Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) pzstm válasza Tacsilaci (#200) üzenetére


pzstm
titán

esetleg ha nem tartalmaz olyan nagyon bizalmas infót elküldheted azt a pps-t emailben, és meglesem (mondjuk most Office 2010 van fent, de megoldom majd valahogy ;) )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#202) kraftxld válasza Tacsilaci (#200) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Office 2007 SP2 telepítve van?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#203) mobal válasza ALI_G (#198) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

szia. kicsit utána néztem másnak is előjött ez a probléma. megoldás ott az egér csere volt :S elég érdekes amúgy. (és igen sleepnél)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#204) #40935168 válasza ALI_G (#198) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nekem is ilyen van, több mint 10 éves a drága (ha nem tévedek) :U
Nincs ilyen hibám.

(#205) #93966848


#93966848
törölt tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a 7100-as RC verziót lehet e frissíteni teljes verzióra, és ha igen hogyan.
Előre is köszi :R

(#206) mobal válasza modflow (#178) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

szia! közbe rájöttem még valamire. esetleg nézd meg az Erőforrás figyelőben (start menü - kellékek - rendszereszközök) ,hogy mi okozza a problémát. ott pontos pillanatnyi helyzetjelentést kapsz a "lemez" fül alatt. ha nem lesz semmi szokatlan akkor passz :F

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#207) mobal válasza #93966848 (#205) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

szia! tudtommal az RTM előtti verziókat (RC, Beta) nem lehet frissiteni. marad a reinstall.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#208) #93966848 válasza mobal (#207) üzenetére


#93966848
törölt tag

Köszi.Közben találtam egy cikket: [link]
Ehhez mit szólsz? :U

[ Szerkesztve ]

(#209) ALI_G válasza mobal (#203) üzenetére


ALI_G
veterán

egér csere? muhaha. Legalább a saját termékére figyelhetne az MS, vagy reménykedik, hogy veszek egy új MS egeret?
Sajnos nekem MSDNAA-s win7-em van amihez nem jár support :( :W Szóval hiába írok, múltkor is leosztottak e-mailben, hogy sajnos nem tudnak supportálni.

[ Szerkesztve ]

(#210) kraftxld válasza ALI_G (#209) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom az állambá pár milliárdja nem elég supporthoz :)
Az összes USB portban ezt csinálja? Energiagazdálkodásnál heggeszteni valamit?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#211) mobal válasza #93966848 (#208) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

minden nap tanulok valami újat :) :C

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#212) #93966848 válasza mobal (#211) üzenetére


#93966848
törölt tag

Állítólag nem érdemes, mert az RC tele van buggal :F

(#213) kraftxld válasza #93966848 (#208) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ezt én se tudtam! Majd kipróbálom az üzemi gépemen azon úgyis még RC fut :)
Köszi a tippet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#214) #93966848 válasza kraftxld (#213) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nincs mit, de szerintem hagyd.Én is inkáb újra teszem a rendszert ;)Windows search nálatok ki van kapcsolva?Meg az UAC.Esetleg még valami trükk, hogy gyorsabb legyen a rendszer? :U

(#215) Clemi válasza desolator (#163) üzenetére


Clemi
veterán

A Vista alatt még elsődleges volt, itt nem is ír róla semmi infót azon kívül, hogy érvénytelen és ennyit tudok vele csinálni amit látsz:

Mondd, te látod is ami a képernyőn van amit linkeltél, vagy csak nézed? Ott vigyorog a képen, hogy az általad használni óhajtott meghajtó dinamikus kötet. Arra esetleg ha visszaemlékeznél, hogy mikor, és miért csináltál a Vista alatt a winyódból dinamikus kötetet? A dinamikus kötetek alapvető problémája, hogy az így létrehozott kötet csak ott és abban a környezetben használható, ahol létrehozták! Talán ezzel kellene kezdened, és megoldódna a gondod. Ha létrehoztál a winyódon ilyen kötetet, gondolom otthon vagy a témában, ha meg nem, akkor javaslom olvass utána. A google a barátod!

(#216) kraftxld válasza Clemi (#215) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a dinamikus kötetet tartalmazó vinyót berakot másik gépbe, simán lehet ott is importálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#217) kraftxld válasza #93966848 (#214) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs kikapcsolva semmi, menne szépen, csak felsőbb utasításra fel kellett rakni azt a szar Trend Micro AV klienst, az fogja vissza a gépet.
Szerintem megpróbálok egy upgrade-t, mert fél nap mire beállítgatom a VPN kapcsolataim. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#218) Clemi válasza dannyl (#180) üzenetére


Clemi
veterán

Ha visszarakom a "rossz" gépbe, akkor nem bootol.

Abban a "rossz" gépben nincs véletlenül még egy winyó? Egy olyan esetleg, amin aktív partició van, de legyalultad róla az oprendszert manuálisan? A másik gépben amiben felteszed rá a W7-et van másik winyó? Abban melyik winyó az aktív?
Ez a "Boot Disk Failure" szöveg tipikusam arra utal, hogy az aktív particióról hiányoznak a boot-hoz szükséges fájlok, és itt most nem az operációs rendszerre gondolok, hanem a gyökérben lévő rejtett rendszerfájlokra.

(#219) Clemi válasza kraftxld (#216) üzenetére


Clemi
veterán

Ha a dinamikus kötetet tartalmazó vinyót berakot másik gépbe, simán lehet ott is importálni.

Pont ezért írtam, hogy látja is a képen lévő információt amit linkelt, vagy csak nézi! Ott vigyorog a szöveg, hogy a kötet konvertálása, de erről szó sem esett, hogy azt is próbálta vagy nem, de szerintem eszébe sem jutott, mivel az sem tünt fel neki, hogy a kötet dinamikus amivel baja van.

(#220) #93966848 válasza kraftxld (#217) üzenetére


#93966848
törölt tag

Sok sikert ;)

(#221) pzstm válasza kraftxld (#217) üzenetére


pzstm
titán

kíváncsi leszek a végeredményre...nem szívesen nyúlnék bele az eredeti telepítőkészletbe...de hát ti tudjátok...szerintem nem véletlen a dolog....aztán ha esetleg érdekes dolgokat produkál nem csodálkozni, meg nem MS-t szidni :P :N

Szerencsére VPN kapcsolatból nekem csak kettőt kell beállítanom, ami még megoldható :B ;)

amúgy CMAK-al nincs lehetőség arra, hogy több beállítást is előre megadjál? vagy CMAK csak egyfajta settingshez jó egyszerre? :U (Nem igazán használtam még megmondom őszintén :B )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#222) csana


csana
senior tag

Üdv!
Kellene egy kis help/tanács a 7100-as build hálózati összeomlásával kapcs. Szóval ma reggel kapcsolom a gépet, mindent betölt, majd mikor indítanám a böngészőt, semmi reakció. Indítok egy másik böngésző programot, az sem megy. Minden más egyéb program lefut, kivéve aminek valami köze lehet a hálózathoz/internethez. Ezután gondoltam megnézem a hibajavítóját a winnek, hátha okosabb leszek. Miután lefutott, szépen rakott egy piros kis x-et a jobb alsó sarokban lévő hálózati ikonra. Windowson belül eszközöknél ha be akarok lépni a hálózatokhoz, majdnem kifagy a rendszer, de nem tud belépni. Korábban egyszer volt ilyen, akkor azt hittem elszállt az integrált hálókártyám, de aztán inkább gyorsan újra raktam a rendszert, és utána nem volt semmi gond. Egészen ma reggelig. Akkor nem foglalkoztam annyira a problémával, de most hogy ismét előjött, és tudom, hogy nem hálókártya probléma, gondoltam bekérdezek itt a fórumban, hátha valaki találkozott már ilyesmivel..

[ Szerkesztve ]

(#223) kraftxld válasza pzstm (#221) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Egy próbát megér nekem :) Max újrarakom, én nem szoktam se szidni az MS-t, se supportért könyörögni náluk, multkor mikor felhívtam őket, fél órát b@sztam el, mire átkapcsoltak egész Banglore-n és Mumbai-on át a szerintük kompetens személyhez akinek fingja se volt a dolgokról, és inkább elkezdtem gondolkozni a problémán majd megoldottam 1 óra alatt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#224) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!
Az UAC-nak van olyan beállítása, hogy a már engedélyezett programokat ne kelljen minden egyes indításnál újra engedélyezni?

(#225) pzstm válasza Matthewus (#224) üzenetére


pzstm
titán

Nincs.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#226) pzstm válasza kraftxld (#223) üzenetére


pzstm
titán

nem is azért mondtam, meg nem is igazán Rád gondoltam MS szidás/supportkérés terén :U ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#227) kraftxld válasza pzstm (#226) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ismerős a dolog, felzúzzuk az NT4-es drivert az Csüang-Hu USB-s ceruzahegyezőhöz Win7 alá aztán sírunk, hogy 5 percenként BSOD van a kshenbz.sys-re hivatkozva :DDD
Hála az égnek mostanában lepattintom az ilyen emberkéket :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#228) pzstm válasza kraftxld (#227) üzenetére


pzstm
titán

tegnap hívott fel olyannal egy csaj, hogy csak gyorsnyomtatás van az Office 200-ben, nem tud nyomtatót kiválasztani, meg semmilyen beálltást megadni... :U

Mondtam kattintson az office gombra. Jött a kérdés: Mire? Mondom bal felső sarokban az a gömb (2hónapja van Office 2007-e teszem hozzá). Erre telefonban sikoly: juuuuuj...én azt hittem hogy az csak design-elem...sose gondolta volna, hogy az előhoz valamit :DDD :C
(Hofi Géza egy ismert mondata jutott eszembe: "Anyám borogass!" :DD )
De mondom aggodalomra semmi ok, megmutattam nkei, hogy az Ofifce 2010-esben már ki van írva az, hogy File :C :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#229) csana válasza csana (#222) üzenetére


csana
senior tag

:S Ez érdekes volt. Semmiféle hálózati aktivitás nem történt, majd mikor kilövöm a gépet, kiderül valahonnan szedett 2 frissítést, és jelezte hogy felrakná még azokat. Felrakta őket, majd kikapcsolt. Újraindítottam a routert csak úgy megszokásból, majd ismét elindítottam a gépet. A probléma megoldódott.. (Persze mindezalatt laptopról vígan netezgettem)

(#230) koxes


koxes
tag

hali

tegnap felraktam a win7 x64-et de nem ismeri fel a pci-os wifi kártyám . elképzelhető hogy nem támogatja a win7-et ? vagy a 64bit a baja ?

(#231) kraftxld válasza koxes (#230) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Windows update se talál hozzá drivert? Milyen chip van a kártyán?
[link]
Ms szerint támogatott, windowsupdate-ről szerintem tudsz letölteni drivert,
Vagy próbáld meg innen: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#232) G.F. válasza pzstm (#221) üzenetére


G.F.
aktív tag

Én is megtaláltam ezt a cikket, gondolkodtam is, hogy így kéne upgrade-elni a 7100-ast, de végül maradtam a tiszta telepítésnél. A seven olyan gyorsan, és szinte beavatkozás mentesen települ, hogy szerintem nem érdemes megkockáztatni az ilyenfajta trükközést. Kb. 1,5 óra alatt minden a helyén volt, gondolok itt azokra a progikra, amelyekkel dolgozom. Az apróbb testreszabásokat és ritkábban használt progik telepítését meg elvégzem menetközben. Így nem nagyon esett ki időm a munkámban. Ezért mélyen egyetértek veled. Nem kell buherálni, mert hosszú távon nem kifizetődő...

-gf-

(#233) koxes válasza kraftxld (#231) üzenetére


koxes
tag

Windows updathez kell internet és az ezen a kártyán jönne, de most néztem a gyártó oldalán hogy nincs win 7-es driver felrakva.
még a updathez próbálok bele internetet csinálni :R

[ Szerkesztve ]

(#234) sfdrakex válasza koxes (#233) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

LAN kábel hely nincs a gépben hogy odadugd addig a netet é ne wifin menjen mig nem frissitesz?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#235) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szeretnem vedeni a Live Messenger-t (9.X) a Fajlatvitel opcional. A W7 Defendert lecsereltem MSE-re es keresgeltem a neten parancssoros vedelmet de nem talaltam vagy rosszul kerestem. A Mess. Beerkezet es az Fajlavitel at van iranyitva a D:\-re es ugye a Mess. a Windows Live OneCare ajanlja letoltesre de en nem akarom hogy esetleg osszeakadjon a MSE-el.

(#236) pzstm válasza koxes (#233) üzenetére


pzstm
titán

Vista drivert viszont mintha láttam volna a gyártód oldalán...esetleg azzal :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#237) kraftxld válasza koxes (#233) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A linkelt update catalogból is letöltheted a drivert, majd másold át a gépre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#238) sfdrakex válasza koxes (#233) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vistás driver van az se jó hozzá? az oldalon amit linkeltél legalább is volt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#239) sfdrakex válasza Steelmanus (#235) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem akad össze, vagy állitsd be hogy az MSE csekkolja azt is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#240) pzstm válasza Steelmanus (#235) üzenetére


pzstm
titán

MSE exe fájlját tallózd be neki...és akkor azt fogja használni. Semmi szükség Live one Care-re...épp ahelyett készült az MSE :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#241) koxes válasza sfdrakex (#238) üzenetére


koxes
tag

vistás drivert valamiért nem eszi meg a win7 :( :(( :(((

(#242) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Köszönöm a gyors választ!A fájl abszolut nem bizalmas.Ha kapok egy mail cimet már küldöm is!

[ Szerkesztve ]

(#243) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Találtam egy linket ahol megvan!Bubbles néven! [link]

[ Szerkesztve ]

(#244) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Ja és igen az Office 2007 Sp 2 telepítve van!

(#245) ALI_G válasza kraftxld (#210) üzenetére


ALI_G
veterán

Csak két usb portot próbáltam, így elvileg kizártam.
Viszont energia gazdálkodást még nem bántottam, de jó ötlet. Vistánál mintha más lett volna az alapbeállítása az USB-nek.

(#246) pzstm válasza Tacsilaci (#243) üzenetére


pzstm
titán

Office 2010 alatt is ugyanazt a hibaüzenetet kapom...rosszul megírt makró állhat a dolog mögött...este meglesem majd részletesebben :B ;)

"Private Sub ShockwaveFlash1_OnReadyStateChange(ByVal newState As Long)

End Sub"

Ennyit látok makróban is :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#247) [HUN]Zolee válasza Tacsilaci (#244) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Nálam megy Office 2k7-en SpP2 fent van. Feldobta a makro és ActiveX biztonsági panelt, engedélyeztem és ment.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#248) ALI_G válasza ALI_G (#245) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem nyert hangszórót, továbbra is ugyanazt csinálja. Most átdugtam egy harmadikba, hátha.

(#249) Steelmanus válasza sfdrakex (#239) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo, de nem fog feldobni ablakot ellenorzeskor? Nincs fent a haverom hogy kerjek tole valmit hogy kuldjon nekem de majd este kiprobalom. En a silent modra lettem volna kivancsi, a Nod eseteben ez igy nez ki.
"C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ecls.exe" /clean-mode=str

pzstm Koszi Neked is a valaszt, betalloztam erre gondoltam en is, csak mint irtam fentebb, arra lettem volna kivancsi.

(#250) koxes


koxes
tag

olyan kinézetűre be lehet állítani mint a vista volt ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.