Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!

Eddig Pixel Experience 9-cel pihent a teló a fiókban, viszont most szükség volt rá, és 11 fölötti Android verzió kellett.

Felraktam PE és Lineage 11-12-13 ROMokat, viszont mindegyiknél ugyanabba a furcsa jelenségbe ütköztem:
1-2 számot egyszerűen nem lehet felhívni. Amint rányomok a hívásra, kb. 0.2másodpercen belül "csippan" is mintha kinyomtam volna, nem is jut el a "kicsöngésig".
SMS-t tud küldeni azokra a számokra is, illetve bejövő hívást fogadja, csak hívni nem tudja.
A többi számmal tökéletesen működik, szolgáltatótól függetlenül.

Találkoztatok hasonlóval?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#37602) crok válasza orc88 (#37601) üzenetére


crok
Topikgazda

VoLTE-t kapcsold ki, próbáld meg úgy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37603) orc88 válasza crok (#37602) üzenetére


orc88
őstag

Köszi, munka után kipróbálom, most nincs nálam :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#37604) orc88 válasza crok (#37602) üzenetére


orc88
őstag

Jó lett, köszönöm! :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#37605) crok válasza orc88 (#37604) üzenetére


crok
Topikgazda

Szuper! Yettel amúgy, jól tévedek?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37606) orc88 válasza crok (#37605) üzenetére


orc88
őstag

Telekom, akiket hívni próbáltam azok között is volt Telekom és Yettel is.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#37607) Drótszamár válasza crok (#37598) üzenetére


Drótszamár
őstag

Realme gt2
3 nap 9 óra
2 óra képernyő idővel.

Szal tényleg gyengébb az új.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#37608) dethroner válasza Drótszamár (#37600) üzenetére


dethroner
veterán

Az a baj az új telefonokkal, hogy 3 fontos dolgot egyik se tud, amit a Note 4 tud.
1: a kezelőgombok nem tűnnek el a képernyőben. Ezt nagyon utálom a mostani telefonokban, hogy szerencsétlenkedni kell, hogy kilépjen a teljes képernyős módból és előjöjjenek a gombok.
2: értesítési led a képernyő fölött. Van ahol a teló hátulján már láttam, de annak nem sok értelme, nem teszem le arccal lefelé a telefont.
3: Értelmezhető ár, nagyon max 100, de akkor már lépjünk szintet és legyen amoled kijelző és 6GB ram.
Na ilyet nem találtam eddig.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#37609) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok!

Bár már jó régen eltettem dobozba a patika állapotú (akksit leszámítva) midot hogy eladom, de úgy hozta az élet hogy még is kell. Jelenleg a "legfrissebb" MIUI van rajta, android 7el. A használat célja angliában lenne, angliai vodás simmel, néhány hívás és leginkább hotspotként lenne használva. Ez így jelen állapotában működhet? Vagy mókolni kéne?

(#37610) crok válasza ktomcat (#37609) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze, simán, bár ha már mindenképp MIUI-n maradnál vele akkor inkább az utolsó Xiaomi.EU. Hotspot miatt talán jobban járnál így, de csak amiatt (mármint hogy MIUI-n hagyod).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37611) ktomcat válasza crok (#37610) üzenetére


ktomcat
senior tag

Köszönöm crok mester, akkor xiaomi.eu lesz (azzal nem kell annyit mókolni) :K
Mókolom eleget a joyeuse-t meg a veux-t szinkronban mert az utóbbi az egy "nem túl jó" telefon és hiába újabb széria, valahogy mindig a joyeuse-ba kötnek ki a sim kártyák :U

(#37612) ktomcat válasza crok (#37610) üzenetére


ktomcat
senior tag

Hát a hotspot gyárin nem működött (csatlakozni lehetett de nem volt net, láttam rá gyorskeresésbe workaroundot de nem álltam neki a járatlan útnak úgyhogy neki álltam keresni a xiaomi.eu-t de mire megtaláltam már bekészítettem a LOS-t, egy szempillantás alatt felment és teljesen jó a hotspot meg a jó öreg mido is :K

(#37613) crok válasza ktomcat (#37612) üzenetére


crok
Topikgazda

:C

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37614) ktomcat válasza crok (#37613) üzenetére


ktomcat
senior tag

Annyiban módosítanám hogy asszony már előre ment a gyarmatosítókhoz a midoval, de most ott is ugyanúgy azt írja a hotspotra, hogy no internet... Pedig itthon a magyar vodás simmel ment már :U Hétvégén megyek én is aztán rá lesek, csak nem úszom meg a workaroundot :DDD

(#37615) crok válasza ktomcat (#37614) üzenetére


crok
Topikgazda

APN at lett irva es ugy irja hogy no net?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37616) ktomcat válasza crok (#37615) üzenetére


ktomcat
senior tag

Az APNel most távbajlódtam, rákerestem random egy vodafone uk apn settings-re azokat beírattam de még a normál net se jött össze. Az előretárolt APNek között van kismillió féle, mondtam neki azokat próbálgassa végig... Elvileg egy ilyen 40 gigás adatsim vagymi, a leírásban semmilyen apn beállításokra vonatkozót nem találtam, írtam hogy menjen be egy vodás üzletbe vele legvégső esetben, hátha de szerencsére itthoni tarifákkal megy még ott is minden, így a net nem akkora probléma :K

[ Szerkesztve ]

(#37617) ktomcat válasza crok (#37615) üzenetére


ktomcat
senior tag

Na meglett a jó apn beállítás működik annak rendje és módja szerint :R

(#37618) crok válasza ktomcat (#37617) üzenetére


crok
Topikgazda

"Vodafonnál az APN-t internet.vodafone.net-ről átírva standardnet.vodafone.net-re működik" -- jol irom?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37619) ktomcat válasza crok (#37618) üzenetére


ktomcat
senior tag

Nem, a "pp.vodafone.co.uk" hozta el a megváltást :F Ha minden igaz a keresőbe talált valamit, és nem az előretárolt apnek között..
Hotspotként amúgy egész jónak tűnik az akksija :D

(#37620) crok válasza ktomcat (#37619) üzenetére


crok
Topikgazda

co.uk? UK SIM?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37621) ktomcat válasza crok (#37620) üzenetére


ktomcat
senior tag

igen, az elején "angliai vodás sim"nek tituláltam, de az tény hogy azóta nem nyomatékosítottam :B

(#37622) crok válasza ktomcat (#37621) üzenetére


crok
Topikgazda

Bocs, ez kiesett :W

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37623) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Melyik a legfrissebb Global és eu MIUI erre a telefonra?
Köszi

(#37624) crok válasza Petrónius (#37623) üzenetére


crok
Topikgazda

Marmint pontosan mire is volna szukseged? A gyari ROM-ra esvagy "eu" ROM alatt a Xiaomi.EU ROM-ra?

Azért kérdezem mert erre még nem volt olyan hogy EEA ROM ;)

Olyan van gyári ROM hogy Global (MIXM) meg Chinese (CNXM)
azon belül is volt Stable meg Developer.
Meg ha "EU" és Xiaomi.EU-ra gondoltál akkor az CNXM-ből lett csinálva.

Szóval melyikre van szükséged?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37625) Petrónius válasza crok (#37624) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Rosszul fogalmaztam, úgy van ahogy Te írod. :R
A gyári Rom fastboot formátumban vagy a Xiaomi.EU ROM.

(#37626) crok válasza Petrónius (#37625) üzenetére


crok
Topikgazda

Sajnos a hivatalos ROM letöltő oldalon már nincs is kint a Note 4 mido..

mirom.ezbox-on még megvannak a gyári ROM linkek és működnek is még:
V11.0.2.0.NCFMIXM - Global Stable
Recovery:
https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.NCFMIXM/miui_HMNote4XGlobal_V11.0.2.0.NCFMIXM_83170d3e3a_7.0.zip
Fastboot:
https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.NCFMIXM/mido_global_images_V11.0.2.0.NCFMIXM_20191107.0000.00_7.0_global_91ed4d2a3f.tgz

Meg az utolsó Xiaomi.EU ez volt: V10.2.2.0.NCFCNXM
xiaomi.eu_multi_HMNote4X_V10.2.2.0.NCFCNXM_v10-7.0
https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603903469
Ma már csak AndroidFileHost-on érhető el, a Sourceforge tárhelyükről törölték.
Nekem még megvan a Mega tárhelyemen is ha kellene.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37627) Petrónius válasza crok (#37626) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ez egy maximálisan kimerítő válasz.
Nagyon szépen köszönöm. :R :R

(#37628) latya73 válasza crok (#37626) üzenetére


latya73
csendes tag

Crok mido endless support :N

(#37629) crok válasza latya73 (#37628) üzenetére


crok
Topikgazda

Még mindig van élet benne és van mögötte support :D Azért nem semmi hogy Android 6-al jött ki és világban se volt még a 8 és Treble project (meg a 10 és a Mainline) és még mindig gyártják rá a ROM-ot 13-ra is és van már 14-es build is.. és egész használható. Annak ellenére hogy ugye 8 ugyaonlyan mag van benne, nincs big.LITTLE (nincs benne gyors meg kis fogyasztású magcsoport) és 3..4G RAM van benne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37630) Atti777


Atti777
senior tag

Sziasztok!
Kb másfél éve már nem használom a telefont, ki volt kapcsolva, néha töltöttem kicsit.
Ma be akartam kapcsolni, de nem reagál, nem történik semmi.
Ha felrakom töltőre, akkor töltődik, megjelenik a kis akkus töltésjelző is, ott reagál a bekapcsológombra is, ki- bekapcsolj a képernyőt.
De elindítani nem tudom :(
Az akku még használhatónak tűnik, nem hinném hogy az lenne a baja, gyári rendszer van rajta.
Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy engedjem el?

Путин, иди нахуй!

(#37631) crok válasza Atti777 (#37630) üzenetére


crok
Topikgazda

Hogyhogy nem történik semmi? Azért ha már a bekapcs gombra a töltést mutatja akkor ha sokáig nyomod a power-t legalább a Mi logóig el kéne mennie.. power + hang le vagy hang fel? Fastboot-ba vagy recovery-be át lehet billenteni?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37632) Atti777 válasza crok (#37631) üzenetére


Atti777
senior tag

Nem történt semmi, azaz a Mi logó sem jelent meg, mintha nem is nyomtam volna a gombot.
De most kipróbáltam, és kb 30 mp nyomva tartás után elindult.
Lehet hogy a gombja betegeskedik, pedig nem nagyon használtam, mindig az ujjlenyomat olvasóval ébresztettem...

Путин, иди нахуй!

(#37633) crok válasza Atti777 (#37632) üzenetére


crok
Topikgazda

Betegeskedo power gomb lehet pedig.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37634) fsdb válasza Atti777 (#37632) üzenetére


fsdb
aktív tag

Black screen?
[link] Szerintem ezt csináltad:
"Restart the Phone
The first thing that comes to mind when we encounter the black screen problem is restarting our phone. It is simple and probably the most common solution for the Xiaomi black screen problem. This is because the black screen problem might be caused by a glitch, and it can usually be solved by clearing the memory of the phone."

FYI
Kb. másfél hónapja elkezdett púposodni az utángyártott akku, nyomta a telefont szét.
Ez: [link].

[ Szerkesztve ]

(#37635) fsdb


fsdb
aktív tag

A púpos:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#37636) crok válasza crok (#37590) üzenetére


crok
Topikgazda

OrangeFox-mido-stable@R11.1_3_A12.zip
XDA bejelentés
Changelog
Build notes

Fontos tudni, hogy ez a verzió:
- Csak nem dinamikus partíciójú ROM-hoz való (non-dynamic/non-retrofit)
- Custom Android 12/13/14 ROM-okhoz jó csak, Android 11 és előtte nem (sem gyári MIUI).

Ja igen, van már boot-olt Android 14 ROM :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37637) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Sziasztok!
Messages helyett milyen SMS alkalmazást tudnátok ajánlani?
Az utóbbi időben folyamatosan összeomlik. A telefon újraindítása 1-2 órára megoldja a gondot, de utána ismét előjön a hiba.

(#37638) [lAyCsI] válasza FLATRONW (#37637) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Texrltra-t én régen nagyon szerettem 🙂

-= No way back from Here =-

(#37639) crok válasza FLATRONW (#37637) üzenetére


crok
Topikgazda

Simple SMS Messenger

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37640) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Köszönöm nektek, kipróbálom őket.

(#37641) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Elbúcsúztam szeretett Note 4-től. Kihasználatlanság miatt eladtam.
Azért elképesztő hogy mennyi támogatást kapott ez a készülék. Talán ez is mutatja hogy mennyire jól sikerült.

(#37642) crok válasza Petrónius (#37641) üzenetére


crok
Topikgazda

Le
gen
da!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37643) Petrónius válasza crok (#37642) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszönöm szépen a sok segítséget amit főleg Tőled de másoktól is kaptam. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#37644) kanyi51 válasza Petrónius (#37641) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szabad tudni mennyit kaptál érte? Mert nekem a MM-ben 2000 ftot ajánlottak érte de persze nem hagytam ott.

(#37645) Petrónius válasza kanyi51 (#37644) üzenetére


Petrónius
aktív tag

(#37646) kanyi51 válasza Petrónius (#37645) üzenetére


kanyi51
senior tag

kösz

(#37647) ktomcat


ktomcat
senior tag

Noshát neki álltam tegnap este az eddig érintetlen mido akksicseréjének. A tetején még jól ment a szétszedés, de aztán... A kijelző szélei (kifejezetten a széle, hosszanti ívben) töredezett amikor próbáltam az erre használatos kártyával felnyitni :O (végül a körmömmel tudtam úgy megnyitni ahogy kell) nem annyira zavaró, meg ha rátennék egy kijelzővédőt valószínűleg el is takarná, de inkább rendeltem egy kijelzőt hozzá és amikor megérkezett cserélem az akksival együtt, addig meg marad így szétszedve, legalább lesz idő rendesen kitakarítani :B

(#37648) crok válasza crok (#37519) üzenetére


crok
Topikgazda

TWRP Frissítés Zeelog-tól - Android 14 támogatás:
TWRP 3.7.0.12-0-mido A14+

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37649) crok válasza crok (#37648) üzenetére


crok
Topikgazda

Zeelog féle LineageOS 21.0 Android 14:
lineage-21.0-20231224-UNOFFICIAL-mido

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37650) loosht válasza Petrónius (#37641) üzenetére


loosht
senior tag

A mai napig visszasírom. Ha lett volna hozzá értelmes akku, még mindig azt használnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.