Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20951) Kukcaman válasza hibavissza (#20950) üzenetére


Kukcaman
senior tag

(#20952) Kukcaman válasza Kukcaman (#20951) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Csináltam mellé mintaképeket.
Standard 0 beállítással
5500K-értékkel. (a PS alapérték színei megegyeznek az eredetileg látottakkal )

(#20953) MrChris


MrChris
nagyúr

Melyik programmal lehet .mov-t darabolni amit a DR is be tud olvasni?

(#20954) vond válasza MrChris (#20953) üzenetére


vond
MODERÁTOR

FFmpeg. ;] De már küldtem privátot is. ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20955) _q


_q
addikt

Csináltam pár teszt videót Panasonic G80 vs Sony A7III. Ha esetleg valakit érdekel, akkor drive-ban megtalálhatóak a felvételek: [link]

Van benne 1080p, 4k, Super35, séta (direkt nem túl óvatos, de azért odafigyelve egyenletlenebb füves talajon), egyhelyben álló felvétel, low light és dinamika tartomány teszt is. Pana esetén gyári CinelikeD (csökkenthettem volna a kontraszton és szaturáción mert még így is elég erősnek tűnik, de gyári beállításon maradt), Sony esetén Slog2-be vettem fel a videót. Záridő mindig 1/50, 25fps, rekeszt igyekeztem úgy belőni, hogy helyes legyen az expozíció. ISO ahol nincs jelölve Pana esetén 200, Sony-nál 800.

Pana teljesen gyári beállításon ment a picture profil szempontból, sony esetén Tuninger által javasolt (köszönöm a segítséget ezúton is) 107+ zebra mellett készült a felvétel. A low light-ot elcsesztem, ott nem volt zebra a fényviszony miatt, így a sony-nál alul exponált lett.

Érdekes az eredmény számomra annak ellenére, hogy a végeredmény sejthető volt. Egyedül a stabi ami meglepett a G80-nál.

(#20956) vond válasza _q (#20955) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szuper, szeretem az ilyen első kézből származó teszteket. Én is ezért "szoktam" ilyeneket csinálni, mert remélem, hogy nem vagyok egyedül ezzel. :) Letöltöm, aztán meg is nézem őket. Köszi! :R

Tuninger kollégáé az A7III, vagy vettél egy olyat is? ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20957) _q válasza vond (#20956) üzenetére


_q
addikt

Szívesen veszem az észrevételt, sose csináltam hasonló teszteket.

Hosszú gondolkodás után jutottam el a vételhez. A G80-al nem sokáig tervezek már, előre kellett bele forgassam a sony-ba az árát, így eladásra kerül. Pár hétig még marad, amíg a sony-hoz kicsit jobban hozzá szokok.

(#20958) kovsol válasza _q (#20955) üzenetére


kovsol
titán

ISO3200 az még nem low light. :N :D
Ha slog2 -t akarsz használni akkor az expóra oda kell figyelni. Gondolom Tuninger kioktatott már.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20959) vond válasza _q (#20957) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, gratula! ;) Akkor csak megszülted a döntést. Mióta gondolkodtál rajta, egy éve? :DDD

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20960) Kukcaman válasza _q (#20955) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Gratula, jó választás :D
Az A7-nek a 1080-as felvétele jól látom hogy gyengébb mint a 4K-nak?
Beillesztem a PP-be kíváncsi vagyok mit lehet kihozni belőle.
A sétálós résznél az jutott eszembe, mint egy játéknak az FPSnézete.

[ Szerkesztve ]

(#20961) _q válasza _q (#20957) üzenetére


_q
addikt

Pana oldalról közelítettem meg :D Ott az ISO1600 a határ G80-on ahol már kicsit elkezd zajosodni, ISO3200-on meg már látványosan. Igen kaptam tőle segítséget, napsütésben az alapján járatm el, de esti viszonyokban elfelejtettem, mert nem volt ami emlékeztessen (zebra). Erre majd igyekszek figyelni ha slog2-t használnék.

(#20959) vond
Köszi. Asszem fél év kellett hozzá :D Nem szoktam semmit se elkapkodni, szeretem jól körbe járni a témát, mielőtt döntök.

(#20960) Kukcaman
Köszi. Igen 1080p gyengébb, mint a 4k, pedig nem gondoltam hogy látványos. Talán némi élesítés segíthet? A séta esetén meg igaz nem annyira stabil, de a pana meg eléggé beleránt, sony meg szimplán csak kileng. Ha ninja walk-al próbálkoztam volna füves terep helyett aszfalton, talán a pana berángások nem lettek volna. Lehet egy ilyen tesztet csinálok még.

Aki jobban ért hozzá tőlük kérdezem, normális a 1080p vs 4k közötti látványos különbség sony-nál? Úgy tudtam, hogy a sony 1080p hasonlóan viselkedik mint a Pana G9 vagy GH5 full hd-ja. Illetve ISO3200-nál már mint ha a sony is zajosodna kicsit 1080p-ben, pedig a sony híresen jól viseli az ISO emelést és nem zajosodik túlzottan.

(#20962) vond válasza Kukcaman (#20960) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, sajnos az A7III FullHD részletességben, vonalélességben "csak" jó, a GH5/G9 messze jobb nála. Az UHD viszont nagyon baba. :K

Megnézve a felvételeket, dinamikában kegyetlen nagy különbség van. De hát a szenzorméret nem hazudik. ;]

Jó lenne ha össze tudnám lőni a G9-cel is. Bár előbb még V-Log-ot is kéne vennem. :D

_q: Objektív mi van hozzá?

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20963) _q válasza vond (#20962) üzenetére


_q
addikt

Igen a dinamika nagyon durva számomra is, pedig tisztában vagyok a szenzor méret nem csak egy adat, de magam tapasztalva megint más.

Ezek után már értem, hogy miért választják sokan a G9-et vagy a GH5-öt. Videóra AF-tól eltekintve ár értékben nagyon jó lehet, képre a szenzor miatt talán kevésbé, de összességében nem véletlen gondolkoztam én is ilyen irányban se. Viszont július után baba fotóra és videóra is szeretném használni, oda pedig a sony AF, zajtűrés, hibridsége nagyon jól fog jönni, emiatt választottam. (Mint ha Tuninger is ilyen indokkal vette volna :D )

Egyelőre kit objektív van hozzá, ha majd jobban belejövök a váz kezelésébe és lesz értelme váltani akkor váltok, egyelőre a váz akkora előrelépés, hogy nem érem utol :D

Azt elfelejtettem írni, hogy Panánál 12-60 f3.5-5.6-ot használtam, Sonyra 28-70 f3.5-5.6, tehát mind a kettő egy átlagos objektív, így ebből adódóan akkora különbség nem jön. Gyújtótávolság ekv. 28 mm volt.

(#20964) Kukcaman válasza _q (#20961) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Franc tudja mi segít, ilyet még nem csináltam. Sony stabit nem megszóltam, hanem olyan mint egy FirstPersonShoteres játék :D . Szabadkezes sétát engedd el :))(Szóval kb a mozgásod annyiban kellene kimerülnie, hogy előre és hátra hajolsz)
Vond G9-el elég is volt, mint teszt :D

(#20962) vond: Pár "cinematic" videóban pedig nagyon jól néztek ki.

(#20965) _q válasza Kukcaman (#20964) üzenetére


_q
addikt

Igen a sétát amúgy G80-nál se erőltettem, max egyik lábról a másikra helyezve a súlyt imitáltam a mozgást. G9/GH5 alatt sajnos nem érdemes sétálni. Gimbalom van, ha kell mozgás akkor azzal fogom megoldani.
A sonys mozgás annyira nekem se jött át :D, de sejtem mire gondolsz láttam én is már olyan videót, de asszem ott akció kamerával oldották meg.

(#20966) Tuninger válasza _q (#20961) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az in-camera élesítés sokat segít, most a PP7 slog2 profilt használod, ahol -7-en van a detail. -3-ra nyugodtan emeld fel, én 0-án használom már jópár hónapja, az sem ördögtől való.
Viszont soha nem fog úgy kinézni a 1080 mint a g9 vagy GH5-nél, próbáltam mindent. Szerencsére azért nem rossz, a 4K meg -7en is patika.

Egy érdekesség: ha az ISO3200-as felvételeknél ISO25600on mentél volna, teljesen zajmentes lenne a kép. Slog2 esetén minden ami a 40 IRE alatti tartományban van, az zajosodásra hajlamos. ISO800-on is. Ez a log működéséből fakad.

Hivatalosan ha a középszürkét 32IRE-re expózod akkor jó az expód, de akkor még kicsit zizis a kép, igaz zajszűréssel feltakarítható könnyen. Ekkor a legnagyobb a dinamika. Ha 46IRE-re expózol, vagyis úgy ahogy egy fujit kellene 0-ra, az a sonynál +1EV-nek "minősül" és az totál zajmentes eredményt ad. <-- ezt már beszéltük régebben de a gyakorlatban többször kell látni hogy felfogja az ember mit is jelent.

(#20967) MrChris válasza _q (#20965) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha egy sima állványt teszel alá és steadis stílusban kezeled nagyon sokat segít, többit meg 'kiveszi' a stabi, próbáld ki a Sonyval. Terpesztett állás, középoszlop kihúzva.

(#20968) kovsol válasza _q (#20961) üzenetére


kovsol
titán

1080p esetében details ne -7 legyen. -3 és 0 között. Akkor élesebb eredményed lesz.

Latom Tuninger megelőzött.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20969) _q válasza Tuninger (#20966) üzenetére


_q
addikt

Köszi. Slog-hoz nem nyúltam eddig, most viszont akkor átállítom és majd figyelek jobban az ISO-ra. Szokatlan, hogy más gondolkodásra van szükség, na meg az infó is sok :D

(#20968) kovsol
Köszi neked is, megnézem a -3-at.

(#20967) MrChris
Most hogy írod, használtam korábban az állványt hasonlóra. Kitekertem az egyik lábát és monopod-ként használtam, valóban sokkal jobb volt a pana. Pár napja volt Brandon Li-nek is egy videója hasonló témában: [link]

(#20970) hibavissza válasza Tuninger (#20966) üzenetére


hibavissza
veterán

A7-en hogy lehet 46IRE-re expózni a középszürkét?

(#20971) Tuninger válasza hibavissza (#20970) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Be tudod állítani hogy a zebra pontosan milyen világosság értéken jelenjen meg. Pl: 46, +-1. Lehet allitani a tól-ig értéket, na meg persze kell hozzá egy grey card is.

Szerintem körülményes így használni (tény, postban LUT barát), én továbbra is az ETTR-re esküszöm.

(#20972) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

_q tesztjéről újra eszembe jutott egy régi gondolat.
A nagy tartománynál szépen látszódott a sötétebb sarok és az égbolt egyaránt. G80-nál lehetetlen? Értem! Már igyekszem csak a földet, vagy csak az égboltot felvenni, nehogy bebukjon, vagy kiégjen. Esetleg pont kiegyensúlyozni 50%-ra(fényképnél még megoldható( :D ).
Tehát a kérdés arra vonatkozik, hogy kicsit alulexponált legyen a kép, ha égbolt+föld is benne van? (amíg a zebra engedi).
Múlt heti példázat.

(#20973) Tuninger válasza Kukcaman (#20972) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem legyen úgy exponálva a felvétel hogy az domborítsa ki a lényeget. Kraig Adams utazós videói erre az ékes példa.
GoProval én mostanság már nem lövök flatban. Beállítom az expót úgy hogy a bőr tökéletes legyen és minden a helyére kerül.
A te példád is tökéletes a jó expóra.

A GH5 dinamikája vlogban kb 2 EVvel marad el a sony slogtól. 12 ev vs 14 ev papíron, 11 és 12.5 kb a gyakorlatban

(#20974) MrChris válasza Kukcaman (#20972) üzenetére


MrChris
nagyúr

_q G80 mintája egy kicsit sántít, valszeg egy Natural, vagy Standard profillal lőtte, ami elég hamar feketébe csapta a sötétebb részeket. Másrészt G9-el ennyire talán nem rossz a zaj helyzet, video ISO-ban lényegesen jobb mint a 16megás szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#20975) Kukcaman válasza Tuninger (#20973) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi, ez jó példa. Akkor ne próbáljam minden áron megmenteni az egész felvételt, hanem koncentráljak a lényegi részre.

MrChris: Csak az érdekelt, hogy megoldható a nagyon sötét rész, és az égbolt normális megjelenítése. Igen, láttam, hogy rendesen bebukott a benti felvétele.

(#20976) _q válasza MrChris (#20974) üzenetére


_q
addikt

Nekem is fura volt, de cinelikeD-re volt állítva pedig. Viszont nem tekertem le a szaturációt, se a kontrasztot, lehet emiatt hasonlíthat a standard profilra. Régen mindig letekerve használtam és akkor "flat"-esebb volt.

(#20977) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Következő témához. Még csak szögeket próbálgattam.

(#20978) _q válasza Kukcaman (#20977) üzenetére


_q
addikt

Vannak benne jó részek. Általánosságban szerintem az ad látványos eredményt, ami nem a megszokott nézőpontból van videózva és ez a te felvételednél is így van. Nehéz jól elkapni, egy ilyen motoros témánál meg a biztonságra is érdemes törekedni. A szín direkt ilyen lesz?

(#20979) Kukcaman válasza _q (#20978) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Egyedül az utolsó előtti jelenet aminek jó a színe. Többi nappal szemben, az mind kuka. Aranyórát kell majd megcsípnem. Meg eső utáni időszakot.
Biztonság meg Heliossal fog menni, ami kicsit mintha homályos lenne messzebbre.
Most kellene a 120fps :))

(#20980) _q válasza Kukcaman (#20979) üzenetére


_q
addikt

Arra gondoltam a szín tekintetében, hogy olyan csernobilos vagy régi dokumentarista stílusú. Amúgy jól tud mutatni a 120 fps biztos, de egy 60-at visszalassítva is teljesen jó szerintem. Akciókamerád nincs esetleg a 120 fps miatt?

(#20981) MrChris válasza Kukcaman (#20977) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jók lettek a hangok. Egy nagy szélben lenne még állat kinézete. Csév?

(#20982) Kukcaman válasza _q (#20980) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Jaaa... Nagyjából helyre raktam a snitteket (nappal szemben kifakultak+ majdnem csak a sárga látszik a zöld helyett), erre raktam egy lut-ot azért mutasson valahogy. Majd egy üres réteget még raktam rá(ezen meg 40% a szaturáció).
Xiaomi Yi tud 120fps-t, de 720-ban.

(#20981) MrChris Utólag visszahallgatva tényleg jó :D 4ütemű hatást ad a 2ütemü. Meg a visszhang. Jó hogy említetted.
Mi az a Csév?

(#20983) MrChris válasza Kukcaman (#20982) üzenetére


MrChris
nagyúr

Piliscsév, krosszpálya, most látom van jópár ilyen hely. Valszeg akkor nem az, aszem 2003-ban voltam ott. :D

(#20984) Kukcaman válasza MrChris (#20983) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ez itt van a határban :)) még a hangjukat is hallom, ha kilépek a házból.

(#20985) narumon


narumon
őstag

Sziasztok!

Különböző okok miatt február óta nem jártam erre, nézem, hogy több mint ezer hozzászólás érkezett azóta. Videó fronton történt valami érdekes esetleg? :D (Tudom, hogy csak az történik de...)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#20986) vond válasza narumon (#20985) üzenetére


vond
MODERÁTOR

_q vett egy Alfahéthármat, a többi nem lényeges. ;] :D

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20987) mihulino válasza narumon (#20985) üzenetére


mihulino
tag

Frissítették a Sony A6500 firmwarejét, így már jobb a stabilizációja, mint a GH5-é.
Erre a Pana is frissített, így a GH5 14bites színmélységgel rögzít..
...amúgy semmi érdekes :D

(#20988) MrChris válasza narumon (#20985) üzenetére


MrChris
nagyúr

A vázadhoz kijött a 12 bites raw videó upgrade 16FÉ dinamikával, persze a 280fps 4k videót és globalshuttert se felejtsük ki. Ja mégsem :DDD

(#20989) hibavissza válasza MrChris (#20988) üzenetére


hibavissza
veterán

Én olyan fw upgrade-et várok a Panától, hogy lesz PDAF, de csak kikapcsolt stabival, HD-ban, 8 bittel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20990) *Ropi* válasza hibavissza (#20989) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én meg olyat, ami figyelmezteti az usert, amikor hang nélkül akar videót rögzíteni. ;]

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20991) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Twixtorral csináltam pár összehasonlítást. A fájlnevek adnak magyarázatot is :D

(#20992) Tuninger válasza Kukcaman (#20991) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Látványos! És a lassítás mértékéhez képest egész jó az eredmény. Viszont véleményem szerint csak relatíve lassú mozgásnál / kevésbé komplex háttér előtt lehet szép eredményt elérni, itt is artifactol minden...

Én meg az utólagos motion blurt teszteltem. Minél nagyobb a képkockaszámod annál jobb az eredmény: 25 fps-sel sok az képhiba komplex háttér esetén, 50fps 25p timelineon 1/50-es motion blurral jelentősen jobb. Még akarok csinálni egy 100 fps-es tesztet, majd feltöltöm az eredményt.

(#20993) Kukcaman válasza Tuninger (#20992) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Majd akkor belekalkulálom a hátteret is, ha lesz rá mód. Még alap beállításoknál volt a lassítás.

A motion blurnél lelassitottad az 50fps-t a 25fps seq -re?
Ami érdekelne.
Pl.: Nincs nálam polárszűrő, 60fps -t akarom használni vékonyabb dof-al mondjuk F8-al. Viszont fel kell raknom a shuttert 1/300-ra.
Normálisan megoldható a motion blur?

(#20994) Tuninger válasza Kukcaman (#20993) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem, a Motion blur mértékét állítottam utána hogy olyan legyen mintha 25 fps-es anyagra raktam volna. Nem volt lassítás.
60 fpsnél 1/120 lenne a cél, és nem polárral, hanem ND-vel sötétítesz.
Viszont mivel még tovább akarsz lassítani, nem aggódnék az 1/120 miatt, menjen nyugodtan auto shutteren.

(#20995) Kukcaman válasza Tuninger (#20994) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Értem.

Igen, ND. 1/120 lenne a cél, de ha nnics nálam ND, azt szeretném megoldani, hogy ne égjen ki és még F8-as legyen a rekesz. Utólagos motion blur-el kellene megoldani.

Itt van amit említettél. Az első snittnél statikus a háttér, csak az ojjektum mozog. A második snittnél meg majdnem csakhogy álló az ojjektum, és a háttér mosodik.

(#20996) Tuninger válasza Kukcaman (#20995) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mindkettő borzalmasan kenődik, de jobb ha statikus a háttér és a téma mozog. 1/4000 záron jobb lenne az eredmény.

(#20997) Kukcaman válasza Tuninger (#20996) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi, kiprobalom.

(#20998) narumon válasza mihulino (#20987) üzenetére


narumon
őstag

Wow, na akkor már keresek is GH5 fw-t (mondjuk nem hiszem, hogy tudnám használni de no).
A6400 esetében semmi új frissítés nincs?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#20999) narumon válasza narumon (#20998) üzenetére


narumon
őstag

Ezt beszoptam bakker :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#21000) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Mavic Air 2-t használnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.