Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4001) negyedes válasza Badb0y (#3999) üzenetére


negyedes
addikt

win7ben nincs lathato sidebar. Kiteszed a gadgeteket es kesz.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4002) Morden24 válasza Badb0y (#3999) üzenetére


Morden24
nagyúr

Valszeg beragadt.
Task managerben lődd ki a futó folyamatok közül a sidebar.exe-t, és utána indítsd kézzel.

szerk.: Ja, hogy félreértés forog fent.
Asztalon jobbklikk, gadgets lista, és kipakolod amit akarsz.
Már nincsen sidebar panel, mint Vistán.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4003) Tosee válasza Badb0y (#3999) üzenetére


Tosee
őstag

mivel nincs látható sidebar ahogy már írták is, így másképp kell kirakni a gadgeteket!
Jobb klikk az asztalon, minialkalmazások, majd a kellő gadgetet húzd ki az asztal valamely részére!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4004) Protoss válasza < CyberBob > (#3973) üzenetére


Protoss
senior tag

Nem kötözködés, megjegyzések és csak érdeklődés, ahol kérdés van:
1, szerencsés vagy :) Én speciel azzal kezdtem, hogy visszaállítottam a kék képernyő "olvashatóságát", valahogy hiányzott az első automatikus reboot után. ;]
2, a gyors leállásnak mi a titka? lehet ready boot kavar be nálam?
3, próbáld ki a chrome-ot még gyorsabban indul, mint a firefox/explorer :) (bármelyik oprendszeren).
4, hmm.. hmm... "nem kell semmit feltenni az eszközökhöz" ezt részleteznéd? a hw problémák mindegyikére azzal oltják a népet, hogy keress drivert, rakd újra.
5, használható MP alatt mire gondolsz?

Véleményem egyezik veled, csak én másik oldalról jövök, semmi gond a win7-tel, ha a maga helyén kezeljük. :) Konfigod alapján elvárható, hogy legyen gyorsulás, már csak azért is mert 4 gigával pörgetsz most egy rendszert, ami gondolom xp alatt 2-3 gigával ketyeget. Ez számomra amugy az egyetlen érv ami miatt váltani kell/érdemes 2 giga nem elég és csak a 64 bit ad erre megoldást.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#4005) < CyberBob > válasza Protoss (#4004) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Tudom, hogy nem kötözködés csak a tapasztalatomat írtam le. Az XP-vel sem volt semmi gondom (fagyás, kék háttér) csak lassú volt és nem támogatta a videokártyámat (dx10, dx10.1). Ramot nyáron bővítettem, de pár hétig 2Gb-al ment a 64 bites hetes és már ott "gördülékenyebb" volt a rendszer.
A nem kel semmit feltenni az eszközökhöz-t úgy értettem, hogy amire a win feltelepült már leszedte a frissítéseket is és az eszközkezelőben sem volt ismeretlen eszköz (persze működött is minden).
A MP pedig végre tartalmaz beépítve kódekeket így nem kellet feltenni más lejátszó programot.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#4006) WonderCSabo válasza Protoss (#3967) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A memfoglalásra annyit, hogy már ezerszer leírtuk:
- ezáltal minden progi gyorsabban indul el
- ha zsükség van memre, akkor rögtön felszabadítja.

Szóval ebben az esetben ez nem hátrány, hanem előny. Keress rá a Superfetch -re.

(#4007) shakwill


shakwill
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani w7 alatt jól futó karbantartó programot nekem? XP alatt a Tune Up utilityt használtam, de w7 alatt nem megy (nem is mehet). Ezenkívül keresek a Daemon helyett valamit, h. legyenek virtuális meghajtóim.
Előre is köszi a tanácsokat!

(#4008) WonderCSabo válasza shakwill (#4007) üzenetére


WonderCSabo
félisten

CCleaner.

(#4009) ThuG4LifE válasza shakwill (#4007) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

amúgy meg TuneUp is meg Daemon is megy 7 alatt ;)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#4010) shakwill


shakwill
csendes tag

Jééé!
Újabb verzió kell a progikból, vagy megy a régi is? Nekem a Daemon és a Tune Up anyázkodik a nem megfelelő op. verzió miatt. Mit ronthattam el? :Y

(#4011) Clemi válasza McKane (#3980) üzenetére


Clemi
veterán

Igen biztos hogy ugyanazt a jelszót írom be a másik gépen is.. felírtam külön lapra is, meg pendrivera is átmásoltam a jelszót.. de semmi.

Szerintem legtisztább, ha átolvasod ezt a leírást!

Homegroup

(#4012) ThuG4LifE válasza shakwill (#4010) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

újabb verzió igen

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#4013) #35723520 válasza WonderCSabo (#4008) üzenetére


#35723520
törölt tag

CCleaner nagyon jó! Amit még tudok ajánlani: Glary Utilites. Mindkettőt használom a gépen.
Törléshez pedig a Revo Uninstaller nagyon jó! (szerintem)

(#4014) #35723520 válasza shakwill (#4007) üzenetére


#35723520
törölt tag

DAEMON Tools Lite megy a win7 alatt is!

(#4015) shakwill válasza ThuG4LifE (#4012) üzenetére


shakwill
csendes tag

Daemon melyik verzió?

(#4016) ThuG4LifE válasza shakwill (#4015) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

[link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#4017) #35723520 válasza shakwill (#4015) üzenetére


#35723520
törölt tag

Innen töltsd le:
[link]
Látom közben megelőztek!

[ Szerkesztve ]

(#4018) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Windows 7-em, mindig egy kéthónapos periodus után el kezd "rosszalkodni". A jelenlegi gondom vele, hogy valamiért magasan járatja az órajelet és sok memóriát eszik meg. Hiába kapcsolok le minden programot, akkor is magas. Hiába csináltam vírusellenőrzést (a legnevesebb gyártók termékeivel) semmi.. Habár, most hogy e sorokat írom, lement 10%-ra a CPU használat... De nem ritka, hogy néha "üres járatban" amikor csak a Task Manager van megnyitva, hogy 60-70% körül jár.
Ezeknek mi lehet az oka?

(#4019) Morden24 válasza Lakers (#4018) üzenetére


Morden24
nagyúr

Meg kéne nézni a resource monitort, hogy mi is eszi meg a prociidőt.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4020) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!
Lenne 1 olyan problemam hogy meg mikor xp-m volt radugtam a gepre a fulesem,es a hangfalakat,akkor szolt mind a 2,most w7-en egyszerre csak az 1ik szol,pontosabban most a hangfal csak akkor szol ha betugom a fules helyere,es ez van a fejhalgatoval is.xp-n ha a hangfalat a fules melle egy masik csatlakozoba dugtam be akkor is szolt.Hogy tudnam megoldani azt hogy ugy szoljon mnid a 2o mint xp-n?de az megjobb lenne ha mikor bevan dugva mind a 2o,tudnam valtogatni hogy melyik szoljon anelkul hogy ki-be kene huzgalnom oket.Ami nekem xp-n volt,es w7en nincs,az a realtek hd audio manager volt,de ezt nem is talaltam eddig w7re,csak drivert,de az meg fentvan.
Elore is koszonom a segitseget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#4021) Puma K válasza kraftxld (#3959) üzenetére


Puma K
veterán

Én naiv a Magyar Microsoft oldalán próbáltam megkeresni, de nem nagyon jött össze, de itt szépen ABC és idő rendi sorrendbe van téve nagyon jó remek.
Köszönöm! :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4022) Morden24 válasza [pod]Diablo (#4020) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha a hangkártyád szoftvere nem engedi ezt, akkor szerintem nem nagyon fogod tudni megoldani.

Hogy egyszerre szóljon, azt nem tudom/értem (nem is vágom, miért lenne jó), de nálam a Xonar-ba be van dugva a headset és a hangfalszett is, és a szoftveréből egyszerűen átállítom "speakers"-ről "headphones"-ra.

Nem lehet, hogy neked esetleg a Windows control panel sound menüpontjában kéne, hogy belődd, éppen melyik hangforrás kapjon jelet?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4023) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

nForce 520-as lapkakeszlethez drivert honnan szedhetek?

nVidia.com-on nincsen, enelkul meg nincsen hangom :( ( nemerzekeli ha csatlakoztatok hozza hangfalat vagy fejhallgatot ) esetleg otlet vkitol ?

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#4024) ThuG4LifE válasza KERO_SAN (#4023) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

a realtek oldaláról szedjél drivert

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#4025) Morden24 válasza KERO_SAN (#4023) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Windows Update nem talál semmit?

Ha nem, akkor kénytelen leszel Vista drivert használni, amivel nagy valószínűséggel menni fog. Az van az nVidia oldalán, 32 és 64 bites egyaránt.

Windows 7-es drivereket én nem találok ehhez.

Sectumsempra - For Enemies

(#4026) Lakers válasza Morden24 (#4019) üzenetére


Lakers
tag

Köszi ezt a resource monitort, igen hasznos. Innen, vagy valahonnan, hogyan tudom leállítani az itt látható exe-t? Úgy tűnik a sulis sqldeveloperrel felkerült sqlserver a ludas.

(#4027) sfdrakex válasza KERO_SAN (#4023) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem az előlapinál volt baj ezzel az érzékeléssel driverben kikapőcsoltam hoyg észre vegye hova dugok be valamit, azóta működik, azt hiszem ez vistán is volt gondja nekem nvidia mcp61 es chipset van a lapon.

Ezen a képen a jobb fent lévő sárga mappa ikonra klikkelve jön fel a kis ablak amin az első panel érzékelést tudod letiltani. letiltás előtt a microfon se ment meg a hangszóró se onnan, miután letiltottam jó lett, valami miatt nem érzékeli ha odadugok valamit.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4028) RockHaRD


RockHaRD
addikt

sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy tp-link mittoménmilyenszámú routerem van, rajta vezetékesen az én gépem, meg egy laptop. total comanderben a hálozati fülnél látja egymást a két gép, de ha rányomok azt írja, hogy hozzáférés megtagadva :F

mindkettőnél meg vannak osztva dolgok, régen ment is a dolog. Olyat lehetne esetleg, h vmi otthoni hálozatot létrehozni, és csatlakozni, de az meg nem műxik, mert az én gépemen létrehozom, kiírja a hűdejó kódot amit a másik gépen kéne beírni, beírom, és ottan vár a végtelenségig... vki esetleg?

:R

(#4029) Edween


Edween
őstag

Hi!
Nem tudja esetleg valaki, hogyan kel a 64 bites media player-t alapértelmezetté tenni? thx

(#4030) #35723520 válasza Edween (#4029) üzenetére


#35723520
törölt tag

Nem telepítesz más lejátszót és akkor az lesz az alapértelmezett.

(#4031) polonic válasza Edween (#4029) üzenetére


polonic
félisten

Hi!
Annyit tudsz tenni, hogy jobb klikk a fájlokra és társításnál kiválasztod a 64 bites playert. Szerintem...

(#4032) polonic válasza #35723520 (#4030) üzenetére


polonic
félisten

Sajnos nem. A 32 bites az alapértelmezett.

(#4033) Edween válasza #35723520 (#4030) üzenetére


Edween
őstag

Ez nem ilyen egyszerű, mivel két wmp van telepítve, és bármit csinálhatsz akkor is a 32 bites indul, tehát hiába társítasz akkor is a 32 bites lesz az alapértelmezett.

polonic igen a 32 es az alapértelmezett

(#4034) #35723520 válasza Edween (#4033) üzenetére


#35723520
törölt tag

Ezt nem értem! Két op.rendszer van fennt? Egyik 64-es, a másik 32-es?

(#4035) Daffni2 válasza #35723520 (#4034) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem 2 op.rendszer.
A 64 bites a Program Files mappában van a 32 bites a Program Files(x86)-ban.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#4036) negyedes válasza #35723520 (#4034) üzenetére


negyedes
addikt

A 64bites rendszer felrakja a 32bites appokat is ami a winben van (IE, WMP) nem csak a sajat 64et.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4037) #35723520 válasza negyedes (#4036) üzenetére


#35723520
törölt tag

Na ezt sem tudtam, pedig 64-es win7-et használok!
És azt hol tudom megnézni, hogy az a Media Player, ami működik, az 32-es, vagy 64-es? (most már én is kíváncsi lettem!)

(#4038) negyedes válasza #35723520 (#4037) üzenetére


negyedes
addikt

Pontosan nem tudom. Feladatkezeloben talan? Ha jol emlekszem nekem Vista alatt mindig a 64es volt az alap(de nem biztos).

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4039) Edween válasza #35723520 (#4037) üzenetére


Edween
őstag

pölö, film lejátszása közben a feladatkezelőben láthatod, mellé biggyeszti a 32 es számot.

(#4040) Morden24 válasza #35723520 (#4037) üzenetére


Morden24
nagyúr

Task Manager-ben ha egy futó folyamatnak van *32 a végén, akkor az 32 bites. Ha nincsen, akkor 64 bites.

Sectumsempra - For Enemies

(#4041) #41133696


#41133696
törölt tag

Tudja valaki esetleg, hogy telepítéskor , illetve partícionáláskor miért akar létrehozni egy körülbelül 100 megás particító a telepítő ? Átmenetileg ezt a jelenséget az OEM Vistám installerjével oldottam meg.

(#4042) ne_nezze válasza #41133696 (#4041) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

mert kell neki. 100 mega meg nem a világ.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#4043) kbalazsa válasza #41133696 (#4041) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Elvileg az egy rejtett bootloader partíció. OEM előretelepített rendszereknél is előfordult ilyesmi XP/Vista rendszereken (is?). Ha üres, formázatlan lemezterületet talál maga alatt a telepítő, akkor mindenképp létre szeretné hozni. Elvileg, ha előre meg van formázva a terület, ahová telepítenéd, akkor az első "primary" partícióra teszi a bootloader dolgait. Elvileg, én még nem próbáltam úgy.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#4044) band1103 válasza ne_nezze (#4042) üzenetére


band1103
őstag

Anélkül nem is megy? Nekem nélküle is ment : A vinyómon 4 partíció volt telepítés előtt és nem hozott létre egy 5.-et Csak fogta a neki szánt 20GB -os partíció és feltelepült rá.
Akkor most kell neki a 100MB vagy nem? És miért vagy milyen esetekben csak ?

Szerk: Közben kbalazsa megválaszolta :R

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4045) Sub-ZeRo válasza kbalazsa (#4043) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, ha előra van formázva, akkor nem csinál 100 megás partíciót.
Én is előre formázottra raktam, és nem csinált.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4046) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!

Hogyan kell W7-et telepíteni pendrive-ról? Gondolom már volt szó róla korábban, link plz.
(ügyes vagyok megtaláltam magamtól is, az utolsó volt a keresési találtaok között :D )

A másik: Hogyan működik a 90 napos enterprise próba? Már leszedtem, csak nem egészen világos az MS-es manual.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#4047) Blue@X válasza D1Rect (#4046) üzenetére


Blue@X
senior tag

Windows 7 pendrive telepítő készítése: [link]

Az Enterprise-t pedig felrakod, 90 napig próbálgatod, aztán törlöd.

[ Szerkesztve ]

(#4048) band1103 válasza Blue@X (#4047) üzenetére


band1103
őstag

:R

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4049) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Erre valaki? :F

(#4050) Morden24 válasza D1Rect (#4046) üzenetére


Morden24
nagyúr

A telepítés után van 10 napod arra, hogy aktiváld. Kód nem kell hozzá, gyakorlatilag "be van építve". Aktiválás után indul a 90 napos próbaidő, tehát összesen 100 napig tudod használni maximum.

Ezt a verziót NEM lehet rearmolni, és NEM lehet később egy vásárolt példánnyal beaktiválni, tehát a 90-day trial Enterprise-nak mindenképpen reinstall lesz a sorsa!

Az USB-sre meg már kaptál választ :)

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.