Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#25001) x1port válasza Lenry (#24967) üzenetére


x1port
addikt

Úgy látom van hozzá 3 patch. Azokat is telepítetted mellé ?

(#25002) barnam_


barnam_
nagyúr

Én most pár napja az Eco-CM9 nevű romot használom, megcsináltam 136 MB-ra, frankón megy, nem tapasztalok vele bugokat. A CM10 nem jött be, 1-1 app megnyitása előtt túl sokat tököl, mint régen CM9-el...

(#25003) Lenry válasza cjvt3o (#24998) üzenetére


Lenry
félisten

az SD kártya pedig értelemszerűen nem tudja megoldani a szűkre szabott /data-ból fakadó gondokat.

őőő. de. igen.
csinálsz egy ext partíciót az SD kártyára, és a /data helyére mountolod ezzel az appal. máris akkora lesz a /data, mint az ext partíciód.

(#25001) x1port milyen patch? hol? egyébként nem, nem telepítettem a ROMon és a GAppson kívül semmit

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25004) Speeedfire válasza barnam_ (#25002) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Link a 136MB-os rendszerről? :)
A leírás alapján nem rossz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#25005) barnam_ válasza Speeedfire (#25004) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nincs link, a gépemen van :D Mindjárt feldobom dropboxra.

(#25006) cjvt3o válasza Lenry (#25003) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

őőő. de. igen.
csinálsz egy ext partíciót az SD kártyára, és a /data helyére mountolod ezzel az appal. máris akkora lesz a /data, mint az ext partíciód.

Hm... És ez bootnál nem jelenthet problémát figyelembe véve, hogy a használt devfs az usb eszközök felépítését később kezdi meg?

(Néztem a review-kat az apphoz, de nem nagyon van, ahogy elnézem.)

(#25007) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok.
Egy olyan problémám van hogy nem működik a Google Play, mióta letöltöttem a mount2SD progit. Ott kérte a busyboxot és a scriptet, a scriptet le is töltötte, de a boxot nem tudta. Utána letöröltem, clear data, ugyan ez a Playnél is clear data, volt reboot is az se segített a hibaüzenet kódja pedig 492.

[ Szerkesztve ]

(#25008) barnam_ válasza barnam_ (#25005) üzenetére


barnam_
nagyúr

(#25009) Speeedfire válasza barnam_ (#25008) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

:R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#25010) Lenry válasza cjvt3o (#25006) üzenetére


Lenry
félisten

én így használom már egy jó ideje, nem volt még vele probléma. boot után megszoktam várni, hogy eltűnjön az SD kártya előkészítését jelző ikon.
értelemszerűen az SD kártyát nem érdemes leválasztani, én a telefonra FTP-n keresztül másolok.

mindenkinek, aki ezzel kapcsolatban fordult most hozzám:
a Playes verzióját nem használtam még ennek a programnak, korábban CWM-ből kellett lefuttatni, ott tulajdonképp pár nextből meg néhány pipálásból áll az egész. talán jobb is inkább azt használni.

innen a 4.6.2 Aroma Installert tessék tölteni, aztán szokásos CWM-es telepítés és kezelés annyi nehezítéssel, hogy a képernyő fejjel lefelé lesz :D

leokézod az üdvözlőszöveget, custom telepítés, bepöttyözöd, hogy át akarod rakni a /data, /data/app és /data/data mappákat. a többi résznél nem kell semmit állítani. lefut, újraindítasz, készen vagy.

ha van Terminál Emulátorod, akkor df parancsra látni fogod, hogy a /data-n több hely van, vagy ellenőrizheted FreeSpace-szel is.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25011) DCI_market


DCI_market
tag

Fellált a rendszer, köszönöm a segítségeket. a CM10 valamiért nem oké CM9 utolso verziója viszont hasít. kapott egy 710mhz tuningot és elkezdtem belakni ( ami nekem nem sok, navi, google appok és BT autó kihangositásra használom össz vissz). Itt láttam vagy SGS topicokba hogy létezik valami progi ami tudja a cpu energia gazdálkodását állírttani?

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25012) barnam_ válasza Lenry (#25010) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én a Mounts2SD G.Play verzióját használom, semmi gond vele.

(#25013) somasz válasza somasz (#24976) üzenetére


somasz
addikt

Légyszi valaki! :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25014) x1port válasza cjvt3o (#24994) üzenetére


x1port
addikt

Visszatérve kicsit a hibaüzenetre.
Nem biztos hogy a system miatt van.
Én most szaladtam bele megint. Régi volt a recoverym. lefrissítettem egy újjabb verzióra és láss csodát mégis felment 160 as systemre.

(#25015) ampulla válasza barnam_ (#25012) üzenetére


ampulla
aktív tag

Szerintem azért mert ICS-d vagy JB-d van, azokra van optimizálva az app.

(#25016) barnam_ válasza ampulla (#25015) üzenetére


barnam_
nagyúr

2.3 alá nem is kell, arra ott a Darktremor A2SD, tökéletesen teszi a dolgát.

(#25017) szkun02


szkun02
csendes tag

Jó estét az Uraknak!
Segítséget kérnék a hozzáértőktől, hardveres gond van. Hozzájutottam egy "kijelzőhibás" Blade-hez. Szétkaptam darabokra, kitakarítgattam minden csatlakozást, de meg se mukkan. Bekapcsolom, tápot kap, mert felvillan - először sötétebb, majd rezgés és felvillan fényesebbre, ahogy kell- de az LCD háttérvilágításán kívül addig sikerült eljutnom, hogy bekapcsoláskor picit pirosas háttérrel megláttam a kis zöld droidot fél másodpercre.
Valakinek valami ötlet? Menthető még?

(#25018) Keeperv85 válasza szkun02 (#25017) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nézd meg a csatlakozót újra, meg a flex kábelt, ami oda tart. Ezen felül próbáld meg szoftveresen is gyárira álltani, hátha ott van valami gond. :K

(#25019) ampulla válasza barnam_ (#25016) üzenetére


ampulla
aktív tag

Darktremor A2SD- felraktam recoveryből, de semmi nem történt, EASEUS-ből látom hogy az ext2-es partíciót felismerte magától, amint látom arra rakja az appokat is. [link]
Azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudom menedzselni az appokat az ext partíció és az internal storage között.( Fájlkezelőbe nem látom az ext2-öt.)

(#25020) gonger válasza Speeedfire (#24966) üzenetére


gonger
senior tag

Ezen a swedish snow 2.3.5-ös romon megy rendsen a wifi, 3g és a Viber?

(#25021) TommyY2 válasza barnam_ (#25002) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Én már hónapok óta a cm-9 KonstaKANG rom-ot használom. A legnagyobb problémám vele, hogy néha nagyon belassul (ilyenkor a bejövő hívásnál nem írja ki a hívó fél nevét sem).
Meg tudnád mondani, hogy mi a lényeges különbség a két rom között? Az eco menürendszere ugyan olyan praktikus, mint a cm-9 KonstaKANG rom-é?

Szerinted fel lehetne telepíteni update-ként (csak cache törlés), hogy minden beállítás megmaradjon?

Előre is köszönöm a válaszokat

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#25022) cjvt3o válasza x1port (#25014) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

6.0.1.2-es cwm-em van.
Ennél frissebb van neked?

(#25023) oris válasza TommyY2 (#25021) üzenetére


oris
aktív tag

Milyen tárcsázót (tárcsázókat) használsz?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#25024) TommyY2 válasza oris (#25023) üzenetére


TommyY2
tag

A gyári eszközöket használom.

(#25025) Doze


Doze
aktív tag

Hy!

2 évig megelégedéssel használtam ZTE Blademet, most lecseréltem egy Grand X IN-re, a kis Bladet viszont használni szeretném autóba "beépítve". Kérdésem az hogy nem akarok benne Sim kártyát használni+a hálózathoz tartozó egyéb progikat is ki szeretném operálni, melyik romot ajánlanátok, és mit szedjek ki belőle?

Extra kérdés: Van olyan, hogy a telefon bekapcsolása után automata módon futtat egy progit a teló? Nem háttérbe hanem meg is nyitja? Egyébként egy Ilyen társaságában szeretném majd használni..

(#25026) szkun02 válasza Keeperv85 (#25018) üzenetére


szkun02
csendes tag

Köszi a választ! Addig eljutottam végre a kábelek birizgálásával, hogy van kép, csak még mindig pirosas árnyalatú az egész és olyan mintha nagyon alacsony színmélységű is lenne :\ Innen még mit kellene igazgatni?.. hátha.. Romcserére még sajna nem volt időm...

(#25027) gonger válasza Doze (#25025) üzenetére


gonger
senior tag

Miért kell folyamatosan kiolvasnod az adatokat a kocsiban?

(#25028) Keeperv85 válasza szkun02 (#25026) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem ha érintésre vibrál vagy láthatóan van változás (mármint a flex kábel igazítására), akkor meg van törve maga a kábel. Kijelző csere... :F Kellene egy bontott hozzá. De előtte mindenképpen szoftveresen tedd helyre!

(#25029) dkpisti


dkpisti
tag

Hellosztok az a problémám hogy cm9 konstakang alatt ha videót veszek fel és visszanézem be-be akad a video és vizszintes csíkók vannak benne gépen is ilyen szal nem a lejátszással van a baj nálatok is ilyen?
JB alatt normálisan megy a videózás ?

(#25030) Doze válasza gonger (#25027) üzenetére


Doze
aktív tag

OFF
Talán azért mert, autó b*zi vagyok, de egyébként meg elég hasznos kütyü. Ez nem telefon, android téma. De nagyjából arról van szó: egy Alpok turán az autó-t megfőztem. Különleges az volt benne hogy semmilyen műszaki hiba nem volt, ráadásul a gyári műszerfalon lévő óra meg sem mozdult 90 fok... mikor bugyogott akkor is 90 fok :D vicc... kicsit utánaolvastam és elképesztő de az óra vezérlése kozmetikázott. A vezetőnek magas komfort érzetet adjon akkor is ha már forr a víz (mintha oda ragasztották volna) Régebben is gondoltam hogy ilyen stabil hőmérséklet a világon nincs..

Másrészt mikor hideg az autó és elindul vele az ember, a valós keverék helyett 10X-ét is benyomja az elektronika, azért hogy a vezető érezze -30 ban is lóerőket jéghideg motornál.

Meg sok más adatot is ki lehet nyerni..

Pedig csak egy SX4-ről van szó, mondjuk egy BMW-nél mi lehet? :DD

ON

Valaki [link] ??

[ Szerkesztve ]

(#25031) gonger válasza Doze (#25030) üzenetére


gonger
senior tag

ismerem a cuccot ill a benne rejlő lehetőségeket. Az én focusomban is kb így működik a hőfokmérő :-S

(#25032) Speeedfire válasza gonger (#25020) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen! :K
Egyedül a viber-rel volt egy kis gond, de felraktam egy újabb fm rádiót és már jó helyen szólt a hangszóró.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#25033) barnam_ válasza TommyY2 (#25021) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ilyen mértékű lassulást ennél nem láttam, de érzésre a CM7 gyorsabb egyébként.
Nincs nagy különbség a két rom között, ez frissebb build, de pár extra funkció hiányzik belőle, ami a CM9 KonstaKang-ban benne van. Én tiszta telepítést javaslok.

(#25019) ampulla: A Play-n van hozzá grafikus kezelő program: [link]

(#25034) RunTimeError


RunTimeError
tag

Üdv!
Melyik legújabb, de stabil romot ajánlanátok a telóhoz? Esetleg linkkel együtt.

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#25035) gonger válasza Speeedfire (#25032) üzenetére


gonger
senior tag

ohh, nagyon köszönöm, akkor ez kell nekem!
már pár napja várom a választ a kérdésemre, de sajnos még nem kaptam :-S
szóval 2.3.5-ös Ginger rom van most fent amit cserélni szeretnék. Pigfish azt mondja, hogy Gen 2-es a telefon android 2.2-vel ... ??? - ezt nem értem.
jelen rom telepítésekor meg mintha valami gen3-asítást kellett csinálni.. lehet, hogy rosszul emlékszem?
na most, ha 2.2 gen 2-es a telefon, akkor miként kell eljárnom? csinálhatom Lenry korábby hozzászólása alapján?
először felrakom a megfelelő TPT-t és utána SD kártyáról a recoveryből telepítem az új ROM-ot?
További kérdésem, hogy SD kártyán ilyenkor lehet más? vagy a telepítés során egyébként is megmaradnak a rajta lévő korábbi adatok?

(#25036) TommyY2 válasza barnam_ (#25033) üzenetére


TommyY2
tag

Köszi a választ, gondolom a viber itt sem működik?

Egyébként mitől akkukímélőbb? Elképzelhető, hogy főként a beállításokon múlik, vagy le van tiltva néhány alkalmazás?

Remélem, hogy hamarosan kijön egy újabb cm-9 KontaKANG rom, mely ismét jobb lesz, talán még a viber is fog rajt működni.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#25037) Grzimek20 válasza Lenry (#24983) üzenetére


Grzimek20
tag

GEN 2-es a készülék. A linkelt oldalon olyan van ami 144-es systemet és 273-as internált tartalmaz. Akkor ez lenne a legmegfelelőbb?
Nincs külön olyan ami 128-as systemet tartalmaz?

(#25038) somasz válasza somasz (#24976) üzenetére


somasz
addikt

Légyszi valaki... :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25039) Keeperv85 válasza somasz (#25038) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mondjuk ha megkerested volna, hogy kb. milliószor lett leírva, akár ott is, hogy ha nincs ilyen menüpont, akkor a kikapcsolt telón, hang fel, menű, bekapcs... Légyszi! Kicsit használjátok a keresőt! :U

(#25040) somasz válasza Keeperv85 (#25039) üzenetére


somasz
addikt

Van ilyen menüpont, rá is nyomok, de úgy indul újra, mintha semmit nem kéne csinálnia.
A másik módszerrel sem megy. (gombkombóval) :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25041) Keeperv85 válasza somasz (#25040) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hová tetted a cuccot a memória kártyán? :)

(#25042) somasz válasza Keeperv85 (#25041) üzenetére


somasz
addikt

a kártyára egyből, image mappa, benne image.bin
myphoneexplorerrel...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25043) Keeperv85 válasza somasz (#25042) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Egyszer próbáld meg ne a telóval rátenni, hanem PC-ról. Ha nem jön be, akkor kérlek írd le mivel lett GEN2-esítve a telefon!

(#25044) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
feltettem a Swedish Snow 7-es Romot, újra indítás után minden megy, de nem tudok hálózatot választani és imei lekérdezés sem sikerül. korábban ez egy Gen 1-es T-mobile-os volt, amit gyári 2.2-esre firssítettem, majd egy exés megoládssal Ginger 2.3.5-ös rom került fel rá. most cseréltem, egyszerűen recoveryből telepítve, előtte factory resetet nyomtam neki.
segítsetek lszi, IMEI-t vesztettem? vissza lehet még csinálni a folyamatot?

(#25045) ux1 válasza somasz (#25040) üzenetére


ux1
addikt

Akkor nem GEN2 a készülék. Csak tpt-zet jószág.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#25046) somasz válasza ux1 (#25045) üzenetére


somasz
addikt

Emlékeim szerint így van. Hogyan állítsam vissza ebben az esetben?
A másképp másolást még megpróbálom valahogy...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25047) barnam_


barnam_
nagyúr

Blade-re rá lehet varázsolni valahogy a Chrome-t? CM9 van fenn, de Play-ben azt írja, hogy egyik eszközömmel sem kompatibilis.
szerk.: közben rájöttem, hogy csak ARMv7...

[ Szerkesztve ]

(#25048) gonger válasza gonger (#25044) üzenetére


gonger
senior tag

Olvasgattam az IMEI vesztésekről és az a sajnálatos tény, hogy Én a ROM csere előtt semmiféle fájlt nem mentettem ki a telefonról. De a doboza még megvan, az eredeti IMEI számot tudom.
Van még ilyenkor lehetőség, hogy ezt a telefonra juttassam, vagy adjam el alkatrésznek az egészet? :-(((

(#25049) gonger válasza gonger (#25044) üzenetére


gonger
senior tag

valószínűleg GEN3-as volt a készülék... elképzelhető, hogy TPT csomaggal még vissza tudom GEN2-esíteni aztán új romot feltenni? Utána meglesz az IMEI?

(#25050) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Miből gondolod, hogy nincs meg az IMEI számod? :N

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.