Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1601) dokesz007 válasza Speeedfire (#1600) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Oksa...

csak még kérdeztem vmit...ha tudsz válaszolj rá légyszives..

Köszi

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#1602) klambi válasza Morden24 (#1598) üzenetére


klambi
addikt

okés köszi!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1603) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Kicsit talán OFF, de lehet valahol vmi normális karácsonyi témát találni Win7-hez? Próbáltam keresni, de nem leltem sehol semmi értelmeset.

(#1604) Speeedfire válasza dokesz007 (#1601) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

őszintén?
nem tudom, azt sem h miért annak ismeri fel, esetleg ha manuálisan rakod fel a drivert, tehát úgy tallózod be akkor van rá esély h annak ismeri fel ami

haver notija pl nem akarta felismerni a gyári drivert, mire nagy nehezen everesttel kiolvastam az infót, letöltöttem a gyártó oldaláról de akkor sem ismerte fel
be kellett neki tallózni a drivert és csak úgy volt hajlandó elfogadni, ráadásul mégcsak nemis azt a drivert fogadta el amit az everest kiírt
ANOMÁLIA

mondjuk arra még nem jöttem rá h egyesek miértnem töltik le a friss drivereket
én havi szinten lesem h jött-e ki valami újdonság
nézem a bios-t is
meg a programok frissebb verzióit is
nincs nagy netem de kibírom míg lejön az a 20-60 mb-os file


(ex)Cat: gugli első tíz találatából [link]
mellesleg ha nyomatsz a szegélyekre egy kis pirosat vagy zöldet majd beraksz valami karácsonyi hátteret ugyan itt vagy
1500 nagyon jó kis karácsonyi háttér

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1605) sfdrakex válasza (ex)Cat (#1603) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vistás themek, meg van se7en is lesd meg hátha jók neked.
se7en themek ha minden igaz, fórumban link. Ha googlebe beirod: windows 7 christmas theme talál elég sok mindent.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1606) MrTurner


MrTurner
csendes tag

üdv!

Windows 7 oprendszerem van. Megszállott rendszer pucoló vagyok :D Az érdekelne, hogy a windows mappából miket lehet törölni anélkül, hogy a rendszer instabillá válna? Laptopról nyomom, ahol minden apró helyfelszabadítás a rendszer gyorsulását vonja maga után (általában). Tehát várom a tippeket/ötleteket, miket tudnék törölni/kikapcsolni win7 alatt, hogy a rendszer a lehető leggyorsabb legyen!

(#1607) Speeedfire válasza sfdrakex (#1605) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nemigazán értem minek linkeled be azt amit már előtted belinkeltem :U
nem most először látok ilyet tőled

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1608) pzstm válasza MrTurner (#1606) üzenetére


pzstm
titán

Laptopról nyomom, ahol minden apró helyfelszabadítás a rendszer gyorsulását vonja maga után (általában). :W :W :W
Rég hallottam ekkora marhaságot.....
Szerintem shift-del mehet nyugodtan egész Windows mappádra vagy csak a system32-re :W

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1609) sfdrakex válasza Speeedfire (#1607) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bocs, csak azért mert már irtam én is és miután elküldtem láttam hogy irtad te is a dolgot, nem szoktam mások hszeiből kiszedni a linket hoyg belinkeljem én is, csak mielőtt elküldtem még néztem pár dolgot meg rohangálok egy laptop és az asztalim között igy nem 1 percig irtam a hasz-t hanem tovább, és igy te küldted el előbb.

Ha jól láttam egyébként te is utolag szerkesztetted a hszedbe a linket először nem volt benne mikor irtam az én haszemet, ha látom hoyg valaki már linkelt valamit nem rakom be én is mert felesleges.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1610) Morden24 válasza MrTurner (#1606) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha magadtól nem tudod, mit lehet törölni, akkor miért törölgetsz?

Te tényleg elhiszed, hogy ha pl. 100 megát törölsz, akkor gyorsabb lesz a rendszer? Ezt a hülyeséget azért ne reklámozd.

A Windows Features ablak segíthet a neked nem kellő fícsörök törlésében, az msconfig meg a Startup kipucolásában.

Minden egyébre egy dos-os bootlemezt és a format c: parancsot javaslom.

Sectumsempra - For Enemies

(#1611) Speeedfire válasza MrTurner (#1606) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

képek, ideiglenes fájlok, meg max 1-2 nem használatos fontot :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1612) kelzsoca válasza Morden24 (#1610) üzenetére


kelzsoca
félisten

Minden egyébre egy dos-os bootlemezt és a format c: parancsot javaslom.

Ez egy kicsit erős volt :DDD

(#1613) pzstm válasza Morden24 (#1610) üzenetére


pzstm
titán

Minden egyébre egy dos-os bootlemezt és a format c: parancsot javaslom.

Én egy Win98-ast tudok csak felajánlani...azt mondjuk már CD-n :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1614) Clemi válasza MrTurner (#1606) üzenetére


Clemi
veterán

Laptopról nyomom, ahol minden apró helyfelszabadítás a rendszer gyorsulását vonja maga után (általában).

Hallottam már marhaságokat, de ekkorát még nem :W :W :W

Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni :C

Ha meg annyita puritán rendszert akarsz, meg tutkó állatgyorsat, tudom neked ajánlani a DOS 6.22 és a WIN 3.1 párosítást. Egyszerűen verhetetlen sebességbajnok.

(#1615) EmberXY válasza Clemi (#1614) üzenetére


EmberXY
addikt

A DOS alatt is fut az Aero? Mert akkor engem is érdekel... :DDD
Egyébként én tegnap tettem a gépbe egy nagyobb videokarit, és gyorsabb lett tőle, az "élményindex" is javult.. Szerintem sem a helyfelszabadítás a gyorsítás titka... :W

Szerk: Egyébként volt egy furcsa élményem a win7-tel, ugyanis vezeték nélküli egeret és bill-t használok, de az egér összes funkciója nem működött, ezért felraktam a drivert is (Logitech). A windows-nak nem tetszett a progi, és nem is működött rendesen, leszedtem, ezután az egér és a billenytűzet is az összes plusz funkciójával együtt működik... :F :F Mintha csak "kilopta volna, ami kell"... na ez hogy van?
Vannak azért paranormális dolgok...:D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#1616) MrTurner


MrTurner
csendes tag

hát nekem érezhetően gyorsabb a rendszer, miután pucolgatok... msconfig startup az alap, hogy minden ki van lőve. Services-nél nem tudom mit érdemes kikapcsolni mit nem, igy azt hagytam. Ebben a ti segítségetek kéne. Disc- és registry defragment, disc cleanup, registry pucolás, ezeket is megcsinálom kb havonta. És most oda jutottam, hogy nem kell nekem 10 gigás windows mappa, csak van vmi szar amit sose használ az ember mégis ott van?! Nah nekem olyanok nem kellenek.

(#1617) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Hogy lehet a tálca mellől bizonyos ikonokat eltüntetni?

Értem itt pl az antivirust amibe bevan kapcsolva a gyerekvédelem,
mert rafkósak a gyerekek és kitudják kapcsolni az egész vírusírtót.
Én azt az ikont szeretném eltüntetni. Esetemben az AVIRA és a KASPY
két külön rendszeren vannak. De csak a win7-ből kellene kivennem.

A rendszerikonok elrejtése vagy megjelenítése semmit se ér amit az óra melletti
jobbklikkel/tulajdonságokkal előlehet hozni. Mindig ugyanott maradnak a dolgok.

(#1618) mbencem


mbencem
tag

valaki nem tudja mi a cd-s win7 verziónak a neve?
előre is thx

(#1619) pzstm válasza Mtbsrác (#1617) üzenetére


pzstm
titán

felfelé mutató nyilacskára katt, majd testreszabás ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1620) pzstm válasza mbencem (#1618) üzenetére


pzstm
titán

Nem tudom mire gondolsz, nekem a dobozban DVD van :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1621) EmberXY válasza Mtbsrác (#1617) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha annyira rafkósak gyerekek, akkor szerintem használd a "szülői felügyelet" funkciót, a gyerekeknek sima felhasználói fiók, neked rendszergazdai, és beállíthatod, hogy kinek mit szabad.
Lehet, hogy pont erre találták ki. :D

Up the Irons!

(#1622) Mtbsrác válasza pzstm (#1619) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Igen csináltam de nemszed ki semmitsem.

(#1623) Mtbsrác válasza EmberXY (#1621) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Lehet de nemakarok kismillió felhasználót létrehozni.
Kis Home server miatt(saját weboldal van rajta)
Ezért szeretném valahogy eltüntetni onnét. Nemérdekel
ha kell a registrybe is belekatatok.

(#1624) pzstm válasza Mtbsrác (#1622) üzenetére


pzstm
titán

Tuti egyről beszélünk? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1625) Mtbsrác válasza pzstm (#1624) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Még egyszer leírom.

NEM szedi ki onnét! Ugyanúgy ottmarad.
Akármit akármire állítok!

[ Szerkesztve ]

(#1626) pzstm válasza Mtbsrác (#1625) üzenetére


pzstm
titán

jah hogy onnan is eltüntetni...azt kaspersky beállításaiban kell megkeresni...show system tray icon...vagy ilyesmi :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1627) mbencem


mbencem
tag

csináltak egy win7 lite verziót ami ráfér egy cd-re.am miért van az ho ha felrakom a win7-t akkor játék alatt drasztikus fps/teljesítmény csökkenés van?
asus p4p800s-x
intel celeron 2.26~3.4
1280mb ddr-400
256mb ati x1650pro ddr3 AGP

valaki valami megoldást?

(#1628) Csabee. válasza mbencem (#1627) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Mert az a Lite verzió egyáltalán nem hivatalos! Warez forrás! Rakd fel az eredeti win7et meglátod jó lesz!

Üdv: Csabee.

(#1629) brd válasza mbencem (#1618) üzenetére


brd
nagyúr

Win.7.x86.64bit.Sheep.Winter.Extended.CD.Edition.(CrackIncluded).by.Verpistike.iso

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1630) brd válasza mbencem (#1627) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom a crack-en kívül included még néhány spyware is, hogy jófej legyél, és tagja legyél önként a SkyNet-nek.

The only real valuable thing is intuition.

(#1631) Thrawn válasza brd (#1629) üzenetére


Thrawn
félisten

:DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1632) Morden24 válasza MrTurner (#1616) üzenetére


Morden24
nagyúr

nem kell nekem 10 gigás windows mappa, csak van vmi szar amit sose használ az ember mégis ott van?!

Többek között azért indul el szinte minden appod, nem csak az, amin kurvanagy Windows 7 ready matrica van, mert ott az a 10 gigás szar, amit sosem használsz.

Egyébként most nem azért, de nekem a kis pöcs notebookomban van egy 320-as vinyó. Ha akartam volna, sem nagyon tudtam volna kisebbet venni. Most őszintén, állati jó lesz neked ilyen vinyóméretek mellett, ha házi hegesztéssel lehúzod a 10 gigát mondjuk 8-ra? Ne nevettessük már egymást :B

Nah nekem olyanok nem kellenek.

Kezdjük ott, hogy milyen Windows-od van. Pl. nem kell Ultimate, hanem totál elég egy Home Premium is. Ez egy alapvető kiindulási pont.
Aztán folytassuk azzal, hogy a start menu-be beírod, hogy Windows Features, és a kis táblázatban kilövöldözheted, ami nem kell neked.

Services-nél nem tudom mit érdemes kikapcsolni mit nem

Szerintem pl. semmit nem érdemes kikapcsolni. És mivel fingom nincsen róla, hogy neked mire van szükséged, ezért tanácsot sem fogok - nem is tudok - adni. De jobbat mondok, ha nem tudod, hogy mire való, akkor te sem tudod, hogy mit érdemes kikapcsolni.
Erre azt tudom tanácsolni, hogy olvass utána a service-eknek, és akkor majd tudni fogod, hogy kell-e or not.

Sectumsempra - For Enemies

(#1633) pzstm válasza mbencem (#1627) üzenetére


pzstm
titán

mihez képest drasztikus...illetve mi számít drasztikusnak? 5-6 FPS? meg melyik játékban....csak mert más nem tapasztalt ilyet... majd a release 0.2-ben a CD-s változat esetében már FPS növekedés is lesz :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1634) Csabee. válasza brd (#1629) üzenetére


Csabee.
nagyúr

LOOOOOOL :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#1635) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Hello Segítséget szeretnék kérni !

A probléma a következő Win 7 x64 ultimate RTM -em van és ma járt le az utolsó nap az aktivációig, és letiltja a rearm paracsot mert már 3 szor használtam.
Szeretném még egyszer használni vagy az ackivációig hátralévő időt reszetelni mert már úton van jogtiszta kb 1-2 két és megérkezik és addig sem szeretnék oprendszer nélkül maradni / ujratelepíteni. Szóval a kérdés / kérés a következő lenne nincs valami regisztry buhera amivel vissza lehet állítani az aktivációig visszalévő időt?

a válaszokat előre is köszönöm.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#1636) Morden24 válasza mbencem (#1627) üzenetére


Morden24
nagyúr

miért van az ho ha felrakom a win7-t akkor játék alatt drasztikus fps/teljesítmény csökkenés van?

Mert egy kretén által házilag tákolt lopott oprendszert használsz, ellenben szerencsére ráfér egy cd-re. Szerintem megérte a csere, használd egészséggel, és figyeld a torrentoldalakat, mikor jelenik meg a legújabb Gamer Performance Lite Edition.

Sectumsempra - For Enemies

(#1637) Thrawn válasza SaGaIn (#1635) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha már lejárt a rearm, akkor sajna nincs, ennyi volt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1638) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Azt tudom hogy ez a hivatalos álláspont, de valahol csak eltárolja hogy hányszor lett használva illetve hogy mennyi van vissza a 30 napból nem? Ha valaki tud valait megírhatja privátban is ha nyíltan nem akarja

másik gondolatom hogy 3. használatnál valami olyat változtat amitől 4 edszerre nem futtatható le és hibát jelez. Ergó csak vissza kell állítani a telepítési állapotot valahogy.

Illetve kérdés még ha viszaállítom a rendszeridőt úgy nyerhetek e pár napot vagy esélytelen. és mindenképp megdoglik rendszer ha nem aktiválom valami aktivátorral

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#1639) Morden24 válasza SaGaIn (#1638) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem nagyon fog összejönni :(

Sectumsempra - For Enemies

(#1640) Speeedfire válasza SaGaIn (#1638) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ami megmókolja a rendszert az már crack
ha ennyire bővíteni akarod akkor keress a neten egy neked megfelelő "progit"


Morden24: nekem pl csak 120as van a notimban de 2 giga miatt ...
viszont a szolgáltatásokban még mindig nem értek veletek egyet
pl én nero-t használok és nekem nincs szükségem a beépített cd-dvd íróra
indexelés sem
tűzfal defender sem érdekel mert saját programokat használok rá

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1641) Ziog


Ziog
aktív tag

Win 7 prof-ot használok. Angol nyelvű. Felraktam egy Visual Studio 2008-at, amivel együtt felkerült egy Microsoft SQL Server is. Ehhez lenne egy frissítés, de valamiért nem tudja telepíteni. Se frissítéssel, se pedig kikapcsolással, hogy akkor frissítse be cuccot.

Mi lehet a gond?

(#1642) BOBO6 válasza Steelmanus (#1459) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Most már világos, hogy miért válik aktívvá egy sokadik partíció. :R

(#1643) Speeedfire válasza Ziog (#1641) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

érdekes nekem simán ment a VS frissítés
szintén 2008 express edition

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1644) Gabás válasza SaGaIn (#1638) üzenetére


Gabás
addikt

ha visszaállíttod a rendszeridőt, akkor persze működni fog ugyanúgy
és a másikban is igazság vagyon, ugyanúgy egy rendszerleíró kulcs tárolja, mennyiszer volt használva a rearm parancs, és egyszer még visszaállíthatók a lehetőségek. Persze ez már túlnyúlik a hivatalos lehetőségek határain

(#1645) mbencem válasza pzstm (#1633) üzenetére


mbencem
tag

kb 50-60 fps ^^és cod4:)
am én még Gamer Performance Lite Edition első változatát se láttam

(#1646) SaGaIn válasza Gabás (#1644) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Értem szóval ezeknek a lehetőségeknek a megvitatása túlnyúlik ezen blog lehetőségein és túl kényes témát feszegetek, vagy várhatok konkrét ötletet valakitől hogy merre keresgéljek?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#1647) Geller72


Geller72
veterán

Háj.

Seven 64 bit vásárláson töröma fejem, de sajnos egy csomó hardverem nem megy alatta. A hw gyártó nem biztosít drivert az eszközeimhez.

-dlink wifi pci card
-usb-s scanner
-Hauppage usb-s tuner card
-Nvidia quadro 64Mb PCI

Olvastam az egyik hsz-ben egy másik topikban, hogy lehet az xp drivereit integrálni a sevenbe. Erről kellene nekem valami komolyabb info.
XP mód kilőve, nem akarok drágább csomagot választani, hanem csak az alapot.
Köcce
:R

Geller

(#1648) MR. Razer


MR. Razer
csendes tag

még várok kicsit aztán felpattintom a win7et... most vista van és nagyon jó de kíváncsi vagyok a 7re nagyon... amúgy van akinek mac osx van fennt mert amerikába nagyon sokan azt használják...

a.k.a. ollusion

(#1649) pzstm válasza SaGaIn (#1635) üzenetére


pzstm
titán

How to Use Windows Vista and 7 for Approx. One Year Without Activation?
[link] ;)

Morden kollega és Házigazda úr meg ne mondjon olyat, amiről nem tudnak ;] :P :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1650) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. írtátok, hogy felelsleges felrakni meg driverek után kutatni, mert a Win7 tartalmaz sokat, vagyis tartalmazza őket, de azt is írták, írátátok, hogy WinUpdate leszedi a legfrisebbet...

az SG.hu-n azt írták7: Windows Update-val nezd meg talal e frissebbet.

Hogyan tudom megnézni ezt WinUpdate-ben? megnyitom a WinUpdate-t, és a Keresésbe beírom a driver nevét, vagy hogyan? Mit írjak be, ha pl. az alaplapom Chipset-jéhez keresek drivert?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.