Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20551) Tuninger válasza MrChris (#20548) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Bármit lehet bármilyenre gradelni.
Az EosM-ben inkább a kísérletezés a mókás és a vonzó.

(#20552) Teasüti válasza _q (#20550) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Galambnál kihagytál egy ziccert: szinkronizálni a nyaka mozgását ütemre. :D
Vmint nincs vége a videónak.

(#20553) hibavissza válasza Tuninger (#20547) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi, tényleg jól szemlélteti. Bàr ennyire még én sem verem a vigyàzzt.

(#20554) _q válasza Teasüti (#20552) üzenetére


_q
addikt

Erre nem gondoltam :D Pedig próbáltam úgy befejezni, hogy esti fények megjelennek és vége a napnak.

(#20555) Teasüti válasza _q (#20554) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy timelapse naplemente adná. Esetleg lerakod a kamerát a földre és elsétálsz a végtelenbe előtte mint az utolsó ember a városban.

(#20556) _q válasza Teasüti (#20555) üzenetére


_q
addikt

Ez az elsétálás tetszik. Story írás nem az erősségem, mindig csak a hirtelen improvizálás történik.

(#20557) mihulino válasza _q (#20550) üzenetére


mihulino
tag

Jó a kezdés!
Száundizájn kéne neki, szárnysuhogás stb. és ha nyomasztót akarsz, akkor meg a játszóteres snitteknél halk gyerekzsivaly :D
Am jó lett

(#20558) _q válasza mihulino (#20557) üzenetére


_q
addikt

Köszi. Gondoltam ilyen hanghatásokra (gyerekek, nyöszögő hinta stb.), de a broadtest értékelésben is leszólták :D Azóta már nem merek ilyeneket belepakolni. Na meg ezeket az effekteket ingyenes verzióban és jó minőségben nehézkes találni.

(#20559) Teasüti válasza _q (#20558) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kit érdekel ki szólja le? Neked van egy saját stílusod, saját ötletekkel. Nem mindenkinek fog tetszeni. :)
Mondjuk szerintem a zongora nagyon nem passzolna a csendélethez meg az üresség érzéséhez. Az ilyen Csernobil hatás a nyikorgó hintával és ördögszekérrel kicsit más hangulatot kölcsönözne. Arról nem a karantén jutna eszembe. Jó ez így. Vagy Csernobilszerű elhagyatott település hangeffektekkel, vagy a lágy zene. A kettő együtt nem működik szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20560) mihulino válasza _q (#20558) üzenetére


mihulino
tag

Itt minden is van, innen szoktam általában, itt pedig alapok, de szépen tőtögetik fel.

Kellenek a hanghatások, csak módjával :) meg hát ja...szni bele, próbálkozni kell aztán majd kialakul :)

(#20561) _q válasza mihulino (#20560) üzenetére


_q
addikt

Köszi az utóbbit használtam már párszor. A freesound-ra ezek szerint megéri regisztrálni, mert én eddig amiatt nem próbáltam ki, hiába nem szeretnék a sokadik helyre is regisztrálni.

(#20559) Teasüti
Nehezen találtam hozzá zenét, nem is tetszik annyira, mint vártam, de ez volt a legjobb azok közül amiket találtam. Talán jobb is most, hogy nem rontottam akkor csernobil hatásokkal.

(#20562) MrChris válasza mihulino (#20560) üzenetére


MrChris
nagyúr

Freesoundon van valamilyen csoportosítás? Vagy csak úgy ömlesztve vannak és keresőszóra tudok bennük keresgélni?

(#20563) mihulino válasza MrChris (#20562) üzenetére


mihulino
tag

én keresni szoktam konkrét zajokra , de így néz ki

(#20564) MrChris válasza mihulino (#20563) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, reg-eltem, elsőre kicsit olyan ömlesztettnek tűnt, azért voltam kíváncsi, majd a gyakorlatban kiderül.

(#20565) mihulino válasza MrChris (#20564) üzenetére


mihulino
tag

Igen, kissé kaotikus, de használható :)
Ha nincs kedved magad kreálni hangokat, akkor itt akár flac minőségűre is akadhatsz!

(#20566) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Videók vágására, exportálására a Movavi 20-as verzióját használom. Egy bajom van vele, hogy a gépet alig terheli és bár így is csak 10-12 perc egy 50 perces fhd video exportja örülnék ha még van kraft a gépemben akkor az ki lenne használva. Ha ez a program hibája akkor tudtok olyan programot javasolni ami sokkal jobban kihasználja az erőforrásokat és gyorsabb is?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20569) Kukcaman válasza mihulino (#20563) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ezt szoktam használni én is :))

(#20570) Zilko87


Zilko87
tag

Sziasztok!
Remélem megfelelő a topik, vagy legalább elfér ide. Fuji T3 videóit szeretném vágni Premiere pro alatt, de borzasztóan szaggat a timeline, elég élvezhetetlen így a "munka". A 8bit még csak-csak, de a 10bit-es videók siralmasak. Van bármilyen beállítás premiere alatt ami megkönnyítené a dolgom, vagy a gépem lenne kevés hozzá? (Ryzen5 3600, 16Gb DDR4, AMD RX 5600XT)

(#20571) hibavissza válasza Zilko87 (#20570) üzenetére


hibavissza
veterán

Proxival kéne dolgozni. Keress rá, van egy csomó tutorial.

(#20566) adamssss: jó lenne tudni mi a gép. Sok jó program van, de más a minimális/ajánlott hardverigény.

(#20572) Tuninger válasza Zilko87 (#20570) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sajnos a Premiere csak az nvidia kártyákkal szeret barátkozni. De nézz utána valahogy nem tudod e kipréselni az OpenCL támogatást hogy használja a videókártyát. Most kb csak CPU-ból dolgozol.

Vagy válts Davinci Resolvera és nem lesz sebesség gondod.

(#20573) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Van valakinek tapasztalata / pletykája használt termék vásárlással kapcsolatban amazonról?

Nálam fejben az amazon egy az ebaynél megbízhatóbb forrásként lebeg.

Csak böngészgettem és a BMPCC4K használtan 715 EUR, ami 250 ezer pénz magassága. Mivel folyamatosan fluktuál, lehet amikor épp a linkre kattintasz nem lesz használt eladó, de szinte minden nap látok 1-2-3-4et és mindig ennyi, kb ugyanazoktól az eladóktól.
Ami még érdekesebb hogy a BMPCC6K az koppra ugyanúgy 715 EUR, pedig az új ára 2x több...

Nem fenyeget a veszély hogy most veszek egy pocketet, de azért akkor is csábító ajánlat. Vagy scam.

(#20574) Teasüti válasza Tuninger (#20573) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amazon-on is ugyanolyan garancia van, mint Ebay-en a használt cuccra. Vmi nem stimm, akkor refund.
Viszont használt BM terméket hova viszel szervizeltetni? Van magyar képviselete a cégnek?

(#20575) Teasüti válasza Tuninger (#20573) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megnéztem gyorsan mennyiért lenne használt T3. Hát ugyanannyi, mint az E-infyn ár újonnan. :))
Pedig az ötlet, h behúzni egyet occsóé' kecsegtetően hangzott.
Taranis nem akarsz megválni a T3-adtól? ;]

(#20576) taranis válasza Teasüti (#20575) üzenetére


taranis
addikt

Általában engem is húzni szoktak az új, színes szagos dolgok, de ez a váz most olyan, hogy tud mindent, amire szükségem van, elképzelhető, hogy nálam fog megrohadni :)

colorizer.net

(#20577) DanielLong válasza Tuninger (#20573) üzenetére


DanielLong
senior tag

Nézd meg mindig az eladó leírását, sajnos rengeteg scam van, ami leginkább az eladó adataiból és a kiírt ismertetőjéből derül ki. Sokan pl. odaírják, hogy mindenképp rendelés előtt írj neki e-mailt... na azt nem szabad.

Ha egyébként használtat kerestek és megy a német, akkor érdemes a willhaben.at és az ebay-kleinanzeigen.de oldalakat is böngészni. Sokan hajlandóak külföldre postázni.

(#20578) Tuninger válasza DanielLong (#20577) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Miért nem szabad nekik emailt írni? Mert ezeknél tényleg ott van hogy emailt kérnek.

#20574) Teasüti
Itthon talán a Rexfilm kft forgalmazza a blackmagic termékeket, de szervízről nem tudok.

(#20579) Teasüti válasza taranis (#20576) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kell neked az a T4, érzem én! :DD

(#20580) DanielLong válasza Tuninger (#20578) üzenetére


DanielLong
senior tag

Korrekt eladónál ilyen nem lesz. Az Amazon vásárlói védelme nem tudom, hogy működik ebben az esetben, de kifejezetten gyanús, hogy több terméknél is mindig szinte azonos áron hirdetnek használt darabokat ezek az e-mail kérős eladók. Német fórumokon is azt olvastam, hogy el kell kerülni az ilyet. Szóval szerintem csak óvatosan, ott sem hülyék, használt és kurrens terméknél bomba árat csak magánszemélytől szoktam látni.

[ Szerkesztve ]

(#20581) taranis válasza Teasüti (#20579) üzenetére


taranis
addikt

Azt írtam ugye, hogy építkeztünk? :D Években mérhető szerintem mire új vázat tudok venni :) Most minden másra kell a lóvé, hatalmas a lista.

colorizer.net

(#20582) kovsol válasza Tuninger (#20578) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem az már eleve gyanús, hogy nem preferálják az amazon beépített üzenetküldő rendszerét. Én már rendeltem smalrig cuccokat 3rd parti eladótól amazonon, és a belső levelezőn keresztül kerestek meg ők is a rendeléssel kapcsolatban, nem pedig külön e-mailben.
Egyébként egyszer jártam már úgy, hogy nem jött meg az amazonról egy rendelésem magánszemélytől, ilyenkor 7 nap várokozás után kaptam vissza a pénzt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20583) Tuninger válasza kovsol (#20582) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ezért is kérdeztem: ha visszakapod a pénzt akkor miért éri meg az eladónak a trükközés?

(#20584) kovsol válasza Tuninger (#20583) üzenetére


kovsol
titán

Én ugye nem kaptam semmit. De mondjuk ha küld egy hibás kamerát? Gondolom akkor jóval nehezebb már a dolog.
Egyébként nem tudom hogy éri meg nekik ez, nem jártam teljesen utána az amazonos szabályzatnak, lehet van valami kiskapu amit néha ki tudnak játszani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20585) taranis válasza Teasüti (#20579) üzenetére


taranis
addikt

Lesz majd amúgy egy X-T3 LUT update. Van egy olyan tulajdonsága a váznak, amit úgy hívnak, hogy hue shift. Az okát most nem fejtegetném, főleg a film szimulációknál, erősen szaturált, világos vöröseknél jelentkezik, azok elkezdenek sárgába hajlani, míg F-Log esetén nincs ilyen, pontosabban alig látható. A másik hely ahol tetten érhető, az a nap körüli sárgás "halo", F-Log esetén szintén nincs. De műfényekkel bármikor könnyen előhozható a jelenség, bármilyen vázzal Rec.709 módban, ez nem Fuji specifikus. A LUT-jaim ezt a viselkedést utánozzák, legalábbis a jelenlegi verzió.
Ugyanakkor mivel F-Lognál nincs ilyen jelenség, elvileg rendelkezésre áll egy olyan forrás, amiből a LUT-ok természetesebb film szimulációkat csinálhatnának, mint a váz. Tehát a szaturált vörös vörös maradna, és a fehér felé közelítene ahogy nő a világosság, nem a sárgához. Na, pont ezt a korrekciót csináltam meg az új LUT-okkal, majd hozok példát, ha lesz időm. Kellett hozzá egy kis matek, igazi karanténprojekt volt :)

colorizer.net

(#20586) taranis válasza Teasüti (#20579) üzenetére


taranis
addikt

Hát most, hogy így nézem, nem az X-T4 kell, hanem az EOS R5 :D [link]
Teljesen hihetetlen ez a spec, pláne a Canontól. Én még várom, hogy valahogy mégsem igaz :)
Szerk: mondjuk az tény, hogy se ár nincs, se release date. Így könnyű ígérgetni :)

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#20587) MrChris válasza taranis (#20586) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez jelenleg elég csúcs specifikácó. Nekem már túl is mutat az igényeimen. A valós igényeken a mostani is. :DDD

Tuninger: Egyik eladó 88%-os, ebayen max obisapit vennék tőle, másik 715-ös kb. első termék eladó. Hát bátraké a szerencse.

(#20588) p_adam válasza taranis (#20586) üzenetére


p_adam
addikt

A végleges sorozatgyártású modell júliusban érkezik, persze a jelenlegi helyzet miatt késhet, vagy korlátozottabb lehet az elérhetősége (szokásos kiugróan magas indulóár így pont kapóra jön :)) )
A másik EOS R6 modell az 1DX III-hoz hasonló dolgokat tud majd, és az is bőven elég. Azt nem fogják is folyamatosan adagolgatni, hanem egyből bemutatják júniusban, tehát nem kizárt, hogy ezek ellenére az lesz hamarabb megvehető.

A C300 Mark III 4K S35mm DGO (dual gain output) szenzora szintén említést érdemel, 16+ lépéses lett a dinamikatartomány, a kiolvasás a későbbiekben más modellekben is elterjedhet majd. (HDR 1080p videó mód egyébként Canon kamerákban eddig is létezett, de beleégetett profillal, viszonylag gyenge felbontásban, lassú kiolvasással)

[ Szerkesztve ]

(#20589) hibavissza válasza taranis (#20586) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt a masinát még vagy 5 évig nem fogja birtokolni innen senki. Árban a Fuji GFX modelljei fölött nyit szerintem. Fotóban nem lesz nagy előrelépés viszont videós területen valahol a 40 000 dolláros ligában van a tudása a szagértők szerint. Már ha igazak a kiszivárgott infók. Akkor lehet olcsóbb, ha erős rolling shuttert produkál és a profik nem fogják bottal sem megpiszkálni. Akkor lehet talán 2-3000 dollár között a váz nyitó ára. Jó lenne, ha Canon végre odapörkölne a Sonynak. Én drukkolok neki.

[ Szerkesztve ]

(#20590) p_adam válasza hibavissza (#20589) üzenetére


p_adam
addikt

Attól hogy valami tud 8K-t nem jelenti azt, hogy a tudása ott van, mint más 8K videokameráknak. A sima Canon Log nem tud akkora dinamikát, mint egy Canon Log 2 vagy Canon Log 3 és a rolling shutter sem lesz olyan jó, a kodek pedig rendkívül előforrásigényes (tehát hiába tud 10-bit 4:2:2-t belső felvétellel a drága CFExpress kártyákra, még így sem ésszerűtlen külső felvevőt használni SSD-re Prores-t használva.
Fotóban pedig ugyanolyan nagy előrelépés lesz a Canon eddigi előző generációs kameráihoz képest (meg még folyamatosan fogják fejleszteni tovább a firmware-it is), ez persze a négy éves termékciklussal el is várható.

Már korábban elmondták, hogy ez az 5D szinten elhelyezkezdő MILC kamera. tehát az árat is az 5D IV indulóára fölé lehet belőni (4000$/4000€).

(#20591) hibavissza válasza p_adam (#20590) üzenetére


hibavissza
veterán

A 8K nem sok értelmes embert érdekelhet. Ez hívószó az amerikai és ázsiai középosztály béli hobbista vásárlóknak. Ezt tudjuk. A többi pedig a tesztek függvénye. Én sem tartom valószínűleg, hogy ne egy zselézős, szűkített dinamikájú modellt dobnának ki. Megenné a profi kamerák piacát. Fotóban a két kártya lesz előrelépés. Végre fotózásból élő ember is vehet Canon MILC-et nem csak a kamikázék és hobbisták. Mondjuk a CFExpress még mindig dealbreaker lehet sokaknál. Eszement ára volt amikor legutóbb néztem.

[ Szerkesztve ]

(#20592) p_adam válasza hibavissza (#20591) üzenetére


p_adam
addikt

Azért a dinamika így is jó lesz, csak továbbra is lesz némi szeparáció a Cinema vonal mellett.

RAW videofelvétel esetén maximalizálható a dinamika (Tehát profi környezetben használható a Cinema kamera mellett), persze a fájlméret minden eddiginél elképesztőbb lesz, CFExpress nélkül nem volna elérhető. Ami valószínűleg a legidegesítőbb, hogy ebben a módban nem lehet kisebb felbontásban felvenni, pedig tökéletes lenne a RAW felvétel crop módban, sokkal kisebb fájlméret és rolling shutter, de ezt az 1DX III sem tudja, ez sem fogja.
Persze a crop nélküli FF 4k60p (vagy 4k120p, de valószínű lágyabb képpel) Panasonic szintű kombinált stabilizálással (minden f/2.8-as zoom stabilizált, minimális breathing, néma fókusz), AF problémák nélkül, Canon színekkel, bőven elég high-end így is.

(#20593) hibavissza válasza p_adam (#20592) üzenetére


hibavissza
veterán

Eddig minden Canon MILC a speckók alapján high-end videós cuccnak tűnt, sztán mikor kihozták kiderült, hogy csak a speckó és az árazás high-end és ismét valami bugyuta gépet próbálnak leerőltetni az userek torkán. Jó lenne végre, ha valaki a Sony tökére lépne, mert az árak kezdenek a csillagos égbe szökni a monopólium miatt. Szóval drukkoljunk. :)

(#20594) kovsol válasza hibavissza (#20593) üzenetére


kovsol
titán

Milyen minden Canon MILC?
M széria az soha nem volt high end.
Az R az egy nevetség tárgya volt a videó spec miatt. RP meg fotózásra is butított fos.

May the Force be with you!

(#20595) hibavissza válasza kovsol (#20594) üzenetére


hibavissza
veterán

A GX80 ról nézve más a high-end fogalma, mint A73-ról :D

(#20596) Tuninger válasza hibavissza (#20595) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Taranis véleményét adom: várom hogy mi lesz benne a dealbreaker. Remélem csak az ára.

Ami rosszul hangzik, hogyha az R6 lesz az 1Dx Mark III-nak a MILC változata, és az 1D az 6500 eur, akkor az R5 árát még tippelni sem merem.

De ha meg 5D IV utód Milc stílusban akkor 3500 eur. Annyiért meg állva hagyja a mezőnyt. Bár ennyiért nekem out of range, drukkolok neki hogy ez a forgatókönyv jöjjön be, kb minden gépnek lenyomná az árát. És egyszer majd talán én is vehetek egyet 2 év múlva :D

(#20597) vond válasza hibavissza (#20593) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És az a durva, hogy szerintem a Panasonic pl. megtehetné, vagy legalább megpróbálhatná. De inkább kotlanak továbbra is a CDAF-en, még a FF vonalon is.

Meg direkt visszatartanak videósoknak elengedhetetlen fícsöröket, csak hogy védjék a drágább vázakat. Szerintem sokkal nagyobbat szakíthatnának a piacból, ha pl. lehoznák MFT-re a személyre szabható lineáris MF-et a Full Frame vázakból.

Szerintem rengeteg mozgóképes ember választaná a rendszert és a natív objektíveket, ha ezt a két dolgot meglépnék. De csak azért sem. Nem értem. :F

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20598) p_adam válasza Tuninger (#20596) üzenetére


p_adam
addikt

Az R6 az R5 alatt, és az EOS R felett helyezkedik el, az A7SIII megfelelője (ha az R5 4000$, akkor ez 3000$)
Valószínűleg LP-E6NH akkumulátort kap mindkét kamera, de a kereső és az LCD gyengébb lesz benne, és a felső kijelző is kimarad (tehát nem követ más MILC gyártókat és nincs több ugyanolyan váz más képességekkel).
Az 1DX III nagyobb akksival szerelt, gyorsabb, 'pro' modell (20fps mechanikus zárral is) és az sem kizárt, hogy nem ugyanaz a szenzor, bár az adatok alapján ez tűnik valószínűnek, így FF módban a 4k60p csak manuális fókusszal menni meg 30 perces limit, de ezeket leszámítva így is nagyon sokat fog tudni. Olcsó nem lesz, annyi biztos. De nem is jön ki minden évben újabb 'facelift' (csak szoftveresen)

[ Szerkesztve ]

(#20599) kovsol válasza p_adam (#20598) üzenetére


kovsol
titán

1DX mk3 nem tud mechanikus 20fps-t. Elektornikus ami csak Live View módban van 20fps. Ha viewfindert is akarsz használni akkor 16fps mechanikus.

Az a kamera igazán Live View módban teljesedik ki, és tükrös módban az AF is butított. Jól látszik, hogy egyszerűen már a MILC -ből tudnak többet kihozni.

Az R5 az 1DX Mk3 Live View -ban lévő fókusz rendszerét kapja meg, és 20fps elektornikus és 12fps mechanikus zárral.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20600) p_adam válasza kovsol (#20599) üzenetére


p_adam
addikt

Hülyeséget írsz mindkettőre, az 1DX III LiveView módban 20fps mechanikus és elektronikus zárral is.
Az R5 pedig 12fps mechanikus és 20fps elektronikus zárat tud (az előzetes infók alapján R6 is ugyanezt fogja tudni, de még nincs megerősítve)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.