Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) arcsin


arcsin
senior tag

:C

(#36552) crok válasza dethroner (#36550) üzenetére


crok
Topikgazda

Pont most nézem a küldött bugreport-ban:

  * Recent #21: TaskRecord{fc4cb0b #13735 I=android/com.android.internal.app.ResolverActivity U=0 StackId=-1 sz=0}
    userId=0 effectiveUid=1000 mCallingUid=u0a115 mUserSetupComplete=true mCallingPackage=com.brave.browser
    intent={act=android.intent.action.VIEW dat=file:///storage/emulated/0/Download/miui_PYXISGlobal_V12.0.2.0.QFCMIXM_030a65ee2a_10.0.zip typ=application/zip flg=0x10800003 cmp=android/com.android.internal.app.ResolverActivity}
    realActivity=android/com.android.internal.app.ResolverActivity
    autoRemoveRecents=false isPersistable=false numFullscreen=0 taskType=0 mTaskToReturnTo=1
    rootWasReset=false mNeverRelinquishIdentity=true mReuseTask=false mLockTaskAuth=LOCK_TASK_AUTH_PINNABLE
    Activities=[]
    askedCompatMode=false inRecents=true isAvailable=true
    lastThumbnail=null lastThumbnailFile=/data/system_ce/0/recent_images/13735_task_thumbnail.png
    hasBeenVisible=true mResizeMode=RESIZE_MODE_RESIZEABLE isResizeable=true firstActiveTime=1598809558156 lastActiveTime=1598809558156 (inactive for 92803s)

Ez volt a task ami letöltötte, ekkor:
Sunday, August 30, 2020 7:45:58.156 PM GMT+02:00 DST
Szóval így indult.. esetleg Brave-ben van link megosztás a másikról?
Vagy nem tudom.. de bizonyítottan a Brave-ből indult a dolog, kézzel, általad.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36553) crok válasza lócitrom (#36547) üzenetére


crok
Topikgazda

Pontosan ez az én véleményem is csak amíg kézzel fogható nincs addig puhatolózás/találgatás van csak. De ha van logcat / bugreport akkor van adat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36554) dethroner válasza crok (#36552) üzenetére


dethroner
veterán

esetleg Brave-ben van link megosztás a másikról?
Ezt nem értem, mire gondolsz? A Brave-ben megtaláltam az előzményekben és a letöltések között is, mintha az XDA-ról kapta volna le, pedig én tutira nem kerestem erre rá és nem akartam letölteni. Annál is inkább nem, mivel focimeccsen voltam, inkább azt néztem mintsem ezzel tököljek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#36555) crok válasza dethroner (#36554) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem ismerem a Brave-et behatóan, de pl. a Chrome-al lehet eszközök közt linkeket küldeni, nem-e véletlen át lett küldve a link..? Esetleg Viberen ment át a link..

Log szerint volt Wifi kapcsolatod, fixen, megszakítás nélkül - annyi kiegészítés az időadathoz, hogy furán írja: ez vasárnap 21:45 volt, a Brave volt az egyetlen app nyitva: 5 másodperc Viber után jött 2 perc Brave, aztán cca. 12 percig semmi, majd egy jó perc Brave-ben töltött idő után kijelző kikapcs 3 percre (itt ment a letöltés aztán háttérben), aztán vissza Brave egy kicsit (gondolom letöltődött a file..), majd Mi Remote control és Viber majd Youtube Vanced. Így se ugrik be mit csinálhattál?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36556) kanyi51 válasza dethroner (#36550) üzenetére


kanyi51
senior tag

Na ott a hiba a Brave a bűnös szerintem.(S)

[ Szerkesztve ]

(#36557) kmarci25 válasza lócitrom (#36549) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem lehet, hogy a MiShare (ShareMe) app másolta át valahogy? Persze ahhoz is kell felhasználói engedélyezés, de a nagy nyomkodás közepette, ki tudja.
Egyébként maga a fájl egy már visszavont update a Mi 9 lite-ra. Egy rövid ideig elérhető volt, visszavonták, pár nap múlva pedig kiadták a 12.0.3.0-t.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#36558) lócitrom válasza kmarci25 (#36557) üzenetére


lócitrom
őstag

igazából mindenképp felhasználói beavatkozásról lesz szó, mert a rendszer ilyet nem tölthetett le a leírtak alapján. és akármi is tölti le a frissítést, azt egyszer valaki telepítette és aztán persze vagy az illető vagy az alkalmazás automatizálta. nem tudom, hogy Xiaomi-ra van-e ilyen alkalmazás kimondottan, mert sosem kerestem, de Huawei-re pl. van. log alapján viszont a Brave töltötte, ami egy Chromium-alapú böngésző. az nem erre a célra van kitalálva. tehát vagy infós/geek a barátnője és ez eddig nem derült ki, vagy valaki valamiért elindította a képfájl letöltését szánt szándékkal. az XDA-ról automatikusan nem töltődik le semmi sem, eleve külső tárhelyről érkezhetett a cucc ahol aztán vagy van automatikus http letöltés (pl.: sourceforge.net) vagy nincs (pl.: androidfilehost.com).

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#36559) crok válasza ktomcat (#36314) üzenetére


crok
Topikgazda

Dual SIM-et nem tudok most nézni :|
KudTWRP 3.3.1-3-al ment fel minden.
GApps nem került telepítésre (kiv. az Evo-X + PA Q Dev mert abban eleve van) csak utólag, leírom és látni fogod miért..
A file-okat mind most szedtem le úgyhogy mind a most aktuálisan legfrissebb elérhető volt.
GPS-t a GPS Status & Toolbox-al néztem.
Infrát Mi Remote-al néztem egy LG klímával, de nem sok értelme volt mert mindegyik ROM 3.18-as kernellel jött az IR port meg csak a 4.9-ben nem megy (de azért megnéztem) szóval mind ment, ahogy vártam is.
Bluetooth-t egy Jabra EVOLVE 65 headset-el néztem + 2.4GHz-es WLAN-on böngészőben Youtube video 360p/720p/1080p-n de igazából mit is kellene nézni pontosan..?
GCam: Parrot53 GCam-eket néztem utolsó 7.2 és legfrissebb 7.4.
Egyébként mindegyik ROM borzasztó puritán - amit én spec. szeretek - csak mostmár túlságosan hasonlítanak egymásra :D

Ashay AICP 15 - feltettem de igazából mivel két hónapja említés sincs se fejlesztésről se build-ről se semmiről (se az XDA thread-jében se a Telegram csoportjában..) én ezt eleve nem erőltetném.. Egyébként teljesen minimál, Alapvetően ugyanolyannak tűnik mint a Pie volt, pontosan ugyanazokkal az extrákkal (pl. root nélkül is állítható színek, ilyesmi..).
GPS: gyorsan beállt, első fix teljesen nulláról 20sec alatt (olyan 15sec körül).
Infra: ment de 3.18-as kernel nem 4.9-es úgyhogy ez itt nem annyira releváns.
Bluetooth: párosította, szépen szól, BT eszköz töltését írja a BT QT alatt, video hibátlan, nem akadt.
Parrot53 GCam: egyik se ment amit néztem, feltelepült de nem indult el, FC azonnal. GApps telepítése után ment..

Luis CrDroid - hát ugye nem kell nagyon bemutatni, mindent tud ami crDroid :D
GPS: gyorsan beállt, első fix teljesen nulláról 20sec alatt (olyan 15sec körül).
Infra: ment de 3.18-as kernel nem 4.9-es úgyhogy ez itt nem annyira releváns.
Bluetooth: párosította, szépen szól, BT eszköz töltését írja a BT QT alatt, video hibátlan, nem akadt.
Parrot53 GCam: egyik se ment amit néztem, feltelepült de nem indult el, FC azonnal. GApps telepítése után ment..

Paranoid Android Quartz - blacknightmoon és malvi féle is van.. (ő jelentkezett hivatalos maintainer-nek de még nem jeleztek vissza..) az alábbi mindkettőre igaz:
@blacknightmoon:
GPS: gyorsan beállt, első fix teljesen nulláról 20sec alatt (olyan 15sec körül).
Infra: ment de 3.18-as kernel nem 4.9-es úgyhogy ez itt nem annyira releváns.
Bluetooth: párosította, szépen szól, BT eszköz töltését írja a BT QT alatt, video hibátlan, nem akadt.
Parrot53 GCam: egyik se ment amit néztem, feltelepült de nem indult el, FC azonnal. GApps telepítése után ment..
@Malvi - GApps included:
GPS: gyorsan beállt, első fix teljesen nulláról 20sec alatt (olyan 15sec körül).
Infra: ment de 3.18-as kernel nem 4.9-es úgyhogy ez itt nem annyira releváns.
Bluetooth: párosította, szépen szól, BT eszköz töltését írja a BT QT alatt, video hibátlan, nem akadt.
Parrot53 GCam: mindkettő ment amit néztem, feltelepült és indult is rendesen.

Evolution X - GApps included
GPS: gyorsan beállt, első fix teljesen nulláról 20sec alatt (olyan 15sec körül).
Infra: ment de 3.18-as kernel nem 4.9-es úgyhogy ez itt nem annyira releváns.
Bluetooth: párosította, szépen szól, BT eszköz töltését írja a BT QT alatt, video hibátlan, nem akadt.
Parrot53 GCam: mindkettő ment amit néztem, feltelepült és indult is rendesen.

Dual SIM-en kívül valamit még nézzek? Esetleg másik ROM(ok)?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36560) crok válasza crok (#36559) üzenetére


crok
Topikgazda

Pontosítás:

"Alapvetően ugyanolyannak tűnik mint a Pie volt, pontosan ugyanazokkal az extrákkal (pl. root nélkül is állítható színek, ilyesmi..)." -- Root nélkül NEM megy! Az AICP extrákhoz kell a root.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36561) dethroner válasza crok (#36555) üzenetére


dethroner
veterán

Meccsre mentünk, ami 7-kor kezdődött. Vonultak be a csapatok, amikor a csajom megkérdezte hogy az ő telójára mikor lesz 10-es droid. Elkértem tőle, végignyomogattam, bekapcsoltam hogy mobilneten is frissíthet és az idősávot is megnyújtottam, mert szinte pár percre volt éjjelre engedélyezve, amikor mindig ki van kapcsolva a wifi és a mobilnet is rajta. Mondtam neki ezután hogy nyomja meg a keresést, én meg nézni kezdtem a meccset. Közben mondta hogy nem talál új frissítést, elrakta. Félidő felénél a meleg miatt ivószünet volt, ekkor elővettem a saját telóm hogy megnézzem a többi meccs hogyan alakul. Láttam hogy tölti le az említett fájlt. Nem piszkáltam, digis mobilnettel amúgy se gyerekjáték leszedni a 2,5GB-ot. Majd itthon megnéztem mit is szedett le, mert az tiszta sor volt számomra hogy a mido nem fog kapni miui 12-t, és mivel lövésem se volt mire lehet ez jó, ekkor írtam ide. Az előzményekben látszik hogy az xda-ról töltötte le. Én tényleg nem kerestem, nem adtam neki engedélyt a letöltésre. Előző nap az xda-ról szedtem le egy appot, AnyAutoAudio-t, de ennyi, mást nem csináltam, becsszó :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#36562) arcsin válasza dethroner (#36561) üzenetére


arcsin
senior tag

És ki nyert? Azt elfelejtetted leírni, pedig fontos információ.

(#36563) dethroner válasza arcsin (#36562) üzenetére


dethroner
veterán

:P 2-0 a PMFC javára.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#36564) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Sziasztok. Sikerült betörni a kijelzőt, a telefon használható továbbra is tehát a legfelső réteg törött csak. Lehet ezt itthon cserélni, és ha igen mit rendeljek hozzá?

(#36565) fudi2002 válasza Kaktusz92 (#36564) üzenetére


fudi2002
veterán

19ért kicseréli a wayteq :)
Amúgy 5ért aliról, de nekem is most jön a 2., mert az 1. példány ghost touch-os lett 1 hét használat után. Szóval finoman szólva nem gyári minőség.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#36566) Narxis


Narxis
nagyúr

RevOS 12.0.5.0 Android 10 For Redmi Note 4 | Fixed Goodix Fingerprint | MIUI 12 | Install & Review [link]

Fixed Goodix Fingerprint :Y

Thanos was right.

(#36567) crok válasza Narxis (#36566) üzenetére


crok
Topikgazda

LOS17-en fél éve megoldódott.. :D Az IndieMIUI legelső aug. 3-as build-jében is ment már. Csak ezek legtöbbjében nincs magyar nyelv se (bár nekem nem kell) meg ilyen random emberek random portjai össze-vissza eszközökről portolva, egy-egy build után feladják a bughunt-ot én meg ilyen ROM-okat nem is szoktam inkább idehozni, mert állandóan költözgetni ide-oda se jó.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36568) TMexy


TMexy
csendes tag

Sziasztok!

1) Jelenleg MIUI Global 10.2 | Stable 10.2.3.0 (NCFMIXM) van a telefonon, és állandóan feldobja, hogy elérhető a MIUI V11.0.2.0.NCFMIXM.
a) Ha jól értem, akkor ez nem ad túl sok újdonságot, és az aksi idő is rosszabb lesz. Ha így van, akkor:
b) Valahogy meg lehet mondani neki, hogy ezt nem szeretném telepíteni, és a frissítési lehetőséget se ajánlja fel?

2) Hibám van a Wifi kezeléssel. Ezekre lenne valami megoldás?
a) Otthoni wifi, be van állítva minden, ha felcsatlakozik, akkor megy rendesen, a további beállításokban az "Auto connect" is be van kapcsolva. De ettől függetlenül teljesen random, hogy éppen hogy csatlakozik fel. Van, hogy:
- automatikusan felcsatlakozik a hálózatra <- leggyakrabban ez van;
- van, hogy be kell lépnem az elérhető hálózatok listájába, akkor befrissíti, és felcsatlakozik <- tegnap este kikapcsoltam a wifit, letettem a telefont, és ma reggel csak így volt hajlandó felcsatlakozni;
- de van olyan is, hogy be kell lépnem az elérhető hálózatok listájába, és ott ki is kell választanom a saját wifit <- a héten volt már ilyen.
-> Ezzel lehet valamit kezdeni?
b) Munkahelyemen két elérhető hálózat van, külön SSID-vel:
- egy újabb, nagyobb sebességű, de távolabb van az asztalomtól és ezért gyengébb jelerősségű, és
- egy régi, kisebb sebességű, de rögtön ott van mellettem, ezért jó a jelerőssége.
Ahogy megyek be, előbb az újabb előtt megyek el, gondolom ezért arra felcsatlakozik, aztán átmegyek a régihez, de ott a telefon nem mindig vált át arra, és csak azt látom, hogy alig van wifi-jel.
-> Valahogy meg lehet neki mondani, hogy ilyen esetben csatlakozzon át a másikra?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#36569) crok válasza TMexy (#36568) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát ez róka fogta csuka lesz.. a frissítés a Wifi gondjaid közül megoldaná a 2a-t szerintem. Bluetooth eszközöd van esetleg ami állandóan kapcsolódik (óra, karperec)?

A 2b-re annyit tudok mondani hogy ez így működik, nincs roaming mivel az SSID-k nem azonosak, így az a számára két teljesen különböző hálózat. Ha nagyon kell leírom-megadom milyen adb parancsokkal lehet eltolni a küszöbértékeket hogy hamarabb (már kicsit jobb jel esetén is) inkább dobja el az SSID-t (pontosabban kezdjen el scan-elni és csatlakozzon másra (vagyis dobja el a kapcsolatot hamarabb)). A lefedettséggel van ott a gond a helyeden, nem a készülékkel.

Egyébként újdonságot valóban nem adna de nem feltétlen lenne rosszabb az akkuidőd, nálam anno egészen spec. dolgok is voltak az okai ennek. Miért maradtál a V10.2.3.0-n? Másfél éves ROM.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36570) ktomcat válasza crok (#36559) üzenetére


ktomcat
senior tag

Nagyon szépen köszönöm hogy utánuk néztél! Az rgbs értesítések is mennek ezek alatt annak rendje és módja szerint? Ezzel kapcsolatban még nem nagyon volt észrevétel de gondolom azért mert működik rendesen. Ezek alapján elég sanszos hogy egy Crdroid + ethereal kernel lenne a jó megoldás? Vagy ne mókoljak a kernellel inkább? Üzemidő piehoz képest sokat romlott?

(#36571) crok válasza ktomcat (#36570) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem volt gond a led-el, van pár ROM amiben az RGB ki van iktatva (nincs rá overlay vagy nincs bekapcsolva se hogy állítható legyen a szín, pl. Pixel Experience) de nincs vele baj, nagyon régen volt olyan, hogy a készülékben mivel kétféle értesítési led meghajtó volt szerelve így az egyikkel nem ment a másik és fordítva. De ez nincs már.

A crDroid szerintem jó választás, nem feltétlen kéne custom kernel se csak ha valamivel nagyon bajod lenne. De tényleg. (Ha kell az infra akkor maradj 3.18-as kernelt használó ROM-on és kernelen, legalábbis egyelőre.) Az üzemidő amennyire nézegettem olyan átlag 10..20%-al rosszabb de ez nagyon felhasználásfüggő.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36572) TMexy válasza crok (#36569) üzenetére


TMexy
csendes tag

BT: A Honor féle Band 4 karperec van, ami állandóan megy, éjszakára sem kapcsolom ki a BT-t.
2a) Csak az, hogy az otthoni wifi-nél tapasztaltam eddig ilyet, máshol nem rémlik, hogy ilyen csatlakozási gond lett volna.
2b) Ez meg mostanában jött elő, mióta áttértünk a személyes megbeszélés helyett az online-ra, és néha telefonon hallgattam, amikor is szakadozott. Ránézve a wifi-re meg azt láttam, hogy az újabb, de gyengébb jelűn lóg. Mikor átcsatlakozott a régi, de erősebb jelűre, akkor ez megoldódott.

Ha jól emlékszem, akkor 3 dolog miatt maradtam a régi ROM-on:
- nem volt gond a régivel;
- úgy olvastam, hogy újdonságot nem hoz, legalábbis a számomra;
- a tapasztalatok alapján rosszabb akkuidő;
-> így inkább a biztosan működő régi maradt.

Most ezek azért merültek fel, mert lecserélem a telefont, és az új helyére már úgy szeretném vinni, hogy minden be van rajta állítva, és már csak használni kelljen. (Meg utána úgyis nekem kéne távolról állítgatnom.)
1b) Akkor Te javasolnád, hogy még átadás előtt frissítsem MIUI V11.0.2.0.NCFMIXM-ra, és oda már úgy vigyem?
És ide akkor mégegy kérdés: a telefon távoli elérésére és állítgatására melyik programod javasolnád? Számítógépek között most az AnyDesk-et használjuk. Telefonok elérésére is jó ez, vagy inkább más ajánlott?

BT eszközök + Wifi-k közötti átcsatlakozás:
- Az új telefon egy Note 9 Pro lett. Úgy tudom, hogy ebben már megoldották, hogy egyszerre menjen a BT és a Wifi is, így a Note 4-nél lévő állandóan váltogat a bt és wifi hálózatok között gond már nem lesz.
- És az ottani topikból az rémlik, hogy valakinek ugyanilyen váltás után ugyanazon a helyen erősebb lett a wifi vétele.
Így remélem ezek a gondok az új telefonnál már nem fognak jelentkezni...

(#36573) [lAyCsI] válasza ktomcat (#36570) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én is CR-t használok, igaz Underground kernellel(3.18) mert a 4.9-eseknek még elég sok az idle drain-je. Ugyanez vonatkozik a stock 3.18-as BabyShark kernelre is.
Néha random nem jelez a led amikor értesítés jön, de már elengedtem a dolgot, mert a többi viszont gond nélkül muzsikál.

-= No way back from Here =-

(#36574) [lAyCsI] válasza crok (#36571) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

@crok:
képzeld a FB alatti videó takonykór megszűnt,
Via frissítés nem jött ki azóta uhogy vagy ROM vagy kernel oldali bassz lehetett...

-= No way back from Here =-

(#36575) crok válasza TMexy (#36572) üzenetére


crok
Topikgazda

@2a & 2b: az a Bluetooth karperec a rossz Wifi-vel nagyon-nagyon rossz párosítás, egyrészt a BT jele 1:1 zavart jelent a Wifi jelnek másrészt a BT és a 2.4GHz WLAN egy antennát használ, így versenyeznek az egy szem 2.4GHz-es RF chain-ért. Az nagyon rossz, az simán szétcseszi a Wifi kapcsolatot, főleg egy ilyen cellaszéli helyzetben. Írtam róla hosszan.

1b: igen, én úgy csinálnám, hogy frissíteném majd utána megcsinálnám rajta az "Eladás előtti teendők" részt a Logout blogomból. (Nincs 1a pont)

A Note 9 Pro jó lesz, nekem is az van emellett és pont nemrég néztem meg valakinek hogy rosszalkodik-e de egy gyors tesztelgetés alatt nem jött ki semmilyen gond. Az antenna kicsit jobb (érzékenyebb) ahogy néztem úgyhogy (hacsak nincs zavar, majd ha elolvasod az "írtam róla hosszan" posztom megérted mire mondom) akkor igen, egy kicsit az is jobb lesz a Joyeuse-n.

@[lAyCsI]: hmm, az érdekes, mert nekem meg nem akart az istennek se előjönni :S De én az értesítővel se jártam úgy hogy nem jelzett volna :S De akkor annyi.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36576) [lAyCsI] válasza crok (#36575) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a Sáomi együttható :K

-= No way back from Here =-

(#36577) RedSwallow válasza fudi2002 (#36565) üzenetére


RedSwallow
tag

Van 6-ért magyar raktárról, 1 év garival, már többet beépítettem hiba nélkül: katt

[ Szerkesztve ]

(#36578) arcsin válasza [lAyCsI] (#36576) üzenetére


arcsin
senior tag

Hogy pörög a topik :D
Amúgy nekem majdnem megjelenés óta megvan a készülék és se kijelzőt, se akksit nem kellett cserélni. Egyedül a telefonos speakert cseréltem 1 hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#36579) Josi válasza RedSwallow (#36577) üzenetére


Josi
aktív tag

De akkor inkább a 9 ezres, mert ott csak csavarozni kell. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36580) [lAyCsI] válasza arcsin (#36578) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én semmit ;)
Bár a bekapcsoló gomb már elég hektikusan működik, de sztem megvárom amíg t eljesen megdöglik aztán veszek egy 9S-t

-= No way back from Here =-

(#36581) arcsin válasza [lAyCsI] (#36580) üzenetére


arcsin
senior tag

Én pixel 4a-ra utazok rá amin kiderül hogy alza.hun mennyibe fog kerülni. Ha nagyon drága akkor lesz német forrásból egy.

(#36582) RedSwallow válasza Josi (#36579) üzenetére


RedSwallow
tag

Inkább ragasztok, gyorsabb és a dupla koppintásos ébresztés nekem keretes kijelzővel nem működött, csak a gyári kerettel (lehet valamit kihagytam :F ).
Az új Redmi szériákban ahogy látom még könnyebb a csere, mert a szalagkábel nem az aksi alatt megy és csak 1 van belőle. De a legjobbak ebből a szempontból amit láttam Ulefone Armorok, 2 perc alatt cserélhető a kijelző, hátlap bontás nélkül.

(#36583) TMexy válasza crok (#36575) üzenetére


TMexy
csendes tag

Amikor meg lett véve a Mido telefon, akkor még nem gondoltam volna, hogy lesz ilyen bt karperecem + a munkahelyi wifi kiépítésével sem voltam tisztában. Most meg ez a szerencsétlen helyzet állt elő, hogy akadnak. De ha minden jól megy, az új Joyeuse telefonnal ezek már megoldódnak.

Az eladás előtti teendőket már nézegettem:
- Mi Cloud-ban nem volt bent a telefon <- szerintem oda nem is regisztráltam be... - de lehet, hogy most beteszem mind a két telefont (régi Mido és új Joyeuse) az én accountom-ba;
- viszont annak idején kíváncsiságból beállítottam a "Second space"-t <- ezzel kell valamit kezdenem? volt hozzá ujjlenyomat és jelszó is beállítva;
- még a Huawei id-nek kell utánanéznem, de szerintem azzal sem lesz gond.

Erre viszont nem válaszoltál: a telefon távoli elérésére és állítgatására melyik programot javasolnád? Számítógépek között most az AnyDesk-et használjuk. Telefonok elérésére is jó ez, vagy inkább más ajánlott?
(Családban marad, aztán ha nagyon nem megy, vagy valamit be kell rajta állítani, akkor engem fognak keresni... és ha már felcsatlakozik az otthoni wifire, én meg távolról rá tudok csatlakozni a telefonra, ott meg csak egy OK-ot kell nyomni a távoli csatlakozás engedélyezésére, akkor lehet gyorsabb a dolog, mint telefonon keresztüli táv-beállítás.)

(#36584) crok válasza TMexy (#36583) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi Cloud-ba szerintem azt hagyd meg amit használsz.. ha a Mido tőled elkerül akkor regelje be az akinél lesz, hiszen az account mellé jár 5GB tárhely, lehet oda menteni, stb. Plusz ha bootloader-t kell nyitni bármilyen okból akkor most szaladgáljanak vissza hozzád..? Nem sok értelmét látom így csinálni de te tudod.

"még a Huawei id-nek kell utánanéznem, de szerintem azzal sem lesz gond." -- annak ehhez mi köze? :F

Second space: factory reset-el megy az is a levesbe.

Az Anydesk teljesen megfelelő.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36585) TMexy válasza crok (#36584) üzenetére


TMexy
csendes tag

Ha érdemes beregelni a Mi Cloud-ba, akkor azt úgyis nekem kellene megtennem. És ezért gondoltam, hogy akkor már egyszerűbb, ha egybe lesz a két telefon.
Bootloader-t ha eddig nem nyitottam, akkor valószínűleg már nem is kell. De ha mégis, akkor azt úgyis nekem kell majd megtennem. :D

A Huawei id az úgy jött a képbe, hogy van egy ilyen sor az eladás előtti teendők között:
Telefonon:
Settings > Users and Accounts > Minden App mi itt be van léptetve távolítsd el az account-ját
A Settings > Accounts > Sync alatt a Google mellett még ez van ott.

Second space: ok, köszi az infót!
Amúgy érdemes ezt használni? A Joyeuse-n még nem állítottam be...

Anydesk: ok, köszi!

(#36586) crok válasza TMexy (#36585) üzenetére


crok
Topikgazda

De egy Huawei ID mit keres egy Xiaomi telefonon mint hozzáadott fiók?
Vagy valamelyik Huawei által írt appod tette fel? Mindegy.

A Second Space-t akkor érdemes használni ha teljesen ketté akarsz választani egy készüléket pl. céges és magáncélra, így lesz kvázi két "rendszered", egyikből a másikba át tudsz lépni így nem keverednek a telepített alkalmazások egyáltalán, (nem simán duál appok lesznek). A MIUI féle újragondolása az Android user profile-oknak / Workspace-nek. Bekapcsolhatod de hogy ezt neked érdemes-e vagy fel tudod-e bármire használni azt gyanítom csak te tudod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36587) TMexy válasza crok (#36586) üzenetére


TMexy
csendes tag

A Honor Band 4 karperechez kell a Huawei Health app, amihez a Huawei ID, és így az a fiók is hozzá lett adva. ;)

Second Space: ezt még meglátom.

Közben még egy kérdés jutott eszembe: hogy lehet a telefonon egységesen megnövelni a betűméretet?
Pl. bejövő hívásnál is olyan kicsivel írja ki a nevet / telszámot...

(#36588) crok válasza TMexy (#36587) üzenetére


crok
Topikgazda

Betűméret: legjobb emlékem szerint van erre menü a Beállítások -> Kijelző -> Betűtípus alatt, vagy talán van olyan hogy További beállítások és az alatt.. de a Beállítások tetején van egy kereső, ott ha beírod hogy betű szerintem kiadja pikk-pakk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36589) Upo válasza TMexy (#36585) üzenetére


Upo
addikt

Ha más használja akkor nem hiszem hogy egyszerűbb egy helyre két telefon. Pláne ha nem nagyon ért hozzá. Simán a te szinkronizált adataidba is bele tud kavarni, összekeverni, mert akkor ugyanarra az 5 giga tárhelyre szinkronizál mind a két telefon.
Csinálj neki egy külön mi fiókot, aztán dolgozzon abba. De a jelszavát nagyon tedd el te is hogy meglegyen, nem egyszerű ha elfelejti.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#36590) fudi2002 válasza crok (#36588) üzenetére


fudi2002
veterán

Hejj Mester.
Mondj valamit, jók már a 10-es romok? Esetleg vmi 9es stabil jó üzemű rom? Megint előjött a frissítenék érzés, 2 év stabil Alexey LOS után... :) Tutod, ha valami jól műxik, csak el kéne rontani valamivel.. :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#36591) Tidzsi1953 válasza fudi2002 (#36590) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Csatlakoznék, de nekem más okaim is vannak! :DD

(#36592) [lAyCsI] válasza fudi2002 (#36590) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

3.18-as CR underground kernellel,
teljesen használható, jó üzemidő, szvsz egy próbát megér ;)

-= No way back from Here =-

(#36593) fudi2002 válasza [lAyCsI] (#36592) üzenetére


fudi2002
veterán

Köfi. 10 vagy 9-es crdroid?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#36594) crok válasza fudi2002 (#36593) üzenetére


crok
Topikgazda

Az már 10-es.. Pie-ból egyetlen van amit ajánlanék de kb. csak az maradt.. de azt meg lehet te nem kedvelnéd: AOSiP Pie Derpfest, csak az meg ugye Alexey után.. magas a nívó :D Szerintem nem kapnál többet semmilyen szinten. 10-esből a jövő héten akartam még pár dolgot megnézni, volt most egy posztom mi milyen.. nem tudom mennyire számít a támogatás a jövőre nézve (lévén Alexey ROM-ja elég régen megállt). Szóval 10-esből mivel most jött PE azt meg akartam még nézni, de ha nem az akkor (egyelőre) crDroid (csak annak a jövője kérdéses..) vagy AOSiP vagy AOSiP Derpfest. Egyik stabilabb, másik testreszabhatóbb.. ha meg úgyis Underground kernelt teszel mellé akkor úgyis kell Magisk (ami még egyelőre jól is működik..) és mindegy, hogy a ROM-ban milyen tuning van mert a Kernel Adiutor és társai úgyis mennek.. Az Alexey LOS miatt - megint mondom - magas a nívó, még ha Oreo is.. Nem adott se a Pie se a 10 semmi fontosat (az R meg.... azt egyelőre hagyjuk teljesen, remélem az R-t azért átgondolja még a Google is hogy jó lesz-e az úgy ahogy kitalálták).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36595) [lAyCsI] válasza crok (#36594) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Hallottál vmit Cr-rol?
A jelenlegi maintainer elég korrektül teszi a dolgát sztem. Írta hogy amíg kompatibilis lesz a build marad a 3.18as vonal is.
Más : Sokan használják a Naptime appot, szted van értelme?

-= No way back from Here =-

(#36596) crok válasza [lAyCsI] (#36595) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyelőre nincs konkrét hír crDroid-ról.. csak amolyan pletyka. De most az egyik stabilnak mondanám.. megint elárasztotta a "piacot" a sok ROM.. aztán megint az van hogy egyik-másik kang király egy-egy build után abba is hagyja.. én ezeket ide nem is hozom mert teljesen értelmetlen.

Naptime: persze, van értelme csak ugyanúgy kétélű fegyver mint a Universal GMS doze.. szóval amit nyersz a réven vesztheted a vámon. Ha neked belefér akkor OK. Én nem szeretem a késő értesítéseket.. a mail értesítés annyira nem érdekel de az instant messenger-nek nem véletlen ez a neve. Ha meg kernel szinten van túlfogyasztás azon a Naptime semmit nem segít. :U

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36597) [lAyCsI] válasza crok (#36596) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Köszi :))
Remélem még kitart a lendület egy darabig.
Az indiaiak eléggé rá vannak pörögve a témara, a Cr telegram topikjanak a 30%-a is minimum indián nyelven van

-= No way back from Here =-

(#36598) fudi2002 válasza crok (#36594) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszi, akkor más elfoglaltságot keresek magamnak inkább :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#36599) [lAyCsI] válasza fudi2002 (#36598) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

A 10+ órás SOT-oknak sztem tuti elköszönhetnél,
de nálam például mindenféle kernel meg egyéb mókolás nélkül hoz 8 órát átlagos használattal, ami sztem nem rossz egy 3 éves akksi/készülék kombótol...
És ugye friss a secu patch is

-= No way back from Here =-

(#36600) fudi2002 válasza [lAyCsI] (#36599) üzenetére


fudi2002
veterán

Áhh, 8 óránál már falnak mennék... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.