Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1101) Clemi válasza Dot (#1087) üzenetére


Clemi
veterán

Most raktam fel jó kis XP-m mellé a win7-et /ulti, x64, integrált novemberi frissítés

Tadaaaam :C :C :C :R :R Extra tuti herélt trójais W7 tulajdonosa lettél! Vagy netán a Microsoft külön az illegális használóknak gyártja a torrentekre a frissítésekkel integrált verziókat? Ha igen ez esetben bocsánat :R Ha nem, akkor a problémáddal nyugodtan fordulj ahhoz, aki megbuherálta a tutkó win7 verziódat :))

Amennyiben viszont leszel szives nem lopott win7-et használni, hanem legalább a Microsoft oldaláról letöltött ingyenes próbaverzió valamelyikét amit még minimum 3 hónapig használhatsz, és a problémád ugyanúgy fennáll, lesz segítőd.

(#1102) sfdrakex válasza Kareszovics (#1100) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam akkor volt ilyen ha skypon irt valaki akivel addig nem beszéltem szal ha valaki új beszélgetést kezdett velem. Nálad nem nyilik meg valami progi? Játék hevében nem nyomsz véletlen Windows gombot?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1103) Sub-ZeRo válasza Kareszovics (#1100) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nekem hasonló problémám volt annó xp alatt counter-strike: source-al...játék betölt, majd egyből asztal, utána kézileg vissza a játékba... Azt hiszem vga drivert cseréld le... hátha... nekem mintha azzal megoldódott volna a probléma... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1104) sfdrakex válasza Clemi (#1101) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

:D

Azért egy alap rendes rtm es OEMnek megcsinált "lopottal" sincs baj. általában a baj az ilyen integrált herélt motyokkal van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1105) Kareszovics válasza Sub-ZeRo (#1103) üzenetére


Kareszovics
addikt

Köszi a tippeket, majd kipróbálom mindkettőt. :) Azaz megpróbálok figyelni, tényleg nem e a Windows gombot nyomom. :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1106) pete_21 válasza Kareszovics (#1100) üzenetére


pete_21
addikt

Lehet, hogy valamelyik éppen futó programod frissít, vagy matat valamit, azért rakja le a játékot. Nézd meg, mik futnak, és próbáld meg, hogy kilőssz néhányat, aztán szűkítsd a kört. :)

(#1107) Siiiiix


Siiiiix
tag

JEEE MEGVOLT AZ ELSŐ WIN7 KÉKHALÁLOM! :D Tudtam hogy nem élhetek ez nélkül. Éppen békésen öldököltem a zombi hordát L4D2 ben és megláttam a repcsit ami kiment minket. Beleugrok 2000 zombi között átvarázsolva magam erre bumm kékhalál :D

(#1108) polonic válasza Siiiiix (#1107) üzenetére


polonic
félisten

Hibás a játék crackje. :D

(#1109) Clemi válasza Kareszovics (#1105) üzenetére


Clemi
veterán

Nézz körül az eseménynaplóban, és a feladat ütemezőben. Valahol biztos hogy nyoma van, hogy adott óra perc másodperc időpontban mi akart előtérbe kerülni, mi akarta átvenni az erőforrásokat saját célra!

(#1110) Clemi válasza sfdrakex (#1104) üzenetére


Clemi
veterán

Van egy haverom, ő még az XP-je alatt rinyált állandóan, és nem győzte cserélni a cuccait, mert állandóan fagyott, meg kékhalálozott a gépe. Nem hitte el, hogy a tuti megcsinált tököm tudja milyen fantázianevű csoda XP-je csinálja neki a balhét. Kezébe adtam egy rendes XP-t, hogy próbálja ki legalább azt.
Na volt csodálkozás rendesen, hogy jéééé ez ilyen jól megy, ez ilyen stabil? :C

(#1111) sfdrakex válasza Clemi (#1110) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt írtam én is hogy a herélt csoda OSek nem jók. Viszont egy sima nem piszkált csak tört, illetve Vista/7 esetében OEMnek "álcázott" kalóz változat is működik rendesen, mert egy simába nem túrnak bele, a bütyköltekkel viszont általában csak a baj van ahoyg mondod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1112) Siiiiix válasza polonic (#1108) üzenetére


Siiiiix
tag

Hogy mersz olyat feltételezni, hogy nem vettem meg? :)) :))

(#1113) Thome


Thome
addikt

Ilyet még nem basztam, de ti sem! :DDD Ha nincs bekapcsolva a Media player win7-en, akkor nincs egy pixelhiba sem, de abban a pillanatban, ahogy bekapcsolom, megjelenik a képernyőn egy kék pixelhiba... :DDD Ha érdekel valakit, valahogy megörökítem!

Nem szoftveres a hiba, mert a printscreen nem örökíti meg! :DDD De csak a Media playernél jön elő! Amint bekapcsolom előjön, és amint ki, eltűnik. És mivel Aero be van kapcsolva, így ugyanolyan "effektesen" jelenik meg! :C

Slussz poén: Amint a tálcára lehelyezem, abban a pillanatban eltűnik a pixelhiba, de amint "előhívom", ismét előjön! :)

[ Szerkesztve ]

(#1114) pzstm válasza Thome (#1113) üzenetére


pzstm
titán

Nem tudtad, hogy a Media player-el tesztelik a legújabb képernyőket pixelhibára? :DDD
Ez feature, nem Bug! :DDD ;]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1115) sfdrakex válasza Thome (#1113) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet hogy a media playernek van olyan színe hogy látszódjon a hiba ott ahol hibás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1116) Thome válasza sfdrakex (#1115) üzenetére


Thome
addikt

pzstm: Mostmár tudom! :DDD

sfdrakex: Pláne, hogy a media player felületén kívül, az asztalon, 1 ponton van, ha elhúzom onnét a media player ablakát, ha ráhúzom! :U :)

Erre épeszű magyarázatot nem fogtok tudni adni, azt garantálom! :C

(#1117) sfdrakex válasza Thome (#1116) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet hogy nem tudunk de próbálkozni lehet nem ? :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1118) Steelmanus válasza Thome (#1116) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#1119) Dot válasza Clemi (#1101) üzenetére


Dot
őstag

Problémám.
Felraktam egy jónak mondott 7600 RTM verziót x64 ulti, de a hiba ugyan úgy fent áll. Amúgy 30napig használhatom ezt a próbaverziót/bár tudtommal ezt ki lehet bővíteni/

"Microsoft oldaláról letöltött ingyenes próbaverzió valamelyikét amit még minimum 3 hónapig használhatsz, és a problémád ugyanúgy fennáll, lesz segítőd."

Akkor segítsen a segítőm! :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1120) sfdrakex válasza Dot (#1119) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Teljes formázás után tetted fel a 7600 ost ugye? Egyébként a videó kártya drivereid rendben vannak? Semmi ismeretlen nincs az eszközkezelőben?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1121) pzstm válasza Dot (#1119) üzenetére


pzstm
titán

Most raktam fel jó kis XP-m mellé a win7-et /ulti, x64, integrált novemberi frissítés/

Itt lesz a baj....nem is tudtam róla, hogy havonta őj kiadás kerül a boltok polcaira :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1122) Adam86 válasza Dot (#1119) üzenetére


Adam86
tag

Próbálj meg egy alap (jogtiszta) win 7et felrakni. Nem lenne szabad ilyet csinálnia, kivéve ha valaki otthon megbuherálta.

Lenovo Thinkad T500

(#1123) sfdrakex válasza pzstm (#1121) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az már sztem nem érvényes mármint a frissitésekkel teli rakott sztem a 1119 hszben pont azt irja azt lecserélte 7600osra MS oldalról.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1124) pzstm válasza sfdrakex (#1123) üzenetére


pzstm
titán

akkor viszont enterprise és nem ultimate. és 90napig kéne érvényesnek lennie nem 30 :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1125) pzstm válasza Dot (#1119) üzenetére


pzstm
titán

és ha nem manuális adsz neki drivert, hanem hagyod, hogy windows update rákeressen?

tudom nem biztos, hogy legújabbat rakja fel, de esetleg ha felrakott egyet az Update, utána lefuttatnád manuálisan is és engedné.......
Persze ez is csak tapogatózás a sötétben, de 1 próbát megér szerintem :U :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1126) sfdrakex válasza pzstm (#1124) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az igaz :R

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1127) Dot válasza pzstm (#1125) üzenetére


Dot
őstag

Próbáltam, nem keres drivert, mert úgy érzékeli, hogy minden rendben.
Amúgy ez egy jogtiszta win7 ami nincs megbuherálva, meg ilyesmi.
Igaz nem formázott winyóra raktam, mert nincs annyi helyem, hogy meg tudjam formázni.
Szvsz elég ciki lenne, ha nem formázd le a winyót nem ismeri fel a vga-t! Tuti más baj lesz itt. Szerintem ez az alaplap+vga nem fekszik a win7-nek az lesz itt a bibi /cuccaimnál megtaláljátok mim van/.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1128) sfdrakex válasza Dot (#1127) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem formáztad le érzékelheti az előző win7 dolgait. Partition managerrel válasz le 30 gigát a meglévő particiodból, vagy ubuntu (linux) live cdvel és arra tedd fel szüzen a win 7et.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1129) pzstm válasza Dot (#1127) üzenetére


pzstm
titán

Szvsz elég ciki lenne, ha nem formázd le a winyót nem ismeri fel a vga-t!
Semmi ilyesmit nem mondtam.

Eszközkezelőben felismeri? Milyen névvel?

Windows Update-et néztél? :U
(Alaplapod nForce- chipset-es? :U )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1130) Dot válasza pzstm (#1129) üzenetére


Dot
őstag


Hm.. mindha nem lenne bent vga.
Particionálni biztos nem fogom.
Intel P45-ös chipset

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1131) sfdrakex válasza Dot (#1130) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pedig nem ártana particionálás szerintem, alapbol c re csak win meg pár fontos progi telepitve, többi cuc máshova a praktikus.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1132) pzstm válasza Dot (#1130) üzenetére


pzstm
titán

nah ez az első kép marha érdekes .... :F
Videókártyák menüpontnak mindenképp meg kellene jelennie....még virtuálisban is ott van :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1133) pzstm


pzstm
titán

Nah igen érdekes dologra bukkantam most.....
Ugyebár a jelenlegi legális build a 16385 az RTM branch-től...
Azt is tudjuk már, hogy az SP1 Beta/alfa dolog az ajtónkon kopogtat már szinte (Készülőben a Windows 7 SP1)

Most viszont sikerült egy igen érdekes képre bukkannom..(az első kép a saját gépemből való, a második a talált)

Figyeljük a BuildLab és BuildLabEx értékeket :B ;)

És találtam egy július 22-i állapotot is, csak hogy teljes legyen a paletta :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1134) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Felettem én is a win7-et, de van 2 olyan dolog amit nem értek. HA total commanderben másolo a C: meghajtóra, akkor mért sír a szája, hogy oda rendszrgazdai jogok szükségesek? Egy fiók van csak a gépen az pedig a rendszergazdai...
A másik pedig az, h feltettem a RivaTunner-t ,de mikor bekapcsolom a gépet mindig rákérdez, h engedélyezem-e, hogy a program módosításokat hajtson végre. Nem lehet ezt valahogy véglegesen engedélyezni?

BANZAII

(#1135) pzstm válasza MaciG (#1134) üzenetére


pzstm
titán

1., Vista óta nem teljes körű Rendszergazda a User. A UAC (User Account Control) miatt kérdez rá és "nyavajog". Windows Vistához képest ezen is rengeteget finomhangoltak már a Windows 7-ben. Olvasgass róla ITT; ITT; ITT és ITT

2,
Vedd ki a programból az auto indulást.
Indítsd el a Task Schedulert
Create a new task
Run only when user is logged on, bepipálod: Run with highest privileges
Triggers tab->New, At logon, Any user, ha akarsz megadhatsz pár s delayt
Actions tab->New, Start a program, megadod a rivatuner.exe-t
Ha így indítod nem fog nyavajogni.

Amúgy ha rákerestél volna a "Rivatuner" szóra, akkor elsőre kibökte volna Neked virkir kollega kommentjét. :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1136) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Az utóbbi napokban ütköztem az alábbi problémába:

Ami eddig nem segített:
Rendszergadai jogosultságokkal való indítás
iTunes letörlése, majd újra installásása
UAC kikapcsolása.

Mi lehet a megoldás?

Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm!

(#1137) Sub-ZeRo válasza dni (#1136) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

kép nélkül nehéz lesz segíteni... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1138) Fire/SOUL/CD válasza dni (#1136) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

ITunes mappának(ahol pl a zenéket tárolja) nem megfelelőek az engedélyei, próbáld rendszergazda tulajdonos-t megadni, teljes hozzáféréssel a mappán.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1139) dni válasza Sub-ZeRo (#1137) üzenetére


dni
őstag

Nekem megjelenik a postban, de akkor megpróbálom link formájában: [link]

(#1140) dni válasza Fire/SOUL/CD (#1138) üzenetére


dni
őstag

Elvileg itt rendben vannak a dolgok :F

(#1141) Fire/SOUL/CD válasza dni (#1140) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Elvileg igen, mivel gondolom rendszergazda vagy a masinán...
Annyit azért próbálj még ki, hogy a RENDSZERGAZDÁK tulajdonába "teszed" a mappát, más ötletem nincs.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1142) Clemi válasza Dot (#1087) üzenetére


Clemi
veterán

1. indításnál valami hibaüzenet, kapásból újraindult a gép.
2. indítás megy minden, gondoltam megkezdem a rutin feladatokat pl: vga driver. Fel netre, letöltöm a legújabbat: 195.62_desktop_win7_winvista_64bit_international_whql.exe
elindítom kicsomagolja magát, elindítja a telepítőjét és hibaüzenet

Ha a most használt W7 valóban a microsoft oldalról letöltött, és csináltál egy tiszta telepítést, akkor legyen a következő lépés az, hogy a processzorod sebességét visszaveszed alapra, mert nem biztos, hogy a 2,67 Ghz helyetti 3,7 Ghz-es sebességet komálja a W7. De inkább úgy fogalmaznék, hogy állíts egy BIOS default-ot, és próbálj úgy egy clean installt. NEM a régi nyakába egy újat, hanem particio törlés után egy teljesen szűz telepítést.
Gyanítom, hogy az akkora mértékű túlhúzáshoz amit a procidra nyomtál, még jónéhány más paramétert elpiszkáltál, és köztudott, hogy a W7 sokkal érzékenyebben reagál a túlhajtás miatt esetleg fellépő apró hibákra, amiket a túlhajtott alkatrészek okoznak.

(#1143) Dot válasza Clemi (#1142) üzenetére


Dot
őstag

Ekkora finnyás op redszert.. Bezzeg az XP-nek tök mind1 a bios beállítás vagy, hogy frissen formázott-e a winyó.
Amúgy amiért még ellenszenves ez a rendszer az az, hogy átírták az audió kezelését/már a vistának is/ ezáltal a régebbi játékoknál nem működik az EAX. Van rá progi ami segít csak az meg más proginak nem tesz jót, de ezt már régebben írtam ezzel együtt kell élni.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1144) Neil Watts válasza Clemi (#1018) üzenetére


Neil Watts
veterán

"A szervízben aztán valami szoftvert javítottak ki benne, és megjavult."

Neeeeem! EDID volt az! :)

(#1145) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy win 7 alatt milyen médialejátszót érdemes használni?
Eddig smplayer-t használtam, mert sokat tud, egyszerű kezelni, de most nem nagyon akar menni, a beépített média playert nem szeretném használni, ezért szeretnék egy olyan lejátszót, ami működik is rendesen, és ne kelljen kodeket telepíteni.
Ha tudtok ilyet, akkor azt megköszönném. :R

Up the Irons!

(#1146) pzstm válasza EmberXY (#1145) üzenetére


pzstm
titán

Ha nagyon nem akarsz WMP12-őt használni (meg gondolom Media Center-t sem), akkor a VLC-t tudom ajánlani :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1147) EmberXY válasza pzstm (#1146) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm az infót, mindenesetre ki fogom próbálni, bár a letöltésnél nem láttam konkrét utalást a win 7-re, gondolom, már kipróbáltátok.
Egyébként az Smplayernél az a bajom, hogy bár elindul, és le is játssza a fájlokat, de amint elindul, a Windows "lekapcsolja a full grafikát, és sima Windows kinézetre" vált, nem tudom szebben megfogalmazni :D, az indoka valami olyasmi, hogy más színkodolást használ a progi, mint az oprendszer, vagy valami ilyesmi, és ezért vissza kell, hogy váltson. Ezzel még nem is lenne gond, csak irtó kellemetlen, hogy egy szempillantás alatt egy lebutított Win 98 kinézete lesz az asztalnak, tálcának, stb, a dizájnos Win 7 profil helyett, és amint bezárom az Smplayert, visszavált.
Ezért szeretnék egy olyan progit, amit a win7 is elfogad, ki fogom próbálni a VLC-t is.
:R

Up the Irons!

(#1148) pzstm válasza EmberXY (#1147) üzenetére


pzstm
titán

Smplayer programozói lusták...levágja az AERO-t....
VLC tesztelve van részemről Win7 x64 Ultimate alatt, és megmarad az Aero :K ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1149) EmberXY válasza pzstm (#1148) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez jó hír, akkor mindenképpen kipróbálom, amint az otthoni gépemhez kerülök. :)
Bár nekem 32 bites van fent, de gondolom, ez ebből a szempontból nem számít. :F
:R

Up the Irons!

(#1150) pzstm válasza EmberXY (#1149) üzenetére


pzstm
titán

Nem hát...tökéletesen fog menni szerintem. :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.