Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#19051) Glatius


Glatius
őstag

-Fél oldallal visszább: Kamera nélkül már vállalható. Egyébként sok van még hátra.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19052) Keeperv85 válasza balpeter04 (#19050) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azért egy oldalnyit visszaolvashattál volna. :B

[link]

(#19053) t181 válasza Glatius (#19051) üzenetére


t181
senior tag

Kamera nélkül?
A kamera is működik...

Szerintem már csak az OpenMAX driverek hiányoznak, és fognak is.
Hosszas használat után tértem vissza CM7-re. Gyorsabbnak stabilabbnak tűnik, illetve az akkuidős sokkal jobb...szerintem.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#19054) keyol


keyol
aktív tag

sziasztok!

bladera melyik a legjobb lejátszó,(ami viszi a 720p-s videokat)Köszi

(#19055) Glatius válasza t181 (#19053) üzenetére


Glatius
őstag

A lényeg, hogy nem százas...
Az IA2R mindent visz nálam még a három napos nem is visszafogott ütemidőt is tudja.

Állandó wifi,30-40% ébren.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19056) Sulthekk válasza keyol (#19054) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

480p magas kijelzőre minek a 720p-s lejátszás? :U

(#19057) keyol válasza Sulthekk (#19056) üzenetére


keyol
aktív tag

mert pl most is egy olyan videót akartam megnézni ami 720p

(#19058) Sn[4k3] válasza Sulthekk (#19056) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Én sem értem, hogy minek gerjednek egyesek mobilon a fulhádéj lejátszásra :U Natívon a legjobb minden.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#19059) dudi válasza Sn[4k3] (#19058) üzenetére


dudi
senior tag

tételezzük fel, hogy a fényképezőgép a gyerek szaladgálását 720p-ben veszi fel és a buszon utazóknak akarja mutogatni :Y
A lényeg, hogy 720p a videó, amit tudtommal nem nagyon fog vinni ez a teló. Esetleg mxplayer-el. De az is szoftveresen dekódol sajnos, ami nem a legjobb megoldás, de ennyit tud...

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#19060) keyol válasza Sn[4k3] (#19058) üzenetére


keyol
aktív tag

na jó.nem gerjedek a 720p videók iránt,de a hétvégén volt egy repülőből való kiugrásom és azt sajnos (vagy nem sajnos) 720p-ben vették fel....és a párom akinek a bladeje van megakarta mutatni a kolléganőinek az ugrásomat.És mivel ez így egyszerű lett volna,ezért gondoltam hátha tudja a blade valamilyen lejátszóval a 720p-t.Ennyit a gerjedésről.......

(#19061) Sn[4k3] válasza keyol (#19060) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Nem rád céloztam. 720p meg messze van FullHD-tól. Egyszerűen csak a falat kaparom, amikor kiemelik, hogy egy WVGA-s készülék remekül lejátsza az 1080p-s tartalmakat.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#19062) Klmarti2


Klmarti2
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:Android Assistent szerint a Telóm 420,27 MB RAM-ot, és 162,5MB ROM-ot lát: Android 2.2.2. van rajta, Telenoros. Rendben van ez így, vagy valami hiba van? Nem tudok egy nyavalyás alkalmazás frissítét letölteni, mert rögtön nyervog, hogy a telefonban egyre kevesebb a hely. :((
Előre is köszi a válaszotokat.

(#19063) robit1973 válasza Klmarti2 (#19062) üzenetére


robit1973
aktív tag

Igen, ez rendben van így. Ez a gyári partíció kiosztás!

(#19064) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kipróbálni ezt a romot, a kérdésem az hogy 136Mb-os systemen elfér ez?

(#19065) Keeperv85 válasza rambo4ésfél (#19064) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Esélytelen. Éppen most tettem fel (remélve, hogy benne van az egyik driver...).

(#19066) rambo4ésfél válasza Keeperv85 (#19065) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Akkor nem próbálkozok :R

(#19067) Glatius válasza Keeperv85 (#19065) üzenetére


Glatius
őstag

És benne volt?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19068) Keeperv85 válasza Glatius (#19067) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Dehogy van benne. Nem tudom melyik ügyes volt, feltételezem tilal, aki bekonfigurálta a CM9 fordítóját úgy, hogy a 3 hiányzó OpenMax drivert is fordítani akarja...Kb. hajnali 2 óta szopok vele... semmi baj... :Y

(#19069) Unsign


Unsign
tag

Sziasztok,

Nem vagyok nagy műszaki ember, de több alkalommal cseréltem digitizert. Az a problémám, hogy ebből az utolsó két esetben nem működik a fény- és távolságérzékelés. Természetsen kalibráltam (remélem jól) A ROM IA II.
Szerintetek szoftveres vagy hardveres lehet a hiba? (a Romot az egyiknél újraraktam.)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19070) Glatius válasza Unsign (#19069) üzenetére


Glatius
őstag

Nem minden digitizer működik együtt minden sorozatú alaplapi meghajtóval... de hibát eddig csak touchnál hallottam. :(

Nem vagy műszaki ember... tudod mi az az ESD védett munkahely?

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19071) Glatius válasza Unsign (#19069) üzenetére


Glatius
őstag

Ha mégsem halt meg... ugyanolyan csomagolása volt mint az eddigieknek?
Én egy Nokia6280-asnál jártam úgy, hogy nem vettem észre, az utángyártott alkatrészen alig látható védőfilm van az érintkező felületen.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19072) pch válasza Glatius (#19071) üzenetére


pch
aktív tag

És mi köze a tuchscreennek a közelítés érzékelőhőz meg a fényérzékelőhöz?
Szerintem semmi.

Közelítésérzékelő az kapacitív, tehát kis feltöltődés utáni hozzáérés és megy a levesbe.
A fotoszenzorra ez nem igaz. Viszont ha jol tudom egyazon chip kezeli le..

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#19073) Glatius válasza pch (#19072) üzenetére


Glatius
őstag

Mit számít, milyen elven működik egy érzékelő? A CMOS az CMOS akkor is, ha szeizmográfban van, és akkor is, ha atombombát időzítesz vele. :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19074) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Sziasztok!

Úgylátom, néhányan már használják [ICS] [CM9] [4.0.4] ColdFusionX ROM-ot, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

-Mindennapos használatra alkalmas már a ROM? Működnek rajta a Google Play-ről letöltött alkalmazások rendesen?

- Olvastam olyasmiről a Modaco saját fórumán, hogy ext partícióra nem lehet alkalmazásokat telepíteni. Ettől függetlenül lehet az SD kártyára alkalmazásokt áthelyezni sima (FAT32) partícióra?

- 220MB-os a system partícióm, és 162MB a data, 162MB a cashe, ez elég nagy a ROM-nak?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#19075) GrandS válasza ZSOOLT2 (#19074) üzenetére


GrandS
senior tag

- Szerintem minden működik, csak nagyon kevés a hely
- Nekem nem sikerült beizzítani az EXT2-t, a Lik2SD-vel sem
- Sőt, jóformán csak erre megy fel (185MB kell neki)

(#19076) Keeperv85 válasza GrandS (#19075) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

160-as systemre felmegy, éppen oda tettem fel. Autoskippeli az extras mappát, amibe a többi cuccot pakolja a fordító.... khm.. pakolná... ha menne... :Y

(#19077) dudi válasza dudi (#19005) üzenetére


dudi
senior tag

erre valaki?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#19078) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

IAR2 stock launcherében miként szabályozhatom a képernyők számát?

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#19080) kisbago


kisbago
aktív tag

Kéne nekem egy kis segítség!!
Szerintem kitöröltem az androidod a telóról és ahogy bekapcsolom a telót akkor az android jelnél megfagy!! Ha kiveszem az aksi és vissza teszem akkor is ugyan ott megfagy! És nem tudom mi a baja!! Valaki pls.

(#19081) Glatius válasza kisbago (#19080) üzenetére


Glatius
őstag

Pontosan mit csináltál?

Dashes
Fizetős a cucc, akkor jársz a legjobban, ha te kéred a post törlését!

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19082) Keeperv85 válasza kisbago (#19080) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

LOL...

Khm. elnézést, de nyerítettem ezen egyet. Ne értsd félre, nem a károdon, hanem ilyet még nem olvastam senkitől, hogy "Szerintem kitöröltem az androidod". :DD :DD :DD

Kérlek pontosan írd le mit is csináltál, úgy közelebb jutunk az esetleges megoldáshoz.

(#19083) tboldi válasza Sn[4k3] (#19078) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem muszáj lesz másik launcher után nézned. :))

(#19084) t181


t181
senior tag

Nos...
targetbsp 06.01-i KANG-ja van fent. Elég jól muzsikál, bár hozzátenném, hogy az esetek 75%-ában semmiben nem tűnik jobbnak, mint egy CM9, vagy egy AOKP.

Problémám híváskor van...felhívtak, elkezdett szólni a zene, bekapcsolt a képernyő, csak a statusbar volt. Várok, zene szól, statusbar van, egyszer csak megjelenik a tárcsázó, és fel bírom venni. Miután meghallottam, hogy szól, 20 másodperc telt el mire fel tudtam felvenni.

Először azt gondoltam, hogy nem volt a memóriában, valamiért lassan nyitotta meg.
De miután 5 perc múlva, másodszorra is eljátszotta ugyanezt, kicsit érdekes volt...

Nem futott semmi, aludt, a futó folyamatokat előtte néztem át.(nem szokott semmi felesleges futni)
Semmilyen gyanús, 'ájkendi' app nincs fent, szinte csak mobilnetezésre, zenehallgatásra használom... :D

És most veszettül zavar, hogy felrakok egy "hibátlan", "nem-kell-vele-varázsolni" ROM-ot és nem bírok vele telefonálni... :S :D

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#19085) kisbago


kisbago
aktív tag

hát új androidot akartam rárakni és akkor mikor töltöm le akkor automatikusan újra indítja magát és kérdi bekapcsolás után hogy mit csináljon én meg arra mentem hogy delete boot ha jól emlékszem!!

(#19086) Glatius válasza kisbago (#19085) üzenetére


Glatius
őstag

Akkor az az "öröm"hírem van, hogy minden sértetlen a készülékeden csak nem tudod elindítani... Nem tudsz róla bootolni, de asszem a TPT-k még elindulhatnak.
Ugye a ROM manager nevű szutyokkal akartál OS-t fissíteni?

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19087) kisbago


kisbago
aktív tag

És akkor mit csináljak hogy jóó legyen mert sajnos nem értek az ilyenekhez!!

(#19088) kisbago


kisbago
aktív tag

ja a második kérdésedre!! igen azt!

(#19089) Glatius válasza kisbago (#19088) üzenetére


Glatius
őstag

És van is a masinán ClockWork recovery?

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19090) kisbago


kisbago
aktív tag

nekem ez van rajta cyanogenmod 7.1

(#19091) kisbago


kisbago
aktív tag

igen van!! megnyomtam a hangerő gomb lefelé és a bekapcsolást és behozta!!

(#19092) Hujikolp válasza Unsign (#19069) üzenetére


Hujikolp
őstag

Marketről tölts le applikációt, ami meg tudja neked mondani a szenzor értékeit. Ha ott van valamilyen érték és változik, akkor működő képes. Ha nem, akkor szedd szét ismét a telefont, és nézd meg a csatlakozóját. Jól illeszkedik-e benne a szalag kábel? A kis ZIP csatlakozó le van zárva rendesen? Nem látható rajta sérülés? Hajszálrepedés, letört alkatrész, miegyéb.

(#19072) pch: És mi köze a tuchscreennek a közelítés érzékelőhőz meg a fényérzékelőhöz?
Szerintem semmi.

Schematic-ot próbáltam megkeresni, de nem találtam meg, így csak a tapasztalatomat mondom el. Ha rosszul illeszti össze a touch csatit a B2B-al, attól még működhet a touch, de ami azon a kommunikációs csatornán van, már nem biztos. (pl: Nokia C5-03, ha az lcd csati nem teljesen tövig van betolva, vagy kicsit ferde, attól még működik a kijelző, de a GPS már nem fog! Látszólag semmi köze egymáshoz, de mégsem megy. Ha jól emlékszem ez azért van, mert ugyan azon az I2C csatornán vannak.

Közelítésérzékelő az kapacitív, tehát kis feltöltődés utáni hozzáérés és megy a levesbe.
A fotoszenzorra ez nem igaz. Viszont ha jol tudom egyazon chip kezeli le..

Ez nagyon jó! :D :)) Szerintem valamit félre értettél, vagy nem is tudom, de, hogy a közelítés érzékelő nem kapacitív az biztos. Egy pici infra led világít, és ennek a visszavert fényét érzékeli az érzékelő és ebből határozza meg, hogy most távol van, vagy közel egy tárgy. A fényérzékelés pedig szilícium alapú, ha sok fény éri, akkor nagyobb feszültséget ad le, majd ezt méri.
A készülékben van ESD védelem, ha szerencséje volt, akkor az megvédte, már ha ilyen eset állt fent. Önmagában az alkatrész is képes valamennyit eltűrni, adatlapi adat.
A fénymérést és a közelítést igen, egy ugyan azon chip kezeli le. :)

[ Szerkesztve ]

(#19093) Glatius válasza kisbago (#19091) üzenetére


Glatius
őstag

Ez a legjobb! A felrakni kívánt ROM zipje fenn van már a készüléken?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19094) kisbago


kisbago
aktív tag

nincs!! :( azt se tudom hogy mit szedjek le ami jóó!! tudsz valamit ajánlani?

(#19095) Ronam válasza kisbago (#19094) üzenetére


Ronam
addikt

Rakd fel ezt. Ezzel nem lesznek problémáid :). A leírást figyelmesen olvasd végig!!!!!

(#19096) kisbago


kisbago
aktív tag

oké majd szólok hogy sikerűlt-e!! előre is köszi!

(#19098) Glatius válasza kisbago (#19096) üzenetére


Glatius
őstag

Bocsi a távolmaradásért, de látom időközben megkaptad a legjobb tanácsot, amit kaphattál!
Pontosan csináld, és használd egészséggel!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19099) Glatius válasza Glatius (#19098) üzenetére


Glatius
őstag

Nem örülök ennek a csendnek, ha nem is lelkendezésre, de egy "OK" -ra már jó esély lenne.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#19100) Thumas


Thumas
tag

Sziasztok! Lenne egy elég kezdő kérdésem főleg itt egy két kommenthez képest! Szóval az lenne hogy recoveryvel csináltam particiót sd kártyára 512-est ezt szépen le is választja már csak az lenne a kérdésem hogy ez után hol kéne azt beállítani hogy oda telepítse a appokat és az hogy ezeket 100%ban oda teszi vagy ide is tesz oda is tesz egy kicsit? Üdv

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.