Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#20852) Borosz


Borosz
senior tag

Sziasztok! Van egy olyan jelenség egy Blade-el, hogy időnként be-bekapcsol a kijelző. Felvillan, aztán elsötétül. Periodikusan.. Ez milyen hiba..?

(#20853) lorcsi válasza Borosz (#20852) üzenetére


lorcsi
veterán

dettó

(#20854) TommyY2 válasza TRob1 (#20745) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Köszönöm az eddigi segítséget. Felraktam a Swedish-Snow-RLS7 Rom-ot. Valóban nem rossz, csak mintha túlságosan merítené az akksit, lehetséges ez (bár még csak fél napja tesztelem)?

Csak azt szeretném kérdezni, hogy miért éppen ezt ajánlottátok, miben más, mint pl. a CyanogenMod 9 (Android 4.0.4_ICS) legújabb, 2012.06.28-i frissítése, vagy akár az azelőtti 7-es vezrzió? Ezek egyáltalán magyar nyelvűek? Van különben értelme az ICS-nek, elég lenne neki a Blade processzora?

Legyél szíves leírni pár sorban a tapasztalatodat. Előre is köszönöm a segítséget:

TommyY

(#20855) TRob1 válasza TommyY2 (#20854) üzenetére


TRob1
veterán

Én aztán nem ajánlottam a swedish snow-t. Ugyanis nem használtam soha, csak pár óra erejéig az 5-ös vagy 6ost, de nekem rossz tapasztalataim voltak vele (többek között az általad is tapasztalt gyors merülés, illetve jóval nagyobb mértékű telefon melegedés és a fapad)
Én mindig cm7-et használtam, most is abból használnám a legújabb nightlyt (cm-7-20120715-NIGHTLY-blade.zip ), ha nem szoktam volna át ICS-re (KonstaKANG) :)

Úgyhogy a tapasztalatokat majd más osztja meg veled (pl. aki ajánlotta :DDD)

¤ R'n'R ¤

(#20856) sch_a


sch_a
addikt

Na asszem most visszateszem a CM7-et, zabálja az ICS az aksit :( Kár, mert nekem nagyon bejön. Visszarakom az IAR2-es mentésem, arra mehet wipe-ok nélkül a legújabb nightly?

(#20857) TRob1 válasza sch_a (#20856) üzenetére


TRob1
veterán

Én nem tenném rá wipe-ok nélkül, de te megpróbálhatod, hátha oké lesz...
De szerintem jobban jársz ha mindent mentesz a Romról, és utána tisztán telepíted a nightly-t, majd visszaállítod a dolgokat (pl. TBPro-val, vagy a GoBackup is tökéletesen megfelel)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20858) sch_a válasza TRob1 (#20857) üzenetére


sch_a
addikt

Rendben, köszi. TB-vel szoktam, de volt már hogy meghülyült tőle, úgyhogy mostanában hanyagolom. Inkább felteszem tisztán.

(#20859) energy4ever válasza TRob1 (#20855) üzenetére


energy4ever
addikt

Ez a KonstaKANG felmegy Gen2-re ugye?
Van benne olyan lehetőség a beállításai között hogy a status bart alulra tudjam helyezni?

(#20860) TommyY2 válasza robit1973 (#20715) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Felraktam az általad javasolt Swedish-Snow-RLS7 Rom-ot. Valóban nem rossz, csak mintha túlságosan merítené az akksit, lehetséges ez (bár még csak fél napja tesztelem)?

Csak azt szeretném kérdezni, hogy miért éppen ezt ajánlottad, miben más, mint pl. a CyanogenMod 9 (Android 4.0.4_ICS) legújabb, 2012.06.28-i frissítése, vagy akár az azelőtti 7-es vezrziók? Ezek egyáltalán magyar nyelvűek? Van különben értelme az ICS-nek, elég lenne neki a Blade processzora?

Legyél szíves leírni pár sorban a tapasztalataidat a különfle ROM-okról, különösképpen a Swedish-Snow-RLS7-tel kapcsolatban (meg vagy vele elégedve?). Előre is köszönöm a segítséget:

TommyY

(#20861) TRob1 válasza energy4ever (#20859) üzenetére


TRob1
veterán

Természetesen felmegy.
Igen, van. :K

(#20860) TommyY2:
:D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20862) energy4ever válasza TRob1 (#20861) üzenetére


energy4ever
addikt

Tökéletes, akkor neki is látok a telepítésnek! :K
Ezt gapps-ics-medium-20120429-signed.zip, és gapps-Youtube-PlayShop.zip ezt recoveryböl kell telepíteni instal .zip menüpont alól?

(#20863) TRob1 válasza energy4ever (#20862) üzenetére


TRob1
veterán

Pontosan.
(Persze csak miután feltetted a romot :DDD)

¤ R'n'R ¤

(#20864) robit1973 válasza TommyY2 (#20860) üzenetére


robit1973
aktív tag

Meg vagyok vele elégedve, különben nem ajánlottam volna. Nekem az akksi 2-3 napot bír 20-30 perc beszélgetéssel, 1-1,5 óra kijelzőhasználattal, folyamatosan bekapcsol wifi-vel, mobilnettel, és jó pár program szinkronizál is. Próbáltam az ICS-t is, nekem az jobban merítette az akksit, pár program nem ment, ami GB alatt megy, valamint a Viber nem működött, bootloop lett a vége a használatának. CM 7-et próbaltam nemrég, kb. két hónapig volt fenn, nekem lassabb volt, fagyogatott, fc-zett néhány program ( olyan ami a Swedish alatt rendesen működik ). Ja és eldobálta néha a wifit és nehezen is csatlakozott vissza. Lehet, hogy az én telefonom nem szereti a CM romokat, elképzelhető, hogy nálad jobban működnének. Nálam mindig a gyári alapú romok váltak be.
Magyar nyelvű a CM7 és az ICS is, és szerintem elég hozzá a Blade procija ( persze az armv6 határain belül ).

[ Szerkesztve ]

(#20865) sch_a


sch_a
addikt

Most tettem fel gappsot de nem jelent meg semmi... mindjárt visszateszem az ICS-t :(((

(#20866) TRob1 válasza sch_a (#20865) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor nem elég a system partíciód.
Ritkítsd meg kicsit a Romot, majd rakd újra. Pl. Pc-n Total Commanderrel töröld ki belőle az Androidian témát (persze csak ha nem pont azt használod), a wallpapereket, a live wallpapereket, a Rom Manager-t, esetleg néhány csengőhangot... ezután bőven elég lesz a hely.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20867) TommyY2 válasza robit1973 (#20864) üzenetére


TommyY2
tag

Köszi a választ.

Akkor egy kicsit megnyugodtam, mivel megijesztett TRob1 hozzászólása, melyet idézek:

"nekem rossz tapasztalataim voltak vele (többek között az általad is tapasztalt gyors merülés, illetve jóval nagyobb mértékű telefon melegedés és a fapad)"

Mitől melegedne jobban? És mi az a fapad, talán a telefon tönkremenetele?

Mitől merülhet jobban, talán mert nem szabályoz vissza a proci alváskor?

Remélem nekem is be fog válni. Köszönöm még egyszer:

TommyY

(#20868) TRob1 válasza TommyY2 (#20867) üzenetére


TRob1
veterán

Ha rákeresel, többünknél is nagyon merül az ss rom, de vannak akiknél meg a cm romok nem okésak... valamelyik telefonon ez jó, valamelyiken meg az... a fapad meg az amire amúgy is használod a szót --> úgymond alapmodell, extrák nélkül :D (tudod: egyszerű mint a fapad :DD )

¤ R'n'R ¤

(#20869) robit1973 válasza TommyY2 (#20867) üzenetére


robit1973
aktív tag

Nincs mit! Túlzott melegedést én nem vettem észre, ha töltés közben nyúzom, akkor langyos, de ezt más romnál is így tapasztaltam. A fapad alatt azt értette, hogy kevesebb extra beállítást tartalmaz mint a CM romok. Az akksihasználat szerintem be fog állni normálisra. Én egyébként 122/710 smartassv2 processzor beállítást használok, nekem ez bevált.

(#20870) sch_a válasza TRob1 (#20866) üzenetére


sch_a
addikt

Így már jó.. Köszi.

(#20871) Torry


Torry
addikt

Üdv!
Szombattól blade tulaj leszek. Egy dolgot szeretnék tisztázni.
Mr Pigfish megmondja, hogy milyen genes a telóm akkor is, ha esetleg szoftveresen módosítva lett? A metódusából erre következtetek (rádió verzióját figyeli).

Köszkösz!

(#20872) ArGab válasza TommyY2 (#20867) üzenetére


ArGab
őstag

Lutri sajnos, ki kell tapasztalni melyik milyen az adott készüléken. Nekem pl minden korábbi rom ette az akksit hol kevésbé hol jobban. Gyárival 2-3 napokat tudott, ugyanolyan használat mellett max 1 napot tudtam kihozni más romokkal, de olyan is volt hogy már nap közben teljesen lemerült.
Ez alól nekem egyedüli kivétel az SS7 eddig, ezzel tudja ugyanazt mint a gyári. Esetleg próbálkozhatsz még a többi kernellel ami elérhető hozzá. De lehet a te telefonodnak épp a CM fog bejönni.

(#20873) Keeperv85 válasza Torry (#20871) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, azt nem. A szoftveres módosításokat így nem lehet lekövetni. Még a FW verziót sem. Azt esetleg bootloader verziót ellenőrizve lehet elcsípni.

(#20874) Torry válasza Keeperv85 (#20873) üzenetére


Torry
addikt

Kang-os ICS miatt kérdezem, de akkor ha pigfish azt mondja, hogy gen 2-es, akkor mehet rá a gen2-es tpt ugye?
Ha nem 2-es, akkor T-s gen2-esítést végezzek, vagy mehet a KANG-os gen1togen2 tpt?

[ Szerkesztve ]

(#20875) Keeperv85 válasza Torry (#20874) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Kang-os ICS miatt kérdezem, de akkor ha pigfish azt mondja, hogy gen 2-es, akkor mehet rá a gen2-es tpt ugye?"

Mehet, persze.

Ha nem 2-es, akkor T-s gen2-esítést végezzek, vagy mehet a KANG-os gen1togen2 tpt?

T-s gen2-esítés. Vagy valamelyik exe csomag.

(#20876) Sulthekk


Sulthekk
aktív tag

Ha valakinek van valami a ' /sys/class/android_usb/android0/state ' elérési úton, akkor legyen szíves jelezze, és egyben írja le hogy milyen romot/kernelt használ. A visszajelzéseket előre is köszönöm!

(#20877) Torry válasza Keeperv85 (#20875) üzenetére


Torry
addikt

Köszönöm.
Adott rom telepítése után, ha külön van gapps, akkor olvastam valahol olyat, hogy érdemes bootolni az adott új romot, majd csak utána telepíteni cwm-ből a gapps. Ez okosság, vagy felesleges és mehet minden egymás után?

(#20878) Keeperv85 válasza Sulthekk (#20876) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

' /sys/class/android_usb/android0/state '

Ez egy fájl. A tartalma annyi, hogy"DISCONNECTED" (4.0.3 stock & 4.0.4 CM9)

@Torry:

Előbb boot, utána Gapps. Másképp összeakadhat a két folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#20879) Sulthekk válasza Keeperv85 (#20878) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Kernelverzió?
Bocs a sok kérdésért... Éppen táccs recoveryt hegesztek.

[ Szerkesztve ]

(#20880) TRob1 válasza Keeperv85 (#20878) üzenetére


TRob1
veterán

Uh vazze, én még sosem bootoltam a rom és a gapps között, de szerencsére még sosem volt semmi baj.

¤ R'n'R ¤

(#20881) Keeperv85 válasza Sulthekk (#20879) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A 4.0.3 alatt a 3.0.8-as, a CM9 alatt 2.6.37 :)

@TRob1:

Alapban nem szokott gond lenni, de erősen függ az adott rom "előkészítésétől" is. (Mindjárt megyek pihenni... :U )

[ Szerkesztve ]

(#20882) Sulthekk válasza Keeperv85 (#20881) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Na klafa... Összeraktam a recoveryt, erre az új kernellel nem fér fel a helyére... :Y

[ Szerkesztve ]

(#20883) Keeperv85 válasza Sulthekk (#20882) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ajaj... 4 MB hely van, oda be kéne mennie. Valami túl nagy lett ott. Adj neki! :C Az LZMA elég hatékony tud lenni. :K

[ Szerkesztve ]

(#20884) TRob1 válasza Keeperv85 (#20881) üzenetére


TRob1
veterán

LOL.... :C

szerk: Jut eszembe, hiába tetszett annyira a beszólása, mivel az fm pont előtte lett kitárgyalva, és ugye nem müxik. Viszont panoráma meg szépen müxik ICS-vel (az már más kérdés hogy külső appal, de müxik, míg ugye fm úgy se) ;)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20885) realpopek


realpopek
tag

Sziasztok!
Sajnos buta dolgot csináltam,Recsegett a telefon mikor hívtak,vagy sms-t kaptam.Gondoltam kitakarítom mint a felső hangszórót,sajnos szétszedtem de amikor összeraktam akkor sajna nem jött ki hang a telefonból.Sőt azóta a felső hangszóró sem szól.Szerintetek mi lehet tenni????

Köszi előre is.
Üdv,
Jani

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#20887) energy4ever válasza realpopek (#20885) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem lehet kitakarítani a Blade hangszóróját, mivel ahol vannak a készülékben a gombok(home, menu, vissza) ott egy panelhoz érintkezik, és a hátlaphoz(hátlap alatt nem az akksifedőt értem hanem a lecsavarozható hátsó burkolatot) van ragasztva, ha kiszeded a hangszórót akkor onnantól nem lesz jó.
Nagyon nem tud belemenni kosz a hangszóróba...

Próbáld meg megint leválasztani a hátlapot, nézd meg a lábait a hangszórónak, és rakd vissza a hátlapot.
Hogy ha nem jó akkor alaplap(más néven pl: főlap, fő nyáklap,stb)-vel lesz a gond.
Zsolt_72 :
A hangszórót nem lehet visszadugni, rosszul csatlakoztatni!

[ Szerkesztve ]

(#20888) realpopek válasza #40993792 (#20886) üzenetére


realpopek
tag

Sajnos lenti hangszórónál nincs csati,csak két érintkező,szerintem a hangszóró ment tönkre.De akkor miért nincs a felső hangszóróban hang?????

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#20889) Keeperv85 válasza realpopek (#20888) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Soha ne szedd szét otthon a telefonod, mert nem biztosított egyik körülmény sem hozzá... :N Most csak reménykedhetsz, hogy nem a panelon sütöttél meg valamit...

@energy4ever

A felső hangszóró sem (feltételezem az earphone-ról van szó... :B ) megy... >>> panel hiba... :U

[ Szerkesztve ]

(#20890) ux1


ux1
addikt

Na visszatértem a jól bevált CM7.2-höz.... :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#20891) Sulthekk válasza Keeperv85 (#20883) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Hát szerintem inkább ott van a gáz, hogy az ICS kernele egy megával nagyobb, és ez bizony 4,98Mb-os image fájl... Na majd megpróbálom elkergetni a tesókat, és fordítok valami minimál kernelt. Valamikor majd csak összejön... :(

(#20893) Keeperv85 válasza Sulthekk (#20891) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Valami ott nem 100, mert nálam a 3.0.8-as AOSP alól fordított kernel is 3,4 MB és ebben már "minden" benne van (tehát ez a komplett boot.img).

szerk: nem úgy mentetted ki azt véletlen valahonnan? :))

[ Szerkesztve ]

(#20894) energy4ever válasza #40993792 (#20892) üzenetére


energy4ever
addikt

Gondoltam! Nem is kötözködésnek írtam! :)
Általában csak a hangszóró 2 lába érintkezik a nyáklaphoz, és a hátlap/előlap tartja oda.Ritkább esetben 2vezetékkel és egy csatlakozóval van ellátva egy telefon, még ritkább esetben szalag köti össze a nyákot a hangszóróval.

Én nálam is recsegett a hangszóró, kicseréltem egy másikra és oda is forrasztottam a nyákhoz, így már teljesen megfelelő, recsegésmentes lett.( ezt nehogy utánozzátok :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#20895) Keeperv85 válasza energy4ever (#20894) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez csak akkor lesz problémás, ha ez is elkezd recsegni. :Y :DDD Gondolom hőlégel csináltad, hogy ne olvadjon meg a "membrán". ;)

[ Szerkesztve ]

(#20896) realpopek válasza energy4ever (#20894) üzenetére


realpopek
tag

És milyen hangszórót vettél?

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#20897) Sulthekk válasza Keeperv85 (#20893) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Boot.img-kből szedtem. A GB-s belefér, az ICS-es már túl nagy...

(#20898) Keeperv85 válasza Sulthekk (#20897) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem azért mondom, hanem mert legutóbb mikor kernelt mentettem ki elfejeltettem hogy bemásoltam az üres helyet is a boot.img-be. Aztán volt meglepi, hogy vajon mitől 8,5 MB a cucc... :Y

[ Szerkesztve ]

(#20899) Sulthekk válasza Keeperv85 (#20898) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Nem hiszem hogy ezért van, mert a méretkülönbség nagyjából akkora mint a két kernel méretének a különbsége... Ennek a touch recoverynek az alapkernele jó volt, csak nem volt benne az én blédemhez szükséges driver... Csak kint van valahol a forrása.

(#20900) Keeperv85 válasza Sulthekk (#20899) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nekem most éppen a bash vs. java téma van terítéken. Azt még tudom, hogy hogy lehet apk alól futtatni egy scriptet, de hogy annak hogy lehet figyelni a visszatérési értékét, arra nem sikerül rájönnöm... :Y :W

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.