Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#20101) xSide válasza Glatius (#20086) üzenetére


xSide
őstag

Az a2sd nem érint, mert DroidSail-al helyezem át az alkalmazásokat sd-re dinamikusan a statikus ext-el ellentétben...
A töltés bug (lehet csak nálam volt) zavart, mert akksi ki-be után indult csak a tel, megszokásom volt töltőn bekapcsolni, mikor sos hívni kellett valakit:)
A kigyomlált stabilt megspékelve a system-et pár alap appal, hangcserével én is 136-on használom!
Éjjel ha hőség lesz teszek egy nightly próbát:D

[ Szerkesztve ]

(#20102) tekevics


tekevics
tag

1. amit lehetett SD -re, monnyuk ettol lathatolag nem valtotzott semmi a /system -en.
2. USB debug alapból megy.

mindezek ellenere 1x csak beindult! 8-)

kosz a help -t

Teke vagyok, nem tagadom 8-)

(#20103) Mr.C


Mr.C
őstag

ha már a dpi-nél jártatok... IA2R-alatt én 280-as dpi-t használok (tűéles minden, a szövegek lehet picik de jó a szemem) de ami egy fontos kérdés:
magasabb dpi beállítás nem veszi igénybe jobban a procit --> nem meríti jobban az akksit?

más: tudok olyan ..zip-et csinálni amivel egy appot fel tudok rakni recovery alatt? nemtudom értitek-e h mit is akarok :D

sudo rm -rf /*

(#20104) kelzsoca válasza Mr.C (#20103) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha már a DPI-nél jártok, nem ártana ismeri a hivatalos dolgokat=>http://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html

A Blade 240-es (standard) DPI-vel rendelkezik, az alkalmazások ebben a módban fognak helyesen futni, ha valaki emeli vagy csökkenti a DPI értéket, akkor előfordulhat olyan, hogy egy szövegdobozból vagy gomb-ról kicsúszik a szöveg, szétesik a kép, az alkalmazás nem indul, vagy nem helyesen, esetleg hibára fut stb..

IA2R-alatt én 280-as dpi-t használok

CM7 alatt a DPI növelése méretcsökkenést okoz (ezért látod élesebbnek a szöveget is) míg ez ICS alatt éppen ellenkezőleg, minden nagyobb lesz, ha jól emlékszem Keeperv85 kollega a napokban postolt is ki pár képet, azon ez látható.

https://vertigostore.eu

(#20105) junkpod válasza kelzsoca (#20104) üzenetére


junkpod
nagyúr

meg az se àrtana ha ertenetek a dpi fogalmàt. ha adott kepmeret mellett allando betu vagy ikon méret mm-ben vagy pontban van definiàlva, akkor a dpi ertek növelése a megjelenìtett méretek növekedését is jelenti. ez nem telefon tulajdonsàg. a példàk szerint cm7 és ics is jol reagàlt. nalam es keepervnel is nott a méret.

Box's don't touch!

(#20106) Mr.C válasza kelzsoca (#20104) üzenetére


Mr.C
őstag

tudom h mi az a dpi (dot/inch), nem akartam nagy hülyeséget kérdezni (de ezekszerint sikerült),

viszont a másik kérdésre van megoldás vagy szakmai titok ?

sudo rm -rf /*

(#20107) Keeperv85 válasza Mr.C (#20106) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem szakmai titok, csak Edify scriptben kell megírni a telepítőt, attól függően éppen mit-hová akarsz tenni. Valahogy éppen nem érzek ingert magamban hozzá... :B

(#20108) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok

Ha telenoros a telefonom és nem szeretném hacckelgetni, akkor ugye jól gondolom hogy a 4.0-ás androidot csak akkor fogom rá tudni feltenni ha azt a telenor kiadja frissítésként?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#20109) mayurihu válasza desolator (#20108) üzenetére


mayurihu
csendes tag

Szia!

2.3 sem lesz hivatalosan nem hogy 4.0 :)

[ Szerkesztve ]

Senkinek sincs mindig igaza, egyesek viszont mindig tévednek.

(#20110) barnam_ válasza desolator (#20108) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, ami azt is jelenti, hogy 99% az esélye, hogy nem lesz májkrém bocsánat Jégkrémszendvics a telefonodon :)

(#20111) xSide válasza desolator (#20108) üzenetére


xSide
őstag

Hamarabb lesz új telód ics-vel, minthogy kiadnak egy gyári frissitést hozzá...
Amennyiben mégis magad raksz fel egy ics alapú májkrémest, rossz tapasztalatok miatt soha ne mond majd szar a zte, hidd el ár-érték-tudás arány alapján megéri tőlük venni készüléket:)

(#20112) Groovebaby válasza lorcsi (#19999) üzenetére


Groovebaby
tag

Én is feldobom holnap a nightly frissítését, mert a facebook-os problémám még mindig nem oldódott meg....
Meg újabban megint átváltogatja a mobil kapcsolatot 2g-re...nem lehet, hogy esetleg valami app hibája okozza????

Amoi N828

(#20113) trialboy


trialboy
tag

Melyik a legfrisseb és legjobban bevált rom blade-re?

(#20114) gagez


gagez
csendes tag

Sziasztok.
Aktív olvasója vagyok kb. egy éve a fórumnak mióta pengém van. Eddig jól elvoltam a t-mob. gyári 2.2-esével, de nemrég rászántam magam és feltettem egy IAR2 reborn-t. Tényleg gyorsabb, jobb.. DE. Csinál olyat, hogy amikor a képernyő kikapcsolt állapotban van, néha magától bekapcsol, majd néhány másodperc múlva ki és ezt megismétli párszor, majd ez abbamarad egy jó időre.
Ezt mitől csinálhatja?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#20115) apeelme válasza gagez (#20114) üzenetére


apeelme
addikt

Valamelyik alkalmazás lesz a ludas...pl. időjárás widget automatikus frissítéssel

(#20116) gagez válasza apeelme (#20115) üzenetére


gagez
csendes tag

Egy Sense Analog widget van, de abban ki van kapcsolva az auto frissítés.

(#20117) desolator válasza mayurihu (#20109) üzenetére


desolator
senior tag

Az érdekes mert nekem az írja, hogy 2.3.5-ös android van rajta. Használtan vettem, akkor ezen lehet már valami mókolt cucc van?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#20118) Keeperv85 válasza desolator (#20117) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

De még mennyire. Most majd még az is kiderül, hogy az előző tulaj kiütötte NCK-val és nincs gari.. valahonnan annyira ismerős.... dejavu tudod...

[ Szerkesztve ]

(#20119) desolator válasza Keeperv85 (#20118) üzenetére


desolator
senior tag

Értem, mindegy mert végül is bajom nincs vele, tökéletesen működik csak azt hittem szűz. Ez az első androidos telóm úgy hogy fingom sincs hozzá :)

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#20120) Mr.C válasza Keeperv85 (#20107) üzenetére


Mr.C
őstag

Oké köszi akkor nem is várok választ... azt hittem nem olyan bonyolult müvelet lesz...
tévedtem

sudo rm -rf /*

(#20121) junkpod válasza kelzsoca (#20104) üzenetére


junkpod
nagyúr

elolvastam a linkelt oldalt. nem ertek veled egyet, a leiras is azt mondja, hogy a dpi beàllìtàs gondoskodik arrol, hogy minden grafikai elem akkoraban jelenjen meg amekkorara a készìtöje tervezte. ugye a tervezésekor nem pixelekre hivatkoznak a kepelemek kirajzolasakor hanem DP egységekre. Magyarul a gyari 240 dpi-s beàllìtàssal minden hibas méretben fog megjelenni, mig a 265 dpi beàllìtàssal minden 1:1 arànyù lesz. az hogy megis kilognak szövegek az fordìtàsi hiba, nemvettek figyelembe az eredeti szoveg hosszat.

Box's don't touch!

(#20122) Xe3 válasza barnam_ (#20004) üzenetére


Xe3
csendes tag

Köszi, ez bejött! :)

szerk:
Csak részben jött be... Csak 1-2 hétig visszamenőleg szinkronizálta az adatokat, a korábbiakat nem. Nekem azokra is szükségem lenne, mivel úgy tudok rákeresni találkákra. Erre van valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#20123) junkpod válasza junkpod (#20121) üzenetére


junkpod
nagyúr

pròbàljàtok ki a smart ruler applikaciot (free) . nalam tokeletesen pontos a vonalzo 265 dpi-nel, nincs kedvem vissza rakni 240-re, de kivancsi vagyok mit mutat nektek. gondolom rövidebb lesz egy cm mint a valòsàg.

Box's don't touch!

(#20124) Keeperv85 válasza junkpod (#20121) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez az, amiben viszont te tévedsz! Kilóg az angol szöveg is! Nem is egy helyen!

(#20125) tboldi válasza junkpod (#20123) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pontos 240-nel is... :U

(#20126) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Bladere tudtok olyan programot, amivel másik androidos cuccot lehet távirányítani? Androidos tv box-hoz kellene.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#20127) lorcsi válasza icemad (#20126) üzenetére


lorcsi
veterán

ha jól tudom akkor ez az xmbc lesz

(#20128) junkpod válasza tboldi (#20125) üzenetére


junkpod
nagyúr

na akkor most mefogtal, nem ertem... 76mm hosszùnak irja a kijelzöt?
keeperv: akkor rossz a tervezés, kivancsi lennek arra a kilògò szövegre egy szabvànyos telon is kilog-e?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#20129) Keeperv85 válasza junkpod (#20128) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nézd meg a root explorer sarkába a "mount r/w" szöveget. Megkapod a kérdésedre a választ... ;)

(#20130) kelzsoca válasza junkpod (#20121) üzenetére


kelzsoca
félisten

A leírás rendben van, ezért is mutattam, viszont a CM7-es példát azt valóban rosszul vázoltam fel.

Már nincs Blade-em, hogy ezt a 265-ös DPI-t nézegessem, ezért majd pár képet kérnék róla.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#20131) Sulthekk


Sulthekk
aktív tag

Nem tudom láttátok-e már Squadzone legújabb kreálmányát, de rohadt jó... És most kivételesen GYORS is! Valami olyasmit kell elképzelni, hogy van egy cm7, amire backportolva vannak a cm9 és az aokp funkciói, és még PLUSZ extrákat kapott... Fürge mint a cm7, és az UI sebessége valahol félúton van ICS és CM7 között... :Y :C

Android 2.3.8... Ez viszont jellemző... :U

[ Szerkesztve ]

(#20132) kelzsoca válasza Sulthekk (#20131) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha már az ICS nem lehet teljesértékű a zárt driverek miatt, most jön a CM7 "felöltöztetése"? :)

https://vertigostore.eu

(#20133) Sulthekk válasza kelzsoca (#20132) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Alapjában véve nem rossz a zötlet :)

Asszem most egy vagy két hétig már akkor sem lenne kedvem ICS-re váltani, ha hirtelen meglenne a zopenmax is meg a legújabb 3.5-ös kernel is... :D

Na jó, akkor talán lenne :U

(#20134) szeryo válasza Sulthekk (#20131) üzenetére


szeryo
tag

Hol találom mert én csak 06,08 adikaiit találok.A viber megy rajta?Akksiról valmi info?

(#20135) Glatius válasza Sulthekk (#20133) üzenetére


Glatius
őstag

Hmmm akkor azért biztosan meggondolnád... :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#20136) Sulthekk válasza szeryo (#20134) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

[link]
Vibert nem használok, akksiról pedig nem nyilatkozom, mert még 12 óra sem telt el mióta felraktam, és végig töltőn volt.

Nekem valamiért nem jött be az oldal, de a google-nél szerencsére van tárolt változat :)

Én a 06.12-es kiadást szedtem le, de ahogy írtam, a google gyorstárából van, úgyhogy lehet hogy van újabb, csak nem tudok róla.

(#20137) Telda


Telda
addikt

Hali!

Melyik a legfrissebb főzött rom amit érdemes használni?
Jelenleg az Ice Armor van fent. Sajnos manapság már nem jön annyi mint régen :(.

[ Szerkesztve ]

(#20138) apeelme válasza Telda (#20137) üzenetére


apeelme
addikt

Sajnos ezt el kell fogadni ~2éves modellről van szó... ;)

(#20139) szeryo válasza Sulthekk (#20136) üzenetére


szeryo
tag

találtam 06.26 os datummal:
http://madteam.co/forum/development-91/forum-rules-(read-this-before-post-anything)-2803/?prev_next=next#new
Ha megkérnélek feldobnád a vibert ?Az elözö verziókban nem indult el a prog fc miatt.Amugy naon jo prog a viber.attol félek elmegy egy pár órám és hiába mert nem megy aprog, nekem pedig ez feltétlel.

(#20140) Telda válasza apeelme (#20138) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, akkor marad ez :K .

(#20141) Telda


Telda
addikt

Ha már itt járok megkérdem, hogy tudok akkorra hátteret kirakni mint a kijelző, nem pedig akkorát, hogy görgetve még oldalra is tud menni, nem biztos hogy érthető volt :).
480x600 a kijelző, de háttérnek azt hiszem 800x600 at kell választanom.

(#20142) szezso15 válasza Telda (#20141) üzenetére


szezso15
addikt

960x800 ;)

*Hajrá Loki!* i15+

(#20143) Sulthekk válasza szeryo (#20139) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

A Viber felment, de csak akkor indul el, ha nem tiltom le azokat a jogosultságokat, amiket nem szeretnék ott látni... Most workaround-ként bármit tehet, ha nem megy ki a netre, de így meg nem tudom beállítani. Egyébként elindul, de amíg kéri a helyzetemet, addig nem oldom fel a korlátozást. :(

Olyan jogokat kér hogy csak lesek... VOIP-app mi a fenének nyúl a rendszerbeállításokhoz, és minek akarja állítgatni a hátteremet? :Y

(#20144) Keeperv85 válasza Telda (#20141) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

480*800-as a kijelző, nem 600-as. Ahhoz hogy nem "másszon" oldalra mindenképpen át kell állítanod a beállítást, ugyanis bármilyen képet is teszel ki, mindegyiket át fogja méretezni .

@Sulthekk:

Uram, nincs valami tippje arra miért fekszik erre egyből hanyatt a Blade?

Patch1
Patch2

Egyszerűen fel nem fogom... Benne van a CM7-ben is, ott kicsit egyszerűbb, de ott gond nélkül megy... :Y

[ Szerkesztve ]

(#20145) Sulthekk válasza Keeperv85 (#20144) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Megpróbálok ránézni, a gerrit nem megy túl jól telefonról... A commit message-nél tovább nem tudok lépni, de most nézem hogy RDP-n olvasható marad-e...

(#20146) Telda válasza Keeperv85 (#20144) üzenetére


Telda
addikt

Volt nekem egy olyan Iphone témás launcherem, hogy mikor megadtam neki a hátteret, akkor a kis sárga keret, amivel a képrészletet tudom megadni, akkora volt mint a kijelző nem pedig álló keret, nem pedig fekvő.

(#20147) xSide válasza junkpod (#20128) üzenetére


xSide
őstag

Egy fontos dolog azért látom elkerülte a figyelmet, ez pedig a használt betű típus...
A roboto pl alapból nagyobb méretü, mint egy times new, míg előbbi kifuthat a helyéről az utóbbi már nem ugyanazon dpi mellett!

Keeperv, tabletes patch blade-hez?

[ Szerkesztve ]

(#20148) Telda válasza Telda (#20146) üzenetére


Telda
addikt

akkora volt mint a kijelző, álló keret, nem pedig fekvő.
Hát így lett volna a helyes :DDD ebből már nem jövök ki jól.

(#20149) apeelme válasza Keeperv85 (#20144) üzenetére


apeelme
addikt

Ezek szerint az esti beszélgetésünk eredménytelen volt...hmmm.

Azt mondjuk nem értem hogy miért kell neked konkrétan ezt a patch-et használni annak ellenére hogy repo-ban van már...revert-eld, vagy egyszerűen csak módosítd vissza az "CM7" félére...egyébként meg tablet-ekhez készült módosítás, semmi szükség rá Blade-nél.
És ha ennyire fos, még review-ot is készíts hogy gond van vele Blade-nél, elképzelhető hogy egyedi eset. Utána fognak nézni... ;)

(#20150) Keeperv85 válasza apeelme (#20149) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Fantasztikus. Ki lehet venni, de állítólag a KonstaT féle verzióban megy... remek hogy ő meg nem tölti fel a forrást... :W

Nem tudom visszacsinálni a CM7 félére, mert nem ezek a részek rosszak, hanem a környezeti rutinok, amiket ez használna fel. Tehát vagy kiveszem úgy ahogy van, vagy megvárom valaki okosabb mit mond... :Y

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.