Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20151) kovsol válasza Teasüti (#20150) üzenetére


kovsol
titán

A teleobjektíveken is szokott lenni 2-3 állású stabilizálós kapcsoló. Érdekes, hogy az IBIS-nek viszont nincs ilyen jellegű kapcsoló. Pl a panning kapcsoló azért csak jó lenne, és akkor nem rángatna be úgy az oldal irányú mozgásra.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20152) Teasüti válasza kovsol (#20151) üzenetére


Teasüti
nagyúr

IBIS-t testre lehet szabni amúgy vhogy? Még nem is láttam olyan gépet, amin van ilyen. Szóval van neki vmi menüje, vagy csak on/off kapcsolható?

(#20153) kovsol válasza Teasüti (#20152) üzenetére


kovsol
titán

Én csak az A7III -ról tudok nyilatkozni, és itt ennyi van, hogy On/Off, Auto/manualis mm állítás.
Egyébként ha felpattintom pl a 100-400-t vagy a 200-600 -t, akkor by default elkezd együttműködni az IBIS és az OSS. Nem is lehet ilyenkor külön állítani őket. Érdekes ilyenkor ugye be lehet kapcsolni a panning módot, szóval az IBIS is tud hozzá igazodni ezek szerint.

May the Force be with you!

(#20154) taranis válasza Teasüti (#20150) üzenetére


taranis
addikt

Ja, de ilyen opció nincs sehol jelenleg nem? Te végül belevágsz az X-T4-be?

colorizer.net

(#20155) vond válasza theporcupine (#20148) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyjából ezt írtam én is. :) Bár én azért finomabb mozgásokhoz simán bevállalom, ahogy pl. itt is linkeltem. ;]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20156) Teasüti válasza taranis (#20154) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem valószínű. XT3 verhetetlen ár/teljesítményben (e-infin árakat nézve, ami nekem helyi vétel ráadásul) és elsősorban üzleti befektetésként választok.
Meg előnyösebb ha ugyanolyan a két a gép, így csukott szemmel tudom használni őket.
Amíg nem volt XT4 addig XH1-en filóztam második gépnek, de ugyanerre a következtetésre jutottam.
Fényképhez felesleges az IBIS, de még OIS nélkül is van élet.
Videóhoz meg ott a gimbal (én tuti nem leszek lusta monopod videós, az hótziher ;] ).
Üzemidőben a T3-mal sincs gondom fényképezésnél, mondjuk egy markolatot felpattintva simán kibírja az egész napos esküvőt - vagy cserélgetve kb 3-4 akkut az eddigi tapasztalat egy géppel (két géppel ez a terhelés is megoszlik majd).
Videó az más tészta, de ahhoz ha folyamatos felvétel kell, akkor külső akku a minimum. Szerintem az XT4 sem bírna ki egy egy órás ceremóniát egy aksival.
Mi volt még ezen a kettőn kívül? Film szim. engem hidegen hagy. A TIFF kimenet is.
A menü az tetszik, hogy ketté van választva de ezt már a T3-nál is így kellett volna. Vagy kellene rá frissíteni...

Ami valós előnyt jelentene számomra az a -6 EV-s fókusz és úgy maga a jobb AF. Prime obival esetleg az IBIS is adhatna még némi előnyt hosszabb záridőnél, de a bemozdulással nekem a T3-nál sincs problémám. Meg az AF is élhető számomra T3-on. Vagy hát más kiismertem annyira, hogy hatékonyan tudjak vele dolgozni.

Illetve egy dologért ölni tudnék: egy rendes 3rd party támogatásért a gimbal gyártók részéről.
Nem tudom a DJI támogatja-e már az elektronikus fókusz pull-t a gimbal-jain egy épkézláb USB vezérléssel. De hogy a Zhiyun szarik rá nagy ívben, az nekem egy hatalmas tüske a szememben. Ha XT4-nek csinálnának egy full kompatibilitást mint a Sony kamerákhoz, akkor azért már újragondolnám a dolgot. XT3-hoz meglepne ha jönne támogatás már így, hogy nyugdíjjazzák.

Szóval nem. Nem éri meg a a dupla árat. Ha első gépet választanék, akkor viszont ebbe fektetnék be, az nem vitás.
Viszont ha te váltasz, akkor átveszem a T3-asod occsóért. :P

[ Szerkesztve ]

(#20157) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Rendeltem egy tabletet, és mellé jár egy micro SD, felfogom használni videóra, kíváncsi leszek miként muzsikál.

(#20158) MrChris


MrChris
nagyúr

Talán neketek is feldobta a youtube, de azért linkelem ezt a nagyon utólag stabilizált felvételt. Tulajdonképpen én az ottani videókért, képekért várnám az újra Holdra szállást, meg a Mars látogatást.
Még tovább lehetne javítani ezt a filmet, mert végigpásztázta a kamera a területet ezért abból ki lehet pótolni a croppos részt mint a Kennedy gyilkosság felvételen.

[ Szerkesztve ]

(#20159) _q válasza Kukcaman (#20157) üzenetére


_q
addikt

Szerintem bírni fogja a G80.

(#20160) Teasüti válasza MrChris (#20158) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt mondják az okosok, h felesleges még egy Holdra szállás. Már nincs mit felfedezni a közvetlen szomszédunkról.

(#20161) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
sorry ha rossz helyre írok, de nem találtam a megfelelő topikot.

hobbi termék videózáshoz, illetve kisebb helyszín (szobában) megvilágításához keresnék lámpákat, de nem tudom merre induljak. szeretném a költségeket a lehető legalacsonyabban tartani a fényeket illetően. van pár videós led panelem (viltrox, yongnuo), de azok picik - on cam. lámpák, bár egész jó fényük van.

tudnátok adni néhány hintet? mit érdemes venni? esetleg merre nézelődjek?
- illetve szeretnék még valami magenta és cyan megvilágítást is, ha úgy adódik.

előre is köszönöm a segítséget! :K :B

markbellus.hu 

(#20162) vond válasza TBMC (#20161) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pénzed mennyi lenne rá? ;]

Erre a felhasználásra, a nem túl húzós kategóriából én valószínűleg egy Godox SL60-at vennék, valami jó nagy softbox-szal, vagy dome-mal. Van akkus változata is, ha esetleg használnád terepen is (SLB60).

Plusz 1-2 derítőlap, de fill, meg kicker fénynek szerintem használhatod akár a meglévő, gyengébb paneljeidet is.

Színes hangulatvilágításnak meg pl. 1-2 YONGNUO YN360 RGB. Ez egész olcsó is. Vagy ott a YN600 RGB kistepsi. Az egy pár fokkal erősebb. Ha nem kell a full RGB skála, akkor színes gélekkel, fóliákkal is operálhatsz a meglévő, egy/kétszínű LED lámpáidon.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20163) hibavissza válasza Tuninger (#20146) üzenetére


hibavissza
veterán

Mert szeretném úgy használni a kamerát, hogy normális felvételt kapjak, de ne kelljen állandóan gépészkedni. Sajnos full autó módban a kamera képes akkora ugrással nyitni, zárni a rekeszen ami már nagyon meglátszik a felvételen. Érdekes, ha egy sötét területről ráfordulok egy világosra és vissza elég folyamatosnak tűnik. A "rántás" viszonylag csekélyebb fényerő különbségek egyelésénél látható. Szóval még az is lehet, hogy rosszul van megírva a blende szabályzó algoritmus. A Pana 25 f1,7-nél láttam erről tesztet és az obi blende ugrott 2 állásban, a többiből egyenletesen mozgott.
A kiindulási probléma egyébként, hogy auto ISO nincs manuális videónál, illetve van, ha fotó manuál módból indítom, de ekkor nincs expo korrekció lehetőség.

Nagyon kéne már váltanom.

(#20156) Teasüti: ennyire gazdasági oldalról közelítve nem tudom hogy jött képbe a Fuji. Sonyra sokkal olcsóbb egy obipark kiépítése. Persze 2-3 obinál ez még nem tétel, de ha videózol, fotózol pénzért 2-3 obi nem elegendő.
Mondjuk az új lédigaga klip is szifonnal készült.... :D

[ Szerkesztve ]

(#20164) vond válasza hibavissza (#20163) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"auto ISO nincs manuális videónál" - Akkor még egy ok, hogy válts G9-re, vagy GH5-re. ;] Jó, tudom, te a komplett renszert cserélni szeretnéd. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20165) hibavissza válasza vond (#20164) üzenetére


hibavissza
veterán

Manapság más vágyak birizgálnak. Egy rendes burkolóért szopok-nyalok :D

(#20166) Teasüti válasza hibavissza (#20163) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Melyik Sony tud 4k/60-at? Jah, egyik se. ;]

Másfél éve a P4K és XT3 jöhetett csak szóba videós képességek terén (illetve ott a GH5 természetesen, de az vmiért nem érdekelt).
Fuji lett végül, mert fotózni is akartam.
Azóta se bánom, a legjobb all-rounder a piacon. Ezt a címet most átvette az XT4, de ár/teljesítményben az XT3 még így is ráver az összes piaci szereplőre jelen pillanatban.

[ Szerkesztve ]

(#20167) Teasüti válasza hibavissza (#20163) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy nem is arról van szó, hogy nagyon gazdasági okok lennének. Meg tudnám venni az XT4-et is, max két hónappal tovább spórolok. De nem látom értelmét elszórni rá cirka 800 euróval többet, hogy kapjak egy IBIS-t. Anélkül is tudok dolgozni.
Akkor már inkább obit veszek azon a pénzen. :K
Még fáj a fogam egy 16-55-re és egy 56/1.2-re.

[ Szerkesztve ]

(#20168) _q válasza Teasüti (#20167) üzenetére


_q
addikt

Angliában ilyenkor vannak munkáid vagy ott is holtszezon van esküvők terén?

(#20169) taranis


taranis
addikt

Slashcamen volt egy teszt 8K vs 4K-ról, németül tudók előnyben: [link]
139 résztvevője volt a tesztnek, a részletekbe nem megyek bele, de az jött ki, hogy 2 méterről egy 88 inches képernyőn sem igazán látták a különbséget.
A konklúzió az volt, hogy a gyártók nem igazán örülhetnek ha ez beleül a köztudatba, mert senkit sem fog érdekelni a 8K otthonra.

colorizer.net

(#20170) Márton válasza taranis (#20169) üzenetére


Márton
nagyúr

úgyvan!
88-on olyan 1.5 métertől van értelme..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20171) vond válasza taranis (#20169) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A hülyéknek mindentől függetlenül is el lehet majd adni. :U Csak egy kis bugyuta reklám, meg hírverés kell hozzá. Vagy még az sem.

A 4K 40-50 inch-nek sincs értelme 1 méteres nézési távolság fölött, mégis veszik. Mondjuk más már nem is nagyon van. De amikor volt, akkor is az UHD-t erőltette a tömeg. Aztán így változott a kínálat is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20172) Márton válasza vond (#20171) üzenetére


Márton
nagyúr

Valamit benéztél.
4k 50"-en 2m-ig bőven látható.
Ok, 10/10-es szem kell hozzá, nekem szerencsére még olyan.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20173) Tuninger válasza Márton (#20172) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ezért lősz a5100zal. mert annyira penge a képe :D

(#20174) vond válasza Márton (#20172) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én akárhol nézem, mindenhol 1 méter körülit látok UHD 50 inch-hez. Nekem csak 49" FullHD-m van. Kb. 2 méterről nézem, és egy nyomoronc pixelt nem látok rajta, pedig nekem is 10/10-es a szemem. Na jó, 9,5-es. :D

De egyébként nem ez volt a hozzászólásom lényege. :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20175) Teasüti válasza _q (#20168) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Holtszezon. :)

(#20176) Márton válasza Tuninger (#20173) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, a fotók leesnek a tv-ről. Fotózom is.
A videóban nem jeleskedik az a5100, már említettem, hogy az 50e Ft-os WX350-em élesebb fhd-t készít. De van Gopro6-om is, éles 4k/60-nal.

Vond:
Itt pont azt írja, hogy 1m körül 50"-en már a 8k-nak van értelme
[link]

azért csak kommentelhetek, pontosíthatok, ha kapcsolódik a szakmához nem :F

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20177) vond válasza Márton (#20176) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, igen, nem mindegy, hogy mit vizsgálunk. Hogy mikor használod ki teljesen az UHD-t, vagy mikor van egyáltalán minimális különbség a FHD-hoz képest. Ilyen szempontból rosszul fogalmaztam azzal, hogy nincs értelme. :B Mondjuk írtam 40"-et is, ott már tényleg nincs. :D

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20178) _q válasza Teasüti (#20175) üzenetére


_q
addikt

Ilyenkor mit tud csinálni egy fotós? Tudsz más témájú munkákat vállalni?

(#20179) Tuninger válasza Márton (#20176) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nagyon messze van a 4K-tól a Hero 6... ha részletességet nézünk.
4K 30fps 4:3 módban képközépen van valahol 1080p és 2.7K között a képrészlet mennyisége. A szenzor tudná, az obi viszont nem. Ha az obi tudná akkor a codec kevés. (tesztelve)

Nem is olyan nehéz tesztelni: lőj egy raw fotót és csinálj ugyanonnan egy videót, rakd be egymás mellé NLE-be és zoomolj bele 200%-ra (tehát 1080p-re) Ha 1080p kijelzőn nem látsz különbséget a zoomolt és a nem zoomolt kép minősége között, akkor tudja a 4K-t.

szerk: ja és 4K wideban a 4:3-os szenzor felső alsó részét nem használod és a stabi miatt még belezoomolsz digitálisan 10%ot

Gondolkodtam már rajta hogy csinálok egy 4K vs 1080p videót nagyszájú haveromnak hogy na nagyokos most mond meg melyik melyik.

[ Szerkesztve ]

(#20180) Márton válasza Tuninger (#20179) üzenetére


Márton
nagyúr

jó, ezt csak az 5100 videójára kontrézva írtam.
ahhoz képest nagy előrelépés.. Kb. 720p vs 1440p

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20181) _q válasza Tuninger (#20179) üzenetére


_q
addikt

Én 4k-t nem is használom, mert asszem ott nincs stabilizálás, ezért max 2.7k-ra szoktam állítani. Lehetne jobb minőségben. Hero 7 már szebb képet ad 2.7k és 4k esetén is? Nem sokat esett az ára, nem biztos, hogy megéri lecserélnem a 6-ost rá még.

(#20182) kovsol válasza _q (#20181) üzenetére


kovsol
titán

7 black 4K 50/60 wide ban is tud hypersmooth stabit is.

May the Force be with you!

(#20183) Tuninger válasza _q (#20181) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Képfelbontásban nincs különbség a Hero 4/5/6/7/8 között.

De GoPro-t kevesen használnak Protuneban, letekert élesítéssel, out of box, protune nélkül mindig a legújabb gopro adja a legjobb eredményt összhatás tekintetében.

Hero 7-nél wide-ban használva bolhalábszárnyi differencia van a 2.7k és a 4k között (low sharpnessel). Persze ha alapbeállításon használod a teljesen más élesítés kihozza mennyivel királyabb a 4K....

Egyébként okosan van belőve az az élesítés, a youtube pont annyit maszatol rajta hogy tök jól fog kinézni, ráadásul codec friendly.

Egyészrevétel: 4K 4:3 wide-ban 24fps-en Standard stabit tud a Hero 7, ami pont ugyanannyira hatékony mint a Hero 6 stabija. Azt hittem a "Standard stabi" max Hero 5 szint lesz.

(#20184) hotkar


hotkar
aktív tag

Sziasztok!
Olympus E-M5 II-vel fényképezek, és néha videóra is használom (nem üzletszerűen, csak utazási élmények, stb.)
Sikerült végre egy olyan anyagot (videót) találni, ahol elmagyarázzák, hogy mit hova érdemes állítani Movie módban (erről ugyanis a gépkönyv egy nyomorult sort sem ír).

Megértettem, hogy a processzornak időt kell adni a képfeldolgozáshoz, tömörítéshez, stb., ezért pl. a záridőt a képfrekvencia felére (vagy még rövidebbre) illik állítani. Zajcsökkentést kikapcsolni, hogy azzal se kelljen neki szöszmötölni.

De: nem értem, hogyan lehetséges az, hogy a 25, 30, 50 és 60 fps képfrissítéshez ugyanakkora bitráta tartozik (kb. 50 Mbps)? Nincs ebben valami huncutság?

Érdemes 50 fps-re gyúrni (feltéve, hogy van elég fény), vagy maradjak 25-nél? Sokszor szoktam "svenkelni", tehát kvázi nálam a képen minden mozog, így elég sok dolga van a képfeldolgozónak.

Köszönet előre is.

(#20185) Tuninger válasza hotkar (#20184) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért állítod a záridőt a képfrekvencia felére, hogy valósághű mozgás elmosásod legyen. A képfeldolgozónak teljesen mindegy hogy 1/25 a záridőd vagy 1/4000.
Zajcsökkentést azért érdemes kikapcsolni hogy minél több részleted maradjon, utólag szűrve sokkal szebb eredményt lehet kapni, viszont az E-M5 II-nél szerintem hiába kapcsolod, csak fotónál aktív a feature.

Az 50Mbps elég mindegyik képkockaszámhoz, de igen, 25 fps esetén kevésbé lesz tömörítve egy képkocka. Mivel a gép nem tud LOG-ban venni, szinte sehol sem fogod hátrányát tapasztalni ha magasabb képkockán megy azonos bitrate-tel.

Ha 50 fps-el veszel fel, tudsz lassítani utólag ha 25 fps a végső videód. Ha 50 fps a végső videód az "homevideós", ha 25 fps az "filmesebb". Azt használd amelyik jobban tetszik.

(#20186) hibavissza válasza vond (#20171) üzenetére


hibavissza
veterán

A 4K 40-50 inch-nek sincs értelme 1 méteres nézési távolság fölött

Ezzel vitatkozom. Mindig feltűnik ilyen állítás és feltételezem, hogy aki állítja az alappal mondja. Három ok merül fel bennem magyarázatként: 1. nem jó a szemed, 2. csak organikus, mozgó dolgokat nézel, 3. pixel gap nélküli kijelzőt hoztak neked az ufók. :)

(#20166) Teasüti: majd a következő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20187) DanielLong válasza Tuninger (#20185) üzenetére


DanielLong
senior tag

Tudnál még ilyen alap okosságokat mondani a videózáshoz? Én Pana GX80-nal fogok hobbi szinten vlogot csinálni (korábban már írtam, hogy interjúhoz hasonló szitu két személlyel), de nem jutottam még el addig, hogy komolyabban belemélyedjek a technikai leírásokba.
Érdekelne, hogy bent milyen ISO értékkel érdemes dolgozni, érdemes-e kikapcsolni az IBIS-t, ha rögzítve van a kamera, milyen fénymérési mód a célszerű (pont vagy átlag), 25 vagy 24fps-t használjak, meg igazából bármi egyéb, ami eszedbe jut. Mások tanácsait is szívesen veszem! :)

(#20188) Tuninger válasza DanielLong (#20187) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Rakd full automatára, és kezdj el vlogolni, majd postold ide, és mondjuk min kell javítani. Nem a zaj vagy a háttérmosás dönti el hogy élmény lesz e nézni a felvételt

(#20189) _q válasza Tuninger (#20185) üzenetére


_q
addikt

Ja igen más lesz ami miatt nem használom a 4k a Hero 6-nál, mert halszemes megjelenítésben tudja csak a 4k-t vagy talán még 4:3-ban, de hagyományos widehoz már a 2.7k opció csak. Én protune-ra tettem a beállítást, hogy utólag tudjam színezni, tehát akkor így látnom kellene a különbséget, de a halszemes dolog miatt nem használom, inkább marad a 2.7k. a Hero 7 a stabi miatt lenne jó, azért a 6-nál oda kell figyelni a ninja mozgásra, de még akkor is visz bele rázkódást.

(#20190) Teasüti válasza _q (#20178) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Dolgozik a főállásában és marketingel, mint a qrva élet. :D

(#20191) vond válasza DanielLong (#20187) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Már készül Tuninger összefoglalója, abban biztos lesznek ilyenek is. :)

Csak gyorsan a kérdéseidre:

- Ha rögzítve van a kamera, akkor kapcsold ki a stabilizátort.

- Ha nem változnak a fényviszonyok (feltételezem, hogy nem), akkor full manuálban lődd be az expót videóban, így a fénymérést sem a gép végzi, meg az érzékenységet is te állítod be a megfelelő világosságú képhez.

- Ha van esély rá, hogy TV-ben is lemegy majd az anyag, akkor 25, vagy inkább 50 fps-ben vedd (nyilván ez utóbbit csak FullHD-ben tudja a GX80). Ha kizárt, akkor mehet akár 24 (23,976) fps-sel is, elvileg kicsit "mozisabb" lesz a videó.

Ha jól emlékszem, GX80+12-32-vel forgatnál. Ebben az esetben én fix f/5.6-os rekeszt állítanék be, így a tele végén lesz egy kis szeparációd is, és ha esetleg "kitekered" nagylátóra, akkor sem változik az expó. Ehhez 1/50-es záridőt (50 fps-nél 1/100-ot), hogy tartsd a "180 fokos szabályt", bár sok mozgás gondolom nem lesz az interjú alatt. Az érzékenységet meg szintén kézzel a megfelelő expóhoz lődd be. A kiégésre figyelj, hogy ne legyen. Zebrát is kapcsolhatsz hozzá segítségként. Nyilván minél kisebb az ISO, annál jobb, de próbálj meg 800-1600 alatt maradni. Képprofilnak szerintem a Natural a legjobb választás a GX80-on is, de próbálkozhatsz a többivel is.

(#20186) hibavissza: Ha te mondod. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20192) TBMC válasza vond (#20162) üzenetére


TBMC
addikt

hálásan köszönöm! :R :K

markbellus.hu 

(#20193) hotkar válasza Tuninger (#20185) üzenetére


hotkar
aktív tag

Neked is és vond-nak is köszönöm a tanácsokat, sokat segítettetek. :R

(#20194) Teasüti válasza hibavissza (#20186) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pixel gap? Ez most komolyan egy lehetséges opció? :N Eddig azt hittem jó a szemem, de én a szúnyoghálót még VR szemüvegen kívül soha egyetlen képernyőn nem láttam. Esetleg a crt tévét leszámítva, ha ott ültem előtte gyerekként az orrommal érintve az üveget...

(#20195) hibavissza válasza Teasüti (#20194) üzenetére


hibavissza
veterán

Eddig azt hittem jó a szemem

Ennyi. :)) 55-60 centire ülök a 23-as fHD paneltől. Folyamatosan látom a csirkehálót, ha nem a tartalomra koncentrálok. Pontosan ezért nem vettem anno nagyobb monitort (akkoriban elérhetetlen volt a 4K). Hivatalosan a fHD 55-60 cm-es távolságból 21-22 colig ajánlott.

Persze aláírom és teljesen megértem, ha valakit ez nem zavar. Három okot is leírtam miért. :D

(#20196) DanielLong válasza vond (#20191) üzenetére


DanielLong
senior tag

Köszi a hosszú választ! Bevallom, már kezd elmenni a bátorságom ettől az egész vlog dologtól. :))
A partnerem még nem tett hozzá semmit, meg mondjuk nem is az a kreatív alkat, én meg a kétségek tengerén úszom. :D Tegnap úgy tűnt, hogy minden megvan már végre, de aztán felraktam a frissen megérkezett hátterem és rájöttem, hogy ez túlságosan is tükröződik.
Erről az ikeás rolóról van szó. Pontosabban három ilyen egymás mellett. Tudom, ez több sebből is vérzik, mert 3 ilyet egymás mellé rakni amúgy is totál hülye ötlet, de nem igazán találtam semmi mást legalább 2,5m szélességben és 2m magasságban.

További nehézség, hogy nem is otthon vagyok, hanem Ausztriában és itt nincs semmilyen olcsó fotóeszközös bolt, csak az Amazon. A fal festése sem jöhet szóba, mert csupán 2,1m széles és csak egy karnissal tudom kilógatni a hátteret a nyitott térbe, így szélesítem ki 3 méterre. Most már úgy vagyok, hogy így jártam, holnap mindenképp forgatunk valamit és majd utána változtatunk.

Háttérre milyen ötletetek lenne még? Egyedit akartam, ami nem jön szembe akárhol. Gondolkoztam is valamilyen vászon anyag megfestésén, csak garázs híján ezt elvetettem.

(#20197) vond válasza DanielLong (#20196) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ne gondold túl, és főleg ne veszítsd el a lelkesedésedet. :N Az alapokra már kaptál választ többször is. Toljad, aztán ha lesz produktum, arra lehet reagálni, meg tanácsokat osztogatni, hogy legközelebb mit kellene máshogyan. :)

Hirtelen háttér ötlet: Bemégy egy méteráru boltba, válogatsz pár frankó "vásznat", aztán felfűzöd őket egymás mellé egy karnisra. Szín paletta ötleteket meg milliószám találsz a neten. Használtruha bolt van arrafelé? Ott még olcsóbban tudnál vásárolni.

Vagy egy másik: Nem tudom, mekkora TV-d van (van-e egyáltalán), de egy 55-60" körüli képernyő elé már simán le lehet ültetni embereket interjúztatni. Nem néz ki hülyén, és ekkora képátló már a hátteret is szépen kitölti. Aztán erre meg ugye azt raksz, amit csak szeretnél.

Ha emellett döntesz, akkor a frekvenciára, záridőre fokozottan ügyelj, hogy ne legyen banding. Ne csak a kamera képernyőjén nézd vissza, hanem csinálj teszt felvételeket, és ellenőrizd le rendes monitoron, TV-n is.

De egy rendezett polc, vagy szekrény elé is simán le lehet ülni. Megvilágítod pár, főfénytől eltérő színű lámpával, rejtett led csíkokkal, ilyesmi, és máris van egy egyszerű, de mutatós háttered. Csak egy példa néhány tíz dollárból. Ennek a csávónak a videóit egyébként is nézegethetnéd. De van sok értelmes Youtuber, akik hasonló területen mozognak. Kezdők elég sok hasznos tudást tudnak felszedni így. :K

(#20192) TBMC: Ez az olcsó RGB DMX setup számodra is érdekes lehet. ;)

(#20193) hotkar: ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20198) *Ropi* válasza _q (#20178) üzenetére


*Ropi*
félisten

Millió mindent lehet csinálni: egyrészt egyre több a téli esküvő - a szigorú értelemben vett szezon már évek óta nem tavasztól őszig tart, hanem gyakorlatilag az egész évben és csak az szab határt, hogy mikor akar munkát vállalni a szolgáltató, mert párok kb. mindig vannak. Lehet csinálni szezonális / tematikus sorozatokat is (Karácsonyi, Valentin napi, családi fotózások), etc...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20199) _q válasza *Ropi* (#20198) üzenetére


_q
addikt

Ezekhez amit írsz akkor a marketing kell erőse, ahogy Teasüti írja, hogy átmeneti időszakban, mikor kicsit nagyobb az üres idő, keresni az egyéb lehetőségeket. Másod állásban nem is akkora gond, de főállásban biztos nehezebb, legalább is amíg nem futott fel a vállalkozás annyira, hogy az emberek maguktól keressék fel a szolgáltatót.

(#20200) vond válasza _q (#20199) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Engem rendesen meglepett (főleg, hogy nem is foglalkozok vele), de áprilisra már van két koprodukciós, augusztusra meg egy saját esküvői melóm. :) Fiatal még az év, de ez már így is több, mint vártam. ;]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.