Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#951) Daffni2 válasza Thome (#941) üzenetére


Daffni2
addikt

]Hogy lehet ezt eltüntetni? Rohadtul zavar engem

1. Vezsel egy végleges változatot. :DD

2.
[windows-7-vizjel-eltavolitasa]

Közben látom, megelőztek :C

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#952) Breki válasza Steelmanus (#936) üzenetére


Breki
veterán

Először is köszi, hogy vetted a fáradságot, hogy utánanézz nekem :R

Másodszor valószínűleg akkor bele is trafáltál ugyanis az új ilyen egyoldalas :C

A régi viszont kétoldalas, gondolom, ha esetleg menne a kétoldalas akkorse biztos, hogy jó hogy egyik egyoldalas másik kétoldalas.

Mondjuk jobb lenne ha lehetne kétoldalas mind mert akkor csak az újjat kéne cserélni :F :U

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#953) sfdrakex válasza kiskozi (#949) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld meg egy másik gépben a szabad helyet külön particionak megcsinálni pl partition managerrel, vagy sajátgép/tulajdonságok/kezelés/lemezkezelésnél. Levágod a szabad helyet csinálsz belőle új particiót és azt win telepítővel formázod és ráraqkod a windowst, ha 7 est akarsz rátenni 30 giga nem árt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#954) Kommy válasza Thome (#950) üzenetére


Kommy
veterán

Jobb klikk az ikonon és unpin from taskbar. (program rögzítésének a feloldása a tálcán)

[ Szerkesztve ]

(#955) Thome válasza Daffni2 (#951) üzenetére


Thome
addikt

Igen, bár én másik programmal oldottam meg! :DDD
Mindenesetre köszi! :)

Kommy: Próbáltam már mindent, többek között ezt is, de most valamiért sikerült! :DDD Talán mert a másik programmal véglegesítettem a windózom? :) KÖSZI!

Daffni2: Igen, megvan, köszi! De idáig a próbaváltozatban ha ezt megpróbáltam csinálni, nem történt semmi... Vagy csak bug volt? :)

hunfatal: Igen, megvolt, itt is köszi! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#956) Daffni2 válasza Thome (#950) üzenetére


Daffni2
addikt

Jobb kattintás az ikonon, program rögzítésének a feloldása a tálcán

"Aki ad,az nyer"

(#957) Barthezz2 válasza Thome (#941) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

háttered elkérhetném? :B

Everybody lies.

(#958) fatal` válasza Thome (#950) üzenetére


fatal`
titán

Jobb klikk az ikonon->Unpin from taskbar (Rögzítés feloldása a tálcán)

(#959) veber válasza pete_21 (#947) üzenetére


veber
tag

hi

Kössz szépen

toki

(#960) Thome válasza Barthezz2 (#957) üzenetére


Thome
addikt

Mekkora méretben szeretnéd? :)
Pü-t küldtem! :)

[ Szerkesztve ]

(#961) mycso válasza Breki (#952) üzenetére


mycso
veterán

Nekem ez picit zavaros, ha látja a gép a 4gb ramod, akkor hardver téren semmi probléma.

Tehát: az, hogy 1 vagy 2 oldalas dual vagy single channel-ben megy, stb. már csak részlet kérdés ha megy a gép, nem fagy és látja a bele rakott mennyiségű ramot.

Viszont, hogy miért írja a win7, hogy csak a fele használható...
(esetleg megpróbálhatod átrendezni a ramokat, hogy arra mit mond vagy 1GB-ot kivenni, hogy akkor tudja e használni a maradék 3-at...)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#962) kiskozi válasza sfdrakex (#953) üzenetére


kiskozi
csendes tag

köszike megpróbálom

Nem vagyok egy hülyegyerek, anyám is mindig ezt mondta ha hülyeséget csináltam.

(#963) Breki válasza mycso (#961) üzenetére


Breki
veterán

Igen az nekem is zavaros hogyha látja a 4-et miért használ kettőt

A 32-es win 7 is ezt irta ki de akkor még gondoltam, hogy ugye címzés miatt és van 1 giga videokártya ram pl

Csak fura volt, hogy pont kettő de a 32-es is ezt írta ki, aztán felraktam a 64-est és szintén ez volt.

De már a biosban is 2 gigát írt ki mikor néztem és pl ott kérték az Interburntestet hogy nézzem meg és az nem volt hajlandó 1096 fölé menni

viszont a cpu-z ezt írta ki

négy modul kulön

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#964) Breki válasza Breki (#963) üzenetére


Breki
veterán

ja cserélgetni rendezni próbáltam, de mikor ment a gép 3-al akkor azt írta ki pl 3 giga ram amiből kettő használható

de sokszor else indult rendesen

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#965) sfdrakex válasza Breki (#963) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

BIOSban nyomj egy load defaultot. Ja és nézzd meg biosban nem e foglal le a memoriából a videókártyának is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#966) Breki válasza sfdrakex (#965) üzenetére


Breki
veterán

tegnap raktam fel a legújabb Bios-t gondolom azután default volt nemrég meg nyomtam egy load optimize-t hátha azzal jó lesz.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#967) sfdrakex válasza Breki (#966) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem valaminek lefoglalja azt a 2 gigát, csak most nem win7 es gép előtt vagyok de nézzd át vezérlőpultban is a beállításokat meg a videokártyáét, nem tudom mi, de szerintem valami lefoglalja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#968) RiZool


RiZool
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem..ma egész nap ezzel szivtam és nem jöttem rá mi lehet a baj :(
Feltettem win7-et és csak az alaplapi hangkarit ismeri fel a gép...nem látja egyszerüen, a SB Xfimet ...és nemtudom miért....megprobáltam azt is hogy kiszedtem a hangkarit majd ujratettem a rendszert aztán ujra be ...akkor se ismerte fel....tehát itt nem szoftveres probléma van hanem egyszerüen nem látja a gép a hangkarit.....valakinek valami ötlet ? köszönöm elöre is !! :) :R

(#969) Lenry válasza RiZool (#968) üzenetére


Lenry
félisten

és ha másik PCI foglalatba rakod? a régebbi Creative kártyák érzékenyek voltak az ilyesmire, nem tudom, lehet, hogy az újabbak is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#970) sfdrakex válasza RiZool (#968) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az alaplapit letiltod biosban mikor a másikat berakod ugye?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#971) Breki válasza sfdrakex (#967) üzenetére


Breki
veterán

lehet, de az alaplap fórumában is ezt írják az első hozzászólásban

"Talán az egyetlen hibája a lapnak, pontosabban a P31-es chipnek, a memóriakezelés. Ha az összes / 4 / DIMM-et használni akarjuk, akkor csak egyoldalas ramokkal tehetjük ezt, de mivel mára ezek eltűntek, így gyakorlatilag ez kivitelezhetetlen. A megoldás egyszerű, ha valaki 4GB ramot akar a gépébe: 2x2GB."

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#972) sfdrakex válasza Breki (#971) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az viszont szivás, próbáld meg becserélni akkor 2*2 gigára kis ráfizetéssel :(

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#973) Hunpriest válasza Morden24 (#829) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Thx. MKV-val tökéletesen működik de divx/xvid-es avi-hoz sehogy sem tudok feliratot varázsolni.

(#974) < CyberBob > válasza Hunpriest (#973) üzenetére


< CyberBob >
őstag

vsfilter

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#975) pzstm válasza lala42 (#927) üzenetére


pzstm
titán

Hirtelen csak 3.11-et találtam....de max kivesszük belőle neki a hálózati lehetőséget ;] :DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#976) pzstm válasza Hunpriest (#973) üzenetére


pzstm
titán

feliratfájl neve ugyanaz mint a vele egy mappában lévő avi-é :U ?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#977) Hunpriest válasza pzstm (#976) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Ugyanaz.

De most már tárgytalan, mert megoldottam. Végre talán sikerül betörni WMP12-t is. :D

(#978) D4v3


D4v3
őstag

Hi!
Lenne egy olyan problémám a magyar win7-el, hogy amikor egy ablakot mozgatok drag&drop-al úgy tűnik, mintha nem lenne elég a gép hozzá és húzza maga után a "nyomát". A teljesítménybeállításoknál a "Megjelenítési stílusok használata az ablakokon és gombokon" ki van kapolcsa, és amint visszakapcsolom, egyből normálisan kezeli az ablakok mozgatását. Valakinek van esetleg ötlete rá, hogy mit kéne ki/bekapcsolni hogy ez működjön normálisan, úgy hogy ne kelljen csicsás win skint használni?

[ Szerkesztve ]

(#979) semetka


semetka
őstag

A bekarikázott rész az mi??
[link]
Hirtelen megjelent és elkezdett dolgozni a tálca másmilyen lett mintha kikapcsolta volna az aero-t majd 1 perc elteltével eltűnt és a tálca is jó lett. Mi ez a futó progi?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#980) pzstm válasza semetka (#979) üzenetére


pzstm
titán

Lefutott a WEI-d, ha eddig nem futtattad volna még le...bár ezt csak akkor csinálja meg magától, ha sokáig nem nagyon csinálsz semmit a géppel (nálam legalábbis így volt :U )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#981) sfdrakex válasza semetka (#979) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem vágnád mi az a WEI ha jól gondolom a Windows Élmény Indexre gondolt pzstm. : D Legalább is a kép alaján amit linkeltél én arra gondolok a fájl nevéből.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#982) pete_21 válasza sfdrakex (#981) üzenetére


pete_21
addikt

Windows Experience Index. Tehát igen, jól gondolod. :)

(#983) pzstm válasza pete_21 (#982) üzenetére


pzstm
titán

Igen, arra gondoltam :K :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#984) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Láttam, már más is feltette a kérdést, de hátha azóta van valami ötlet: Miért zabál egy svchost.exe egy CPU-magot a négyből? Az általa futtatott folyamatoknál semmi használat nem látszik...

Kaspersky Internet Security van fent, nem jelzett vírust a teljes scan.
A konfig az adatlapomon.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#985) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Emlekeztek meg erre?

[link] [link] [link]

En se hittem, h letezik, de este mondom kiprobalom a cop benchmarkot es az se indult. Idegessegemben fenyomtam a 64 bit profot es megy a bench is es a clear sky is poccre, de gyanitom a tobbi stalker is menni fog akkor. :Y :C Hihetetlen de megis igaz, pedig minden mas ugyanaz, driverek, virusirto stb. :DDD :DD

(#986) pzstm válasza Lauda (#985) üzenetére


pzstm
titán

Eredeti Clear Sky-al játszik ismerős már egy ideje eredeti Win7 x64 ultimate alatt ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#987) Lauda válasza pzstm (#986) üzenetére


Lauda
félisten

Enyem is eredeti, gyemant kiadas. Akkor is az volt es most is. ;) Azert irtam, en se ertem es tenyleg minden mas ugyanaz, eleg fura ez nekem. :F

annyi van, hogy neha a bench es a jatek is kis ablakban nyilik meg ha mas is van az asztalon, pl winamp, ez miert lehet szerinted? ;)

[ Szerkesztve ]

(#988) Lauda válasza pzstm (#986) üzenetére


Lauda
félisten

Most probaltam parszor a call of pripyatot es az is tokeletesen megy, dx10 minden max, fent van a fraps, daemon is minden. :) Ha en olvasnam valakitol, lehet azt gondolnam, bakker ne igyal annyit vagy szedjel gyogyszert ;] :P , de ez most halal komoly, nem ertem mitol megy egybol minden. :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#989) Steelmanus válasza Hunpriest (#977) üzenetére


Steelmanus
addikt

Es mikent? Azzal amit < CyberBob > ajanlott?

(#990) Steelmanus válasza sfdrakex (#972) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mivel az ujakat vette egyoldalaskent nem volna egyszerubb a ketoldalast becserelni masik uj 2 db egyoldalasra es nem kell rafizetni?

(#991) Steelmanus válasza mycso (#961) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nezd meg a gepkonyvedet de mivel Nalad 2 db 2Gb-os RAM van igy termeszetesen Nalad mukodik rendesen. Tessek mar venni a faradsagot hogyha tenylegesen segiteni szeretnenk valakinek akkor nem olyan nagy nehezseg leszedni a Manual-at az illeto kerdezonek es belenezni.

(#992) Morden24 válasza Lauda (#988) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, ha más nem változott azóta (hardver, beállítás, új driver), akkor vagy volt valami 3rd party app fent, ami bekavart neked, vagy "érdekes" volt a Win, amin próbálkoztál. Ennyi ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#993) raus


raus
aktív tag

Sziasztok segítség kellene!

GeForce kártyám van és CRT monitorom, a moncsimhoz a drivert elfogadta és bent van korrekten az eszközkezelőben, Win 7 Home Premium 32bit, eredeti Crysis 1.2.1 verzióra tapaszolva. Van valakinek CRT-je aki megoldotta hogy ne csak 60Hz-en frissítsen a Crysis? Azokban a gémekben ahol a menüben lehet állítani a frissítést ott semmi gond. Pl. COD, FarCry2, stb.
Van ötletetek a megoldásra? Valamilyen kimondottan Win7 refresh fix?

(#994)



addikt

Sziasztok!

Windowsban van valamiféle mappa szinkronizálós backup funkció?
Pontosabban az kéne, hogy van pár fontos adatom, amik folyamatosan (automatikusan) frissülnek egy mappában. Azt szeretném, hogy legyen erről a mappámról egy backup copym egy másik winchesteren. Just in case.

Kézzel backupolni elég körülményes, mert mint mondtam folyamatosan bővül/frissül az eredeti mappa. Az lenne a legjobb, ha real time automatikusan szinkronizálná magát a másik vinyón lévő mirror mappával.

Azért jöttem a windows topicba, mert nem tudom hol kell az ilyesmit keresni, ha esetleg tudtok erre jobban megfelelő topicot pls irányítsatok át.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#995) kraftxld válasza (#994) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A sima windows-ba épített backup-al meg tudod csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#996) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mesterek. Próbálgattam a memo időzítéseket, és egy 3Dmark közben befagyott a gép, reset után teljesen beállt az egész gép, és fut a háttérben egy bizonyos WmiPrvSE.exe*32 (WMI Provident Host) És Fullra eszi az egyik magot. Rákerestem de nem sok mindent találtam róla. Valakinek Ötlete? 64bites Win7.

20 éve a PH-n.

(#997) PhoenixK válasza PhoenixK (#984) üzenetére


PhoenixK
őstag

Közben meglett: X-Fi driver bug. Ezzel nincs semmi probléma: SBXF_PCDRV_LB_2_18_0013

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#998) Breki válasza sfdrakex (#972) üzenetére


Breki
veterán

Hát igen énis ezen filózok, csak a kétoldalast még máshol vettem korábban.

De ha már ilyen segítőkész válaszokat kaptam eztis megkérdeznémitt is hátha vki találkozott vele
és ugyanilyen ügyesen rájön mtől lehet

"Olyan hibával nem találkoztál, hogy internet explorernél a 3. 4. fülön ha lapot akarok megnyitni nem nyílik ki viszont ha becsukom a füleket és csak egy fülön nyitom újra ugyanazt az oldalt akkor meg simán megnyitja
Ez a 8-as Internet Explorer és Win 7"

Hozzátenném, hogy pl Firefoxnál nincs ez csak Explorernél, viszont annál olyan volt hogy pl fórumokra nem engedett belépni, hiába írtam be a jelszót nem kerültem be hogy tudjak írni, de azt egy előzmények törlése megoldotta.

Ez viszont fent áll 32 bites win 7-nél

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#999) Hikvision válasza Hikvision (#996) üzenetére


Hikvision
senior tag

Pontosabban WMI Provider Host. És ha kilövöm az MSI Dual Core Centert akkor meg is szűnik a hiba de miután elindítom megint belassul az egész. Volt Uninstall reinstall de semmi. Az az érdekes, h ha nem a Dual Core centert rakom fel hanem az MSI-nek a másik Overclock programját akkor is ugyan ez a helyzet.

20 éve a PH-n.

(#1000) Hikvision


Hikvision
senior tag

Ezt kaptam a hibanaplóba:
"A Performance beállításazonosítóhoz tartozó teljesítmény-karakterláncok megsérültek, miközben a bővítményszámláló-szolgáltató folyamat (Performance) feldolgozta őket. A Performance beállításkulcs BaseIndex értéke a Data szakasz első DWORD-je, a LastCounter érték a Data szakasz második DWORD-je, és a LastHelp érték a Data szakasz harmadik DWORD-je."

"A teljesítményszámláló magyarázószövege a beállításjegyzékben helytelenül van formázva. A helytelen karakterlánc: �. A helytelen karakterlánc indexértéke a Data rész első DWORD-je, a Data szakasz második és harmadik DWORD-je pedig az utolsó érvényes indexértékek."

Nem értem. Nincs most sok kedvem egy Formathoz. :W

20 éve a PH-n.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.