Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#801) Gorneck válasza pete_21 (#799) üzenetére


Gorneck
titán

Nemtom...ez nekem elég...:

Gorneck#1239

(#802) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy melyik fájl tartalmazza a 3D tab ikonját? Parancsikon megvan, csak az ikonja kellene..

Everybody lies.

(#803) sfdrakex válasza smiti (#798) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A lemezkezelésről dobj már egy képet, ha telepítésnél meg van és biosban is látja win7nek is látnia kéne, ha máshol nem is lemezkezelőben, ha más nem betüjel nélkül particionálatlanul.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#804) sfdrakex válasza Barthezz2 (#802) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az inditó exeben nincs benne ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#805) mobal válasza Gorneck (#801) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

igy hogy lehet beállítani? nekem hiányoznak a vezérlők.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#806) Barthezz2 válasza sfdrakex (#804) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Konkrétban nincs indító exe :D A rundll-hez van hozzákötve.

moonman írta még le a régi topicban azthiszem, és ott megvolt az ikon is, de azt elfelejtettem, most meg nem találom azt a hsz-t.. :W

Everybody lies.

(#807) pete_21 válasza Barthezz2 (#806) üzenetére


pete_21
addikt

(#808) Gorneck válasza mobal (#805) üzenetére


Gorneck
titán

Küldtem képet, de Columns UI köll néki...

Gorneck#1239

(#809) smiti válasza sfdrakex (#803) üzenetére


smiti
addikt

Most már csak holnap tudok képeket csinálni, mert már nincs az új lemezke bekötve :(

(#810) Barthezz2 válasza pete_21 (#807) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

hát ezt kereshettem a régi win7 topicban :W :D

köszi :R

Everybody lies.

(#811) Sgt. Mathias


Sgt. Mathias
csendes tag

Üdv!
Lenne egy elég zavaró problémám, bár nem kifejezetten a win7-hez kapcsolódik de azért rákérdeznék hátha tud vki segíteni. Szóval ha a gépem huzamosabb ideig ki van kapcsolva, utána indításnál nem tölt be a windows. Próbálkoztam már sok mindennel, pl. leellenőriztem, újraformáztam a winchestereket, memóriatesztet is futtattam, kivettem az alaplapi elemet (majd visszaraktam) :) és természetesen a kábelek és hardverek csatlakozóit is megnéztem, de a hiba még mindig fenn áll. Általában nagynehezen elindul, de akkor is egy kicsit trükközni kell. Időnként viszont nincs más megoldás újra kell húzni a windowst és azért ezt kb heti rendszerességgel csinálni már kicsit kiábrándító.

(#812) Lenry válasza Sgt. Mathias (#811) üzenetére


Lenry
félisten

mi az, hogy nem tölt be?
mit csinál helyette?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#813) Play!


Play!
tag

helló!
Nem tudja valaki hogy a saját témák hol vannak elmentve? :U Köszi előre is!

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#814) sfdrakex válasza Sgt. Mathias (#811) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet átnéztél mindent, de ez akor is hardveres hibára utal, és sztem alaplap.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#815) sfdrakex válasza Play! (#813) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mentsd el valami egyedi névvel és arra keress rá a start menü keresővel, de szerintem a usersben lesz valahol a c-n.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#816) Sgt. Mathias válasza Lenry (#812) üzenetére


Sgt. Mathias
csendes tag

Elindul az automatikus hibajavítás. Indítási javítás, rendszer visszaállítás.

(#817) Play! válasza sfdrakex (#815) üzenetére


Play!
tag

Már próbáltam, nem találja :F

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#818) SpZ


SpZ
senior tag

Üdv
A valamire való gépemen már win7 szorgoskodik, most egy szerényebb teljesítményű géphez szeretném kikérni véleményetek melyik win7 illik.

cpu 1.7 celeron
vga: gf2 mx400
ram: sd 512mb
40 gigás maxtor vinyó

előre is thx

(#819) sfdrakex válasza SpZ (#818) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azon szerintem jobban jársz xPvel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#820) AirBooms válasza Clemi (#767) üzenetére


AirBooms
addikt

De, használok. Megpróbálom letiltani a Skype bővítményeit, megnézem úgy. Köszi szépen! :R

Nagyon béna vagyok, hol lehet egyébként megnézne ezt az eseménynaplót (igazából nem is tudom, miről van szó...)

(#821) Gorneck válasza AirBooms (#820) üzenetére


Gorneck
titán

win gomb és már írod is...eseménynapló vagy eventviewer

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#822) AirBooms válasza Gorneck (#821) üzenetére


AirBooms
addikt

:R

(#823) AirBooms válasza AirBooms (#820) üzenetére


AirBooms
addikt

Töröltem az összes cookie-t az IE8-ból, s egyelőre úgy néz ki jóval stabilabb lett... A Skype meg nem nagyon bántotta...
Üdv. :R

(#824) Enemy77


Enemy77
csendes tag

Üdv,

Kérdeztem már sok helyen, de itt még nem, hátha valaki tudja a választ.

Szóval adott egy express card foglalatú sata-s ssd. Ezt be lehet fogni rendszerpartíciónak? Vagy egyáltalán érdemes e az expresscard miatt ssd-t tenni bele, vagy tökre lelassulna?

(#825) sfdrakex válasza Enemy77 (#824) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem mérd le a sebességét ha jól emlékszem HD Sentinel tudja mérni, de talán a SiSoft Sandra is és akkor megtudod mennyire gyors érdemes e használni. Nekem nincs igy sajnos nem tudom mennyire gyors.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#826) Enemy77 válasza sfdrakex (#825) üzenetére


Enemy77
csendes tag

Ahhoz, hogy le tudjam mérni fel kellene rá telepíteni a rendszert, ahhoz viszont tudnom kellene, hogy egyáltalán lehetséges e.
Amíg nem tudom, addig nem is veszem meg

(#827) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Most raktam fel a Windows 7-et és érdekelne, hogy rá lehet e venni valahogy a media player-t arra hogy ne az MS codeceket használja, hanem mondjuk ffdshowt? Tud vki erre valami megbízható megoldást? Mert amiket eddig neten találtam azok nem működnek.

(#828) sfdrakex válasza Enemy77 (#826) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha leméred a sebességét milyen gyorsan ír/olvas meg tudod hogy gyorsabb e mint a vinyód, ha igen érdemes rátenni ha nem akkor nem érdemes.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#829) Morden24 válasza Hunpriest (#827) üzenetére


Morden24
nagyúr

A színvonalasabb pack-ok settings-jében lehet állítani az ilyesmiket. Pl. próbáld meg ezt, én jóideje használom, természetesen probléma nélkül (igaz, az MS codec-eket nem állítottam át, mert feleslegesnek tartottam).

Sectumsempra - For Enemies

(#830) Morden24 válasza SpZ (#818) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyik sem.
A maradj XP-nél egy ilyen gépen.

Amúgy nem mellesleg a Windows kiadásai között (ez a Vistánál is így volt, a Win7-nél is így van, de gondolom az XP Home/Prof esetében is ez a helyzet) nincsen gyakorlatilag érezhető különbség az erőforrásigényben. Ergo nem leszel sem gyorsabb, sem lassabb attól, hogy Ultimate helyett Home Premiumot raksz fel vagy fordítva.

Az egyetlen érezhető erőforrásigénybeli különbség az a HDD méret.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#831) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Hol lehet beállítani azt hogy telepítéskor ne kelljen mindenre külön engedélyt adni, és program futtatásakor se kérjen ilyeneket?

(#832) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok Fórumozók!

Két idegesítő problémám volt a Windows 7-tel kapcsolatban:

1. Az Internet Explorer 8 szinte minden gép ki-bekapcsolás után kiírta, hogy rosszul lett leállítva, ami persze nem igaz, mert mindig rendesen bezártam és utána állítottam le a gépet. Megoldás: regedit -> HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Recovery -> itt létre kell hozni egy DWORD-öt (Duplaszó) ezzel a névvel: NoReopenLastSession és 1 értékkel.

2. Szintén minden gép ki-bekapcsolás után elindult a Windows betöltése közben a Check Disk (chkdsk), hogy le kell ellenőríznie a C partíciót. Megoldás: Start menü -> futtatás -> cmd -> parancssorba be kell írni: fsutil dirty query c: -> ez valószínűleg ki fogja írni, hogy a meghajtód "dirty" -> utána szintén parancssorba be kell írni: chkntfs /x c: > ezzel a paranccsal a következő újraindítás után nem fogja a chkdsk leellenőrízni a C meghajtót, tehát indítsuk újra a gépet -> nyitni kell egy újabb parancssort (cmd) és beírni: chkdsk c: /r -> rákérdez, hogy következő boot alkalmával fusson-e, ott Y-t (Yes) kell nyomni, majd indítsd újra a gépet -> ha végzet a meghajtó ellenőrzéssel és bejött a windows, ismét nyiss egy paranccsort (cmd) és futtasd ezt: fsutil dirty query c: -> ezután már azt kell kiírja, hogy "not dirty".

Remélem segíthettem! :)

Mindenkinek kellemes Windows 7 használatot! :))

(#833) Morden24 válasza csongi (#831) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem kér "mindenre" engedélyt, csak arra, ami rendszergazdai jogokat akar magához venni akár telepítés, akár futtatás esetén.

Ezt kikapcsolni tudod csak. Ha az UAC menübe belépsz, akkor egy csúszka segítségével állíthatod az érzékenységet, vagy akár ki is kapcsolhatod. Személy szerint nem javaslom, hasznos védelmi vonal ez a cucc.

Sectumsempra - For Enemies

(#834) gyga


gyga
senior tag

hálózati azonosításkor a szerver jelszót kér eddig ok, de ha ki loggolok winből következő csatlakozáskor ismét kéri,
meglehet e oldani, hogy a juzer bejelentkezéssel jelentkezzen be a szerverre is egyből automatice?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#835) gyga válasza gyga (#834) üzenetére


gyga
senior tag

megoldva

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#836) Clemi válasza hektor24 (#832) üzenetére


Clemi
veterán

Két idegesítő problémám volt a Windows 7-tel kapcsolatban:

Köszi a hasznos segítséget, de! Tekintve azt, hogy talán 10e felhasználóból egynél jelentkezik ilyen gond, szvsz a probléma okát kellene felderíteni, mert valami bibi a te gépednél van. Ezekkel a trükkökkel szerintem csak elfeded a problémát, és nem megoldod.

(#837) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nemtudom, hogy win7 vagy alaplap gond-e, de itt is megkérdezem, hátha valaki okosabb nálam..
Tegnap óta új lapom van(Gigabyte GA-MA770-UD3) és ha AHCI módban vannak a merevlemezek, akkor a win kikapcsoláskor össze-vissza ki-be kapcsolgatja őket. Nem szeretném, hogy emiatt tönkrevágja őket.
Mi okozhatja ezt?
Energiagazdálkodásnál a merevlemezek kikapcsolását letiltottam.

Everybody lies.

(#838) polonic válasza Barthezz2 (#837) üzenetére


polonic
félisten

Driverek fennt vannak a sata-hoz?

(#839) feka007 válasza udz (#794) üzenetére


feka007
nagyúr

Ez nagyon sz.r, sok mp3 lejátszásakor hibát ír ki.. :F

(#840) feka007 válasza feka007 (#839) üzenetére


feka007
nagyúr

Hmm mondjuk most nézem hogy azokat a WMP is hibásan játsza le.. Akkor mége a lejátszóval van a gond :D

(#841) corran9 válasza Kiskokó (#656) üzenetére


corran9
tag

Nahh nem tudom mi történt, de mondom ma ránézek utoljára a win7-re mielőtt újrahúzom, és most meg csont nélkül elindult... ezt magyarázza meg vki... (ismételten semmit nem csináltam a géppel win7 alatt) :F

That's a real nasty habit you got there......

(#842) Barthezz2 válasza polonic (#838) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Fent

Everybody lies.

(#843) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Re
Hellllppp
Ez a hülye win7 még mindig nem ismeri fel a DVD- olvasómat. de bootolni bezzeg bootol szal nem a dvd olvasóvla van a baj A lemezkezelő se látja meg semmi se :(
help

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#844) polonic válasza Barthezz2 (#842) üzenetére


polonic
félisten

Lehet, az a baj. :) Az amd-s driverek rakoncátlankodnak, elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

(#845) critox válasza Kiskokó (#843) üzenetére


critox
csendes tag

Biosban látod most?

(#846) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Pár hete telepítettem újra a win 7-et.Most az eredeti magyar van fennt.Előtte pedig az eredeti angol volt.Arra lennék kiváncsi,hogy miért nem jelenik meg a letölthető frissítések közt pl a tunerem drivere,vagy akár a nyomtatóé.Ugyanis régebben ez megjelent a windows update segítségével.Most viszont nekem kellett letöltenem a legfrissebb drivert.
Ha pedig az eszközkezelőre kattintok és ott kiválasztom az eszközt,akkor kiírja,hogy a legfrissebb driver van feltelepítve,pedig van újabb is.Ugy emlékszem,hogy ilyenkor a keresés azért eltartott egy darabig múltkorában,hiszen a neten is keres.Most viszont semmi nem történik.

így van beállítva:

(#847) Barthezz2 válasza polonic (#844) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor megpróbálom nélkülük, hátha..

Más: laphoz kaptam Kaspersky és Norton Internet Security-t, melyik lenne jó választás win7-re? Vagy egyik se?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#848) g.gergo válasza Barthezz2 (#847) üzenetére


g.gergo
senior tag

Véleményem szerint a Kaspersky jobb választás, azonban a kisebb rendszerterhelés szempontjából jobb választás egy laptopra a Norton 2010-et felrakni, m szinte észrevehetetlen, és az is jó megoldás. Nekem laptopon NIS2010, asztalin KIS2010 van.

[ Szerkesztve ]

(#849) Morden24 válasza Barthezz2 (#847) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szedd le az AMD chipset és ahci cuccokat, teljesen jó a Win7 sajátja. Én is csak szívtam velük :(

Inkább Kaspersky, bár nem tudom, hogy mostanság mennyire gépfogók az újak. Régebben azok voltak. Én mindenképpen a ruszkikat választanám.

szerk.: Más kérdés, hogy személy szerint az ilyen kombinált all-in-one Internet Security dolgokat nem szeretem. Inkább tisztán egy antivir plusz a win tűzfala, illetve ha kell, akkor valamilyen spyware kergető, bár azt részemről amúgy is csak idényjellegűen használom :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#850) Clemi válasza Kiskokó (#843) üzenetére


Clemi
veterán

Ez a hülye win7 még mindig nem ismeri fel a DVD- olvasómat.

Milyen 3rd alkalmazást telepítettél fel? Valami virtuális meghajtó? Tunning program? Registry takarító? Gondold át mit piszkáltál el! Nem a W7 a hülye, hanem amelyik program illetéktelenül olyan részébe nyúlt bele, amibe nem kellett volna!
Nekem pl még SOHA semmilyen oprendszerrel nem volt ilyen gondom. Ha ilyen gond előjött, akkor az mindíg hardver hiba volt. Anno egy CUSL-2C alaplap egyik IDE vezérlője adta meg magát, később meg egy ASUS meghajtó múlt ki szép csendben egyre sűrűsödő hibákkal.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.