Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1901) Morden24 válasza bernat98 (#1900) üzenetére


Morden24
nagyúr

Úgy kellett összebogarászni a drivereket netről, de szerintem nincs meg mind.

1. Bogarászás előtt futtattál Windows Update-et?

2. Megnézted a Device Manager-ben, hogy hiányzik-e valami?

Valakinek valami tanácsa ezzel kapcsolatban?

Ha tuningolt a gép, akkor állítsd újra a dolgokat. Mellesleg legjobb tudomásom szerint az Everest hőtesztje közel sem szentírás.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#1902) Core2duo6600 válasza Morden24 (#1899) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy kis cd ét adtak hozzá, amin win 98 hoz van usb driver.
A másik ismeretlen az a dockban lévő sata hdd ami akkor, amikor a képet csináltam, nem volt benne, ha benne van, akkor gond nélkül felismeri.

Van egy másik gépem is, azon 32 botes win 7 fut, egy asus lappal, az gond nélkül kezeli ezt a dockolót csak a p55A s lapban van gondom vele, és ott sem mindig, de az bizonyos, hogy sokkal lassabban imseri fel, mint a kisgépen.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1903) bernat98 válasza Morden24 (#1901) üzenetére


bernat98
csendes tag

1. Igen, futtattam

2. Megnéztem, és nem hiányzik semmi.

De az fontos dolog lehet, hogy az asus hivatalos win7-et támogató gépek listájában az enyém nincs benn?

(#1904) Morden24 válasza Core2duo6600 (#1902) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát valszeg a 64-es miatt van ez a helyzet.

De egyébként ha nem okoz konkrét gondot, akkor szerintem végülis mindegy.

Sectumsempra - For Enemies

(#1905) Morden24 válasza bernat98 (#1903) üzenetére


Morden24
nagyúr

2. Akkor nem hiányzik semmi. Nem is érdemes plusz dolgokat rakosgatni, ha megfelelően működnek a dolgok.

Fontos akkor, ha valamihez nem lenne driver. Így, hogy van, szerintem tökimdegy. Az én Acer-emhez sincsen hivatalos támogatás, mégis gond nélkül megy rajta a Seven.

szerk.: Közben leesett, hogy egy notebookról van szó, ergo nincsen tuning :B
Esetleg próbálj meg egy bios-frissítést, ha van rá lehetőség, de szerintem nyugodtan lekakkanthatod, hogy 40 vagy 46 fokos a dolog. Kit izgat...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#1906) bernat98 válasza Morden24 (#1905) üzenetére


bernat98
csendes tag

Ok, rendben. Kösz

(#1907) jfehervari


jfehervari
tag

Üdv!

A regisztriből szeretném törőlni az SPDT hogy lehet?

(#1908) Core2duo6600 válasza Morden24 (#1904) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Okoz, mert konkrétan nem muködik az usb része jelenleg.

Kezdem azt hinni, hogy a P55A s rendszer nem támogatja az usb hubokat, ami azért röhelyes.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1909) negyedes válasza bernat98 (#1900) üzenetére


negyedes
addikt

Ha AMDs(szerintem az) akkor ne izgasd magad h meleg, az enyem soha nem megy 45 fok ala.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1910) sfdrakex válasza Core2duo6600 (#1902) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet különbség abban hogy előlapi vagy hátsó usbbe dugod ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1911) sfdrakex válasza jfehervari (#1907) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vagy valami tuneup progival pl ashampoo winoptimalizer, vagy futtatás/regedit és megkeresed és törlöd.

Továbbra se működik a legújabb daemont telepitve sem ? Rendesen eltávolitottad az előzőt ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1912) Morden24 válasza jfehervari (#1907) üzenetére


Morden24
nagyúr

Futtatásba regedit, kereséssel megkeresed a Daemon/SPDT/DT Soft bejegyzéseket és törlöd őket.

Ezért tuti nem vacakolnék regcleanerrel.

Sectumsempra - For Enemies

(#1913) jfehervari válasza sfdrakex (#1911) üzenetére


jfehervari
tag

igen és még ezel küzdök a daemon felmegy csak a SPDT szarakszik.

(#1914) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

A következőre lenne tippetek?:
64 bites Home Premium egy új notin. A D partíció teljesen üres, azt jelezte, hogy 116ból 116GB szabad. Két hét elteltével a szabad helyet jelző sáv egy kis része kék lett és azt írja, hogy már csak 110GB szabad hely van, pedig semmi nem látszik a partíción, teljesen üresnek mutatja még rejtett fájlok sincsenek.
Köszi.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1915) Core2duo6600 válasza sfdrakex (#1910) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem szabadna hogy különség legyen, hiszen usb mind a 2 .
És ennek az eszköznek áram sem igen kell, hiszen egy igen méretes táppal rendelkezik, mondvan, hogy 3,5 colos hdd ket kell megjhajtania akkora tápja van, mint ehy laptopnak, tehát ilyen szempontból nem lehet különbség, de most éppen úgy vettem észre, hogy csak 2 port megy a hatból.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1916) Morden24 válasza Paarthurnax (#1914) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézz egy disc cleanup-ot rendszergazdi módban.

A másik lehetőség, hogy van valami szoftver, ami fenntart magának helyet. Azt is megnézheted, hogy a virtuális memória melyik partíciókra engedélyezett, de lehet System Backup is.

Sectumsempra - For Enemies

(#1917) jfehervari válasza Morden24 (#1912) üzenetére


jfehervari
tag

azt írja nem lehet törölni az összes megadott azonosítót.

(#1918) sfdrakex válasza Core2duo6600 (#1915) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem szabadna, de ettől még lehet egy laptoppal jártam úgy hogy egyik usbről bootolt pendriveról a másikról nem hogy miért azt nem tudom, OS ből látja a pendriveot bármelyikre is dugom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1919) sfdrakex válasza Morden24 (#1912) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Te nem és én se de ha nem mer a registrybe piszkálni mert nem érti, sose csinálta lehet egyszerübb neki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1920) sfdrakex válasza jfehervari (#1913) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az új daemon mikor felmegy nem rakja fel az újabb spdt ami benne van ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1921) jfehervari válasza sfdrakex (#1920) üzenetére


jfehervari
tag

nem mikor ujra indulna lefagy .

(#1922) jfehervari válasza sfdrakex (#1920) üzenetére


jfehervari
tag

Köszi a segítséget sikerült!!!!!

(#1923) Morden24 válasza sfdrakex (#1919) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem ritkán szart sem érnek.

Haveromnál valami warez Civ4 volt felrakva, ami nem volt hajlandó uninstallálódni, az eredeti meg nem akart felmenni neki ezután. Ccleaner is rá volt eresztve, meg még egy-két szar, amit ő használt (továbbra is értelmetlen placebónak tartom az egész marhaságot), és persze semmit nem ért.

Végül én törölgettem ki kézzel a bejegyzéseket, és utána pöccre működött minden.

Az ilyenek miatt is ajánlgatom általában, hogy registry-t akkor pucoljunk, ha kell és tudjuk, hogy mit csinálunk. Nyomkodni a "clean & defrag" gombot nem sok értelme van, szvsz.

Sectumsempra - For Enemies

(#1924) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
A win 7-et szeretném felrakni a notebookomra. Jelenleg gyári Vista HP van rajta, egy nagy partíción. Van még egy recovery is. A vinyo 320gb-os. Van rajta vagy 100giga cucc amit nem tudok hova tenni. A win7-nek egy 40giga helyet akarok a többi menne az adatoknak. Tehát ketté is szeretném osztani a vinyót.
Szerintetek ezt hogy tudnám megcsinálni.
Én úgy gondoltam hogy megbontom a c:-t és csinálok egy 40 gigás partíciót és felrakom rá. De nem tudom hogy csapjam le a vistat, nem lesz e baj hogy nem c: lesz a win7 alatt. Mit fog szólni a win7 ha meghal mellőle a vista...
Előre is köszi a segítséget.

(#1925) sfdrakex válasza Morden24 (#1923) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Teljesen egyetértek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1926) sfdrakex válasza bocsika (#1924) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easus Partition Managerrel szét tudod dobni a C-t, a win7 nek az se baj ha nem a C-n van de a sajátgépen jobb klikk kezelés/lemezkezelésnél át tudod állítani a meghajtók betüjeleit. Esetleg csinálj 3 paticiót egy 40 gigás rendszernek, a maradék meg felezve a 100 giga cuccot tedd egy üresre amin marad a Vista azt formázd le ha már fent van a win7, vagy akár a telepítőjéből is ha nem akarod hoyg ott legyen mellette.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1927) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv!

Fel szeretném tenni a Win7-et, de a VGA-mat valszeg nem támogatja (ATiRadeon 9250).
Nem lehetne ezt valahogy kikerülni, megbuherálni? ;)

Köszi!

(#1928) sfdrakex válasza dJ Peer (#1927) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Buherálj a gépedbe egy másik vga-t :D

Windows 7 ajánlott követelmények
Processzor 1 GHz (32 és 64 bites rendszernél is)
Memória (RAM) 1 GB
Videokártya DirectX 9.0 képes
Grafikus memória 128 MB (A Windows Aero felülethez)
Szabad terület 16 GB
Egyéb meghajtók DVD-ROM
Audió Hangkimenet

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1929) pzstm válasza dJ Peer (#1927) üzenetére


pzstm
titán

Kipróbáltad vagy csak gondolod? ha jól rémlik ősök gépében pont egy ilyen van és Vista simán megeszi...sőt magától fel is ismerte :K ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1930) Paarthurnax válasza Morden24 (#1916) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Köszi a tippeket, megnéztünk mindent amit írtál, de ezek körül egyik sem okozza, úgyhogy valszeg valamelyik külső program foglalja magának. Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet látni mint rejtett fájl? Hogy másként lehet még így elrejteni adatot, hogy nem látszódik sehogy sem? 6GB azért nem kevés.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1931) negyedes válasza dJ Peer (#1927) üzenetére


negyedes
addikt

Egy probat meger. Meg aero nelkul is jobban nez ki mint az xp :P . De google szerint mennie kell. :))

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1932) volvoguy


volvoguy
addikt

volna egy oylan problémám, hogy elállítottam a hangerő meg a zegész hangkezelést, és sehogy nem tudom visszaállítani...vki nem tudna dobni pár screenshots-ot, vki olyan, aki nem birizgálta, hanem mindent hagyott gyárin?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1933) sfdrakex válasza Paarthurnax (#1930) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha leformázzátok újra eltünedezik a hely ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1934) sfdrakex válasza volvoguy (#1932) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

miről kéne a kép? hogy a tálcán hol van a hangerő vagy mi? Órán jobb klikk tulajdonságoknál tudod állitani milyen ikonok legyenek mellette.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1935) Paarthurnax válasza sfdrakex (#1933) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Azt még nem mertük kipróbálni. :D Vissza sem lehetne állítani ha elveszik valami, mert nincs mit lementeni.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1936) sfdrakex válasza Paarthurnax (#1935) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Üres partíció formázásából nem hiszem hogy bármi gond is lehetne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1937) janos1988


janos1988
addikt

Hogyan lehet a start menuben a sarga csikos telepitett programokrol eltuntetni a sarga csikot, anelkul hogy elinditanam?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1938) pete_21 válasza janos1988 (#1937) üzenetére


pete_21
addikt

Tálca tulajdonságai, Start menü, Testreszabás. Itt a végefele lesz egy olyan, hogy: "Újonnan telepített programok kiemelése.

(#1939) hahajdu


hahajdu
aktív tag

ez a windows 7 a legnagyobb szar amit valaha láttam

hunpad.com

(#1940) sfdrakex válasza hahajdu (#1939) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért is ? Csak rámondani lehet bármire, de mi a probléma vele? Indokold meg ha fikázol.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1941) negyedes válasza hahajdu (#1939) üzenetére


negyedes
addikt

Koszonjuk emese. :R

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1942) janos1988 válasza pete_21 (#1938) üzenetére


janos1988
addikt

Koszi.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1943) Kicker


Kicker
senior tag

sziasztok

netezni akarnék a windows 7 ultimate 32 bit alatt, feltepítettem egy régi notebookra, amiben realtek gigabit ethernet 8169 vezérlő van, amihez a realtek honlapján van windows 7 driver, de nem ismeri fel, az xp-set felismeri, csak nem működik vele...

valamint letöltöttem az everest trialját, ami futna win 7en, de mégse fut..

a wlan eszközt még nem próbáltam telepíteni, de a pontos típusa most nincs is meg, ezért kéne az everest...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1944) pete_21 válasza hahajdu (#1939) üzenetére


pete_21
addikt

Jó, hogy benéztél hozzánk, szeretettel várunk vissza legközelebb is!

janos1988: Nincsmit! ;)

(#1945) pete_21 válasza Kicker (#1943) üzenetére


pete_21
addikt

Próbáld meg innen ezt: Win7 Driver 7.009 2009/11/20.
Csomagold ki, és aztán Eszközkezelőből frissítsd, és tallózd be neki majd a kicsomagoltat. Ha nem megy, akkor ezt próbáld meg: Win7 32/64 Auto Installation Program (SID:1376582) 7.009 2009/11/20.
Gondolom ez installeres, csak felteszed és kész.
Everestből ezeket próbáld: [link]. Remélem ezzel működni fog. ;)

(#1946) sfdrakex válasza Kicker (#1943) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eszközkezelőben ezeket ismeretlennek látja tuti nem ismerte fel őket? Windows updaten jártál már?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1947) Core2duo6600 válasza sfdrakex (#1918) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Megnéztem egy Laptoppal is, azom egyaltalán nem ment az usb ről semmi, még a 3,5 ös hdd sem, egyik porton sem, vista 32 bit.

Gigabyte P55A UD5 lapon, bizonytalanul megy, hol megy, hol nem, de inkább nem.
A Asus P5ld2 esen meg hibátlanul megy.
A Pednrive -ok felimserése igen lasső, de megy, a wd passportok kezelése a szokásos módon és sebességen megy. történik

Internet kapcsolat mind a 3 gépnél volt, ha kellett volna neki valami le tudta volna tölteni.

OS ek.
Gigabyte P55A UD5 Win7 x64
Asus P5ld2 - Win 7 x86
Laptop (Hp pavillon valahányas) Vista x86

Na ezt magyarézza meg nekem valaki.

Mind a 3 géppel az usb és eszközök közvetlenül bedugva hibátlanul müködnek.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1948) sfdrakex válasza Core2duo6600 (#1947) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biost átturtad már az usb kezeléssel hátha van valami? bár ha minden mást meg megy simán usbre kötve akkor az se lehet. Érdekes ez de mindig tanul az ember.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1949) Core2duo6600 válasza sfdrakex (#1948) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, miután a laptoppal sem ment, azt gondoltam, hogy hibás az eszköz, de rákötve a asus lapos gépre meg elindult, és hibátlanul megy.

És persze semmi leírás nincs hozzá vagy nem találom.
Annyi van a dobozon, hogy plug and play, és a vista logo rajta van.

Arra már rájöttem, hogy az esarta kábel nem lehet bedugva, ha usb ét akarok használni, ez rendben is van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1950) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali

erre vki?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.