Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21251) Prosector válasza MrChris (#21250) üzenetére


Prosector
addikt

igen, latom oket....viszont erre en sem talaltam konkret megoldast a szoftverben....ezeket a kellemetlensegeket kikuszobolendo: eleve hezagosan rakom be a klippeket, vagy arrebb huzom oket ha 2 klip koze be akarok szurni egy 3.-at.

A veletlen beledarabolast barmibe, ugy el tudod kerulni, ha kijelolod azt amit vagni akarsz-igy csak azt vagja, amit kijeloltel es a kijeloletlenekkel nem csinal semmit, akkor sem ha 1mas alatt vannak, ez a hangsavokra is igaz.

A masik verzio: lockolod az adott savot amit nem akarsz bantani es ahhoz nem nyul(de ez gondolom a vegasban is igy van, onnet ismerlek)

Szerencsere az undo itt is mukodik es van dedikaltan undo history ablak is.

(#21252) MrChris válasza Prosector (#21251) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez elég keservesnek tűnik. Ha alul van egy zene sáv és a beilleszteni kívánt videót eggyel feljebbi sávra teszem akkor az audió része meg a zenesávba kaszabol. Ez a video-audio tükörkép nem annyira jön be, szimpatikusabb lenne ha az összetartozók együtt maradnának és egymásra helyezés esetén nem 'felejtené' el mi volt alatta. Akkor a sok sáv lesz a megoldás.
Valóban a Vegassal van tapasztalatom és az eléggé kezes ehhez képest.

(#21253) Prosector válasza MrChris (#21252) üzenetére


Prosector
addikt

Sztem nem veszes, de a vegas utan nem tudom milyen, neked nyilvan van osszehasonlitasi alapod.

"beilleszteni kívánt videót eggyel feljebbi sávra teszem akkor az audió része meg a zenesávba kaszabol. " - ha eggyel még feljebb tolod a videosavot,akkor az audio is csinal maganak 1 kulon savot automatikusan, eggyel lentebb, igy nem log bele semmibe.

Ossze tudsz linkelni barmilyen 2 v tobb klippet es igy egyutt tudod oket mozgatni

"Akkor a sok sáv lesz a megoldás." - igy van.

[ Szerkesztve ]

(#21254) _q válasza MrChris (#21248) üzenetére


_q
addikt

Ahogy kovsol is írja, csak levágja azt a részt, amire ráhúzod. A levágott résznél a jobb szélére kattintva ha visszahúzód jobbra, akkor a lyuk eltűnik és visszakerül az előzőleg odatett videó.

(#21255) Prosector


Prosector
addikt

Mi lehet az oka annak, hogy a szovegben levo betuk mar akkor is latszanak kicsit a vegleges helyukon, amikor a szoveg meg oda sem ert?

A kep aljan es tetejen, kozepen az "aerial silk" felirat.

[link]

(#21256) Prosector válasza Prosector (#21255) üzenetére


Prosector
addikt

Azt elfelejtettem mondani h ez is DR-ben keszult(minoseget ne nezzetek, nem nagyon ertek hozza).

[ Szerkesztve ]

(#21257) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Félve kérdezem, nézett köztetek bárki tutorialt a Cut/Edit page-ről? :P

(#21258) DanielLong válasza MrChris (#21252) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ne felejtsd, hogy össze is tudsz lockolni két sávot, tehát audiót a videóval, ez főleg akkor hasznos, ha már egyszer sikerült szinkronizálni őket.

(#21259) MrChris válasza Prosector (#21253) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, tapasztalom, de akkor kimarad egy videósáv. Persze lejjebb tehetem a zenét egyel és akkor áttekinthetőbb marad.
Hasonló problémát okoz, ha rátolok egy videót a másik végére és ekkor azt szintén levágja.

Ha valamit mégis eldarabolok és utólag veszem észre, pl egy audió sáv esetén, akkor mivel tudom rendbe tenni. Persze be tudom újra tenni, szinkronizálni, állítgatni... de valami célzott egyesítés van rá?

_q: persze, vissza tudom húzgálni, csak ezzel feleslegesen kell foglalkozni.

(#21260) Prosector válasza MrChris (#21259) üzenetére


Prosector
addikt

Audiora vonatkozik csak: ha bepipalod a timeline menuben a layered audio editing, akkor ha ratolsz 1 audioklippet 1 masikra, nem fogja levagni, erintetlenul hagyja es ha lehuzod rola, akkor latszodni fog megint az egesz klip.

Videosavhoz sajnos nem talaltam ilyet.

Veletlen eldarabolas ellen csak azt tudom mondani, h lockolni kell az adott savot v nagyon figyelni kell arra, h mas ne legyen kijelolve csak amit vagni akarsz, az viszont ki kell legyen, mert ha semmi nincs kijelolve, akkor default atvag az egeszen.

(#21261) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Canon xl1s kamerát kapott a jóbarátom, amin csak firewire kimenet van, viszont a laptopján nincs firewire aljzat. Hogyan lehetne rögzíteni digitálisan a kameráról? Létezik működőképes firewire > usb átalakító?

(#21262) syC


syC
addikt

Sziasztok! A7iii tulajokat kérdezném, meg persze aki tudja, hogy crop módban fhd ill 4k nál van taknyolás? ( mint a6xxx szériánák fullhd-ben)

Köszi!

(#21263) Tuninger válasza syC (#21262) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Taknyolás = moire + aliasing?
1080p-nél van, csak sokkal visszafogottabb mint az a6xxx-nél, 4K-nál nincs. Ez már a használható kategória 1080-ban, de messze vagyunk még a Pana szinttől.

(#21264) syC válasza Tuninger (#21263) üzenetére


syC
addikt

:R

(#21265) _q válasza syC (#21262) üzenetére


_q
addikt

Csináltam még a múltkor tesztet, név szerint megtalálod super35-ként 1080p és 4k esetén is: [link]

(#21266) syC válasza _q (#21265) üzenetére


syC
addikt

Hú, köszi.

Öhm, az én szemem rossz, vagy 1080-ban mindegyik dynamic range-es video ( én csak ezekt néztem most hirtelen) homi?

Hú, meg hogy mennyivel zajosabb 80-ban mint 4kban, 3.2k-n. Azta. Ne érts félre, ezeket nem baszogatásból írom, csak én javarészt fullhd-ban használnám, és nem erre számítottam.

De úgy látom, ez a "taknyolás" minden sony milc velejárója. :((

[ Szerkesztve ]

(#21267) kovsol válasza syC (#21266) üzenetére


kovsol
titán

[link] ezt én 1080p 100fps -el lőttem. 1/200 záridő.
ISO3200 alatt egy snitt nincs*. Van ami 12800.
Be kell rendesen állítani 1080p esetén a detailst a PP-ban (by default -7 ami 4K -ra használva oké), és helyesen exponálni. Ami nem féletlenül azt jelenit, hogy 0 -n van. HLG3 esetében +1, Slog2 az +2.

*Kivéve cospalyesek a színpadon az 4k25p APSC mód 1/50 ezért az ISO is alacsonyabb volt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21268) _q válasza syC (#21266) üzenetére


_q
addikt

Elfelejtettem írni, itt slog2 volt -7 details-ben, emiatt lehet látványos amit írsz. Azóta már átraktam -3-ra. A játszóteres felvételek a zaj attól lehet, hogy ott nem exponáltam +3-al felül a felvételt, mert este nem volt már zebra amihez hozzá tudtam igazítani magamtól meg elfelejtettem átállítani.

(#21269) _q


_q
addikt

Slog2-nél mehet a DR az alap beállításon vagy kell valamit állítani. Olyanra gondolok, mint pl ACES-be tegyem át Davinci YRGB-ről vagy REC709-ről SLOG2-re. Ha érdemes áttenni ezeket vagy ezeken felül még mást, az jelentős különbséget fog eredményezni?

(#21270) Tuninger válasza _q (#21269) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ha a gyári SLOG2-Sgamut-ot használod akkor az ACES jó választás, bemeneti transformként SLOG2, kimenetiként REC709, így a Resolve szépen bemappeli a színeket a helyükre.
Ha a javasolt SLOG2-Sgamut3.cine-t használod, ahhoz nincs gyári ACES transform, azt meg tudod venni Taranistól

Sgamut - Sgamut3.cine közötti különbség: a cine kisebb színteret "lát", ezért jobb a 8 bites codechez.
(Durva)Példa: filmezel egy sárga virágot amire rásüt a nap, azt az Sgamut 1 sárga színként, az sgamut3.cine meg akár 2 sárga színként ábrázolja. A normál kontrasztos profilnál meg mondjuk van 10 árnyalata a sárgának.
Hogy lehet ez? RAW-ban a kamera mondjuk lát 128 árnyalatot, de ezek nagyon pici különbségek. Ezt be kell mappelnie egy 8 bites codecbe (14 bit a raw) vagyis 6 bitnyi precizitást kukázunk. Ergo minden árnyalat ami RAW-ban 32 értéket vehet fel, 1-et vesz fel 8 bitben. És még ezt tömörítjük tovább hogy az esetleges extrém színeket is tudjuk ábrázolni.

Ezért ha sgamut3.cinet használsz több színnel tudsz gazdálkodni mintha sgamut-ot. Kisebb a banding esélye sgamut3.cine-vel.

Azt javaslom, hogy egyelőre használd alapbeállításon, aztán ha sokat LOG-olsz akkor vedd meg Taranis konverzióját. Még mindig a HLG-re szavazok egyébként.

(#21271) taranis válasza Tuninger (#21270) üzenetére


taranis
addikt

:R

colorizer.net

(#21272) _q válasza Tuninger (#21270) üzenetére


_q
addikt

És ha SLOG2-Progamutot használok ahogy javasoltad arra ugyan az érvényes mint az Sgamutra, tehát a linkelt beállítással mehetek?

HLG-t akarok használni majd többnyire, csak most megint sikerült a tavalyi rallys videóhoz hasonlót összehozni és ott gondoltam kicsit más színvilágot kellene adni a végeredménynek (ha sikerül egyáltalán valami értelmeset csinálnom belőle), illetve tesztelni is szerettem volna az SLOG2-t ezért ebben vettem fel. A HLG-t is lehetne amúgy tovább színezni, van értelme?

(#21273) Tuninger válasza _q (#21272) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

SLOG2-Pro Gamut esetén maradjon az Input Device Transform REC709-en, illetve ahhoz nem kell ACES, hiszen csak kontrasztot adsz hozzá és "kész van"

Bármit lehet színezni kedvedre, a HLG-t is, csak kisebb a szabadságod expó szempontjából.

Szerk: az SLOG2/3 sgamut/3/cine módnak az lenne a lényege, hogy szinte mindegy bizonyos keretek között milyen az expód, ugyanolyanra lehet visszaállítani. Ergo a -1EV és a +2EV-s felvétel is helyreállítás után ugyanazokat a színeket tónusokat fogja eredményezni. (már ha FX9-el és 10 biten dolgoznánk :D) Pro Gamutnál más lehet a szín ha alul vagy túl van exponálva mondjuk az arc és egyformára akarsz hozni egymást követő snitteket.

szerk2: (#21274) _q Tuninger (#21273:
Igen, ez a jó beállítás az SLOG2 Pro és a HLG + 709-hez is, ha ragaszkodsz az ACES-hez. Ugyanakkor ez esetben szerintem felesleges

[ Szerkesztve ]

(#21274) _q válasza Tuninger (#21273) üzenetére


_q
addikt

Nem akarok értetlenkedni, de inkább beteszem ide a beállíást nehogy félre értsem, így gondoltad?

A HLG is akkor SLOG2-Pro gamut beállítással mehetne igaz?

(#21275) _q válasza Tuninger (#21273) üzenetére


_q
addikt

Úgy érted a felesleges SLOG2 Pro és a HLG-hez ACES-t használni, hogy ha hagyom alap beállításon, tehát Davinci YRGB-n meg a többi beállításhoz se nyúlok elvileg nem fog túlzottan eltérő eredményt adni mintha a (#21274) _q hozzászolásba linkelt beállítást használnám? Kb. hasonló mértékben lehet a dinamikából észrevenni a pluszt amit az SLOG2 ad és a színekhez se tudok sokkal jobban nyúlni? Mert ez esetben nem nyúlok hozzá, hagyom alap beállításon és csak Sgamut-nál használom, ha esetleg ilyenre adnám a fejem.

[ Szerkesztve ]

(#21276) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Ha valakit esetleg érdekel, ma este 7-kor tartjuk a 7. Savaria Filmszemle (ál)élő online eredményhirdetését a Szombathelyi TV Facebook oldalán és YouTube csatornáján.

További információk a filmszemle honlapján.

Szeretettel várunk mindenkit a képernyők elé innen a topikból is. :)

Én vagyok az egyszemélyes technikai, grafikai, webes, filmes mindenes. Úgyhogy úgy nézzétek, hogy nincs mögötte egy harminc fős stáb. Szóval a helyén kell kezelni az egészet. ;] :B

Jöhetnek majd videós szakmai reakciók, vélemények is a forgatással és vágással kapcsolatban. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21277) Prosector válasza vond (#21276) üzenetére


Prosector
addikt

Nem semmi melot vallaltal be 1edul, sok sikert!

(#21278) vond válasza Prosector (#21277) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Hetedik éve így nyomom. ;] És még a szervezésből is rendesen kiveszem a részem. A nevezést, a filmek beérkezését, rendszerezését is én intézem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21279) syC válasza vond (#21278) üzenetére


syC
addikt

Le a kalappal :R

(#21280) _q válasza vond (#21278) üzenetére


_q
addikt

Nem értem, hogy eddig még miért nem kerestek meg téged hivatalos ügyben is (vagy kerestek ?). Csinálod a fotókat a focimeccsekről amire azt mondtad, hogy semmi sponszorációs segítséget nem ajánlottak fel, csinálod ezt a filmszemlét is és még így se semmi?

Mennyi videó érkezett be? Te is zsűrized vagy te háttérmunkálatokban vagy csak benne?

(#21281) syC válasza _q (#21280) üzenetére


syC
addikt

Website.

Vond: a Te filmedet hol lehet meglesni? :P megleltem (yt)

[ Szerkesztve ]

(#21282) vond válasza _q (#21280) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dehogy értékeltem én. :N Ott a szakmai zsűri névsora a honlapon, nézd meg. Azért nem semmi nevek. ;]

A helyi médiaközpont (ahol én is dolgozom 11 éve), és a nemrég alakult szombathelyi filmakadémia égisze alatt megy az egész. De a gyakorlati munkát nagyjából csak pár ember végzi, annak is nálam landol úgy jó 80-90%-a. Szóval van meló bőven, de jó érzés is csinálni. :)

Valamennyire már elismert is lett ez az egész így 6-7 év alatt. Kicsit döcögősen indult, voltak ilyen-olyan problémák, a szervezéshez, lebonyolításhoz szükséges pénzt is nehéz összeszedni, de szerintem évről-évre jobb lett a mi kis filmszemlénk.

Sok, később komoly(abb) fesztiválokat is megjárt film fordult meg nálunk. Oscar-díjas vendégeink is voltak a gálákon. Tavaly már 200 feletti nevezés érkezett. Idén sajnos a járvány és egyéb okok miatt kicsit lájtosan nyomjuk.

Mondjuk egy fokkal könnyebb volt így, mint az eddigi években. Általában egy jó 5 évet szoktam öregedni az alatt a kb. 3-4 hónap alatt, míg lezajlik az adott évi szemle. :D

syC: Ja, poénból én is neveztem a filmetűd kategóriában a Haladás 100 videómmal, de - nagyon helyesen - nem nyertem semmit. ;] Itt lehet meglesni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21283) Teasüti válasza Tuninger (#21270) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Te HLG-ben videózol úgy általában?
Régebben érdekelt a dolog, de nagy volt a misztérium a formátum körül. DR facebook csoportban is sok volt a homály, h hogy is működik és mit kell vele csinálni. Aztán monitor vásárlásnál elengedtem a dolgot.
Azóta tisztázódtak ezek a kérdések, h h lehet egy seggel megülni két lovat (sdr és hdr)? Hogy néz ki tehát egy HLG workflow, ahol egyetlen grade és egyetlen export van, ami elfogadható eredményt ad mindkét típusú megjelenítőn?
Legalábbis ez volna a cél a hibrid formátummal és úgy tudom broadcast körülmények közt ezt használják is vhogy.

[ Szerkesztve ]

(#21284) syC


syC
addikt

A 6300 / 6500 / 6600 / A7iii melegedési problémával kapcs van valakinek személyes tapasztalata? Nem merek már több yt videót megnézni , mert semmi értelme.

6300 van "itthon", 4k-ban elfüstöl, illetve 1080-ban sem a folyamatosa felvételre találták ki, finoman szólva. A 6500 gondolom ugyan ez.

6600-tal kapcs. valami tapasztalat? A váz az kb ugyan az, hely ebben sincs, sőt az akksi még nagyobb - ha jól tudom - , ergo ez sem lehet különb.

a7iii esetében legalább nagyobb a váz, ad némi okot az optimizmusra, de ez is csak találgatás.

++ fuji x-t3 natív illetve adapterezett (viltrox vagy fringer + 18-35) autofókusza felér a sony-éval?

Segítsetek dönteni, légyszi. Max keddig kell egy "új" masinát vennem. :O

(#21285) kovsol válasza syC (#21284) üzenetére


kovsol
titán

6100-6400-6600 az A9 ben lévő processzort kapta meg ami sokkal kevésbé melegszik ilyen terhelésre, mint a 6300/6500 ban lévő.
Teljesen más liga.
Videó AF egyébként az A6600-ban a legjobb. Ott még szemfókusz is van, nem csak arc. A6400/6600 ban nincs 30perces limit se, és a kijelző se sötétedik el, mint a 6300/6500-ban.

A7III nekem 24 fok szobahőmérsékleten 1 óra 15 perc folyamatos(30perces limit miatt azonnali felvétel újraindítás) 4k 25p felvétel mellett ki se írta, hogy kezd melegedni, pedig még át se volt rakva a magas hőmérséklet tűrő módba se.
Folyamatos felvételt ennél hosszabbat nem próbáltam még.

Mikor néptáncot videóztam színházban ott kb a 4. órában kiírta, hogy kezd melegedni, de akkor átraktam high módba és még a magas hőfok jelző piktogram se jött elő többet. Itt mondjuk jellemzően úgy nézett ki, hogy 5 perc felvétel 1 perc szünet, de ez hosszú órákon át.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21286) syC válasza kovsol (#21285) üzenetére


syC
addikt

Hú, köszi, ez hasznos volt!

Akkor 6300,6500 kiesett kosárból, maradt 6600,a7iii és x-t3.

Most akkor ezt kell megálmondom, hogy az a7iii 630k-ja ér-e annyival többet, mint a 6600 480k-ja (vagy szürkén 1500EUR vs 1200EUR).

(#21287) kovsol válasza syC (#21286) üzenetére


kovsol
titán

Most van Sony pénzvisszatérítés. [link]
Egyébként nem a váz a drága, hanem az objektívek :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21288) _q válasza syC (#21286) üzenetére


_q
addikt

A7III garanciás használt még esetleg, ha ez szóba jöhet szokott eladó lenni rendszeresen.

(#21289) Tuninger válasza Teasüti (#21283) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Esküvőt igen , módosított HLG profillal ami SDR-ben néz ki jól. HDR-ben még nem láttam, valszeg ott túlszaturált lenne.

A workflow annyi lenne a te esetedben hogy csinálsz egy rec2020 - rec709 konverzió, kontraszt és kész

(#21290) Teasüti válasza Tuninger (#21289) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Arra van tipped, h kézzel hogy lehet HLG kimenetet fabrikálni?
Mondjuk flog-ból, de igazából bármiből.

(#21291) syC válasza _q (#21288) üzenetére


syC
addikt

Ugen, az még szóba jöhet. De lehet a 6600 lenne az ideális, hiszen csak apsc-s obijaimnvannak 1 ef sigmat leszamitva.

(#21292) MrChris válasza vond (#21276) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gratulálok! Nagyon benne vagy, csak legalább a neved szerepelhetne valamilyen titulussal!

Egy kis ffmpeg kérdés, DR-ból renderelek dnxhd & aac *.mov fájlt és ffmpeg-el átkódolnám kicsi mp4-be, de van benne egy figyelmeztetés: "codec frame size is not set" -a:copy esetén. Elvileg ez audio szinkronhibát okozhat, hogyan lehet ezt rendbe tenni?

(#21293) vond válasza MrChris (#21292) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A végére kiírtam magam, majd meglátod. :) Csak ketten vagyunk a stáblistán. ;]

FFmpeg-es kérdésre: Nem tudom, mi lehet ez. De szerintem PCM-es hangot exportálj Resolve-ból, aztán csinálj belőle valami jó AAC-t, amikor az MP4-et kódolod.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21294) vond válasza vond (#21276) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, sikeresen lement az eredményhirdetés. :) Szakmailag, technikailag milyen volt a felvétel és a vágás? :D Már elérhető a YouTube-on (felkonvertált) 4K-ban is. 2160p25-ben forgattam, de a projekt 1080p25 volt, mivel a legtöbb film is így érkezett. Csak gondoltam, exportnál felméretezem, hogy magasabb bitrátát, jobb minőséget adjon neki a YT. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21295) MrChris válasza vond (#21294) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gratulálok, szerintem rendben volt.:CKét apróság jutott eszembe, az ismétlődő animáció is jó lett, csak talán még rövidebbre kéne venni, valamint a cím, helyezés kiírásnál valami mozgó cucc is jó lenne, hogy ne higgyem azt, hogy leállt a jutub. :D

(#21296) vond válasza MrChris (#21295) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát ja, ha lett volna még pár napom, akkor mindenképpen meganimáltam volna After-ben, amit csak lehet. Az még dobott volna rajta. De sajnos így is elég necces volt az idő. Gyorsan összedobtam Illustrator-ban a 29 oklevelet, és azoknak húztam át bizonyos elemeit Photoshop-ba, majd Premiere-be.

A wish valóban lehetne néhol rövidebb is, de akartam egy kis nyugisabb szeparációt a szakaszok között. Így is elég pörgős lett az egész.

Jó hallani, olvasni külső véleményeket is. Ezeket észben lehet tartani a következő projektekhez. Köszi! :R

Ja, a közeli volt a G9+14-140, a kistotál meg a G80+12-35II. Elég jól sikerült összepasszintani őket, nem sokat kellett "színezni". De azért az látszott a vágásnál, hogy a G9 nem csak élességben és érzékenységben, de dinamikában és színekben is egy magasabb szintet képvisel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21297) _q válasza vond (#21296) üzenetére


_q
addikt

Nem látszik meg, hogy egy ember (te) dolgozott csak rajta, jól össze van vágva szerintem, ügyesen megoldottad :) Más ilyenekkel youtubeon rengeteg pénzt keres. Bíztatlak, hogy valahogy próbálj te is előre lépni, mert tehetséged és elszántságod meg van ezekhez a riport jellegű videók készítéséhez.

(#21298) Prosector


Prosector
addikt

Tudja vki esetleg, a Metro Exodus introjaban a snow texture betuk particle dissolve-jat melyik szoftverrel csinaltak meg?

(#21299) Tuninger válasza Teasüti (#21290) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Egyszer már volt téma itt a fórumon a HLG output, de HDR monitor nélkül csak sötétben tapogatózás van.
Egyébként ACES-sel lehetne egyszerűen

(#21300) hibavissza válasza Tuninger (#21299) üzenetére


hibavissza
veterán

Nincs kedvem letölteni és értelmezni a szabványt így csak a neten olvasottak szerint nincs és nem is lesz semmi közelebbi meghatározás HLG workflow-ra. Ez is a színezéshez használt aktuális kimeneten tud tökéletes lenni. Annyi az előnye, hogy az eltérő szabványú megjelenítőn is értelmezhető képi világot ad. Annyira kevés még a Rec2020 tartalmat megjeleníteni képes eszköz, hogy nem is igazán értem mi ennek a HLG-nek az értelme. Sokára lesz még akciós az OLED a teszkóban.
Nem használja innen senki a HLG-t párhuzamos Rec 709-2020-ban? Igazából, ha a HDR 1000 plecsnis tv Rec709-et kap nem lesz tőle semmi gond a képpel tudtommal. Átáll más gammára a tv és kész. Fordítva lehet bajos. Szerintem arra van ez a HLG mint kényszermegoldás. Ez a műsorszóróknak lesz mankószabvány. Rögzíteni nem sok értelme van benne, ha utána nem Rec 2020 szabványú kijelzőn editálod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.