Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) kj50


kj50
csendes tag

Tiszteletem.
Kérdezném az új TWRP -vel vagy Orangefoxxal ha telepítve van a régi romok is telepíthetők?
Nekem Orangefox van a telon ha jól néztem 11.0 ás ezt most hogy kell frissíteni ?
Meg,hogy ne haljon ki a topik, bár nekem sokat kell fejlődni, ezért kérdezek.
Tisztelettel:kj50

(#37552) crok válasza kj50 (#37551) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi a celod? Fontos lenne tudnom a valaszhoz

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37553) kj50


kj50
csendes tag

Tiszteletem.
Hát azért kérdezem mert azt írtad ezeket romokat csak ezekkel az új TWRP és Orangefoxxal lehet
telepíteni, most ha valaki ezeket frisitete akkor ezekkel esetleg lehet visszafelé is telepíteni?
Én nem szeretnék romolni, nekem a Lineage 12-es androiddal Zelogtol megfelel, csak érdeklődési szinten.
Tisztelettel.kj50

(#37554) crok válasza kj50 (#37553) üzenetére


crok
Topikgazda

Telepiteni meg csak-csak (mondjuk MicroSD-rol vagy USB OTG-rol) de a A13-ra mar nemigen menne ugyanazzal a recovery-vel, /data decryption egy ilyen magas Android foverziovan nem feltetlen fog mar menni mert ha a ROM-ban mar nem disk encryption van (mint a regi gyariban is meg ugy A11-ig a custom-okban) hanem FBEv1 vagy v2 akkor nem fog tudni mit kezdeni a belso tarral. Ezert irnak elo ilyen ROM-ok telepitojeben spec. recovery-t. Azert kerdeztem mit akarsz csinalni.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37555) FLATRONW válasza crok (#37554) üzenetére


FLATRONW
őstag

Visszafelé kompatibilitás esetén már lehetnek gondok.
Nem tudom, hogy ez mennyire általános, de nálam pl. a Shield Tablet esetén már nem működött a telepítés a legújabb TWRP alól
A 8-as Androidhoz fel volt téve a legújabb, és rendben is ment a telepítés.
Viszont nem volt stabil a rendszer, így vissza kellett térni a 7-esre.
Azt pedig már csak akkor tudtam telepíteni, ha a TWRP régebbi verzióját visszatettem.

(#37556) crok válasza FLATRONW (#37555) üzenetére


crok
Topikgazda

Pontosan erre utaltam azzal amit irtam (pl. disk encryption vs. file based encryption, APEX tamogatas, etc.) hogy nem feltetlen fog menni pl. egy gyari ROM egy sokkal magasabb Android foverziohoz keszult recovery-vel, raadasul a mido a /vendor hianya miatt amugy is csunyan bele kellett nyulni a mount-olasba (A6 volt a legelso ROM.. ott meg hire-hamva nem volt a Treble-nek!) meg ugye a TWRP rebase A9-re es A11-re is kulon ment, aztan ott van a decryption.. nem egyszeru ez, ezert kerdeztem mi a helyzet / mi a cel (: De foszabaly szerint official csak akkor lehet a TWRP ha a gyari ROM-al mukodik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37557) kj50


kj50
csendes tag

Tiszteletem.

Köszönöm a válaszokat.

(#37558) crok


crok
Topikgazda

PSA: Zeelog leáll a LOS20-al meg úgy a fejlesztéssel általában.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37559) kj50


kj50
csendes tag

Tiszteletem.

Hát ez nem jó, de megértem. Crok úr ön melyik topikban posztolgat, szeretem olvasni amit ír.
Meg volna egy kérdésem az itt írogató urakhoz nekik melyik rom volt idáig a legjobb a note 4 re?

Tisztelettel:kj50

(#37560) crok válasza kj50 (#37559) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát én ide mindenképp szoktam írni:
Logout-on sok cikkem van
Az egyik Logout cikkem eleve a Mido-ról szól
Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik (topikgazda vagyok)
Android szakmai topik (topikgazda vagyok)
Magisk (topiknyitó && topikgazda vagyok)
MIUI topik (de ide csak ritkán..)
..meg egyes készülékek topikjába - ha megidéznek :D

Ha lehet így választani hogy melyik ROM?.. a régi AICP, az nagyon jó volt.. meg a LineageOS, főleg a 15.1 amit Alexey csinált.. vagy a MiracleDroid Oreo, azt nagyon szerettem még.. a LilBlinx féle LineageOS amíg csinálta addig nagyon stabil volt (a 17.1 nagyon jó volt, a 18.1 is de ahhoz már a vas szerintem kevés). Utána jött Zeelog a saját LineageOS-ével (végre!!). Pixel Experience ha meg vagy barátkozva a Google-el, vagy PixelOS. Régen össze is írtam párat pl. [itt] meg [link] de ahogy néptelenedik a dolog úgy el is hagytam az összeírást, csak magamnak tudom mik vannak mert nézem a Telegram-on meg tesztelek is a fejlesztőknek. Szerintem a régi Oreo-kkal (esetleg Pie-al) volt a készülék a legjobb.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37561) kj50


kj50
csendes tag

Tiszteletem.

Nagyon köszönöm a válaszokat. Fogom olvasni, már egy pár oldalt olvastam is.
Tisztelettel. kj50

(#37562) rin33 válasza crok (#37558) üzenetére


rin33
senior tag

Kár, az a LOS20 nagyon jól össze van rakva, optimalizált, sebességben az öreg gyári Miui-val vetekszik (talán még gyorsabb is) a többi ROM (Pixel OS, Pixel Experience, Elixir stb stb) sokkal lassabb, többször beakadnak, álltában nullára lemerül az akksi stb

(#37563) crok válasza rin33 (#37562) üzenetére


crok
Topikgazda

Én tényleg egy jó Oreo-t tennék fel ha napi használni kéne.. Vagy LilBlinx LOS-t.. vagy ugye Zeelog.. az A13 lesz szerintem a vége a sornak ha Zeelog után nem lesz aki felkarolja. De azt gondolom így is brutál, hogy Android 6-tól Android 13-ig ilyen pályát fut be a mido..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37564) kj50


kj50
csendes tag

Tiszteletem.
rin33 önnél ez üzemel, tapasztalatból írta, mert nem szeretnék hülyeségeket csinálni.
Már le töltetem amit crok irt a régieket és mos vakaródzok, hogy mi legyen.
Nálam napi használatban van Zelog Los19.1 el, csak azt veszem észre mindig több memóriát kezd fogyasztani, bár az aku időm nagyon jó szerintem.
Tisztelettel:kj50

(#37565) crok válasza kj50 (#37564) üzenetére


crok
Topikgazda

Az újabb alkalmazások a régi készülék fix, relatív kevés RAM mérete mellett előbb-utóbb úgyis memória gondokat fognak okozni. DE. Az a RAM a jó RAM ami NEM ÜRES. Amíg nem lesz sűrű lmk és|vagy oom app kill addig felesleges foglalkozni is azzal hogy egy nem MIUI rendszeren mennyi a RAM használat - főleg akkor ha amúgy is használsz GApps csomagot mert több száz megákat meg fog enni ahogy megy előre az idő és a "fejlődés". Ezen egy ROM se fog változtatni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37566) rin33


rin33
senior tag

Android 13-as ROM-oknál a Google Appok terhelik legjobban a telefont (vagy nincsenek optimalizálva), a LOS20-nál is ritkán előfordul hogy pl a Chromenak vagy a Google appnak 10 mp kell mire megnyílik. A Pixel xy ROM-okban sokkal nagyobb fennakadások vannak emiatt mert ezek ROM-ok a teljesen a Google appokra épülnek.
Mindennapi használatra megfelelő lehetne a LOS20 ha ezek a laggolások nem lennének.

[ Szerkesztve ]

(#37567) kj50


kj50
csendes tag

Tiszteletem.
Nagyon köszönőm a kimerítő válaszokat, akkor marad ami rajta van.Nézzétek el nekem
a sok kérdést, de sajnos én már csak ezekből tanulok.
Tisztelettel:kj50

(#37568) rin33 válasza rin33 (#37566) üzenetére


rin33
senior tag

Az Android 13-as ROM-okban alapból min. 3 Gb a zRAM van beállítva... Ez nagyon sok.. Erre nem figyelnek a fejlesztők? Vagy szándékos?
A fizikai RAM -nak az 1/4-nek kellene lennie szerintem, most lecsökkentettem 1gb környékére, és megszűnt az állandó laggolás ami miatt egy idő után rendszeresen használhatatlan sebességre lassult a rendszer (néhány app meg se nyílt, vagy nem reagált semmire). Most kevesebb appot tudok egyszerre futtatni de gyors és használható marad a telefon és ez a lényeg.
Redmi 4x-en stabilan fut a hivatalos Lineage 20, ott jól van beállítva, kb. 1,5 Gb a zRAM.. nem is akad

[ Szerkesztve ]

(#37569) crok válasza rin33 (#37568) üzenetére


crok
Topikgazda

Szándékosnak szándékos, sajnos, ha kell GApps meg a sok egyéb akkor 3GB-n már máshogy nem férsz el. A laggolás amiről beszélsz azt thrashing-nek hívják egyébként. Ha az LMK hamarabb csapná ki a nem használt folyamatokat akkor lehetne rajta nyerni is de akkor ugye bezáródnak dolgok.. a legtöbb embernek (gémerek, ultra alacsony büdzsével, a fejlesztők és a felhasználók is 20 év körüliek) ez megfelel.. a zRAM egyébként bele van kódolva a /vendor-ba, a QCOM is kevesebbet ajánl 3GB RAM-hoz csak hát ugye az igények mások, ahogy fentebb írtam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37570) rin33 válasza crok (#37569) üzenetére


rin33
senior tag

A LOS 20 (zeelog féle) + NikGapps CORE egész tűrhető... Ez alapján a Google appokon nagyon sok minden múlik...
A GApps nélkül viszont nagyon korlátozottak a lehetőségek, sok népszerű app el se indul ha nincs Google Fiók.
Régen létezett Lineage OS + MicroG ha jól emlékszem...

(#37571) crok válasza rin33 (#37570) üzenetére


crok
Topikgazda

Volt mido-ra is LineageOS MicroG-vel de vagy 2 evig buildbot volt csak es amugy is megallt 18.1-en. De most is donthetsz ugy, hogy kulon felteszed a MicroG-t ha van tamogatas / alternativ alkalmazas. Es hat igen, eleg sok mulik, ha lesz a kezedben A11..13 kozt gyari ROM-al vagy beepitett GApps-el keszulek nezz ra mennyi helyet meg RAM-ot visz el egy Google Play Services meg a framework hozza.. ilyen 600..800MB storage meg 200MB kornyeki RAM ha nem csinal semmit, de az OS is elnyel 1.5GB RAM-ot amibol nincs zRAM-ban 50..100MB-nal tobb. Ennyi, a 3GB RAM az ma keves lesz, Play Services nelkul meg lehet elni csak neha keserves. A fejlesztok is kenyelmesek a Firebase meg az analytics hasznalattal nem kell kulon szerverparkot fenntartani egy csomo mindenre es kesz adatokat kaphatnak a felhasznalokrol is pikk-pakk.. nyilvan konnyebb ez es megkovetelni a GApps darabjait mint from scratch mindenbol sajatot epiteni es fenntartani.

De ha nem kell a GApps akkor erdemes megnezni az /e/-t, ugyan mido-ra az utolso build egy eves lesz lassan de Pie.. es gyors. [link]

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37572) kj50 válasza crok (#37571) üzenetére


kj50
csendes tag

Tiszteletem!
Most a telegramon van új /e-os/ 13 -as androiddal.

(#37573) D@niel válasza kj50 (#37572) üzenetére


D@niel
addikt

Huhú szevasztok!=)
csak beköszönni jöttem, pont ma jártam crdroid oldalán, akkor láttam, hogy note 4-hez is van, ez igen! Ti a mai napig használjátok? Ha igen, akksi csere hányszor volt?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#37574) kj50 válasza D@niel (#37573) üzenetére


kj50
csendes tag

Tiszteletem!
Nekem Lineage van a telon csak a crok mester irta a múltkor, ezt a fajta romot azért írtam.
Az aksi csak egyszer lett cserélve úgy három éve, azóta is jó.

(#37575) crok válasza kj50 (#37572) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem igazán értem minek ez az /e/ microG-vel, épp az volt a lényege az /e/-nek hogy totálisan Google mentes.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37576) crok válasza kj50 (#37574) üzenetére


crok
Topikgazda

Van ezer más is :D :D :D Az enyémben egyszer volt csere de igazából csak azért mert volt rá lehetőségem, meg van az eredeti is és Accubattery szerint 78%-on lett kivéve. Teszttelefonnak van használva (ROM, Magisk, LSPosed, modulok, alkalmazások, buherálás).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37577) latya73 válasza crok (#37575) üzenetére


latya73
csendes tag

Szia Crok!
Félig meddig off kérdésem lenne telóvásárlás kapcsán. Hol kérdezhetek?

(#37578) crok válasza latya73 (#37577) üzenetére


crok
Topikgazda

Ne kérdezz offtopikot.. kérdezz ontopikban:
Milyen okostelefont vegyek?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37579) latya73 válasza crok (#37578) üzenetére


latya73
csendes tag

Megyek oda, köszi!

(#37580) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Aki használja még ezt a matuzsálemet, megnézné hogy a PH app megy-e nála? Az enyém pár hete nem tudja használni az appot :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#37581) crok válasza dethroner (#37580) üzenetére


crok
Topikgazda

Mármint gyári ROM-on?.. Azzal az alkalmazással amúgy is csak a baj volt mindig ha engem kérdezel.. amúgy nem a 2FA bevezetése óta rosszalkodik nálad? Szerintem már most nyugodtan lemondhatsz az alkalmazásról (most olvastam a hsz-eid a topikjában), a reszponzív felület szerintem teljesen megfelelő egy bármilyen böngészőben.. én a saját profilom mentettem el egy bookmark-ba, az elég kicsi mégis betölti a fejlécben a kedvencek & itt szóltam hozzá & privátok ikonjait felül aztán ha van valami akkor van..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37582) FLATRONW válasza dethroner (#37580) üzenetére


FLATRONW
őstag

crDroid 7.15 (Android 11) - működik.

(#37583) dethroner válasza crok (#37581) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Főnök, ugyanolyanok a hozzászólásaid, mint [vargalex]-nek. Nagyon felkészült, nagyon szakmai, nagyon segítőkész és én szinte semmit nem értek belőle :DD
Igen, utolsó gyári ROM van a telefonon. Kb. 2 éve használom az app-ot, többnyire jól ment, néha nem, de akkor a következő frissítés megoldotta. Most viszont nagyjából 1 hónapja "nincs internetkapcsolat" szöveg, és ennyi, kilép. Kaptam a fejlesztőtől korábbi verziókat, olyanokat, amik emlékeim szerint jól működtek, de már azokkal is ugyanezt a hibát dobja.
Kár, mert az app-al szívesen használtam az oldalt utcán, melóhelyen, viszont telón nem vagyok hajlandó vacakolni vele. Így megmarad a PH használat otthonra, amikor pc előtt vagyok.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#37584) crok válasza dethroner (#37583) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem todom hogy megkoszonjem vagy ez mi ez de okay :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37585) dethroner válasza crok (#37584) üzenetére


dethroner
veterán

A lényeg hogy ti nagyon vágjátok a témát, én meg azt se tudom hogy kell kiolvasni. Tufa, vagy mi? :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#37586) jbnd-007


jbnd-007
tag

Gyári ROM-nál bekapcsoltam a VoLTE-t (Telekom), eddig nem volt semmi gond. Ma sürgősen kerestem volna az ügyeletes orvost, fél órán át vagy foglalt volt, vagy egy csippanás után megszakadt. Kikapcsoltam a VoLTE-t és kicsengett. Azt hiszem, kikapcsolva is marad.

Sajnos ez most könnyen a macskám életébe kerülhet, mert mire végre felhívtam, már 2 órás várólista volt az ügyeleten.

[ Szerkesztve ]

(#37587) crok válasza crok (#37558) üzenetére


crok
Topikgazda

De azért tegnap Zeelog kiadott egy LOS20 build-et mido-ra :D
Recovery amit ő csinált: TWRP A13 by Zeelog
Gapps amit ajánl hozzá: NikGapps Core
GitHub-ról a release: lineage-20.0-20230412-UNOFFICIAL-mido
Valamint a ROM zip direkt link: lineage-20.0-20230412-UNOFFICIAL-mido.zip

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37588) latya73 válasza crok (#37587) üzenetére


latya73
csendes tag

Elővettem a vén csatalovat, felraktam, úgyis rámfér a romolás gyakorlása. (Kell valamit keresnem willow-ra, mert az eu rom szerintem EOL)
Rendesen elszoktam a LOS puritánságától, de anno váltanom kellett róla (8T), mert a Yettel hálózaton nem ment vele a mobilnet. A Midoba be sem raktam a simet, hogy megnézzem hogy mi a helyzet ezzel, de egy kis nosztalgia jól esik.
Ha belegondolok, hogy Nougattal vettem ezt a telót 6 éve, és friss ropogós rendszer van rá most is, akkor Samsung az 5év (tudom az official) supportjával bekaphassa!

(#37589) crok


crok
Topikgazda

OrangeFox R11.1 _2_0 Beta

Két változat van: egy "sima" és egy un. retrofitted, ez dinamikus partícióval (retrofitted) ROM-okhoz való. Android 12 és 13 decryption is megy mostmár. További info az XDA linken fentebb és a lenti linkeken a build notes és changelog alatt.

"Sima":
OrangeFox-mido-beta@R11.1.2_0_A12.zip
Dynamic/retrofitted:
OrangeFox-mido-beta@R11.1.2_0_A12_dynamic.zip

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37590) crok válasza crok (#37589) üzenetére


crok
Topikgazda

Kijött stabilban: OrangeFox R11.1_2 (A12) Stable.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37591) latya73 válasza crok (#37590) üzenetére


latya73
csendes tag

És akkor ebből már nem lesz kétféle?

(#37592) crok válasza latya73 (#37591) üzenetére


crok
Topikgazda

De, természetesen ebből is ugyanúgy kétféle van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37593)



addikt

Sziasztok!

Fura kérdés, , nem találtam jobb topicot.

A telefonom touchscreenjének egy kis része megadta magát, ami azért problémás, mert éppen azon lenne egy betű, ami szükséges ahhoz, hogy beírjam a passwordomet. :D

Szóval újraindítás után vagyunk, lépnék be a telefonba, de nem tudom megadni a passwordot, mert az az 1 betű nem működik.
Kijelzőcserén kívül milyen opcióim vannak?

Sajnos ez az alap billentyűzet, minden funkció nélkül, szóval nem tudom sehogyse változtatni a helyzetét a képernyőn.
Be lehet valami ascii kódban írni a hiányzó betűt? Vagy valahogy kábelt rádugva gépről bepötyögni a kódot. Bármilyen módon belevarázsolni azt az egy betűt?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#37594) crok válasza (#37593) üzenetére


crok
Topikgazda

Ennel nem volt jobb topik? :D
Android szakmai? :D Az vajon mi? :D
Ha az alap bill. a GBoard akkor ott van floating beallitas.. de egyebkent egy USB OTG meg egy billentyuzet ;) vagy ha volt adb-vel PC-re kotve akkor scrcpy (guiscrcpy) es tudod iranyitani PC-rol teljes ertekuen.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37595) válasza crok (#37594) üzenetére



addikt

Nem szoktam mobilos témákat nézni, noob vagyok. Mindjárt megnézem amit írtál. :D

Az a baj, hogy le van kódolva a telefon és ez a legelső jelszó, amit kér teljes restart után. Még a sim kártya pin kód előtt. Itt még nincs gboard meg egyéb csicsaságok, csak egy teljesen faék billentyű.

Ezek az USB OTG és egyéb cuccok működnek úgy is, hogy még nincs betöltve a telefon, tényleg boot legelején van.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#37596) crok válasza (#37595) üzenetére


crok
Topikgazda

Kellene, igen!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37597) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Jövő héten nyugdíjazva lesz a redmi note 4-em. 2018.02.11.-én vásároltam.
Az akku nagyon elfáradt már, max 2napot bír készenlétben.

:C

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#37598) crok válasza Drótszamár (#37597) üzenetére


crok
Topikgazda

Egeszseggel hasznald az ujat - de ket nap manapsag igen jonak szamit, ugyhogy.. ;]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#37599) jbnd-007 válasza Drótszamár (#37597) üzenetére


jbnd-007
tag

Az enyém 2017-es, rengeteg időt töltött tűző napon biciklin telefontartóban, a kijelző már félig átlátszó. Az akku még bírja a 2-2.5 napot, pedig volt idő, amikor sokat játszottam rajta és naponta tölteni kellett.

De már én is gondolkozom az újon. Nem egyszerű a választás. Samsung vagy Oppo felé hajlok, az akkuidő miatt inkább Oppo.

(#37600) Drótszamár válasza jbnd-007 (#37599) üzenetére


Drótszamár
őstag

5 nap 9 óra volt a rekordom még új korában. Én is az elmúlt 1 hónapban teszteket, olvastam, nem egyszerű dönteni. Kifutó félben lévő Realme GT2 lett az utód.

---

crok: :))

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.