Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32001) fubenalvo


fubenalvo
csendes tag

Sziasztok!

Kb fél éve vásároltam ezt a notebookot, a konfig röviden:
CPU: Ath.64 M320
RAM: 4G
VGA: ATI Mobilty Radeon HD4570; VRAM:512MB

A problémám az az, hogy igen lassú ahoz képest amit vána tőle az ember. Igazából most bukott ki ez, mert játékra eddig nem nagyon használtam csak melóra...

Tisztáznám, hogy minden driver a leggyorsabb amit tudtam keresni a notira, 3dmark-al 40-50 teszttel válogattam ki hozzá őket.

Szóval a Battlefield 2 nevű csodát próbáltam játszani vele aminek a gépigénye igen csekély:
CPU: 1.7Ghz RAM:512MB VRAM: 128MB

A játék viszonylag alacsony felbontáson 1154 x 864 és kb minden közepesre állítva single playerben meg-meg akad.

COD4 csak minden minimumra állítással élvezhető, pedig az asztali gépem ennél gyengébb és azon zökkenőmentesen fut úgy hogy AA-n kívűl minden max.

Lehet, hogy a 64 bites oprendszer ennyire elszívja az erőforrást? Érdemesebb lenne egy 32 bitest telepíteni? Javítana a 3D alkalmazások futási sebességén?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)

Játékaim + Játékok amikbe belekontárkodtam: http://fubenalvo.wordpress.com

(#32002) Dot


Dot
őstag

Hali!
Mit csinál a windows7 mikor megy a képernyőkímélő?
Pontosabban nekem 10 perc után kikapcsolja a monitort és ekkor elkezdi a vinyót, cpu-t videokártyát használni.
/Világít a HDD led és hallani ahogy zakatol, oldalsávon vannak olyan alkalmazások amik visszamenőleg jelzik ha terhelve van a cpu, és a videokártyám hűtője felpörög/

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#32003) bobsys válasza Dot (#32002) üzenetére


bobsys
addikt

vganal nemtudom, de hddnel siman lehet superfetch illetve toredezettseg mentesito, nalam meg mse szokott olynakor vagy frissitest telepiteni vagy egy gyors scant futtatni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32004) 12-es csaj válasza Dot (#32002) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Sziasztok!

Nálam is ez van, vinyó pörög ilyenkor.

MSE kilőve, mert nem azt használok; töredezettség-mentesítő... Hümm... Nem hinném. Külön töredezettség-mentesítő nincs az én gépemen.

Egy másik:
Laptopom van, egy-két információt láttok az adatlapomon.
3/4 éve szépen együtt dolgozott a hangfallal (direkt laptop-okhoz való; USB-vel csatlakoztatható, driver nincs hozzá, tudtommal). Harmadik napja azonban nem veszi észre, pedig a hangfal bekapcsol. Ki kell húzni az USB-kábelt, visszadugni, és csak onnantól veszi észre, és áll automatikusan arra.
Mi történt, mi a teendő?
Azért itt teszem fel a kérdést, mert mégiscsak köze van a Windows 7-hez. Nem tudom egyébként, mi máshoz lehet köze... :F A legutóbb amit csináltam, mielőtt jelentkezett a gond, hogy frissítettem a Defender adatbázisát, és futtattam a CCleaner-t. Nem hinném, hogy a kettő közül bármelyikhez is köze lenne.

[ Szerkesztve ]

(#32005) Gabás válasza 12-es csaj (#32004) üzenetére


Gabás
addikt

van beépített, ami akkor fut, amikor egy bizonyos ideig nem használod a gépet

(#32006) 12-es csaj válasza Gabás (#32005) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Akkor az lehet Dot-nál is és nálam is?

[ Szerkesztve ]

(#32007) Sub-ZeRo válasza fubenalvo (#32001) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nem igazán kell driver... Főleg úgy hogy 3dmarkhoz válogattad össze...
A 64 bit meg kell neked, mert nem fogja látni a 32 bites az összes memóriát, szóval a 32 bit kilőve. Ha csak nem feláldozol 1,5 giga ramot, amit nem fog használni.
Az meg egy dolog hogy nem nagy gépigénye van a játéknak. Akkor is mobil, nem asztali gép. Meg csak akkor kell driver, ha nem ismer fel valamit a 7, szóval lehet hogy ezzel a 3dmark driver vadászattal nem megy úgy a rendszer ahogy kellene. Szerintem.
Ja és laptop nem játékra van, hanem netre, szöveg szerkeztésre meg ehhez hasonlóakra. ;) Ha játszani akarsz élvezhető felbontáson akkor konzol, vagy asztali gép.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32008) Gorneck válasza 12-es csaj (#32006) üzenetére


Gorneck
titán

Elég egyszerű kideríteni...meg kell nézni a folyamatok közt...

Gorneck#1239

(#32009) Gabi822


Gabi822
csendes tag

Hali!
Új win7 felhasználó vagyok és az a problémám,hogy
néhány alkalmazást nem tudok elindítani.
Pl.:Daemon tool.
Ezzel a hibával ki áll.
Mit tudok vele csinálni.
SOS lenne.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#32010) symr


symr
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot a problémám felvázolásához, de segítségeteket szeretném kérni.
A következő problémám van: van egy Core2-es gépem 4Gb ram-mal 2 videókártyával (GTS250,8400GS) 3 monitorral, és 2 oprendszer Win7 32/64.
A probléma az hogy vannak játékok, mik hibátlanul futnak 64-esen, vannak amik szaggatnak, de ezek hibátlanul futnak 32-esen és vannak amik mindkettőn crashelnek, de csak néha mondjuk óránként 1x, de általában sikeresen helyreállítja a windows a drivert.
Nem hiszem hogy DX9/10 probléma lenne mert vegyesek a játékok, de hátha vmi technológiai probléma áll elő, és tudja vki mi a megoldás. Annyi még hogy mindkét oprendszeren mindig a legfrissebb Nvidia driver van/volt fent.
Azt nem tudom eldönteni hogy a 2 videókártya miatt jön-e a probléma, mert kb egy időben lett 64-es win a 2 kártyával, előtte viszont nem volt ilyen problémán.
Talán idetartozhat az is hogy vannak HD filmek (mkv) amik szaggatnak 64-en, de 32-n nem. Mindkettőn ua Klite van fent.

pl.: Win32/64 jól megy: EVE, Wow, Star Wars - the force unleashed 2, The witcher, Alpha Protocol,
pl.: Win32 jól megy 64en szaggat hang és kép is: LOTRO, Gothic4, Assasin II
pl.: Crashelnek mindkettőn: Risen, Starcraft II,

Előre is köszönöm a segítséget.

Symr

(#32011) 12-es csaj válasza Gorneck (#32008) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Azt próbáltam párszor csinálni, hogy gyorsan megnéztem, melyik folyamat használja a procit. De addigra mindig abbamaradt a vinyó kerregése. Amúgy magát a CPU-t az svchost.exe használta. Mindegy, ezt a kérdést a magam részéről megválaszoltnak tekintem. :)

Másik kérdésemre tud valaki valamit?

(#32012) Gorneck válasza 12-es csaj (#32011) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig elég esélyes a defrag megy...

Másik USB csatira átteszed?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#32013) zoo8800 válasza Gabi822 (#32009) üzenetére


zoo8800
veterán

Az ablak alsó felében szerintem sok hasznos infó van ;)

rip and tear, until it is done

(#32014) 12-es csaj válasza Gorneck (#32012) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jó ideje ugyanabban a csatiban van. Előtte a másik oldalon volt. Vagy tegyem át most, és próbáljam ki úgy?

De mégis milyen szoftver vagy mi lehet az oka?

(#32015) Sweet Lou 6 válasza 12-es csaj (#32004) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Vagy a töredezettségmentesítő vagy a superfetch dolgozik ilyenkor.

sweetlou6.wordpress.com

(#32016) Gorneck válasza 12-es csaj (#32014) üzenetére


Gorneck
titán

Ilyet már csinált nálam is 1-2 eszköz...hogy a megszokott csatiba nem működött jól és a másikba hibátlan volt...de miért nemtom...

Gorneck#1239

(#32017) Sub-ZeRo válasza symr (#32010) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

HD filmekre: Akkor ne codeck packot használj, hanem mondjuk VLC vagy MPC-HC-t.
Játékra: Bizonyosodj meg róla, hogy melyik oprendszeren mennek a játékok és mindíg a legújabb patch-et tedd fel. Ha warez cucc és azért nem mennek, akkor nem tudok mit mondani vedd meg őket. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32018) Morden24 válasza symr (#32010) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudom, mivel játszol le, de nem szabadna akadnia az mkv-knak, hacsak nem valami katasztrofálisan pocsék a vinyód.

A Starcraft 2 tökéletesen fut 64-es Win7 alatt, a többire passz.

Sectumsempra - For Enemies

(#32019) symr válasza Sub-ZeRo (#32017) üzenetére


symr
csendes tag

Az az érdekes hogy a codec pack-os probléma ritkábban fordul elő, és MP Classical jön elő ha azt a filmet ami így szaggat WMP-be nyitom meg nincs gond. A párhuzamot csak azért vontam le mert a hang és kép szaggatása nagyon hasonló a játékokban észlelt szaggatáshoz. Nehéz ezt így leírni de a sistergés, nyekegés ugyanolyan.
Játékokkal meg igen egy része "kipróbálásra" van leszedve viszont az online game-k előfizetésesek tehát megvettem őket, mégis jelentkezik a probléma.

Ui:
Vinyok: a rendszer vinyommal tudom gond van egy raid0-as 2*320Gb ami most degrade-ben megy mert az egyikkel gond van, de ugyanezen a vinyon van mind a kettő Win7 32/64
egyéb vinyok meg 1T WD + 1T Samsung + 2*500Gb WD

[ Szerkesztve ]

Symr

(#32020) Morden24 válasza symr (#32019) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát ha a rendszer vinyóddal gond van, akkor ennyit erről.
Egyébként meg használj normális médialejátszót. A WMP remek, de ha valami miatt bajod van vele, akkor használj VLC-t, és codec pack sem kell.
Ha MPC-vel szarok az mkv-k, akkor az az MPC baja, és nem Win7 téma.

A játékokra meg annyit, hogy lehetőleg lopd le a játék legújabb patch-eit is.

Sectumsempra - For Enemies

(#32021) bobsys válasza symr (#32019) üzenetére


bobsys
addikt

most degrade-ben - szerinted akkor mitol szaggat?

Megjott a Kindle 3 Wi-Fi jatekszerem :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32022) symr válasza Morden24 (#32020) üzenetére


symr
csendes tag

De a raid vinyok egyik fele rossz csak, ami le van választva ezért, degrade a status-a. Ez le is van huzva. (fizikailag) és a system vinyo 2 primary particióján van a 2 windows ha ezzel gond lenne akkor nem értem miért menne 32-n és miért nem 64-en, eléggé konzekvensen jön a hiba.
Szeretnék már nagyon rájönni mi okozza ezt, mert unom az ide oda bootolgatást, de lehet célravezetőbb kidobni az egészet és venni egy másikat.... :D na jó ez csak vicc volt...

Symr

(#32023) Sub-ZeRo válasza symr (#32022) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ha tényleg szar a rendszer vinyód, akkor ne csodálkozz rajta, ha nem mennek a játékok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32024) apollo12 válasza bobsys (#31984) üzenetére


apollo12
veterán

na végül is a több operációs rendszert akarom ki iktatni mert azt hiszi a gép hogy még mindig 2 oprendszer van benne pedig csak egy
ezt kéne ki iktatni

(#32025) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
vettem egy új notebookot:
DELL NB Vostro 1015 15,6" WXGA, Core 2 Duo T6570 2.1GHz, 3GB 800MHz DDR2, 500GB, DVD-RW, Intel GMA4500MHD

A kérdés az, hogy mehet-e rá 64bites win7 vagy inkább 32-es?
köszönöm

(#32026) Morden24 válasza Chesterfield (#32025) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kérdés: miért gondolkodsz 64 bitesben? Egyébként meg miért nem jó, amit adtak hozzá? Tudtommal a Dell 32 bites Home Premiummal szállítja ezt a modellt.

Sectumsempra - For Enemies

(#32027) Fire/SOUL/CD válasza Chesterfield (#32025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy W7 Home Premium x86 is tökéletesen megfelelhet, nem indokolja semmi az x64-et.

Morden24
Én eddig érdekes módon csak Linux-al telepített változattal találkoztam...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32028) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Linuxot adtak hozzá alapból.
Nem úgy van hogy a 32 bites rendszer csak 2 gigáig kezeli? Azért akartam 64-est...

(#32029) Morden24 válasza Chesterfield (#32028) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, nem úgy van.
Úgy van, hogy 4 gigát összesen, tehát fizikai memória, vram, cache-ek stb.
Amire te gondolsz, az szerintem az, hogy egy applikációnak 32biten max 2Gb memóriát oszt a Windows, de ez 3Gb fizikai ram mellett neked nem is lesz gond.
Ergo éppen használhatsz 64-es rendszert, csak merőben felesleges lesz a gép jelenlegi erőforrásaival. Persze ha tervezel rambővítést, akkor változhat a helyzet.

(#32027) Fire/SOUL/CD:Érdekes...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32030) polonic válasza Morden24 (#32029) üzenetére


polonic
félisten

De kolléga! Hol nézed te. Magyarországon lakunk. Kanada egy cseppett odébb van. És ebben van a válasz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#32031) Zenador


Zenador
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete raktam fel a Windows 7-et, de eddig csak szívtam vele. Az Etnerprise verziót raktam fel. Nem tudom, hogy a többi verzió milyen, de az Enterprise elég macerás.

Win XP alatt mindig használtam a gyorsindítás eszköztárat. Nagyon mellbe vágott, hogy alapból nincs ilyen a hiper-szuper Windows 7 alatt. Nagy nehezen rájöttem, hogyan kell visszaállítani a gyorsindítást, szóval örültem, hogy legalább A Windwos 7 ezen hülyeségét ki tudtam javítani.

Aztán jött a döbbenet, kb. 5-6 újraindítás után egyszerűen ELTŰNIK a gyorsindító eszköztár!!!!

Mi ez? Ennyire gagyi a Microsoft? Frissítettem megint az oprendszert, hátha már valamelyik patch ezt is kijavítja, de hiába. Újra és újra eltűnik a gyorsindítás.

Nagyon unalmas dolog állandóan újra beállítani...

Valaki rájött már, hogy mitől tűnik el a gyorsindítás! Mit kell beállítani, hogy ÁLLANDÓAN ott maradjon, úgy mint a Windows XP-ben?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#32032) Morden24 válasza polonic (#32030) üzenetére


Morden24
nagyúr

Fuck.
Elfelejtettem, hogy nálunk a Linux a leginkább populáris OS :D

Sectumsempra - For Enemies

(#32033) Laccoss válasza Zenador (#32031) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha elolvastál volna egyetlen egy cikket is a win7ről tudhatnád, hogy a gyorsindítást kiszedték a win7ből. Helyette van ikonrögzítés, ami hasonló, de mégsem. Próbálj rögzíteni pár ikont a superbar-ra, és kipróbálni hogy milyen. Enterprise-t meg hanyagold.

Még annyit hogy ha eszköztárba raksz linkeket, és azt elhelyezed a start menü mellé, olyan lesz mint a gyorsindítás menü, és nem is fog eltűnni.

[ Szerkesztve ]

(#32034) Morden24 válasza Zenador (#32031) üzenetére


Morden24
nagyúr

Már el lett magyarázva: NINCS hivatalosan gyorsindító eszköztár. Bármit csinálsz, az utólagos hekkelés, ha instabil, akkor így jártál.

Sectumsempra - For Enemies

(#32035) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#32034) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy néz ki hogy sokan nem jöttek még rá, hogy ez nem xp, hanem 7, és nem tartalmaz már jó néhány xp fjúcsört. :DDD :U
Bocs hogy neked ment. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32036) polonic válasza Zenador (#32031) üzenetére


polonic
félisten

Te nem látod, hogy az egész tálca egy gyorsindító sáv? Ugyanaz szinte mint régen, csak kibővített funkciói vannak.
Az meg szerinted a windows hibája, ha meghekkeled, hogy legyen régi vacak gyorsindító rész és nem működik. . . Meg milyen patchet akarsz erre a hekkelésre? :F

(#32037) Kzo


Kzo
tag

Sziasztok,
olyan problémám van ,hogy most tettem fel egy win7-et a gépre és egyszerűen a játékok indításánál folyamatosan azt írja ,hogy vmi hiba és pont mielőtt elindulna kilép..
mi lehet a baj ??

(#32038) Morden24 válasza polonic (#32036) üzenetére


Morden24
nagyúr

Már elmagyarázta neki valaki - asszem bobsys -, szóval felesleges. Neki szarfosWinfos a Winfos 7. Jó lesz az úgy neki is, nekünk is.

Sectumsempra - For Enemies

(#32039) Morden24 válasza Kzo (#32037) üzenetére


Morden24
nagyúr

"Egy" Win7-et? :U
Milyen Win7-et?

Egyébként meg mi a hiba? Mert ha "valami" hiba van, akkor azt a választ tudom adni neked, hogy valami "baja" van.

Sectumsempra - For Enemies

(#32040) Kzo válasza Morden24 (#32039) üzenetére


Kzo
tag

a program helyes működése hiba miatt megszakadt.a windows bezárja a programot és értesíteni fogja önt, ha megoldást talál a problémára.

(#32041) Morden24 válasza Kzo (#32040) üzenetére


Morden24
nagyúr

Milyen játékokról van szó?
A Windows 7 milyen? Eredeti, módosítatlan, vagy valami akármilyen kretén nevével fémjelzett warezverzió?

Legfrissebb directx-update a Microsoft oldaláról telepítve lett? Driverek telepítve lettek? Windows Update-ről a frissítéseket telepítetted? Windows Experience Indexet lefuttattad?

Sectumsempra - For Enemies

(#32042) polonic válasza Morden24 (#32038) üzenetére


polonic
félisten

Amúgy igen. Nem is tudom mi a fütyinek magyarázok itt egyeseknek.
Meg a legjobb, most is van példa rá, hogy baj van. Erre nem képesek leírni a teljes jelenséget. Még a pénzértszexuáló harapófogóval sem lehet kihúzni belőlük lényeget.

(#32043) Luissimo válasza Kzo (#32037) üzenetére


Luissimo
veterán

milyengépre, milyenwin7, milyenjátékok, milyenhiba, hovalépki ? :D

nemlehet hogy a játékaiddal van hiba, nemszeretik a win7-et ?? :F

(#32044) bobsys válasza Morden24 (#32038) üzenetére


bobsys
addikt

igen en voltam, de ugy latom egyszerubb write-only modba valtani

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32045) Morden24 válasza bobsys (#32044) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hagyd a francba, mi meg díjazzuk read onlyval :D

Sectumsempra - For Enemies

(#32046) Kzo válasza Luissimo (#32043) üzenetére


Kzo
tag

win7 ultimate, a játékok előző gépen is mentek win7-en.
a gép elég új .....
be sem lép a játékba (BFME2) amint rákattintok eltelik egy kis idő és kiírja a hiba üzenetét..

(#32047) bobsys válasza Kzo (#32046) üzenetére


bobsys
addikt

Van olyan a windowsban, hogy esemenynaplo, ott ir mindenfelet illetve egy esemnykodot, azzal talan lehet valamit kezdeni egy bing kereses kapcsan. Megjegyzem, ha csilli villi hekkel krekkelt valami (windows es/vagy jatek) akkor ij, koszonjuk szepen.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32048) Luissimo válasza bobsys (#32047) üzenetére


Luissimo
veterán

JUTESZEMBE (Ideteszem be):

ITTENVAN egy programocska a WIN hibaüzenetek értelmezésére !!
hátha hasznoslesz !!

[ Szerkesztve ]

(#32049) bobsys válasza Luissimo (#32048) üzenetére


bobsys
addikt

Jaja, tenyleg van ilyen, csak van mar vagy 6-7 eve mikor utoljara hasznaltam xpkhez

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32050) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Érdemes lecserélni a Win7 beépített tűzfalát vagy "elegendő"?

Ha csere, akkor pontosan mire, melyik típusra?
(64 bites Win7)

- Alex -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.