Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#20201) Glatius válasza junkpod (#20200) üzenetére


Glatius
őstag

Erre a célra a CarHome sokkal jobb, vezetéskor bekapcsolod, egyébként pedig sokkal jobb a natív felbontás.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#20202) mr.nagy


mr.nagy
tag

A hozzáértőktől kérdezném:
Feltettem a CyanogenMod 9 - KonstaKANG (Android 4.0.4) romot. A kamera nagyon világos képeket csinál nálam. Ha az expozíciót leveszem az alap 0-ról, -2-re akkor már tűrhető. Azonban ez a beállítás nem marad meg alapértelmezésként, mindig át kell állítani. A build.prop fájlban nem lehet ezt rögzíteni valahogy?

HMNote10Pro

(#20203) junkpod válasza Glatius (#20201) üzenetére


junkpod
nagyúr

ezzel csak az appok indìtàsa konnyebb de a navigàciò nem lesz nagyobb.

Box's don't touch!

(#20204) Glatius válasza junkpod (#20203) üzenetére


Glatius
őstag

A Blade is Blade marad....
"Nem fog a macska egyszerre künn s benn egeret!"

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#20205) misirulez


misirulez
senior tag

Lehet olyat, hogy a telefonról szól a zene, és ha a GPS beszélni szeretne elhalkul arra az időre?

(#20206) sto1911 válasza misirulez (#20205) üzenetére


sto1911
veterán

CM7-ben van ra lehetoseg a Settings > CM7 settings > Sound > Notification focus pipalasaval, amennyiben az adott programok tamogatjak.

(#20207) Glatius válasza misirulez (#20205) üzenetére


Glatius
őstag

Nem aprózod el! Zene dekódolás és PL. a Sygic együtt a Pengén.... bakker ezt kipróbálom! :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#20208) Glatius válasza Glatius (#20207) üzenetére


Glatius
őstag

A Sygic üzeneteit nem kezeli értesítésként, egyszerűen beledumál a zenébe. :(

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#20209) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Kitettem az aláírásomban lévő romhoz a javítást. Ha valakit érdekel esetleg próbálja meg legyen olyan kedves. Ezzel a folttal nem tapasztaltam a korábbi hibákat, tehát -elméletbe- működik a zárképernyő háttérmódosítás funkciója. Elnézést a késlekedés miatt, csak kicsit kevés az erőforrás... :B

(#20210) barnam_ válasza Keeperv85 (#20209) üzenetére


barnam_
nagyúr

Most van időm "szórakozni" vele, éjjel májkrémezek akkor... :DDD

(#20211) Freeman01


Freeman01
tag

Sziasztok
Feltettem a CyanogenMod 9 - KonstaKANG nevű ICS-t és rögtön találtam egy hibát vagy lehet csak nálam jelentkezik?
Ha engedélyezve van a mobil adatforgalom 1 napig sem bírja a telefon és rendesen meleg az akku viszont ha kilövöm vagy a wifi-t használok megszokott ütemben merül.

(#20212) barnam_ válasza Keeperv85 (#20209) üzenetére


barnam_
nagyúr

Rögtön egy furcsaság telepítésnél (RA recovery 2.3 van nálam)
Kiírta hogy installing boot image..., majd mikor végzett, egy pillanatra visszalépett a főmenübe (mintha végzett volna a telepítéssel), majd vissza, és installing extras... ez megy több perce, a csík is lassan kúszik, csak nem tudom hova telepít a 128-as partíción :D

(#20213) Keeperv85 válasza barnam_ (#20212) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Rossz a recovery-d, dobd ki francba azt a hulladékot. Ki kellene hagynia azt a részt és biztosan tudom, hogy jó a script...

[ Szerkesztve ]

(#20214) barnam_ válasza Keeperv85 (#20213) üzenetére


barnam_
nagyúr

A recovery maradt (jobban szeretem a CWM-nél, mert nem kell kismillió "no" feliraton végiggörgetnem), a zipből és a scriptből szedtem ki az extrákat. Most bootol...

(#20215) barnam_ válasza Keeperv85 (#20213) üzenetére


barnam_
nagyúr

Első benyomás: hűha :)
Ebben már új Gapps csomag van, nem? Mert ami én próbáltam még április elején, abban más volt a telepítés utáni beállítások.

(#20216) Keeperv85 válasza barnam_ (#20215) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Benne is van a leírásban, amit nem olvastál el... ;)

(#20217) barnam_ válasza Keeperv85 (#20216) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezek után úgysem hiszed el, de elolvastam :DDD
Felraktam a frissítést is, működik a zárképernyőn a háttérválasztás. Viszont a feloldó animáció eléggé akad így.
Most pakolom vissza a programokat, hogy megnézzem működnek-e.

(#20218) latis666


latis666
aktív tag

Valaki venné a fáradtságot és összefoglalná vagy linkelne egy összefoglalást arrol hogy most akkor a különböző ics romok használatához milyen tpt kellene? 136-2-302-es kiosztást használok jelenleg.. Keeperv romja felment és a Konsta valamelyik is de egyik hozzászólásban az van hogy a rendes ICS rom ennél sokkal nagyobb. Akkor másik tpt kellene ha ki szeretném probálni őket? Pl keeperv romjában a navigáció fc-zik ha hanggal szeretnék célpontot megadni gondolom ki lett véve valami belőle ami da kellene.

(#20219) Glatius válasza latis666 (#20218) üzenetére


Glatius
őstag

A ROM-oknál a Cache mérete is okozhat meglepetést, mert a 2MByte csak akkor elég, ha át van irányítva a RAM területre. Egyébként a Play letöltés már a közepes méretű fájloknál is lehetetlen.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#20220) barnam_ válasza latis666 (#20218) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nincs benne a Voice Search, azért FC-zik.

(#20221) Keeperv85 válasza latis666 (#20218) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Melyik navi is? (elvileg minden megvan hozzájuk, csak mindenből kevesebb van bent...)

(#20222) yotzo


yotzo
csendes tag

Jelly Bean OSF-en

[ Szerkesztve ]

(#20223) barnam_ válasza yotzo (#20222) üzenetére


barnam_
nagyúr

:W :DDD

(#20224) vitezlejszlo válasza yotzo (#20222) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

TROLLRIADO!!!!! :D

(#20225) Glatius válasza barnam_ (#20223) üzenetére


Glatius
őstag

Ééééés amilyen hülye vagyok én is megnéztem...

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#20226) Keeperv85 válasza yotzo (#20222) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:Y :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20227) DJGABI válasza yotzo (#20222) üzenetére


DJGABI
addikt

FFFFFFUUUUU :DDD

Mondjuk ha ICS van (oké, olyan amilyen) én azért reménykedek, hogy 4.1 is lesz Blade-re.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#20228) Thrawn válasza yotzo (#20222) üzenetére


Thrawn
félisten

Hm, hamarabb lesz JB a telefonomon, mint ICS? :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20229) SatnyaSanya


SatnyaSanya
csendes tag

Sziasztok!

Átnéztem az első hozzászólást, de ott nem találtam a problémámra megoldást, úgyhogy megpróbálom itt.

Van egy Telenoros, gyári 2.2 (Froyo) –s rootolt Bladem.
8Gb -s Class 4 -es SDvel használom. Kb 2-3hónapja vettem egy 32Gb –s Class 6 –os Sandisk –et,
A 8asról leszedtem az adatokat a 32est megformáztam telóban, majd visszamásoltam rá a cuccokat.
A telefon seperc alatt teledobta a LOST.DIR –t, kb az adatok 80% odakerült.
Megpróbáltam az SD -t PC -n is formázni, kártyaolvasóval tenni rá az adatokat, de akkor is ugyanez történt.
Aztán feladtam, és odaadtam egy ismerősnek, akinek a 3G Ifonjában jól működik, bár eddig max 4GB adat került rá.
A 8Gb –ossal soha nem volt hasonló gondom, de azért jól jönne egy 32Gb –s.
Esetleg valami tanács, milyet vegyek, vagy inkább ne is próbálkozzak még 1x?
(semmiképp sem szeretnék rom -ot cserélni)

Köszönöm!

(#20230) Glatius válasza SatnyaSanya (#20229) üzenetére


Glatius
őstag


A hiba oka ott van a képen....

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#20231) SatnyaSanya válasza Glatius (#20230) üzenetére


SatnyaSanya
csendes tag

Meglepett, mert ezt az az infót még sehol nem láttam eddig, mindenhol 32Gb –t írnak maxnak, de sebaj, akkor beérem a 16tal is.
Köszönöm az infót!

(#20232) vargalex válasza Glatius (#20230) üzenetére


vargalex
félisten

Ebből nekem úgy tűnik, hogy nem ez lesz a gond. A gyári leírásoknál egyébként is a gyártás kezdetekor elérhető legnagyobb kapacitású kártyát szokták feltüntetni, amit biztosan kezel a készülék.

Alex

(#20233) Glatius válasza SatnyaSanya (#20231) üzenetére


Glatius
őstag

Ez az amit a gyártó garantál. Gyanítom, hogy a memóriacímzés korlátai átléphetőek valahogy, de a rootolt gyári Froyo szerintem tartja magát a 16MBytehoz

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#20234) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

üdv

hogy lehetne azt a swedish snowban is megcsinálni, hogy ha fülesen van, akkor ott csörögjön, vagy ott is csörögjön?

vmelyik romban volt olyan, hogy lehetett állítani, hogy mi hol szóljon, pl alarm mindig hangszorón, de csengés fülesen stb stb

(#20235) apeelme válasza kasza blanka (#20234) üzenetére


apeelme
addikt

a cyanogenmod alapú romoknál van ilyen lehetőség

(#20236) kasza blanka válasza apeelme (#20235) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

tudom, de akkor ismét ott az a probléma, hogy IA2R és bármelyik CM7.2 dobálja a wifi-t nálam. tesztnek mindig benyomom youtube-on a taxi1-t (teljes filmekre ezt dobja ki :D) közben PC-n nézem a wifi statistics-et. 10-20percenként küldött/fogadott byteok számláló nullázódik, reconnect egyből de romtól függően a lejátszás vagy megakad vagy megszakad.
USB-n másoltam gigákat, rendszeresen megszakadt a kapcsolat és a droid figura visszaugrott zöldre a telón. semelyik másik romnál nem tapasztalni ezt, csak CM7.2 alapúaknál.

javasolta vki a BurstlamKernelRevert-signed.zip kernelt, fel is tettem IA2R alá, de ezzel meg 1-2 óra Endomondo után beragadt a GPS rendszeresen, se statusbarból, se menűből nem sikerült kikapcsolni, csak az újraindítás segített. (ezt is csak itt tapasztaltam)

vmi megoldás van rá, hogy tudjak CM7.2-t használni fenti hibáktól mentesen? jah és ne 2-3mbittel menjen a wifi a router mellett állva, ha más rommal (SSrls7-tel és MMHMP-jal megy stabilan 8mbit körül. bezzeg a 'dobálós' IA2R 13-15körül csinál...)

jah és persze UV és 2waycallrec azért jó lenne :p de tudom, telhetetlen vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#20237) Glatius válasza kasza blanka (#20236) üzenetére


Glatius
őstag

Lehet, hogy nem is Bladere van szükséged? :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#20238) apeelme válasza kasza blanka (#20236) üzenetére


apeelme
addikt

Hát igen, egy kicsit telhetetlen van... :DDD
A wifi érthető hogy zavar, bár nem emlékszem hogy a "nagyonsokezer" letöltő közül más is panaszkodott volna wifi szakadozásra...lehet, ha baj lenne vele már javítottuk volna.
Az USB szakadozás viszont nagyobb gond...
A GPS "beragadás" egy nagyon régi CM betegség volt, és csak a GPS ikon "ragadt" oda az állapotsorba, egy témaváltás vagy reboot - mint ahogy te is tetted - mindig segített.

Egyébként azt mondtam az előző kérdésedre hogy cyanogenmod alapú rom amit keresel, és nem azt hogy IA2R, vagy 7.2 ami eleve nem megfelelő számodra. :F Próbálj régebbit!

(#20239) sto1911 válasza kasza blanka (#20236) üzenetére


sto1911
veterán

Az USB szakadas lehet azert van, mert megemelted az USB mintaveteli frekvenciat, nalam pl. emiatt van/volt.

(#20240) kasza blanka válasza Glatius (#20237) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

de, csak olyan rom kéne hozzá, amelyik minden népszerű rom hasznos funkcióját tartalmazza :D

apeelme: IA2R után 7.2stable és 7.2nightly is csinálta a wifi dobálást: 10-30percenként egy reconnect randomba. SSrls7 fasza, csak hiányzik néhány CM funkció nekem. MMHMP-ból szintén, tomm13b 2.3.7-es minimal romja pedig wifi-ben is minimál: 1-3mbit/s.

külső alkalmazással nem lehet megoldani ezt a fülesen is csengessen, ha hívnak dolgot? én ennyivel már beérném egyelőre az SSrls7 mellé.

(#20241) barnam_ válasza kasza blanka (#20240) üzenetére


barnam_
nagyúr

Play-ben több program is van a problémára: [link]

(#20242) 89BDave89


89BDave89
tag

IceArmor2 vel van USBn net megosztás? (Telefon netét akarom megosztani Laptopnak)
Illetve volt egy program amivel már meg tudtam csinálni, csak nem emlékszem a nevére... ti se? :)

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#20243) barnam_ válasza 89BDave89 (#20242) üzenetére


barnam_
nagyúr

IceArmor2 vel van USBn net megosztás?
Pontosan nem emlékszem hogy abban volt-e, de a CM7 tud usb-n netet megosztani. Beállítások -> wifi és hálózatok -> megosztás és hotspot -> usb megosztás.
ZTE driverek kellenek hozzá hogy működjön.

(#20244) 89BDave89 válasza barnam_ (#20243) üzenetére


89BDave89
tag

"ZTE driverek"
Ezek azok amiket a telefon alapból telepít USB csatlakoztatáskor nem? :)
Ha nem, tudsz dobni egy linket? köszi

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#20245) sch_a válasza 89BDave89 (#20242) üzenetére


sch_a
addikt

Egyszerűbb ha csinálsz egy wifi hot-spotot.

(#20246) barnam_ válasza 89BDave89 (#20244) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, az az. De az usb net-megosztásnak külön drivere van, amit majd akkor tesz fel :)
Ha mégsem ismerné fel, telepítsd ezt.

(#20247) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

A Vodafoneos ingyenes 100mb-os nethez mit kell beállítani a telefonon? A szolgáltatást megrendeltem, aktív. A telefonon bekapcsoltam a 2g/3g opciót, meg az adatfrissítés engedélyeztem, de nincs net továbbra sem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20248) Victoryus válasza Victoryus (#20247) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Csak egy újraindítás kellett :W

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20249) Hunter2


Hunter2
addikt

tudom hogy off de van valakinek tapasztalata DELL streak 5 rom frissítésben? szereztem egyet és ez a 2.2.2 ami rajta van elég gyengén megy rajta az 1GHz-es proci ellenére.
Gyakorlatilag lassabb mint a blade-em pedig jobb hardver van benne ugyanolyan felbontás mellett.

(#20250) maggi1886076


maggi1886076
addikt

sziasztok!

hogyan tudom átmenteni egy régebbi nokiáról a telefonszámokat, anélkül, hogy bepötyögném az összeset?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.