül ).

(#20574) yamashita


yamashita
csendes tag

Hello!
Lenne egy problémám. Felraktam a ZTE Blade em re a 2.3.5-t, de az a baj, hogy alapból csak angol és svéd van benne nekem, holott másoknak magyar is. Azt mondták, hogy ki kell törölnöm a fájlt a system részből, de ehhez rootolni kellene a telefont, ami sehogy nem akar sikerülni. Root Browser Lite al látom a fájlt amit törölnöm kellene, csak nem tudom, mert gondolom root kell hozzá. Próbáltam z4root al, gingerbreak el, universal androot al, meg gépen 1 click el, meg egy másik rooter progival, de nem akar sikerülni, pedig az usb debugging engedélyezve van.
Kitudnátok segíteni egy működő root progival, vagy valamilyen pontos leírással, hogy mit csináljak lépésről lépésre, mert lehet csak én vagyok bamba.
Előre is köszi a válaszokat.

(#20575) Sulthekk válasza yamashita (#20574) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

1. Tedd fel a CWM recoveryt az 1.hsz alapján.
2. Menj fel erre az oldalra, és töltsd le a ' Superuser-3.1.3-arm-signed.zip ' nevű fáljt.
3. A fenti fájlt másold fel az SD-kártyára.
4. Telepíts a Clockworkmod Recoveryből.
5. Nincs tovább, rootolva van a telefon.

Még annyit hozzátennék, hogyha már a 2.3.5-el játszadozol, akkor érdemesebb inkább a Swedish Snow nevezetű romot kipróbálni, alapból tud magyarul, rootolt, és kicsit fel lett javítva.

[ Szerkesztve ]

(#20576) yamashita


yamashita
csendes tag

Csak, hogy biztosra menjek, nem akarok hülyeséget csinálni. Az első hsz es telepítés alatt erre gondoltál ?

http://hungariandroid.com/androidfans/viewtopic.php?f=110&t=78

(#20577) Sulthekk válasza yamashita (#20576) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Igen, ez jó lesz. A Hungariandroidon lévő leírásokkal nem szokott baj lenni, csak figyelmesen el kell olvasni.

(#20578) yamashita


yamashita
csendes tag

Valami nem az igazi, amikor újra kellene indulnia az android jellel a "adb reboot bootloader" után, akkor nekem a zte kínai jelével indul újra és ott meg is áll, utána megcsinálom a következő lépést, ahogy kell az is végigmegy. De amikor hangerő le+power el indítanám el akkor csak egy fehér téglalap alapon lévő FTM felirat jön be és itt meg is áll a tudomány. Ha kiveszem megint az aksit meg vissza akkor csak simán betölt a teló és kész. Nemtom miért nem szeret engem ez a telefon...

(#20579) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Erre senki?

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#20580) ktmt válasza SektorFlop (#20579) üzenetére


ktmt
aktív tag

A többség Ice Armor Reborn II-öt ajánlana (by kelzsoca és apeelme), ami optimalizált CM7.1. Néhány júzer gyorsabb Wifi-s merülésre panaszkodik, de az minden CM7 verzióban előfordul, viszont más komoly gond nincs. A telepítés sem trükkösebb, mint más ROMok esetében. http://hungariandroid.com/androidfans/viewtopic.php?f=231&t=413
Telepítés előtt azért érdemes átparticionálni a telefont, full gapps esetében a 160MB-os verzió ajánlott (ha Gen1-es telefon, akkor ez a lépés úgyis kihagyhatatlan).
http://hungariandroid.com/androidfans/viewtopic.php?f=128&t=118
CM9 verziók nem igazán játszanak, ha megbízható, nyúzható ROM kell, jómagam épp ezért használok CM7 nigthlykat, többnyire gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#20581) SektorFlop válasza ktmt (#20580) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Köszi szépen, ICS nálunk se stabil még. gondoltam azért rákérdezek itt miújság vele.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#20582) kiralytom válasza TRob1 (#20559) üzenetére


kiralytom
aktív tag

nem használok pentium 3ast csupán a mai okostelefonok hozzájuk hasonlítható.
az említett noti , ahogy azt írtam dupla magos amd 1,6ghz-es procival van ellátva és 512mb ddr2es rammal, de windows xp alatt a böngészés förtelmes. a sok flash és reklámok kikészíti a gépet. barátnőm nem tud rajta egy farmville-t kényelmesen , gördülékenyen használni . röhejes.
az 512es ramból valamenynit megeszik a vga, szóval rohadtul belassítja. ehhez képes elfogadható a bladen való netezés számomra

(#20583) TRob1 válasza kiralytom (#20582) üzenetére


TRob1
veterán

A p3-ast a Pengére értettem (ahogy te is írtad előtte) :))
Abba a notiba meg kellene még egy kis ram. Manapság már szerintem nem tétel (feltéve ha bővíthető) Reklámok nálam nincsenek, sőt javarészt a Like gombok (amik szintén lassítanak) is eltűntek Chrome alatt :D

¤ R'n'R ¤

(#20585) ux1 válasza #40993792 (#20584) üzenetére


ux1
addikt

játékban nem csak fps létezik. platformot meg próbálj billentyűzeten játszani. vagy egy autós játékot. az analog konzol ezerszer több élményt ad. :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#20587) kiralytom válasza TRob1 (#20583) üzenetére


kiralytom
aktív tag

jó ötlet a like gombok eltüntetése, köszönöm.

(#20588) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Berosálok. Beállítom az ébresztőt , kikapcsolom éjjelre a mobilt és ezzel nem jelez a készülék hogy kelni kell. 2012-ben. Eh :(

(#20590) TRob1 válasza kiralytom (#20588) üzenetére


TRob1
veterán

Ez azért van, mert tényleg ki van kapcsolva a készülék ha kikapcsolod, ellentétben az eddig megszokott "butatelefonokkal". :D

(#20591) kiralytom:
Ha van pl. a tv-den bekapcsolás időzítő, próbáld ki hogy beállítod, aztán nem csak a távkapccsal nyomod ki a tv-t, hanem a készüléken lévő kikapccsal (tudod, ne világítson rajta a piros/kék/zöld...stb. led). Bekapcsol mikorra beállítottad, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20591) kiralytom válasza #40993792 (#20589) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Az utánaolvasás megvolt, azt követően adtam hangot a véleményemnek, miszerint manapság ez , egy elég fogyatékos megoldás. Köszönöm azért a figyelmed, segítséged.

(#20592) barnam_ válasza kiralytom (#20588) üzenetére


barnam_
nagyúr

Aludtál eddig, amikor okostelefonokról volt szó? ;]

(#20594) Sulthekk válasza yamashita (#20578) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

A fastbootnak milyen paramétereket adtál meg?

(#20595) TRob1 válasza #40993792 (#20593) üzenetére


TRob1
veterán

Még egy utolsó "mobilnetesélményes" kérdés, kíváncsiskodásból.
Mekkora élmény pl. ezt a hsz-t összehozni mobilon (konkrétan arra gondolok hogy az első képen pont akkora van kivágva ami kell, a többin meg szöveg, és persze az összes kis méretben, de kattintva nagyban jön be)? Utána meg pl. leszedni a lányom farmerama-s farmját? Meg az is furcsa hogy én pl. a gépemen mikor netezek, meg van nyitva 6-8-10 lapfül amit mind látok, és 1 kattra ott vagyok, meg alatta még vagy 12 oldal gyorselérése amit szintén mindig látok. De mobilon meg mégis gyorsabb a netezés. :F A gépeddel meg vmi nagy baj van ha bármelyik mai mobil odavág neki... főleg hogy még ebben a topikban is panaszkodott vki hogy pl. gta akadozik hanggal a defy-n, de 10 éve meg tökéletesen játszható volt 450mhz-es pc-n (mikor 2 mag még nem is létezett) És mégis millióan örülnek az ilyen és ehhez hasonló fos, elavult gaméknak a telójukra. Számomra ez hihetetlen. :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20596) barnam_


barnam_
nagyúr

Blade-hez hátlapot (akkufedelet) hol lehet venni olcsón? Google kereséssel csak 4 ezer forint körül találtam, annyit meg nyilván nem ér meg...

(#20597) yamashita


yamashita
csendes tag

A fastboot naka leírásban lévő parancsokat adtam meg. Így.

4. Adjuk ki a következő parancsot: cd fastboot
5. A telefont kössük össze USB kábelen keresztül a PC-vel
6. Parancssorba írjuk vagy másoljuk be a következőt: adb reboot bootloader
7. A készülék újraindul bootloader módban (kis zöld robot látható a kijelzőn)
8. Parancssorba írjuk be a következőt: fastboot-windows flash recovery recovery.img
9. A sikeres művelet után akksi ki, majd indítsuk el hangerő le+power gombot nyomvatartva a készüléket, és ellenőrizzük le mit csináltunk.

(#20599) Sulthekk válasza TRob1 (#20595) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

A fos elavult résszel nem értek egyet, tapasztalataim szerint a régi, 10-15 éves játékok a 'rosszabb' grafika ellenére is gyakran magasról verik mind hangulatukban, mind játékélményükben akár saját maguk újabb változatait is. A korábban már emlegetett K6-os például annak köszönheti az életét, hogy gamer pc-nek még jó: 3dfx Voodoo 3 3000 (manapság már azt se tudják sokan hogy ez micsoda) és SoundBlaster 16... Nem Dolby huszonhatponthét, meg nem fotorealisztikus a grafika, de ez nem is baj...

yamashita: Mi a fastboot kimenete? Mármint honnan gondolod hogy sikeres?

[ Szerkesztve ]

(#20600) kiralytom válasza #40993792 (#20593) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Az élcelődés felesleges (annak hat az utána olvasásom megkérdőjelezése) .
Olvastam több helyen is, hogy az oprendszer kikapcsolásával nem megy az ébresztő. Mivel eddig nem ehhez szoktam érthető az elégedetlenségem.
Felesleges ez a zrika. És igen, itt már... ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.