Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9001) coce válasza WonderCSabo (#8998) üzenetére


coce
csendes tag

Nagyon szépen köszi!

(#9002) Olcsi válasza Fire/SOUL/CD (#9000) üzenetére


Olcsi
senior tag

Köszönöm a tanácsot! Kipróbálom este... Ha esetleg kérdésem adódik, fordulhatok hozzád? :R

(#9003) Troy. válasza sfdrakex (#8880) üzenetére


Troy.
addikt

Futtattam 4 órát és úgy tűnik, hibát nem jelzett. [link]

.

(#9004) Fire/SOUL/CD válasza Olcsi (#9002) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Persze, csak ne ebben a topicban, hanem privben, vagy a nagyon régen "halott" Particionálás...Help!(vagy hasonló, már én sem emléxem :DDD ) topic-ban.
Amúgy roppant felhasználóbarát, tényleg egy homeuser, minimális szakmai hozzáértéssel könnyedén tud feladatokat végezni vele. :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9005) syler


syler
aktív tag

Na mostmár tényleg kezdek ideges lenni de nagyon. Mostmár a telepítés el sem indul file-ok másolása megvan, elindítom a telepítést és ezt írja ki " A windows telepítője váratlan hibába ütközött. Ellenőrizze, hogy a telepítési források elérhetőek e, és indítsa újra a telepítést. Hibakód 0xC0000005" Két verzióm is van win 7-ből mindkettő ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#9006) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Egy kérdés:

Adott egy laptop, gyárilag telepített W7 -el. A probléma, hogy a rendszergazda szeretne rá egy teljesen új telepítést (a gyárilag feltelepített baromságok nélkül, úgy partícionálva ahogyan ő szeretné), de a laptophoz csak egy recovery cd-t adtak, amiről nem lehet "szűz" telepítést csinálni, csak az eredetileg rajta lévő enyhén elbarmolt telepítést visszaállítani. Tételezzük fel, hogy van egy másik W7 lemez, ami mondjuk OEM, de ugyanazt az oprendszert tartalmazza, amit a laptoppal adtak. Ha a laptopon található licenckódot használja, és úgy feltelepíti ezt a másik w7-et, ekkor ez így szabályos-e? Ez azért lenne fontos, mert ez egy céges gép, és teljesen "tisztának" kellene lennie.

Köszönöm!

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#9007) Fire/SOUL/CD válasza syler (#9005) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Régebben az RC dobálta ezt elég gyakran. Milyen változat amit telepíteni szeretnél? Eredeti ISO-ból van? Ha nem tudod(vagy nem vagy biztos benne) akkor ezzel ellenőrizheted az ISO-t. [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9008) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Tegnap egy paranormális jelenség telepedett a gépemre, és fertőzte meg a játékaimat..
Konkrétan:
A GTR Evolution alapban egy magon fut, de azon is vajsimán szokott menni, erre tegnap még el sem indult, már fullon terhelte az egyik magot. Belőttem, hogy mindketőn menjen, akkor mind a kettőt, de olyannyira, hogy egy másodpercre nem vett vissza, a desktopon lévő proci grafikon 100%-on kisimult. Ennek ellenére a folyamatok között csak 60%-os használatot jelzett rá, de semmi más nem használta a többi 40-et. Mondanom se kell, a játék már betöltővideónál szaggatot. Reinstall megoldotta.
A másik a FarCry 2. Ugy viselkedett, mintha legalább 2 másodperces input lagg lenne a monitoron. Életben nem láttam ilyet. Ezt még nem néztem meg reinstall-al, kiváncsi leszek.
A harmadik a CoD MW2. Szinte csutra le van húzva az egér érzékenység, de gyors. Eddig pedig jó volt. A fura az, hogy ha lejjebb veszem akár 1 mm-t is, akkor rohadt lassú, ha vissza, akkor megint gyors.

Ha ezt valaki megmagyarázza nekem :DDD

Más:
Tervezünk egy bulit haverokkal, és valószínű az én gépem lesz a zeneforrás. Namost azt meg tudom oldani, hogy csinálok egy külön fiókot, azon belövöm a media centert, hogy induljon automatikusan fullscreen-be. Nade azt meg lehet valahogy, hogy abból ne lehessen kilépni, és ezáltal semmi mást ne tudjon senki csinálni a gépen? Nem kéne, hogy valaki nekiáljon bazergálni.. pláne pár kör után :D

Everybody lies.

(#9009) bobsys válasza Colos1 (#9006) üzenetére


bobsys
addikt

szabályos, nem a telepito media a license alapja hanem a szamla es a matrica a gepen illetve a matrican levo kod

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#9010) < CyberBob > válasza Barthezz2 (#9008) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Hozz létre egy pl. buli nevű felhasználót és a szülői felügyeletnél csak a média centert engedélyezd (persze a rendszergazda felhasználónak adjál jelszót). A média centerből így is ki lehet lépni viszont még a számológépet sem tudja majd elindítani senki.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9011) Colos1 válasza bobsys (#9009) üzenetére


Colos1
őstag

köszi! :R

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#9012) Robb202 válasza sfdrakex (#8940) üzenetére


Robb202
tag

Köszi a választ. Lehet én fogalmaztam rosszul. Mutatok egy képet mire gondoltam pontosan.

Arra gondoltam, hogy a mappa sárga ikonját ilyenekre cserélem le:

Klikk ide

klikk ide2

Azt tudom, hogy ezek egyike sem mappa. A második kép pedig MAC OSX shot de elméletileg Windows 7-ben is meg lehetne csinálni, hogy a sok sárga mappa ikont testre szabjam és minden egyes mappának más és más ikonja legyen a filmek mappán belül.
Nagyon sok MKV filmem van és sokkal szebben mutatna ha ilyen mappaképpel ellátott mappákban tárolódnának, nem utolsó sorban esztétikusabban és szebben is nézne ki.

A dolog annyiban lenne bonyolultabb, hogy rendelkezem blu ray doboz PSD formátumú rajzával így egyénileg meg tudom csinálni azt, hogy minden egyes filmhez keresek képet majd beteszem a borítóba (lásd második linkelt képet) tehát nekem nem az előre gyártot .ICO mappa képek kellenének hanem én szeretném legyártani.

A legyártással nincs is gond, de azt hogy hogyan lehet minden egyes mappát egyéni képpel felvértezni rejtély. JPG képet nem fogad el ikoncserénél csak exe meg dll jöhet szóba, nincs erre egy egyszerű megoldás? Muszáj .ICO-t generálni?

Még annyit, hogy úgy szeretném ezt megoldani, hogyha a HDD-t elviszem ismerősömhöz ott is megmaradjanak az ikonok, vagy rendszer újratelepítés után is, ezt hogy tudnám elérni? Illetve Windows 7 alatt az extra nagy ikonok nézetnél is szép legyen :)
Nagyok az elvárásaim? :)

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#9013) Barthezz2 válasza < CyberBob > (#9010) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi, ugy is jó lesz talán :)

Everybody lies.

(#9014) ImpIon


ImpIon
csendes tag

Sziasztok!

Egyik munkahelyemtől kaptam régebben egy XP prof Corporate változatot, amit nem kell aktiválni, ebből gondolom, hogy mennyiségi licenszes verzió.
Azóta a cégnél w7-re váltottak, és nekem is adtak egy w7-x64 enterprise image-hez ftp hozzáférést, és azt mondták, hogy a régi XP-s serial-lal mennie kell, de nem megy. :(
Kérdés, hogy mi lehet a gáz? Ugyanoda kell írni, mint a sima w7 serial-t? Az egyik rendszergizda épp síel, és nem elérhető, a másik se magyarul, de angolul nem tud, németül meg én nem. :B

Köszi!

vok=vagyok-agy

(#9015) Barthezz2 válasza ImpIon (#9014) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Elvileg 30 napig használhatod aktiválás nélkül. Addigra meg csak hazajönnek :)

Everybody lies.

(#9016) ImpIon válasza Barthezz2 (#9015) üzenetére


ImpIon
csendes tag

Tudom, de hétfőn jár le a 30 nap, és szombaton jön a srác.
Remélem, bejön hétfőn, különben szívok. most nincs kedvem megint installálgatni.
Ha valakinek van ötlete, szóljon, olvasom a témát 10-18-ig kb.!
Köszi!

vok=vagyok-agy

(#9017) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni? Most raktam fel Windows 7-t egy FS Amilo li 1705-re, és az a bajom h nem működik a hangkimenet! A beépített hangszórón van hang, viszont a ha bedugom a hangfalat, vagy a fülest akk elhalgat és nem szól egyik sem! Elolvastam az első HSZ-t, és megnéztem a linkeket is, de nem tudom h melyik pack-ot töltsem le h működjön, meg nem vagyok túl jó angolból :F

Lumia 520

(#9018) Neil Watts válasza syler (#9005) üzenetére


Neil Watts
veterán

0xC0000005 - Resolution Suggestion One:

In many cases this error has been generated by faulty RAM memory.

(#9019) Barthezz2 válasza ImpIon (#9016) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ja értem.
Hát sajnos nekem nincs ötletem, mi lehet a gond. De mondjuk ilyneről még nem is hallottam, hogy xp kóddal kellene mennie..

Everybody lies.

(#9020) Neil Watts válasza ImpIon (#9016) üzenetére


Neil Watts
veterán

slmgr.vbs /rearm -ot neki! Most! :D
Van nektek KMS szerveretek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#9021) ImpIon válasza Barthezz2 (#9019) üzenetére


ImpIon
csendes tag

Hmm, lehet, hogy félre informáltak?? :F

(#9020) core2: Ez mit csinál? :U

[ Szerkesztve ]

vok=vagyok-agy

(#9022) Neil Watts válasza ImpIon (#9021) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ad plusz 30 napot legálisan.
És igen át******* a palánkon.

[ Szerkesztve ]

(#9023) lala42 válasza Neil Watts (#9022) üzenetére


lala42
őstag

Nem 90 napot?
Én 90-re emlékszem. :U

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#9024) ImpIon válasza Neil Watts (#9022) üzenetére


ImpIon
csendes tag

Köszi, kipróbálom, amint hazaértem.
Szal átvertek... Pedig máshol is hallottam valami upgrade alapnak használható XP-ről... :U :F
Mindegy, ha műxik ez az eltolás, akkor nincs baj, mert jár nekem az a w7 kulcs, csak ezek szerint valamit félreértett valaki.

[ Szerkesztve ]

vok=vagyok-agy

(#9025) A.tessz válasza ImpIon (#9014) üzenetére


A.tessz
senior tag

Szerintem valamit benéztek ezzel , kizárt hogy xp kóddal menne. Én eddig eredeti windowsokat használtam , win 95 ,98 , xp (igen a win 7 még hibázik kicsit) És soha nem volt még olyan , hogy újabb verzió a régi serialját elfogadta volna!

(#9026) Tosee válasza ImpIon (#9014) üzenetére


Tosee
őstag

Mivel volume licenszes verzió, kell hozzá egy KMS szerver az aktiváláshoz! Melóhelyeden lennie kell, szóval csak az ottani hálózatról tudod aktiválni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9027) madgie válasza Robb202 (#9012) üzenetére


madgie
titán

Jpg-et ,vagy más egyéb képformátumot tudtommal el tud menteni ICO-ba például az ingyenes IrfanView.

(#9028) ImpIon válasza Tosee (#9026) üzenetére


ImpIon
csendes tag

Hmm, és akkor elméletileg megeszi az XP kódot is, vagy mégiscsak kellene lennie egy másik kódnak is?
Ha ez igaz, akkor holnap géppel jövök be. :D Mókás lesz.
Köszi!

vok=vagyok-agy

(#9029) Tosee válasza ImpIon (#9028) üzenetére


Tosee
őstag

Hát az jó kérdés, hogy jó lesz-e az xp-s kód (furcsának tartom)... Nem biztos, de ott van a rendszergazda (olvastam, hogy csak németül tud) akkor mutasd meg neki a hibát... gondolom ha látja akkor rájön, hogy mit szeretnél és, aktiválja neked!

ui: Majd írd meg, hogy sikerült-e!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9030) sfdrakex válasza Brianiac (#9017) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nézd meg a hang beállításoknál be van e kapcsolva hogy érzékelje ha bedugsz valamit a csatlakozóba, nálam asztalinál mig be volt kapcsolva hogy érzékelje hova dugok be valamit addig nem szolt valami miatt nem érzékelte miután kikapcsoltam müködött.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9031) sfdrakex válasza lala42 (#9023) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

3*30 napra bontva, úgy emlékszem. Szóval 90 nap de egy rearm 30 napot ad és 3 szor tudsz rearmolni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9032) Brianiac válasza sfdrakex (#9030) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Ezt hol találom pontosan :F Mert kerestem a hangbeállításoknál, de eddig nem találtam ilyet:S

Lumia 520

(#9033) sfdrakex válasza Brianiac (#9032) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Realtek hangkártya van benne ? Mert ha igen óra mellett dupla klikk a realtek hangszoro ikonra ott pedig a hangszóróknál analógnál van egy sárga mappa ikon és ott az érzékelés letiltása.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9034) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

MSI laptopom-on elég lassan áll fel a win7 ultimate 64bit-es oprendszer.(proci:Intel Core2 Duo Mobile Processor T9300, memoria: 2x2Gb, vga:Geforce 9600M GT)
Az asztali konfigom ráver vagy 8-12sec-et.
Mitöl lehet ez a lassúság?

(#9035) kmiki20 válasza Clemi (#8957) üzenetére


kmiki20
senior tag

Megnézem, az ip-t is, meg a kábelt is (bár utóbbi 2 hetes :)) Köszi!

(#9036) sfdrakex válasza kmiki20 (#9035) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pl mert lassabb a vinyó egy laptopban, de 8-12 mp ennyire halálos ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9037) Brianiac válasza sfdrakex (#9033) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Nem! Hangkártya: VIA VT1708 (A) @ VIA VT8237A High definition audio controller
:F

Lumia 520

(#9038) sfdrakex válasza Brianiac (#9037) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor nézd meg a szoftverében.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9039) Brianiac válasza sfdrakex (#9038) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Nem tudom, mert nincs fent a driver! Próbáltam felrakni, de mivel a hangkarinak csak vistához van drivere, 7-hez nincs, így azt próbáltam, de azt írja h a telepítő nem tudta összegyűjteni a megfelelő alkotóelemeket az aktuális platformhoz! Így csak a windows 7 beállításai vannak, de a beépített hangszórókon van hang, csak külsőre nincs:S

Lumia 520

(#9040) sfdrakex válasza Brianiac (#9039) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pedig akkor valami ilyesmi gond lesz, chipset gyártó oldalán sincs win7es driver ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9041) rekid


rekid
addikt

Hello!
Mar megint eltünt az asztalomrol az összes ikon... Tudtok erre valami megoldast? Eredeti win 7 pro 64 bit... 32 bites is csinalt ilyet...Kezenallok mostmar ettöl....
Üdv!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#9042) WonderCSabo válasza rekid (#9041) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rendszer-visszaállítás?

(#9043) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.
Azt honnét tudom, hogy az M2N-E SLI lapomhoz milyen driver kell mind audio mind ethernet mind minden más?
Win7 64biteshez kellene?
Amikor Asus oldalán keresem csak Vista 64 bithez találtam.
Tudna valaki segíteni.

(#9044) rekid válasza WonderCSabo (#9042) üzenetére


rekid
addikt

:( Nem csinaltam meg mert relative uj a win és az adataimat sem ezen tarolom ha gebasz van uj win-t huzok nem kinlodok de ilyen miatt nem allok neki viszont nagyon idegesítő :(

Gyáva népnek nincs hazája!

(#9045) rekid válasza sityuka80 (#9043) üzenetére


rekid
addikt

Hát win 7 általaban ezeket a drivereket felrakja persze csak alap funkciokkal. Ha bövitett (gyarto altal kiadottat szeretnel) akkor ugye gyarto oldala ha ott nincs win 7 akkor marad a vista.. sok esetben jok azok is. Persze ez csak ilyen tapasztalat mintsem szabály.

Asztalos bug:
hehe az a poen hogy ha filebongeszovel nezem meg az "asztalt" ott az összes ikon viszont kint tenylegesen semmi nem latszik...

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#9046) hackeeeee válasza sityuka80 (#9043) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezekhez a régebbi nforce-okhoz kétlem, hogy lenne hivatalos driver, sztem elég amit feltesz a win.

Véleményem szubjektív...

(#9047) rekid válasza rekid (#9045) üzenetére


rekid
addikt

Megvan megoldas. ugylatszik nem csak nekem csinalja ezt a kis drága...

There are 3 methods mentioned in the topic I provided:

1. Right click on blank area and choose View --- Show desktop icons.

2. Try run Explorer.exe in Task Manager.

3. Check if current monitor is set as the second device (The Kingfish provided this suggestion).

Nálam ez első tipp megoldotta. Valamiert kikapcsolja magatol az ikonok megjelenítését....

Gyáva népnek nincs hazája!

(#9048) sityuka80 válasza rekid (#9045) üzenetére


sityuka80
tag

Igazából azért kérdezem, mert a hang pattog akadozik.

(#9049) hackeeeee válasza sityuka80 (#9048) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi van azon, HD audio? Mondjuk tuti realtek, tehát [link]

Véleményem szubjektív...

(#9050) sityuka80 válasza hackeeeee (#9049) üzenetére


sityuka80
tag

C-media.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.