Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18773) llll válasza kymco (#18769) üzenetére


llll
senior tag

"Nem lehet az ókori népek törvényeit kiragadni és mai szemmel kritizálni. Van olyan, hogy kontextus."
oké értem én és tényleg nem is akarok ezen nagyon lovagolni, de most lényegében azt mondod hogy a megkövezés azért van rendjén mert régen volt, illetve mert törvénybe volt iktatva?

sőt ha/mivel istentől származik, akkor szted még kifejezetten dicséretes, meg előre mutató is?
olaszliszkáról ugyanakkor mit gondolsz?
az fúj, meg nahát, csak mert az nem olyan régen volt, vagy mert azt nem isten rendelte el?
(most nem személy szerint téged támadlak, hanem az álláspontodat vitatom)

"Tehát ne keverjük össze a holokausztot az ókori törvények végrehajtásával, mert hamis következtetés vonható csak le ezekből."
abban kiegyezek, hogy valóban minden csak nézőpont kérdése és tényleg bármit oda lehet állítani bármi mellé
de hamis következtetést én nem látok

"A Biblia pedig nem antiszemita propaganda, mert a Bibliában a zsidó népnek kiemelt szerepe van, és onnan származik a Megváltó is."
megölték benne a zsidók az emberiség megváltóját, vagy sem?
mert ha igen, akkor részemről kártérítési igénnyel lépek fel a zsidókkal szemben:)
azon az alapon, hogy ha másképp viszonyultak volna a gazda fiához, akkor most jó eséllyel én is - mint szőlőmunkást - más elbírálás alatt állnék

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.