Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31193) ubyegon2 válasza AMDFan (#31192) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem is ebben a topikban zajlott a thread, hanem 3 másikban, az off-ban, a router hiba és a Digi lanos topikokban, mert a router kezdte az egészet!

Kerestem a topikban de nem találtam, mire gondolsz az alatt, hogy nem érintette a TLS handshake?

A TLS handshake hibájára gondoltam, csak itt már nem akartam bonyolítani. Itt a különbség a 17.3 és a 18.2 között: [link] [link]

Így indult a thread, akkor nekem még fogalmam se volt arról, hogy a Digi simán NAT-olt IP címet oszt ki nekem, ami megakadályozta több oldal elérését. A 17.3-ban meg simán bejöttek ezek az oldalak is.

A másik indító hsz.

Amúgy amikor a régi belakott Mint 17.3-mal működött, felraktam egy újat és frissítettem mindent, azzal is minden ugyanúgy jól működött. Gyanítom, ha 14.04 vagy Debian 8 lett volna fenn, azzal is működtek volna az oldalak.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#31196) ubyegon2 válasza AMDFan (#31194) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, két napig nem csak a melegtől főtt az agyam....de ma már tanulásnak fogom fel. Nem hiszem, hogy gond lenne nálad, ha a routerrel is minden jól működik. Azért én mindenkinek javaslom, hogy nézze meg, nem kapott-e véletlenül NAT-olt IP címet, bár az esetek többségében nincs jelentősége, de ha mégis, akkor jó tudni róla! :K

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#32262) ubyegon2 válasza dark2 (#32258) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondoltam, hogy nem a wattok miatt kérded. :) Nem tudom a VGA-don mennyire jó a gyári venti, de én mindig lecseréltem a gyáriakat CPU-n és VGA-n is, sokkal olcsóbb befektetés, főleg a mai VGA árak miatt!

(#32260) LA4030

Csak egy tipp, ha már Digi, a tényleges ip címed nem 100-zal kezdődik véletlenül?

ez a terminal parancs kiírja:

dig TXT +short o-o.myaddr.l.google.com @ns1.google.com | awk -F'"' '{ print $2}'

(#32259) Osiris

Gyanús, hogy ezt a Haladó topikban inkább megválaszolják.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#32271) ubyegon2 válasza LA4030 (#32269) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nem 100-zal kezdődik, akkor az a probléma kilőve.

Nekem simán kiírja.

ubyegon@mintcinnamon-18 ~ $ dig TXT +short o-o.myaddr.l.google.com @ns1.google.com | awk -F'"' '{ print $2}'
178.127.96.51

Ez a gép ip címeit írja ki, azért mondtam, hogy a valós ip-t néz, de persze googléban egyszerűbb. ;]
ip addr show

(#32270) torosaga

Ezek szerint az LXQT nem fog felmenni a KDE felületre, de valószínűleg nem csak a panellel lenne gondja. Jobb nem erőltetni. Nagy katyvaz lehet a vége. Tegyél fel mellé inkább valami LXQT-s disztrót.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#32290) ubyegon2 válasza LA4030 (#32287) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem nagyon, csak valami IP6-os dolog lehet valóban, ahogy a kollága is említette. Ezt a böngészőben lefuttatott tesztet lefuttatod és berakod az eredményt? Pár sor az egész, ebből tisztán látjuk az IP helyzetét:

ha rákattintasz, egyből lefut egy kis teszoldal, ami innen van, nyugodtan futtathatod:

http://test-ipv6.hu/

Most amúgy elbizonytalanodtam, hogy csak a 100. kezdetű címek NAT-oltak-e vagy a 100 feletti címek......
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#32302) ubyegon2 válasza LA4030 (#32301) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A fenébe, nem akartam eltérni a szerkesztési helpben a magyar link leírásától, abban meg nincs benne a grub frissítése.
Ami abban alinkben van, azt a grub-update-en kívül megcsináltad?

Probléma: Le szeretnéd tiltani az IPv6-ot.
Megoldás: Szerkeszd a /etc/sysctl.conf fájlt az alábbiak szerint.

Írd az állomány végére a következő sorokat és mentsd el a módosításokat:

net.ipv6.conf.all.disable_ipv6 = 1
net.ipv6.conf.default.disable_ipv6 = 1
net.ipv6.conf.lo.disable_ipv6 = 1

Add ki a sudo sysctl -p parancsot.

Amennyiben a sysctl nem indul el automatikus a rendszerindításkor, a /etc/default/grub állományt is szerkeszteni szükséges. A GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT sorba írd be az alábbiakat: ipv6.disable=1. Valami ilyesmit kell kapnod a végén: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=”ipv6.disable=1 quiet splash”

itt maradt ki a leírásból a sudo update-grub ez nem link, csak kiemeltem pirosra

Ezt nem hagytad ki ?: sudo sysctl -p parancs

Nem értem, hogyan tünt el a sysctl.conf nálad, megnéznéd, hogy az tünt-e el?
ezzel:
cat /etc/sysctl.conf

Amúgy amikor teminalból indítva szerkesztünk valamit, akkor ugyanazt a config fájlt nem célszerű a GUI-s beállító programmal is piszkálni, mert ezek a grafikus felületű beállító programok ezeket a fájlokat szerkesztik szintén. :) Ezt sajna nem mondtam el, eszembe sem jutott, hogy még abban is kutyulsz.

Nem baj, nézd meg újra azt a tesztoldalt az ipv6-ról és ha megölted a conf fájlt, akkor újra létrehozzuk legfeljebb.
Egyébként nem értem, mi a fene lehet ott a cíviseknél, mert itt Pesten is Digit használok, nemrég volt gépbe dugva is a kábel, nincs is letiltva az ipv6, mégsem voltak ilyen anomáliák. Nálam a NAT-olt ip cím kiosztás miatt volt hasonló.

Ha nem javul semmi, érdemes lenne hibára bejelenteni és ahhoz majd ez a tesztoldal is jól fog jönni talán. Anno én is bejelentettem, de nem elsőre vallották be, hogy valamit ők toltak el. (konkrétan kicserélték a publikus IP címem NAT-oltra)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#34331) ubyegon2 válasza Frawly (#34330) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A szolgáltatói NAT-olást nagyrészt már értem, sejtettem, hogy a local NAT is hasonló lehet. No de, mitől lenne például az én routerem NAT-olt? Vagy másé, honnan tudom én ezt? :F

Ami majd ezt az egyszerű képet össze fogja zavarni, az az IPv6 lesz.

Én ezt nem bánom, mert akkor a rühdisznó szolgáltató nem rak át sunyiban NAT-ba, ami miatt ugyan csak kevesen szopnak, de azok nagyon.

Elfogytak az IPv4 címek, mert már egy qrva robotporszívó meg kávéfőző meg minden csak úgy jó, ha wifis. (bár lehet, hogy ezeknek nem kell külön IP, de sok eszköznek meg kell.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#34333) ubyegon2 válasza sonar (#34332) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért a gonosz szolgáltatók a NAT-tal, jó sokat tesznek a mögötte lévő 1ség sugarú userek védelméért. :D

Qrvára semmi köze nincs ehhez a dolognak, de ezt szerintem te is tudod. Egyszerűen annyira fogynak az IPv4-es címek, hogy mindenkit átraknak a privát IP-ből NAT-ba.
Lehet kérni, hogy rakjanak vissza, ha az egyszerű user egyáltalán rájön, miért nem éri el a napi használatú weboldalakat. :U
(annyit elárulok, hogy a legtöbb felhasználónak fogalma sincs a NAT mibenlétéről, igaz persze, hogy a legtöbb felhasználónál nem is okoz problémát a NAT-olás)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.