Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16001) pepe1970 válasza hackeeeee (#15999) üzenetére


pepe1970
tag

Közben megint leállt a pörgés, és már 105.2 giga szabad helyem van :)) . Most minden jó, 34 fok a hőmérséklet, a gép gyors, a memoriából csak 40% foglalt. Na most újra indítom.

(#16002) hackeeeee válasza pepe1970 (#16001) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tom, ez elég érdekes, ha sűrűn darál, akkor gyanus lesz, h vinyógond.

Véleményem szubjektív...

(#16003) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok, egy gyors kérdés, hátha valaki tudja:

A windows Media Player 12 gyorsbillentyűi kellenének, skip két irányba, meg a play/pause. Igazából a rendszerszintű érdekelne (tehát aminél nem kell a wmp-nek lennie az aktív ablaknak), ugyanis a netbookomról lemaradtak a médiavezérlő billentyűk, jópáron viszont ott van, gondolom az is egy kombinációt küld a program felé.

Köszi szépen! :R

(#16004) Dave™


Dave™
nagyúr

dupla

[ Szerkesztve ]

(#16005) pepe1970 válasza pepe1970 (#16001) üzenetére


pepe1970
tag

Simán újraindult, most megy teljesen jól. (ha valakit érdekel)

(#16006) hackeeeee válasza pepe1970 (#16005) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah akkor rendben.

Véleményem szubjektív...

(#16007) pepe1970 válasza hackeeeee (#16006) üzenetére


pepe1970
tag

Azért a pezsgőt még nem bontom ki :DD

(#16008) Matamata válasza Laccoss (#15995) üzenetére


Matamata
aktív tag

Hát nem tudom ennek mennyi köze van hozzá:
Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk2\DR2

A hívás (ScRegSetValueExW) sikertelen (a hívás célja: Type) a következő hiba miatt:
A hozzáférés megtagadva.

Ami érdekes, hogy nem minden ébredéskor csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#16009) pincehely válasza pepe1970 (#16007) üzenetére


pincehely
addikt

Szerintem a pezsgő árát tedd félre vinyóra!
Majd lesz több bad sector is, ahova fontos adat kerül írásra, és kezdődik minden elölről. :))
Bár ne legyen igazam! :B

http://kefetemap.deviantart.com/

(#16010) pepe1970 válasza pincehely (#16009) üzenetére


pepe1970
tag

Bad szektor egy sincs

A lemez felületén található 6 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra.

96% a kondíció.

Lett 5 giga szabad helyem, ha valaki elmagyarázza mi a jóisten volt ez, nagyon megköszönném. Semmilyen karbantartó progi nincs a gépen, és szerintem ez szoftveres gond. Maga a windows művelt valamit.

(#16011) pincehely válasza pepe1970 (#16010) üzenetére


pincehely
addikt

Nem tettél fel utólag semmilyen chipset drivert?
Nálam az Intel chipset utility okozott cifra dolgokat.
Megpróbálkozhatsz egy friss telepítéssel is, előtte természetes formázz.
Persze csak ha megint csinálja.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#16012) Laccoss válasza Matamata (#16008) üzenetére


Laccoss
addikt

Én próbaként a biost nézném meg. Lehet olyan energiagazdálkodás van beállítva, amiből a vinyó nem tér magához, és emiatt a hibaüzenet. Az pedig hogy nem mindig csinálja, csak talány. Neten sok mindent találtam, de az üzenet alapján nem tud hozzáférni a vinyóhoz, Tehát a vinyó nem ébred fel (esetleg). Amit több minden is okozhat.

(#16013) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtok valami olyan progit mondani, amivel időzítve kikapcsol a gép? :)

Több lehetőség volt próbálva, de 1ikkel sem kapcsolt ki. Havernak kéne, nem nekem, és notin próbálgatja, de egyik megoldás sem jött be eddig.

Véleményem szubjektív...

(#16014) Morden24 válasza hackeeeee (#16013) üzenetére


Morden24
nagyúr

Task Scheduler pl. alkalmas erre. Kis útmutató.

Sectumsempra - For Enemies

(#16015) vagamo


vagamo
őstag

Tudtok abban segíteni, hogy mi okozhatja azt a problémát, hogy tegnap tökéletesen működött a win7 , ma meg bekapcsolás után a welcome felirat után csak a fekete képernyő jelenik meg az egér cursorral, csökkentett módban beindul, boot resetet is csináltam egyenlőre semmi eredmény!!!

Videokártyára gyanakszom 8800GTX, de azt csere kivételével hogyan tudom kiszűrni?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16016) Lenry válasza vagamo (#16015) üzenetére


Lenry
félisten

ha csökkentett módban jó, az azt jelenti, hogy valami szoftveres, legvalószínűbb, hogy driveres hiba.
frissítgesd a drivereidet, VGA-nak esetleg régebbit is kipróbálhatsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16017) kraftxld válasza hackeeeee (#16013) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

at 1800 shutdown :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16018) vagamo válasza Lenry (#16016) üzenetére


vagamo
őstag

Csökkentett módban törölten a videokártya driverét és most elindult, most fogom frissíteni.
köszönöm

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16019) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Nemrég feltettem én is a Win7-es rendszert. ( 64 bit , Ultimate )

Egy apróbb gondom lenne.
Hogyan lehet rávenni a Winampot ,hogy 7.1-ben szóljon ?

A Win7 alapból felismerte a 7.1-es integrált cumót.
Hangcucc szintén adott 7.1-es.

Lehet valami plug-int kellene beszereznem ?

Köszi előre is a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16020) Laccoss válasza Borisz76 (#16019) üzenetére


Laccoss
addikt

Tehát akkor semmi köze a windows 7hez...

Keress plugint, bár nem igazán tudom van e értelme 2.0ás zenét 7.1ben hallgatni.

(#16021) Gorneck válasza Laccoss (#16020) üzenetére


Gorneck
titán

A 7.1et úgy érti, hogy stereoba szóljon az összes hangfala (hangkari esetén pl egy xfinél ez egy kattintás, realtek oldalán még van egy 3ds pack az lehet tartalmaz hasonló fíícsört)...ehhez meg van winamp plugin...csak nem a win7es topikba kell keresgélni, hanem a winamp oldalán.

Borisz: Aszhem az még lehet jó is...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#16022) Laccoss válasza Gorneck (#16021) üzenetére


Laccoss
addikt

Jogos, akkor félreértettem a kérdést. Bár annak sem látom értelmét:)

(#16023) Borisz76 válasza Gorneck (#16021) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi, fel is tettem de "csak" 5.1-et tud de már az is jobb mint a sima 2.0

Csak azért kell ,hogy a porszívó hangjánál jobb zajt hallgassak....
Több hangsugárzó = nagyobb hangerő = idegesebb szomszédok :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16024) Gorneck válasza Borisz76 (#16023) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor keresgélj még...és csekkold a realtek oldalát is, mert abba a plusz kiegben aszhem van ilyen lehetőség...

Gorneck#1239

(#16025) Sub-ZeRo válasza Borisz76 (#16023) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát te tudod. De szerintem a gyári sztereó zenét, csak sztereóban jó hallgatni. Én is hallgattam elég sok ideig 5.1-ben zenét, de nekem csak rossz tapasztalataim voltak vele. Audigy 4 + logitech x-530... Hát a sztereót zenét, csak sztereóban a legjobb hallgatni. De ez egyéni vélemény...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16026) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#16025) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyetértek.
Sztereó zenénél zajkeltésre tényleg jó, ha kinyomjuk 5.1/7.1-re, de másra teljesen értelmetlen.

Sectumsempra - For Enemies

(#16027) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#16025) üzenetére


Gorneck
titán

Au4ben pedig elviekben be lehet állítani azt amit az xfiben...akkor nem csak az első két hangszóró fog szólni, hanem az össze és rendesen...de még mindig úgy gondolom, hogy ő nem 5.1et akar keverni hanem azt akarja, hogy az összes hangszórója szóljon rendesen stereoba. Ezt meg meg lehet oldani...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#16028) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#16027) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Értettem én, de úgy sem az igazi... Én is hallgattam úgy. De több mélyett dobott rá, és nem volt úgy jó. Ez audigy 4-nél volt ez persze.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16029) zoli62 válasza moonman (#15870) üzenetére


zoli62
addikt

Eltűnt a böngészőválaasztóa fontos frissítések közül. Nem, mintha hiányozna

(#16030) < CyberBob > válasza zoli62 (#16029) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nekem még meg sem jött, nem mintha fel akarnám rakni. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#16031) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#16028) üzenetére


Gorneck
titán

Nálam tökéletesen, szépen szól (stereoba szól az összes hangszóró, pedig egy ezeréves DTT2200as cuccom van)...az meg, hogy több mélyet dob rá azt meg gyorsan lehet korrigálni...crystalizer, eq vagy sub csúszka...szal sztem csak beállítás kérdése a dolog.
De sok progi/plugin van ami 5.1nek keveri le a stereot ami tényleg trágya...azé írtam, hogy azé nézzen körbe a realtek oldalán, mert van fent egy pack ami aszhem szépen stereoba fogja megszólaltatni a hangszóróit.
Olyan hangszóró is járt nálam amit említettél egy haveromnak köszönhetően és nagyon jól szólt az is... :K

< CyberBob >: Nekem se, pedig nagyon meg akarom nézni... :D :K Mondjuk nem nagyon érdekel, mert pár hónapja ie8azok...és teljesen elégséges számomra minden szempontból...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#16032) pepe1970 válasza pepe1970 (#16010) üzenetére


pepe1970
tag

A lomtárban olyan fájlok bukkantak fel, amit még a windows újratelepítés előtt töröltem. Meg olyanok, amikre nem is emléxem, pl egy "new windows 7 activátor" nevű winrar file. Ez a létrehozástól a törlésig 17 másodpercen keresztül volt a gépen. Ebben a gépben két vinyó van, természetesen csak a c-t formáztam újratelepítéskor, azon is csak az egyik partíciót, amin az oprendszer van. Talán a rendszervisszaállító indult el valamiért, vagy nem tudom. Végképp nem értem a dolgot.

(#16033) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Win 7(64bit)-re melyik nero-t ajánljátok?

(#16034) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#16031) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jó, a csúszka le, zenére belőni stb. De ha pl filmezni akarok, és ott nem jól szól, akkor újra lőjjem be a cuccot.. Hát inkább akkor 5.1 alapból, a zene meg csak a sztereó csatornát használja és kész. De ezt lehetne még folytatni. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16035) Sub-ZeRo válasza droti25 (#16033) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem 7-től felfele bármelyik jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16036) Laccoss válasza pepe1970 (#16032) üzenetére


Laccoss
addikt

Véletlenül nem a másik vinyó (tehát nem amelyiket formáztad) lomtárjába került a fájl? És most azt látod az asztali lomtárból?

(#16037) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#16034) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem filmnél semmi gondom nem volt...úgy látszik a két hangkari ég is föld vagy inkább a szoftver... :K :U Igazából mind1...nálam szépen és hibamentesen szól az igényeimnek megfelelően...

ui: magán a hangcucc subján is lehet állítani és akkor már szoftvermentes (vagyis nem kell azon állítgatni) a dolog. :) Nálam majdnem minimumom van a sub. De tényleg mind1...

Gorneck#1239

(#16038) pincehely válasza pepe1970 (#16032) üzenetére


pincehely
addikt

Itt valami jó kis kártevő lehet a dologban.
Szerintem minnél hamarabb szabadítsd meg tőle a géped!
Küldj rá valami jó kis vírusírtót,mondjuk a norton 360-at, a honlapról leölthető 30 napig kipróbálható.
Aztán ha az sem talál semmit, akkor még kipróbálhatsz egy párat, vagy végső esetben formázz mindent.
Persze előbb ki kéne zárni a hw hibát a képletből.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#16039) Morden24 válasza droti25 (#16033) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az a válasz ér, hogy egyiket sem?

Minek használnál egy fizetős de szar programot, amikor vannak ingyenes alternatívák is, mint az Ashampoo vagy éppen az imgburn?

Sectumsempra - For Enemies

(#16040) pepe1970 válasza pincehely (#16038) üzenetére


pepe1970
tag

Hát most ráeresztem a microtrendet full scan, aztán telepítem a nod32-őt, aztán lehet mégiscsak felgyújtom.

(#16041) Morden24 válasza pepe1970 (#16040) üzenetére


Morden24
nagyúr

Futtass le egy Avira-t vagy MSE-t, pluszban egy Spybot S&D-t.

Sectumsempra - For Enemies

(#16042) Laccoss válasza pepe1970 (#16040) üzenetére


Laccoss
addikt

És ha valamelyik program vírusosnak ismeri fel az sem jelent semmit. Ha tényleg aktivátor akkor fel is fogja 1-2 ismerni. Nézd meg a két vinyón melyik lomtárban van a fájl. És meglesz a megoldás.

Mellesleg a rar meg nem fertőző formátum szóval egy vírus miért használná?

[ Szerkesztve ]

(#16043) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok,a windowst elcsesztem egy chameleon boot loaderjével így nem indul a c partíció.Hiába akarom javítani a telepítő dvd nem sikerül,a hiba üzentet hiányzó bootmgr inditsam újra a gépet.Másik winyón fent van egy ubuntu de nem engedi,hogy befűzzem a gtub menübe a windows partíciót.Acronisal akartam vissza ghostolni de valami olyasmit írt ki,hogy nem tud be bootolni a c meghajtóra.Az újra telepítésen kívül lehet más esélyem vagy ahogy a neten olvasgattam legegyszerűbb ha újra telepítek?

(#16044) Fire/SOUL/CD válasza qwertly (#16043) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Volt már ilyen problémát érintő HSZ
És sikerült megoldani a fenti progival... :DDD
Természetesen kell némi hozzáértés, nehogy más is eltűnjön, vagy még több problémát okozz magadnak!

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16045) Lenry válasza Gorneck (#16031) üzenetére


Lenry
félisten

Párom gépén lejött (Win7 HP x86), az enyémen se híre, se hamva (Win7 Ultimate x64)
nem tudom mi a különbség :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16046) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha valakinek hiányzik a böngészőválasztás, akkor itt eljátszhat vele ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16047) qwertly válasza Fire/SOUL/CD (#16044) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a választ,de az a kis bibi,hogy kell egy működő windows ahová fel telepítem az általad javasolt progit és úgy készítem el a boot cd.És ha én most egy linux alól írok így nincsen módom tesztelni a programot,egy csoda parancssora számítottam amit a windows telepítő cd-nek adok ki és telepíti nekem a bootmgr :DD .De lehet,hogy felrakom az alap windows 7ami max 25 perc,már onnan működik az acronis bootcd is.

(#16048) Fire/SOUL/CD válasza qwertly (#16047) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ment Priv.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16049) pincehely válasza pepe1970 (#16040) üzenetére


pincehely
addikt

Nod 32-t felejtsd el.
Ahogy Morgen is ajánlotta Avira, MSE, vagy az általam ajánlott Norton.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#16050) Oliverda


Oliverda
félisten

Az lehetséges hogy február 24. óta nem jött semmilyen update a Win 7-hez?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.