Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21651) _q válasza vond (#21645) üzenetére


_q
addikt

Jó ez a lilás fekete szín kombó.

(#21652) Márton válasza vond (#21634) üzenetére


Márton
nagyúr

"az élesség is jóval gyengébb, mint az eredeti felvételen."
Én arra keresnék valamit, hogy a manual obis fullhd videó fókuszát ellenőrizzem a felvétel során egy telefonon. Akkor erre alkalmatlan? Most egy 17" tft-t cipelek :)
Tudom, van peaking, de jobb szeretem látni teljes pompájában a feladatot, mert nem igazán ismételhető.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21653) vond válasza Márton (#21652) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Arra lehet, hogy alkalmas, bármennyire is gyenge a képe az eredetihez képest. Egy plusz OTG kábellel akár működhet is. Mennyit akarsz rá költeni? Egy olcsó 5-7"-es HDMI-s monitor nem játszik? Arra lenne a legegyszerűbb rácsatlakozni. Kár, hogy a mobilos applikációk nem igazán alkalmasak ilyen dolgokra, mert általában rendesen le van butítva az átvitt kép.

Nálam épp ez lesz az egyik cél a Weebill S Transmission Kit-tel, hogy a 6"-es telefonom legyen a külső monitor, amin vezeték nélküli kapcsolattal akár több 10 méterre a kamerától is lássam a képet. A hétvégén talán lesz időm letesztelni. :)

(#21651) _q: Köszi! ;)

(#21648) Prosector: Neked is! ;) A zene nagy választás volt szerintem is. MixKit-ről húztam le, tök ingyen volt. ;]

(#21647) DanielLong: Csak a Lumetri panelen ügyködtem, hogy ilyen egyszerű módon minimalizáljam a zajt. Szerintem egész jól sikerült. :) De persze lehetett volna még direkt zajt is szűrni (pluginnel, vagy After-ben), de nem akartam már több időt elcseszni rá. Így is a "szórakozással" foglalkoztam két este is, ahelyett, hogy dolgoztam volna. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21654) Márton válasza vond (#21653) üzenetére


Márton
nagyúr

hát nem tudom, a fullhd-s 7" hdmi monitorok honnan indulnak.
gyanítom egy 10x szorzó befigyel, az pedig már sokk.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21655) vond válasza Márton (#21654) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát igen, a valamennyire normális, 7" IPS monitorok 50-60 ezer körül kezdődnek. Pl. Lilliput A7S, vagy Feelworld F7. Van számtalan budget megoldás is, akár 50-60 dollár környékén is, de ott nyilván minden rosszabb.

Poén vagy sem, lehet, hogy összerakhatnál egy ilyet. ;] Azt mondják 20-30 dollárból megáll. :) Mondjuk a 480p nem túl acélos.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21656) Márton válasza vond (#21655) üzenetére


Márton
nagyúr

de ez 480p
pont a lényeget, a kritikus fókuszt nem látnám 100%

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21657) Kukcaman válasza Prosector (#21643) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Azt még nem is néztem, de végig nézegetem őket.

(#21647) DanielLong: Már egy ideje kialakult ez a divatos irányzat :D Pár snittnek meg csak annyi a szerepe szerintem, hogy az irányt vigyék egyik irányból a másikba.
Na meg ahogy látni szoktam, minden felgyorsult, még a figyelem felkeltése is. Meg azért kihívás is egy ilyen átmenetekkel tűzdelt iránytadó(jobbra-balra-fel-le) videónak.
Szóval ha másra nem is lenne jó, akkor előre gondolkodásnak és tervezésnek mindenképpen jó.

(#21650) mihulino: Igen, ez már más kategória :D Itt kevesebbett a szemnek és többet a képzeletnek van fenntartva. Tele van jó képpel én is azon ámultam :))
Image film, hogy mondod, nézd meg az új Budapestes témát. Majd írd meg mi az első gondolatod.

(#21645) vond : Tetszik :D Gratula hozzá. Ráadásul nem vibrál a kép a nagyobb fényhatásoknál. Milyen záridővel csináltad, vagy hogy érted el hogy ne legyen?

(#21658) vond válasza Kukcaman (#21657) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) 1/200 volt a záridő. Ott a leírásban minden fontos infó. :P :D A 175 fps miatt sem enged ennél lejjebb menni.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21659) Kukcaman válasza vond (#21658) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ohh, bocs, nem szoktam nézni, majd a következőnél :D
4K-ba exportáld, hogy mégszebb legyen a kép :))

(#21660) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Továbbra is pörög a magiclantern fórum.
Ez a komment durva egy 5D Mark III usertől:

i just tried dual card mode...
3616*1536*14 bits lossless, continuous!!!
i recorded 5 clips in a row with no errors.
131 MB/S, very evenly divided, both slots in the 60's
damn, this is getting exciting!

Vagyis a rawok felét az sd kartyara a masik felét a cf kártyara írja a gép. Beteg. Az elméleti maximum 180MB/s körül van 2 kártyás módban. Tényleg karcolgatjuk a 4K rawot 5D Mark III-al...

(#21661) hibavissza válasza Tuninger (#21660) üzenetére


hibavissza
veterán

Lehet ez lesz az első váz aminek nem indul meg lefelé a használt ára? Profi filmkészítőknek azért ez elég kedvező hack.

(#21662) Tuninger válasza hibavissza (#21661) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Egyfelől döbbenet jól tartja az árát hiszen még mindig ér 300zat, pedig 2012es gép.
Másfelől profi filmes munkára a megbízhatóság az egyik legmagasabb prioritás, egy pro tuti nem bízná magát egy hekkelt kamerára. Pláne hogyha bármelyik slotban lévő interface/kártya meghibásodik, kuka az anyag.

Meg azért a 3.5K raw az 1.61x körüli croppon megy (valahol 5.6k körül lenne fullframe, ott nagyon max 6-7 fps préselhető ki 180MB/s-ből), akkor már inkább egy bmpcc4k, mind low lightban, mind dinamikában, mind workflowban veri.
De ha van régi canon kamerád ez megint egy jó boost h ne add el inkabb jatsz vele.

(#21663) hibavissza válasza Tuninger (#21662) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem köthető rá külső rögzítő? Van rajta hdmi output. Persze én a profit úgy értettem, hogy nincstelen profi. De ha 300k az ára, akkor ez sem igaz. 300-ból én sem ezt választanám.

(#21664) Tuninger válasza hibavissza (#21663) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Field monitornak van értelme, külső rögzítőnek nincs, mivel csak 8 bites 4:2:0 jelet lehet kipréselni a hdmi porton.

(#21665) MrChris válasza Tuninger (#21664) üzenetére


MrChris
nagyúr

Webkamera hájp miatt próbálgatom egy tv-vel is hdmi-n keresztül a G9 kimenetét, sacc bő fél másodperc a késés. Ez vajon reális, vagy a tv, vagy a kamera az oka? Momitoromon nincs hdmi bemenet, hogy kipróbáljam.

(#21666) theporcupine válasza MrChris (#21665) üzenetére


theporcupine
tag

Nem tudományos mérés alapján 60fps-en tesztelve a GH5 kijelzője 4 kockát, a rákötött Ninja V pedig 11 képkockát késett a valósághoz képest. Az kb. gyenge 0.2s HDMI-n. A G9 újabb szerkezett, nem hiszem, hogy lassabb lenne. Szerintem a tv.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#21667) MrChris válasza theporcupine (#21666) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi! Akkor érdemes tesztelni, hogy kiderüljön, mert így kb használhatatlan.
Most visszagondolva gyanús is a tv, mert van egy évek óta porosodó okosító ami szintén baromira laggol.

(#21668) vond válasza MrChris (#21665) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én OBS-be húztam be múltkor a G9-et egy Blackmagic Intensity Shuttle segítségével. Nem mértem le, de ott sem tűnt pár frame-nél többnek a késleltetés. Még ezzel a gagyi, kínai HDMI-USB okosítóval sem volt fél másodperc.

A Zhiyun Transmission Kit-tel sincs több szerintem 8-10 képkockánál, pedig itt még ráadásul wifin is megy a jel, nem csak kábelen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21669) hibavissza


hibavissza
veterán

Ti mit vennétek? Iphone SE 2020 vagy Galaxy 10e? Megbízhatósàg, tartóssàg, szevíz, videofelvétel. Màs tipp is jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#21670) Tuninger válasza hibavissza (#21669) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem nem ez a megfelelő topicja a kérdésednek.
Hogy legyen topic related része, ismételném egy korábbi hozzászólásomat, ami alapján persze hogy a droid

(#21671) _q válasza hibavissza (#21669) üzenetére


_q
addikt

Ha kettő közül kell választani, akkor én egyiket se venném.

(#21672) hibavissza válasza _q (#21671) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezzel most sokat lendítettél. Meghálálom alkalomadtán :DDD

(#21670) Tuninger miért, van mobiltelefon videós topik? Amúgy is OFF-ba tettem, szóval nem értem a megjegyzést. Legközelebb majd beleszövöm a kérdésbe, hogy Sony. Az mindent visz. Azzal komplett topikokat lehet napokig széttrolkodni :D
Tényleg, van ez a Filmic app. Thx.

[ Szerkesztve ]

(#21673) Tuninger válasza hibavissza (#21672) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem gondolom hogy a mobilos videózás labdába rúg bármilyen milc/dslr mellett. Egyelőre.

Én tuti nem a kamera képességek alapján választanék telefont, ha van rendes cucc is mellette

Legközelebb majd beleszövöm a kérdésbe, hogy Sony
Neem is vagyok fanboy, aljas rágalom! :D

Filmic pro van iosre és droidra is, de csak droidon lehet kikapcsolni a sharpeninget hogy ki is nézzen valahogy

(#21674) _q válasza hibavissza (#21672) üzenetére


_q
addikt

Nehéz kérdés számomra. IOS zárt rendszer és baromi drága, cserébe gyors és a kamera szuper. Samsung szoftver támogatás, meg az idővel belassuló / ram zabló rendszer nekem nagy negatívum, cserébe itt is jó a kamera és nyitott rendszer van. Hozzám mind a kettő nagyon távol áll, de ha nagyon muszáj talán samsungot mondanám, de sose volt IOS-em így viszonyítani nem tudok hozzá. Hozzátartozik, hogy én a telefont nem használom videóra, max képet készítek vele, de azt se olyan megfontolásból, mint amire egy MILC-et előveszem, így oda a xiaomi is tökéletes nekem.

Remélem most kicsit jobban látszik az igyekezet :DDD

(#21675) DanielLong válasza hibavissza (#21669) üzenetére


DanielLong
senior tag

Nekem S10e van, jó eszköz. Videóra eddig csak egyszer használtam, nem ájultam el tőle. Amit megfontolnék a helyedben az S10e mellett: 1. vezetéknélküli töltés (lehet, hogy az SE-ben is van, nem tudom) 2. jack csatlakozó, 3. vízállóság, 4. dual SIM, 5. always on display, 6. DeX.

(#21676) nozs23 válasza hibavissza (#21672) üzenetére


nozs23
addikt

Van fotos/videos mobilos topic, de a video ritkan tema. Mobilok kozott kimondottan videora az iPhone-ok a legjobbak, és az SE sem kivetel ez alol. Megbízhatósàg, tartóssàg, szevíz részhez pedig annyit, hogy ha hivatalos viszonteladótól veszed, akkor 1 év gari + 1 év szavatosság van. Ez utobbit az Apple gyakorlatilag ugy kezeli, mint a rendes garanciát. Javitanak, cserelnek barmit normalisan, tenyleg jo hivatalos szervizek vannak.
5 év szoftveres tamogatas is boritekolhato. Emelett a Samsung is franko kis telo, kapsz egy extra latoszoget, jobb kijelzot. A fentebb emlitett vezetek nelkuli toltes van az SE-ben is és a vizallosag is megvan (bar a Samsung IP68 az SE IP67). Az Exynostol nem szoktak elajulni, altalnos mukodesre porgosebb az SE (kis HD kijelzot hajt a brutal SOC) és sok szoftveres tamogatasra mar nem kell szamitani a Samsungnal (max egy ev meg, ha kegyesek).

(#21677) hibavissza


hibavissza
veterán

Köszönöm a véleményeteket :R

(#21676) nozs23: céges telefon lesz. Nem is egy darabot veszek. Én is jobban hajlok az Iphone felé. Erről az 1+1 év Apple gariról nem hallottam. Honnan tudom ki viszonteladó? Én úgy tudtam, hogy onnantól egy év global, hogy csatlakozott valamelyik apple szerverhez. Valami linket tudnál dobni erről?

Nézem, hogy nem a szavatosságra gondolsz? Az minden fogyasztói termékre érvényes, ha a hiba már a vásárláskor jelen volt. Én még nem hallottam olyan esetről, hogy egy telefont egy év után ingyen cseréltek, javítottak volna.

[ Szerkesztve ]

(#21678) nozs23 válasza hibavissza (#21677) üzenetére


nozs23
addikt

Ment pü., ez már tényleg nagyon off.

(#21679) kovsol válasza hibavissza (#21677) üzenetére


kovsol
titán

Cégre véve csak egy év van az iPhone. Magánszemély 1 év garancia és plusz egy év szavatosság.

May the Force be with you!

(#21680) hibavissza válasza nozs23 (#21678) üzenetére


hibavissza
veterán

:R

(#21679) kovsol: igen, köszi! Cégként csak kellékszavatosság van. Tehát a vásárló cégnek kell bizonyítani, hogy a hiba fennállt vásárláskor is. Ez inkább a gyártó cég által elismert szériahibákra érvényesíthető jelen esetben. Ezeket nem árt tudni. 27% áfa vs. jótállás.

Ennyi offolásért hány Sonyt kell majd leírnom a feloldozásért! ;]

[ Szerkesztve ]

(#21681) Tuninger válasza hibavissza (#21680) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ráadásul csak pozitív kontextusban! :D

Már csak két nap és R5 bemutató. Onnantól canon fanboy leszek

(#21682) kovsol válasza Tuninger (#21681) üzenetére


kovsol
titán

Canon EOS-R5 8k video
• 512GB CFExpress card will fit about 21 min of 8K RAW video footage.
• NO CROP in 8K30 OR 4K120 verified ✅.
• No Dual recording video to both cards.
• Running the 8KRAW video for 20 min straight NO HEATING issues whatsoever.

May the Force be with you!

(#21683) syC válasza kovsol (#21682) üzenetére


syC
addikt

Ez a 8k ugy kell mint egy falat kenyer :) 4k120p sokkal csábítóbb.

(#21684) kovsol válasza syC (#21683) üzenetére


kovsol
titán

Én is így gondolom.
Nekem még 4K képes megjelenítőm sincs.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21685) Tuninger válasza syC (#21683) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

10 bit 4K 60 fullframe mindenre elég jó AF-el, IBIS-el
Vagyis egy Fuji XT4 egy speedboosterrel :D

Kicsit meglep hogy a fuji obik mennyire megbízhatatlanok AF tekintetében
Ugyanakkor pl a Sigma 18-35 F1.8-cal és egy fringer adapterrel meg "must have"

Abba bízom hogy valóban jön egy R6 ami 2000 eur-ért fogja hozni az 1Dx3 tudását. Kicsi rá az esély. De akkor minden sonys megy vissza canonra. Még én is ha lesz pénzem. Jövőre :D

(#21686) syC válasza Tuninger (#21685) üzenetére


syC
addikt

Még két napot kell várnod :) [link]

De ez kb 2800 eur lesz, ami alulról rendesen súrolja az egy milkát.

(#21687) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Mitől vibrál a háttérben a highlight?
Megakadt ezen a szemem, teljesen kizökkentett. Gondoltam megszakérthetnétek, mert én nem tudom mire gondoljak. :)

(#21688) Tuninger válasza Teasüti (#21687) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Rángat az AF, csak ez F8-on nem olyan látványos mint F2.8on.

(#21689) Teasüti válasza Tuninger (#21688) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ekkora frekvencián?? :Y

(#21690) kovsol


kovsol
titán

Sirui 35mm f/1.8 1.33x anamorphic lecsét fog kihozni augusztusban a meglévő 50mm mellé.
[link]

May the Force be with you!

(#21691) syC válasza kovsol (#21690) üzenetére


syC
addikt

[link] Sirui 35mm + A6600

(#21692) MrChris válasza syC (#21691) üzenetére


MrChris
nagyúr

A szembefényt leszámítva nem vettem észre jellegzetességet. Még a boké is sima obis, nem az a szétcsapott, mint pl ez, vagy ovális, széthúzott. Alul-felül néhol mintha egy icipicit tiltes lenne.

(#21693) hibavissza válasza syC (#21691) üzenetére


hibavissza
veterán

Ennyire pocsék színekre és stabira sem a handheld sem a Sony nem kifogás. Tette volna standardra és nem hányom el magam. De tényleg. Egy objektív tesztnél nem kéne erőltetni a grédet. Így nem tudunk meg semmit az objektív színezéséről....

(#21692) MrChris : csomó helyen rekeszelt.

[ Szerkesztve ]

(#21694) kovsol válasza hibavissza (#21693) üzenetére


kovsol
titán

Tényleg okádék ez a tiszta meleg színezés. Előszőr azt hittem ez valami felhasználói videó, de a hivatalos promó anyag úgy fest.

May the Force be with you!

(#21695) hibavissza válasza kovsol (#21694) üzenetére


hibavissza
veterán

Így meg aztán tényleg ultra gáz. Lehet ez valamiféle gerilla marketing :D Amúgy az obi szerintem jó. Ára sem elszállt.

(#21696) Kukcaman válasza hibavissza (#21693) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Vannak közte jó jelenetek :))
Napszakkal több baj van, mint a színezéssel :D Mintha magamat látnám déliharangszónál 45fok melegbe videókat csinálva, majd csodálkozva, hogy nincs kontraszt, se szín, se semmi :D :D

(#21697) taranis válasza syC (#21686) üzenetére


taranis
addikt

Kikerült az UK ár, kb 1.15M átszámolva. Ilyenem se most lesz. Az R5-öt meg sem néztem.

colorizer.net

(#21698) kovsol válasza taranis (#21697) üzenetére


kovsol
titán

Canon EOS R5 Body £4199
Canon EOS R6 Body £2499 (24-105mm f/4-7.1 IS STM kit £2899)

nem pínz érte. Meg még fél milla mellé a memkártya készlet, hogy ne csak 5 percet tudjon felvenni 8K raw-ban. :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21699) taranis válasza kovsol (#21698) üzenetére


taranis
addikt

Ja oké akkor én a kit árát néztem.

colorizer.net

(#21700) hibavissza válasza kovsol (#21698) üzenetére


hibavissza
veterán

Igazi nyaralós, napágyon hagyós szett. Instant get :DDD

(#21699) taranis A73-hoz van Chrome és Eterna LUT-od?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.