Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#19401) mr.nagy válasza TRob1 (#19400) üzenetére


mr.nagy
tag

Persze, hogy elhiszem! De ettől még több embernél fenn áll a hiba.

HMNote10Pro

(#19402) xSide válasza Glatius (#19398) üzenetére


xSide
őstag

Huuu, most megkönnyebbültem (no nem Trob1 által említett bizonyos helyre rakott vmi-vel), kezdtem hülyén érezni magam ebben a ketrecben:)

Glatius, nem én rohantam ki a világból hanem az értelmezésed:)
Nekem írod tudjak olvasni és Te nem tudsz???

Egyenlőre páran vagyunk új "stabil" cm- 7.2.0-esek több-kevesebb elégedettséggel, másokat is megvárva kiváncsi leszek a véleményekre:)

Szerk:
- Trob1, nálad akkor a cm produkálja azt a hibát, hogy nincs neted???
Ha engem kritizáltatok légyszi legyetek pontosak :W

[ Szerkesztve ]

(#19403) TRob1 válasza xSide (#19402) üzenetére


TRob1
veterán

Pls. tegyél/tegyetek már egy próbát mondjuk a 0602es nightlyval, az is produkálja-e ugyanezeket. Csak kíváncsiságból (mert azt használtam legutóbb mióta kijött, szintén nulla hibával és jó akkuidővel)

ui: Nem, nálam most épp a pénztelenség produkálja. Spórolás van, munka nélkül maradtam egy ideje. :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#19404) xSide válasza TRob1 (#19403) üzenetére


xSide
őstag

Wazz, és miért nem ezzel kezdted az erőlködés helyett (duplán csíp?)...
Leszedem hátha, egyébként ahhoz képest mit tapasztalsz rom terén (volt fenn az is pár óráig), használhatóbb a stable?
Mondjuk ez hülye kérdés természetesen az, mert nem javasolnád:D

Szerk:
- Az nem jó és kár látni egy ilyen egyéntől, mint TE!!
Ha nem egy kizsigerelt, hajlongóművész MAGYAR dolgozó lennék, vállalkoznék és már csak az itteni stílusod alapján is jó munkaerő lennél:DDD
Sok a befásult körülöttem...

[ Szerkesztve ]

(#19405) xSide


xSide
őstag

A kézenfekvő megoldást senki nem javasolta:D

Felraktad a stabil cm 7.2.0-át, nem találsz hálózatot, nincs wifi csatlakozásod, az érintő sávot lehúzva fc-t kapsz settings stb terén???
Csinálj egy factory reset-et cwm-ben, indíts újra és örülj!!!

Természetesen nálam is meg volt a full wipe, sőt előtte TPT-ztem mivel ics volt fenn, amihez több system kell....

Szerk:
- Mindezek után egy frissített gapps-ot linkelne valaki további szájkarate előtt, ne kelljen keresgélni?

[ Szerkesztve ]

(#19406) TRob1 válasza xSide (#19405) üzenetére


TRob1
veterán

De a Rom a xar, és nem nálad/nálatok a hiba. :U

Jah, kösz a "felvételt", ígérem, szorgos munkaerő lennék. :D

Egyébként semmi különöset nem veszek észre a 0602 és ez között (talán azért is nem érdekel már évek óta hogy stable, nightly, beta, vagy törtszám az appok/programok/romok jelzése :DDD Sőt, majdhogynem több programom beta PC-n, mint stable :) )

Gappsot hirtelen nem tudok adni, mert én egy ilyen "hiányosat/módosítottat vagy mifene" szoktam feltenni.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#19407) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Inkább ezt tesztelgessétek, többre megyek vele mint hogy itt ölitek egymást:

[link]

(#19408) xSide válasza TRob1 (#19406) üzenetére


xSide
őstag

Hááát, mint új (sablon szerű wipe) felrakásként nem működik valami akkor igen a ROM a ludas, de mivel 3x adja vissza kend dumálás, frissítés, tapasztalat alapján és +1 nem érti miért az ő telója kukac szerintem joggal kérdezi az ittenieket és sorolja fel "bűneit"...

A lényeg megy, telerakom minden jóval, kigyomlálom a gazt és örülök mert tetszik:)
Itt a nyár, ha teheted pihenj és max fejemet nem leveszed nyáron megihatnánk egy (?) sört, bár ha leveszed Te fizetsz:D

(#19410) TRob1 válasza xSide (#19408) üzenetére


TRob1
veterán

A sört szeretem. De ma még vezetek... viszont holnap is. :D
De holnap estétől 1 héten keresztül csak eszek és vedelek a velencei tó partján (sör+pálinka), ugyanis meglátogatjuk anyósékat, szóval a "spór"-ból "dőzs" lesz. :))

ui: Jah, ha találsz vmi frissített gapps-ot, linkeld má' be. Köszi. :D

(#19411) Keeperv85:
Majd szólj ha netán lesznek. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#19411) Keeperv85 válasza xSide (#19409) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A Blade nagyon kellemes teszt modell. Jól érezhető rajta mennyire gyors vagy lassú valami. Az ICS már most fényévekkel veri meg az elődöket. Ha normális driverek is lennének... de nincs sajnos... :(

(#19412) xSide válasza Keeperv85 (#19411) üzenetére


xSide
őstag

Remélem a feltörekvő és hamarosan megjelenő új 'modellek' is azok lesznek:)
Kitartás neked a próbálkozásokhoz!
Abból kiindulva mikor számomra pl. egy weboldal php átírása, megújítása pozitív eredményt hoz adott pillanatban és még több lehetőséget, ötletet vet fel hirtelen boldoggá tesz, kívánom neked is legyen sok hasznos tapasztalatod és ne érezd úgy fölösleges idő pazarlás volt mit belefektettél...

(#19413) Sulthekk válasza Keeperv85 (#19411) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Ha nagyon elszánt van, akkor érdemes beleolvasni ebbe:[link]

Az én jelenlegi tudásomon kicsit (nagyon) túlmutat, de hátha itt valaki jobban benne van... Nem értem miért hagyták ott, alapvetően nem rossz az ötlet, a qdsp6-os forrás alapján meg egy msm7227A eszköz debuggolásával ki lehetne találni hogy kéne működnie a qdsp5-ösnek, amit be lehetne 'illeszteni' az ics-be, és akkor működhetnének a régi 2.3-as driverek. Már ha jól veszem ki. :F

(#19414) Keeperv85 válasza Sulthekk (#19413) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem elszántság saját drivert írni, hanem őrültség. Eleve ismerni kéne hozzá mindkét SoC teljes vezérlését... :Y

(#19415) Sulthekk válasza Keeperv85 (#19414) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Nem teljes driver kell, csak két metódus, utána azokkal ki lehet egészíteni a régi drivert.

(#19416) Keeperv85 válasza Sulthekk (#19415) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Javíts ki ha tévedek, de én úgy tudom hogy a korábbi OpenMax driver forrása is zárt, ami a Bladeet illeti... 0-ról kéne kezdeni. A Blade valahogy nem úgy van összerakva amúgy sem, mint a korábbi hasonlóan szerelt modellek. Pl. az si4708-as chippre van rádió app (Spirit) ami máshol megy is. Da Bladeen nem... Eleve RDS képes, de gyártói szinten nincs hozzá ilyen app... Miért?

(#19417) GrandS válasza Keeperv85 (#19407) üzenetére


GrandS
senior tag

Keeperv85

Amoda is írtam, de hátha ezt hamarabb olvasod:

Nem akarsz feltenni egy kigyomláltat (csengőhang, bootanimation) is? Nem akarok partícionálni egy próbáért, de megnézném szívesen!

Kösz!

(#19418) Sulthekk válasza Keeperv85 (#19416) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Ha jól értelmezem ezt a szöveget:

Is this what you're thinking of - page 124 of my favourite book. Interpositioning - replace a global c library function with your own, as in this case, override the omx lib's unimplemented methods with a call to a library for example, 'omxFooLib' in which it returns a spoofed or constant value to satisfy the libstagefright

akkor nem kell a nulláról indulni...

(#19419) Keeperv85 válasza GrandS (#19417) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ott is válaszoltam, de akkor itt is.

Ez már eleve egy "kigyomlált"... Ha csak a csengőhang és boot anim repül, akkor nyersz 15 MB-ot. Semmivel sem leszel előrébb.

A 180-as system nem nagy. Kisebb mint a gyári így is. Nem igazán lehet kisebbre már kiírtan, mert az már butítja erősen...

(#19420) GrandS válasza Keeperv85 (#19419) üzenetére


GrandS
senior tag

Kösz - kösz! Értem. Nekem viszont csak 128-160 és 220-as system-es file-om van.

(#19421) lorcsi


lorcsi
veterán

Használta már valaki a Mybackup pro-t?

1.2.1 verzióval lementettem a Data-t és ezt vissza is állítja, amíg újra nem indítom, mert onnantól megint elfelejti a contactokat és minden mást is :W

az APP részt meg nem akarja visszaállítani :W:(((
(could not backup set)...pedig megvan, látom az sd-n lévő könyvtárban. de fel sem ajánlja hogy sd-ről megmutassam neki
mondjuk nem egy nagy backup, mert a sd-re mentett APP könyvtárban vannak sorba a progik

(#19422) ^Clown válasza Keeperv85 (#19419) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kár, pedig kipróbálnám, de én sem szívesen TPT-zem át a pengém :(

(#19423) Keeperv85 válasza ^Clown (#19422) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Pedig akkor bajos feltenni az ICS-ket. A CFX-hez 180-as system a minimum! Ehhez képest az enyém kicsi is, mert ahhoz még kell a GAPPS is.

(#19424) tvse1995


tvse1995
senior tag

Hello, hello!
Úgy érzem lassan illene lecserélni a gyári 2.2-t a blade-men. :DDD
Milyen rom-okat ajánlotok?

(#19425) Clubforum2 válasza xlife11 (#19381) üzenetére


Clubforum2
tag

NEM

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#19426) ziyan


ziyan
tag

Miért ennyire ICS-ellenes itt néhány ember?
Ma raktam fel ezt a romot, eredetileg tesztelés céljából, de ez a kismillió beállítási lehetőség megtetszett (legalább annyi dolgot lehet variálni, mint CM7-ben), egy ideig marad is, idáig semmi nagyobb hibával nem találkoztam, videózni pedig nem szoktam. :C
A sebessége változó, a megjelenítés (görgetés, stb) egyértelműen gyorsabb, mint 2.3-on, a betöltési idők pedig talán egy picit lassabbak, de nem észrevehető.

Ezzel arra akartam célozni, hogy aki ráér, az nyomjon szépen egy backup-ot clockworkmod-ban, és próbálja ki, ha annyira sz*r lenne mint mondják, nem lenne majdnem 400 oldalas a CFX topikja (bár nekem ez az AOKP-CM9 Remix sokkal jobban tetszik) :)

Ha pedig nem jönne be, akkor restore :)

(#19427) ^Clown válasza tvse1995 (#19424) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Legfrissebb CM nightly, Swedish Snow RLS7, esetleg Ice Armor III.

(#19426) ziyan: nem az ICS-vel van baj, hanem a 3.x kernel meg a driverek hiányával. Én még egy májusi romot teszteltem, nem volt rossz, de voltak gondok vele, pl. rebootok, fagyások, híváskor csengőhang hiánya, ilyesmi. Ha nem lenne munkaeszköz a telefon, maradhatott volna, de a 2.3.x romok stabilabbak (hangsúlyozom, ezt a májusi állapotról mondom).

[ Szerkesztve ]

(#19428) ziyan válasza ^Clown (#19427) üzenetére


ziyan
tag

Akinek munkaeszköz a telefonja, annak tényleg nem ajánlanám - hiszen oda abszolút bugmentes rom kell - de aki olyan, mint én, tehát napi ~10-20 perc telefon, és 2 óra nyomkodás, annak már inkább :D

A 3.x kernel hiányát már kiküszöbölték, egy halom funkciót backportoltak, tehát ez elvileg megoldva :) apróbb fagyások még előfordulnak, pl. ma volt egy rebootom a kamera tesztelgetésekor... Azt vettem észre, hogy nem bírja annyira a tuningot: a cm7 vígan ment 691-122 mhz-n, ez pedig csak 652-122 mhz-n hajlandó reboot nélkül menni, akinek gyakran rebootol, próbálja lentebb venni a tuningot, hátha megoldja.

A 2.3 persze mindig stabilabb lesz, maga a rendszer is kissé stabilabb, a hivatalos ICS frissítéssel rendelkező telefonokon is vannak apróbb kellemetlenségek :U

(#19429) tboldi válasza ziyan (#19426) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor is lehetne 400 oldal, csak tele panasszal.

(#19430) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

üdv.
a problémám a következő: IA2 nálam dobálja a wifit. random módon pl egy youtube-on nézett video megáll 10-20 percenként egy pillanatra, míg a kliens újracsatlakozik a routerre.(mindig azonnal). viszont a sebessége fasza 12-16mbit/s
az USB is játszadozik: másoltam 2-3G zenét, és közben többször leállt és/vagy visszaváltott unconnectedre.

előtte gingerbeer volt fent fél évig, azzal t.képp csak az volt a bajom, hogy nem kapcsolta ki a wifi-t egy idő után, és elkezdte azt játszani, hogy néha a képernyőt sem kapcsolta ki.

most feltettem a swedish snow-t és a wifi-t nem dobálja, viszont csak 7mbit/sec és hiányzik pár dolog ami abban volt. (üezenetek folyamatot,launchert tartsa memóriában, 'asztalon' lévő energia widgetet testre tudjam szabni stb)

az CPU/wifi undervolt miatt teszi ezt velem az IA2? van olyan kernel ami nem 'kúrja' el a wifit, de van benne 2waycallrec?

(#19431) t181 válasza ^Clown (#19427) üzenetére


t181
senior tag

Hát... Én is lelkes ICS-próbálgató voltam, most pedig már csak azt használok..
1-2 hete kb 1 hétig volt fent CM7(targetbsp akkori KANG-ja). Semmilyen "jobb"ságot nem éreztem benne, de nem is volt bajom vele, tehát nem akartam lecserélni. Aztán betett...hívtak. A telefon megcsörrenésétől kb fél perc telt el, mire fel tudtam venni. Eljátszotta kétszer. Igazából csak azért bosszantott fel nagyon, mert előtte volt ilyen "hűdestabilaCM7-nehasználjálICS-t"-láz(teljesen kulturáltan volt megfogalmazva, tényleg nem akarok minősíteni ezzel senkit :) ), gondoltam adok egy próbát.
Aztán ment vissza valamilyen ICS.

Úgymond nekem is "munkaeszköz". Érettségiző diák vagyok. :D
Az "érettségizős héten" is egy ICS volt fent. Annyi volt a dolga, hogy negyed7-től kb 4-ig kibírja mindenféle "szupport" nélkül(laptop,töltő).(4évig koleszos voltam, de érettségi alatt véletlen se voltam bent... :D)
Zenehallgatás, telefonálás, mobilnet, kevés játék. Azt hittem, hogy nem fogja bírni, megy vissza valami CM7, de aztán mégsem.

A leírt problémáidat mostanában használt/kipróbált ROM-ok egyike sem produkálja.
És valamiért, így több hónapos ICS-használat után, sokkal jobb, mint akármelyik GB.
Én bátran ajánlanám az ICS-t, de ezt Te döntöd el. :)

Ha már itt...szurkoljatok, hogy hétfőn ne a Tróját húzzam magyarból. :D

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#19432) tvse1995 válasza ^Clown (#19427) üzenetére


tvse1995
senior tag

Köszönöm szépen.
Lehet, hogy nagyon noob kérdés de inkább felteszem :B : Hogyha ezek közül a romok közül felteszem valamelyiket amelyik függetleníti a telót akkor annak lehet az a vége, hogy letiltják a telót? (előfizetéses, djuice)

Ha ezt felteszem e szerint a leírás szerint akkor minden ok lesz?

(#19433) TRob1 válasza t181 (#19431) üzenetére


TRob1
veterán

Mé' ne? Nem láttad a filmet? :D

¤ R'n'R ¤

(#19434) ziyan válasza t181 (#19431) üzenetére


ziyan
tag

Szurkoljunk egymásnak, Én is most érettségizek :DD

Nálam amúgy CM7 volt az érettségi hét első felén, aztán ment rá az ICS, brutális ébresztőhangok vannak :D persze mellette ébresztett még az iTouch is, csak hogy tutira végig ne aludjam a matek érettségit :DDD

Egyetlen dolog zavar igazán az ICS-ben: nem akar menni a bluetooth internetmegosztás az iPod Touch 4g felé, CM7-en pedig működött, de valahogy csak ki fogom bírni :D

(#19435) t181 válasza TRob1 (#19433) üzenetére


t181
senior tag

Azzal talán nincs baj... :D
De a filmből nem fogom kiszülni, hogy Brad Pitt miért játszotta sz*rul Achillest, meg hogy milyen mécsesek nem voltak abban az időben... :DD

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#19437) desigo


desigo
senior tag

Üdv!
Kérném a segítségeteket!

2.3.4 es Stir Fry után szerettem volna a telefonra visszarakni a hivatalos Tmobile 2.2-t.
Nem sikerült előhozni a recoveryt ezért raktam volna rá újra.
SDre másoltam az image mappát (2.5.1.8-as amúgy) le is ment de többet nem tudtam újra indítani csak a kis zöld robot jön elő 3 másodpercig majd újra és újra.
Miképp tudok recoveryt előhozni,hogy zipből telepíthessek romot?

(#19438) tvse1995 válasza #40993792 (#19436) üzenetére


tvse1995
senior tag

Kösz, ezek szerinte félreértettem valamit amikor ma visszaolvasgattam. :B

(#19439) ^Clown válasza tvse1995 (#19438) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Te az NCK-ra gondolsz szerintem, de itt nincs ilyesmiről szó. A gyári állapot tökéletesen visszaállítható!

(#19440) tvse1995 válasza ^Clown (#19439) üzenetére


tvse1995
senior tag

Kösz neked is.
Végül a Cyanogen mellett döntöttem, holnap fel is rakom ha minden jól megy.
Ez a verzió a legfrissebb és ez a leírás jó igaz?

Kösz, hogy válaszoltatok a a hülye kérdéseimre is. :)

Szerk.: A nightly csak kinézetben más?

[ Szerkesztve ]

(#19441) ^Clown válasza tvse1995 (#19440) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Azt hiszem igen, a nightly-kat itt találod. Én amikor CM-et használtam, szinte mindig a legújabb nightly-t használtam.

(#19442) TRob1 válasza tvse1995 (#19440) üzenetére


TRob1
veterán

Mitől másabb a nightly kinézete? A stabil 7.2-től???
Semmivel se másabb. Amúgy meg az összes CM7 Rom úgy néz ki, ahogy Te akarod. :)

(#19441) ^Clown :
De ha ma megjelent egy újabb "nightly" stable néven (eddig meg stable-k jelentek meg "nightly" néven, tökmindegy mi van odaírva), akkor miért rakná a régebbit? :F
Sztem jobb így nézni/linkelni, és mindig a legújabbat felrakni/kipróbálni, a nevétől függetlenül...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#19443) MichaelRaven


MichaelRaven
csendes tag

Helló minednki. Lenne egy kérdésem. Érdemes -e a [Swedish Snow RLS6] -ról váltanom [Cyanogenmod 7.2 Stabilra?]
A mostani STABIL, de az akkuideje nem a leg meggyőzöbb.
És még egy kérdésem lenne, Bladre már kijött jég krém szendvicses ICS rom, azt tudom, de azt is hogy ezek eggyáltalán nem stabilak. Mikor jön ki BLADre stabil ICS rom?? Előre is köszi.

Márton

(#19444) TRob1 válasza MichaelRaven (#19443) üzenetére


TRob1
veterán

Mindenképp tégy egy próbát, és majd akkor derül ki hogy érdemes-e... Vkinek ezt szereti a telefonja, vkinek azt (az egyém a CM-eket... még az a szerencse hogy Én is, és nem csak a telefon :DD )

Stabil ICS lehet hogy Soha nem lesz Pengére, de majd egyszer kiderül (nem holnap, hanem majd szerdán... de hogy melyik szerdán, az rejtély) :)

¤ R'n'R ¤

(#19445) ^Clown válasza MichaelRaven (#19443) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha használnád a CM nyújtotta extra beállításokat, akkor válts. Ha nem, akkor tedd fel a RLS7-et :)

(#19446) MichaelRaven válasza TRob1 (#19444) üzenetére


MichaelRaven
csendes tag

Köszi. DE szerintem most maradok a rls6-nál, és majd ha jó lesz az ICS CM9 4.0.4 ColdFusionX rom (Mert most olvasom, ez most a legjobb ZTE BLADE-es ICS), akkor majd arra váltok. Nem szeretném hogy a telefonom a rom cserélgetés áldozata legyen :D Azért nem fogok váltani, hogy: HUHAAA... CM7 EXTRA!!. Az RLS7 szerintem meg nem nyujt elég töb, jobb dolgot ahoz, hogy rá váltsak. ;)
De azért köszi a gyors válasz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Márton

(#19447) TRob1 válasza MichaelRaven (#19446) üzenetére


TRob1
veterán

Nincs mit.
Milyen az aki "a rom cserélgetés áldozata"? :D Sztem 60 Rom biztos volt már a telefonomon, de nem érzem hogy áldozat lennék vagy lettem volna bármikor is... :))

ui: Végülis, a 2 ütemű trabantról "se érdemes" váltani "nyugati" autóra, mert hogy hűha, extra. :DD

¤ R'n'R ¤

(#19448) nortx


nortx
csendes tag

Nem tudom ki látta, esetleg ezt csak mellékesen jegyezném meg a BLADE-re ICS vágyó fórumtársaimnak:

https://developer.qualcomm.com/forum/qdevnet-forums/multimedia-optimization-qdsp/13248#comment-7048

Röviden: Több petíció is összegyűlt a qualcomm részére, hogy adják ki az OpenMax drivert, hogy a fiuk full HW-s ICS-t tudjanak készíteni, kaptak is egy hivatalos választ:

"Hello, we have seen your feedback on this and we are looking into the matter for any possible solutions. Thanks!"

Google Translate (lusta vagyok átfogalmazni :D)

"Hello, láttuk a visszajelzést ezzel kapcsolatban, és mi keresünk az ügyet az esetleges megoldásokat. Köszönjük!"

A remény hal meg utoljára....

(#19449) DJGABI válasza TRob1 (#19391) üzenetére


DJGABI
addikt

Ha már 2 oldalon keresztül ezt kellett olvasni, akkor: éljen, menjen a flame! :D

Azért az is általánosítás amit te művelsz, nem tudom milyen akksi van a gépedben (biztos vmi kísérleti mini atomreaktor), de modaco-n is panaszkodnak akkuidőre rendesen. CM7 nem melegszik, SS igen... Jah, de a CM 100 megahertzen ment? :DDD Meg jó akkuidő CM7 alatt? Paradoxonnak érzem :) Örülünk, hogy nálad 3 napokat elmegy, 10 óra bekapcsolt kijelzővel, de az átlag sajnos nem ez...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#19450) ^Clown válasza nortx (#19448) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Klasszik bullshit - nesze semmi fogd meg jól válasz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.