Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20501) vond válasza Szteff2 (#20498) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én egy Lilliput A7s-t próbáltam a múltkor. Szuper volt a nagy, 7 inches kijelző, jó, hogy IPS, meg tud peaking-et is. De végül győzött a kényelmetlenség és a plusz tömeg. Meg persze a pénz is inkább másra kellett. Úgyhogy egyelőre hanyagolom.

Persze, ha kellene komoly munkákhoz, akkor előbb-utóbb úgyis vennék egyet. De akkor már lehet, hogy rögzítőset, mint pl. az Atomos Ninja-k, és akkor mehetne a korlátlan, 4:2:2 10 bit 4K 50/60 fps külső rögzítőre. ;]

(#20499) Teasüti: 1000 nit már bőven jó napsütésben is, de 5-600-zal is el lehet lenni, főleg ha árnyékolod is, ahogy Tuninger írja. A 3000 nit az brutál, ipari érték.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20502) hito


hito
nagyúr

Tudom, hogy nem divat mobillal videózni, de tegnap vettem egy Sony Xperia 1-et és bár volt mindenféle mobillal szerencsém videózni (eddig az iPhone 8 Plus volt a kedvenc), ez kenterbe ver mindent. Itt lehet róla olvasgatni. Érdemes, mert ez az első mobil, ami 10bit 4k HDR mozit tud készíteni. Bár én ezt nem használom, sokkal inkább a Filmic Pro-t, amiben viszont végre olyan beállítások is elérhetővé váltak, aminek eddig hardveres/szoftveres limitáció volt az oka eszközoldalról.

Tűkön ülve várom a Mark II-t (elvileg idén tavasszal jön). Abban már egész korrekt méretű érzékelő (1/1.7") kap helyet és 2x-es tele modul helyett 3x-os lesz. Illetve a Pro változatnak HDMI bemenete is lesz (külső monitorként használható majd kamerákkal), ami szintén unikum.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20503) MrChris válasza hito (#20502) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennyiért még nem vettem fényképezőgépet se. Csakugyan jól fotózik, főképp rawozva. Nekem Sony Xperia Z3C van, ami egy fos kamerával van megáldva. Valszeg nem lesz nekem ilyen, minden telefon előbb vagy utóbb egyszer megpattog a betonon...

(#20504) taranis válasza MrChris (#20503) üzenetére


taranis
addikt

Itt a kisebbik valahogy megkaparintotta feleségem S8-át, sarokkal földhöz baszta, üvegtörés...

colorizer.net

(#20505) hito válasza MrChris (#20503) üzenetére


hito
nagyúr

Á, fotóban elég középszerű a mostani mezőnyben (a Mate 20 Pro-m feltörli vele a padlót), de videóban tényleg párját ritkítja. Remélem az utód fotóban is erős(ebb) lesz, mert ezen a téren visszasírom a Huaweit. De mobilhoz képest használható. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20506) MrChris válasza taranis (#20504) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálunk is ez van, egyik új készüléket a már tinédzser rutinostelefonos unokahúg csak kézbe vette kipróbálni, pár perc múlva pókhálós lett. Ha az ember nem rabjaként örökké erre figyel és óvatosodik akkor elkerülhetetlen. Ha meg videózom akkor tényleg csak kb az éleit lehet fogni egy teliképernyősnek, ami elég garancia a Dzsanyibekov hatás drága szemléltetésére. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20507) taranis


taranis
addikt

Valakik feltalálták a spanyol viaszt, tükrös "selfie screen" olyan gépekre ahol ilyen nincs: [link]
Amiatt érdekes, mert csak 20 dolcsi, és állítólag rendesen használható.

colorizer.net

(#20508) Szteff2


Szteff2
csendes tag

Köszönöm az infókat!

(#20509) hibavissza válasza taranis (#20507) üzenetére


hibavissza
veterán

:DD

(#20510) mihulino


mihulino
tag

De nagy a csend..mindenki locsolkodik? :))
Ehhez miccóltok?

(#20511) Teasüti válasza mihulino (#20510) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Senkinek nincs ihlete a négy fal között.

Ez saját gyártmány? Elég profi (hozzám képest).
Nem tudom a YT tömörítés miatt van-e, de a normál éned kicsit homályos.

[ Szerkesztve ]

(#20512) hibavissza válasza mihulino (#20510) üzenetére


hibavissza
veterán

Nagyon jó.
.
.
.
Egyszer elment a fókusz a fejről és nekem túl zizis a háttér. Vagy kis filmgrain kellene? Ja, és ehhez a kimenethez ténylég nem kell 4K feltöltés. A tartalom viszi.

(#20513) Teasüti válasza mihulino (#20510) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A füst az vfx vagy overlay?
A rotoszkóp legalább manuális volt? ;]

[ Szerkesztve ]

(#20514) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Teljes esküvői fotózás érdekel valakit okt30-ra? 150 fős dinom-dánom.
Hátha érdekel valakit.

(#20515) _q válasza mihulino (#20510) üzenetére


_q
addikt

Jó az ötlet, a hang kicsit fura, kicsit mű, mint ha egy szűk térben lett volna utólag felvéve és nem életszerű hatást kelt.

(#20516) _q


_q
addikt

"A közel tökéletes gép": [link]

Érdekes, hogy szerinte van annyira jó az AF az olympus új firmware-vel, hogy már szinte a sony a6400-al vetekszik.

(#20517) syC válasza _q (#20516) üzenetére


syC
addikt

Nem értem, mi ezen az érdekes, inkompetens a tag :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20518) DanielLong válasza _q (#20516) üzenetére


DanielLong
senior tag

Erről megnéznék egy tesztet. Az Olympus elég jó árban van, ezek alapján a legjobb videós váz lehetne 100ezer körül most.

(#20519) _q válasza DanielLong (#20518) üzenetére


_q
addikt

Szerintem te másikra gondolsz, nem a videóban említett Olympus OM-D E-M1 Mark II-re, mert ez drágább gép. Ez alapján kb a pana g9/gh5 szinten van az AF és az ára is, a6400-tól pedig még mindig messze van.

[ Szerkesztve ]

(#20520) hibavissza


hibavissza
veterán

[link] Már lejött. Telepítem :DD

(#20521) hibavissza válasza _q (#20516) üzenetére


hibavissza
veterán

Basszus, tele szájjal röhögtem! Miközben dicséri a fókuszrendszert az folyamatosan elveszti a síkot....gondolom a Sony arcfókuszon volt azért nem akarja elengedni az arcot....ez a tag egy kretén. Mindamellett simán legyártok az Olynak évi 4 db promovideót, ha adnak egy EM1 III-at és 12-100-at. :DDD

A minőség és tartósságra vonatkozó részben az alapján gatyázza a Sony-t, mert lekopott róla a festék egy helyen? Az Olympuson meg lejött a markolat gumi és a fekete festék az éleken....Promónak is legyen már határa.

[ Szerkesztve ]

(#20522) hibavissza válasza hibavissza (#20520) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem települ. Hibás a szoftver.

(#20523) taranis válasza hibavissza (#20520) üzenetére


taranis
addikt

Ennek nem csak FX9-nél van értelme a beépített giroszkóp miatt?

colorizer.net

(#20524) hibavissza válasza taranis (#20523) üzenetére


hibavissza
veterán

Az vót' a terv, hogy töltök le hozzá anyagot a netről, mert a linkelt videó valószerűtlenül jó.

(#20525) Tuninger válasza taranis (#20523) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Úgy tudom az RX0-val is megy.
Mókás hogy a fuji giroszkópos megoldását megköpködte hibavissza, az fx9 meg valoszinutlenul jo. Lehet az FX9et nem valami hót casual user kezelte? Ki érti ezt

[ Szerkesztve ]

(#20526) Márton


Márton
nagyúr

Nna, jöjjenek csak a gyro-s stabik, le a userunfriendly reelsteady-vel!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20527) DanielLong válasza _q (#20519) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ja hopp, a kereső automatikusan kiegészítette E-M10-re én meg csak az árakat néztem. :U

(#20528) _q válasza DanielLong (#20527) üzenetére


_q
addikt

Pedig 100 ezer Ft-ért tényleg best buy lehetne :D

(#20521) hibavissza
Szép is volna ha igaz volna. Ez olyan, mint hogy valakinek elég a telefon is videózásra, másnak meg csak egy Red jó.

(#20529) kovsol válasza hibavissza (#20521) üzenetére


kovsol
titán

Én oda írtam, hogy miért az Olympus "pro" szériáját hasonlítsa már össze egy alsó közép kategóriába szánt sony géppel.
Az mikor az 500-600e Ft os gépeket hasonlítja a kis sony vázhoz pl anyaghasználatban.
Az meg, hogy szerinte a Sony A6400 fókusza egy szinten van max a hozzá nem értést bizonyítja nála. Gondolom a real time tracking fókusz beállítást még nem találta meg rajta.

IBIS meg szerintetek tényleg a Olynak a legjobb? Én mindenhol a Panasonicot láttam, mint követendő példa.

Meg amúgy is komolyan ki az akinek Olympus hallatán az jut eszébe, hogy tökéletes videós váz?

(#20525) Tuninger RX0 II is rögzíti a gyro adatokat és utólag stabilizálható. Az első széria úgy tudom még nem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20530) hibavissza válasza Tuninger (#20525) üzenetére


hibavissza
veterán

Nálam sokkal hozzáértőbbek köpködik [link] :U

(#20531) Tuninger válasza hibavissza (#20530) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ugyanezen az elven működik a fuji is és már a példa felvételeknél látszik a gopro szerű motion bluros berántogatás az FX9-nél. Gimbal + giro stab tényleg nagyon szép eredményt fog adni, de kézből szaladgálni max 1/200 zár felett van értelme giro stabbal, ami ennél a kameránál nonszensz.

(#20529) kovsol
Én úgy tudom az Olyk stabija a legjobb, csak videóban le vannak maradva a Panáktól minden téren. A stabi meg nem annyival jobb. Ez az AF update egyébként tényleg látványos.

(#20532) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Tejesen érthetetlen módon /valszeg unatkozom/ kezd csábítani egy EosM.

Egészen meglepő mit ki lehet előle hozni

Persze a mai 4K + IBIS standardoktól elmarad, de azért csak 40 ezer a váz a használt piacon, annyiért nincs 4K és IBIS máshonnan sem :D

(#20533) hibavissza válasza Tuninger (#20532) üzenetére


hibavissza
veterán

Régebben megszívtam Sony a7 II tesztvideókkal. Papír DOF és semmi épített környezet a felvételen. Teljesen rendben volt. Mígnem ránézel egy városban felvett, nagy mélységélességű videóra és elhányod magad.

Megint Brandon Li: [link] Próbálgattam itthon és mondanom sem kell, hogy a püffedt amőbatestemmel nem sikerült. :D Marha fárasztó ez a tartás, járás.

(#20534) Tuninger válasza hibavissza (#20533) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

az EosM aliasingja még tán rosszabb mint az A7 II amit produkál.
Viszont van a croppos 2.5K mód 3x crop környékén, meg van ez a 4.5K mód olyan 1.89x crop környékén aminél sokkal kevésbé jelentkezik a probléma. Persze nem tökéletes, de játszani lehet vele, nameg 40 ezerért milyen más opció van? :D

(#20535) DanielLong válasza Tuninger (#20532) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha már itt vagyunk, nekem a projektem befejeződött, amihez két GX80-at használtam. Mivel van még egy-két ötlet a fejemben, ezért továbbra is szükségem lenne egy jó kamerára, de úgy gondolom a kettő felesleges. (Zömében tutoriálok illetve DIY programozós, elektronikás videókat csinálnék még.) Szóval most gondolkozom, hogy a kettő GX80 árából mi jönne ki. Ami praktikus lenne számomra: mikrofon csatlakozó, hosszabb üzemidő, gyorsabb AF és esetleg jobb éjszakai felvételek. Jelenleg a Sony A6300-6400 felé tendálok, de bármi szóba jöhet, a méret sem limitáló tényező.

(#20536) Tuninger válasza DanielLong (#20535) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem tartsd meg az egyik GX80-at, a másik árából meg vegyél objektívet.

(#20537) mihulino válasza Teasüti (#20511) üzenetére


mihulino
tag

Köszi mindenkinek! :)
Igen, 100%ban saját gyártmány :)
Gyerek fektetés után este20-tól 2:30ig forgattam és még így is lettek hibák :D
Lehet hogy kicsit homályos lettem...nehéz volt élt állítani..a telefon app feszt beszart, és volt hogy kihajoltam az élből :)

(#20512) hibavissza
Azért használok 4K-t mert fényévekkel jobbnak tűnik nekem a végkifejlet.

(#20513) Teasüti
+ füst réteget színeztem meg szimplán...semmi roto, manuál nővérben maszkolok :D

(#20515) _q
A hangról annyit, hogy a fentebbiek szerint sokáig tartott a forgatás, majd miután kész lett és neki kezdtem vágni jöttem rá, hogy az egyik elektromos eszköz annyira erősen zúgott, hogy kuka lett a teljes hanganyag...így újra kellett szinkronizélni az egészet :D :D örömébódottá voolt! A szinkront meg szimplán egy zoommal vettem fel...semmi takaró alatt, vagy szivacsok között :) Azt hogy oldottad volna meg? A hangban sajnos nem vagyok annyira otthon.

(#20538) _q válasza mihulino (#20537) üzenetére


_q
addikt

Csak teszteken láttam, hogy egy "sima" csíptetős mikrofonnal tök jó lesz a hang mindenféle plusz szivacs vagy bűvészkedés nélkül. Több youtuber is így veszi fel a hangot ha nem szobában készül a videó, hanem menet közben kültéren vagy zárt térben és ott nincs meg ez a dobozosság érzet.
Az is érezhető volt, hogy utólag vetted fel, de ezt megint csak a hangnak a jellegzetességéből gondoltam. Egyébként szerintem is jobb a 4k, bár nem tudom a 1080p a te esetedben milyen eredményt adna, a G80-on egyértelmű előny a 4k használata.

(#20539) mihulino válasza _q (#20538) üzenetére


mihulino
tag

Kösz a tippet! Lehet csinálok egyszer egy tesztet, hogy melyik ad jobb hangot (Boya vs Zoom), ha lesz időm...nah az nem ma lesz :)
Sonykkal dolgozom nálam is a 4K egyértelműen jobb!

(#20540) vond válasza hibavissza (#20533) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És pacskerban tolja az állatja. ;] Mondjuk így elnézve elég jó a szifon11 elektronikus stabija. Egyébként kajakra magamra is ismertem. Én is ilyen arcokat szoktam vágni, miközben végigszenvedek egy-egy finom mozgást. Néha észre szoktam venni, hogy na most milyen fejem lehet. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20541) kovsol válasza vond (#20540) üzenetére


kovsol
titán

Már az iPhone 7 ben is volt optikai stabi.

May the Force be with you!

(#20542) vond válasza kovsol (#20541) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Optikai? Komoly? Akkor jól le vagyok maradva. :B Mondjuk mindig is hidegen hagyott az egész Apple gépezet.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20543) kovsol válasza vond (#20542) üzenetére


kovsol
titán

Nálunk az egész családnak apple van :D mondjuk nem azért, hogy menők legyünk, csak sok év android után végül ez jött be.
5s 6s 7 x 11pro ezekből mindből akad.

May the Force be with you!

(#20544) hibavissza válasza kovsol (#20543) üzenetére


hibavissza
veterán

Még fotós eszközre sem adok ki 300 ezer forintot, nem még telefonra.* Mondjuk telefonra, magamnak már vagy 15 éve nem adtam ki egy fillért sem :DDD Biztos ezért viszketek ezektől a számoktól.

*ahogy így lyobantellyesit és felcsökkent a forint biztos, hogy ez változni fog a jövőben :(((

[ Szerkesztve ]

(#20545) kovsol válasza hibavissza (#20544) üzenetére


kovsol
titán

Általában két-három évente veszek új telefont, és a régit meg megkapja a családban valaki más, és még további 2-3 évig használható.
Ha így nézem havi leosztásra a telefon annyira jön ki, mint amit egy óra munkámért kapok. Nem ez fog visszatartani attól, hogy nekem tetsző eszközt használjak, főleg hogy ez az egyetlen kütyü amit valóban magammal viszek mindenhova. Egyben soknak tűnik, de hosszútávon nézve emészthető kiadás.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20546) hibavissza válasza kovsol (#20545) üzenetére


hibavissza
veterán

Én totál másként nézem. Cégesnek sem veszek drága telefont, mert nincs rá szükségem és idegesít, ha valamit féltegetnem kell. Nekem ez relatív sok pénz. 300 ezerrel a zsebemben sem császkálok nyugodtan. Ha céges akkor sem. Volt az életemben olyan időszak, hogy fél év alatt két telefont csaptam a falhoz....ha repülnie kell, hát repülnie kell. :DDD
Életem legjobb autója az első autóm volt, egy rozsdaboglya Astra. Senki nem vágott ki elém, nem parkolt rám (vonóhorog is volt rajta). Kitoltam az elejét rögtön beengedtek. Látták, hogy nem félek használni. :DDD Esküszöm jobb volt vele közlekedni a városban, mint egy ML 320-szal.

(#20547) Tuninger válasza hibavissza (#20524) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Na Gerald tesztelte is az FX9 post stabit, és szépen bemutatja a hibát

(#20548) MrChris válasza mihulino (#20510) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gratulálok! Jó az ötlet is!

Tuninger: Igazad van unatkozol. :D A Szotyival nem menne ez a színvilág? Ahogy nézegetem a srác videóit ezzel a szettel és utófeldolgozással nem vállalnék munkát. Türelmes hobbistának kiváló szórakozás, időtöltés.

(#20549) Márton válasza Tuninger (#20547) üzenetére


Márton
nagyúr

a mai fiataloknak úgyis az 50/60p dívik, ott meg lehet rövid a shutter :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20550) _q


_q
addikt

Tudom lerágott csont már a téma, de manapság elég nehéz videó témát találni. Semmi extra, lehetne jobb, lehetne "színesebb", kevésbé kiégett, 4k meg minden, de ha másért nem, legalább gyakorlásnak jó volt, amúgy is elég rég készült már publikus videó, de manapság a családi videókból is kevés volt. Az üres utcák meg a tavasz: [link]

(#20532) Tuninger
40 ezer Ft-hoz képest igen jó kamera.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.