Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) FLATRONW válasza crok (#37300) üzenetére


FLATRONW
őstag

Tudom, nem témába vág, de lenne még egy kérdésem. Látom, hogy van benne root és helyi vpn alapú szűrés. A leírás szerint a root alapú szűrés a jobb. Azonban mindig is érdekelt, hogy ez a helyi vpn alapú szűrés ugyanolyan biztonságos kapcsolatot hozz létre, mint a normál vpn. Értem ezalatt, hogy pl. nyílt wifi hálózatokon ugyanúgy megvéd, mint a normál vpn?

(#37302) crok válasza FLATRONW (#37301) üzenetére


crok
Topikgazda

Dehogy ved az semmitol se meg, nem is arra valo. A kulso szolgaltatos VPN se ved meg, ugyanugy atzavarod rajta az adataid, meg kell bizz bennuk.. Egy-ket even belul fel volt nyomva ket marek nagyobb VPN szolgaltato is. Szuresre jo. Helyben meg megjobb, ne is hagyhassa el adat a keszuleked. Fundamentalis alapjai nincsenek meg az embereknek arrol mi es mire jo a VPN, es ezek a cegek vastagon kihasznaljak ezt.. security through obscurity, igy hivjak ezt [link].

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37303) FLATRONW válasza crok (#37302) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor ez pontosan mit jelent? Ok, vannak benne biztonsági hibák, amiket egy hozzáértő ki tud használni; külső vpn használatánál meg ott van a megbízhatóság kérdése. Azonban helyi vpn esetén a szűrésen kívül van bármilyen más haszna is? Például egy ilyen vpn-en átfutó forgalomból mit lát az internetszolgáltató?

(#37304) crok válasza FLATRONW (#37303) üzenetére


crok
Topikgazda

"Azonban helyi vpn esetén a szűrésen kívül van bármilyen más haszna is?" -- fejlesztői szemmel azon túl, hogy áthajthatod rajta a forgalmad ha akarod? Gyak. nem sok de van. Ez egy eleve speciális felhasználás. Mármint a helyileg hurkolt VPN. Van pl. erre alapuló hálózati forgalmat elkapó- és mentő alkalmazás, pl. a PCAPDroid (mert ugye egy interface-en használhatnál tcpdump-ot is, csak ahhoz root kell). De a helyi VPN nem rejt el semmit semmitől. A "normál" VPN se, gondolj bele: okay, a VPN szolgáltató datacenteréig a forgalmad az Interneten "védett" mert titkosított.. "nem lát bele" a szolgáltatód, nem lát bele a reptéri free wifit kémlelő Vér Pistike, a DNS kéréseket se látja (haha jó esetben.. ha olyan a VPN.. és nincs elcseszve és nincs benne egy elcseszett / "költségcsökkentő" split DNS..) de a DC-ből így is úgy is el kell jusson oda ahova kell.. vagyis így elértél annyit, hogy a DC-ig mondjuk használhatod a nyílt wifi-t a reptéren / kávézóban.. de onnan ugyanaz a "védelem" van ami amúgy is lenne (HTTPS ha van, ha nincs akkor ugye nincs..). Ha pl. valami nagyobb adatforgalmad lenne és VPN-t használsz (ami nem mindig optimális helyen van host-olva..) akkor ahelyett, hogy elmész közvetlen a szerverig meg vissza (és így a legkisebb a BDP (bandwidth-delay product [link] [link])) nem, de elmész a VPN szolgáltatód DC-jéig majd onnan a célig, és vissza ugyanez - amivel nő a BDP, vagyis csökken az egység idő alatt átvihető adat. Ha pl. egy egyszerű példánál maradunk: a szerverig a ping (vagyis egy oda-vissza út) mondjuk 50ms de VPN-en nem sokkal több, mondjuk 65ms, az azt jelenti, hogy a BDP-d konkrétan 23%-al rosszabb, matematikailag (is) ennyivel lassabb a maximálisan kipréselhető átvitelis sebesség VPN-en keresztül mint nélküle. Tudom, mer' ebből (is) élek, hogy tudom : D Persze ott van, hogy a szervert (DC-t) megválaszthatod úgy is, hogy bizonyos korlátozásokat kijátszhass és olyan tartalomhoz juthass amihez normáls esetben nem tudnál (ami amúgy nyilván a régiódban nem véletlen van tiltva, ennek kijátszása eleve az EULA ellen van.. ha fizettél érte ha nem akkor is megszeged..). Ehhez még jöhet annyi, hogy ha olyan szervert akar a készüléked elérni ami köztudottan malware fertőzött, cinkes, crypto bányászatot futtató kód van rajta injektálva, etc.. ezeket megállítja és onnan már nem megy tovább. De ezt egy jól összerakott hosts lista is megcsinálja neked, helyben, mondjuk pont egy AdAway-el, egy Energized Magisk modul a megfelelő listával, etc. és akkor még a készüléket se hagyja el forgalom ezen host-ok felé. Aztán hogy most a forgalmad kianalizált adatait az XY szolgáltató eladja-e harmadik félnek, gyűjti-e, azt mondja nem de mégis, felnyomják őket amit vagy megpróbálnak elsunnyogni vagy nem, ellopják az összegyűjtött adatokat, ésatöbbi.. a VPN nem erre való, alapvetően nem erre lett kitalálva.. Na, szerintem elég is lesz az off ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37305) FLATRONW válasza crok (#37304) üzenetére


FLATRONW
őstag

Köszönöm a részletes választ. Kb. akkor a vpn céges környezetben látja el teljesen a feladatát, titkositva elérhető vele a céges hálózat, onnan már nem lép ki sehova a forgalom, így a teljes vonal védett.

(#37306) crok válasza FLATRONW (#37305) üzenetére


crok
Topikgazda

Pooooontosan így van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37307) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Úgy tűnik valamit elronthattam a telefon titkosításánál. Már több, mint egy órája megy a folyamat, de nem a titkosítás folyamatát mutatja, hanem a google logót. Most, így utánanézve azt olvastam, hogy a telefonnak nem szabad rootolva lennie. Ez igaz, ez lehet a hiba? Ahogy elindítottam a titkosítást, a telefon újraindult, egy néhány másodpercig lehetet látni azt, hogy elindult a titkosítás, de utána már csak a google logó látható.

[ Szerkesztve ]

(#37308) crok válasza FLATRONW (#37307) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztosan nem az a gond hogy root-olt. De minél több adat volt már eleve rajta annál több idő.. és elég sok idő is lehet. A gyári ROM-okon azért "gyors" a titkosítás mert a gyárilag fastboot-ban levő userdata partíció már eleve titkosított, a default_password-el. Amikor te "titkosítod" akkor te már csak átírod a cred-et, ez nyilván már villámgyors.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37309) FLATRONW válasza crok (#37308) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ok, akkor még hagyom dolgozni. Ha mégsem lenne jó, akkor elég belépnem a recoverybe és onnan mehet a visszaállítás (van egy TWRP mentésem minden particióról)?

(#37310) crok válasza FLATRONW (#37309) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen. Tedd töltőre is nehogy lemerüljön. Ja, remélem a belső tárhelyen nem nagyon volt semmi.. ugyanis az el fog veszni tutira. Format data után visszaállítani a /data-t tudod majd csak, a belső tárról ugye nem készül mentés, viszont a titkosítást visszacsinálni nem lehet, ott a format a "megoldás".

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37311) FLATRONW válasza crok (#37310) üzenetére


FLATRONW
őstag

Úgy tűnik, hogy a visszaállítás során gond lépett fel a firmwarel.
Pont ugyanez a hiba:
link
A rendszer elindul, de se mobilhálózat, se wifi, se ujjlenyomat olvasó nincs. Lehet vele valamit kezdeni?

(#37312) FLATRONW válasza crok (#37310) üzenetére


FLATRONW
őstag

A tárhelyeden levő legfrissebb firmware megoldotta a gondot.

(#37313) crok válasza FLATRONW (#37312) üzenetére


crok
Topikgazda

Minden jo ha a vege jo.
Firmware-t nem szoktunk se menteni se visszaallitani, ha megis kell (serult pl.) akkor flashelheto zip-bol feltesszuk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37314) fudi2002 válasza crok (#37313) üzenetére


fudi2002
veterán

Van új Magisk, ha már beszéltünk róla.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#37315) crok válasza fudi2002 (#37314) üzenetére


crok
Topikgazda

Tom', 2 órája írtam meg a Magisk topikban, 10 perccel az élesedés után ;) Meg az új rejtési módról is írtam, a Shamiko-ról, meglátjuk mit hagy meg az idő.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37316) Thrawn válasza crok (#37315) üzenetére


Thrawn
félisten

Félek frissíteni, nehogy úgy járjak, mint az újabb TWRP-kkel :B

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37317) crok válasza Thrawn (#37316) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyszer kénytelen leszel belemenni majd.. mert az app-eket (amik nem akarnak root mellett futni) is kénytelen leszel frissíteni előbb-utóbb (ebbe beletartozik a Google Services, Google Pay, Google Play Store..) és akkor így is úgy is csinálni kell - hacsak nem akarod megszűntetni a Magisk-et.. a root-ot..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37318) Thrawn válasza crok (#37317) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezekre (egyelőre) remekül működik a Hide, egyszer sem szólt be Google vagy banki alkalmazás, hogy miért vagyok rootolva. Remélem így is marad.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37319) FLATRONW válasza crok (#37313) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igen, folyamatosan tanul az ember. Főleg, hogy ezt korábban le is írtad valakinek. De ha más hibájából nem is tanul az ember, akkor a sajátjából már igen, jó esetben. :)

(#37320) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy life 360 családkereső (nyomkövető alkalmazás) a telómon. Az a kérdésem, hogy hogyan lehetséges, hogy kikapcsoltam a telómon a wifit, a mobilnetet és a gps-t mégis frissítette a helyzetemet, láttam rajta ahogy haladok, illetve mutatta a helyet is a kis térképen ahol éppen megyek és vagyok.

Üdv: Fishor

(#37321) crok válasza Fishor (#37320) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugyanezt hasznalom. Menti a helyet es pl. cellainfo alapjan amikor mar van net "visszaszamolja" merre voltal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37322) Fishor válasza crok (#37321) üzenetére


Fishor
senior tag

És hogy lehet akkor manipulálni úgy hogy ne látszódjon, hogy kikapcsoltam valamit?

(#37323) crok válasza Fishor (#37322) üzenetére


crok
Topikgazda

Oooooo.. sehogy.. hisz' pont arra valo hogy rogzitse.. kapcsold ki a keszuleket.. vagy force close es korlatozd a hatterben futast (fura, az emberek pont az ellenkezojet probaljak altalaban elerni..).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37324) crok válasza fudi2002 (#37314) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk V24.1 app update.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37325) fudi2002 válasza crok (#37324) üzenetére


fudi2002
veterán

Köfi, még várom amúgy vele. Majd A12-re ha ismét rászánom magam :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#37326) Thrawn


Thrawn
félisten

Megszűnt létezni a WiFi-m. Aztán újraindítás után visszatért. Kezdjek aggódni?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37327) crok válasza Thrawn (#37326) üzenetére


crok
Topikgazda

Kezdhetsz.. lehet.. jo lett volna ha megnezed a problemakor hogy van-e WLAN MAC, latszik-e a baseband verzio, BT MAC (csak bekapcsolt BT mellett latszik).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37328) Thrawn válasza crok (#37327) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak a Beállítások -> WiFi menübe néztem bele, az ott teljesen üres volt. Az értesítési sávot lehúzva kikapcsoltnak mutatta magát, és nem reagált érintésre.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37329) crok válasza Thrawn (#37328) üzenetére


crok
Topikgazda

Keves az info.. de a jelek rosszak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37330) Fishor válasza crok (#37269) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Sehogy nem jó ez most. Jött frissítés gmail re. Utána amikor ki meg bekapcsoltam a szinkronizálást akkor feldobott hirtelen jelzést ahány címke volt annyit üzenetenként, de utána már megint nem. Csak amikor rákényszerítem a szinkronizálásra. Érdekes, hogy másnak meg működik körülöttem, más xiaomin is.

Üdv: Fishor

(#37331) crok válasza Fishor (#37330) üzenetére


crok
Topikgazda

Mas Xiaomi-n.. na igen.. de teljesen mindegy ha pl. mas Android foverzio.. ez ilyen, a GMail egyre rosszabb, jo ideje nem is hasznalom, pont az ilyenek miatt.. jon valami frissites, eltori, mokolni kell, meguntuk.. atalltunk mindannyian a csaladban. [Itt van mit ajanlok helyette] de te tudod szivsz-e meg vele, mert ez nem a keszulek, de meg csak nem is MIUI gond.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37332) loosht


loosht
senior tag

Pakolásztam itthon és találtam egy üvegfóliát. Mivel a teló már nincs meg, Debrecenben ingyen odaadom, ha valaki szeretné.

(#37333) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nálatok minden rendben van a Magisk legújabb verziójával?
Feltettem a crdroidot, itt működött a tanúsítvány telepítő is. Viszont a telepített tanúsítványt át kellene helyezni a rendszer tárolóba. Ehhez a magisk modulja (movecert) az ajánlott, de egyszerűen nem listáza ki a modulokat, keresni sem lehet. Korábban minden rendben volt. Más eszközeimen is frissítve lett a Magisk, ott sem jelennek meg a modulok, szerencsére a korábban feltelepítettek megmaradtak.
Letöltöttem githubról, de telepítés közben rögtön zip kicsomagolási hibát dob.

(#37334) FLATRONW válasza FLATRONW (#37333) üzenetére


FLATRONW
őstag

Visszatettem a 23.0-át, azzal minden oké.

(#37335) crok válasza FLATRONW (#37333) üzenetére


crok
Topikgazda

Minden rendben van viszont te lemaradtál-kimaradtál erősen. Nagy-nagy változások voltak V23-ról V24-re váltáskor. Többek közt nincs már benne MagiskHide, van helyette Zygisk + DenyList és pl. ki lett véve a teljes modul manager mert hetekkel ezelőtt teljesen megszűnt a modul repo, botostól mindenestől. Azért nem tudod letölteni sem mert a beépített modul managerben egy bot által kreált zip-et tudtál leszedni ami a repo-ba került modult kiegészítette a mindenkori legfrissebb install shell script-el. Ezért nem megy a GitHub-os, mert zip kicsomagolás után azt mondja hogy hibás (mert nincs benne az install script, nem ismeri fel mint Magisk modul, szerintem ezt írja is a modul installálás közben). A korábban feltelepítettek maradnak természetesen, már ha kompatibilisek maradtak.. van más modul manager app meg van már két "custom" repo is (erről is mindent megtalálsz a Magisk topik összefoglalójában).

Volt egy "tároló" ahova egy bot átemelte mindig a modulokat frissüléskor, ott pl. fent van még: movecert-9.zip vagy elvileg az Androidacy repo-ban is fent van (bár most onnan lehet túlterhelés miatt nem tudod leszedni).

De nem lenne jobb egy valamivel frissebb modul? A movecert 2019-es.. az NVISOsecurity féle MagiskTrustUserCerts már 2020 májusi és legalább a template-je is jó, akár a Magisk V24.1-hez is vagy a Custom Certificate Authorities modul ami hasonló csak az előzőekhez képest nem úgy működik hogy a user cert-eket teszi át a system cert-ek közé hanem közvetlen és csak a system cert-e közé teszi be.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37336) FLATRONW válasza crok (#37335) üzenetére


FLATRONW
őstag

A Zygiskről hallottam, a modul kivételéről nem.
Biztos jobb lenne az újabb típusú movecert, de nem igazán van rá szükségem. Szerencsére ezzel is működött a dolog és másra már nincs is szükségem. Természetesen megjegyzem a tanácsodat, lehet hogy a jövőben még szükségem lesz valamire.

(#37337) crok


crok
Topikgazda

Ja, és hogy mennyire legendás a készülék:
Zeelog 2 napja kiadott egy Lineage 19 UnOfficial-t :D
És amúgy egészen jó, annak ellenére is hogy még csak init build:
lineage-19.0-20220219-UNOFFICIAL-mido.zip

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37338) fudi2002 válasza crok (#37337) üzenetére


fudi2002
veterán

Legjobb vásárlásaim egyike volt ez a készülék, mármár a megbízhatóságát visszasírom.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#37339) [lAyCsI] válasza fudi2002 (#37338) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

hát az utód note 9s-t egyáltalán nem érzem előrelépésnek semmilyen szinten :(
közelségérzékelő uúgy szr rajta (elég gyakran felvillan a képernyő ha telefonálok, így az értesítési sáv lehúzva sokszor) a képernyő is rendszeresen felébred ha hozzányúlok...
szal... :U

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#37340) Fishor válasza crok (#37331) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Meg kellett változtatnom a gmail jelszavam, azóta jelzi a telefon az üzeneteket.

Üdv: Fishor

(#37341) crok válasza Fishor (#37340) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor nálad a FireBase reg. adta meg magát a GMail és a GMS közt. Újra belépéskor újra regisztrál. Manapság elég gyakori, nem készülék- és nem ROM- vagy gyártófüggő. Csak mivel a Xiaomi híres az "együtthatójáról" meg hogy kilövöget dolgokat.. így könnyen összemosódik..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37342) fudi2002 válasza [lAyCsI] (#37339) üzenetére


fudi2002
veterán

Poco x3 pro, használhatatlan közelségérzékelő, kalibrálás után is. Már odáig jutottam, hogy híváskor kézzel kinyomom a kikapcsgombbal a kijelzőt, mielőtt földhöz vágnám mérgemben. Poco x3 nfc asszonyé, legalább ennyire fos. Komolyan félek, mi a túrót veszek ha egyszer a sajátom bekrepál ami custom rom támogatott és nem 150ezer+?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#37343) [lAyCsI] válasza fudi2002 (#37342) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

:DDD
valahol olvastam egy cikket hogy sáomi beismerte hogy gyakran defektesek a készülékeiben a közelségérékelők és beszállítót fog váltani...
eeeegen...
én a 9s-t azért vettem meg mert a tesztben írták hogy már orvosolták a KÉ szenzor parát...
eeegen :K

-= No way back from Here =-

(#37344) fudi2002 válasza [lAyCsI] (#37343) üzenetére


fudi2002
veterán

Én egy realme-t próbálnék ki, de nuku custom support. Nagyon feltörekvőben vannak, megkockáztatom még tán a minőségre is figyelnek. De ha hozzá akarnék nyúlni - mert hozzá akarnék- akkor még egy twrp sincs szinte.
Más:
Croknak írtam nemrég, xiaomi és a minőség. Ghost touch problémás kijelzővel jött ki jó sok x3 nfc. Erre mit csinál xiaomi? Gondolom megmaradt jó nagy készlet ebből a hulladékból, kiad egy frissített telefont amibe beleszereli a maradékot, ebből lett az x3 pro-m. Rájönnek, hogy nem kafa, szoftveresen elkezdik hekkelni, gondolom az érzékenységet visszavették és kiszűrik az x ms alatt történő több érintést, de nem, vissza nem hívnák őket. Á minek. Ócsóért jó a népnek végül is. Akik játszanak a telefonnal, azok rögtök kiszúrták a szoftveres mókolást, mert játékok alatt nem úgy viselkedik érintésre, húzásra. És múltkor, hogy felhúzta magát pár fórumtag, mikor kijelentettem, hogy a "poco a xiaomi hulladékalkatrészeiből felépített brand", pedig tartom továbbra is. Sajnos ide jutottunk, pedig évekig (míg felfelé törekedtek) kiváló cuccokat gyártottak a szoftvertől elvonatkoztatva. Ma meg akkorák, hogy ez így "belefér"...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#37345) [lAyCsI] válasza fudi2002 (#37344) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Sajnos adom amit írtál, kár értük... :(

-= No way back from Here =-

(#37346) Thrawn válasza fudi2002 (#37342) üzenetére


Thrawn
félisten

Én nemrég körbenéztem, hogy mi lehetne az utódja és rátaláltam a Xiaomi 11 Lite 5G NE fantázianevű csodára. Szerintem el lehetne vele lenni pár évet.

Ja és megoldották benne a közelségérzékelő problémát, ugyanis nem szereltek bele, szóval így nincs is vele gond... :D Helyette az előlapi kamerát használja erre a célra, több-kevesebb sikerrel ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37347) fudi2002 válasza Thrawn (#37346) üzenetére


fudi2002
veterán

Nincs hozzá semmi custom, vhogy ezt a socot elkerülik a modderek. Én meg miuival nem használok telefont, ez alap :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#37348) crok válasza fudi2002 (#37344) üzenetére


crok
Topikgazda

A Poco X3 Pro az tényleg egy érdekes valami lett.. random hardbrick csak azért mert töltve van meg működik.. a random megálló PMIC miatt ami bele lett téve a SoC mellé.. ami első körben csak annyival jár, hogy megbolondulnak a szenzorok pl.. aztán egyszer csak pakk.. be se kapcsol.. India tele van vele.. aztán a ghost touch.. meg pl. a SoC ami benne van.. hány készülék készült még ugyanezzel a SoC-al? Tán' egyse.. vagy talán egy Realme?.. A Redmi Note 9 Pro-m 720G-t használ, van erre épülő vagy 3 tucat készülék, 4..5 gyártótól.. hát ez se tökéletes de azért messze nem ugyanarról van szó.. Valahogy nekem is az az érzésem hogy a kimaradt vagy senkinek se kellő dolgokból lesznek Poco készülékek ma.. pedig ha az emlékeim nem csalnak a Poco F1 pl. elég jó alapanyag volt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37349) vadkörte válasza fudi2002 (#37344) üzenetére


vadkörte
addikt

2017 óta nyúzzuk egymást a Note4-el. 3 éve keresem az utódot. Kínomban már az Oppo meg One+ telefonokat is nézem... Kezdem feladni. :(

Üdv. V. Körte

(#37350) Faby válasza crok (#37348) üzenetére


Faby
senior tag

Azért a Poco X3 NFC nem olyan rossz, nekem nincs bajom vele, közelség érzékelő ok, ghost touch nem jött elő (nem játszom), üzemideje, kamerája nekem elég.
xiaomi.eu ROM van fent.
De tény, most, hogy egy kicsit elővettem a Midot, nem tudnék észérvet fölhozni, miért cseréltem le :W

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.