Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21051) Tuninger válasza vond (#21049) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez ugyanaz a klipp ugyanugy 30 masodperces szeletben mint ami en mertem. Meg 16.2-es resolve. Szoval azert sokvaltozos :D

(#21052) vond válasza Tuninger (#21051) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! Jó kis proci ez az i5-8400. :) A következő videókártyám szerintem nekem is egy használt 8 gigás GTX1070 lesz. De az még odébb van. :D

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21053) vond válasza vond (#21049) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem hagyott nyugodni a dolog, úgyhogy készítettem képminőség tesztet is. ;]

Két 100%-os képkivágást is csináltam, mindkettőt elég részletes témával, hogy minél jobban kijöjjenek a különbségek. Az összeállításon rajta van nagyjából minden infó. Az FFmpeg CRF22 pont 30 mbps-os bitrátát adott ki, mint amiben Premiere-ből is kitoltam a klipeket VBR-ben.

Természetesen a "tömörítetlen" 768 mbps DNxHR export a legjobb, aztán szerintem DNx»FFmpeg, Premier Pro CPU, és Premiere Pro GPU a sorrend. De messze nem olyan szörnyű az NVENC kódolás, sőt. A Márton által linkelt brutális maszatolásnak semmi nyoma. Úgyhogy ott vagy elavult/rossz volt a GPU-s gyorsítás, vagy valami más probléma lépett fel.

Nekem ez tökéletesen meg fog felelni gyors exportokhoz. :K

Sokmegás PNG24, úgyhogy nincs rajta semmi tömörítés, de felhúztam Drive-ba is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21054) Márton válasza vond (#21053) üzenetére


Márton
nagyúr

Tuti más a szemünk, mert szerintem meg ugyanúgy maszatol, csak más a téma :)
Nézd meg a fatörzsön lévő "lukat" vagy egy felénk nyúló ág, nem tudom mi az. Az x264-en sokkal jobb a részlet, egy apró ág épp belóg, mint egy mini vízesés, az már éppen csak kivehető a gpu-snál. Én anno valami gaminget kódoltam, ott egyértelműbb a helyzet, nálad a valós téma miatt talán nehezebb kiszúrni, de ha váltogatod a két képet, azonnal látszik. Pont ez a bajom, az egymáshoz közeli, hasonló színeket összemossa, gondolom így könnyebb tömörítenie.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21055) vond válasza Márton (#21054) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ugyanúgy maszatol? Na ne hülyéskedj már. :) Akkor tényleg nagyon máshogy látunk valamit. Vagy csak nem akarjuk megérteni egymást.

Nem szeretném már ennyit nyúzni ezt a témát, de az általad linkelt képen gyakorlatilag komplett blokkok tűntek el, mint pl. a rácsok, vagy az ágak.

Az én tesztemben is látható különbség, főleg a DNx-hez, meg az FFmpeg-es x264-hez képest, de a PP CPU-snál nem sokkal rosszabb a GPU-s. Bőven vállalható. Nem tűnnek el teljes, és elég nagy képrészletek. És ne felejtsük el, hogy helyzettől függően 3-4-szer gyorsabban is elkészülhet így az export (amit ugye nem archiválásra használok).

De ahogy gondolod. ;)

Én csak annyit szerettem volna kihozni ebből, hogy aki vállalható minőségben akar gyorsabb exportokat, az nyugodtan használja a (jó!) GPU-s kódolást.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21056) Márton válasza vond (#21055) üzenetére


Márton
nagyúr

Számomra ez is maszatol és nem helyettesíti az x264-et, ahogy sok oldalon írják..
Mondom, a különbség a 2 teszt között: valódi és renderelt kép.

"de a PP CPU-snál nem sokkal rosszabb a GPU-s"
És ez csak annyit jelent, hogy a PP CPU eddig sem volt a helyzet magaslatán. x264 volt eddig a cpu-s etalon, ahhoz viszonyítsunk már.

Persze, hogy bőven vállalható, csak nem kell elájulni tőle, hogy jobb már mint az x264. Ezt cáfolja meg nekem már valaki. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21057) vond válasza Márton (#21056) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ki akarta ezt megcáfolni? Vagy egyáltalán ki beszélt akár csak hasonlót is? Senki nem mondta, hogy jobb a GPU-s H.264, mint a CPU-s FFmpeg x264. Ne haragudj meg, de mintha nem hallanál olvasnál jól.

Épp én szoktam állandóan azt szajkózni, hogy a legjobb, ha a vágó progiból kitolsz egy tömörítetlen cuccot, aztán abból csinálsz egy jó x264/x265 exportot FFmpeg-gel, vagy csak simán x264-gyel, mert az hoz igazán jó minőséget. De szerintem mindenki más is egyetért velem, velünk ebben.

És arra is már évek óta áhítozom, hogy építsék már be Premiere-be (meg a többi szoftverbe) az FFmpeg-et, és azzal együtt a CRF-et.

Nagyon nem akarod megérteni, amit magyarázok. Mintha a falnak beszélnék. Sajnálom. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21058) Tuninger válasza Márton (#21056) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pixel peepeléssel kritizáljuk a különböző codeceket 400%-on, de az osmo action jobb mint a gopro? Vannak hibák :D

(#21059) hibavissza válasza Tuninger (#21045) üzenetére


hibavissza
veterán

és (#21048) kovsol : köszi az infókat.

(#21053) vond : miért vbr-en kódolsz? Én úgy tudom az nem optimális. Egyszer kiszőröztem magamnak és cbr 50 mbps fölött már nincs értelme újrakódolni a gx80 uhd anyagokat. Alatta viszont van különbség. Igaz csak peep üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#21060) Márton válasza vond (#21057) üzenetére


Márton
nagyúr

Te is olvass vissza, én csak _Q-nak reagáltam egy "vigyázat"-tal arra a kérdésére hogy van-e még jelentősége a cpunak. Mindenki úgy kódol ami bejön neki. Peace 😀
És igen az Osmo jobban bejön mint a Gopro, az én szükségleteimre sokkal jobb. Főleg ilyen áron.. Volt a kezeim között Hero 1-8-ig minden..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21061) _q válasza Márton (#21060) üzenetére


_q
addikt

Köszi, a te példádnál tényleg erős a különbség, viszont vond példáján számomra elenyésző. Főleg ha azt nézzük ez egy álló videóból kivágott álló kép, mozgás közben talán még ennyire se jön ki. Átlag felhasználás mellett nem vészes, persze kinek hol az ingerküszöbe, szerintem a jelen példák tekintetében az enyém alacsonyan.

Én is annak örülnék mint amit vond akart mondani csak összekeverte a PP-t a DR-al :D

Most nézem az osmo ára igen csak lement, a hero 7 meg még mindig 100 fölött megy újonnan.

(#21058) Tuninger
Miben marad el az osmo action a gopro-hoz (hero 7 black-el van asszem egy szinten) képest?

(#21062) kovsol válasza vond (#21053) üzenetére


kovsol
titán

Én úgy vagyok fele ami csak 100%-ban látszik, és ott is keresni kell az eltérést, az engem nem is érdekel.
Legtöbb ember úgyis az optimális nézési távolságon túlról nézi a videókat, vagy valami tenyérnyi kijelzőn amin elvesznek a részletek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21063) MrChris válasza vond (#21036) üzenetére


MrChris
nagyúr

Leteszteltem volna az én gépemen is, de a DR eldobja magát a 4k miatt. A 3GB vram a ludas? Az ffmpeg-el se megy a 4k (deprecated pixel format used, make sure you did set range correctly).
Viszont akkor már csak lefuttattam az első 30 másodpercen DR-ban FHD beállítással, h264 (többit a default értéken hagytam) csak ez nem illeszkedik a ti méréseitekhez.
i5 9600: 45s
R9 280x: 20s

ffmpeg-el is megcsináltam, FHD-ba 28mbps-ra tömörítve, kb ez a FHD szabványa, (a sebességre az fps kiírása praktikusabbnak tűnik).
i5 9600: fps 0.516x azaz 58s
R9 280x: fps 0.877x azaz 34s

(#21064) Tuninger válasza _q (#21061) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

GoPro oldalról rendelve 87k a hero 7, 116k a hero 8 a jelenlegi euro árfolyammal.

Osmonak jobb a stabija, gyengébb a képe és a hangja.

(#21065) Márton válasza MrChris (#21063) üzenetére


Márton
nagyúr

deprecated pixel? az valami formátumhiba lesz, próbáld avisynt-tel áttenni másba, on the fly (ConvertToYV12, stb)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21066) MrChris válasza Márton (#21065) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az avisyth-hez nem értek. ffmpeg-ben próbáltam -pix_fmt yuv420p paraméterrel.

(#21067) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Megtesztelgettem haverom konfigját:
A zajszűrés teljesen GPU függő. Vond klippjéből az első 30 másodperc 4K 50-es exporttal, 5 frames TNR + Spatial NR-rel 5 percig számolódott mindkettőnknél.
Vagyis 5,5 fps volt a render.
1080p timeline 1080p export esetén 23-24 fps a render zajszűréssel.

A többi rendernél úgy nagyjából 35-40%-al gyorsabb a Ryzenes konfig, vagyis szépen összedolgoztatja a Resolve a CPUt a GPU-val.
1080p 25p-s render nála 5 másodperc....

Megpróbálom bevonni egy másik ismerősömet, ő egy Vega 64 + Ryzen 7 3800x-et hajt, kiváncsi leszek az ő eredményeire

(#21068) Tuninger válasza Tuninger (#21067) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ugyancsak a fenti Vond klipp 30 másodperces rész:
Ryzen 7 3800x + Vega64 eredmények:
CPU: 1perc 19 (3700X: 1perc 25, i7 3770: 4perc 22)
GPU: 26 sec (3700x: 18mp, i7 3770: 26 mp)

Zajszűrés 5 frames TNR, Spatial NR-rel:
3perc 8 másodperc (GTX1070: 5 perc)

(#21069) mihulino


mihulino
tag

Szert tettem egy mavic air-re, viszont most a színezést szeretném jól csinálni, Cinelikeban milyen alapszabályok vannak...gondolok itt pl Slogban expo+2 felé kell kacsintson..
köszi a válaszokat előre is :)

(#21070) kovsol válasza Tuninger (#21068) üzenetére


kovsol
titán

Maga a szerkesztés közben nem tudom mennyi eltérés lehet. Az export az könnyebben számszerűsíthető.

Szegény 3770 elvérzik csúnyán :)
Nekem 3570k@4500Mhz volt ugye a Ryzen előtt. Ha neked nincs tuningolva a proci akkor lehet még gyengébb is, mint az enyém volt. A 2700X jó triplázta a CPU teljesítményemet.
Egy 1080Ti 11GB -t szívesen elfogadnék a gépbe :D AMD vonalon nem tudom mit lenne érdemes. A Vega64 -t néztem én is.

May the Force be with you!

(#21071) Tuninger válasza kovsol (#21070) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A mért eredmények alapján mindenképp érdemes upgradelnem, de szerintem megvárom a 4-es ryzeneket.
GPU-ból egy jó bányász Titan lehet a nyertes ha ár/értéket nézünk. Persze a maga rizikójával együtt

(#21072) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

(#21073) Teasüti válasza mihulino (#21069) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oda exponálj, ahova kell! ETTR és zebra.
Nincs log profil, de az arnyékok az mindenhogyan zajosak lesznek. ISO100-on is zajtenger van. Szóval vmi zajszűrőn majd érdemes áttolni a képet. Dinamikával tudsz játszani csak. Ha mindent ki akarsz facsarni a szenzorból, akkor cinelike (picivel több highlight), kontaszt is kicsit tudja növelni/csökkenteni a dinamikát mindkét végén (max dinamikához -3), szaturációt sokan visszaveszik -1 értékre egy hajszálnyi plusz dinamikáért.
Viszont a 8 bites flat profil szerintem jó szar élmény post-ban, szóval hacsak nem akarod csavarni ide-oda, akkor érdemes beégetni a színeket és kimaxolni a színárnyalatokat azon a 8 biten, vagyis úgy belőni a dinamikát (normál/cinelike és kontraszt értékekkel játszani állandóan attól függően mennyi tartalék kell alul és felül) és az expozíciót, hogy a jelenet dinamikája szépen kitöltse a hisztogramot egyik végétől a másikig. Ez adja a legjobb képet. A flat profil meg bár a legnagyobb dinamikát, de ha elkezded csavarni, akkor nagyon gyorsan zajosodik és sávosodik.

Szóval jah, kettő közül lehet választani. Vagy berakod állandó flat profilra visszavett kontraszttal és megelégszel egy középszar képminőséggel, vagy minden jelenethez tuningolod a hisztogrammot és ezzel fog elmenni a repülési időd nagy része, hogy buzerálod a képet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21074) kovsol válasza vond (#21036) üzenetére


kovsol
titán

Én is bedobom akkor az eredményeimet.
CPU: AMD R7 2700X
GPU: GTX 970 4GB
RAM: 2x16GB 2933Mhz cl12
SSD: SAMSUNG 840 Pro 512GB

4K50 eredmények:

1080p50

4K25

1080p25

Zajszűréssel:

H.265 mellett nem engedte a CPU-val, így azt H.264-el teszteltem.

4K esetében a 4GB kevés volt a GTX970-en. GPU használat nem is tudott maxra pörögni.
Native encoder mellett a VRAM használat csökkent, a CPU meg átvett feladatokat, így javult is majdnem 3 percet.

May the Force be with you!

(#21075) MrChris válasza kovsol (#21074) üzenetére


MrChris
nagyúr

4k renderhez kevés a 4gbvram? Ez hibát okoz, vagy egyáltalán nem engedi, vagy hogyan kell értelmezni?

(#21076) Teasüti válasza MrChris (#21075) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Általában memory full hibát dob és leáll a render, ha megtelik a vram.
Erre az egyetlen megoldás, hogy visszaveszel a vram igényből - mondjuk több lépcsőben rendereled ki. Vagy nagyobb kártyát veszel.

(#21077) _q válasza Teasüti (#21076) üzenetére


_q
addikt

Hogy érted a több lépcsős renderelést?

(#21078) kovsol válasza MrChris (#21075) üzenetére


kovsol
titán

Ha erős zajcsökkentés is van rajta az megette a memóriát. Egyébként azt szoktam ha végeztem a szerkesztéssel elmentem, majd újra inditom a resolve-t. Akkor üres VRAM-al nem dobott még soha feltett a VRAM hibát. Ha szerkesztés után azonnal export akkor volt már rá példa, hogy elszáll. De csak ha NVIDIA ncoder. Native sose problémázott.

May the Force be with you!

(#21079) MrChris válasza Teasüti (#21076) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam a 3gb-al úgy kilép mintha nem is futott volna. Valami kis figyelmeztetés beleférhetne. A gpuZ szerint nem is telik meg a vram, 2gb alatt foglal.

(#21080) kovsol válasza MrChris (#21079) üzenetére


kovsol
titán

Próbáld meg te is export előtt restartolni resolve-t. Nekem ez megoldotta az ilyen gondokat.

May the Force be with you!

(#21081) MrChris válasza kovsol (#21080) üzenetére


MrChris
nagyúr

Próbáltam, de 2-3 másodpercig megy és exitál. A szerkesztés közben is pár percig megy csak 4k-val.
A 4.1.1. Neatnek is van valami baja vele, mert DR 1080p alatt gpu-val hibázik.
Érdekes, hogy a Vegas viszont 4k, Neat gpu-val nem problémázott.

(#21082) FornuF


FornuF
friss újonc

Üdv mindenkinek :)
Segítsenek ki legyenek szívesek az öreg motorosok a témában.
Adott őskövület konfigurációm:
Alaplap: ASRock 970E3/U3S3
CPU: AMD FX-6100 Black Edition
GPU: Radeon HD 7790 2GB
RAM: 2x4GB Kingston HyperX 1600MHz

és "mindehez" van egy GoPro Hero 8, aminek meg szeretném vágni/szerkeszteni a videóit amiket természetesen fullos beállítások mellett vettem/veszek fel. Illetve érdekelnének az animációk és egyéb videószerkesztős szösszenetek. Az lenne a kérdésem, hogy ezek közül mit lehetne meg tartani és ezáltal mivel kellene kiegészíteni, hogy működőképes legyen a történet? Napközben mehetne a gép maxon, szóval az időt rá tudnám áldozni, amennyiben ezzel spórolhatok rajta. Ha valamit kihagytam, amit nem kellett volna, bocsássatok meg, extra zöldfülűnek számítok a témában. :DDD
Előre is köszönöm a segítő válaszokat/tanácsokat! :R

(#21083) Tuninger válasza FornuF (#21082) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sajnos ha a GoPro 4K 60 h265-jét akarod vágni, akkor minden cserés. Még proxy használattal sem egyszerű. A fent leírt konfigod 1080p 24/25/30 fps vágásához jó. 1080p 50/60 képkockával is még el tudnál játszani de nem lenne élmény.

Add el az egész konfigot egyben, szerintem 40-50 ezret biztosan ér, hozzáraksz egy 100-ast és valami GTX970 + Ryzen 3 3300 konfiggal el tudsz kezdeni vágogatni.

Ha ez nem játszik, akkor marad egy minél újabb iPad

(#21084) Teasüti válasza _q (#21077) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Külön render a zajszűrés, külön a grade, külön az effektezés ha van, külön a vfx, stb.
Ezek nem férnek be még 8 gb-os vga-ba se egyszerre.
De elméletileg lehetne egyszeri nekifutásra ráküldeni mindent is, ha van egy 20-30 gigás Quadro kártyád, csak gyakorlatilag inkább szétszedik több részre és a végén fűzik össze a filmet.
Legalábbis nálam csak a zajszűrés megtölti a 6 GB-os kártyát fullra 4K esetén. Aztán van egy-két szűrő, amit előszeretettel használok, mint a vibráció csökkentés. Ez is vram igényes, de ez azért be szokott férni egy alap grade mellé. Aztán ha ACES-ben grade-elsz, akkor az is több vram-ot igényel, mint az alap. Szóval jah, egyszerre csak egy munkafolyamatot renderelsz le, majd importálod azt a fájlt és így tovább.
A filmiparban se úgy dolgoznak, hogy veszik a nyersanyagot és rádobálnak VFX-től kezdve zajszűrésen át minden szirszar effektet majd ráküldik a rendert, mert ez csak arra jó, hogy tökön szúrd saját magad. Meg ha mindent egyszerre akarsz használni, akkor vmi úgyis össze fog akadni vmivel. Ha időre dolgozol, akkor meg nem pálya eldobni egy két órás rendert vmi buta hiba miatt.

Vagy ez, vagy használod a Resolve beépített node cache funkcióját és egyesével megcsinálod az összes vram igényes node-ot minden klipen, majd bekapcsolod a cache használatot a végső exportnál (hogy ne a nyersből akarjon nulláról kezdeni, hanem abból amit már lerenderelt egyszer cache-be).

[ Szerkesztve ]

(#21085) MrChris válasza Teasüti (#21084) üzenetére


MrChris
nagyúr

:Y Mi a csuda? Így működik a Resolve? Akkor még nem dolgoztál Vegas Pro-val, abban egyetlen projectben mindenféle gpu-s cuccot rá lehet tenni, akár ACES-ben 32 biten és a végén egyetlen menetben renderelni, még a kodek is lehet GPU-s, a NeatVideo is mehet GPU-val. Mindezt 2GB vram használat mellett.

(#21086) _q válasza Teasüti (#21084) üzenetére


_q
addikt

Most abból indulok ki, hogy én a DNx-es megoldással renderelek ahogy asszem te is. De ez már alapból egy kicsit csökkentett minőséget ad, nem a nyers értékeket úgy tudom. Ha most tegyük fel 3x renderelsz, akkor mindig egy kicsivel rosszabb eredményt kapsz, így a végső 3. render már 3x rosszabb lesz, ami lehet még mindig elenyésző különbséget ad. Jól gondolom ezt vagy másként történik?

(#21087) Teasüti válasza _q (#21086) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha veszteséges tömörítést használsz akkor igen. De elárulom, hogy már a H264 import és export is veszteséges. ;)
DNx 4444 ha vki maximalista. Ha az megfelel a filmiparnak akkor talán vérpistikének is a milc kamerájához.
De ha vki ennyire szőrszálhasogató, akkor gondolom nem a Resolve H264 exportját használja, hanem kizárólag ffmpeg x264-et cpu módban és "visual lossless" szinten. Ugye? :P

(#21088) Teasüti válasza MrChris (#21085) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem ismerem a cpu alapú NLE-ket. Én DR-rel kezdtem az ismerkedést.
PP-t próbáltam, de 10 perc után uninstall volt.
De összehasonlítani egy Vegas-t egy Resolve-vel kb almát körtéhez esete. CPU-s NLE alatt se leányálom az élet, nálam PP stabil 0,5 fps-el renderelt ki egy primary grade-et egy két perces tesztvideónál. Ugyanez Resolve-ban valós időnél gyorsabban megvan.
Jah és Resolve nem finnyás a RAM-ra, de cserébe VGA intenzív. PP meg úgy megpakolta a 32 giga ramot egy lájtos primary grade után, hogy csak lestem. De cserébe a VGA-hoz hozzá se nyúlt (1-2%).

Neat Video se olyan lájtos, ha ott is feltekered a maximumra* és adsz neki egy 4K videót. Sőt, pontosan ugyanazt tudja, mint a Resolve zajszűrője mind gépigényben, mind optimalizáltságban (mikor hány magot használ), mind teljesítményben (mikor hány fps), mind minőségben.

*Nem emlékszem a beállításokra, száz féle van belőle. De egy a Resolve szerinti 5 képkockás Enhanced TNR és Spatial használatakor azért a Neat esetén is letérdel a számítógép.

(#21089) MrChris válasza Teasüti (#21088) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor nem ismered a Vegast. :) Nyilván nem feküdne neked. Nem gondolnám, hogy almát körtével, mert szinte minden dolgot meg lehet vele csinálni, csak máshogy, mint a Resolve-ban.

Azért csinálod ezt a többszörös rendert, mert egy menetben lassabban dolgozza fel a DR, vagy mert nem bírja és kilép/hibázik/elszáll?

Pont most próbálgattam a DR-ban a saját szűrőjét és a Neat-t, majd csinálok publikus mintát. Eddigi tapasztalatom, hogy a Neat egyszerűen szebben, jobban szűr. Álló képen paraméterezve annyira nem tűnik fel, de ha rendesen kirendereled akkor már igencsak különbözik.

(#21090) _q válasza Teasüti (#21087) üzenetére


_q
addikt

Persze a legtöbbeknek bőven nem számít, hogy minimálisan romlik az ismételt renderből adódó veszteség, én is csak kíváncsi voltam, hogy jól gondoltam-e a folyamatot. Köszi.

(#21091) FornuF válasza Tuninger (#21083) üzenetére


FornuF
friss újonc

Én mint hozzá nem értő, hirtelen felindulásból arra gondoltam, hogy mivel a 6 magos 3,3GHz-es procim fel lehet húzni akár 4GHz-ig is, így az elég lehet a kezdő szetthez és vennék hozzá egy GTX1660S vidikártyát, hűtést illetve 16GB RAM-ot és akkor nem kell az egészet eladni és venni másikat, de nem tudom hogy az elég lenne hozzá :( vagy szerinted halott dolog?!

(#21092) _q válasza FornuF (#21091) üzenetére


_q
addikt

Az órajel csak egy tényező. Itt egy teszt a tiédről és Tuninger által ajánlott processzoról. Ha megnézed a pontszámot amit kapott akkor látszik, hogy 6 mag és akár még a frekvencia is ide vagy oda elég sok fejlesztés történt a két processzor közötti durván 9 év alatt. Persze lehet ezt jobban is elemezni, én általában csak cpu és gpu benchmarkot szoktam nézni, az ott látható pontok általános összehasonlításra elegek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#21093) kovsol válasza FornuF (#21091) üzenetére


kovsol
titán

Nekem volt fx6100 4Ghz re húzva. Fél év után kukáztam, és vettem i5-t.
Az a baj, hogy harmat gyenge az architektúra, így jó ha egy 2c/4t korabeli i3 al felveszi a lépést, mert annyira gyengék a magok.
Nem mellesleg a modulos felépítés miatt ez a 6 mag valójában inkább csak 3 mag amiben van 3x2 integet feldolgozó. Lebegő pontos és avx feldolgozó csak 3db van. L2 cache is osztott modulonkent.
Mostani processzorok bármelyike dimenzió ugrást jelentene.
Kb mintha 6 hörcsög húzna a szánt a kutyák helyett.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21094) vond válasza Tuninger (#21083) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Külön írva, és a megfelelő kategóriában érdemes keresni a GTX 970-et. ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21095) Teasüti válasza _q (#21090) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze, kb annyit romlik a DNx azokkal a bitrátákkal, mint egy 99%-os jpeg ha újramented.
Disclaimer: hasraütöttem.

(#21096) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Az itteni eskü videósok közül kinek szabad 2021 júli 17.-e?
Akit érdekelne egy Pécs közeli Rácz Tanya, az dobjon nekem egy linket a weboldalához!
Köszi!

Szerk: esetleg ha vannak fotós állványai kölcsön egy-két esernyővel vagy softbox-szal, azért hálás lennék. :DDD
Ugyanitt: hol lehet Pécsen felszerelést bérelni? (Repülőn nem utaztatnék meg egy kocsira való cuccot, ha nem muszáj. Kézipoggyászban meg csak a legszükségesebbeket viszem.)

[ Szerkesztve ]

(#21097) Teasüti válasza MrChris (#21089) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, nem így működik a DR, azt csinálhatsz vele, amit akarsz.
De a filmipar így működik és okkal bontanak szét mindent több fázisra. Ebből csak az egyik ok az, hogy szét lehessen dobni a csapat közt.
A másik oka pedig az adatbiztonság és a modularitásból származó előny feldolgozásnál és adatátvitelnél.
Nem úgy állnak hozzá, hogy felveszik az Avatár 2-t, majd a Arri fájlokat behúzzák és aláraknak egy szuperszámítógépet a CGI-hez (Fusion) + vágáshoz + grade-hez + effektezéshez + hanghoz + ki tudja még mihez és akkor nyomnak egy export gombot aztán mehet a moziba. :DDD
Arról nem is beszélve, hogy biztos szar lehet dolgozni 0,001 fps előnézettel a helyi munkaállomáson. :DDD
Majd 121. percnél játékidőben dob egy hibát a render és késik a bemutató két hónapot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21098) mihulino válasza Teasüti (#21073) üzenetére


mihulino
tag

Kipróbáltam két presetet is flatre, az utolsónak ez lett az eredménye...nem volt könnyű összeszínezni...főleg úgy hogy nagyon okosan felvételek között kitaláltam, hogy fotózni is kéne egyet, így átállítottam landscape-re...majd úgy hagytam :D
Szóval a földi videó slog2, az air videó meg cinelikeD.

(#21096) Teasüti nekem még szabad az időpontom.
www.mohosfilm.com

(#21099) _q válasza mihulino (#21098) üzenetére


_q
addikt

0:30 és 1:25-nél a piros túl szaturált nekem, de a többinél elég jól összehoztad a két kamerát szerintem.

(#21100) Tuninger válasza mihulino (#21098) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az slog2es felvételek jol neznek ki!
A drónos amikor fentről nézel le az patent, de a többinél a pipacs színe nem stimmel.
Azösszhatás egyébként jó, a zöld sapesz meg nagyon cukker a babán!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.