Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#20701) Keeperv85 válasza mipityu (#20700) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Attól tartok most készülsz téglát csinálni abból a telóból... Még ha meg is találod: nehogy rátedd!!!

(#20702) mipityu válasza Keeperv85 (#20701) üzenetére


mipityu
tag

Ok, de akkor hogyan lehet előcsalni a memória hiányzó másik felét? CM 7.2 van rajta, a legutolsó stabil.

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#20703) robit1973 válasza mipityu (#20702) üzenetére


robit1973
aktív tag

Milyen memória?

(#20705) Keeperv85 válasza mipityu (#20702) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Milyen másik felét? Megvan ott minden. :)

(#20706) barnam_ válasza mipityu (#20702) üzenetére


barnam_
nagyúr

Te a telefon, a programoknak fenntartott belső tárhelyére gondolsz, ami alapból 160MB, azt változtatni nem lehet.

(#20708) barnam_ válasza #40993792 (#20707) üzenetére


barnam_
nagyúr

99%, hogy ha valaki a kevés memória miatt panaszkodik, az a belső tárhelyt érti ez alatt ;) Már csak azért is, mert a gyári rendszeren a RAM mennyiségét nem írja, csak a ROM-ot.

(#20709) robit1973 válasza #40993792 (#20707) üzenetére


robit1973
aktív tag

Én is ezért kérdeztem. A RAM még felezve sem 1xx mega.

(#20710) nortx


nortx
csendes tag

Sziasztok feltettem a Jelly Beant (Android 4.1 a ZTE-m re :)

Elég lassú még, az újdonságokra pár szép animáción kívül még nem akadtam rá, a navbár persze más meg ilyenek.

Viszont ahogyan elnéztem olvasgattam a Project Butter 100%-os volt az egyik csapatnak armv6 alatt :)

Nagyon szépen fog ez alakulni, és openmax nélkül is maga a telefon szépen fog mozogni.
Szerintem 1-3 hónap és teljesen használható mostani ICS közeli vagy meghaladó JB romok fognak kijönni!

A youtube hq persze meg a többi openmax dolog nyilván hiányozni fog, de ebbe ne menjünk bele mindenki tudja...

Ja és akinek esetleg kellene JB Google Apps ICS alá

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28696848

(#20711) bubi92


bubi92
őstag

MIUI-t keresek, de olyat amiről találok screenshot-okat is, valaki tudna linkelni?

(#20712) mipityu válasza barnam_ (#20706) üzenetére


mipityu
tag

Ezek szerint igen.
Nagyon rég volt Blade-em és barátom skype-n olvasta be az adatokat, ha a kezemben van és látom az egészet, talán észreveszem.
Akkor nincs mit csinálni, ez ennyi.
Csináltam az SD kártyára ext2 particiót, úgy emlékszem azt használja a felhasználói programok részleges tárolására. Azonkívül, hogy megmondom neki, hogy tegye át az adott programot a kártyára, van más teendőm?

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#20713) Groovebaby


Groovebaby
tag

Tegnapi nap folyamán 2x kellett tölteni a telefonom, mert kb 6 óra alatt csontra lemerült használat nélkül. Este teljesen le lett pucolva és a 15-ei Nightly rom került fel rá. Viszont a jelentség ugyanez. Lefekvés előtt vettem le a töltőről, de már most 50%on van az akksi, pedig éjjelre se wifi se 3g nem volt kapcsolva.
Az akksi statisztikánál az Android OS a legnagyobb %, de ugye tegnap telepítettem még rá vissza az alkalmazásaimat ez 57%, a cellakészenlét 16%, a megjelenítés 10%, telefon-tétlen 9% és 9,5 órája meg akksiról és 50%....
Nem lehet, hogy esetleg az akksi halt be? Vagy valami hardveres hiba a töltéssel kapcsolatban?

Amoi N828

(#20714) TommyY2


TommyY2
tag

Sziasztok!

Már másfél éve használom a Blade-met, és végig szenvedtem a kevés tárolóhely miatt (162.5MB). Most végre utánanéztem a dolgoknak (fórum) és sikeresen újra partícionáltam (136mb system_37mb cache_267mb data kiosztás) a belső tárhelyet, valamint visszaállítottam az előzőleg elmentett gyári 2.2-es ROM-ot (azért volt ez számomra így jó, mert minden beállításom megmaradt, nem kellett órákig telepítgetnem).

Sajnos az átpartícionálás óta nem tudom root-olni a telefont (z4root, temporary mód), ezáltal nem tudom feltenni a rom managerrel az 5.0.2-es recovery-t sem (csak a recovery menüből, de csak átmeneti jelleggel).

A hét végére fontolgatom, hogy kipróbálok egy új ROM-ot pl. "Cm-7.2.0-blade", de nem tudom, hogy magyar nyelvű-e, illetve működik-e Ext partíció nélkül (nincs az SD-kártyámon ext partíció és nem is szeretnék rá).

Szeretném kikérni a véleményeteket a leírtakról, esetleg tudtok ajánlani egy magyar nyelvű ROM-ot, amelyik működne ext partíció nélkül is.

Előre is köszönöm a segítséget:

TommyY

(#20715) robit1973 válasza TommyY2 (#20714) üzenetére


robit1973
aktív tag

A gyári ROM nem fér fel a 136 MB-os systemre. Szerintem a visszaállításnál nem került vissza a teljes ROM. Szerintem ne várj a hét végéig a ROM cserével. Ajánlatom:Swedish Snow

(#20716) GrandS


GrandS
senior tag

Egy amatőr kérdés:
Az ICS-CM9 és hasonló rom-ok miben jobbak, mint a Swedish-Armor-CM7-stb. vonulat?
Szebb, gyorsabb, látványosabb, használhatóbb?
Vagy a Blade-n csak küszködés, mert eddig csak azt vettem le, lehet hogy hibásan?

(#20717) maggi1886076 válasza GrandS (#20716) üzenetére


maggi1886076
addikt

egyenlőre küszködés.nem jobbak, sőt... vannak hibái rendesen.próbálgatni lehet.lehet, hogy lesz normálisan működő CM9 is, de nem sok esély van rá.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#20718) GrandS válasza maggi1886076 (#20717) üzenetére


GrandS
senior tag

Én is ezt tapasztaltam, mert kipróbáltam egy párat, szinte mind bug-os, és számomra se nem szebb, se gyorsabb, se használhatóbb nem volt. Csak annyira nyomulnak vele, gondoltam talán én nem látom jól a dolgot.

(#20719) TRob1 válasza maggi1886076 (#20717) üzenetére


TRob1
veterán

Nem tudom... Én spec. nem küszködtem 1 másodpercig sem vele, számomra annyira megfelel, hogy már nem váltok vissza. :D De hát ízlések és pofonok. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#20720) maggi1886076 válasza TRob1 (#20719) üzenetére


maggi1886076
addikt

én sem küszködtem. a készítők küszködnek.majd lehet kipróbálom újból.mondjuk a hétvégén:D

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#20721) GrandS válasza TRob1 (#20719) üzenetére


GrandS
senior tag

De számodra miben jobb?

(#20722) ux1 válasza GrandS (#20721) üzenetére


ux1
addikt

szvsz semmiben, de divat... :-)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#20723) sch_a válasza ux1 (#20722) üzenetére


sch_a
addikt

Én csak kipróbálásra tettem fel, de annyira megtetszett hogy a telefonon ragadt. Eddig semelyik ROM-mal és semmilyen launcherrel nem volt még ilyen gyors, wifi és gps tökéletes, a youtube-on meg egy-két játékon kívül teljesen jól működik (egyébként van olyan játék is, ami CM7-en nem indult el, ezen igen, nem tudom miért). Ezenkívül jól is néz ki. Majd ha találok valamit ami miatt megéri visszatérni CM7-re, akkor visszafogom tenni. De már hetek óta használom és egyelőre nem találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#20724) Groovebaby válasza Groovebaby (#20713) üzenetére


Groovebaby
tag

Na ennyi, le is merült.
Most még csinálok akkor 2-3 kisütési ciklust, bár az előző romokkal semmi ilyen nem volt, csak a tegnapi Mokke-n meg most a nightly-n.
Nem értem mi lehet a baja :(

Amoi N828

(#20725) ux1 válasza Groovebaby (#20724) üzenetére


ux1
addikt

Azt a mokee-t felejtsd el merül mint a nyeletlen balta. Sz*r az egész....

(#20723) sch_a

Én meg nem találtam olyat az ICS-ben ami miatt váltanom kellene. Azért hogy ez-se az-se megy meg nem kell így idegeskedni... :) Amúgy se tetszik az a csúnya lapos minimalista stílusa.... Az vmi undorító.... ;]

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#20726) TRob1 válasza ux1 (#20725) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg pont legfőképp a stílus miatt hagyom (cm7-en is ics sztájlt nyomtam már vagy nov-dec óta, és még nem unom) :D Meg mert gyorsabbnak érzem (lehet hogy nem az, de nem is lassabb a cm7-nél). Meg mert felmehetnek az ICS-s appok is. Meg mert müxik minden app amit használok (még a navitel is, ami cm7-nél volt hogy nem indult el, csak adattörlés után). Egyáltalán semmi okot nem látok a visszafelé váltásra.

ui: CM7-et is bírtam nagyon, de most ezt bírom. És nem hiszem hogy a divat miatt, ugyanis szerintem még életemben nem követtem semmiben az épp aktuális divatot. ;)

ui2: Jah, azt kifelejtettem: Meg mert szeretem ha mindig minden szoftom "naprakész" mind PC-n, mind droidon. Mániákus frissítgető vagyok. :DD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20727) ux1 válasza TRob1 (#20726) üzenetére


ux1
addikt

"Mániákus frissítgető vagyok."

Na ez az egy igaz... ;]

Mivel:

- FM nincs
- Hw gyorsítás nincs
- Kamera szar
stb...

Így már csak a teló fele működik, kell a kutyának... A CM7-et se használtam addig míg ezek a helyükre nem kerültek :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#20728) TRob1 válasza ux1 (#20727) üzenetére


TRob1
veterán

Meg a többi is.
Több mint 3 hét használat után már csak mondhatom. :P

Amúgy ugyanígy voltál/voltatok anno cm7-tel is. Majdhogynem senki más nem használta rajtam kívül, csak a lehúzás ment... aztán szép lassan majdnem mindenki rákattant (tudom, már öreg vagy, és nehezen megy a jól megszokott dolgok cseréje ;] )

Mivel-re:
Akkor nekem pont tökéletes, mondtam én.
-FM-et soha sehol nem hallgatok, van saját stílusom, és el is tudom dönteni magamnak mikor mit akarok hallgatni ;) (ne egy épp aktuális celebrádiós mondja má meg hogy mit kell hallgatnom) Hírekre meg bőven elég a net (sokszor még sok is)
-Mégis gyors
-Soha még csak ki sem próbáltam a kamerát (már ha videóra gondolsz kamera alatt) Fényképet azért már készítettem vagy 5öt
stb.
:))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20729) TommyY2 válasza robit1973 (#20715) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ. Én előtte úgy olvastam, hogy bármilyen ROM-nak elég a 128MB partíció, egyébként a visszaállításkor nem írt ki hibát és azóta is minden jól működik, csak nem tudom root-olni.

És ez a ROM magyar nyelvű? Hányas recovery-t tartalmaz?
Tartalmaz pl. Advanced Launcher-t és egyéb praktikus elemeket?
A telefonszámaim a Google fiókomban vannak tárolva, nem lesz gond a szinkronizálással?

Üdvözlettel:

TommyY

(#20730) TRob1 válasza TommyY2 (#20729) üzenetére


TRob1
veterán

Biztos minden müxik? :F
Mert egy jó nagy részének le kellett elvileg maradnia.

¤ R'n'R ¤

(#20731) GAbre


GAbre
veterán

Vki tudja,h fpc-s kijelző helyett tft-t lehet berakni bladebe?

Köszi:
G.

Avatar

(#20732) Groovebaby válasza ux1 (#20725) üzenetére


Groovebaby
tag

De tegnap este óta a 15-ei Nightly rom van fent és azzal is ugyanúgy merül...jó, az első feltöltés, de akkor is :(
Pedig a nightly nekem nem merült vészesen 1,5-2 nap közepes használat mellett.

Amoi N828

(#20733) TRob1 válasza Groovebaby (#20732) üzenetére


TRob1
veterán

Próbáld úgy 1 napig hogy nem pakolod vissza az appokat, máris kiderül hogy app vagy más gond-e.

Amúgy nekem sosem volt különbség romolás után hogy első feltöltés vagy épp a 18-ik.

¤ R'n'R ¤

(#20734) metzcsabi válasza GrandS (#20718) üzenetére


metzcsabi
csendes tag

Valahogy én is így vagyok az ICS-el, jó párat kipróbáltam, de maradtam a tökéletes IA2R-nél.
Az FM hiánya az még nem vészes, de a kamera például a Barcode programmal nem megy, Go Launcher-rel lassú, többszöri bökdöséssel indulnak el csak a programok, a belső contact kezelése nekem nem jött be. Valamint a tárcsázó képernyő oldalra görgetés engem nagyon zavar, mert ha csak egy kicsit elcsúsztatom a kezem, egyböl tovább gördül.
És ez csak amit leggyakrabban használok.

Ja és az aksiról nem is beszélve, az IA2R-el már két napot is kibír.

Vagyis én egyelőre az alábbi verziót tettem a Blédre:

[ Szerkesztve ]

(#20735) Groovebaby válasza TRob1 (#20733) üzenetére


Groovebaby
tag

Nekem se, pedig jónéhány rom megfordult már a telefonon.
Meglepődnék, ha valamelyik app, mert alig pár db van csak fent, se viber, se launcher...de megpróbálom.

Amoi N828

(#20736) TRob1 válasza metzcsabi (#20734) üzenetére


TRob1
veterán

Go Launcher-rel lassú?!? :Y
Sosem volt ilyen gyors vele mint most (de ez mondjuk a Go újabb verzióinak tudható be inkább - szerintem)
Melyik Barcode nem megy? Mert pl. az általam használt QRCode.nu tökéletesen és brutál gyorsan olvassa a QR kódokat (mint akármelyik előző romon) Vagy konkrétan vonalkódot akarsz szkennelni? Melyik app? Kipróbálom.
Minden elsőre indul, mint eddig is.
Belső tárcsázót és kontaktkezelőt annyira nem ismerem, soha egyik romnál sem használom a belsőt, nekem valahogy kényelmesebb ezekre a GoContactsEX.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20737) metzcsabi válasza TRob1 (#20736) üzenetére


metzcsabi
csendes tag

Valóban, mindig frissítem a Launchert.

A Zxing Team Barcode Scanner-t használom (-nám), de az egyik ICS-nél szaggatott a kép, egy másiknál folyamatos volt, de nem szkennelt.

Az IA2R sebességgel meg vagyok elégedve, így egyelőre maradok.
De, azért köszi a tippeket.

Csak egy érdekes dolog, amit kedvezően fogadtam, hogy a ROM telepítéskor a korábbi külső app-okat és a CM7 beállításit, rendszer és alkalmazások optimalizálása címen átemelte az ICS-be, így nem kellett újra telepíteni a programokat.
Lehet ez kavar valamit be?

(#20738) TRob1 válasza metzcsabi (#20737) üzenetére


TRob1
veterán

Régebben én is ezt a leolvasót használtam, de váltottam az alább linkeltre mert gyorsabb (és úgy emlékszem vmivel kisebb is a mérete).

Viszont ki se fogom próbálni ICS alatt, hisz az egyik komment rögtön ez:"Pár leolvasásonként kamerahibát dob, újra kell indítani a telefont, hogy megint menjen. Más programmal nem csinálja. Nexus S, gyári 4.0.4" Úgyhogy eleve van baja ICS-vel, nem csak a Pengére szánt ICS-kkel. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20739) tlac válasza TRob1 (#20738) üzenetére


tlac
nagyúr

melyik ics-t használod?

(#20740) Sulthekk válasza metzcsabi (#20737) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

99% hogy bekavar, ugyanis akkor nem volt full wipe, ami ekkora romkülönbségeknél már tényleg kötelező... Az a csoda hogy elindult így... :Y

(#20741) TommyY2 válasza TRob1 (#20730) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Úgy néz ki, hogy minden működik.

Én nem értek hozzá, hogy mi, hová települ, mihez kell a rendszer partíció?

Amit a telefonban látok egy file kezelővel (a telefon belső tárhelye), az mi? Oda kerül a ROM? Vagy az már az adat partíció?

Lehet, hogy csak azért működik minden, mivel nem ROM feltelepítés történt, hanem visszaállítás a recovery menüből?

Legyen szíves írja le valaki néhány szóban a lényeget.

Az ajánlott Swedish-Snow-RLS7.zip file által tartalmazott ROM magyar nyelvű? Ezt a recovery alól kell telepíteni? Kell neki ext partíció, vagy elmegy nélküle is?

Előre is köszönöm a válaszokat:

TommyY

(#20742) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nincs valahol összeszedve, hogy hogyan kell felrakni romot gyári fw-re és előtte particionálni? :B
Ma kaptam vissza gariból a telót és jó rég volt már mikor ilyet csináltam. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20743) SpeedR


SpeedR
őstag

Sajnos úgy néz ki garanciáztatnom kell a telót. T-nél vettem 2010. dec. végén, tehát még él rá a 2 év gari. Hibajelenség: Elkezdett recsegni a hangszóró, ami telefonáláskor nagyon zavaró, mert ha a másik fél gyorsan, vagy artikulálatlanul beszél, akkor nagyon nehezen érteni, hogy mit mond.
Mi a legegyszerűbb módja a gyári állapot visszaállításának? (tpt gen2, és ia2 a jelen állapot)

Van már szervize a ZTE-nek itthon, vagy még mindig csak cserélni tudják?
Esetleg cserélt már valaki hangszórót? Mennyire bonyolult a dolog? (anno a kp500-amon magam cseréltem ki az lcd-t)

(#20744) DJGABI


DJGABI
addikt

JB után ezt a KonstaT-féle ICS-t raktam fel, egész korrekt, egyelőre napi használatban is megállja helyét. Persze akksi idővel még mindig nem vagyok megbékélve, valószínűleg egy pótakkut beszerzek, aztán nem lesz ilyen probléma.

Állítólag megy benn a barcode scanner, mondjuk életemben egyszer ha szkenneltem ilyen kódot akkor is csak brahiból... Többi a szokásos, FM rádiót én se sűrűn használok, panoráma, videó szintén dont care, youtube HQ az egyedüli fájó pont :(

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#20745) TRob1 válasza tlac (#20739) üzenetére


TRob1
veterán

KonstaKANG

(#20742) Speeedfire:
Partícionálás. Utána Recoveryből frissítesz egy újabb recoveryre (pl. erre - Install zip from sd...), majd ugyanonnan, ugyanúgy felteszed a romot. Kész. Persze előtte, biztos ami biztos, nézd meg mr.pigfish-sel hogy gen2 vagy-é (amúgy szinte 100% hogy igen :) )

(#20741) TommyY2 :
Igen, Recovery alól telepíted a romot. Van benne magyar nyelv. Nem muszáj neki ext.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20746) GrandS válasza TRob1 (#20745) üzenetére


GrandS
senior tag

Köszönöm neked is és a többieknek is a reakciót!
Én sem az FM meg a fényképező hiánya miatt álltam vissza, hanem az eddigi romokkal még olyan nem fordult elő, hogy kiírja: Az alkalmazás nem válaszol: Várakozás vagy Leállítás. (Lehet nem pontosan idézem). A Várakozás gombot megnyomva folytatódott végülis menden, csak várakozott.
Ja, és mindig ugyanazokat az alkalmazásokat használom mindegyiken.
Meg a Beállítások menü még szerintem nem letisztult, zavaros, van ami nem logikus helyen van. Gondolom majd beáll ez is.
Azt, hogy az Ok gombot miért kellett felcserélni következetesen a Megszakíttal nem értem, ezt is meg lehet szokni.

(#20747) maggi1886076 válasza DJGABI (#20744) üzenetére


maggi1886076
addikt

instagram működik vele?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#20748) TRob1 válasza GrandS (#20746) üzenetére


TRob1
veterán

"Meg a Beállítások menü még szerintem nem letisztult, zavaros, van ami nem logikus helyen van. Gondolom majd beáll ez is."
Én azt gondolom hogy ez kb. így van az "eredeti" ICS-ben is, és ha október óta "nem állt be" ahogy neked szimpatikus, akkor talán már soha nem is fog. :DDD (szerintem, de aztán tévedhetek is, ami viszont kizárt dolog, mert nem tudom :D )

(#20747) maggi1886076:
Úúúú, a legfontosabb dolog!!! ;] A frászbukkot már nem is kérdezed meg? :)

(Mondjuk szerintem kb. annyit ér ez az app mint pl. a joint tekerős, meg a cickóhúzogatós és hasonló semmire sem jó appok ;] viszont az tény hogy sokkal nagyobb az őrület körülötte, és ugye aki kimarad, az lemarad :P :D )

(#20749) Speeedfire:
Igen. :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20749) Speeedfire válasza TRob1 (#20745) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Recovery frissítés után restrartoljam a recovery-t? :U

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20750) bubi92 válasza TRob1 (#20748) üzenetére


bubi92
őstag

a joint tekerős létfontosságú app!!!!!!!!!! :U :U ;] :DD :DD :DD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.