Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) dannyl


dannyl
addikt

"a telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni, vagy egy meglévőt keresni. További infó blablabla a naplófájlban talál." Ezt írja...

(#152) fess


fess
őstag

sziasztok
az mitől lehet,hogy a dvd olvasó folyamatosan eltűnik először a win 7 számára,majd a biosból is,általában újraindítás nem használ,csak a kikapcsol-visszakapcsol módszer.feltettem már a legújabb bios-t,de azzal sincs változás. az alaplap: asus m2n68 am se. xp-nél semmi gond nem volt vele.

(#153) Clemi válasza dannyl (#151) üzenetére


Clemi
veterán

a telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni, vagy egy meglévőt keresni

Totál nem ismerem a te lapod BIOS-át, így csak egy ötlet marad. Nincs bekapcsolva véletlenül a BIOS vírus védelme? Mert az nem engedi a winyó bizonyos szektorát módosítani.

(#154) dannyl válasza Clemi (#153) üzenetére


dannyl
addikt

Semmi ilyen nincs... :( És egyik meghajtóra se enged telepíteni... Egy másik gépben egyből jó. De ha feltelepítem (az első újraindításig) akkor sem hajlandó bootolni róla az eredeti környezetében. Ugye alap esetben folytatnia kéne a telepítést...

[ Szerkesztve ]

(#155) Dusee válasza Dusee (#140) üzenetére


Dusee
őstag

erre valami ötlet? :(

(#156) desolator


desolator
senior tag

Nekem egy olyan problémám lenne, ahogy néztem már másoknak is volt ilyen, hogy ha egy usb-s mobil racket rákötök a win7-es laptopomra, amiben egy sata-s vinyó van, akkor állandóan azt írja ki a lemez állapotára a lemezkezelőben, hogy: "érvénytelen"
ha rámegyek a lemez "újraaktiválására" akkor meg az írja ki, hogy: "érvénytelen lemezen nem lehetséges ez a művelet"
Ezen kívül semmi mást nem tudok vele csinálni. XP és Vista alatt is hiba nélkül megy. Mi lehet a gond?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#157) Sub-ZeRo válasza dannyl (#151) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. Biosban IDE legyen kiválasztva....
2. ha új installal sem jó, akkor egyik ismerősödhöz el kellene vinni a vinyót, ott megformázni ahogy szeretnéd, majd vissza tenni a tiédbe és feltelpíteni a wint úgy, hogy azt a partíciót már nem törlöd, nem formázod, csak kiválasztod és települjün...
3. ha ezek után sem jó, akkor egy másik vinyóval kellene próbálkozni, ha akkor sem, akkor vagy bios átnézés, vagy egy másik win-t kellene kipróbálni...
Ennyi dolgot még kipróbálnék a helyedben...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#158) mobal válasza desolator (#156) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

milyen a partició? elsődleges v kiterjesztett. másoknál is olvastam ezt. nekem tökéletesen mennek elsődleges particióval...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#159) ViZion válasza ViZion (#122) üzenetére


ViZion
félisten

megoldódott...
A w7 saját driverei összekutyulódtak az AMD chipset driverrel... AMD SATA driver uninstall után szépen leáll, plusz egy kis registry tweak, és már úgy kapcsol ki, mintha kirántanám a konnektorból. Ez nem vicc. tényleg respect, leállás csak pár sec, ha semmi nem fut. Sokan AVGre is panaszkodtak, de ez a tweak mindent leállít. überbrutál. lol.
MOST tudom azt mondani, h a w7 jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#160) mobal válasza dannyl (#148) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

másik merevlemezzel próbáltad? bios frissités?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#161) dannyl válasza mobal (#160) üzenetére


dannyl
addikt

to mobal & Sub-Zero:

Ez mind megvolt. Másik vinyó is. Formázva, formázatlanul, BIOS frissítés, BIOS beállítások (mindenféle módban). Egyszerűen nincs ötletem. :(
Még most kipróbálok valamit, aztán nem tudom mi lesz...

(#162) modflow


modflow
veterán

Segítsetek már légyszi!
Mi a fene lehet a baj a gépemnél, mert valami lassítja. Úgy tippelem, a HDD elérést korlátozza valami.

Van olyan, hogy ha másolok pl. egy 10 GB-os fájlt, beáll a rendszer amíg át nem másolja, sőt utána még vagy 4-5 perc, mire a lapozófájl is lemegy 4 GB-ról 1,5 körülire.

Ez a lassulás már abban is megnyilvánul, hogy ha megy a winamp és elindítom pl. a Firefox -ot, akkor a zene meg - meg akad, meg belassul, majd próbálja behozni magát. Szóval elég hülye helyzet.

Nem a CPU megy, hanem a HDD-t cseszteti valami, vagy a RAM -ot. De nem tudom ,hogy mi. Ilyen XP-n sose volt.

Valaki segítsen már megoldani, mert nagyon idegesít.

[ Szerkesztve ]

(#163) desolator válasza mobal (#158) üzenetére


desolator
senior tag

A Vista alatt még elsődleges volt, itt nem is ír róla semmi infót azon kívül, hogy érvénytelen és ennyit tudok vele csinálni amit látsz:

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#164) dannyl válasza dannyl (#161) üzenetére


dannyl
addikt

Beleraktam egy olyan vinchestert, amire frissen fel lett rakva a win7. BOOT DISK FAILURE... blalbla szokásos szöveg boot előtt...
Visszatéve a másik gépbe tökéletesen megy. Nincs több ötletem. :O

(#165) Sub-ZeRo válasza dannyl (#164) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

akkor lap problem, vagy sata kábel esetleg... vagy másik sata csatlakozóba kipróbálni...
nincs több ötletem....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#166) Sub-ZeRo válasza modflow (#162) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

azt is kellene tudni, hogy mennyi vinyó van a gépedben, hogy vannak particionálva...
mennyi üres hely van a win-nek hagyva...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#167) pete_21 válasza modflow (#162) üzenetére


pete_21
addikt

A Lapozófájlt a Win automatikusan kezeli?
Eszközkezelőben nézd meg az IDE ATA/ATAPI vezérlők az eszközöknek a Tulajdonságait, és ott is a Speciális beállításokat, hogy milyen üzemmódban mennek!

(#168) dannyl válasza Sub-ZeRo (#165) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Több ötletem nekem sincs.

(#169) Sub-ZeRo válasza dannyl (#168) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

igazán nincs mit... majd ha rájössz a problémára azért oszd meg velünk légy szíves... most már én is kíváncsi vagyok rá, mi a gubanc nálad...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#170) mobal válasza desolator (#163) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ez így érdekes :F esetleg megformázni és úgy kipróbálni ,hogy mindenhol jó lesz -e?

OFF: van valakinek 1db Google Wave meghívója? megköszönném very :) PM légyszi ha akad.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#171) dannyl válasza Sub-ZeRo (#169) üzenetére


dannyl
addikt

Mindenképp! :R

(#172) pete_21 válasza dannyl (#154) üzenetére


pete_21
addikt

Mármint ha a te winyódat egy másik gépbe teszed, akkor ott feltelepül, de utána már egyből nem indul a Win?

(#173) mobal válasza mobal (#170) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

közbe kaptam meghívót máshonnan. köszi ez sztornó.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#174) modflow válasza Sub-ZeRo (#166) üzenetére


modflow
veterán

Fizikailag 2 db HDD-m van.
A SATA 0-n van az oprendszer, ez: Samsung HD103UJ.
A SATA 1-en van a másik HDD, ez Samsung HD501LJ.

A 103UJ -on 3 partíció van:
- C: 150 GB, szabad hely most: 66,5 GB.
- D: 240 GB
- E: 465 GB

Az 501LJ -n is 3 partíció van:
- H: 60 GB
- I: 160 GB
- J: 247 GB.

(#175) modflow válasza pete_21 (#167) üzenetére


modflow
veterán

Nem átállítottam kézire:
Csak C-n van engedélyezve a lapozófájl: 6141-7500 Mb között.

Az egyik ATA Channel 0-n, másik ATA Channel 1-en van.
(Van itt "Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő". Ez mi?)
Ultra DMA-üzemmód 5 és DMA engedélyezve. Ez van mindkét HDD-nél.

[ Szerkesztve ]

(#176) mobal válasza modflow (#162) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

esetleg ha bekapcsolod feladatkezelőben az I/O írásokat, olvasásokat (nemtudom ehhez van e úgy konkrétan köze) lehet kitudnád szűrni?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#177) pete_21 válasza modflow (#175) üzenetére


pete_21
addikt

Hmm.
Mindegyik ATA Channel egy-egy fizikai SATA portot jelöl. És 0-tól megy a számozás, ezért van 0 is. Nekem is ugyanúgy van, egyik ATA Channel 0-n, másik az 1-esen, és ugyanúgy UDMA 5-ben. Ezek alapján nem kéne semmi gebasznak lenni.
Igazából azért kérdeztem első körben erre, mert ilyesmi lassulások akkor szoktak lenni, amikor UDMA helyett PIO-ban megy a HDD, bár ez inkább még a P-ATA winyóknál volt jellemző...
Bocsi, de több ötletem nincs, esetleg a legújabb chipset drivert megpróbálhatod, de az alap Win7-essel is mennie kéne...

(#178) modflow válasza mobal (#176) üzenetére


modflow
veterán

Azt hogyan lehet bekapcsolni? És mit kellene ott figyelni?

(#179) mobal válasza modflow (#178) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

nézet - oszlopok. hát érzelemszerűen egyik v másik érték nőni kezd ha köze van hozzá (mármint megtudod ,hogy melyik processz okozza - de ebben nem vagyok biztos)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#180) dannyl válasza pete_21 (#172) üzenetére


dannyl
addikt

Nem. Feltelepül, elindul, minden jó. Ha visszarakom a "rossz" gépbe, akkor nem bootol.

(#181) ALI_G


ALI_G
veterán

Miért van az, hogy ha sleep-be megy a gépem és felébresztem, akkor az egerem alig mozog. Ki kell húzzam az USB-ből és újra be kell dugjam, hogy ismét működjön.
Hibernálásnál nem csinálja ezt és már a bétás win 7 is ezt csinálta.

(#182) pete_21 válasza dannyl (#180) üzenetére


pete_21
addikt

Jaa, értem. Igen, akkor ott tényleg a te gépedben lesz valami hardveres gond. Alaplan, esetleg SATA-kábelre nézz rá elsőnek.

(#183) mobal válasza ALI_G (#181) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

milyen típusú egér? én nem tapasztaltam ilyet. lehet egyedi gond azzal a rágcsálóval...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#184) cecil


cecil
aktív tag

Hali!

Segítség kellene:

új vinyó + win7

500Gb vinyó, felraktam rá a win7 x64 változatát, de szeretném 2 részre osztani, particionálni a vinyót, 1 rendszernek, 1 adataimnak

mivel, hogyan?

(#185) sfdrakex válasza cecil (#184) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Partition Managerrel. klikk ide

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#186) cecil válasza sfdrakex (#185) üzenetére


cecil
aktív tag

köszi

(#187) cecil


cecil
aktív tag

Bocs mégse indul el... azt írja 64bites oprendszerre akarom felrakni és kilép

(#188) kraftxld válasza cecil (#187) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

start, search boxba: diskmgmt.msc

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#189) sfdrakex válasza cecil (#187) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Innen töltsd le akkor a professional ingyenesen kipróbálható verzióját, vagy próbáld meg pl xp kompatibilis módban (jobb klikk az exe jén tulajdonságok/kompatibilitás) amit letöltöttél.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#190) sfdrakex válasza kraftxld (#188) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lemezkezelésnél enged levágni és új particiót létre hozni? Most xp-s gépnél vagyok itt ha jól látom nem, Win7esre nem melékszem ezt nem néztem benne, és melozok éppen win7 meg otthon van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#191) kraftxld válasza sfdrakex (#190) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, lehet vele shrink-elni is mar.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#192) pzstm válasza sfdrakex (#190) üzenetére


pzstm
titán

erre gondoltok? :U

Ha jól látom kraftxld kollega kommentjéből, pont erre gondoltatok :K ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#193) sfdrakex válasza pzstm (#192) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen arra, csak még ennyire nem néztem a win7 lemezkezelőjét hogy már ezt is tudja azért kérdeztem.

Kraft köszi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#194) kraftxld válasza pzstm (#192) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, win7 alatt mar majdnem teljesen folosleges barmilyen 3rd party particionalo program.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#195) pzstm válasza sfdrakex (#193) üzenetére


pzstm
titán

bevallom őszintén még én sem mélyedtem el benne...formázni particionálni a telepítő beépítettjével szoktam...tökéletes megcsinálja azt, ami kell nekem :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#196) cecil válasza kraftxld (#188) üzenetére


cecil
aktív tag

köszönöm, sikerült

(#197) pzstm válasza cecil (#196) üzenetére


pzstm
titán

szuper :C

Akkor itt az ideje, hogy eltegyem magam holnapra. :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#198) ALI_G válasza mobal (#183) üzenetére


ALI_G
veterán

Microsoft intellimouse 1.1

(#199) ViZion válasza modflow (#178) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!

Lapozófile-ból alacsonyabb kezdő értéket adj, 2000 is sok szerintem, ha kevesli, majd szól.
Vírusírtót lődd le, futtass le egy tesztet (Hijack, vagy advenced system care-ben a futó processzeket nézd meg, kiírja ami a feladatkezelőben rejtetteket is), a futó folyamatokból ami nem kell iktasd ki...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#200) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok!A segitségeteket szeretném kérni!Office 2007-et használok amivel lassan két éve semmilyen problémám nem volt,se XP se,Vista,se Win 7 RC alatt egy hete telepitettem a Win 7 végső verzióját minden rendben ment de a powerpointal van egy kis gond.Nem tudom megnyitni az olyan pps-eket amik ilyen kis játék van,hibát ir ki !Szó szerint "A bemutató néhány vezérlője nem aktíválható.Lehet,hogy nincsenek regisztrálva ezen a számitógépen."Próbáltam reinstalni,semmi változás.Office 2003,ugyanezt irja ki.Tud nekem valaki segiteni!Hálás lennék bármilyen ötletért!Előre is köszi mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.