Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#451) polonic válasza pzstm (#439) üzenetére


polonic
félisten

Köszi. Majd elolvasom, de most túl hosszú nekem. :)
Ha már erről a témáról volt szó, érvényesíteni akartam a wint, de nem történik semmi, csak annyit ír ki, hogy miért jó nekem, ha érvényesítem a win7-et. Gondolom ezt azután lehet megtenni, miután megjelenik ez a WAT validation tool?
Az office érvényesítésénél minden lement normálisan, települt az active-x, utána kiírta minden ok. Ezt a WAT toolt is ilyen active-x - es dolog lesz?

(#452) bonat válasza virkir (#449) üzenetére


bonat
senior tag

akkor pzstm kolléga linkjén található dolgokkal lehet ugye?

milyen boot javításra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#453) virkir válasza lala42 (#448) üzenetére


virkir
veterán

Ez természetes de fizikailag a vezérlő jelöli HDD0, HDD1-nek stb a vinyókat tehát mindig az első SATA- IDE porton lesz a nullás.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#454) pzstm válasza polonic (#451) üzenetére


pzstm
titán

pontosan...csak Windows7-nél még nem jelent meg.... :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#455) virkir válasza bonat (#452) üzenetére


virkir
veterán

Ha úgy csinálod akkor már nincs egyéb dolgod hiszen pont ezt írják le.
A lényeg, hogy a win 7 bootmenü megmarad ha csak simán törlöd a könyvtárat.
De én is amondó vagyok, hogy nem fogod leszedni. :)

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#456) bonat válasza virkir (#455) üzenetére


bonat
senior tag

tudom...már Notin 1 hónapja fent van :C :C

köszönöm a linket!!!!
:C :C

[ Szerkesztve ]

(#458) bonat


bonat
senior tag

egyébként szerintetek 32 v 64bitest rakjak fel??????
még sosem hsználtam 64bitest :)) :))

(#459) Daffni2 válasza pzstm (#446) üzenetére


Daffni2
addikt

Fordítva hogyan csináljam?

Van egy halott Xp, nem élte túl az alaplapcserét.
Semmit nem lehet kezdeni vele,mert amikor indulna a rendszer nem lehet használni sem a billentyűzetet sem az egeret halott mert semmilyen vezérlő nem működik az alaplapon,gondolom a régiét keresné.

Tehát hogyan távolítsam el az Xp-t úgy hogy a Win7 indítható legyen?
Fizikailag másik merevlemezen van.

"Aki ad,az nyer"

(#460) polonic válasza bonat (#458) üzenetére


polonic
félisten

4 GB RAM-od van, tegyél fel 64 bitest nyugodtan. A felületén semmi különbséget nem találsz. Az össze driverből 64 bitest kell leszedni, ennyi a lényeg. Meg ha a programjaidnak van 64 bites változata, akkor használd azt, egyébként a 32 bites alkalmazások futnak normálisan rajta.

(#461) pzstm válasza Daffni2 (#459) üzenetére


pzstm
titán

nah ez az amiről halvány lilám nincs.....sosem volt 2 oprendszer a gépemen :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#462) AirBooms válasza virkir (#453) üzenetére


AirBooms
addikt

virkir, tisztelettel, ne haragudj, de ez win7 alatt egyszerűen nem igaz. :( Ezzel a problémával már láttam itt másokat is. Sajnos most én is ezzel szívok. A SATA1 porton lévő rendszer vinyóm kapta valamiért a win7-től a HDD1-es címet, míg a a másik vinyó, ami a SATA2-es porton van a HDD0-ást. S ezen sehogy nem tudok változtatni. Egyelőre.
Szóval erre kéne megoldás. :R

(#463) lala42 válasza Daffni2 (#459) üzenetére


lala42
őstag

Vedd ki a lemezt, és formázd le egy másik gépben. :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#464) sfdrakex válasza Daffni2 (#459) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Formázzd le az xp particióját. A win7ben pedig beállitod hoyg ne legyen boot menü.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#465) lala42 válasza AirBooms (#462) üzenetére


lala42
őstag

Az előbb írtam,hogy próbáld már meg (nem ismerem a lapod BIOS-át) átállítani a HDD-k boot prioritását. Nálam (Giga lapban)már volt ilyen gondom és ez megoldotta. Két tök egyforma HDD-m van és ott állítottam be,hogy melyikről bootoljon. A kábel nem számított, hogy melyik csatolón volt.
Egy próbát megér :U :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#466) zannor


zannor
tag

Sziasztok!

Továbbra is spss probléma. Egyik kompatibilitási módban sem akar normálisan működni. Elindul, utána pedig kidobja ezt:

Mit kéne beállítanom? Esetleg vezérlőpultban kéne valamivel bűvészkedni?
Gondoltam a Vistában található Interbase Manager beállítására is, de Win 7 alatt nem találom.

(#467) sfdrakex válasza AirBooms (#462) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

dugd át a vinyokat a másik sata helyre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#468) sfdrakex válasza AirBooms (#462) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyébként ahoyg olvasom a gondod, valszeg várnod kellett volna a dosos ablaknál mig megcsinál valamit nem ? pl az átparticionálást. Egyébként miért nem mind1 hoyg melyik vinyot hanyasnak látja a gép ill a win7 ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#469) virkir válasza Daffni2 (#459) üzenetére


virkir
veterán

HDD lehúz win7 DVD-ről boot majd javítás ami megcsinálja a rendess boot-ot.
HDD vissza és format x:

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#470) virkir válasza AirBooms (#462) üzenetére


virkir
veterán

Ez annyiban furcsa, hogy az egész hardver függő tehát a rendszer nem nagyon tudja ezt állítgatni.
BIOS-ban melyik van az első porton, biztos, hogy nem keverted össze?
Illetve az eszközkezelő mit mutat.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#471) Daffni2 válasza sfdrakex (#464) üzenetére


Daffni2
addikt

A win7ben pedig beállitod hoyg ne legyen boot menü.

Na ezt hol kell beállítani?

A Win7 RC 64 bit került később az XP "mellé" aztán lett alaplap csere,majd a dobozos Ultimate az RC helyére.
Nem cseszi el a formázás az MBR-t?
A D: partíció az Xp
Az OEM a Lenovo preboot partíciója, nem is enged hozzányúlni.

"Aki ad,az nyer"

(#472) modflow válasza polonic (#424) üzenetére


modflow
veterán

Milyen sata driver? Én ilyet nem telepítettem. Amit a W7 felrakott az van.
Hogyhogy milyen módban megy? Sajnos nem tudom, mi az, hogy AHCI.
Ez a BIOS-ban van? Melyikben kellene lennie?

(#473) virkir válasza Daffni2 (#471) üzenetére


virkir
veterán

Eggyel feljebb olvass.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#474) modflow válasza Core2duo6600 (#440) üzenetére


modflow
veterán

Hűtéssel nem hiszem hogy baj lenne. A ház óriási, a szellőzés is remek. Annyi venti van, hogy csak na. (2 db 12cm, 3 db 8 cm.)

(#475) AirBooms válasza lala42 (#465) üzenetére


AirBooms
addikt

Huhh...
... ha átállítom a bootpriorítást, akkor hogy bootol be szerinted? Ezt te sem gondolod komolyan... Az van az első helyre állítva, amelyikről bootolnia kell.

sfdrakex: nem mindegy, mert azon a vinyón, amelyik HDD0, nem lehet változtatni a partíciók méretét, pontosabban arra kapásból írja ezt a bootszektort a Paragon... Meg szerintem ebből lesz még gubanc később (ahogy olvastam, volt itt már egy-két embernek).

[ Szerkesztve ]

(#476) AirBooms válasza virkir (#470) üzenetére


AirBooms
addikt

Biztos, hogy nem kevertem össze, szédszedtem megint a gépet, megnéztem. A bios-ban is megnéztem. Az eszközkezelőben viszont nem tudom, hogy ezt hogy tudom ellenőrizni. :R

(amúgy kipróbáltam, hogy megcseréletm, úgy is ugyanez volt a sorrend, majd visszacseréltem, s úgy is. Tehát az egész abszolút nem függ a hardvertől, sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#477) Steelmanus válasza virkir (#441) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat meg ha bedugva hagy egy pendrive-ot es bootolaskor (Giga lapnal F12) nyom egy ilyet Asus-nal most nem tudom, akkor a pendrive lesz a HDD0 :) Ha pedig a engedelyezve van az IDE port is es teszem azt javitani beteszek egy regebbi IDE vincsit akkor az lesz a HDD0 :)

(#478) virkir válasza AirBooms (#476) üzenetére


virkir
veterán

Kibontod a disk-eket majd jobb gomb tulajdonságok.

Na ha holnap nem felejtem el akkor kipróbálom, már nincs kedvem bemászni a gépbe.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#479) AirBooms válasza virkir (#478) üzenetére


AirBooms
addikt

Ok, meg van. Hát ezek szerint is a rendszervinyó van a legelső porton, vagyis a 0-ás helyen.

(#480) virkir válasza AirBooms (#479) üzenetére


virkir
veterán

Akkor rakj már egy képet a lemezkezelésről.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#481) odrif


odrif
MODERÁTOR

Windows 7 alatt a Media Player classic home cinema ezt a hibaüzenetet dobja fel.

Ezek után a film elindul, de mintha kicsit szaggatna és pixelesebb is lenne.
Mi lehet ennek az oka?

20 éve a Prohardveren

(#482) lala42 válasza AirBooms (#479) üzenetére


lala42
őstag

Akkor rakj már egy képet a lemezkezelésről.

Igen-igen az nem ártana. :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#483) pzstm válasza odrif (#481) üzenetére


pzstm
titán

Rakd fel legfrissebb directX 9.0-t ;)

Innen töltheted is :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#484) virkir válasza odrif (#481) üzenetére


virkir
veterán

Frissíts directx-et valószínű, hogy hiányol egy dx9-es dll-t.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#485) odrif válasza pzstm (#483) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm, megpróbálom :K
Virkir neked is!

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#486) kpal


kpal
veterán

Üdv!

A win7 tudja kezelni a régebbi játékokat és progikat anélkül hogy telepiteni/használnikéne a virtualizációs xp-t mert nekema procimban nincs VT-s?

(#487) hackeeeee válasza kpal (#486) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez szoftverfüggő, valamelyik megy, valamelyik nem. :U

Véleményem szubjektív...

(#488) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Helló !

Majdnem 2 percbe telik mire megkapom a gépemet indítás után. Ez normális? Vagy windows 7 ilyen sokáig tököl :DDD

Nektek mennyi idő alatt ál fel a rendszer???

Köszi a válaszokat.

Üdv : :R

(#489) blokad válasza S.O.S. (#488) üzenetére


blokad
senior tag

29,60 másodperc a jelszó ablakig, utána még egy 15 amíg teljesen kész a rendszer.

(#490) pzstm válasza kpal (#486) üzenetére


pzstm
titán

Tudja...bár ha konkrétumokat mondanál könnyebben tudnánk segíteni(illetve pontosabban :B )
Amúgy érsétek már meg, hogy XP mode nem régi játékok futtatására lett kitalálva. :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#491) pzstm válasza S.O.S. (#488) üzenetére


pzstm
titán

Boot idő rengeteg mindentől függ......
Alapvetően régi rendszerekhez képest javítottak rajta.
De például nálam elindul az Outlook (ami nálam a 10ezer levelével pár másodpercet igénybe vesz :DDD ), a Skype, az MSN, 5 Gadget, MSE, Sync center, Nokia PC suite, ATK OSD2, Daemon Tools, Wieless Console 2 ami most hirtelen beugrik.....
Amúgy meg hetente maxegyszer kapcsolom ki teljesen a gépet....legtöbbször hibernálás vagy sleep :K ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#492) hackeeeee válasza pzstm (#490) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Türelem, egyszer ez is be fog következni, de ez sem most lesz még... :DDD

Tényleg, most jövök rá, hogy már C2D procim van, kipróbálhatnám, de valahogy nem vonz ez a virtuális xp dolog,. Meghát, nekem minden megy 7 alatt, ami kell.

Véleményem szubjektív...

(#493) pzstm válasza hackeeeee (#492) üzenetére


pzstm
titán

erős 3D megoldásokkal rendelkező virtualizációs megoldások már most is vannak (Legújabb VMware pl. amin már aero is van :B :K )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#494) Morden24


Morden24
nagyúr

Sziasztok!

Lehet, hogy némileg off, de nem egészen vágom, hol kéne ezt megkérdeznem. Szóval WMP -> WMP mobile szinkronizációval van egy olyan gondom, hogy néhány számnál a telefonon lévő lejátszó egy ilyen hibaüzenetet dob:

Cannot play the file because the file header is too large.

Természetese desktopon a file lejátszásával nincsen semmi gond. Nem mellesleg teljesen mindegy, hogy a lossless cuccot veszem át telóra, vagy hagyom a WMP conversion-jét, ugyanúgy ez a header probléma áll fent.

Igazából rohadtul nem értek az ilyen dolgokhoz, és semmi kedvem továbbképezni magam zeneformátum-problémaügyileg, ha nem muszáj :B

Ha valakinek van valami ötlete, ne tartsa magában, plíz :K

Sectumsempra - For Enemies

(#495) hackeeeee válasza Morden24 (#494) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyszerű kérdés, ha csak "simán" felmásolod a telóra az adott zenét, akkor lejátsza, vagy akkor is fenn áll a hiba? :)

Mondjuk látom, hogy lossless cuccról van szó, szal gondolom itt konvertálás is megy közbe, vagy nem? :)

Véleményem szubjektív...

(#496) Morden24 válasza S.O.S. (#488) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha friss a telepítés, akkor lesz az még gyorsabb is :K

Egyébként érdemes megnézni egy msconfig ablakban a startup fület. Sajnos sok program rak be valami startup-nál futtatandó kis vackot, így csomó olyan dolgot cipelhet a hátán a Windows-od, ami egyébként neked teljesen felesleges. Ezeket érdemes disable-re kapcsolni, de természetesen csak olyat kapcsolj ki, amiről tudod is, hogy mi.

Sectumsempra - For Enemies

(#497) hackeeeee válasza pzstm (#493) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom, hallottam már róla, csak tényleg, eddig szerencsére nincs olyan alkalmazás, ami igényelné azt, hogy külön futtassak virtuális xp-t.

Véleményem szubjektív...

(#498) Morden24 válasza hackeeeee (#495) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha simán felmásolom, akkor is, tehát konkrétan a számmal van baja. Lossless wma-ról van szó. Tehát conversion előtt és után, ill. WMP-vel felrakva vagy simán felmásolva is fennáll ez a header faszság.

Sectumsempra - For Enemies

(#499) pzstm válasza Morden24 (#494) üzenetére


pzstm
titán

bár csak tudnám tesztelni azt a bizonyos fájlt én is.... :O

Amúgy esetleg ha átdobod a muzsikát, megkukkolhatom (megkukkoltathatom :DDD )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#500) hackeeeee válasza Morden24 (#498) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, ez így érdekes. :) Mondjuk lossless-ben nem nagyon vagyok otthon. Mp3-mal jártam már így, még régebben, hogy ha a nokia szoftver alatt másoltam fel, akkor nem ment, viszont ha "meghajtó" alatt másoltam fel a telóra, akkor meg jó volt, pedig sok különbség nincs.

Más: Nekem automatikus indításba hála ég, nem rakott be mást, lényegében csak a telepített programokat, amik eleve használva vannak.

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.