Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21751) Kukcaman válasza kovsol (#21750) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Értem :D Azért is elméleti síkon gondolkodva kérdeztem. Csak kíváncsíságból, mert az árát azért én is látom :D
Köszi amúgy, lényeg, hogy nem érdemes ilyenbe még gondolkodni sem :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#21752) kovsol válasza Kukcaman (#21751) üzenetére


kovsol
titán

Vegyél egy Fuji X-T3 :D én úgy vettem észre aki azt használja az x-t4 -re se akar váltani, szóval biztos király cucc. Néha komolyan felmerül bennem a gondolat, hogy veszek egy Fuji gépet, de úgyse lenne pénzem két rendszerre is venni a méregdrága objektíveket. Bár általános igényekre elég lenne már az XF18-55 f2.8-4 kit obi is.

Bár a panához szokott népnek biztos hiányozni az IBIS.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21753) Tuninger válasza Kukcaman (#21751) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

1-1 leharcoltabb S2 az 300k-ban megfogható és annyiért szerintem jó vétel. Az AF meg nem rosszabb mint bármelyik panával.

(#21754) Kukcaman válasza kovsol (#21752) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Tetszik a Fuji-nak a zöldes kinézete, de nem veszek semmi :D A másik vesémet már nem tudom kirángatni. Jó átfogású obi, az is elég lenne jó ideig :))Az IBIS, meg igen, még nem kapcsoltam ki :D csak ritkán.

(#21753) Tuninger: Csak kíváncsi voltam mitől ilyen drága.
Ha viszont vennék valamit, akkor meg A7III, Blackmagic, GH5-t között nézelődnék. Elötte azért kipróbálnám mindegyiket (meg még ábrándozzon a paraszt gyerek is :D ).
Azért a 120fps nekem mindig is tetszettt, imádom nézegetni a részleteket.
Viszont itt van a G80, és amíg ezt nem tudom rendesen használni, akkor a fentebb említetteket sem fogom normálisabban használni(Most nem a színkezelésre értem).
Mert most már látom, hogy amikor emlegettétek a 28MB/s-t, hogy nem elég a színezéshez, így soha nem lesz olyan szép kontrasztos, mint egy A7-nél vagy más egyéb "magasan" kvalifiklált gépnél.

Na meg más. Lehet hülyeségnek fogjátok látni, de a Pentacon 135mm-s obi után, a 25mm-st úgy látom mint valami gyerek lencsét (értem ez alatt, hogy a pentacon a zöld árnyalatait olyan szépen elkülönítette, hogy csak figyelgettem. ) - Szóval még jobban hajlok ezekre az oldskúl lencsékre. Meg egy ilyet hozzá [link] Ennyit az álmodozásról, mindjárt felkelek.

[ Szerkesztve ]

(#21755) Tuninger válasza Kukcaman (#21754) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az a vicc hogy 2017-2018-as gépekről beszélsz még így is. Elavult technologia, 8K alatt már ciki hátsó kertet filmezni, és a raw is a minimum egy color chart filmezeshez.

G80-ról váltott _q A7 III-ra, Vond meg G(X?)80-rol G9-re, és mindketten óriási ugrásnak élték meg. Szóval nem annyira elvetendő a váltás

Kedden a Hengermalom utcai Fotoplusban meg lehet taperolni a két új canont. Van olyan aki csatlakozik napközben?

(#21756) kovsol válasza Tuninger (#21755) üzenetére


kovsol
titán

Ha az irodából melóznék akkor tuti elmennék, mert a Móriczon van az iroda, de a 6. kerületből itthonról kicsit necces lenne kiszökni oda egy órácskára :D
Majd ha lesz S3 taperolás oda elmegyek. Ahhoz legalább van már objektívem ha véletlen elcsábulnék, bár most rendeltem új kocsit, szóval vissza kell fogjam magam.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21757) _q válasza Kukcaman (#21754) üzenetére


_q
addikt

Mit értesz az alatt, hogy nem tudod a G80-at rendesen használni? Azért kérdezem, mert én is így gondoltam mielőtt váltottam, hogy minek nekem komolyabb váz, ha a G80-al se tudok olyan eredményt elérni, mint a youtube videók nagyrésze. Persze én a dinamikát, low light képességet és AF hiányosságot is szerettem volna javítani.
A váltás óta úgy érzem úgy, hogy a technikai rész már nem korlátoz, tehát most már tényleg a saját képességeimen kell javítani és azóta talán mint ha egy kicsit tényleg javult volna az eredmény, pedig mindent ugyan úgy csinálok még, mint eddig.

(#21755) Tuninger
Azóta se bántam meg a váltást :R

(#21758) Kukcaman válasza Tuninger (#21755) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Persze, hogy régi technikákat emlegetek, ezek lennének "kéz közelben" 1080p/120fps is elég :D csak legyen éles, persze a késöbbiekben meg megint feljebb megy az igényem aztán már legyen 4K is meg minden.

(#21757) _q A rendes használatot úgy értem, hogy rendesen fogni/mozgatni, jó szögeket befogni, meg ilyen gyakorlati dolgok, amit egy téglával is begyakorolhatnék :D
Francot csinálod ugyanúgy, csak többet gyakoroltál :D Ha csinálsz valami újat, azért mutasd meg :))

Lehet igazatok van, hogy a váltás hozná magával az eredményeket is.

(#21759) aznem válasza Tuninger (#21755) üzenetére


aznem
tag

Fotoplus[link]
Érdekes kitétel, de lehet csak eddig nem tűnt fel és minden bemutatónál ilyen megkötések vannak:
R5
"Kézbe fogható, de saját kártyával nem használható és a képek sem vihetőek el"

R6
"Tesztelhető saját kártyával is"

Persze maga a lehetőség jobb mintha nem lenne :)

Esetleg valahol említik, hogy mount adapter-t adnak a gépekhez?
(úgy teszten-bemutatón, mint vételnél)

[ Szerkesztve ]

(#21760) p_adam válasza aznem (#21759) üzenetére


p_adam
addikt

Azért, mert az R5 még nem végleges szoftverügyileg, az R6 viszont már igen.

Tudtommal ezekhez már nem adnak adaptert, külön kell megvásárolni, csak a kétféle 24-105 kit objektív vásárolható meg az R6-al kitben. (Az R5-el pedig a kettő közül jobb variáns)

De az is lehet hogy később jönnek ki azok a kitek amelyek az adaptert tartalmazzák.

(#21761) aznem válasza p_adam (#21760) üzenetére


aznem
tag

Értem, köszi!

(#21763) kovsol válasza nozs23 (#21762) üzenetére


kovsol
titán

Kezdő akcióként kocsit, házat beszámítanak az árba majd? :D

Eddig a fotó se volt 16bit RAW csak 14 és 12bit. Most meg 16bit videót akarnának? Lehet az a pletyka a fotóra vonatkozik majd.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21764) MrChris válasza kovsol (#21763) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sose lehet tudni, de talán inkább fotóra. A m4/3 fotóban csak 12bit, ebben a GH5S kivétel 14 bittel.

(#21765) kovsol válasza MrChris (#21764) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként a szenzor ha ilyen lesz, akkor az inkább A9S lesz majd nem is A7SIII.
A9 névvel meg mindjárt mehet egy extra 1000€ is az árra.

May the Force be with you!

(#21766) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Ellátogattam ma a Fotoplusba R5/R6 taperolásra. Rengetegen voltak de aránylag sokat tudtam játszani a géppel.

Egy csalódással indítottunk, megtaláltam az R6-ot amin épp egy 70-200 volt és két úriember nyomkodta, akik lemondóan passzolták át nekem, hogy túlmelegedett, így nem lehet vele videózni, csak fotózni.
Vártunk vagy 10 percet bekapcsolt állapotban, de továbbra sem sikerült videóra bírni 4k 25/50, 1080p 50p-ben. Viszont 1080p 25-re kapcsolva engedte a felvételt, így megnézegettük a követő AFet, stabit.
10 perc múlva kiderült hogy ami nálunk van az pre production firmwares, nem megy benne az IBIS és forrófejű, kaptunk egy final releasest, amiben már ment az IBIS és lehetett használni a canon logot és a 4K50et is.
15-35 F2.8cat pattintottunk rá (ott volt az összes ma kapható RF obi, az 50 1.2, a 85 1.2, a 70-200, a 100-500, a 800 F11... félelmetes mind)
Nagyon hamar kiderült hogy csúnyán tekeri a képsarkokat és nem csak 15mm-en. Ugyanakkor kitűnő a stabilitása, az A73-hoz képest óriási ugrás. Kivéve hogy stabilan tartva is warpol...

Még csak most elemzem a felvett anyagot. Az biztos hogy a 10 bit 422 IPB-t nem gyorsítja a resolve hardveresen (mármint a studio 16.1) így még a 1080p 25p is szaggat a gépemen prociból...

Összességében el vagyok ájulva a géptől, van 1-2 sétálós snitt ami pazar, szuper a kijelző, az EVF wow. A részlet / élesség / szín még elemzés tárgyát képzi, itt nem látok előrelépést a sonyhoz képest.
Hogy rádobnék e 1 milliót a mostani cuccomra hogy cseréljek? biztos hogy nem. De egy év múlva egy racionális átszállóért...

Megpróbálom nézhető formába önteni a felvett anyagot és feltölteni.

(#21767) taranis válasza Tuninger (#21766) üzenetére


taranis
addikt

Asszem amúgy a Fuji 10bit HEVC is azért 4:2:0 mert arra van leginkább hardveres gyorsítás, valami ilyesmit olvastam, de aztán nem 100%.

OFF: lányom összetörte az S7E-t, lett S10, ezen most olyan gördülékeny a fórum mint az S7E-n volt az elején. Persze a Samsung nem lassít...

colorizer.net

(#21768) _q válasza taranis (#21767) üzenetére


_q
addikt

Annak ellenére hogy a szoftveres támogatás mellőzése és a lassulás igen hamar bekövetkezik mégis te is samsungot vettél ismét. Ezek után nem csodálom, hogy a samsung ilyen trükköket alkalmaz, mert szerintem nem sok embert riaszt el egy következő modell vásárlásról. A vásárlók egy része cserél a "régi" 1-2 éves modellről úgy is ismételten samsungra (ez nem neked szól), a többieknek meg "segítenek" meghozni a döntést. A kamera és a marketing eladhatóvá teszi.

(#21769) MrChris válasza _q (#21768) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem tavaszig face,messenger,skype... tehát ilyen közösségi app mentes volt a nem mai telóm(Z3C), teljesen elégedetten használtam. De ezek a xarok muszájból felkerültek és csont betettek neki. :(

(#21770) Teasüti válasza taranis (#21767) üzenetére


Teasüti
nagyúr

NVDEC táblázat szerint YUV 4:2:0 és 4:4:4 gyorsítást tud hardveresen.
4:2:2-t nem. :(
4:4:4 is csak 1600 gtx-től felfelé.
Kell keresni vmi CUDA alapú 4:2:2 dekódert és áttolni 4:4:4-be, ha van hozzá olyan kártya.

OFF: pont ezt tárgyaltam pár napja az S7 topikban. :D

[ Szerkesztve ]

(#21771) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Mivel rájöttem hogy jövő hét előtt még csak foglalkozni sem tudok a tegnapi felvételekkel, megosztom veletek a nyerseket:
R6 tesztfelvételek.

Ami LOG az 10bit 422, ami színes az standard profil, 8bit. A snittek egy része 1080p 25fps mert a beta firmwares csak abban ment. A többi 4K 25ben ment, 4K 50et nem lőttem, mert felesleges lett volna.

Obik: a nagyon DOF-osak azok 70-200, a többi 15-35. Stabi: Enhanced IS, kint kapcsoljuk ki a bokros snitteknél.

A sétálás a kerítés fele mindkét gépnél 35mm-en történt, a Canonnál csak IBIS-el, digitális IS kikapcsolva. A Sonyval én sétáltam, a Canonnál egy másik úriember.

A Sony SLOG2-Sgamut3.cine, +32 szaturáció. Resolveban 27-re kell levenni a szaturációt hogy az eredetit kapjuk vissza ha valaki LUT-okat akarna használni.

(#21772) _q válasza MrChris (#21769) üzenetére


_q
addikt

Biztos ez is közrejátszik, hogy mindig frissítik azokat az appokat amit említesz és mindig a legfrissebb hardverhez igazítják. Ugyan ez történt a youtube/chrome-al is. Régi gépen simán ment kezdetekben olyan, ami most még egy pár éves gép esetén is több erőforrást használ. Valamennyire érthető hogy új hardverhez igazodnak, de másrészről annyira még se tudom hova tenni a több ram és cpu igényt, nem lett nagyságrendekkel látványosabb a megjelenítés, a háttérben nem tudom mi történt.

(#21773) DanielLong válasza _q (#21768) üzenetére


DanielLong
senior tag

De azért ne higgyük azt, hogy a jelenség csak a Samsungra jellemző. Anno apámmal kezdtük ZTE Blade-del, hamar custom ROM került rá és meglepően sokáig bírta a telefon, de aztán nálam a végén olyan random hibák jöttek, mint hogy a felvett hívásnál nem hallottam a másik felet, aztán nem csatlakozott a már ismert wifi hálózatokhoz magától. Mind a kettő szoftveres hiba, de se másik ROM se semmi nem segített. Utána Sony Z1C, szintén szoftveres lassulás miatt lett leváltva. Közben nővérem alap Huawei telója teljesen meghalt, custom ROM-mal is hihetetlen lassú lett és folyamatosan fagyott. Barátnőmnél és anyámnál meg a középkat. Samu egyre gyengébben fogta a térerőt valamint a már szokásos lassulás és így le lettek váltva.

A konklúzió: Én már csak használt vagy új flaghsipeket választok, nővérem szintén flagship Huaweire tért át. Ezeknél a tervezett avulás legalább lassabb valamelyest. A röhej az, hogy közben az ember bárhonnan előránt egy 15 éves WinXP-s gépet és egyáltalán nem érez rajta problémát.

(#21774) vond válasza Tuninger (#21771) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi a beszámolót és a tesztfelvételeket is! :R

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21775) #21123072


#21123072
törölt tag

Holnap 18:00-kor blackmagicdesign kamera élő, kis Grant kézhadonászással.

(#21776) Tuninger válasza #21123072 (#21775) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Király lenne egy fullframe BMPCC8K :D
De esélyesebb hogy most az Ursa vonal kap frissítést. Mondjuk ott nem kizárt a 8K FF.

(#21777) #21123072 válasza Tuninger (#21776) üzenetére


#21123072
törölt tag

jó lenne egy atem-re hajazó bemutató itt is: íme az új Fairchild szenzoros micro, de akinek több kell, annak itten van a pocket, akinek ez sem elég, tessék az új mini, és aki ennél is többre vágyik, azoknak ajánljuk ezt a hűtőszekrényt. persze nem ez lesz. :)

(#21778) syC válasza Tuninger (#21771) üzenetére


syC
addikt

Néha tök jó az ibis, de néha csinál fura dolgokat. FW issue lehet?

(#21779) Kukcaman válasza Tuninger (#21771) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi. Canon 15mm-n nagyon hasít a stabi. A fókusz gyorsaságról már nem is beszélve. Néha egy teljes hullámzást csinál, azt mitől? (mint egy elrontott warp stabi)

(#21780) MrChris válasza Kukcaman (#21779) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyesmit a gx80-am csinált függőleges svenknél, valami mozgásból eredő interferencia jellegűre gyanakszom a stabi, mozgatás és a rollingshutter között.

(#21781) Kukcaman válasza MrChris (#21780) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A kezeid ilyenkor nem mozogtak a forgáspont körül pár fokot? Milyen obinál jelentkezett ez a handycap? (mm, stabis)

[ Szerkesztve ]

(#21782) MrChris válasza Kukcaman (#21781) üzenetére


MrChris
nagyúr

12-32, aszem 12mm-en. Lassan mozgattam fentről le.

(#21783) Kukcaman válasza MrChris (#21782) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Értem a svenkelést :)) de közben nem volt függőleges rotáció? (véletlenül az egyik kezed gyorsabb volt mint a másik)

(#21784) Tuninger válasza syC (#21778) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem igen, mert néha úgy warpol/hullámzik mint az állat néha meg szuper.

(#21785) MrChris válasza Kukcaman (#21783) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt most nemtom. Meg akartam mutatni azt a felvételt, de már letöröltem, csak a párját találtam meg ami viszont jó.

#21771 Tuninger: A 082A7632.MP4, C0018.MP4 fájlokkal próbálkoztam. Olyan mintha a Sonyval kicsit melegbe csúszott volna a WB, -260-ra húztam le, így egyforma lenne, viszont a lomb sárgászöld marad és úgy általában kicsit barnasága van az egész képnek. Curves-val Canonnál szépen be tudom lőni tetszetősen pontosra a WB-t, Sonynál sehogy se tudom olyanra, hogy namostjó legyen.

(#21786) Tuninger válasza MrChris (#21785) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a barnássárga a cinematic nem ? :D (blackmagicnél sárga a fű és cián az ég)
Még nem neztem meg tüzetesebben, de én is azt vettem észre amit mondasz. Viszont nem biztos hogy a canont preferalnam, hiszen a canonnal meg a zöld kékbe hajlik. Hue vs hue-val lehet helyre billenteni mindkettőt.

(#21787) Tuninger válasza MrChris (#21785) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Elég komplex a történet, sokmindent kell csesztetni hogy hasonló legyen sajnos.

(#21788) MrChris válasza Tuninger (#21787) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a 'baj', hogy a Canonnál már eleve jók, meg jó arányokban vannak a színek. Ha megküldöm a szaturációt egyenletesen jó erős színeket kapok, míg a másiknál nem, főképp a zöld kiugrik. Ebből a Sony zöldjéből piszkálom ki továbbra is a sárgát, de nagyon könnyen UV-zik (fűcsomók), meg megdöglik (előtérben lévő bokor), tiednél is ezt látom. A szaturáció emelésével nem kompenzálódik.
Remélem nem érted félre, nem fikázásból írom, meg kis különbségről van szó. De ha az lenne a kérdés melyiket köpje ki magából a kamerám akkor a Canonra szavaznék, :D szerintem e miatt is sokan venni fogják, meg ahogy korábban írtad bár nem pont emiatt, De akkor minden sonys megy vissza canonra. Meg a Panások is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21789) Tuninger válasza MrChris (#21788) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Remélem nem érted félre, nem fikázásból írom, meg kis különbségről van szó. De ha az lenne a kérdés melyiket köpje ki magából a kamerám akkor a Canonra szavaznék
Totál felháborító vélemény. Én is a Canonra szavaznék :D
Megy a sírás egyébként hogy miért nem tud Canon Log2/3-mat. Na ott majd ki fog ugrani, hogy color space transform nélkül mennyire nehéz gradelni. Ennél a sima Canon Lognál még elég a sima kontraszt és szaturáció. Épp az egyszerűsége miatt hiszik hogy a color science mennyire expert.

Nem jó a linked

(#21790) #21123072 válasza #21123072 (#21775) üzenetére


#21123072
törölt tag

Ursa Mini Pro 12K. :) Jó lett volna egy kisebb magyarázat a szenzorról, meg hogy mitől különbözik a Bayertől, hogy méretezi le 8K vagy 4K-ra, de idővel majd kiderül.
Ja, azt írják, ugyanannyi piros, kék és zöld érzékelő van a szenzoron.

[ Szerkesztve ]

(#21791) Tuninger válasza #21123072 (#21790) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

80MP APSC szenzorméreten. Létezik egyáltalán olyan obi ami ki tudná rajzolni?
A zajra is kiváncsi leszek, bár leméretezés + zajszűréssel durva dolgokat lehet művelni.

Azért komoly hogy hamarabb lépte meg a BM mint a RED

(#21792) MrChris válasza #21123072 (#21790) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van tőthető 12k minta. Nálam nem tudja megnyitni a 16.2

(#21793) syC


syC
addikt

A 12k raw adatfolyama 2880MB /s . Ezt nem írták el véletlenül? Csak mert kicsit lejjebb ott van hogy type-c-n meg cf en is 900MB/s a max írási sebesség ( fura mert R5 ennél többet tud 2x) , szóval wtf?

(#21794) #21123072 válasza MrChris (#21792) üzenetére


#21123072
törölt tag

16.3 beta kell, egyelőre macre tölthető.

(#21795) Tuninger válasza syC (#21793) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A RAW ami lejön a szenzorról az 2880, de utána azt 5:1 (vagy 18:1-ben) tömöríti, így a max bitrate "csak" 578MB/s. Igaz ez 12K 24 fpsnél van, 60fpsnél már belekarcolunk a 1,5GB/s-be 5:1-es tömörítéssel. Viszont ezért tud dual card recordingot, hogy a képkockák felét az egyik kártyára a felét másik kártyára írja. A BMPCC6K-nál is bejött a probléma hogy a CDNG 3:1 az túllőtte az SSD által nyújtott 550MB/s-es limitet. A BRAW-ot bemasszírozták limit alá.

Szerk:
Egy 1TB-s CFAST kártya kb 200 rongy. Kettő kell belőle a maxmax minőséghez, ami 400 ezer.
És ennyiért tudsz rögzíteni 22 percet.
Igaz Q5-ben az egyből 100 perc.

[ Szerkesztve ]

(#21796) #21123072


#21123072
törölt tag

A kamera braw only, nincs prores. Állítólag magát a braw-t is ehhez a szenzorhoz alkották meg, már három éve dolgoztak rajta.

(#21797) syC


syC
addikt

Tuninger: :R

Akkor most ehhez milyen tv-t és gépet kell venni, hogy nézhessd rajta és meg tudd vágni? :D Beteg dolog ez .. Kinek szánják? Filmesek úgysem fogják használni. Amúgy mi lesz az ára? $10k - ingyért van!

[ Szerkesztve ]

(#21798) #21123072


#21123072
törölt tag

John Brawley operatőr volt az egyik beta teszter, ezt írta a CML-en a szenzorról:

Instead of Bayer 2x2 grid of GRBG it has a 6x6 grid. 6G, 6B and 6R plus 18 W pixels.
The W are clear or “white” pixels. This overcomes the reduced sensitivity issue of a 2.2 micron pitch.

(#21799) MrChris válasza #21123072 (#21794) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ok, hát ez már nagyon nem az én világom. Mintha kiskerti fűnyíráshoz kombájnokat nézegetnék.

Az R6 4k felvételeket nálam is darabosan viszi a gép, VLC is.

[ Szerkesztve ]

(#21800) _q válasza Tuninger (#21791) üzenetére


_q
addikt

Miért jó nem a "standard fps"-től eltérni? 8K 110fps. Ha lassítani kell akkor hogy lesz ebből akadásmentes 24/25 fps mondjuk?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.