Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Chaser válasza harry3 (#5800) üzenetére


Chaser
titán

megaszonikus :R nagy eséélyel ígyis állítódott át, mert összevissza nyomkodta magát a zsebemben akkor

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5802) kzs


kzs
tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy nem müködik a Google Play?

Kb. 2 hete van meg a készülék (global, 3/32 valtozat), hétvégén unlockoltam és feltettem ra a xiaomi.eu romot (8.5.3.0 Stable).
Elöször müködött a google play, de 3 napja nem.
Be tudok lépni, rendesen böngészni a Play Store-ba, de az utolso frissites, ami felment, az az Android System WebView, azota a többi frissités csendben "meghal", vagyis elindul, de hibaüzenet nélkül abbamarad. Nem tudok uj appokat sem telepiteni: kivalasztom, "Install"... és semmi.

Ötletek?
Elöre is köszi.

(#5803) ath


ath
senior tag

mi a fenét lehet akkor csinálni, ha az unlock oldalról nem jön meg az ellenörző sms? :(

(#5804) juve600 válasza m_dawe (#5791) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#5805) jmuranyi válasza mellov (#5798) üzenetére


jmuranyi
tag

Jó az eustock, és onnan rendeltem az enyémet.
Esetleg megnézheted a spemall-t is, a
dual SIM-es topikban találhatsz hozzájuk kupont.

(#5806) aprilis1


aprilis1
csendes tag

Sziasztok!
Már egy hetes a teló :D
Eddig 2 dolog akasztott meg: 1, IGO 10 Szulinapp navigáció van rajta. Ha rányomok elindl de azonnal ki is lép. Csak a telefon újraindítása után indítja el. Mi lehet a gond? (Ha már megy jól szperál)
2, Nem találom hogyan lehet mappát levédeni ujjlenyomattal. Elvileg be van állítva, de nem érdekli. Mit kell bekapcsolni?
Előre is köszi!

(#5807) Theory66 válasza Tutu7030 (#5793) üzenetére


Theory66
aktív tag

Hozzám is érkezik egy, majd összehasonlítjuk :D Feketét rendeltem, te milyet ?

(#5808) kelly416 válasza [lAyCsI] (#5751) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, nekem is olyan van. Nem lesz tőle nagyobb a telefon első próbálkozásokra, de amikor leveszed, hihetetlenül kecsessé válik mégis a kütyü. Én jellemzően otthon használom, kerti munka, udvar... irodában nem kell tok. De teljesen elégedett vagyok vele.

juve600:
;] MiBand 2 :P De komolyan. 20 dodó alatt megvehető, és sokkal több, mint lépésszámláló.

helixP:
Nekem is olyan van, nem sárkányos, most írtam róla.

Theory66:
Hát... tok nélkül használom legtöbbet a telefont, de most rendeltem egy ilyent. :DDD Vigasztalom magam, hogy télen hátha szükség lesz rá.

mellov:
Nem kell átolvasni a fórumot sem, ott a lap tetején az összefoglaló, az is leírja.
Mellékesen nem tudom, milyen zsebeket hordtok, nekem nincs olyan nadrágom, aminek a zsebében nem férne el akár tokkal is, pedig alig vagyok 169 centi magas. Rövid, farmer, elegáns, öltöny, minden zsebben elfér.

dkpisti:
Nem teljesen igaz, de nagyjából megállja a helyét, amit írtál. Továbbá kérlek mellőzd az olyan trágár jelzőket, amivel a kijelzőt illetted. Vagy legalább egy "*"-ot vagy "@"-ot tettél volna bele, hogy mégse írd ki a szót.

(#5809) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Történt valami érdemleges? :D

Mert kb 400 hozzászólás óta nem volt itt.

Új ROM , MIUI 9 vagy ilyesmi?

-

(#5810) Sys85


Sys85
veterán

Kezdem kicsit unni az android hülyeségeit!
Több olyan apró,ámbár bosszantó hülyeséget produkál a teló amivel kezd tele lenni a pohár!
Egyik nap 2x is produkálta ezt a ,se térerő,se wifi hülyeséget,elég hullámzó a készenléti fogyasztása is a telómnak,pár app elég eklektikusan működik (tudom,ez leginkább a fejlesztőknek köszönhető,nem közvetlenül az android hibája) és még sorolhatnám.Az elvileg működő,de közben teljesen használtatlan Smart Lock-ról nem is beszélve.
Ja és cirka 1 hete a gps se az igazi.Az összes gps-t használó app eldobja a jelet és vissza se kapcsolódik,ha alkalmazást váltok és a háttérbe kerül.Hiába váltok vissza az appra,ha a memóriában volt,akkor be kell zárnom és újra el kell indítanom,mert nem kapcsol vissza a gps.A GPS mint fogyasztó is eltünt az akku statisztikából,tegnap 300km-t vezettem,de a statisztikában se a navi app (waze,g maps),se a GPS nem látható.
Többször produkálta azt is,hogy csörög a teló,de a kijelző elfelejt bekapcsolni.Kézzel kell feloldani,akkor jelenik meg a hívás.
Ma reggel az ébresztő is elfelejtett működni,még jó hogy nem kell ma sehova mennem,csak nem akartam sokáig aludni.
Tudom,egy FR valószínűleg megoldja a gondomat,engem az bosszant,hogy egyáltalán miért kell ezeknek a hülyeségeknek megjelenni minden ok nélkül.
Romolgatni,kernelt cserélgetni nem fogok,sokáig csináltam,de lassan 1,5 éve hanyagolom,időm sincs rá,de főleg kedvem nincs,csak használni akarom a telót.
Komolyan az ilyen apró és indokolatlan hülyeségek miatt jobban szeretem az iOS-t.
Zárt és messze nem tökéletes rendszer,de soha nem mentem tőle a falnak,a droidtól viszont igen.Az utolsó iphone-os köröm 8 hónapig tartott,de ezidő alatt tized annyi bosszúságot nem éltem,mint a Note-nál pár hét alatt.
Ez sok hülyeség és az amúgy se túl acélos kamera lesz a veszte a Note 4-nek,emiatt fog menni a háztól és emiatt nem fogok megint egy jó darabig az android közelébe menni,pedig amúgy nem lenne rossz teló.
1-2 hónap és megválok tőle és megyek vissza almára az biztos.
Ettől még másnál lehet tökéletes a Note,nem flame keltésnek szántam az gondolataimat,de én kezdek "elhidegülni" tőle.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#5811) trebrona válasza ath (#5803) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kérd másik számra!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5812) Graphics válasza Sys85 (#5810) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Add el a fenébe :)

Nincs értelme tartanod a telefont, ha nem jössz ki vele.

A MIUI ilyen, beállítod és használod, nekem semmi gondom vele. egy 60 ezres készüléket hasonlítasz egy 100+ ezres iPhone-hoz..

Persze, mindig lesz, aki lázong, azt nem nézi mennyibe kerül... Nálunk még a 35 ezres Redmi 4A is tökéletesen üzemel.

Fényképezőgép jó fotózáshoz, a mobil meg , igen jó, csak nem 60 ropiért... Nyisd ki akkor a pénztárcát, vegyél drágább modellt, ezt add el , és lesz vevő rá.

[ Szerkesztve ]

-

(#5813) helixP válasza Sys85 (#5810) üzenetére


helixP
nagyúr

Sajnálom, hogy így jártál :( Nekem egyiket sem produkálta, egyik rendszerrel sem. Ha az antennák hülyéskednek Veled (WiFi + GPS + térerő), ez eléggé HW gyanús történet, szerintem.

De azért nem fair egy budget phone-t az iPhone-hoz hasonlítani (gondolok itt pl. a kamerára) :)

(#5814) juve600 válasza Sys85 (#5810) üzenetére


juve600
nagyúr

hagy a miui-t rakj fel RR-t vagy Octos-t

(#5815) lovas93


lovas93
tag

Sziasztok! Létezik olyan lámpa app, amely mindkét ledet működésre bírja? A gyári ugye csak az egyiket kapcsolja be, és észrevettem, hogy fényképezésnél sokkal nagyobb fényerőt is tud a telefon, ami bizonyos helyzetekben jól jönne. Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#5816) Sys85 válasza helixP (#5813) üzenetére


Sys85
veterán

+Duliee
Ácsi! :)
Nem a kamerát nem hasonlítottam,annyit írtam,hogy a Note 4-é nekem kevés. :)
Tudom mennyibe került a teló,jobb kamerát nem vártam,de ettől függetlenül kevés számomra,ezzel még el is lennék,de mellé jönnek sorra elő a droid hülyeségei,szóval nem a kamera miatt fog elsősorban menni a háztól.
A 2 telefont se hasonlítottam érdemben össze,csak azt írtam,hogy az ios nem ment az agyamra,szemben a droiddal,kb ennyi volt az összehasonlítás. :)
A másik,hogy se hardvert,se erőt nem hasonlítottam össze,mert tudom hogy nem 1 liga a 2,de egy 50-60e ft-os telefonnál el kellene nézni,hogy nem működik stabilan?!
Meg igazából más,nem 50-60k-s droidos telóknál is előjöttek bosszantó hülyeségek,pl Galaxy-k (Note 4,S6,S7,S7E,S8+),szóval nem árkategória függő az elégedettlenségem,hanem inkább OS függő.

juve600:
Mint írtam,már nagyon nincs se időm,se kedvem romolgatással játszani.
Főleg hogy ennél a telónál macerásabb is mint egy Galaxynál,ehhez nekem már nincs türelmem. :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#5817) Graphics válasza Sys85 (#5816) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

OKé, csak mondom, valahogy én pont azért nem jártam itt már több mint 1 hónapja ,mert nem volt nyűgöm, most ráengedtem a 8.2.10-est, de lehet felesleges volt.

Használom, én erőben érzek kicsit kevesebbet a Snap 650-es RN3-asomhoz képest, de napi szinten kárpótol a stabil 2-3 napos üzemidő

-

(#5818) Headless válasza helixP (#5770) üzenetére


Headless
őstag

Nekem van ilyen tokom, igaz a diszkrétebb, kivágások nélküli fekete verzió. Rendbe van szerintem. Vastagsága 0,8 mm körül van. A kijelzővédő üveggel wgy szintbe van az első pereme. Újlenyomathoz egy kicsit nehézkes a hozzáérés a vastagsága miatt, de gondolom ez minden ilyen vastagabb toknál probléma.

[kép]
[kép]
[kép]

Tapintása inkább csúszósabb, merevebb fajta.Kivágások rendbe vannak hozzá, ir,jack töltő, hátlapi.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5819) Graphics válasza Headless (#5818) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem is ez van, teljesen rendben van.

-

(#5820) Tutu7030 válasza Theory66 (#5807) üzenetére


Tutu7030
veterán

Kéket, pirosat,fekete-pirosat..

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#5821) ollie válasza Sys85 (#5810) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek nem tipikus androidos hibák. Részben MIUI, részben még a középkategória átka lehet. A jelenlegi felsőkategóriás kínálat semmivel sem megbízhatatlanabb, mint egy iPhone. Ne egy 60 ezres készüléket hasonlíts egy 300 ezreshez. A legtöbb iPhone használó pont ezt a hibát követi el.

(#5816) Gixxer88: nálam S7 edge-nél és most OP5-nél sem volt, ill. nincs bosszantó hülyeség.

[ Szerkesztve ]

***

(#5822) [lAyCsI] válasza kelly416 (#5808) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én is ilyen kirándulós toknak rendeltem :)
Melóba egy sima szürke TPU lesz rajta...
ha egyszer valaha ideér a rizsföldekről ;]

-= No way back from Here =-

(#5823) ath válasza trebrona (#5811) üzenetére


ath
senior tag

Ujraprobaltam, most meg is jott, ra a jovahagyas 13 percre :DDD
Hajra romcsere :)

(#5824) Sys85 válasza ollie (#5821) üzenetére


Sys85
veterán

Nem értelek titeket!Részben mindenki félreért! :)
Nem hasonlítottam a 300k-s telót az 50k-shoz,tudom hogy ez egy 50e forintos középkategóriás telefon,nem is várok tőle csúcs kamerát,brutális SoC teljesítményt,meg kismilló extrát,csak hibamentes és stabil működést,ami 2017-ben elvárható lenne.Tudom hogy valószínűleg nálam van a hiba,itt vagyok a topikban és látom hogy nincs sok hiba és sokan teljesen elégedettek,de sajnos ez nem igazán vigasztal,mert ugye az enyém meg bohóckodik...
Ismételten leírom,annyit írtam,hogy az ios nekem sokkal kevesebb gondot okozott.Attól most vonatkoztassunk el,hogy a telefonok amiken ios fut melyik árkategóriában vannak.

Csinálok egy FR-t,aztán meglátjuk,bár az elmúlt pár év tapasztalatai alapján ez csak ideiglenes oldja meg a bajokat,vagy visszatérnek ugyanazok a hibák,vagy mások jönnek elő,csak idő kérdése.
Meglátjuk,remélem hogy most tévedek és újra jó lesz,remélhetőleg hosszú távon.

Jut eszembe!Mi PC Suite Win10 alatt működik valakinek?
Esetleg van alternatívája?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#5825) juve600 válasza Sys85 (#5824) üzenetére


juve600
nagyúr

nem a telefon hibája amiket leírsz hanem sajnos a MIUI-é
remélem a 9-ben javítják a dolgokat,de az még odébb van

LineageOs,RR,Octos,AOSP,AICP alatt is jobban muzsikál a teló mint a saját rendszere alatt

(#5826) Sweet Lou 6 válasza juve600 (#5825) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nálam ezek közül egyik hiba sem jön elő, pedig a gyári stable MIUI8-al használom. úgyhogy azt se jelenteném ilyen egyértelműen ki, hogy a gyári ROM hibája lenne.

sweetlou6.wordpress.com

(#5827) juve600 válasza Sweet Lou 6 (#5826) üzenetére


juve600
nagyúr

mert ott a XIAOMI EGYÜTTHATÓ

van akinek jó van akinek nem :)

(#5828) Chaser válasza Sys85 (#5824) üzenetére


Chaser
titán

Neztem milyen gondjaid vannak vele, nekem ebbol semmi nincs. Gyari global miui?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5829) Sys85 válasza Chaser (#5828) üzenetére


Sys85
veterán

8.2.10.0 Stabil,se nyitott BL,se root,se semmi,nem mókoltam vele.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#5830) juve600 válasza Chaser (#5828) üzenetére


juve600
nagyúr

ha már miui akkor mindeképpen a xiaomi.eu rom a jobb,de amiket az előbb felsoroltam azok mind verik a miui-t mindenben,sajnos

értem én mi a gondja,vett egy telót és használni akarja,nem romolgatni meg hasonlók

(#5831) riki


riki
senior tag

Bakker ,lehet sokan nem fognak egyetérteni velem,de ha fotózni akarok veszek Nikon 5200 at, mert az arra való, a teló kamerája meg arra ,hogy ha valamit látok azt lekapjam .A Waze meg olyan amilyen, én már 3 telón futtattam ,de mindegyiken dobálta a jelet. Ezért csak másodlagosnak használom, forgalmi információra ,mert abban verhetetlen.Navigációra meg, valódi navi programot.Most nem sorolnám,de alapjában tartalmaz térképet és nem folyamatosan töltögeti. :U

[ Szerkesztve ]

(#5832) Graphics válasza juve600 (#5830) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mások az igényeink lehet akkor, mert ami nekem tökéletesen megfelel a mindennapokban ,és tudom mennyi az ára, attól nem várok indokolatlanul többet :)

@riki: A Waze dobálja a jelet, ez tény, ha kilépek és vissza idő kell neki.

Navira meg lehet kapni kis pénzért akár Sygic-et is, vagy ott van még az iGO Szülinappja is, igaz az csak magyar.

FOtózni meg tényleg lekapom és kész. Vagy veszek egy alap gépet, azok is jobbak a mobiloknál

[ Szerkesztve ]

-

(#5833) kelly416 válasza juve600 (#5825) üzenetére


kelly416
veterán

Eskü, egyszer én is szánok rá időt és megtanulom, hogyan kell romot cserélni, felteszek valami fapadost, ahol én állítom össze az appjaimat.

(#5834) juve600


juve600
nagyúr

(#5835) juve600 válasza kelly416 (#5833) üzenetére


juve600
nagyúr

vazze topik gazda létedre nem tudod ??? :D :D :D

(#5836) Oldman2 válasza juve600 (#5834) üzenetére


Oldman2
veterán

404 Not found

(#5837) juve600 válasza Oldman2 (#5836) üzenetére


juve600
nagyúr

MIUI9 China

7.hozzászólásban van a letöltő link

(#5838) m_dawe válasza juve600 (#5837) üzenetére


m_dawe
senior tag

Megy is fel :DDD

(#5839) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Xiaomi.EU-s ROM-ot használ valaki?
Érdemes a Global-t lecserélni rá?

-= No way back from Here =-

(#5840) juve600 válasza [lAyCsI] (#5839) üzenetére


juve600
nagyúr

én próbáltam mindkettőt
jobb az EU-s

(#5841) juve600 válasza m_dawe (#5838) üzenetére


juve600
nagyúr

majd írjál hogy milyen,meg képeket is kérünk

(#5842) [lAyCsI] válasza juve600 (#5840) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

és miben? :)

-= No way back from Here =-

(#5843) Chaser válasza Sys85 (#5829) üzenetére


Chaser
titán

Nalam is az van, innentol v hw hiba, v vmelyik appod szetszedte a rendszert. En nagyon keveset hasznalok.

juve600 ui. telefonom van ui. rommal, en is azert vettem h ne kelljen romolgatni:) majdnem 3 evig elotte az elso noteot hasznaltam a xiaomitol

Jut eszembe, gyari frissitest ki lehet loni?
Mivel tudom leszedni a gyari gmail appot? 1,5-2 eve elbarmoltak benne valamit, az akkoti frissites utani verziok 3gn nem szinkronizalnak csak wifin , mar megtalaltam a biztosan meg mukodot, de a telepitettet nem engedi torolni, gondolom a rendszer resze

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5844) [lAyCsI] válasza Chaser (#5843) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

root után tudod csak törölni

-= No way back from Here =-

(#5845) harry3 válasza Graphics (#5832) üzenetére


harry3
őstag

Egyetértek. :K

(#5846) juve600 válasza [lAyCsI] (#5842) üzenetére


juve600
nagyúr

több beállitási lehetőség
jobb akkuidő
gyorsabb

(#5847) helixP válasza Graphics (#5832) üzenetére


helixP
nagyúr

Nálam atomstabil a Waze is, Gmap is, Locus, minden ami GPS-alapú.

Off:Érdemes még iGO-zni? Roaming sincs már, nincs igazán ok offline navi mellett, én úgy látom. Rosszul? :)

Gixxer88: Én értlek és szorítok, hogy megjavuljon ;)

[ Szerkesztve ]

(#5848) crok válasza helixP (#5847) üzenetére


crok
Topikgazda

Az offline navi mellett pont az szól hogy offline: én pl. egy régebbi LG-t tartok a kocsiban navi + OBD scantoolként, természetesen nincs benne SIM így nincs lehetőség online navira.. de a kocsiba építhető tabletek (akár 2DIN kerettel is lehet már Android tableteket venni) se tartalmaznak SIM kártyát, még általában GSM modult se.

(#5849) [lAyCsI] válasza juve600 (#5846) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszi! :R
Viszont azt nézem hogy E szerint a táblázat szerint a Mido-ra azt írja hogy 7.0-ás Android...?
De ez az utolsó stabil a Snapisra ugye?
xiaomi.eu_multi_HMNote4X_V8.5.3.0.MCFCNED_v8-6.0.

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#5850) trebrona válasza crok (#5848) üzenetére


trebrona
nagyúr

Telefonról osztod a netet, máris működik.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.