Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) vadkörte válasza crok (#36900) üzenetére


vadkörte
addikt

Többször említettétek, ezért kerestem rá, hogy mégis hogy néz ki, milyen a működése.
De mint mondtam hindi túladagolásom lett :DDD

Üdv. V. Körte

(#36902) Thrawn válasza crok (#36891) üzenetére


Thrawn
félisten

Az előző nem ment rendesen nálam, ezt szerintem ki sem próbálom.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#36903) crok válasza Thrawn (#36902) üzenetére


crok
Topikgazda

XDA-n mar irtam.. Mauronofrio Telegramon azt irta nyissak egy issue-t GitHub-on, ami lehetetlen: 3 hely van ahol a Mido TWRP forrasa van megjelolve: az elso az, ami a twrp.me-n meg van adva a masik ketto meg Mauronofrio GitHub-ja.. ott is van 2 (mido es mido-1) de mindharomnal le van tiltva hogy issue-t lehessen nyitni.. es ugy nez ki nem is volt befesulve semmi kod jo regen :F :U ezert irtam XDA-n meg csatoltam fotot.. hat meglatjuk, a 3.5 nagy strukturalis valtozasokat hozott az Android 10-el kiadott telefonok forrasai miatt.. csak azt nem ertem, hogy hogy ment ki mar most masodjara olyan build public-ba ami nem egyszeruen nem megy, az ezelotti 3.4.x is vissza lett vonva, ahogy emlitetted te is hogy nem ment.. :U

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36904) Thrawn válasza crok (#36903) üzenetére


Thrawn
félisten

Na jó, mégis kipróbáltam, de kár volt mert ugyanaz a baj vele mint a 3.4.0-0-val volt, azonnal jelszót kér a titkosítás feloldásához. Megy vissza a 3.3.1-0 annak semmi baja.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#36905) crok válasza Thrawn (#36904) üzenetére


crok
Topikgazda

Nyitottam ra issue-t [link] nalam nem is bootol..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36906) loosht


loosht
senior tag

Orangefox-ot lehet 11-ről 9-re downgrade-elni? Nekem recovery-ből telepítve szétesett, nem látta a fájlokat. Fastboot-tal nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#36907) crok válasza loosht (#36906) üzenetére


crok
Topikgazda

Keress vissza a hsz-eim kozt az OrangeFox-ra, volt leiras hogy hogy lehet. Ha nincs meg megkeresem neked.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36908) loosht válasza crok (#36907) üzenetére


loosht
senior tag

Köszi, megnézem! :) Úgy kerestem, hogy orangefox downgrade és nem volt találat, aztán meg dolgom volt.

(#36909) loosht válasza crok (#36907) üzenetére


loosht
senior tag

Megtaláltam a hozzászólást, viszont az ott linkelt of_reset.zip már nincs fent az oldalon és máshol sem találtam. Nem akar nekem ez a wifi visszaállítás összejönni. :D

(#36910) crok válasza loosht (#36909) üzenetére


crok
Topikgazda

Mega tarhelyem, Osszefoglalo - Logout blogomban megtalalod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36911) loosht válasza crok (#36910) üzenetére


loosht
senior tag

Köszi, sikerült! :) Bár ez a swift backup féle wifi visszaállítás egy vicc. Nem állít vissza semmit, csak kb keepass-ként működik.

(#36912) crok válasza loosht (#36911) üzenetére


crok
Topikgazda

Nekem az is megy csont nélkül.. egyszer kell egy olyan hálózathoz csatlakozni amit visszaállítasz, onnan már visszatesz mindent és látszik is minden. :U

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36913) loosht válasza crok (#36912) üzenetére


loosht
senior tag

Mi a swift és android verziód? Én ha rányomok egy mentett wifinél a restore-ra, akkor csak kimásolja a jelszót, más opció meg nincs.

(#36914) loosht válasza crok (#36912) üzenetére


loosht
senior tag

Meg is van a miértje:

(#36915) crok válasza loosht (#36914) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van, ezt a Telegram posztot kerestem amiben ez is le van irva van.. en nem szoktam csak egyesevel, fel se tunt hogy a batch nem megy.. sorry.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36916) loosht válasza crok (#36915) üzenetére


loosht
senior tag

Mondjuk arra a bizonyos "There are other unofficial tactics"-re kíváncsi lennék. :D Én sehol se találtam működőt.

(#36917) crok válasza loosht (#36916) üzenetére


crok
Topikgazda

adb-vel kimenteni a providers.settings-bol?
A Swifthez ugyis kell Google fiok - eleve visszaallithato uj fiokba belepeskor felhobol ha volt backup.
Meg a file komplett ujrairasa, ami nalad valamiert nem akarozik menni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36918) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Nekem a gugli menti és vissza is tudja állítani a wifis hálózatokat és jelszavakat...

-= No way back from Here =-

(#36919) loosht válasza [lAyCsI] (#36918) üzenetére


loosht
senior tag

Utolsó próbálkozásképpen megpróbáltam én is a guglival. Sikerült is neki a mentett 157-ből 13-at visszaállítania. :DDD

(#36920) [lAyCsI] válasza loosht (#36919) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Hát, nekem egy 8-10 db van csak mentve, azokkal gond nélkül elboldogult eddig :)

-= No way back from Here =-

(#36921) crok válasza loosht (#36919) üzenetére


crok
Topikgazda

Gondolom visszaállított annyit amennyi el is volt nála mentve.. akkor már "csak" 144-et kell lenyomkodni.. :))

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36922) ktomcat


ktomcat
senior tag

Érkezett 11 alapú crdroid, akit érdekel: Link

(#36923) crok válasza ktomcat (#36922) üzenetére


crok
Topikgazda

Mégaz.. de hogy Erick Eagle a maintainer, aki a Derpfest-et meg a Bliss-t is csinálja :D Erre már én is kíváncsi vagyok :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36924) ktomcat válasza crok (#36923) üzenetére


ktomcat
senior tag

Lehet ez sem lesz hosszú életű? :U :DDD

(#36925) crok válasza ktomcat (#36924) üzenetére


crok
Topikgazda

Pont ezt remélem hogy az lesz, a ROM-jait elég régóta csinálja, elég reszponzív is (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36926) ktomcat válasza crok (#36925) üzenetére


ktomcat
senior tag

Ezalapján tényleg elég lelkiismeretesen ontja magából a midos dolgokat 😁

(#36927) vadkörte válasza ktomcat (#36922) üzenetére


vadkörte
addikt

No ez érdekesen hangzik

Üdv. V. Körte

(#36928) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Nem lehet valshogy kikapcsolni a SwiftKeynél hogy ne nyissa folyton meg ha ismeretlen szóba javítok bele azt, hogy kijelöli a szót és aláírja, hogy hozzáadás a szótárhoz, és ha nem nyomok vissza gombot akkor bejön egy ablak ahol a szót kéne menteni. Nem is értem az egészet, mert automatikusan ha beírok többször egy szót akkor elmenti, szóval egy értelmetlen bosszúság az egész. Kb 1 éve már hogy bejött ez a rosszság egy frissítéssel, azóta se találtam rá megoldást.

Üdv: Fishor

(#36929) crok válasza Fishor (#36928) üzenetére


crok
Topikgazda

Az Android alkalmazások topikban tedd fel szerintem (: Csak írj rendszert is majd hogy mit használsz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36930) Fishor válasza crok (#36929) üzenetére


Fishor
senior tag

Köszi, megpróbálom.

(#36931) jozefjozefa


jozefjozefa
újonc

Redmi note 4 pro készülékem van. Korábbi hozzászolásoknál láttam, hogy a volte funkciót hogyan kell aktiválni. A régiót indiára állítottam és meg is jelent a volte . Bejapcsoltam de a jobb felső sarokban nem irja ki hogy volte. Hívást tudok indítani de engem nem tudnak elérni. Telenor a szolgáltató. Ahol lakom nincs nagyon térerő voltéval tudok telefonálni és engem is tudnak hívni. SOS

(#36932) crok válasza jozefjozefa (#36931) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi a készüléked pontos típusa? Becenevét tudod? Nikel, Mido? MTK vagy Snapdragon SoC, 10 vagy 8 magos? Pontosan mit csináltál még a régión kívül? Az hogy nem írja ki semmit nem jelent, az IMS regisztráció attól még megy. A tárcsázóban *#*#869434#*#* megvolt és azt írta hogy carrier check disabled? Talán a legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy a Tárcsázóba beütöd, hogy *#*#4636#*#* és a telefon alatt hanghálózat típusa LTE kellene legyen, menj vissza a tárcsázóba és hívj fel egy számot majd vissza az infoba: nem szabad LTE-ről leváltania, a felső, térerő ikon mellett is maradnia kellene. Amikor nem tudnak hívni akkor az a gond hogy túl lassan vált LTE-ről 3G-re vagy 2G-re és nincs kapcsolás. Még azt kipróbálhatod, hogy ugyanitt az info menüben a preferált hálózatot átállítod mondjuk LTE/UMTS auto (PRL)-re, akkor hátha gyorsabban vált le ha már a VoLTE nem akar menni. Illetve alul az Egyebek gomb alatt van egy IMS-szolgáltatás állapot, az mit ír? Regisztrált vagy nem regisztrált? Ha nem regisztrált, akkor egy APN-t még lehet hozzá kell adni: Új APN majd név = ims, APN név = ims, APN típusa = ims > mentés > nem fog látszani mentés után. De régen voltak gondok a Telenor VoLTE-vel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36933) jozefjozefa


jozefjozefa
újonc

Az APN megoldás sikerült. Van volte. Nagyon köszönöm super vagy. Az hogy a régió India gondolom a szolgáltató felé nem befolyásol semmit ugye? Gondolok itt többlet költségre

(#36934) crok válasza jozefjozefa (#36933) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, a világon semmit - de szerintem neked se tesz jót :D Majd írthatod ki a reklámokat, akarommondanikérem az ajánlásokat az appokból :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36936) vadkörte válasza crok (#36934) üzenetére


vadkörte
addikt

Új(abb) crDroid-ot használ valaki? Ha crDroid, akkor v6.x (10-es alapú) vagy v7.x (11-es alapú) a jobb választás? Lényeg a stabil működés, ha lehet minden - GPS, wi-fi, modem, érintésérzékelés, biometrikus szenzor, C2API támogatott legyen, stb... - működjön!

Üdv. V. Körte

(#36937) ktomcat válasza vadkörte (#36936) üzenetére


ktomcat
senior tag

Szia!
Én szeptember vége óta használom a luis féle crdroidot (10 alapú), gond nélkül (7.2-es gcam,. wifi, gps, bluetooth, hotspot stb). A 11eset még nem próbáltam de általánosságban azt mondják a 11ről hogy jobb mint a 10, csak még ki kell forrnia :K

[ Szerkesztve ]

(#36941) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Raktam a telóba egy új sd kártyát (64gb Sandisk). Töröltem és formáztam a telóval. Azóta többször is jön értesítés, hogy sd kártya fotók és adatok átviteléhez. Ez miért van? A régi kártyával nem volt ilyen értesítés, max az első berakáskor. Pedig az értesítéseknél ki van véve a csúszka mindennél ahol lehetett. Vagy az a baj hogy a telefonnal formáztam?

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#36942) crok válasza Fishor (#36941) üzenetére


crok
Topikgazda

Szinte biztos, hogy az SD lesz a gond, semmi köze a formázáshoz vagy bármi hasonlóhoz.. volt egy tag cca. két és fél éve, a kétszáz+ hozzászólásos kálvária vége az lett amit az elején is mondtunk: az SD kártya nem stabil, állandóan újramountolja a készülék. Ha van kedved olvasni akkor #12087-ben indul és valahol a #12286 után áll meg.. mivel 200+ hsz. (van benne persze más is..) ezért nem tudja a RIOS motor egyben kitenni egy oldalra az összeset..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36943) Fishor válasza crok (#36942) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Köszönöm! Akkor nem formázom újra. Reggel óta nem írta, remélem nem fogja többet. S7 telefonba volt ez az sd kártya 4 évig, annál nem volt gond sosem. Most megörököltem.

Üdv: Fishor

(#36944) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok!

Akit érdekel van midon működő 8.1-es gcam elvileg (én még nem próbáltam ki de itt többen is azt jelezték hogy ezt használják)

(#36945) vadkörte válasza ktomcat (#36937) üzenetére


vadkörte
addikt

Vettem egy nagy levegőt és feltelepítettem ezt a Louis féle cr-t. (ez volt a "legfrissebb") Lehet, hogy kicsit "pazarlóbban" bánik az akkuval, de ha nem 8-10 naponként töltöm, hanem 5-7, hát egye fene. :) Egyelőre jónak tűnik. Az OTA mennyire használható, ajánlott, nem ajánlott mivel már jelzett is egy frissítést. Ha használható, hogyan működik? Letöltöm, telepíti magát?

Üdv. V. Körte

(#36946) crok válasza vadkörte (#36945) üzenetére


crok
Topikgazda

Én nem emlékszem hogy lett volna vele baj..

A Luis crDroid Mido XDA thread szerint is csak ennyi az OTA:
Go to crDroid > About cdDroid > Updates
Press reload button (right corner)
Select download on the new build list
After download select update/flash new build
Optional: Installed gapps and magisk will be moved into new system automaticaly !

Most felpattintottam Jan. 11. build-et (+Magisk V21.2 és OpenGApps Pico)
és lefrissítettem a Jan. 13. (tegnapi) build-re OTA-val és teljesen jól lement.

De ha más nem akkor ott van a recovery-ből végrehajtott sima dirty flash,
az OTA ugyanezt csinálja csak egy openrecovery script "nyomkodja helyetted a gombokat" (:

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36947) ktomcat válasza vadkörte (#36945) üzenetére


ktomcat
senior tag

Csak megerősíteni tudom crok mester hozzászólását :K

Október óta ota-val frissítgetem, gond nélkül (orangefox recoveryvel), automatikusan újraindul, telepíti magát, és bootol :)

Az akkuidőről sajnos nem tudok relevánsan nyilatkozni, mert az enyém már csak ~70%os élettartamú így a 100-ról 80ra elég hamar lemegy de nagyjából 4-6 óra kijelzőidőt szokott hozni nekem (gps, wifi, bluetooth, telefonálás használattal). Igazából ilyen helyzetekben szoktam kisütni az akksit hogy addig merítem amikor már be se kapcsol és utána adok neki feszt, de egyszerűen nem tudom teljesen lemeríteni mindig bekapcsol és elkezd bootolni, múltkor vagy egy óráig csináltam és még mindig bírta de utána legalább 73% lett az akksi :U

(#36948) crok válasza ktomcat (#36947) üzenetére


crok
Topikgazda

Hajjajjj ilyet ne csinálj.. okay, ott van benne a kis IC ami nem engedi mélymerülni de a mélymerült LiPo akkuk meglehetősen veszélyesek. Ez nem NiMH vagy NiCD vagy hasonló (régi fajta) akku, itt ilyesmit nem szabad csinálni, ezekben amúgy sincs memory effect (és okostelefonban nincs NiMH vagy NiCD akku, régesrégi telefonokban volt). A túlmerített akkukat amúgy is külön módszerrel kell tölteni is (éleszteni), tűzveszélyes a túltöltése és a túlmerítése is. Szerintem olvass ennek utána mert árt az akkunak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#36949) vadkörte válasza ktomcat (#36947) üzenetére


vadkörte
addikt

& crok

Utoljára MIUI-t frissítettem OTA-val, szóval kicsit tartottam tőle. A Magisk kivételével probléma mentesen lefutott. Azt kellett újratelepíteni.
Van még tartalék az öregben. Ha kellően sokáig lesz még hozzá ROM, lehet mégsem cserélem le. :DDD
ktomcat, kipróbáltam a 8.1-es GCam-et. Ha épp nem FC-oz, akkor nem menti el a képet (elkészül, de a feldolgozáskor jön a FC) Maradok a Parrot féle 7.3-nál. (a legjobb eredményt egy őskori 5-ös GC-vel értem el)

Üdv. V. Körte

(#36950) crok válasza vadkörte (#36949) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, MIUI-nál OTA frissítéskor "nem éli túl" a Magisk mert a ROM-ban (nyilván) nincs addon.d support hogy a Magisk túléljen: a MIUI ROM-ban levő kernel (boot.img) simán 1:1 megy fel, felülírva a már patkolt kernelt (ramdisk-et).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.