Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1801) Clemi válasza canniball (#1774) üzenetére


Clemi
veterán

a felesleges dolgokat (messenger, outlook, egzotikus karakterkészletek stb.) ki lehessen gyomlálni a telepítőből/ne kerüljenek telepítésre?

Először is, sem messenger, sem outlook, és semmilyen egzotikus karakterkészlet nincs benne. Másodszor, ha annyira irritálnak a W7 alap dolgai, akkor egy Starter Edition-t tegyél fel. Egyébként szerintem semmi felesleges általad "szemét"-nek titulált dolog nincs benne.

(#1802) pete_21 válasza grabber (#1797) üzenetére


pete_21
addikt

Összevonást kapcsold ki, állítsd a mértetét kicsire, és a programok rögzítését oldd fel! Ezután létrehozol gyorsindítási eszköztárat, jobbgomb -> címkék elrejtése, szöveg elrejtése, és gyakorlatilag ugyanolyan tálcát kapsz, mint Vistában.

(#1803) Clemi válasza grabber (#1797) üzenetére


Clemi
veterán

Hülyén néz ki,idegesít ha elindítok egy progit ami szerepel a tálcán,akkor eltünik az indítóikonja,mert a futó alkalmazás ablakja takarja.

Ha már egyszer elindítottad a programot, akkor minek külön az indító ikonja? Ha mégegy példányban el akarod indítani, akkor nyomj egy shift-et, és úgy kattints rá.

Na és mivel volt jobb a Vista tálcája? Mert olyan volt mint az XP? Na és az XP miért volt jó? Mert olyan volt mint a W95? Voálá, és el is jutottunk a W 3.1-hez :C

El kellene már fogadni, hogy van ami felett eljárt az idő! Ha meg nem tetszik hogy valami halad a korral, és fejlődik, akkor nem kell követni és kész. Lehet használni tovább a Vista-t, vagy az XP-t, és nem hisztériázni, meg szidni mások munkáját. Csinálj jobbat vazze, és arra mondd, hogy Ilyen sz@rt hogy tudnak csinálni?

(#1804) Clemi válasza Chandler (#1782) üzenetére


Clemi
veterán

Az iconpackager az ami elrontotta, és ha azt nyomom hogy állítsa vissza a windows defaultot mindenhol, nem azt állítja vissza...

És megint és sokadjára is 3rd alkalmazás :C Írj egy mailt a program fejlesztőjének, és kérdezd meg tőle hogy ilyenkor mi a teendő.

(#1805) Cathfaern válasza #93794560 (#1798) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ki van kapcsolva az is.

(#1806) janos1988 válasza Morden24 (#1748) üzenetére


janos1988
addikt

Ilyen hibat dob fel - tobb tucatot, mint az latszik is - amikor elkezdek masolni es leall.

De furcsa, hogy usbrol meg jol megy. Kabel se lehet hibas mert akkor el sem indulna.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1807) pete_21 válasza Chandler (#1782) üzenetére


pete_21
addikt

Hát mivel a program kúrta el, és a progi ezek szerint nem tudja visszaállítani, Winben nem nincs ilyen funkció alapból, ezért könnyen lehet, hogy marad a system restore.

(#1808) sfdrakex válasza janos1988 (#1806) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

badsectorok a vinyón?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1809) Clemi válasza Cathfaern (#1796) üzenetére


Clemi
veterán

ha a gép hosszabb ideig idle (20+ perc), akkor fogja magát, először is aero kikapcsol, majd a kép elsötétül.

Első körben videokártya driverre gyanakodnék. Olyan mintha a seven elveszítené a kapcsolatot a kártyával.

(#1810) Clemi válasza janos1988 (#1806) üzenetére


Clemi
veterán

Ilyen hibat dob fel - tobb tucatot, mint az latszik is - amikor elkezdek masolni es leall.

Nem tenném rá a nyakam, hogy nem az IEE1394-es kábeled hibás, vagy oxidálódott a csatlakozóban egy érintkező.

(#1811) Cathfaern válasza Clemi (#1809) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Eszembe jutott nekem is, próbáltam ati opciókat átállítani, segíteni semmi nem segített (konkrét energiagazdálkodási opciót nem találtam ott), illetve próbáltam azt is, hogy Catalystet leszedem, és a win7 beépített drivere ügyködjön, de azzal is jelentkezik a dolog.
Hardverhibát kizárnám azért, mert sosem volt azelőtt gond, hogy win7 fel lett volna téve.

(#1812) pzstm válasza Cathfaern (#1811) üzenetére


pzstm
titán

hülyeség... de esetleg tuning? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1813) Cathfaern válasza pzstm (#1812) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

0 tuning van a gépen, ráadásul akkor gyanítom nem idle alatt, hanem terhelés alatt akadni ki. Amúgy azt hiszem azt nem írtám, de 20-70 perc között változik, hogy mikor sötétül el, szóval nem azonos időközönként.

(#1814) sfdrakex válasza Cathfaern (#1813) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen a géped? Ha nem csinál semmit nem veszi vissza a teljesítményét a procinak? Nem lehet hogy valami miatt akkor van gond mikor próbálna a proci nagyobb sebességre visszakapcsolni?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1815) Thusor


Thusor
őstag

Olyan kérdésem lenne hogy a Windows 7 Gadgetben van olyan minialkalmazás, mint a Windows Vistaban a postit szerű jegyzettömb?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1816) pete_21 válasza Cathfaern (#1813) üzenetére


pete_21
addikt

MOD: Az lett volna a tippem, hogy Eseménynaplóba egész pontosan mit ír, de láttam, hogy oda semmi nem kerül bele. Csak a reset miatt írja, hogy megszűnt az áramellátás?

[ Szerkesztve ]

(#1817) sfdrakex válasza Thusor (#1815) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vistás gadgetek működnek win7 is általában.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1818) Thusor válasza sfdrakex (#1817) üzenetére


Thusor
őstag

És hogyan tudnám a Vista beépitett sidebarjában lévő postitet átvinni Windows 7-be?

Vagy tudtok ilyen postit gadgetet Windows 7re?

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1819) Cathfaern válasza pete_21 (#1816) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hibák nem kerülnek be, más igen természetesen. És igen, hiba csak ahhoz kerül be, hogy nem normális leállás történt.

sfdrakex:
3ghz-es p4-es cpu, windows szerint semmilyen frekvencia visszaállításra nem képes, és én is így tudom.

Thusor:
Win7-ben egy külön program, nem gadget, sticky notes néven fut.

[ Szerkesztve ]

(#1821) janos1988 válasza Clemi (#1810) üzenetére


janos1988
addikt

Ilyesztgessel csak. Egy 1 napos laptopnal? :)
Elozo, asztali, gepen ment tokeletesen, ilyennel volt osszekotve.
Laptopnal meg ilyen csatlakozo van (kicsi meg a gepbe).

Megprobalom majd egy masik kabellel, de furcsa, hogy elkezdeni elkezdi, csak leall 3-5-8 mp utan.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1822) janos1988 válasza sfdrakex (#1808) üzenetére


janos1988
addikt

Usb-rol frankon megy.
Lesz@rnam ha nem uj geprol lenne szo, es hasznalnam usb-rol vagy esatarol. De ha hibas a csatlakozo akkor megy vissza gariba a laptop.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1823) janos1988 válasza janos1988 (#1821) üzenetére


janos1988
addikt

Mar nincs ido szerkesztesre...

Lehet, hogy driver hiba, de most ezert nem akarom ujrarakni a windowst. Mert en a Dell oldalarol elszedtem mindenbol a legujabbakat. Mashol kiprobalni a kulso hdd-t meg nem tudom per pill.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1824) sfdrakex válasza janos1988 (#1822) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Esetleg másik gépen is próbáld ki ha lehet, másik kábellel, minél több lehetőséget hátha kiderül mi a rossz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1825) -v-


-v-
addikt

Nem tudtok valami jó naptár gadget-et? Olyan kéne, mint egy ilyen nagyobb falinaptár, szóval ne csak a számokat lássam, hogy hogy jönnek a napok egymás után, hanem minden napnak legyen is egy kis rubrika ahova kapásból lehet írni és látszik is mindig.. ne kelljen a napokra kattintanom hogy lássam mi van aznap.
Xp alá jó volt a Desktop Calendar , mert ez mindig látszott az asztalon, de 7 alatt asztal megjelenítésére eltűnik :( Szóval nem az igazi, de valami ilyet akarok gadget-ben! Értitek ugye :)

(#1826) bme


bme
tag

Sziasztok!

Próbáltam innen letölteni a windows 7-et, de csak angol van. Van hozzá magyarítás, de az meg nem megy :S

A kérdésem az, hogy hogyan tudnám innen letölteni a magyar windows 7-et?
Mi az a subscriber ID? Hol lehet beszerezni?

köszi

bme

(#1827) BOBO6 válasza Morden24 (#1441) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Digim van immáron 9. hónapja 24/7-ben van használva és a router fagyásait kivéve még nem volt szakadás.

Lehetséges valami XP stílust varázsolni ennek a szerencsétlen Win7-nek? :F 2GB Ramom van és szokásos használat mellett sokkal darabosabb a rendszer, hosszabb a válaszideje mint XP alatt volt.

(#1828) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Nekem lenne egy butuska kérdésem.

Eddig 32 bit-es xp-t használtam, vistát kihagytam, win7 rc-vel barátkoztam pár hétig, megvoltam vele, pedig angol volt.

Jövő hét végéig váltok arra a 90 napos win7 64bit!!-re, mert a "sok" (4GB) RAM megköveteli.

Ehhez vonatkozna a kérdésem, amit már egymilliószor megkérdeztek biztos, de ha vki türelmes válaszolna nekem pár mondatot lebaxás helyett, annak nagy tisztelettel adósa lennék. :R

Ugye a 64 bit kb annyi tesz ki, hogy a drivereket 64-bit-esben kell leszednem. Új konfig lesz, így talán kicsit könnyebb a dolgom.

A programok, amiket felteszek, gondolom nem lehet mindent 64 bitesben megtalálni. Pl xvid ha minden igaz 64 bites is van, de mi van akkor ha nem létezik 64 bites, vagy csak én nem találok? Akkor ha minden igaz simán felmegy rá a 32 bites is.

Kell ezen kívül valamire figyelnem a rendszer átállásakor? Vagy ezeken kívül nincs is különbség? Gyorsaságot/lassúságot leszámítva.

És ami a legfontosabb. Most xp 32 bit alatt egy meghajtó egy mappáját rejtetté tettem.
Jövő héten ezt a mappát win7 alól, 64 bit-en újra elő tudom varázsolni? Nem tudok rá ép magyarázatot adni, miért is ne tudnám, csak biztos ami biztos megkérdezem, mert ha mégsem tudom, akkor inkább még most kiveszem a rejtést.
:R

(#1829) Imi Csabi


Imi Csabi
tag

Sziasztok!

Korábban beszámoltam egy fura problémáról: #1530
Időközben sikerült kideríteni, hogy csak 1 bizonyos magyar torrent oldal meglátogatásakor hal el a net. Ilyet még nem pipáltam xD. Valaki találkozott már hasonló jelenséggel?

Üdv.

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#1830) Morden24 válasza nfsu17 (#1828) üzenetére


Morden24
nagyúr

a drivereket 64-bit-esben kell leszednem

Igen.

ha minden igaz simán felmegy rá a 32 bites is.

Fel. Ellenben kerüld az ilyesmit, ha a rendszerbe belekotnyeleskedő programokról van szó. Szóval víruskereső meg hasonló dolgok kizárólag 64-bites vagy azt támogató verzióban. Erre figyelj.

Kell ezen kívül valamire figyelnem a rendszer átállásakor?

Semmire. Ez is ugyanúgy működik, mint a 32-es.

inkább még most kiveszem a rejtést.

Mivel ez egy elég egyszerű folyamat (két klikk), én megtenném a helyedben. Gondolom, nem fogsz benne elfáradni.

Sectumsempra - For Enemies

(#1831) jfehervari


jfehervari
tag

Üdv

Az lenne a kérdésem daemon tools lite telepítése lefagy SPTD setup V1.62 telepítésekor,semmi virtuális meghajtót nem tudok fel tenni,mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1832) Morden24 válasza BOBO6 (#1827) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem mondtam, hogy nincs, akinél működik.

Mellesleg attól, hogy XP "stílust" csinálnál, gondolod, hogy gyorsabb lenne? Egyébként nem, nem lehet, mivel ez nem XP. Ha az kell, akkor gondolom adott a lehetőség a visszaváltásra.

Sectumsempra - For Enemies

(#1833) Morden24 válasza jfehervari (#1831) üzenetére


Morden24
nagyúr

Run as admin paranccsal telepítetted a legújabb Daemon-t?

Egyébként van más virtual meghajtó is, próbálkozz mással :K
pl. Virtual Clone Drive.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#1834) jfehervari válasza Morden24 (#1833) üzenetére


jfehervari
tag

Bármit telepítek mikor ujra indulna a gép lefagy.Run as admin paranccsal ez mit jelent?

(#1835) jfehervari válasza Morden24 (#1833) üzenetére


jfehervari
tag

Bármit telepítek mikor ujra indulna a gép lefagy.Run as admin paranccsal ez mit jelent?

(#1836) nfsu17 válasza Morden24 (#1830) üzenetére


nfsu17
veterán

Értem, köszi. :R

A rendszerbe belekotnyeleskedő programok, kb azok, amik állandóan mennek? Pl víruskereső mint mondtad. Vagy kodekek, vagy erről valami lista?

A rejtés most azért van rajta, mert a gépet elviszem és az átállást win7-re nem én csinálom (bolt). És nem szeretném, ha az a pár mappa nagyon szem előtt lenne. :D
Nem mintha belenyúlnának, de tudod hogy van ez.

És ha haza hoztam a gépet, akkor meg kivenném a rejtést, de ugye ezt csak már win7 alól tudnám, hisz akkor már nem lesz xp.
Akkor ne maradjon a rejtés, mert nem fogom tudni kivenni? :U

(#1837) redXIII


redXIII
senior tag

Hali
Hogyan tudom azt megakadályozni.hogy ne a win telepitse fel magának a videokártya drivert??

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#1838) pete_21 válasza nfsu17 (#1836) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, a nagyon-rendszerszintű progikből mindenképp 64 bitest, pl. víruskereső, és ha raksz, akkor tűzfal is. És ha van más progikból, akkor azokból is, pl. a Winrar 64 bitese jóval gyorsabb, mint a 32 bites. Egyébként sok programnál, pl. egyes víruskeresők, tűzfalak, töredezettségmentesítők úgy vannak megcsinálva, hogyha 64 biten elindítod a 32bites telepítőjét, akkor szól is, hogy ez nem fog felmenni, és töltsd le a megfelelőt. :)

(#1839) jfehervari


jfehervari
tag

SPDT V1.62 nem tudom telepíteni,és igy semmi virtuális meghajtó nem müködik mi lehet a gond?

(#1840) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali.

eddig nem igazán tűnt fel , mert nem gyakran nézek feliratos filmet, de az mitől lehet, h media player classicnál a feliratokban az ő és ű betű Q és q betűnek jelennek meg. :U

VLCben hibátlan.

eddig xp volt ott hibátlanul működött.

most win7 64bit, angol nyelvű, magyar nyelv integrálva.

ötletek?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1841) jfehervari


jfehervari
tag

Daemon telepítése után ez a hiba üzenet:A program futatásához SPTD 1.6 vagy ujabb verzió szükséges,A kernel hibakereső legyen kikapcsolva. És hól tudom kikapcsolni?

(#1842) BOBO6 válasza Morden24 (#1832) üzenetére


BOBO6
aktív tag

"Mellesleg attól, hogy XP "stílust" csinálnál, gondolod, hogy gyorsabb lenne?" Igen, hiszen az XP-ben ez úgy működött, hogy ha egy gyengébb vason visszaváltottál klasszikus felületre, szárnyakat kapott a rendszer. Itt én most nem szeretnék visszamenni a klasszikus Win98-as stílusig, de egy alap XP kinézet szerintem kisebb reakcióidővel és memóriaigénnyel működhetne. Vagy nem jól gondolkodok?
A tálcán az ikonokon meg lehet jeleníteni a szöveget, hogy ne csak egy szimbólum jelenjen meg? Sokszor azt sem tudom mi hol van, mert egynéhány programnak igen semmitmondó az ikonja..

(#1843) Morden24 válasza nfsu17 (#1836) üzenetére


Morden24
nagyúr

kb azok, amik állandóan mennek?

Nem, csak a rezidens védelmek, esetleg registry buheráló vackok. Mondjuk ezutóbbiak használatát én kerülném, mert sok értelme nincsen.

Amúgy szerintem gond nélkül ki lehet venni a rejtést.

Sectumsempra - For Enemies

(#1844) Morden24 válasza BOBO6 (#1842) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, hiszen az XP-ben ez úgy működött, hogy ha egy gyengébb vason visszaváltottál klasszikus felületre, szárnyakat kapott a rendszer.

Itt ez nehezen fog menni, mert az Aero-t a vga mozgatja, a "klasszik" nézetet meg a processzor. XP-nél mindkettőt a proci számolta.

de egy alap XP kinézet szerintem kisebb reakcióidővel és memóriaigénnyel működhetne

Lehet, hogy szerinted igen, csak éppen nincsen benne.
Van alap aero nélküli nézet, bár eléggé kétlem, hogy gyorsabb lenne.

A tálcán az ikonokon meg lehet jeleníteni a szöveget, hogy ne csak egy szimbólum jelenjen meg?

Ezt meglepő módon a tálca beállításai között lehet megtalálni.

Egyébként a te gépeden teljesen normálisan kéne mennie a dolognak. Ott nem a Windows-nak van baja, hanem valami beállítási vagy driverprobléma lesz.

Sectumsempra - For Enemies

(#1845) canniball válasza pete_21 (#1799) üzenetére


canniball
nagyúr

pete_21&Clemi!
Nem tudtam hogy ilyen jó irányba indult a MS és nincsenek benne, köszönöm a felvilágosítást! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1846) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Microsoft Lifecam VX-1000 webkamerám van. A WIN7 felismeri e (ill.általában a webkamerákat), vagy telepíteni kell hozzá driver-t?Ha igen, akkor honnan tölthetem le a WIN7 kompatibilis drivert?

(#1847) Cyberslider válasza GEPESZ66 (#1846) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát elképzelhető, hogy felismeri. (Főleg Microsoft-ot??) Ha mégsem, akkor... nos... csak nem véletlenül a microsoft honlapjáról lehet letölteni a drivert? :D
[link]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1848) Morden24 válasza GEPESZ66 (#1846) üzenetére


Morden24
nagyúr

Innen szedd le a Lifecam cuccost.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#1849) sfdrakex válasza jfehervari (#1841) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Legújabb daemont tetted fel? Mert abban szerintem benne kellene hoyg legyen az SPDT 1.6 nak. Daemon lite legújabb változata a linken SPDT 1.62 est tartalmaz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1850) pete_21 válasza jfehervari (#1841) üzenetére


pete_21
addikt

Próbáld meg külön feltenni az SPTD-t.
x86
x64

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.