Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#901) sfdrakex válasza fkrinya (#900) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Energia gazdálkodásban se vesz le semmit? Egyébként honnan tudod hoyg lecsukott fedéllel leesik a sebesség?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#902) Steelmanus válasza pete_21 (#875) üzenetére


Steelmanus
addikt

Gondolj csak vissza egy kicsit az idoben es rajossz hogy a Win95 ala megirt altalanos OAK altal megirt mind a mai napig mukodo CD/DVD meghajto driver indul el addig amig a telepites zajlik eppen azert hogy nehogyma' ne lehessen feltenni az "Isteni" -nek nevezett op.rendszert, azutan pedig majd atveszi egy az MS altal irt vezerlo a helyet. Ezzel nem azt mondom hogy lehet hogy valoban a hardver kezd el halodni, de akkor mar telepiteskor is haldoklik, es mar nem egyszer feltette. Regebben legendasan rosszak volta a Sony CD olvasok ill. nem volt jo a wines driver mert mind a mai napig SCSI-nek kell hazudnia magat a rendszer fele, ezert volt regebben kulonbozo gyarto kulonbozo verzioszamu drivere.
Milyen tipusu az a DVD meghajto?

(#903) dudo válasza sfdrakex (#899) üzenetére


dudo
tag

Köszi

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#904) Breki


Breki
veterán

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy vettem + két giga dual ram-ot direkt ugyanolyan fajta kit-et mint ami volt és hogy a win 7 lássa felraktam a 64 bites változatot

de az eredmény ez lett

[link]

Ez az alaplap bios-a a legfrisebb van fent, Memory remap funkciót nem látok benne

[link]

Everest képek

[link]

[link]

Van tippetek róla miért csak két gigát tud használni?

a memóriacserélgetést már próbáltam de nem lett jó sőt volt mikor elsem indult

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#905) fkrinya válasza sfdrakex (#901) üzenetére


fkrinya
tag

Megpróbáltam mindent úgy beállítani, hogy energiatakarékosságból ne vegye vissza a wifi-t.
Onnan tudom, hogy utorrentben, ha a sebesség fülre kattintok, akkor vissza tudom nézni, hogy az eltelt időben milyen volt a sebesség.
Amikor lefekszem még jön maximummal, lecsukom a fedelet és reggel, mire felnyitom már megint maximummal jön, de ha megnézem a sebesség fülnél a grafikont, akkor látom, hogy egész éjszaka 40k-val döcögött.

(#906) Breki


Breki
veterán

Egyesével a memóriamodulok

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#907) Hege1234 válasza bpx (#868) üzenetére


Hege1234
addikt

igen azt tudom de sajna az sem segített semmit nem változtatott rajta
bár a win xp-t már visszaraktam de aki tud segíteni nagyon szivessen visszaraknám a
win7 -et igaz csak 2 napig volt a gépemen de nagyon bejött

(#908) semetka


semetka
őstag

Lenne egy kérdésem.
Hogy lehetne azt beállítani hogy a gép indulásakor nem hozza ki azt az ablakot ahol írja megengedem-e h módosításkoat hajtson végre a gép. Everestnél meg az easytune 5 nél hozza ki. Nem lehet vmit engedélyezni amitől ezekné nem írja?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#909) bpx válasza semetka (#908) üzenetére


bpx
őstag

vedd ki őket az automatikusan induló programok közül
UAC-ot legfeljebb kikapcsolni lehet, kivételt hozzáadni nem

(#910) semetka válasza bpx (#909) üzenetére


semetka
őstag

De én azt akarom hogy automatán induljon. :D
Egyébként érdemes az UAC-ot kikapcsolni??

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#911) pete_21 válasza semetka (#908) üzenetére


pete_21
addikt

Elvileg működnie kell, próbáld ki ezt!

(#912) pete_21 válasza semetka (#910) üzenetére


pete_21
addikt

Kikapcsolni meg határozottan nem érdemes.

(#913) sfdrakex válasza semetka (#910) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam ki van kapcsolva az uac, bajom még nem volt belőle, biztosan hasznos, de ha ésszel használja az ember a gépét nem hiszem hoyg lesz gond ha ki van kapcsolva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#914) Clemi válasza semetka (#910) üzenetére


Clemi
veterán

De én azt akarom hogy automatán induljon.
Egyébként érdemes az UAC-ot kikapcsolni??

Bakker ez a téma is lerágott csont! Ha rendszergazdai jogosultságot kívánó programot akar valaki indítani a rendszer indulásával egyidőben, és használja az UAC-ot, akkor vagy elviseli a kérdezősködését, vagy beteszi a task scheduler-be a következőképpen:

indítsd el a Task Schedulert
Create a new task
Run only when user is logged on, bepipálod: Run with highest privileges
Triggers tab->New, At logon, Any user, ha akarsz megadhatsz pár s delayt
Actions tab->New, Start a program, megadod a kívánt programot elérési úttal.

[ Szerkesztve ]

(#915) Barthezz2 válasza Clemi (#914) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Attól, hogy neked lerágott csont, másnak nem biztos.. :U

Everybody lies.

(#917) birooo


birooo
tag

Sziasztok.

XP-hez voltak olyan beállításaim, amik meggyorsították a rendszer felállását ill. a kikapcsolást, valamint a programok gyorsabban töltődtek be és egyéb ilyen hasznos dolgok. Ilyet keresnék a 7-hez, ha van valahol összegezve.

(#918) Kommy válasza voga34 (#916) üzenetére


Kommy
veterán

Pedig itt is a Windows Mobile Device Center van , megtalálod a start menüben.

[ Szerkesztve ]

(#919) Mészike


Mészike
aktív tag

Nos, benyomások az Win7-ről.
Lenovo T400-as gépre Lenovo-s Windows 7 telepítése:
Furcsa, nagyon furcsa számomra.
Olyan jól működö, alap dolgokat variáltak meg, hogy agybajt kaptam. Pl.: beállítottam az oldalsávot. Újraindítás után nem indult el. Külön be kell állítani, hogy elinduljon?
A másik meg a gyorsindítás. Nagy nehezen megtaláltam a módját, hogy újra legyen.
A Start menü meg olyan, hogy nem tudom megszokni :) Miért nem tették bele a régit is? Vagy csak számomra használhatatlan? :)
Most egyelőre ment vissza még aznap mentésből a régi rendszerem. Csak a noti alján maradt a Win 7 matrica :D

(#920) sfdrakex válasza Mészike (#919) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha Vistát se használtál előtte nagyon szokatlan ha volt előtte Vistád akkor már nem annyira, de meg lehet szokni szerintem hamar, persze ha nem használod akkor nehéz, de inden úkítástól nem szabad elzárkozni. :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#921) bpx válasza Mészike (#919) üzenetére


bpx
őstag

oldalsávnak (ha jól sejtem ez a gadget-es akármi) magától kellene mennie
gyorsindítás külön minek? ami kell oda program, arra "pin to taskbar" és egyben indító ikon + jelzi is ha fut
start menü megszokás kérdése, klasszikus start menüt utoljára win98-ban használtam, nem értem mit szeretnek benne néhányan

(#922) sfdrakex válasza Mészike (#919) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az oldalsáv tuti nem indult el? Nem lehet hoyg csak a monitoron nem látszott és ha odahuztad az egeret megjelent volna?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#923) Clemi válasza Barthezz2 (#915) üzenetére


Clemi
veterán

Attól, hogy neked lerágott csont, másnak nem biztos..

Na ez a baj :((( Szoktam más fórumon is utánanézni, érdeklődni, de nem azzal kezdem sosem, hogy feldobom a kérdést, hanem hónapokat visszaolvasok, és használom a keresőt a kulcsszavakra, amire kíváncsi vagyok..... :R

(#924) Clemi válasza Mészike (#919) üzenetére


Clemi
veterán

Most egyelőre ment vissza még aznap mentésből a régi rendszerem. Csak a noti alján maradt a Win 7 matrica

Emailbe várom a matricáról a kódot :DD Ha már neked úgysem kell. Cserébe adok tuti W98-as kódot, meg eredeti telepítő lemezt. :C De most komolyan ám!!!

(#925) lala42 válasza Breki (#906) üzenetére


lala42
őstag

Nos annyira nem ismerem a lapod BIOS-át, de talán van ott olyan lehetőség, hogy a modulok (sínek) értékeit egyenként lehet állítani. Valszeg., nem tudnak (a különböző fajtájuk miatt ) szinkronba menni. Erre csak egy lehetőség van, hogy (a cserén kívül) hogy a BIOS-ban külön, külön kitapasztalva állítod be az értékeket.
De próbáld meg a lapod topikját, hátha ott okosabbat tudnak mondani. :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#926) pzstm válasza Mészike (#919) üzenetére


pzstm
titán

Örültünk, hogy tiszteleted tetted nálunk ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#927) lala42 válasza pzstm (#926) üzenetére


lala42
őstag

Küldjünk neki egy 3.1-et?

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#928) Kolondrum

Ha nem tudom kijelölni akkor telepíteni sem tudom
A másik az, hogy a rendszer minősítése még nem történt meg a sys szerint, pedig jó pár hónapja túl van rajta. Nekem ez nem tetszik.

(#929) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. Xp 32bites rendszerem van, berakom a 64bites Win7 lemezt, felismeri, de ezt kiírja...

mi lehet ez? [link]

köszi

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#930) Kolondrum válasza Kolondrum (#928) üzenetére

Lefutott! :DD :O [link]

Pofánvágtam, újra tudja ki a főnök! :)

[ Szerkesztve ]

(#931) lala42 válasza volvoguy (#929) üzenetére


lala42
őstag

Tiszta telepítést igényel. Nem tudja frissíteni a meglévő rendszert. Töröld az XP particiót és tisztán telepítsd fel a win7-et.

#930) SymbianOS

Vagy 8.0-át, vagy 0,9-et kaptál :DDD ;] :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#932) Barthezz2 válasza Clemi (#923) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor minek a fórum? Egyszerűbb lenne egy " a leggyakoribb problémák" cikket írni és kész nem?
Örülj neki, hogy te tudod, és ő nem, és segíts, lehet még olyan probléma itt, akire meg mindenki kussol, mert fingja nincs hozzá, na az majd nem lesz lerágott csont..

Értem, hogy keressen az ember, és ha mondjuk 2 hsz-el a kérdése felett is ott a válasz én is elküldöm melegebbre, de a te hozzáállásod sem a legjobb szvsz.. ha ennyire idegesít, hogy egy kérdés többször felmerül, akkor ne olvass ide, vagy ne válaszolj rá, esetleg linkeld a korábbi válaszokat, ha már ott a kereső... :U

peace :R

SymbianOS: jó az :C

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#933) pete_21 válasza volvoguy (#929) üzenetére


pete_21
addikt

A 32 bites rendszertől ne is várd, hogy x64-es alkalmazásokat tudjon futtatni. Bootolj be a telepítődvd-ről, és úgy csináld!

(#934) Steelmanus válasza Breki (#904) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csak javaslat, eloszor a regivel csinal azt hogy Sigle modban menjenek, vagyis tedd a lapod szerint ahogy neztem egymas melle ugy hogy az ujakat vedd ki es csak a regiek menjenek Single-modban. Azutan az frissen vasaroltakbol tegyel bele egyet es nezd meg hogy mikent viselkedik ha jol tedd be a masikat lehet igy jobban tud alkalmazkodni az egyik a masikhoz.

(#935) sfdrakex válasza volvoguy (#929) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Win7 dvdről kellene bootolni és ugy telepiteni nem xp alol.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#936) Steelmanus válasza Breki (#904) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na leszedtem a Manual-t es az lenne a kerdesem hogy egyoldalas vagy ketoldalas memoriaid vannak mert a leiras szerint csak egyoldalas memoriakbol tud kezelni 4 db-ot.

[ Szerkesztve ]

(#937) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok !

1 hét múlva jön a notebookom Windows 7 64 bites verziójával. Az lenne a kérdésem, hogy Samsung PC Studioból (telefonom SGH-D900i) (ezt találom a honlapon: Samsung PC Studio 3.2.2 HG5) vajon van WIN 7 alatt működő képes verzió, mert én eddig nem találtam. Vagy működik a Vistás verzió ? Aki tud segíteni, annak a válaszát előre is köszi. :)

(#938) Killing válasza HZoli87 (#937) üzenetére


Killing
addikt

A Vistás verzió 99,9999% hogy működni fog. De ha nem (ami szinte kizárt) akkor feldobod az XP módot és telepíted az XP-s verzióját.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#939) sfdrakex válasza HZoli87 (#937) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Menni fog, legalább is nokia és SE progijai mennek jól, samsungot konkrétan nem próbáltam de a vistásnak mennie kell 7 en is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#940) atesz117 válasza HZoli87 (#937) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Nekem a 3.2.3 IE2 verzio van a Win7-en, bár a telepítő a 3.2.1 HB6-os volt, telepítés és frissítés után lett ez a verziószám, amúgy működik, eddig nem volt vele probléma.

Samsung Galaxy A34 5G

(#941) Thome


Thome
addikt

Hali!

Lenne egy kérdésem!

Még az RC7100-as verziót használom a Win7-ből. Nem hivatalos magyar gui-val használom, de nem ez a lényeg most. Hanem, hogy a képernyő jobb alsó sarkában ott van egy "eltüntethetetlen" Windows 7, Próbaváltozat. Build 7100 felírat.

Hogy lehet ezt eltüntetni? Rohadtul zavar engem...

Ezen a képen bejelöltem, hogy mire gondoltam, katt rá:

(#942) pincehely válasza HZoli87 (#937) üzenetére


pincehely
addikt

Mennie kell!
Csak nyugi.
Ha mégsem állíts be vista kompatibilítást.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#943) HZoli87


HZoli87
veterán

Köszönöm mindenkinek a választ. :R

(#944) pincehely válasza Thome (#941) üzenetére


pincehely
addikt

Windows 7 Toolkit 1.8 asszem.
Ebben egy csomó beállítás van, köztük ez is.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#945) veber


veber
tag

Hi

Hol lehet win 7-be beállítani hogy indításkor hacsak egy fiók van aktiválva a 7 be az induljon automazikusan és ne keljen nyomni az elején?

toki

(#946) Thome válasza pincehely (#944) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, megnézem!

(#947) pete_21 válasza veber (#945) üzenetére


pete_21
addikt

(#948) Kommy válasza veber (#945) üzenetére


Kommy
veterán

Itt egy leírás mit kell csinálni : [link]

(#949) kiskozi


kiskozi
csendes tag

Sziasztok

Pakoltam össze egy asztali gépet, a vinyót egy olyan gépből vettem ki, ami egy win7-es gépben volt benne. Amikor megpróbáltam feltelepíteni a rendszert(XP, majd win7) azt írta ki, hogy tegyem be a telepítő lemezt a javításhoz. Ez azért vicces, mert nem volt ezen a meghajtón rendszer soha. Mit tegyek, mert nem akarom formázni a meghajtót, van rajta kb. 90 GB játéktelepítő, ami kellene. Valakinek valami ötlet? :U :U :U

Nem vagyok egy hülyegyerek, anyám is mindig ezt mondta ha hülyeséget csináltam.

(#950) Thome válasza pincehely (#944) üzenetére


Thome
addikt

Igen, sikerült, köszi! :)

Volna itt még más is! :D

Vannak még a tálcán gyorsindító cuccok is. De ezek ilyen fix cuccok. El lehet őket takarítani? Az Alábbi képen bekarikáztam, amiket ki szeretnék szedni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.