Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28001) kali8n


kali8n
tag

Erre valaki? :U

(#28002) Ice_Man22 válasza Fire/SOUL/CD (#27997) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Kocce ki fogom probalni a dolgokat.Kossz mindenkinek

(#28003) No-kia


No-kia
őstag

Hello! Találkozott már vki az alábbi dologgal:

haver gépébe a 2gb kingmax mellé került 2 gb samsung ram, felraktam a 64bites win7et, decsak 3 GB-t lát(Ram: 4,00GB használatban 3,00 GB) ennek mi lehet az oka? ilyennel még nem találkoztam

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28004) polonic válasza No-kia (#28003) üzenetére


polonic
félisten

Biosban memory remap funkciót állítsa át.

(#28005) samgar válasza No-kia (#28003) üzenetére


samgar
őstag

Alaplap?

Oppo Find X5 PRO

(#28006) Fire/SOUL/CD válasza kali8n (#28001) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha nem CRT monitort használsz, akkor először próbáld meg a legnagyobb felbontásra állítani a monitort, akkor is fennáll a jelenség?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28007) No-kia válasza samgar (#28005) üzenetére


No-kia
őstag

huh gigabyte G31 s2l, azthiszem,

kkösznöm az előző választ, utáan nézek hog ymerre vana biosában és lediktálom neki :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28008) bobsys válasza Morden24 (#27990) üzenetére


bobsys
addikt

ha mer ez olyan edison meg verzson ami optimalizalva van biztos :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28009) kali8n válasza Fire/SOUL/CD (#28006) üzenetére


kali8n
tag

A legnagyobb felbontáson élesek, csak én 1024x768-on használom és azon ilyenek.
XP-n ezen a felbontáson is élesek.

(#28010) ready01 válasza Sub-ZeRo (#27989) üzenetére


ready01
csendes tag

Köszi a választ. Megpróbáltam másik vinyóval is és másik oprendszerrel.

A tapasztalat azt mutatja, mindennel indul csak win7-tel nem. A másik vinyóra telepített win7-tel sem! Esetleg valami más ötlet?

(#28011) Sub-ZeRo válasza ready01 (#28010) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor a biosban AHCI vagy IDE módban van a vinyó? Tedd AHCI-re és úgy próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28012) Readi


Readi
tag

Hali!

Feltelepítettem a windows 7-et.Hogyan tudom megnézni h mennyi memoriát kezel?2 gb ram van a gépemben.

g751jy

(#28013) RootRulez válasza Readi (#28012) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha 32bites, akkor max 4-et, ha 64 bites, akkor többet. :) Sajátgépen jobb klikk tulajdonságok ott írja, milyen oprendszer van rajta. :K

═════════════════════════════════════════

(#28014) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Hogyan lehet kilőni win 7-ből ezt: bekapcsolás után automatikusan eszközillesztőszoftver telepítése???
Az eszközök és nyomtatóknál már beállítottam, hogy soha nem települjön, de ez nem elég. Az egész funkciót ki kellene lőni. Tipp???

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#28015) ready01 válasza Sub-ZeRo (#28011) üzenetére


ready01
csendes tag

Szia, ilyen opció nincsen: native vagy enchanced módba enged tenni, ahci-t nem ad be és a drive-on se tudok állítani, hogy pl. LBA legyen...

Windows7 install elején nem lehet betölteni valami értelmeset, hogy működjön?

(#28016) lhurgoyf válasza lhurgoyf (#27985) üzenetére


lhurgoyf
tag

#27985-ös hozzászólásomban valszeg nem sikerült világosan leírni a problémát. Azóta felfedeztem valamit, ami szerintem közelebb hozhatja a megoldást egy hozzáértő segítségével.

Tehát az a kínom, hogy egyre több olyan mappa keletkezik a gépemen, amiket ha törölni próbálok hibaüzenet hívja fel a figyelmem, hogy a "könyvtár nem törölhető." Ezután megszakítom, mást nem is tudok, és megpróbálom megnyitni a foldert. Erre kiírja, hogy "A hozzáférés le van tiltva."

Biztonsági mentés befejezésénél azt írja ki, hogy "A biztonsági mentés elkészült, néhány fájl azonban kimaradt." A kihagyott fájlok megtekintésénél pedig megtalálom a szóban forgó mappák listáját elérési utakkal (amelyeket nem tudok törölni). A txt-ben minden mappára azt írja, hogy pl "A Biztonsági másolat segédprogram kihagyta a(z) E:\blabla\blabla biztonsági mentését, mivel az a biztonsági mentés célhelyén található." 16 ilyen mappát sorol fel, de még csak véletlenül sem ugyanaz a mappa.

A vinyóm két részre van particionálva, C és E, C-n van a Win7 (32bit).

Annak idején azt hiszem, megváltoztattam a gép nevét, lehet, ez kavart be?

Ha valaki átlátja a problémát, kérem, segítsen.

Előre is köszi!

(#28017) lhurgoyf válasza RootRulez (#28013) üzenetére


lhurgoyf
tag

Nekem 32bites van, és a 4gb-ből csak 3-at használ...

(#28018) cigam válasza lhurgoyf (#28016) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Súgóban: Hogyan nyithat meg egy fájlt, ha értesítést kapott a hozzáférés megtagadásáról?

Na itt leírja hogyan adhatsz magadnak jogot hozzá, a speciális->Tulajdonos-nál meg saját tulajdonbavétel is érdekes lehet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28019) RootRulez válasza lhurgoyf (#28017) üzenetére


RootRulez
félisten

4GB az összes memória, azaz összesen annyit tud kezelni (megcímezni). Rendszer memória (ram), VGA memória, portoknak szánt memória, meg a sok más, ami összesen 4GB lehet. Nekem anno asszem 3,25GB RAM-ot látott, mikor épp 2x2GB ramom volt... Mert 512MB VGA ram, meg maradék 256MB az apró-cseprőknek

═════════════════════════════════════════

(#28020) lhurgoyf válasza cigam (#28018) üzenetére


lhurgoyf
tag

Tuladonságok --- biztonság: nincs lista, csak az, hogy nincs engedélyem az objektum engedélybeállításainak megtekintéséhez és szerkesztéséhez:S

Tulajdonságok --- általános --- speciális: a "tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében" jelölőnégyzet nálam nincs bejelölve:S

Van még ötleted?

Anno megváltoztattam a számítógépnevet és a munkacsoportot, de már nem emlékszem, mi volt azelőtt. Azt meg lehet valahol nézni? hátha visszaállítva sikerül...

[ Szerkesztve ]

(#28021) Sub-ZeRo válasza ready01 (#28015) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Töltsd ki az adatlapodat és könnyebb lesz úgy segíteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28022) wwhy válasza wwhy (#27996) üzenetére


wwhy
veterán

"megoldódott": SATA módban nem volt hajlandó még a legszüzebb W7 sem felébredni az alvó módból, amióta kikapcsoltam az AHCI-t, azóta minden OK. Érdekes, mert a M$ kiadott vmi hotfixet erre a problémára, de szerintük csak az extra nagy (1TB feletti HDD-k esetében jön elő ez a probléma. Mivel viszonylag nagyon sokat használom rövidebb időszakokra a gépet, nekem muszáj az alvó nód, ezért inkább feláldoztam a SATA-t.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#28023) ready01 válasza Sub-ZeRo (#28021) üzenetére


ready01
csendes tag

E4400, Intel DG41TY, WD2500JD, 2 GB Kingmax DDR2, on-board VGA, on-board LAN

A VGA volt már tiltva és önállóval próbálva.

Memória volt már 2*1 Gb, csak 1 Gb és csak 2 Gb. (mindegyik tesztelt, működő gépben megy)

Winchester volt már másik is próbálva, saját önálló oprendszerrel. A grub még bejön, a linux indul, a win7 nem(hasonlóan az installálthoz). Win XP telepített most is működik.

A tapasztalat mindig ugyanaz: amint a bios átadja a vezérlést a win7-nek abban a pillanatban nem villan fel a vinyó ledje és egy helyben áll a gép (lényegében fagy).

(#28024) Sub-ZeRo válasza ready01 (#28023) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham. Azért az adatlapodnál töltsd ki a cuccokat is, egyszer még jól juön, ha kitöltöd. Könnyebb lesz segíteni a későbbiekben.

Még az az ötletem van, hogy egy bios frissítés kellene a lapnak. Szerintem nem mai darab, és ha van újabb bios azt kellene kipróbálni, hátha akkor jól működne.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28025) ready01 válasza Sub-ZeRo (#28024) üzenetére


ready01
csendes tag

A legfrissebb bios verziót tettem fel rá tegnap és semmi.

Én gyanítom, hogy ez az ahci mód dolog lesz a ludas, szerintem jó irányt javasoltál.

Az érdekelne, hogy ezt a win7-en belül is tudom változtatni (tehát telepítés előtt valamilyen drivert betölteni) vagy ez így nem változtatható. Vagy másképpen nézve az alaplapi chipset driver előzetes betöltése (ha lehetséges egyáltalán) segít-e?

Azért nem akartam kitölteni és azért is ilyen egyszerű a gép, mert szülőknek lesz és kb. egy hetem van még megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#28026) Sub-ZeRo válasza ready01 (#28025) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ezt tudom még mondani. Az intel oldaláról leszeded a win7 32 bitnél, a chipset drivert. La lejött, étnevezed .rar-ra a kiterjesztést. Lesz egy olyan mappa, hogy WIN7. Azt egy pendrive-ra kimásolod, majd mikor win7-nél a telepítő elér addig, hogy formázza a vinyót, lesz bal alul egy olyan, hogy driver betöltés telelpítés, vagy ilyesmi. Ha ez megvan, akkor a penről megadod neki, hogy honnan keressen drivert és egy ahci, vagy ide végződésű ini fájlt kell kapnod. Valamelyiket biztos felajánla. Azt kell telepíteni, de előtte a lapon állítsd át az enhanced módot, vagy mit mondtál, hogy csak olyan beállítás van. Ha ez sikerül és felmegy, akkor így kell csinálni, ha nem, akkor nincs több ötletem, tegyél fel xp-t, vagy vistát, ha van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28027) Fire/SOUL/CD válasza ready01 (#28025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azon a lapon nincs AHCI mód... :N Ha csak az a 2 dolog állítható, amit írtál(Compatible/Enchanced), annak semmi köze az AHCI-hez...
Bár szerintem inkább Legacy/Enchanced(Native) mód van a BIOS-ban, úgy rémlik.

Az a lényeg, ha nincs SATA eszköz a masinában akkor Legacy, ha meg van akkor Enchanced. Partícionáld elő a HDD-t és lassú formattal formázd le(nem low-level-el!) a rendszerpartíciónak szánt részt. Csak ezután állj neki a telepítésnek.
(Az LBA és egyéb lehetőségeket meg nem piszkálni)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28028) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem: csak globálisan lehet kikapcsolni a felügyeletet vagy egy adott programra is működik, mert nagyon zavar, hogy indításnál a venti szabályzó programot állandóan engedélyeznem kell.... :W

Előre is köszi a segítséget!

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#28029) Laccoss válasza Alex123 (#28028) üzenetére


Laccoss
addikt

Csak globálisan állítható. De ha lentebb húzod az UAC csúszkát, úgy is megpróbálhatod hátha, a programot átengedi.

(#28030) Alex123 válasza Laccoss (#28029) üzenetére


Alex123
senior tag

Igen, úgy nem megy csak ha teljesen kikapcsolom...., amit nem szeretnék....

Köszi.

(#28031) cigam válasza lhurgoyf (#28020) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ezért kel (adminként, és akkor lesz rá jogosultságod, hogy módosítsd) saját tulajdonba venni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28032) pete_21 válasza Alex123 (#28028) üzenetére


pete_21
addikt

Ez kell neked, és itt van képekkel illusztrálva.

(#28033) Alex123 válasza pete_21 (#28032) üzenetére


Alex123
senior tag

Köszönöm, EZ-AZ!!!!! :C

Végre nem kell sz*om minden indításkor....(amúgy ez az MSI Afterburner-je volt...)

Ez valamiért fel sem merült bennem, hogy a "sima" feladatütemezővel működni fog, mivel a többi alkalmazásnál is elegendő volt csak megadni, hogy a win indulásakor töltődjön be....

THX! :R

[ Szerkesztve ]

(#28034) pete_21 válasza Alex123 (#28033) üzenetére


pete_21
addikt

Nincsmit!
Kicsit cseles megoldás, így meg lehet kerülni az UAC-ot. De külön az UAC-ban nem lehet megadni kivételt, (mint például egy tűzfalnál szabályt létrehozni) mert akkor már értelmét is vesztené. :)

(#28035) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

A Dunatv és az Mtv videotárában hogyan tudok filmet nézni?
Azért ide írom (ha nem jól teszem, adjatok tippet, hogy hova), mert Win7-ben alapból MP12 van, a fenti honlapok meg 11-essel akarnának elindulni.

42

(#28036) Fire/SOUL/CD válasza Adrian Mole (#28035) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ennek tényleg nincs köze a W7-hez. Gondolom egy WMP11-es ActiveX bővítmény akar települni a böngészőhöz...
Attól hogy feltelepíted ezt a bővítményt, attól még a W7-ben marad a WMP12-es lejátszó. :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28037) Adrian Mole válasza Fire/SOUL/CD (#28036) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Öööö, köszi
:B

42

(#28038) Readi


Readi
tag

Windows 7-nél megnéztem a rendszert Telepített memória(RAM)-nál 1,00GB van kiírva.
Pedig 2X1 GB van a gépbe.Ez miért van?

g751jy

(#28039) Fire/SOUL/CD válasza Readi (#28038) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Amikor bekapcsolod és kezd indulni a gép, a BIOS mennyit ír ki?
(Vagy lépj be a bIOS-ba és nézd meg ott)
Ha esetleg ott is 1G látszik, akkor kapcsold ki a masinát, aztán mozgasd meg (vagy szedd ki és tedd be újra) a memóriamodulokat. ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28040) csaresz002


csaresz002
aktív tag

Otthoni csoportban,van-e lehetőség egy másik gép megfigyelésére?(monitor megfigyelésre gondolok)
távoli kapcsolattal próbálkoztam,de akkor a másik gép kilép.
van erre valami külön program,vagy van ilyen lehetőség a 7ben??

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#28041) Readi válasza Fire/SOUL/CD (#28039) üzenetére


Readi
tag

Ty!

Elég volt csak megmozgatni a memoriamodulokat. :DD

g751jy

(#28042) fasirTTT


fasirTTT
őstag

heló
mi annak a proginak a neve, amivel meglehet csinálni az indítási menüt

mert felraktam xp, és utána másik meghajtóra a win 7-et és nincs a boot menü, haneme egyből a win7 tölt be :S

ja és még annyi, hogy ezt már csináltam, csak elfelejtettem a proginak a nevét

[ Szerkesztve ]

(#28043) pete_21 válasza fasirTTT (#28042) üzenetére


pete_21
addikt

Szerintem ez.

(#28044) fasirTTT válasza pete_21 (#28043) üzenetére


fasirTTT
őstag

igen ezaz :R
köszi szépen a gyors választ

(#28045) No-kia


No-kia
őstag

Hello! Ismát segítségeteket kérem, eddig semmisem jött be amivel próbálkoztam, probléma:
64 bites win-7+MSN, legújabb, nem indul, megjelenik tálcán az ikonja, de az ablakot nem hozza be.. tegnap jó volt, rendszervisszaállítás nem segít, totalcommanderből való indítás se, kompatibilitáás mód sem :F régebbit fellehet telepíteni? mert mintha amikor magamnk régebbit akartam volna akkor követelte a újat, de nem biztos, csak így rémlik

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28046) csaresz002 válasza No-kia (#28045) üzenetére


csaresz002
aktív tag

nincs véletlen egy kis nagyító ikon a tálca jobb oldalán?

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#28047) No-kia válasza csaresz002 (#28046) üzenetére


No-kia
őstag

aztmondták nincs, az aimp2 se indul, vgis nem jelenik meg, csak a tálcán :F

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28048) csaresz002 válasza No-kia (#28047) üzenetére


csaresz002
aktív tag

nálam is volt már olyan,hogy hiába nyomkodtam az ikon,nem jött fel az msn. aztán vettem észre azt a kis nagyítós ikon jobb oldalt. kétszer rá klikk,és beadta.
meg olyan is volt hogy csak akkor nyitotta meg,ha az msn ikon fölé húztad az egeret,majd a felugró kis képre kattintottál. próba cseresznye

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#28049) No-kia válasza csaresz002 (#28048) üzenetére


No-kia
őstag

írta agyerek, hoyg az egér kimegy a képből, nem lehet hoyg kihúzta valahogy az ablakokaT? bár ilyennel még nem találkoztam, de most jobb ötletem nincs, lehetséges ez?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28050) No-kia válasza No-kia (#28049) üzenetére


No-kia
őstag

oksa, emgoldotta, vmi kérenyőválasztással, nekérdezzétek hoyg, örülök h megoldotta :DDD

de az egér mé gmindig kimegy a képernyőről :W

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.