Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1701) sfdrakex válasza pzstm (#1697) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért gáz kikapcsolni az UAC-ot? Ha valaki "akarja" azzal együtt is hazavágja a rendszerét csak többet kell okéznia nem?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1702) Geller72 válasza sfdrakex (#1698) üzenetére


Geller72
veterán

Az addig ok, de nekem nem G520-am van..:D. nekem Rev B2-es 520+-om van, aminek a B2-es driverrel mennie kellene..de nem megy. D-Link AirPlus DWL-520+. H/W ver: B2.

[ Szerkesztve ]

(#1703) pzstm válasza (#1700) üzenetére


pzstm
titán

igen...ez csak az automatikusan indulókra vonatkozik :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1704) sfdrakex válasza Geller72 (#1702) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt eddig nem irtad viszont itt van ahhoz is vista64 bites driver is meg csomo 4.5 ös is nem csak 3.07 es amit irtál, viszont miért nem a gyártó oldalán keresel drivert mirt más oldalon?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1705) Geller72 válasza sfdrakex (#1704) üzenetére


Geller72
veterán

Az #1687-ben írtam, hogy milyena kari..:).

...ööö, még mindig a G520 oldalát lnkelted. Ez egy 108Mbps-es kari, az enyém meg egy 22Mbps-os. De a hivatalos oldalon már körül néztem. Ott nincs, csak xp/98/me/nt/2k alá driver :(.

Hivatalos oldalon ennyi van.

[ Szerkesztve ]

(#1706) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Memória ügyben szeretném a tanácsotokat kérni.

Angol 64 bites Windows 7-et használok, Intel E7300-as CPU-val, 2 x 2 GB-os Geil Value 800 Mhz-es KIT-tel.

A virtuális memóriát kikapcsoltam. Minden bizonnyal ebből adódik, hogy egy idő után a Windows megeszi majd az összes fizikai memóriámat. Ilyenkor kapok egy figyelmeztető üzenetet arról, hogy már vészesen fogy a felhasználható hely.

Érdekes, hogy ilyenkor ha a Task Manager Processes fülei alatt megnézem, hogy mely programok, mennyi memóriát használnak, nem találok olyan futó programot, melyet ezzel okolhatnék. Közben a Manager Performance füle alatt a fizikai memória majdnem tele (3-3,5 GB-os telítettség) van.

A számítógépem éjjel nappal működik. A Firefox néha 500 MB-nyi memóriát is használ. Ezt ilyenkor újraindítom. Ezen túl néha több böngészőm is nyitva van. Sok programot futtatok, majd zárok be. Szóval használom a gépet mindenre...

Mégis, egy idő után, még ha minden futó programot is bezárok, a Windows szerint nincs szabadon felhasználható fizikai memóriám.

Mi a teendő, hogy ilyenkor - kb. 24 óránként egyszer - ne kelljen újraindítanom a gépet?

Használjak valamilyen memória menedzser programot?

És egyáltalán hova tűnik a memóriám, ha a Task Manager szerint a futó programok egyikén sem látszik, hogy falánk módon túlette volna magát belőle?

(#1707) Geller72


Geller72
veterán

Out of limit..sry..nos...
Idézem:
"This product has been discontinued as of April 01, 2008"...ennyi... :(((

(#1708) sfdrakex válasza Geller72 (#1705) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ok, bocs. Az nvidia quadrod az milyen tipus is pontosan?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1709) Geller72 válasza €uro (#1706) üzenetére


Geller72
veterán

Engedd neki a virtuális memóriát. Ez már nem W98SE. Prefetch van. Egy kis olvasnivaló win mem kezelésről, magyarul.

(#1710) Geller72 válasza sfdrakex (#1708) üzenetére


Geller72
veterán

Annak is utána néztem persze, legalább ilyen alapossággal..:DD. De lehet, hogy valami elkerülte a figyelmem, és neked nem fogja.:). Nvidia Quadro NVS 100, NV17-PCI-64MB.
Ami azért lenne jó, mert két monitort kezel, 2048×1536-ig..:DDD.

[ Szerkesztve ]

(#1711) €uro válasza Geller72 (#1709) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm!

Utána fogok olvasni...

(#1712) Geller72 válasza €uro (#1711) üzenetére


Geller72
veterán

Nem fogja "lenyelni" a 4 gigádat.

(#1713) €uro válasza Geller72 (#1712) üzenetére


€uro
őstag

Ok.

Korábban - még amikor Visat-t használtam - azt olvastam, hogy ha csak a fizikai memóriát engedem használni, akkor valamelyest gyorsul a gép. Csak ezért majdnem vettem még 2x2 GB memóriát.

(#1714) Geller72 válasza €uro (#1713) üzenetére


Geller72
veterán

Ha nagyon durván akarnék fogalmazni, akkor azt mondanám, hogy a prefetch is valami olyasmit csinál, mintha letiltanád a virtuális memóriát, és mindent a fizikaiban "tárolnál", hogy kéznél legyen. A prefetch is hasonló elven működik. A gyakran használt programjaidat betölti a memóriába, hogy ha használni akarod, gyorsabban induljanak. De ez dinamikusan változik. Ha nem jól mondom, majd kijavítanak.:).

[ Szerkesztve ]

(#1715) €uro válasza Geller72 (#1714) üzenetére


€uro
őstag

Igen, az elvi működését értem. Hallottam is már róla korábban. Mégis, gondoltam, elég lesz a fizikai memória és azért előbb-utóbb azt is kiüríti a Windows.

Mindenesetre most bekapcsoltam a virtuális memóriát.

Még egy kérdés.

A gépben két HDD van. Egy 640-es WD Black Edition (C) és egy szintén ekkora méretű és márkájú Green Edition (D).

Engedélyezzem mindkét meghajtón a virtuális memóriát? Ha nem, akkor csak a C-n, vagy csak a D meghajtón?

(#1716) Geller72 válasza €uro (#1715) üzenetére


Geller72
veterán

Én értelemszerűen csak azokon a meghajtókon engedélyezem, ahova a programjaimat telepítem. Mondjuk ebből adódik, hogy a system partíción kívül a többi partíciót, vagy komplett lemezt, lemezeket csak adattárolásra használom. És azt is csak addig, amíg szükségem van azokra az adatokra, fájlokra, ezt követően backupolom a dolgaimat. Ettől függetlenül is van rendszeres backup.

(#1717)



addikt

A Hálózatot, hogy tudom beállítani normálisan?

Van az én gépem win7-tel, vezetékkel kapcsolódik egy routerhez.
Van egy laptop Vistával és wifin kapcsolódik a routerhez.

A két gép, hogy fogja látni egymást? Már vagy 3 órája szenvedek vele és semmi.
Állandóan a hülye otthoni hálózatot vagy mit erölteti, de nem fogja fel, hogy a másik gépen nem win7 van. :W

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1718) válasza (#1717) üzenetére



addikt

A munkacsoport nevet hol tudom állítani? Mert alapból workgroup van megadva, de az nem jó.

2 mappát szeretnék megosztani + 1 vinyó particiót.

Az egyik mappát sikerült, jobb katt, tulajdonságok, megosztás és hozzáadtam, hogy everyonenak legyen olvasási joga. ok

A másik mappát már nem sikerült, vagyis a laptopról lehet látni, de csak a mappákat. Szóval a fileokat már nem látom, hiába lépek be a mappákba.

A particiót speciális megosztással próbáltam, azt is látja a laptop, de ott csak a főkönyvtárba tudok belépni és nem enged tovább a laptopról. Azt mondja nincs jogom.

Mit bénázok el?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1719) válasza (#1718) üzenetére



addikt

Nah megpróbálom kicsit összeszedettebben.
Az a bajom, hogy a win7 ezt az otthoni csoport dolgot erölteti, ami nagyon kényelmes lenne ha a laptopon is win7 lenne. De nem az van.
1. A PC-m látja a laptop filejait, ez a rész ok.
2. A laptop is látja a PCt, illetve az azon megosztott mappákat.
3. Van egy könyvtár zenékkel a PC-n, azt sikerült tökéletesen megosztani a laptoppal.
4. Van egy könyvtár filmekkel, azt ugyanúgy próbáltam megosztani, mint a zenéset, de a laptop csak a mappákat látja, magukat a film fileokat nem.
5. Van egy teljes particióm, azt nem engedi a hagyományos megosztással megosztani, mint az előző két mappát, így speciális megosztással próbálkoztam. A laptop látja a particiót és a főkönyvtárában az összes mappát, de a mappákba már nem tudok belépni, mert nincs engedélyem.
6. A mappákat úgy osztottam meg, hogy tulajdonsáfok/megosztás/hozzáférés engedélyezése --> everybody
7. A munkacsoportok neve sem egyezik (a laptopon MSHOME a PC-n Workgroup) de gőzöm sincs hol tudom ezeket megváltoztatni.
8. A tököm tele van már vele

+1 A PCn win7 van és kábellel csatlakozik a routerbe, a notin Vista van és wifin megy a jel

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1720) ptoma válasza (#1719) üzenetére


ptoma
tag

Hali
A munka csoportot a következő módon tudod megváltoztatni W7-n start gomb utána számítógépre jobb klikk majd tulajdonságok s ott lesz jobb oldalt majdnem lent hogy "Beállítások módosítása" arra klikk majd "Módosítás"

Vistánál is ez az utvonal

XP -n meg sajátgép jobb klikk tulajdonságok számítógép név fül és "módosítás"

Üdv

:D

(#1721) válasza ptoma (#1720) üzenetére



addikt

Sajnos ez nem segített.
A laptop lájta a nyomtatót meg a zenés mappát.

De a többivel valamiért sz@rakodik. Nem értem, biztos valami jogosultság vagy ilyen hülyeség lesz a háttérben, de sajnos ezt nem látom át, hogy működik.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1722) pzstm válasza (#1718) üzenetére


pzstm
titán

Homegroup-al esetleg? :U
Homegroup - otthoni fájlmegosztás egyszerűbben a Windows 7-tel (Nagy Balázs)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1723) válasza pzstm (#1722) üzenetére



addikt

Pont ez a baj, hogy ezt a homegroupot erölteti mindenképp.
De a másik gép Vistás.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1724) pzstm válasza (#1723) üzenetére


pzstm
titán

Homegroupot csak akkor erőlteti, ha azt be akarod kapcsolni...hálózati és megosztási központban mindent beállítottál? Hálózat típusa Vista-s és nem Vistás gépen megegyezik? (pl. otthoni mindkét esetben?)

Így vannak a beállítások kb.?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1725) válasza pzstm (#1724) üzenetére



addikt

Pont így van.

Mondom fura, mert az mp3-as mappát teljesen jól megosztja. Én is látom a laptop mappáját.

De amikor az avi-s mappát vagy a particiót osztom meg, akkor az egyszerűen nem megy. Idegesítő, főleg hogy biztos valami banális dolgon múlik.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1726) pzstm válasza (#1725) üzenetére


pzstm
titán

hát most hirtelen nincs más ötletem rá :(
Esetleg a Vistás gépre is tessék Windows7-et rakni, és homegroup-al egyszerűbb lesz az élet ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1727) kovasz


kovasz
senior tag

van egy idegesitő probléma. szoktam néha az age3-al játszani és van olyan, hogy amikor a desktop háttérképet vált átkapcsol a játékból ide. néha csinálja néha nem. mit/hol kellene állitani hogy ne legyen ilyen?

(#1728) G.F. válasza pzstm (#1726) üzenetére


G.F.
aktív tag

Pedig win7 nagyon intelligensen kezeli a megosztásokat. Nálunk van 3-4 XP-s gép, meg 2 Win7-es. Közös munkacsoportba kell tenni őket. Aztán a meghajtón, ill. mappán kattintva jobb gombbal Tulajdonságok/megosztás/speciális - itt megkérdi milyen néven legyen megosztva. Ez lehet "workgroup is, az a lényeg, hogy egyforma legyen minden gépen. Beállíthatod a jogokat is. Létre kell hozni egy user-t is, akivel be tudsz lépni a megosztásba.

-gf-

(#1729) válasza G.F. (#1728) üzenetére



addikt

Hogy érted azt, hogy a megosztott mappa neve egyforma legyen minden gépen? Azt csak a megosztó gépen adom meg, nem?

És mi ez a user, amit létre kell hozni, gyanús, hogy valahol itt lesz a bibi.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1730) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Valaki erre tud valami megoldást? :R

Up the Irons!

(#1731) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Visszatérve a win explorer problémámra, több alkalommal megesik, hogy lekapcsolom a monitort, mikor visszajövök, azzal fogad a gép, hogy az explorer.exe működése leállt...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1732) Clemi válasza (#1725) üzenetére


Clemi
veterán

De amikor az avi-s mappát vagy a particiót osztom meg, akkor az egyszerűen nem megy. Idegesítő, főleg hogy biztos valami banális dolgon múlik.

Egy dolgot mindenképp nézz meg! Abban a bizonyos avi-s mappában nézd meg a fájlok tulajdonságait, hogy ki a tulajdonos.

Jártam már úgy, hogy a frissen beszerzett mozi könyvtárát bedobtam a video library-ba, és a mappát látta is a Média Center, de a benne lévő fájlokat nem! Mint kiderült, a kedves W7 egy kicsit elkalibrálta a tulajdonosi jogokat.,

Sajnos nem kevésszer találkoztam már ezzel a gonddal, főleg a rendszertől független mappák esetén, értsd zenék, filmek, fényképek. Hiába csinálom azt, hogy az egész meghajtón, vagy esetleg a befoglaló fő mappán tulajdonost állítok, mindíg marad valahol az x-edik almappában valami, vagy valamik, aminek nem állítódik át a tulajdonosa, hanem megmarad az előző rendszerből egy immáron szám-betű kombinációból álló nevű tulajdonos, ami ugye ez előző rendszer alatti én magam, és a rendszergazdák csoport.

(#1733) válasza Clemi (#1732) üzenetére



addikt

Hogy kell megnézni a tulaj jogokat? És átállítani, ha kell?

szerk: megvan, hogy kell megnézni a tulajdonost
viszont kéne egy módszer arra, hogy nagyüzemben állítsam át őket, mert elég sok filet érint a probléma
kézzel megcsinálni rabszolga munka lenne

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1734) pzstm válasza (#1733) üzenetére


pzstm
titán

jobb klikk tulajdonságok és Security (Biztonság) fül ha jól rémlik...csak most nem Win7-ről vagyok :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1735) pzstm válasza (#1733) üzenetére


pzstm
titán

esetleg ha az egész mappára átállítod a jogokat? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1736) válasza pzstm (#1735) üzenetére



addikt

A mappák mind a saját nevemen vannak, gondolom azért is látom őket a hálózaton.
A fileok pedig mind a régi tulajon vannak (sok értelmetlen szám), gondolom ezért nem látom őket a hálózaton.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1737) Clemi válasza (#1733) üzenetére


Clemi
veterán

Hogy kell megnézni a tulaj jogokat? És átállítani, ha kell?

Ugye ezt most nem komolyan kérdezed?

Jobb gombbal kattintás a fájlon, tulajdonságok, majd a biztonság fül. Azon a fülön a felső felén a jogosultakat láthatod, azt szerkesztheted is, és az alsó felén találod a speciális feliratú gombot, amire kattintva egy újabb ablak jön fel, ahol a tulajdonos fülön található szerkesztés gombbal tudod a tulajdonosi jogokat átvenni, vagy átadni, tetszésed szerint.

pl:

(#1738) Clemi válasza (#1736) üzenetére


Clemi
veterán

A fileok pedig mind a régi tulajon vannak (sok értelmetlen szám), gondolom ezért nem látom őket a hálózaton.

Uram, ön hangszórót nyert! :C Vedd át a tulajdonosi jogokat, vagy a saját nevedre, vagy az általános rendszergazda névre, ami jelen esetben tökmindegy!

(#1739) pzstm válasza Clemi (#1737) üzenetére


pzstm
titán

A én anyám meg apámat szereti ;] :P
Mondjuk sokkal régebb óta mint 2002 :DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1740) Morden24 válasza Clemi (#1737) üzenetére


Morden24
nagyúr

Még jó, hogy nem a lovakat... :DD

Sectumsempra - For Enemies

(#1741) Clemi válasza Morden24 (#1740) üzenetére


Clemi
veterán

:Y Bukta van :W

(#1742) válasza Clemi (#1738) üzenetére



addikt

Már majdnem jó, de még nem teljesen.:)

Szóval átállítottam a tulajdonost az összes filenak, de még mindiig nem látja a laptop.
Az a baj, hogy amikor rámegyek a megosztásra és beállítom, hogy 'everyonenak legyen olvasási joga', akkor ezt a jogot valamiért csak a mappák kapják meg, a fileok nem.

Ez miért lehet?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1743) Clemi válasza (#1742) üzenetére


Clemi
veterán

Ha a könyvtárak tulajdonosi jogait állítod át, ne felejts el pipát tenni a képen pirossal jelölt négyzetbe. Hozzáteszem nem mindíg veszi át így sem.... erről írtam fentebb.

(#1744) válasza Clemi (#1743) üzenetére



addikt

Ez megvolt...

Közben rájöttem mi volt a probléma. Az a sok számos szarság, a régi tulaj volt a szülő objektum és be volt állítva, hogy a tulajdonságokat a szülőobjektumtól örököljék vagy mi, ezért állítgattam hiába a cuccot, mert úgyis a szülő beállításait tartották meg.

Most épp ezt próbálom áttállítgatni, remélem menni fog.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1745) EmberXY


EmberXY
addikt

#3...
Valaki erre ? :R

Up the Irons!

(#1746) janos1988


janos1988
addikt

Hello.

Van egy Dell Studio laptop es Win7 x64 lett telepitve ra. Van egy kulso hdd amit ha a firewire porta kotok ra, egyszeruen a masolas leall par mp utan (mintha kifagyna utanna akar 2-3 percbe is telik mire sirekul megszakitani a masolast) es csak 20mb-al kezdi el masolni. De ha rakotom usb-re siman megy gond nelkul es 30mb-al. Ez mitol lehet? Win telepites utan fel is raktam szepen minden drivert a Dell hivatalos oldalarol. Lehet itt kavar be vmi? Egyaltalan erdemes barmilyen drivert is felpakolni Win 7-nel?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1747) válasza (#1744) üzenetére



addikt

Zsííír, tudtam hogy valami hülye banális dolog lesz, mint ez.

Most végre megy, e öröm e bodottá. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1748) Morden24 válasza janos1988 (#1746) üzenetére


Morden24
nagyúr

Próbáld leszedni a drivert, és megpróbálni azzal, amit a Win7 magának bepakol.

Általában csak akkor érdemes drivereket hozzápakolni, ha valami nem megy a "gyári" megoldással.

Sectumsempra - For Enemies

(#1749) Clemi válasza (#1744) üzenetére


Clemi
veterán

Fog az menni! Nincs itt semmi titok, csak szét kell nézni a menükben:)

(#1750) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Az lenne a problémám,hogy játék telepítésekor azt írja ki,hogy ehhez az alkalmazáshoz nagyobb felhasználói szint szükséges!Majd kilép.Nincs több felhasználó,csak a rendszergazda!Mi lehet a gondd?Mi kell hozzá isten mód? :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.