Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#601) volvoguy válasza Daffni2 (#597) üzenetére


volvoguy
addikt

Köszi, de sokkal okosabb msot sme lettem. A lényeg, a processzorom 64bites, 2GB RAM-om van, a jelenlegi XP-m 32bites, azaz x86....viszont szeretnék Win7-et, de ne mtudom, mi legyen, maradjak most is a 32bitnél, vagy legyen 64bit? Amúgy átlagos géphasználó vagyok, internet, film zene, szövegszerkesztés, meg javarészt játék...videószerkesztés...semmi különös...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#602) sfdrakex válasza volvoguy (#601) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nyugodtan mehet a 64 bites, nálam is 2 giga ram van 64 bites amd procival (4450e 2300MHz szal kb mint a tied)és megy rendesen, felhasználásom hasonló nekem is net film zene játék.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#603) polonic válasza z0d1AK (#600) üzenetére


polonic
félisten

Már úgyértem csak megnézni mit csinál a telepítés elején.
Tényleg régi darab. Én arra gondolok, amit írtam. De kitudja, lehet, hogy hülyeség. :)

(#604) sfdrakex válasza Zoli1222 (#599) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

BIOSban látszik mind a 3 vinyód?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#605) volvoguy válasza sfdrakex (#602) üzenetére


volvoguy
addikt

értem és kösz. de még mindig nem értem mi a lényeg. mármint ezt régen is megkérdeztem az XP topikban, akkor valami olyasmit mondtak, hogy ha van egy 64bites procim, arra rárakhatom a 64bites XP-t és a 32bites-t is, viszont 32bites procira (létezik még ilyen?) nem rakhatok 64bites XP-t....

engem igazából csak az érdekel, lesz-e valami negatív avgy pozitív, esetleg semmilyen változás a 32bit-hez képest....az sem zavar ha semm változást nem észlelek, nem lesz lassú a rendszer, nem lesznek kompatibilitási gondok stb...inkább a semmi, minthogy belassuljon az egész cucc

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#606) sfdrakex válasza volvoguy (#605) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A 64 bites gyorsabban számol, ha jól tudom, és ha olyan programot használsz ami kihasználja a 64 bites procit és operációs rendszert akkor az gyorsabban fog menni mintha 32 bites operációs rendszer lenne a gépeden, és egyre több programnak van 64 bites verziója, szóval szerintem tedd fel nyugodtan. a 64 bitest.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#607) pzstm válasza volvoguy (#605) üzenetére


pzstm
titán

Nem fog belassulni...és szerencsére már driverekből sincs hiány...nyugodtan felrakhatod :K ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#608) bonat


bonat
senior tag

577-esre valaki???

(#609) modflow válasza polonic (#570) üzenetére


modflow
veterán

Tudom tudom, csak én akkor még nem olvastam, amit írtál.

Rákerestem. Ezek a dolgok tök jók! Hátsó SATA kártya is van a lapomon, amit használok is szóval ez a hot swap különösen hasznos lenne!

NCQ-t hol lehet bekapcsolni, az is a BIOS-ban van?

(#610) Zoli1222 válasza Zoli1222 (#599) üzenetére


Zoli1222
őstag

Úgy tűnik a vinyós kérdés megoldódott. Viszont a Homegroup-om úgy szVr, ahogy van. Hiányzik belőle 1 rakás opció. Semmit sem tudok benne állítani. Ilyenkor mi van?

(#611) polonic válasza modflow (#609) üzenetére


polonic
félisten

Ha a merevlemez is támogatja az NCQ-t és AHCI módban van a SATA vezérlő, akkor be van kapcsolva az is.

(#612) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Mi lehet az oka a win7 lassulásának? Kb 4-5napja észlelem hogy az eddigi 35-40másodperces bekapcsolás duplájára nőtt..

Üdv: Csabee.

(#613) polonic válasza Csabee. (#612) üzenetére


polonic
félisten

Új program telepítése? Windowsban turkálás? Kártevő esetleg?

(#614) Csabee. válasza polonic (#613) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Semmit nem csináltam vele, már tegnap felraktam egy vírusírtót (mert eddig nem volt) és lefuttattam és semmi vírus nincs.

Üdv: Csabee.

(#615) polonic válasza Csabee. (#614) üzenetére


polonic
félisten

Online keresőkkel nézesd meg a géped. Lehet, amit felraktál nem találja meg.

(#616) Kiskokó


Kiskokó
veterán

hello
felraktam a 7-et és nem ismeri fel a dvd- meghajtómat... csökkentett módba ismeri meg bootlni tudok róla.
Megoldás? kösszi (lg a márka)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#617) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Használ itt valaki Vistás chipset drivert Windows 7 alatt? Ha igen, vannak vele problémák?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#618) sfdrakex válasza Killing (#617) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Win7 nem ismerte fel alapból? Muszáj felrakni chipset drivert?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#619) Killing válasza sfdrakex (#618) üzenetére


Killing
addikt

Még nincs Win 7-em, csak nem tudom hogy bezavar-e. :F De szerintem kell, elvégre a videókártyához is kell.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#620) sfdrakex válasza Kiskokó (#616) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

számítógépen jobb klikk tulajdonságok/kezelés/lemezkezelés és nézzd meg a betüjeleket, lehet csak azt kellene állítani, illetve nézzd meg ott látszik e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#621) Csabee. válasza polonic (#615) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Mire gondolsz? Avast mindent megtalál, még azt is amit nem kéne! Most töredezettségmentesítem! Hát ha segít rajta. Meg belenézek ez msconfig-ba

Üdv: Csabee.

(#622) sfdrakex válasza Killing (#619) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Videokártyánál is hagytam hoyg winupdateről tegye fel ami kell hozzá, ugyan ez van chipsettel is én nem raktam fel drivert semmihez win7 nagyon jol felismert mindent.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#623) sfdrakex válasza Csabee. (#621) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Avast mellett azért futass le trojai meg spyware keresőket is esetleg még egy virus írtót 100%osan egyik virusírtó se működik sajnos.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#624) polonic válasza Csabee. (#621) üzenetére


polonic
félisten

Azért az avast nem mindenható, úgy ahogy a többi sem. 100 %-os felismerési arány egyszerűen nem létezik. Megnézheted akkor a malwarebytes antimalware-rel az a-squared-del (mindkettőnek van ingyenes változata), meg valami online scannerrel (eset, kaspersky, panda, etc....).
De lehet, hogy a töredezettségmentesítés is segít.

[ Szerkesztve ]

(#625) Kiskokó válasza sfdrakex (#620) üzenetére


Kiskokó
veterán

ott se ismeri fel természetesen...
most újraindítottam a saját gépbe berakott egy cd-s cuccot de ha megnyitom akkor meg ( olyan helyremutat ami nem létezik) illetve az eszközkezelőben ugyanúgy nincs semmi
:S mi van ezzel he?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#626) Steelmanus válasza z0d1AK (#600) üzenetére


Steelmanus
addikt

Pedig polonic eltalalta mert a gyarto oldalan csak Vista driver van, es valahol olvastam hogy a W7 valami liszensz miatt osszeveszett a VIA-al es lehet hogy a Vista volt az utolso amiben tamogatta a regebbi VIA-as lapokat.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#627) Kiskokó


Kiskokó
veterán

ja meg ezen a szaron nem megy alapból semmilyen játék vagy csak az tett be a játékokank hogy c: format volt és előtte Xpre lettek telepítve?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#628) sfdrakex válasza Kiskokó (#625) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem tettél fel valami virtuális meghajtót? Daemon tools, alcohol 120?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#629) sfdrakex válasza Kiskokó (#627) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha újra rakod a rendszert a játékokat se ártana ujra tenni mivel sokszor a windows mappába is tesznek fileket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#630) pzstm válasza Csabee. (#621) üzenetére


pzstm
titán

Meg belenézek ez msconfig-ba

Víruskergető előtt épp ezt akartam javasolni :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#631) n0_gAboR válasza Steelmanus (#626) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Akkor jol beszopjak a VIA-sok, mert linux alatt is eleg gyerul teljesitenek a cuccaik.

(#632) modflow válasza polonic (#611) üzenetére


modflow
veterán

És ezt megtudom valahol kukkantani?
Mert közben felraktam W7 Pro -t ismét.

(#633) Kiskokó válasza sfdrakex (#629) üzenetére


Kiskokó
veterán

jó ez mondjuk alap XD

na de nem tettem fel semmit se deamon se mást..:S most azon agyalok hogy mivel az alaplapomon nem volt több IDE csati a dvd olvasó PCI-os és az eszközkezelőben a PCI cuccnak hibát ir hogy nem jó az illesztőprogram.. na de frissíteni nem tom
mit szedjek le drivert ehhez? honnan?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#634) corran9


corran9
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék a tekintetben, hogy van-e vmi ötletetek, hogy mi lehet a baja a win7-nek a gépemen.

Dual bootos gép xp és win7 7100-as build.

Azóta a win7-et használom mióta elérhető, szal egy elég jól bejáratott rendszerről van szó.

A történet annyi, hogy tegnap este még vígan néztem egy két sorozat epizódot... este kinyomtam a gépet (új dolgot nem telepítettem, nem frissítettem, nem töltöttem semmit stb, ergo a szoftveres környezet nem változott), reggel viszont azt tapasztaltam, hogy betölt a desktop ahogy szokott, ugyanakkor nem tudok kattintani semmire, az egér mozog, de használhatatlan a gép, pár pillanatra néha mintha feltámadna (bejön a start menü, az egér átvált a töltő-karikára stb.), de aztán ekkor sem történik semmi, ráadásul a ctrl+alt+del kombinációra sem történik az ég világon semmi.

Csökkentett módban pöccre indul a gép de nem tudok rájönni h mitől lehet, hogy normál módban gebasz van, utolsó működő beállítás-os indulással sem megy, ugyanaz a helyzet mint a normálnál.

Gondoltam esetleg Kaspersky IS kavar be (bár ez is fenn van hónapok óta, 2010-es verzió), de azt meg uninstallláni nem tudom, mivel csökkentett módban nem engedi.

A hardveres probléma is ki van zárva úgy gondolom, mert most az xp-ről írok, és minden működik. A vinyóval sincs semmi baj.

Ötlet? :D

A válaszokat köszi előre is!

Ui.: normál esetben nem írnék ide, mivel xarom le a régi telepítést ha vmi gond van, és egyből feldobom rá újból a op rendszert, ugyanakkor most semmiképp nem akarnám ezt megtenni, mert van egy telepítésem (játék) és félek, hogy elvesznek a mentéseim (noha lementettem a save könyvtárat, de láttam én már karón varjút nahhh)

c.

That's a real nasty habit you got there......

(#635) sfdrakex válasza Kiskokó (#633) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

a gyártója oldaláról próbálj meg valamit.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#636) Clemi válasza Kiskokó (#627) üzenetére


Clemi
veterán

vagy csak az tett be a játékokank hogy c: format volt és előtte Xpre lettek telepítve?

Bocsi, de ezt értelmezzük légyszi! Tehát ezek szerint, XP alatt anno feltelepítetted a játékokat, majd azt a meghajtót leformáztad, felraktad a Win7-et a helyére, és most nem indulnak azok a játékok, amiket az XP alatt feltelepítettél?

(#637) bonat


bonat
senior tag

Windows 7-ben át lehet állítani vhol az Oprendszer választóban a szövegeket????

tehát ne "korábbi windows verzió" legyen hanem XP-re akarom átírni

????????

(#638) sfdrakex válasza corran9 (#634) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vírus keresés ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#639) Clemi válasza bonat (#637) üzenetére


Clemi
veterán

Windows 7-ben át lehet állítani vhol az Oprendszer választóban a szövegeket???

Igen át lehet. Egy erre alkalmas programmal, a legegyszerűbb, például az Easybcd-t tudom javasolni.

[link]

(#640) pzstm válasza bonat (#637) üzenetére


pzstm
titán

EasyBCD lehet tudja....sosem használtam...de ne kérdezd még vagy ötször please :(

szerk.: megelőzött kollega :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#641) emre33


emre33
addikt

Windows 7 és egyszerre több felhasználó bejelentkezhet távoli asztal segítségével?

Windows xp alatt meg lehetett oldani, de windows 7 alá nem találom a leírást

Köszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#642) Steelmanus válasza bonat (#637) üzenetére


Steelmanus
addikt

Most hogyan van telepitve a rendszer, a C:\ az XP-e es a W7 hol van? Mert a W7 modositja az XP boot.ini fajlat abban nezz korul.

(#643) pzstm válasza emre33 (#641) üzenetére


pzstm
titán

tudtommal ezt csak szerver támogatja... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#644) corran9 válasza sfdrakex (#638) üzenetére


corran9
tag

Megvolt, most futott le, semmi... :(

That's a real nasty habit you got there......

(#645) polonic válasza modflow (#632) üzenetére


polonic
félisten

Közvetlen telepítés előtt állítottad át igaz?
Everest kiírja a vinyó tulajdonságainál, ha támogatja, akkor megy.

(#646) Mariann294 válasza pzstm (#551) üzenetére


Mariann294
őstag

Az lehet,viszont Avastom már évek óta van,eddig még sosem hagyott cserben,pedig nem vagyok szent.Ja és egy kis teszt.
Narancs: Miért,te talán olyan oldalakat látogatsz?Hát akkor ne csodálkozz...
Felőlem használd,ha neked az vált be.Én azért irtam mert nekem még sosem volt vele rossz tapasztalatom.Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#647) Gorneck válasza Steelmanus (#557) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem megy szépen...pedig az ütemezett keresése ki van kapcsolva...

Mariann294: Azt te tesztnek nevezed? Jó munka, de egy program megítéléshez elég kevéske... :K

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#648) z0d1AK válasza Steelmanus (#626) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nah az viszont gáz:F
Akkor marad az xp az adott gépen...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#649) pzstm válasza Mariann294 (#646) üzenetére


pzstm
titán

Ja és egy kis teszt.

Többször is említettem már, hogy nem igazán kellene ezzel a cikkel példálózni, illetve leginkább semmilyen következtetést nem levonni belőle.

Megkérdezhetem, hogy esetleg Neked van MSE-vel kapcsolatban személyes tapasztalatod? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#650) Mariann294 válasza Gorneck (#647) üzenetére


Mariann294
őstag

Itt kezdődik...
pzstm: Mondtam már hogy nincs,viszont Avastal van,és az viszont csak pozitiv.Részemről lezárva,majd ő eldönti mit akar,ha tetszik neki az MSE-akkor azt használja ha meg nem akkor nem. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.