Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1251) betyarr válasza Csabee. (#1247) üzenetére


betyarr
veterán

és azon kívül hogy ott a kettősindítású vagy mifene opciót választom,vannak még különösebb buktatói,hátrányai,csunyaságai a dolognak?

(#1252) pzstm válasza poirot (#1250) üzenetére


pzstm
titán

akkor már csak be kell konfigolni egy ftp szerver progit, ami állandóan fut ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1253) poirot válasza pzstm (#1252) üzenetére


poirot
senior tag

Ha megkérnélek, leírnád, hogy sikerült Neked a windows 7 64 bit-es rendszeren megcsinálni? Ha lehetne részletesen.

Köszönöm.

(#1254) Sub-ZeRo válasza BOBO6 (#1230) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is 4 vinyó van benne, de én win 7 telepítés előtt az xp lemezemmel létrehoztam egy 50 gigás partíciót, majd a win 7 lemezt beraktam és nem hoztam létre újra, hanem csak töröltem és úgy raktam rá a rendszert. Te valószínűleg a win 7 telepítőjével hoztad létre a particíót és azért rakta másik vinyóra azt a 2 fájlt. Nekem így nem csinálta ezt az xp-s megoldással. Ja, és így nem kellet lehúznom a + 3 vinyót. :D :))

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1255) pzstm válasza poirot (#1253) üzenetére


pzstm
titán

nem használom szervernek a gépem...így sajnos nem tudok neked ilyet mondani.... :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1256) Sub-ZeRo válasza pzstm (#1240) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

nem tudom nekem eddig csak azom volt, és most sincs vele bajom... bár a következő gépem amd-s lesz... :D

Más: Szerintetek ez a codec milyen win 7-re? -> [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1257) kraftxld válasza poirot (#1253) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Routeren ki van nyitva a 21-es port a te gépedre? Windows firewall-ban kell engedélyezni. Amúgy a Win7-ben is van FTP szerver ha jól emlékszem az IIS részeként. (Professional vagy Ultimate esetén)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1258) pzstm válasza Sub-ZeRo (#1256) üzenetére


pzstm
titán

ez az egyetlen, amit merek javasolni :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1259) pzstm válasza kraftxld (#1257) üzenetére


pzstm
titán

Telnet server/kliens van benne...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1260) codric válasza Morden24 (#1241) üzenetére


codric
csendes tag

Az alaplaphoz adtak windows alatt futatható bios frissítő szoftver. Mivel semmilyen ez írányú tapasztalatom nincs, ezért kérdezem érdemes az ilyennel szöszölni, vagy a jó öreg dos frissítés a javasolt?

(#1261) kraftxld válasza pzstm (#1259) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Tessék csak lenyitni az Internet Information Services-t is :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1262) Morden24 válasza codric (#1260) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mivel a Windows-od nem nevezhető jelenleg éppen hiba nélkül működőnek, nem javasolnám.
Maradnék a dos-os megoldásnál, ha nem okoz gondot.

Sectumsempra - For Enemies

(#1263) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#1256) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jóféle.
Én ezt használom már Vista óta. Win7 alatt is kiválóan teszi a dolgát, még nem volt vele gond.

Sectumsempra - For Enemies

(#1264) poirot válasza kraftxld (#1257) üzenetére


poirot
senior tag

Engedélyezve van a 21-es port, windows tűzfal-ban is szintén. Ultimate-m van. Rákerestem a windows-ban de nem találtam szerver progit.

:(

(#1265) pzstm válasza kraftxld (#1261) üzenetére


pzstm
titán

jó hogy kiszerkesztettem kommentemet (Van benne FTP is,csak sosem sikerült még beállítanom) így szólt az eredeti...csak hát kávé nélkül gondolkodni :DDD
Amúgy parancsolj:

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1266) poirot válasza pzstm (#1265) üzenetére


poirot
senior tag

Ezen már túl vagyok. :( Rendszergazdai jogosultsággal kipipálva.

(#1267) pH érték


pH érték
aktív tag

Van egy WUSB11 hálózati adapterem, de nem adtak ki hozzá w7-es drivert. Amikor csatlakoztattam próbált a neten keresni hozzá de nem járt sikerrel. Sehogy se tudom használni w7 alatt? :F

(#1268) kraftxld válasza pH érték (#1267) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit több részletet a hálókártyáról? Everest mit mond róla?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1269) pzstm válasza pH érték (#1267) üzenetére


pzstm
titán

Vista driver van hozzá? Ha igen, akkor nyugodtan próbáld meg felrakni rá. Ha hibát dobna esetleg, akkor állíts kompatibilitáson ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1270) pH érték válasza pzstm (#1269) üzenetére


pH érték
aktív tag

Rosszul mondtam és nem WUSB11 hanem WUSB54. Ehhez már van vista driver, megpróbálom. :)

(#1271) Koczka


Koczka
tag

hi

erre a vasra >>|| E5200 || 2gb ddr2 || 8500GT 512 || 64 vagy 32bitest érdemesebb telepíteni ? és miért?

(#1272) pzstm válasza Koczka (#1271) üzenetére


pzstm
titán

32bitest a 2giga ram miatt...persze ha tervezed a közeljövőben a bővítést, akkor x64 (amúgy most is felrakhatod az x64-est már)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1273) sfdrakex válasza Koczka (#1271) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem arra mind1, én a 64bitest tenném, nincs miértje, bár ha esetleg veszel még bele 2 giga memóriát akor nem kell ujra tenned a 32 bitest 64 esre hoyg kezelje rendesen a memoriákat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1274) bpx válasza poirot (#1266) üzenetére


bpx
őstag

és csak telepítetted vagy konfiguráltad is?

ftp-t telepíted a features-nél
aztán IIS managerben (start menü, beírod iis és ott is van) a default web site-on jobb klikk: Add FTP publishing, itt be lehet állítani az adminisztratív dolgokat (elérési cím, authentikáció, jogosultságok, stb.), aztán ugyanígy jobb klikk a default web site-on és lesz olyan hogy Manage FTP publishing, ott meg azt is hogy pl. melyik könyvtárat akarod megosztani

(#1275) poirot válasza bpx (#1274) üzenetére


poirot
senior tag

Beírtam:

IIS manager

Nincs a keresésnek megfelelő elem.

:F

Esetleg máshogyan nem lehet "előkotorni" ?

(#1276) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Windows 7 pro 32bit eredeti: néha ha installálok, kitömörítek akkor megtelik a memória (2gb) és belassul minden. Csak az újraindítás segít. Ez mitől lehet?
(A 64 bites win is ezt csinálta, talán az egy picit gyakrabban.)

[ Szerkesztve ]

(#1277) bpx válasza poirot (#1275) üzenetére


bpx
őstag

mert gondolom csak az FTP-t telepítetted
kell a management console is (web management tools / IIS Management console)

(#1276) MIFtIli: először is érdemes lenne megnézni feladatkezelőben hogy mi foglal annyi memóriát

[ Szerkesztve ]

(#1278) MIFtIli válasza bpx (#1277) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Semmi. Elkezdődik az install a memória használat folyamatosan nő, majd megtelik. A feladatkezelőben pedig ha összeadnám hogy mi mennyit foglal, az közel sem nem adná ki a 2 gb-ot.

(#1279) pH érték válasza pH érték (#1270) üzenetére


pH érték
aktív tag

Hát sajnos vista driver sincs hozzá. Másik verziójú kártyához van, de azt nem hajlandó telepíteni. Ami alaból van W7 hez azzal meg nem megy. :(

(#1280) pzstm válasza MIFtIli (#1278) üzenetére


pzstm
titán

Elkezdődik az install a memória használat folyamatosan nő

PowerISO-t használsz esetleg? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1281) pzstm válasza pH érték (#1279) üzenetére


pzstm
titán

ha manuálisan betallózod neki az INF fájl úgy sem eszi meg? Kompatibilitási módokat kipróbáltad? Rendszergazdaként futtattad? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1282) poirot válasza bpx (#1277) üzenetére


poirot
senior tag

"kell a management console is (web management tools / IIS Management console)"

Ezt leírnád részletesen, hogy hol érem el ?

(Ezek a beállítások a win 7-ben nagyon nem fekszenek nekem.) :(

(#1283) MIFtIli válasza pzstm (#1280) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Ő lesz a hiba? :)
Mit használjak helyette?

(#1284) pzstm válasza MIFtIli (#1283) üzenetére


pzstm
titán

Beta óta ezt csinálta PowerISO emlékeim szerint....(GB memóriát is megevett simán install végére...majd install végeztével unmount, és 20%-ra leesett memóriahasználat)
lényeg ami lényeg, hogy Daemon tools vagy virtual clone drive tökéletes helyette, és mindkettő ingyenes is :K ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1285) pzstm válasza poirot (#1282) üzenetére


pzstm
titán

Ugyanitt

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1286) pH érték válasza pzstm (#1281) üzenetére


pH érték
aktív tag

Netr70.sys fájlt találtam hozzá. Esetleg XP dirver-t? Hogy tudok kompatibiltást változtatni és rendszergazdaként belépni hogy tudok?

(#1287) Clemi válasza pzstm (#1284) üzenetére


Clemi
veterán

Beta óta ezt csinálta PowerISO emlékeim szerint....(GB memóriát is megevett simán install végére...

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nálam képes volt felzabálni mind a 6 GB-ot a power iso, ha a mountolt CD-DVD képről telepítettem. Azóta dameon tools és nincs ilyen gondom.

(#1288) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

akadt egy kis problémám, amiben hátha tudtok segíteni:

adott egy gép, benne egy 1.5 TB HDD, 100/1400 particiókkal, a 100GB-n van a windows xp.
Windows7-et szeretnék az XP helyére tenni, formatálva az első particiót. A gond az, hogy bebootol a windows7 lemez, betölti a kék képernyőt az egérkurzorral, és onnan nem megy tovább, megáll...

a lemez jó, más gépekre simán felment, de kipróbáltam egy másik win7el is, az is ezt csinálta.

a gép egy Gigabyte G31M-S2C + E5200

mi lehet a probléma?

(#1289) Clemi válasza BOBO6 (#1230) üzenetére


Clemi
veterán

Több merevlemez van a gépemben és a Windows 7 telepítés után vettem észre, hogy egy sokadik hdd-n megjelent egy bootmgr és egy BOOTSECT.BAK nevű fájl.

A Windows 7 pontosan úgy járt el, ahogy el kell neki járni egy rendszer telepíténél, vagyis az aktív, tehát boot particióra teszi a bootoláshoz szükséges fájlokat. Valahogy így mint nálam:

Tedd meg, hogy te is linkelsz egy ilyen képet, és rögtön ki fog derülni, hogy ki a hunyó.

(#1290) Gorneck válasza DuDieHUN (#1288) üzenetére


Gorneck
titán

A telepítésnek befejeződik és akkor nem megy tovább?

Stabil a géped egyébként?

Gorneck#1239

(#1291) coce


coce
csendes tag

Sziasztok!

Nem régiben feltettem a Toshiba Nb100-asomra a Windows 7et, előtte Xp volt fent. 80 gigás vinyó van a gépbe és még anno mikor xp-t tettem rá 2 parcióra osztottam, egy 20 gb-s és 60-ast csináltam. Most mikor feltettem a 7-et jelezte a telepítő hogy ajánlott 30 gigás partícióra tenni, úgy gondoltam megpróbálom a 20-assal,nem akartam emiatt leformázni totálisan a hdd-t. Mostanában vettem észre, hogy a merevlemezen a szabad terület mennyisége mindentől függetlenül változik. 1 órája azt írta ki,hogy totál nincs hely rajta,majd le töröltem két 700 megás filmet egyből 4 giga szabad hely lett,most mikor a törlés után megnéztem 2,5 giga szabadhelyet jelzett, most ismét visszaállt 4-re...szóval totál káosz...valakinek valami ötlete,hogy mi a baja, netán tényleg muszáj neki az a 30GB szabad partíció, vagy mi lehet? előre is köszi!

(#1292) sfdrakex válasza coce (#1291) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hybernációs filet kapcsold ki meg a rendszer visszallítást ha nincs rá szükséged ezekkel is sporolsz helyet nálam 25 gigás partición van a win7 és 10 giga körüli a szabad hely. Ha kell a hybernálás meg a rendszer visszaállítás is akkor pl EASUS Partition Managerrel a 60 gigás partició szabadhelyéből tudsz átmozgatni a Cdhez pár gigát.

Az hogy változik a szabad hely a swap file miatt lehet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1293) sfdrakex válasza DuDieHUN (#1288) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha vársz kicsit akkor se megy tovább? Biosban nyomj load defaultot.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1294) poirot válasza pzstm (#1285) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm sikerült elérhetővé tennem, meg vannak a beállítási lehetőségek.
Van egy jó pár.

Itt mit kell engedélyeznem, hogy egy sima FTP server müködjön ? Vagy akár a win 7-é?

(#1295) pH érték


pH érték
aktív tag

Hogy lehet komptibilitási módot váltani?

(#1296) DuDieHUN válasza sfdrakex (#1293) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

nyomtam már load defaultot, de nem segített, stabil a gép amúgy

(#1297) sfdrakex válasza pH érték (#1295) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jobb klikk a program asztali ikonján vagy exején tulajdonságok és ott kompatibilitás, ha programok kompatibilitási módjára voltál kíváncsi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1298) sfdrakex válasza DuDieHUN (#1296) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Volt aki 30-60 percet várt mire tovább ment neki akkor viszont ment rendesen a telepítés. Próbálj meg csinálni a win7 telepítőből usb-s telepítőt és usbről bootolva felrakni. pzstm oldalán van program és leírás is hozzá

Innen töltheted is(Windows7 USB/DVD Download Tool).

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1299) pH érték válasza sfdrakex (#1297) üzenetére


pH érték
aktív tag

Köszi

(#1300) DuDieHUN válasza sfdrakex (#1298) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

köszi, kipróbálom, márcsak szereznem kell egy 4gb-s pendriveot :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.