Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) negyedes válasza becksim (#4499) üzenetére


negyedes
addikt

Nagyon jo. :C kicsit hianyzott h lassam h mikor hasznalja valaki a gpst.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4502) legiaap válasza becksim (#4499) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tudtam, hogy láttam már valahol ezt a leírást... :DDD
Amúgy én is erre gondoltam.

Blyan: Na én is ettől félek. Telepítgetem vissza a játékaim és fogyóban van a hely. Valószínűleg nem fogom az összeset feltenni, csak amikkel aktuálisan játszok. Amiket végigtoltam azokat le fogom törölni.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4503) Blyan válasza legiaap (#4502) üzenetére


Blyan
félisten

És ezek a meglévő játékok. Az remélt és várt portolások méreteiért érdemes lesz megnézni az iOS változatok méretét.

NFS Hot Pursuit WP-n 113 MB
iOS-en ugyenez 383 MB. (ez mondjuk már elég szélsőséges növekedés)

Ha a komolyabb játékok is megjelennek majd itt is felszaladnak majd 1 giga környékére.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4504) gyuromoj


gyuromoj
veterán

1000 eurós nyeremény az "űrbe" küldött Lumia 920 megtalálójának

(#4505) Blyan
Legalább akkor Magyarországon zuhantak volna le, de így eléggé esélytelen. Mondjuk ha minden darabért adnak 1k eurót, akkor ismerősökkel vitetném be, kapnának 2-300 eurót a többi meg maradna nekem. 10-15 darabnál már egész szép összeg összejönne. ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4505) Blyan válasza gyuromoj (#4504) üzenetére


Blyan
félisten

Mondanám, hogy keressük meg, de nem túl esélyes, a koordinátákat elnézve. :)

(#4506) mukibuci

Oké Bundás, most még 2 percig lebegtetem a víz felett, siess! :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4506) mukibuci válasza Blyan (#4505) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

használd az erőt ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4507) Blyan válasza mukibuci (#4506) üzenetére


Blyan
félisten

Na? Megtaláltad? :)

emvy: force choke indul. :DDD
Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4508) emvy


emvy
nagyúr

Hahahah! *gonosz kacaj*

Fekete 920 elofizetes nelkul (de EE/T-Mobile/Orange/Virgin lockkal) + WESC fejhallgato + wireless charging plate = 399 font = 139e forint.

Itt van mellettem. Nincs nalam microsim, szoval estig varnom kell. :)

while (!sleep) sheep++;

(#4509) legiaap válasza emvy (#4508) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na akkor gratula hozzá. :C

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4510) gyuromoj válasza emvy (#4508) üzenetére


gyuromoj
veterán

Gratulálok, használd egészséggel. :C :R
Hétvége fele írhatnál róla pár sort azért, esetleg pár kép és videó társaságában. :B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4511) KBear


KBear
tag

Sziasztok,
a Radaros topikba már beírtam, de hátha ide többen benéznek, így ide is bemásolom a kérdést:

"Sziasztok!
Pár hónapja használok egy HTC Radart. Szép, jó, szeretem. De lenne egy kérdésem a tárhelyre vonatkozóan. Elméletileg 8 GB tárhely van benne, ami nem bővíthető. HA a telefon beállítások/névjegy menüjébe benézek, azt látom, hogy kb. 500 MB tárhelyem van még, 6 és fél giga meg foglalt terület. Ezt nem nagyon értem. Gondolom netto adatokról van szó, de van a telefonon kb. 160 MB saját fénykép és 180 GB saját készítésű video (tudom, ezeket lehet szinkronizálni, törölni), van persze jó pár app, amik elvileg 1-2 MB méretűek, a leírások alapján pár lehet csak nagyobb ennél. Vannak játékok is, itt a legnagyobb egy 80 megás példány, de ezen kívül csak ennél jóval kisebb méretűek vannak. Akár hogyan számolom, nem értem, hogy fogyhatott el ilyen szinten a tárhelyem?
A Zune-ra ma rádugva találtam egy menüt, ami "Foglalt tárterület" névre hallgat. Itt a csúszka 5%-on volt. Ezt feltoltam 30%-ra, de láthatóan semmi sem változott. Van egy infórajz, ami mutatja a telítettséget, ahol a képek és a videók mérete rendben megjelenik ("foglalt terület összesen"-re ír egy 5,98 GB-t), ha a szürke részre rámegyek, akkor a "fenntartott hely és egyéb tartalom"-ra ír egy 7,43 GB-t, ami a százalék változtatására változik (70%-nél 9 és fél giga, pl (ööö)), a "szabad tárterület"-et viszont mindenképpen 0,00-ra írja.
Valaki tudna segíteni, hogy ez hogy a fenébe lehet? Hogy fogyhatott el a tárhely néhány megás programoktól? Mit változtat a százalékos csúszka? És egyáltalán hogy értelmezzem ezt az egészet?
Másik kérdésem, hogy videókat hogyan tudom leszedni a telefonról? Vagy szinkronizáláskor hova a fenébe rakja a Zune? Egyáltalán le tudom-e játszani azokat más eszközön is (PC)?
Elnézést a sok kérdés miatt és előre köszönet a válaszokért!
Üdv,
Laci (kbear2112)"

Üdv Nektek is!

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#4512) catroot válasza emvy (#4508) üzenetére


catroot
veterán

Használd egészséggel! :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#4513) Maateeo válasza KBear (#4511) üzenetére


Maateeo
aktív tag

A videók is a szinkronizált fényképek közé kerül, a windows default képek mappába. Az appok sokat tudnak szemetelni, a letöltési méret sosem mérvadó. A helyet csak úgy tudod visszanyerni, ha csinálsz egy Hard Resetet a telefonon. A csúszkára vonatkozó rész meg ott van leírva, ahol huzigálod a ZUNE-ban.

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#4514) MasterMark válasza KBear (#4511) üzenetére


MasterMark
titán

A videókat a képeknek kiválasztott mappába egy Telefonról mappába teszi a Zune.

Azt a csúszkát meg lehúzni kell, nem feltolni, mert akkor még kevesebb helyed lesz. :)

Switch Tax

(#4515) Integrale válasza KBear (#4511) üzenetére


Integrale
veterán

Azzal a csuszkaval csak azt allitod, hogy a letoltott, telepitett stb dolgoknak mennyi helye legyen!

"Bad reklám is reklám too"

(#4516) crey válasza emvy (#4508) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Na, akkor az első dolgod fiatalember, hogy írsz egy csudiszuper videólejátszót programocskát, ha már úgy is van eszközöd amin tesztelheted.

Ha ügyes vagy, én megveszem :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4517) Blyan válasza crey (#4516) üzenetére


Blyan
félisten

Feliratot is támogassa... :D

(#4518) mukibuci

Sőt, le is torrentezhetné (99%-os adattömörítéssel) és felolvassa és vagy kivetíti, 10000 luxon, battery save módban, és adagolja a popcornt!

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4518) mukibuci válasza Blyan (#4517) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

fel is olvashatná a feliratot :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4519) emvy válasza crey (#4516) üzenetére


emvy
nagyúr

Megnezem, mit tehetek :D

while (!sleep) sheep++;

(#4520) Воланд válasza emvy (#4508) üzenetére


Воланд
titán

csomagkuldest vallalsz? mert szerintem kelleni fog egy januar vegen, februar elejen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4521) emvy válasza Воланд (#4520) üzenetére


emvy
nagyúr

Privat.

while (!sleep) sheep++;

(#4522) Blyan válasza Воланд (#4520) üzenetére


Blyan
félisten

És mivel használnád? Vagy a hazai T-s kártyával megy?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4523) Воланд válasza Blyan (#4522) üzenetére


Воланд
titán

hat, remelem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4524) mukibuci válasza Воланд (#4523) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

mérget ne vegyél rá, mert nem szokásuk működni, aztán meg majd az öreg omniáról oszthatod meg a netet az új telóra :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4525) KBear válasza Maateeo (#4513) üzenetére


KBear
tag

Kedves Maateeo, MasterMark és Integrale!

Köszönöm a válaszotokat!

A videókat közben szerencsésen megtaláltam, így bátran töröltem is a telefonról.
A csúszka le-föl húzásánál a szöveg számomra nem egyértelmű. Ráadásul nem is látom, hogy érdemben változtatna-e valamin. Akárhogy tologatom a %-ot, a telefon pontosan ugyanannyi tárhelyet ír.
Nekem mondjuk sms-re nem kell túl sok hely, de e-mail-t olvasni szoktam rendszeresen, van sok app a masinán, de a letöltéskor megadott méreteket összeadva nem lehet több pár száz MB-nál. Mondjuk egy zenei albumot szeretnék rárakni a telefonra, merre toljam a csúszkát? :)

Hard Reset! Ez nem hangzik túl jól. Gondolom töröl minden appot, sms-t, fényképet, beállítást?! Hááát...
És mégis, hogyan működik? Hátha egyszer rászánom a fejem...
(Ha jól értem, letöltök egy appot, aztán törlöm, de egy része marad és foglalja a helyet szemétként?)
Azért egy tárhely bővíthetőség beleférhetett volna a 7-es WP-be! :(

Üdv,
kbear2112

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#4526) Integrale válasza KBear (#4525) üzenetére


Integrale
veterán

Az utobbi idoben nekem sem mutatta azonnal a valtozast a csoszka allitasa utan.
Zard be a Zune-t, nyisd meg ujra es jo is lesz!

nincs mit!

"Bad reklám is reklám too"

(#4527) btudos válasza KBear (#4525) üzenetére


btudos
Topikgazda

Korábban már egyszer értekeztünk erről a tárhely bugról, most telefonról nem tudom megkeresni, de röviden összefoglalom. Az összes app, a skydrive, az explorer - sőt szerintem az office is valamilyen szinten - szemetel a telefon belső tárhelyére (gyakorlatilag egy üríthetetlen cache a történet, de pontosan mi sem tudjuk a hiba valódi okát :( ). A foglalt helyet sajnos csak hard resettel lehet felszabadítani, de az mindent töröl a telefonról, és csak a névjegyzéket tudod maradéktalanul visszaállítani, mert az a felhőben tárolódik, az appok mentései, az smsek mind repülnek a telefonról.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4528) legiaap


legiaap
nagyúr

Ma lemértem a boot időt a 8X-nél. 56 másodperc a hálózatra csatlakozásig. WP7-nél ez 26 másodperc volt.
Ja meg megvolt az első bug. A kölső hangszóró recsegősen és nagyon halkan kezdett el szólni. A max hangerő kb. 2-3-as szintnek felelt meg. Restart megoldotta.
Ja és érdekesség, hogy ugye a régi SIM-em lecseréltem egy Micro-ra, hogy itt tudjam használni. A számom megtartottam, de ha bemegyek a beállítások, alkalmazások, telefonban, akkor ott nem a megtartott számom írja ki, hanem az új micro sim számát...érdekes.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4529) MasterMark válasza btudos (#4527) üzenetére


MasterMark
titán

Erről az MS is tud? Dejó lenne egy Cache törlő gomb a beállításokba. :D

Switch Tax

(#4530) Blyan válasza legiaap (#4528) üzenetére


Blyan
félisten

Hát igen, bonyibb oprendszer, súlyosabb boot time. Ez legyen a legkevesebb.

A bug nem túl biztató.

A telszám meg meg a kártya bibije szvsz, de ha használatot nem befolyásolja, akkor ne foglalkozz vele.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4531) btudos válasza MasterMark (#4529) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nagyon remélem hogy tudnak róla... :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4532) KBear


KBear
tag

Köszönöm mindkettőtöknek!
Ha rászánom magam a Hard Restere, akkor mit kell csinálnom?
Ha nagyon macerás leírni, megpróbálok rákeresni.
Köszi mégegyszer és üdv!

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#4533) legiaap válasza btudos (#4527) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem most fent van 35 progi, persze a gyáriakon kívül, meg 22 játék és így van még 9,61 giga szabad helyem.
Music and videos: 797,14 KB, amúgy innen is látszik, hogy megy a szemetelés, mert semmi zeném nincs fent
apps: 1,27 giga
other: 1,28 giga (még most sem tudom mi ez)
system 2,5 giga
:F

Ja és még egy érdekesség. Jelzett a HTC app, hogy van update. Frissítés előtt 9,61 giga szabad helyem volt most van 9,59 ez akár hogy is számolom 20,48 mega, holott az app csak 16 megás...hm

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4534) laccy88


laccy88
senior tag

7.8ról semmi hír? :U

(#4535) catroot válasza KBear (#4532) üzenetére


catroot
veterán

Arra vagy kíváncsi, hogyan kell csinálni?

Bemész a beállításokba és ott pedig kiválasztod azt a menüt, ahol a telefon adatait tudod megnézni.

(settings/about/reset my phone)

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#4536) zsírsámán válasza laccy88 (#4534) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Pár napja még úgy volt, hogy majd ma megváltják a világot és minden kiderül. Ezek szerint mégsem. :C Remélem azért még a decemberi világvége előtt lesz róla hír, hogy tudjuk miből maradunk ki. :DDD

(#4537) Barthezz2 válasza legiaap (#4533) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Van egy DVD5-ös játéktelepítőm, ami felrakva 12 GB. Szvsz itt is hasonló lehet a helyzet.

Amúgy úgy nézem csak engem nem zavar ez a tárhely mizéria. 8Gb van, és bár igaz, hogy játékokat nem nagyon használok(3 van fent), de még sosem éreztem gondot ebből, sőt, szerintem jobb, hogy van egy rakás dolog, ami cache-ben van, minthogy minden alkalommal az 500 megás netem fogyassza.

Pedig 3 mail fiók szinkronizál több ezer levéllel, egy rakás zene fentvan(sokszor 8-10 album), némi videó, és egy csomó app.

Szerk.: Na, most ránézve gyenge 4.3Gb az other. Ez azért már sok..

Más: WP7.5 alatt nálam is simán mennek a kattintható dolgok itt PH-n, csak a link nem.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4538) tybsen válasza Barthezz2 (#4537) üzenetére


tybsen
addikt

És ez mennyi idő alatt jön így össze? Gondolom nyilván használatfüggő a dolog, de gondolom azért nem olyan extrém gyorsan, hogy két havonta HR kell?

(#4539) Oppenheimer válasza legiaap (#4533) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kell ennek a rendszernek a bővíthetőség mint egy falat kenyér. Nem értem mért nem bír senki összerakni egy minden szempontból kompromisszummentes telefont...

Amúgy anyámnak most abból van elege, hogy a PPL hubban ott van a recent rész, és azt akarta kiszedetni velem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4540) Barthezz2 válasza tybsen (#4538) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mango beta körül volt HR, azóta nem, szal több mint egy év.

(#4536) zsírsámán: De USA-ban még javában megy a mai nap, valahol csak épp reggel múlt.

Everybody lies.

(#4541) zsírsámán válasza Barthezz2 (#4540) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Erről meg is feledkeztem, de nem is csoda, mert minden térképen mi vagyunk a világ közepe :DDD Nem is értem miért nem itt jelentik be az új dolgokat. Innen minden irányban gyorsabban terjedne az infó ;]

(#4542) laccy88 válasza zsírsámán (#4536) üzenetére


laccy88
senior tag

én is a mai napra vártam :DDD hát akkor türelem :DD

(#4543) legiaap válasza Barthezz2 (#4537) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mondjuk a is igaz, amit te mondasz. Valamit valamiért ugye.
Neked most milyen telefonod is van?

Ja a fotókat most sem tölti fel eredeti méretben a skydrive-ra...idegesítő.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4544) tybsen válasza Barthezz2 (#4540) üzenetére


tybsen
addikt

Na jo, hat az nem annyira veszes. Persze nyilvan nem jo dolog, de azert annyira nem gaz. Cserebe gondolom minden gyorsabban toltodik be, mert a cache-ben van?

A HR meg annyira engem szemely szerint nem zavarna neha-neha. Mondjuk en nem ragaszkodom az sms-ekhez sem, meg a whatsapp es egyeb uzenetekhez sem - ugyhogy amikor par havonta telefont (kizarolag android) csereltem eddig, akkor minden el is tunt nagyjabol (a mentesekkel en sosem szorakozok). Engem a programok sem erdekelnek, persze android eseteben jo a google, hogy ujratelepiti oket, de amugy is tudom, miket hasznalok es ha idokozben valami hianyozna, gyorsan letoltom. Tehat ez em olyan gaz, hogy wp.n nincs. A nevjegyzek az egyetlen, ami lenyeges - de ezt a wp is szinkronizalja.

(#4545) emvy


emvy
nagyúr

Infok fel nap utan:

- a pozitivumokat nem nagyon fogom mostantol mondani, az ugyse erdekel senkit :DDD (Gyonyoru, massziv, a sulya nem zavaro, gyors, a kijelzo szuper.)

Negativumok:
- a Nexus One-om utan a bal also sarokban elhelyezett 'vissza' gomb tul tavol van. Nehezkes elerni, ha egy kezzel hasznalom a telefont. (Ebbol sejtheto, hogy egyebkent egykezzel teljesen jol hasznalhato, nem egy Galaxy Note meretu valami.) Gondolom, hogy ez a tobbi 4.5" feletti telefonnal is igy lenne.
- csuszos a felulete. A fenyes verziokat _sokkal_ biztosabban lehet fogni, mint a mattot, szinte tapad a kezedhez a fenyes.

Ezeken kivul eddig nagggyon jo. :)

while (!sleep) sheep++;

(#4546) Barthezz2 válasza legiaap (#4543) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

HTC Trophy jelenleg még.

(#4544) tybsen: Persze, hisz az ott van, nem kell netről betölteni.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4547) btudos válasza legiaap (#4543) üzenetére


btudos
Topikgazda

Be tudod állítani, meg nem mondom hogy hol, hogy WiFi-n eredetiben töltse fel.

tybsen: WP8-nál van majdnem teljeskörű beépített backup lehetőség, ami a Skydrive-ba menti az appok adatait, sms-eket stb.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4548) Pttypang válasza Barthezz2 (#4540) üzenetére


Pttypang
veterán

Most toltam egy hr-t, jót tett neki, amikor megkaptam a telót, elég sok szemetet rávágtam, így, hogy letisztultabban, csak a szükséges dolgokat pakoltam fel, meg nem pakoltam rá a teljes unmixed asot yearmix pakkot, máris barátibb a helyzet.. :DDD

Everybody lies.

(#4549) legiaap válasza btudos (#4547) üzenetére


legiaap
nagyúr

És ki az aki épp akkor van wifi közelben, ha lövi a képet?
Az emberek, mint ahogy én is az esetek többségében nem otthon fotózok, hanem kint, ahol nincs wifi.
Tudom, hol lehet állítani amúgy.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4550) andris811 válasza legiaap (#4549) üzenetére


andris811
tag

És elárulod, hogy hol lehet? Én nem találtam ilyet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.