Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#851) Kiskokó válasza Clemi (#850) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hello
Semmit nem raktam fel.
Friss Win7 Telepités (tegnap előtt) a kezdetektől fogva nem ismeri fel. nem ilyen hibája lehet.

Biosban meg mindjárt megnézem. köszi a segitségeket.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#852) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát a Kaspersky kilőve, mert nem full verzió.. Marad a NIS, felrakom aztán elválik milyen :)

Ati drivert lekaptam, majd elválik megjavult-e..

Everybody lies.

(#853) Edween válasza Barthezz2 (#852) üzenetére


Edween
őstag

Mindenféle kép a NIS -t tedd fel, mert a Kaspersky tele van bugokkal.

[ Szerkesztve ]

(#854) Kiskokó válasza Kiskokó (#851) üzenetére


Kiskokó
veterán

Érdekes
most látta a dvd olvasót de beraktam egy cd-t (eredeti tdu) és elkezdte pörgetni töltött egy csomót semmi majd eltünt az olvasó megint.. :S

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#855) pete_21 válasza Gorneck (#808) üzenetére


pete_21
addikt

Virtuálon kipróbáltam, de skinezni nem tudtam. Nem jöttem rá, de nem oda is columns UI kell? Láttam egy képen, de nekem nem volt a beállításokban ilyen lehetőség...

Kiskokó: Ez eléggé hardverhiba-gyanús. Sata-kábel rendben van? És a DVD-meghajtó biztos, hogy hibátlan? Esetleg tedd át másik sata-portra. Illetve a tápkábelre is ránézhetsz...

[ Szerkesztve ]

(#856) Gorneck válasza pete_21 (#855) üzenetére


Gorneck
titán

Passz...sose akartam skinekzni...mert nem érdekel...

Gorneck#1239

(#857) pete_21 válasza Gorneck (#856) üzenetére


pete_21
addikt

És ezt a Columns UI-t hogy lehet bekapcsolni/megcsinálni? Mert nekem meg se jelenik ilyesmi a beállításokban.

(#858) Hege1234


Hege1234
addikt

szevasztok !

olyan problémám lenne hogy feltettem a win7 x86 -ot
net rendben hang randben
videokari galaxy 7300gt illesztóprogi fenn legújabb 195 -ös 1. hol lehet átállítani a jó régi panelt ??
2. sehogyan sem tudom ráerőszakolni a tv kimenetet
ragaszkodik az 1 képernyőhöz

van valami force monitor gondolom hogy ráerőszakolja a tv-t mivel nem találta meg autómatikusan rányomtam hogy csinálja újra rámentem most már irta hogy restart now
rámegyek újraindul és semmi win7 visszajön és maradt minden ugyan úgy

lécci help

előre is kössz

(#859) Steelmanus válasza Barthezz2 (#847) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egyikse. Akkor inkabb valami free vagy MSE bar en mar leszedtem Nod32 van helyette.
Az AHCI driver pedig nagyon feltud bosszantani mert a W7 alapban tartalmaz drivert de az olyan mint amikor feltelepited es nem teszel fel videokari drivert. Lehet ugy is hasznalni hiszen latod a monitoron az Asztal-t viszont a lapod driverei kozott az AHCI ujabb mint a W7 beepitett megsem engedi hasznalni, pedig ha valaki akkor a gyarto az aki tudja mit tervezett es nem az MS. A masik a WMP, azt hittem hogy codecpack nelkul mar eluzemel adtam neki eselyt ( az elozoeknek nem) ha mar 12-es a verzioszam, viszont a beagyazott *.mov fajlokkal nem tudmit kezdeni legalabbis FF alatt, *.MP4-hez feliratot nem tud kitenni ezert lecsereltem es ezutan sosem adok eselyt neki, akar a 20 verzionak sem.

(#860) Steelmanus válasza pete_21 (#857) üzenetére


Steelmanus
addikt

Le kell tolteni kulon, a Components menuban talalod.

(#861) Steelmanus válasza Kiskokó (#854) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jol van kitoltve az Adatlap-nal a configod, mert a lap tipusa nem szerepel benne esetleg regi es meg nem javitottad.

(#862) fkrinya


fkrinya
tag

Hali!

Miért van az, hogy ha lecsukom a laptopom fedelét, akkor a letöltési sebességem visszaesik kb. a tizedére?
Be van állítva, hogy ha lecsukom a fedelet, akkor ne történjen semmi. A wireless adapter settings a legnagyobb teljesítményen van. Viszont nem tudom, mi az a link stage power management.
Viszont, ha felnyitom a fedelet, azonnal visszaáll a sebesség.
Van valami beállítási lehetőség, ami rosszul van beállítva?

Köszi!
Üdv! :R

(#863) pete_21 válasza Steelmanus (#860) üzenetére


pete_21
addikt

Jaaa, erre nem is gondoltam... :B
Köszi!

(#864) bim


bim
veterán

Meg tudja valaki mondani hogy ha át akarok térni CF.-re akkor a 2. kártya betétele után újra kell telepíteni a win7.-et?
Vagy driver uninstal-2. kártya be-gép indít és cata. telepít?

(#865) Kiskokó válasza pete_21 (#855) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hello
Tuti nem hardver hiba mert erről a dvd olvasóról raktam fel 2 napja magát a Win7et. illetve felpörgeti a cd-t indulásnál.
Másik Sata helyre átrakás megtörtént már és semmi
az alaplapm (gigabyte GA945 PL -s3) annyi változás lett hogy az eszközkezelőben most a cd-dvd-rom nál nincs felkiáltó jelhogy nincs vagy rossz az ilesztőprogram azaz most Jónak irja. de mégse ismeri fel a sajátgépben sehol semmi.
mindig beir odaegy cd- meghajtót de ha rákattintok tölt töl tölt töl és tölt és semmi.

:S anyaaaa

szerk mostmár eltünt az eszközkezelőből is a cd-dvdrom... :S

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#866) Barthezz2 válasza Steelmanus (#859) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Leszedtem az AMD ACHI drivereit, de így is produkálja a dolgot. Jártam a lapom topicjában, és kiderült, hogy másnál is előfordult ez. A lap a hunyó ebben, de eddig nem találtam megoldást rá. Még próbálkozom, ha nem meg marad IDE módban.. jobbat nem tudok..

Más: most akartam aktiválni az újrahúzott MSDNAA-s winem, de nem engedi :( Gondolom a lapcsere miatt.. Viszont valaki itt anno azt mondta, hogy az MSDNAA-s kulcsal két gépre is feltehető. Innentől viszont akkor nem értem, mért nem engedi :(

Most mi legyen? Telefonáljak, és könyörögjem be, hogy aktiválják?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#867) Siiiiix


Siiiiix
tag

Új msn nek az "ikonját" hogyan lehet betenni az óra mellé? Xp-n alapból oda rakja, win7 en meg olyan minta mindig aktív ablak lenne

(#868) bpx válasza Hege1234 (#858) üzenetére


bpx
őstag

win gomb+P-vel lehet a kijelzőket állítani

(#867) Siiiiix: vista kompatibilitási mód

[ Szerkesztve ]

(#869) Siiiiix válasza bpx (#868) üzenetére


Siiiiix
tag

zsír kössz

(#870) Clemi válasza Siiiiix (#867) üzenetére


Clemi
veterán

Vista kompatibilitási módra állítsd át. Egyébként ez a kérdés szerintem legalább 350x elhangzott, és a keresőt meg kitalálta a fórum szerzője.

[ Szerkesztve ]

(#871) Clemi válasza Kiskokó (#865) üzenetére


Clemi
veterán

Továbbra is hardver hibára gyanakszom! Vagy az olvasót kezd hulla lenni, vagy a lapod vezérlője, de inkább az olvasóra tippelek. Pont így szokott kezdődni a halála.

[ Szerkesztve ]

(#872) pete_21 válasza Kiskokó (#865) üzenetére


pete_21
addikt

Igazából az, hogy sikerült onnan feltelepíteni, még nem bizonyítja, hogy nem hardverhiba. Simán lehet, hogy akkor éppen jó volt. Ha szoftveres lenne, akkor vagy mindig jó lenne, vagy sose... Főleg úgy, hogy a kezdetektől csinálja, így azt sem lehet mondani, hogy valami 3rd party cucc elkúrta.
Ha van rá lehetőséged, tedd át másik gépbe, illetve a te gépedbe tegyél másik ODD-t.
És a sata-kábelt illetve tápkábelt kicserélted?

[ Szerkesztve ]

(#873) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Windows 7 64bit Professional-t szeretnék venni, a Retail és OEM verzió között mi a különbség, azon kívül, hogy a Retail kétszer annyiba kerül?

(#874) Kiskokó


Kiskokó
veterán

értem köszi asegitségeteket.
akkor is lehet hardver hiba ha a biosban tökéletesen felismeri mindig?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#875) pete_21 válasza Kiskokó (#874) üzenetére


pete_21
addikt

Szerintem attól még simán lehet.
De mondom, első körben nézz rá a sata- és tápkábelre, mert lehet, hogy csak ezek döglődnek, és akkor megspórolsz egy új ODD-t. ;)

(#876) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Az új témákat honnan lehet leszedni a 7-hez? Google nem a barátom jelenleg.

(#877) #72042496 válasza audi100td (#873) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az OEM verziót egy konkrét gépre lehet regisztrálni, s ha kicseréled az alaplapot, akkor elvileg nem lehet újra aktiválni. Gyakorlatilag egy telefon után menni szokott a dolog. Nem jár mellé support.

A dobozos verzió tartalmazza a 32 és 64 bites verziót is, jár mellé támogatás és akárhány gépre regisztrálhatod - természetesen nem egyidejűleg.

(#878) Clemi válasza Zoli1222 (#876) üzenetére


Clemi
veterán

Az új témákat honnan lehet leszedni a 7-hez?

Az oldal megtalálása kb 3 mp-be került: [link]

és ez volt még mondjuk két kattintás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#879) sfdrakex válasza Zoli1222 (#876) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

első találat, de a második is jó.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#880) Zoli1222 válasza Clemi (#878) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi de nem erre gondoltam. A 2. klikk mégis csak az igazi.

(#879) sfdrakex Kössz. De ez se az igazi. Te próbáltál már onnan leszedni theme-et?:

[ Szerkesztve ]

(#881) polonic válasza Barthezz2 (#866) üzenetére


polonic
félisten

Próbáld meg a telefonos aktiválást mindenképp szerintem.

(#882) sfdrakex válasza Zoli1222 (#880) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mégis csak gugli a barát csak tudni kellene használni :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#883) Clemi válasza Zoli1222 (#880) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi de nem erre gondoltam. A 2. klikk mégis csak az igazi.

Bakker a második klikk, az az első oldalról kiinduló cím. Most komolyan ennyire lusta vagy, vagy csak hülyét csinálsz itt emberekből? Pont olyan vagy mint egy haverom, akinek átküldtem a linket, és utána le kellett fényképeznem az ablakot, amin pirossal megjelöltem a "Download" szöveget, mert egyszerűen nem találta, és habzó szájjal állította telefonon, hogy ott márpedig olyan nincs, és különben is rossz linket küldtem neki.

(#884) audi100td válasza #72042496 (#877) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hmm, viszonylag gyakran cserélek hardver-t, retail meg túl drága nekem otthonra, még utánanézek ennek a telefonos megoldásnak...
Köszi a segítséget.

(#885) sfdrakex válasza Zoli1222 (#880) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem próbáltam nem szedek le témákat, feleslegesnek tartom. Általában fut valamilyen program böngésző játék akármi és azt nézem és nem érdekel milyen szinű a kerete. Egyébként is zeretem ha minél egyszerübb a gép minél kesvesebb sallang van telepítve, talán ezért szoktak nálam az osek évekig hiba nélkül, fagyás nélkül, ujratelepítés nélkül működni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#886) klrt


klrt
tag

Hali!
Windows7 x64 alatt Genius slim 321c webkamera nem akar működni.
A gyártó oldalán nincs win7 hez drájver, vistás-al próbálkoztam, de annak meg a digitális aláírással van valami gondja. Van valmi megoldás arra, hogy működjön a vebkam?
Kösz

(#887) sfdrakex válasza klrt (#886) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha jól emlékszem attól hogy kéri a digitális aláirást meg fel lehet erőszakolni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#888) polonic válasza sfdrakex (#887) üzenetére


polonic
félisten

32 bit alatt igen, de nem úgy van, hogy 64 bit alatt kell a digitális aláírás mindenképp?

(#889) #72042496 válasza audi100td (#884) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olyat is hallottam, hogy ha nem telepíted újra, hanem az aktivált Windows alatt cseréled ki a lapot, akkor nincs gond. Ezt csak így offban, mert nem tudom igaz-e, nem olvastam utána.

A Professional az Xp móddal és a hálózati szolgáltatásaival nyújt többet a Home Premiumnál - otthonra nem lenne elég az utóbbi? Overclockerséknél £80 a dobozos - ezt csak azért írom, mert a hirdetéseid után azt sejtem, hogy Te sem itthon szeretnéd megvenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#890) Zoli1222 válasza Clemi (#883) üzenetére


Zoli1222
őstag

Nem akarok én senkiből se hülyét csinálni. A 2. klikk mégis csak az igazi ezzel csak azt akartam kifejezni, h köszi, mert az elsőt átfutva nem találtam semmit csak azt, hol találom ezt a beállítást. Egyébként meg nem habzik a szám. :N

[ Szerkesztve ]

(#891) hektor24 válasza Clemi (#836) üzenetére


hektor24
aktív tag

Szia Clemi!

Az említett 2 problémám nem hiszem, hogy 10e-ből 1 felhasználónál jelentkezne. Az Internet Explorer 8-as hiba pl. az itthoni és a munkahelyi gépemnél is jelentkezett, illetve mindkét probléma megoldására pár perc google-özés után találtam megoldást, mely azért mutatja, nem egy-két embernél fordul ez elő.
A megoldások, amiket leírtam - főleg a 2. - szerintem megoldja a problémát és nem elfedi/kikerüli.
Ha továbbra is úgy gondolod, hogy a gépemmel van "bibi", minden jó tanácsot szívesen fogadok! Előre is köszi!

(#892) Clemi válasza Zoli1222 (#890) üzenetére


Clemi
veterán

mert az elsőt átfutva nem találtam semmit csak azt, hol találom ezt a beállítást.

Na akkor neked is mint a haveromnak! A képen pirossal aláhúzott szöveget elolvasva, és az egeret a kék színű windows szöveg fölé mozdítva, látható, hogy az a szöveg valójában egy link, ami az általam másodjára linkelt oldalra vezet.

(#893) klrt válasza sfdrakex (#887) üzenetére


klrt
tag

feltudom telepíteni a vistás drájverrel, csak amikor bedugom a kamerát és felismeri akkor írja ki, hogy valami gondja van és nem engedi használni

(#894) Clemi válasza hektor24 (#891) üzenetére


Clemi
veterán

Az említett 2 problémám nem hiszem, hogy 10e-ből 1 felhasználónál jelentkezne

Az általad leírt hibák szerintem kőkeményen összefüggnek. Olyan, mintha a háttértárolód nem kapcsolódna le a rendszerről leállításkor, vagy legalábbis későn, és a Windows ezt észleli, ahogy az IE8 is. Valami az alapbeállítástól eltérő paraméter okoz szerintem ilyen problémát.

Például:

De lehet a BIOS-ban is valami helytelen beállítás (nem ismerem a BIOS-od, és azt, hogyan van beállítva) de éppúgy lehet egy sérül alaplapi driver is az oka, vagy esetleg az, hogy te telepítettél a W7 által feltett meghajtó helyett másikat. Ha W7 hiba lenne, akkor mindenkinél jelentkezne.

(#895) dudo


dudo
tag

Sziasztok!

Hol lehet Budapesten jó áron dobozos W7-et venni?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#896) audi100td válasza #72042496 (#889) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kösz a tippet, gondolkozom a Home Premium-on is, csak egyetemen meg kitudja milyen progikat fogunk még használni, amiket lehet, hogy csak xp-n tudok futtatni.

Egyébként Ausztriában szeretném megvenni a német nyelvű verziót, 100euro lenne a Retail Home Premium illetve a Prof. OEM is ugyanennyibe kerül.

(#897) Barthezz2 válasza polonic (#881) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az mondjuk marha jó, hogy amit megad számot, hogy hívni kell, ott van hogy ingyenes, ennek ellenére a vodás kártyámmal amin nincs pénz, nem engedi hívni, másikról próbálva meg az előfizető nem kapcsolható szöveget kapom :F :W

Ilyenkor WTF? :F

Ha leszdem MSDNAA-ról az x86 kulcsát azzal nem tudom beaktiválni a 64 bitest?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#898) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#897) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De betudom :) Nincs több kérdésem :D

mondjuk ettől függetlenül nagyon érdekes, hogy nem létezik a telszám, amit megad, hogy hívjam :F :(((

Everybody lies.

(#899) sfdrakex válasza dudo (#895) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez keres neked több bolt listáján

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#900) fkrinya


fkrinya
tag

#862-re vki?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.