Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) Palos válasza aprilis1 (#6525) üzenetére


Palos
tag

Én is így jártam az IGO- val, letiltottam neki a mobil adatforgalom engedélyezést, és nekem is ezt csinálta. Igazából nem használja a mobilnetet, de az engedélyre szüksége van. A biztonság alkalmazásban, csepp alakú ikon, és ott tudod az egyes alkalmazásoknak engedélyezni.

(#6552) aprilis1 válasza Palos (#6551) üzenetére


aprilis1
csendes tag

Köszönöm!
Valóban megoldódott a probléma!

Tökéletes a telefon még mókolatlanl is :D

(#6553) zeon.hu válasza zodo (#6550) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Spam vagy promóciók mappában is nézted a levelet?
Írj rájuk szerintem, ha ott sincs.

#?*@&!

(#6554) draco31


draco31
veterán

Nálatok szokott térerő gond lenni? Vagy a voda alkot valamit a környékemen? 2-3 hete vettem észre.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6555) zodo válasza zeon.hu (#6553) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen, néztem azokban is és összesen két levél jött.
1. Sikeres regisztráció
2. Megrendelés visszaigazolás, állapota: vevő által jóváhagyva

Hétfőn biztos kapok majd egy új állapot jelentést de ha nem majd rájuk írók.

(#6556) Gloob


Gloob
addikt

Sziasztok
Csatlakozom a topik olvasóihoz. Kedden este rendeltem meg a fekete Note 4-et, csütörtökön dél körül már az asszony munkahelyén volt. Jelenleg a bootloader már nyitott. Ma délelőtt kértem meg az engedélyt, és kb 1 óra múlva meg is kaptam. Rootolni akarom majd, viszont előtte azért kérdezném, hogy ezek után, ha majd megérkezik a 7-es droid rá, akkor újból kezdeni kell a procedúrát? A frissítést nem fogja befolyásolni a root? Gondolok itt arra, hogy több esetben is a rootolt telefonra nem érkezett meg a frissítés, legalábbis nem lehetett telepíteni. Itt mi a helyzet ebből a szempontból?

Samsung Galaxy A52S

(#6557) zeon.hu válasza zodo (#6555) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egy "Megerősített megrendelés" levélnek is jönnie kellett volna pedig.
Magán vagy céges vásárlás?

#?*@&!

(#6558) zodo válasza zeon.hu (#6557) üzenetére


zodo
nagyúr

Magán vásárlás.

(#6559) zeon.hu válasza zodo (#6558) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor még csak az utalást se kell megvárniuk, mivel utánvétes.
Mondjuk nekem cégesként is megjött a megerősítés az utalás előtt.
Írj nekik.

#?*@&!

(#6560) holozis_HUN válasza Gloob (#6556) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Van már 7-es android rá, erre keress rá: xiaomi.eu miui 8 developer 7.7.20

Ez fejlesztői 7-es android alapú MIUI. Viszont már ajánlott TWRP telepítése. Ez megvolt?

Összefoglalóból ajánlom a modolás írásom.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#6561) zodo válasza zeon.hu (#6559) üzenetére


zodo
nagyúr

Írtam itt a fórumban egy privit de (még) nem aggódom csak rákérdeztem.
Ráér ha már két hónapig húztam a döntés hogy melyik 4-es szériát vegyem, na meg csütörtökön lesz 4 éves az első okos telóm amit levált és addig csak ideér. :)
Köszi szépen!

(#6562) Gloob válasza holozis_HUN (#6560) üzenetére


Gloob
addikt

Még nem volt meg, de látom a megoldást. Le is töltöttem a cuccokat hozzá. Ezért is kérdeztem, hogy tegyem fel, vagy várjam meg a frissítést.

Samsung Galaxy A52S

(#6563) Flashget válasza Gloob (#6562) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintem most már várd meg a MIUI 9-t ami magyar nyelven aug 11-től lesz elérhető.

Realme GT Master Edition

(#6564) Flashget válasza #63534592 (#6419) üzenetére


Flashget
félisten

és nem kellett rá heteket várni

többségben május elején vettük még a 3/32-es telót eustockról amihez Mo-n nem volt semmi kapható. Ha volt is akkor 5-6K...inkább vártunk 4-5 hetet mire megjöttek a cuccok az aliról vagy ebayről...eustock is csak később kezdte árulni a tokot, üveget hozzá.
azóta nekem van 4 féle tokom, 2 fajta üvegem így összetudom párosítani melyik cucc melyikhez jó. ;)
ill. van tokom még üveg nélküli használathoz a smart tok.
ezek már kiszolgálják a telót 2 évig.

Realme GT Master Edition

(#6565) szkuvi


szkuvi
tag

jelentem, nekem is van legalább 7-8 világító pixelem fekete háttérnél :O
most nagyon elszomorodtam...

(#6566) Theory66


Theory66
aktív tag

Drágaságaim .... Áruljátok már el nekem ha mindennapos használat alatt nem veszitek észre hogy van halott pixel, ( ha halott egyáltalán, nem értek hozzá de mi van ha az alkalmazás is bezavar amivel megnézitek? vagy csak beragadt) akkor mi a lófüttyfürüttyért szop@tjátok magatok azzal hogy kerestek problémát ami miatt tudtok idegeskedni, mérgelődni, bánatotokban teleírni a topikot vele hogy másnak még véletlenül se jusson eszébe egy ilyen remek telefont vásárolni?

köszönöm ennyi :))

[ Szerkesztve ]

(#6567) Headless válasza szkuvi (#6565) üzenetére


Headless
őstag

Valahogy olyan nehéz ezt elhinni, hogy ennyire sok a pixel hiba. Kijelzővédő üveg nélkül nézitek?

Mert ha a kijelző védő olyan szerkezetű, hogy tele van pontokkal, akkor ott a pontoknak más a fénytörése és emiatt polarizálja a pixeleket, így megesik, hogy ha éppen olyan szögben nézed, akkor látni zöld pixeleket a pontokban.

Üveg nélkül nekem semmi hiba.

Bár azt nem értem miért ilyenek a kijelző védő üvegek, ez már a második ilyen.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6568) djtörök


djtörök
senior tag

javaslom lefényképezni este a csillagos eget, és azt berakni háttérképnek, pixelhiba megoldva :)

(#6569) Theory66 válasza djtörök (#6568) üzenetére


Theory66
aktív tag

hasonlóan jó eredményt lehet elérni azzal is ha véletlenül letüsszented a kijelzőt, csak lehet hogy ha rosszul sikerül több zöld árnyalat is lesz xD

(#6570) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

+1
Tökéletesen megfogalmaztad az utóbbi napokban felgyülemlett gondolataimat, cenzúrázva
:U :R
Végül is akár vehetnek 300e ért is telefont aminek ugyan ennyi a tudása csak nem látnak a 10millió pixelből 1 beragadtad de akkor meg sírnának, hogy te jó ég miért egy kocsi ára ez a telefon.
:U :U :U

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#6571) kriszpontaz válasza Theory66 (#6566) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Már megbékéltem vele, nem küldöm vissza, számítottam rá az előző tapasztalataiból. A kijelző amúgy remek darab, eltekintve ettől a kis hibától. A telefon is frankó. Vettem már iPadet is fekete pixelhibaval. Az idegesítő volt, ezt viszont nem látod csak ha nagyon keresed.

[ Szerkesztve ]

(#6572) mimey válasza mimey (#6441) üzenetére


mimey
tag

Sziasztok!

Leírom, hogyan sikerült újra működésre bírnom a videó felvételt, hogy ne álljon meg pontosan 47 másodperc után a kamera képe:
visszaálltam RR-ről MIUI-ra, e link alapján:

Kipróbáltam mindent: miui camera mod, gyári beállítások visszaállítás, sd kártya, sim, wifi, bluetooth, és gps nélküll kamerázni. RR 5.8.3-at újraflashelni, magisk 13.3-mal és anélkül, majd faust 3.1 kernel nélkül. Semmi sem segített.

Root-ra van legnagyobb szükségem, illetve az RR rom adta finombeállítások is jól jöttek, de ezek után megvárom a miui 9-et, aztán eldöntöm, hogy visszaváltok-e RR-re, mert már meguntam a romolást.

Egyetlen dologra tudok gondolni, hogy az RR rom valamiért nem kezeli jól a 4/64-es típus kameráját.
Próbáltam kideríteni, milyen szenzorral szerelték, de sem a CPU-Z, sem az Aida64, és az Antutu sem írta ki a kamerák típusát.

Szóval nyugi, egyedi esetnek tűnik, mert sehol nem találtam rá megoldást.

(#6573) Oldman2 válasza mimey (#6572) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha jól értem, most MIUI van a telón...

A tárcsázóba írd be ezt: *#*#MIUI#*#* és a legfelső opció mikor bejön a menü. (*#*#6484#*#*)

Ez ha minden igaz, kiírja a Camera szenzorok típusait.

Köszi Kinsiinoo

[ Szerkesztve ]

(#6574) TothBan


TothBan
csendes újonc

Fekete bőr/műbőr flip-flop tokot képtelenség találni rá itthon. Vagy tudtok valahol? A sima Note 4 nem jó ugye, Note 4x-et kell nézni?

(#6575) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Tokot akkor milyen típushoz rendeljek a gyereknek?
Note 4 Global, Note 4X 32GB, Note 4X 64GB, Note 4X Pro vannak, mint lehetőségek.
(Lányomé Eustock-os Note 4 3/32)

#?*@&!

(#6576) Gloob válasza zeon.hu (#6575) üzenetére


Gloob
addikt

A Note 4x 3/32-höz. Egyébként tudommal a globál ugyan az.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#6577) Gloob válasza TothBan (#6574) üzenetére


Gloob
addikt

Csak magyar beszerzés játszik? Alin, eBayon dögivel van jobbnál jobb.

Samsung Galaxy A52S

(#6578) zeon.hu válasza Gloob (#6576) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
Azt nem figyeltem eddig, hogy más méretű a 3/32 és a 4/64 :)

#?*@&!

(#6579) Sys85 válasza zeon.hu (#6578) üzenetére


Sys85
veterán

:F
Hogy érted,hogy más méretű?Mm-re ugyanakkora mind a 2.
A Note 4-ek közötti eltérés kimerül annyiban,hogy az MTK-son máshol van az infra és az értesítési led,de méretre még a különböző SoC-vel szerelt telók is megegyeznek,a ram/rom méret meg pláne nem számít a külső méretekben.
Vagy valamit félre értettem?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#6580) frewwy


frewwy
tag

Sziasztok!
Pixelhibás panelt garanciában cserélnek?

(#6581) zeon.hu válasza Sys85 (#6579) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ja, ok!
Mivel a gyereké, nem ástam bele magam annyira, azt tudom, hogy 4X-re valót kell keresni.
Csak küldött egy linket, hogy márpedig az kell neki :)
Tempered glasst meg innen a fórumról kapott hozzá.

#?*@&!

(#6582) mimey válasza Oldman2 (#6573) üzenetére


mimey
tag

Köszönöm az infót! :R

Megnézetem:
Front camera: ofilm_s5k5e8 (SAMSUNG)
Back camera: ofilm_s5k3I8 (SAMSUNG)
Ezek szerint nem egy harmadik típus van benne, mint amire számítottam. Akkor nagy valószínűséggel vagy félreflash-elt valamit a TWRP vagy bug-zik nálam az RR 5.8.3

(#6583) zileut válasza Headless (#6567) üzenetére


zileut
tag

Engem is érdekelne, hogy akiknek pixel hibás képernyőük, azoknak van fent kijelzővédő fólia v üveg?
A leírások alapján nagyon megtetszett a mobil, de a sok pixelhibás hozzászólás elbizonytalanított.

(#6584) vargalex válasza Headless (#6567) üzenetére


vargalex
félisten

+1

Nálam is teljesen hibátlan, úgyhogy gyanús, hogy tényleg valami hasonló dolog lehet az ok.

Alex

(#6585) djtörök válasza zileut (#6583) üzenetére


djtörök
senior tag

Nincs semmi fólia, 1db hibás pixel van a panel jobb szélén.

(#6586) tsabeekaa


tsabeekaa
aktív tag

Én inkább meg sem nézem, jobb a "békesség" :D

(#6587) trouble válasza draco31 (#6554) üzenetére


trouble
senior tag

Tkom, Tiszai nyaralás, én vagyok az egész társaságnak a hotspot, mert csak az én telomon van tisztességes térerő :C

tsabeekaa:bingo :K

[ Szerkesztve ]

(#6588) holozis_HUN válasza trouble (#6587) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ebben a telóban valami baromi jó wifi és mobil antenna van :Y

Ahol húgom mi5-jének csak 1-es a wifi, nekem 3-as, térerő szintén :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#6589) vargalex válasza trouble (#6587) üzenetére


vargalex
félisten

Óvatosan a hotspot-olással, nekem a 3 gyerek 3 nap alatt lenullázta a 7 GB-omat főleg YouTube-val (biztos volt még telepítés/frissítés, illetve mellette édesanyám és feleségem Facebook-ozott). :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6590) Sys85 válasza vargalex (#6589) üzenetére


Sys85
veterán

Én egy grillezés alkalmával voltam olyan hülye (és némileg ittas :D),hogy hotspotoltam,mert kellett a zene (ami a telón volt nem tetszett a társaságnak),cirka 6 óra alatt elfogyott a 4GB-m... :)
Mert persze kellett a "deszpászitó" vagy 100x 1080p-ben youtube-on,a 480p nem elég...

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#6591) zeon.hu válasza vargalex (#6589) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Iqpro flotta, korlátlan mobilnet (nem lassítós, valóban korlátlan), havi 4362 forintért.
Hűség nincs, belépési díj nincs, bárki beléphet :D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6592) kriszpontaz válasza zileut (#6583) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nincs fent semmilyen üveg mert úton van Kínából.
Ha valakit nagyon érdekel, majd lefotózom Nikon D3300-al. Azzal jól látszik. De már nem foglalkozom vele.

[ Szerkesztve ]

(#6593) Veatta válasza kriszpontaz (#6592) üzenetére


Veatta
aktív tag

Nekem még a Note 1 van a kezemben, annyi subpixel hibával a kijelző közepén, mint a tejút. Használat közben semmit nem lehet látni belőle. Ha látnám akkor kicserélném, mert van egy bontott kijelzőm.

(#6594) kriszpontaz válasza Veatta (#6593) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A munkatársnőm Note 4G (1S) is olyan :DDD.

(#6595) djtörök


djtörök
senior tag

Külföldi fórumok szerint szinte az összes készüléket érinti a pixelhiba.

(#6596) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Hagyjuk a pixelhibákat, nem látszódik, ha lenne 20 se vennéd észre csak pont fekete háttérnél ha nagyon eltérő szín akadt be. Feleslegesen megy rajta a nonstop hiszti itt a topikban, elveszitek a kedvét minden most érkezőnek, hogy ezt a csodás telefont vegye és totálisan úgy jön le mindenkinek, hogy mekkora fos a Xiaomi. Szerintem nagyon nem ezt kellene csinálni. Ha valakit ennyire zavar akkor akár vehet 200e Samut ugyan ennyi tudással beégő amoled panellal (mert nem egyet látni). Leírták már páran, hogy van ilyen hiba. Köszönjük, eddig is tudtuk és lesz is még. Garanciát is kérdezgeti mindenki ahelyett, hogy megnéznél a vásárolt helyen milyen garancia érvényes a telefonjára. Cserélik e ennek a "hibának" a fennállása esetén vagy elküldenek melegebb éghajlatra. :((( :W

zeon.hu erről a flottáról tudnál még valami infót adni? Linket? Előre is köszönöm :R

Samsung S23 Ultra 12/512

(#6597) szkuvi válasza Headless (#6567) üzenetére


szkuvi
tag

üvegen keresztül nézem.
eddig én is azt hittem hogy hibátlan a telefonom kijelzője, de sajnos nem. újraindításkor vettem észre egy világító fehér pixelt a fekete töltőképernyőnél, majd letöltöttem az áruházból valamilyen dead pixel test appot, és fekete háttérnél észrevettem még 6-7 (de lehet hogy több) fehér pixelt.

na mindegy, majd megszokom...talán :)

(#6598) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Akinek pixelhibás miért nem gariztatja?

Nekem is pixelhibás, de nem veszem észre, és ndm viszem gariztatni, mert nem zavar.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#6599) zzz03 válasza holozis_HUN (#6598) üzenetére


zzz03
őstag

enyem pixel hibas volt. gariztattam. csereltek ujra ami mar nem hibas. nem volt nagy mutatvany es 1heten belul meg is volt a dolog. szal en se ertem miert megy a siras a gariztatas helyett. :S

[ Szerkesztve ]

(#6600) Gloob


Gloob
addikt

Nem utolsó sorban, de aki bent van még a vásárlástól számított 14 napban, az élhet a vásárlástól való elállás jogával. Kitölti a megfelelő papírt, becsomagolja a telefont, visszaküldi, és visszakapja az árát! Még indokolni sem kell!
Más: Ezt a Telegramos dolgot hogyan lehet elérni? Böngészővel (firefox), Win10 alatt nem tudom megnyitni az oldalt. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.